Po gimdymo be komplikacijų medicinos atžvilgiu nėra jokių kliūčių maždaug nuo 4 savaitės atnaujinti lytinius santykius. Išskyros dabar tapo retesnės ir yra balkšvos spalvos. Kol tarpvietės siūlė visiškai sugis, gali praeiti daugiau laiko. Tačiau tik nedaugelis moterų praėjus trumpam laikui po tokio fizinio ir dvasinio sukrėtimo pajunta seksualinį potraukį. Dėl to kalti hormoniniai laikotarpio po gimdymo pokyčiai, kita vertus, daug jėgų atima vaikas, motinos nuovargis ir išsekimas daro įtaką seksualiniams ryšiams su partneriu.
Iš pradžių fizinis kontaktas su kūdikiu dar patenkina motinos artumo ir švelnumo poreikį, visi jos jausmai ir mintys sukasi apie naujagimį. Neretai ir tarpvietės siūlė kelia sunkumų. Jeigu ir vyras jaučia, kad jų santykiai praturtėjo ir sustiprėjo gimus bendram kūdikiui, tai meilę jie gali išreikšti abipusiu supratimu. Švelnūs žvilgsniai ir prisilietimai, glamonės ir pasimylavimai dabar gali labai daug reikšti.Po kelių savaičių, apskritai po 2 ar 3 mėnesių po gimdymo, žindančioms motinoms netgi anksčiau, seksualinis susidomėjimas vėl atgis.
Kada pradėti lytinius santykius geriau aptarti su jūsų gydytoju. Tikriausiai neverta abejoti, kad gydytojas geriau už drauges žino, kokia yra jūsų sveikatos būklė. Tik jis atsižvelgia į išgyventus sąrėmius bei gimdymą, epiziotomiją ar įplyšimus, žaizdų gijimo ir sveikimo greitį. Žinoma, kai kurie gydytojai, neatsižvelgdami į pacienčių būklę, visoms rekomenduoja šešias savaites susilaikyti. Jei manote, kad taip yra ir jūsų atveju, jei jaučiatės pakankamai sveika, paklauskite gydytojo, ar galite pradėti mylėtis. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei išgijo gimdos kaklelis ir liovėsi tekėti lochijos. Tikriausiai jūs pati taip pat norėsite palaukti, kol sueities metu jums neskaudės tarpvietės. Jei gydytojas nepritartų jūsų prašymui, protingiausia paklusti jo nurodymams. Jei lauksite šešias savaites, tai jums nepakenks, o jei nelauksite - gali iškilti ir problemų.
Seksui reikia energijos, dėmesio ir laiko - viso to labai trūksta jauniesiems tėvams. Jūsų, taip pat ir vyro, lytinį potraukį įveikia bemiegės naktys, sekinančios dienos, nešvarūs vystyklai ir begalinio dėmesio reikalaujantis kūdikis. Jūsų organizmas vis dar atsigauna po gimdymo traumos; vyksta hormonų pokyčiai. Jus gali persekioti baimė (skausmo, kad nebus kaip anksčiau, kad vėl per greitai pastosite). Jei maitinate krūtimi, tai gali nesąmoningai patenkinti lytinį potraukį. Glamonės gali sukelti nemalonų pieno tekėjimą. Visa tai įvertinus, nenuostabu - ir visiškai normalu, -jei laikinai nuslopintas jūsų lytinis apetitas, nesvarbu, ar jis anksčiau buvo didelis, ar mažas.
Jei nejaučiate susidomėjimo seksu, yra daugybė būdų, kaip jį vėl atgaivinti. Kas padės, priklauso nuo jūsų, vyro ir jūsų problemų. Laikas - jūsų sąjungininkas. Jūsų organizmui atsistatyti reikia mažiausiai šešių savaičių, nors gali būti, kad kur kas daugiau, ypač jei gimdymas buvo sunkus ar atliktas cezario pjūvis. Jūsų hormonų pusiausvyra normalizuosis tik po to, kai atsinaujins mėnesinės, kurių, jei maitinate krūtimi, gali nebūti daugelį mėnesių. Net gydytojui leidus lytinius santykius, neskubėkite, jei emociškai ar fiziškai prastai jaučiatės. Kai pasiryšite, pradėkite lėtai, galbūt apsiribokite tik glamonėmis ir petingu.
Kaip lengviau atnaujinti seksą
- Drėkinkite. Pogimdyminiu laikotarpiu dėl sumažėjusio hormonų kiekio (kuris maitinančioms motinoms gali nepadidėti, kol jos iš dalies ar visiškai liausis maitinusios krūtimi) makštis gali būti nemaloniai sausa. Kol atsistatys natūrali sekrecija, naudokite drėkinamąjį kremą ar želę.
- Keiskite padėtis. Gulint abiem ant šono ar moteriai viršuje bus galima geriau kontroliuoti varpos įvedimą ir mažiau spaus epiziotomija vietą. Išmėginkite ne vieną padėtį ir išsiaiškinkite, kuri jums geriausiai tinka.
- Neišsigąskite skausmo. Dauguma moterų nustemba ir išsigąsta, jei po gimdymo sueities metu skauda. Jei jums atlikta epiziotomija ar siūta įplyšusi tarpvietė, kol sugis siūlės, gali skaudėti kelias savaites ar net mėnesius.
- Ieškokite kitų pasitenkinimo būdų. Jei lytiniai santykiai dar neteikia malonumo, pabandykite švelnų petingą. Arba tiesiog pabūkite drauge. Labai gerai gi drauge gulėti lovoje, glaustytis, bučiuotis ir šnekučiuotis.
- Būkite realistė. Nesitikėkite po gimdymo pirmosios sueities metu patirti darnų orgazmą. Kai kurios anksčiau lengvai orgazmą patyrusios moterys kelias savaites ar ilgiau jo visiškai nepatiria. Reikia meilės ir kantrybės, ir seksas galiausiai bus toks pat malonus, kaip anksčiau. Viskas gali pasikeisti, ir moterys, nepatyrusios orgazmo gali pradėti jausti jį.
- Derinkite savo lytinį gyvenimą prie aplinkybių atsiradus kūdikiui.Kai jūsų draugiškas dvejetas tampa triukšmingu trejetu, jau negalite lytiškai santykiauti kada norite ir kur norite. Turite arba planuoti tai iš anksto, arba nepraleisti pasitaikančių galimybių (jei šeštadienio popietę kūdikis miega, meskite visus darbus). Nemanykite, kad nespontaniškas seksas negali būti malonus. Verčiau pagalvokite, kad iš anksto planuodama lauksite tos sekso galimybės, lauksite kol užmigs jūsų kūdikis. Atsižvelkite į trukdymus su humoro jausmu, ir, kai tik galėsite, pasistenkite vėl pradėti. Nors seksas bus retesnis nei anksčiau, siekite kokybės, o ne kiekybės.
- Nesiekite tobulumo. Didžiulis nuovargis pogimdyminiu laikotarpiu yra natūralus - iš tiesų nelengva išmokti būti tėvais. Tačiau kai ko galima atsisakyti - nenorėkite padaryti visko iš karto. Šiek tiek apribokite savo darbus, kad liktų energijos meilei.
- Bendraukite. Iš tiesų gerų lytinių santykių sukūrimo pagrindas yra pasitikėjimas, tarpusavio supratimas ir bendravimas. Pavyzdžiui, jei vieną naktį esate per daug pasinėrusi į motinos pareigas, ir jums nerūpi seksas, neišsisukinėkite sakydama, kad skauda galvą. Būkite atvira. Vyras, kuris nuo pastojimo pradžios padėjo auginti kūdikį, tikriausiai supras. Jei sueitis skausminga, nebūkite kankinė. Paaiškinkite vyrui, kas kelia skausmą, kas teikia malonumą, ką verčiau atidėtumėte kitam kartui.
Pagal "What to expect when you're expecting" ir "Your pregnancy guide"