Galbūt tai susiję su socialiniu faktoriumi stabilesnis ir aukštesnis gyvenimo lygis, geresnė mityba. Tačiau gali būti ir mažiau malonių priežasčių cukrinis diabetas, endokrininės sistemos patologija, pernešiojimas.
Nors, priežastis gali būti ir paveldimumas. Jei ir kūdikio tėvai gimdami buvo didesnio svorio, didelė tikimybė, kad jų mažylis bus milžinas.
Taip pat yra pastebėta, kad gimdyvės, susilaukusios pirmagimių būdamos vyresnės nei 30 m., dažniau pagimdo didelius vaikus, nei jaunesnės mamytės.
Didelio vaisiaus formavimosi priežastimi gali tapti neteisinga nėščiosios mityba. Lengvai įsisavinamų angliavandenių perteklius nėščiosios racione (makaronai, duonos ir konditeriniai gaminiai) gali sutrikdyti gliukozės apykaitą, sulaikyti skysčius organizme, skatinti nėščiosios nutukimą bei didesnio vaisiaus vystymąsi. Todėl daugelis akušerių ginekologų rekomenduoja apriboti angliavandenių vartojimą (ypač nėštumo pabaigoje) iki 300-400 g per dieną.
Ne mažiau reikšmingas čia ir nėščiosioms skirtų multivitaminų kompleksų bei maisto papildų vartojimas. Būsima mama neturėtų pamiršti, kad sveika tik tai, kas saikinga.
Viskas kontroliuojama!
Diagnozė Stambus vaisius paprastai nustatoma po 36 nėštumo savaitės, kai akušeris-ginekologas atlieka ultragarso tyrimą. Jei jums nustatė tokią diagnozę, neišsigąskite!
Daugeliui būsimų mamų, nešiojančių stambų vaisių, nėštumas praeina visiškai normaliai, ir neretai jos pagimdo natūraliu būdu. Gimdymo metu gydytojas atidžiai seka vaisiaus širdies tonus, vertina vaisiaus reakcijas į sąrėmius, kontroliuoja gimdos kaklelio atsivėrimo dinamiką ir t.t. Jei moters dubuo yra kliniškai siauras (iš išorės jūsų dubuo atrodo visiškai normaliai, vis dėlto jis nepakankamai talpus didelio vaisiaus gimimui), atliekama Cezario pjūvio operacija. Jei gimdoma natūraliai, stengiamasi išvengti galimų gilių tarpvietės plyšimų (prieš pat užgimstant vaisiui, vaisiaus galvutė spaudžia ir tempia dubens dugną bei tarpvietę), todėl antrajame gimdymo etape akušeris ginekologas atlieka tarpvietės įkirpimo procedūrą. Prieš kerpant tarpvietę paprastai taikoma vietinė nejautra. Po gimdymo kirpimą ar plyšimus kruopščiai susiuva gydytojas. Tikslas ne tik išvengti galimų plyšimų, bet ir sumažinti tamprių audinių pasipriešinimą ir padėti galvutei užgimti.
Nebijokite diagnozės stambus vaisius. Paprastai didesnio svorio naujagimiai lengvai adptuojasi prie pasikeitusios aplinkos, normaliai vystosi. Svarbiausia nepanikuoti. Pasitikėkite geru specialistu ir tikėkite, jog viskas bus gerai!