{mosimage}Laukiate šeimos pagausėjimo. Ką būtina žinoti būsimiems tėvams, laukiantiems kūdikio. Jau 26-27 nėštumo savaitę turėtumėte ruoštis artėjančiam gimdymui. Jei lankote specialius nėščiųjų kursus, ten jūs mokotės, kaip reikia kvėpuoti, kaip judėti, apie ką galvoti ir t.t., bet reikia pasirūpinti ir tuo, kas turi būti paruošta jūsų namuose. Šiuos daiktus galima suskirstyti į 3 grupes:


• Viskas, ko prireiks, jei tektų gimdyti namuose;
• Daiktai, kuriuos pasiimsite į gimdymo namus;
• Naujagimio kraitelis.

Kodėl į šį sąrašą įtraukti daiktai, kurių prireiks, jei gimdytumėte namuose? Jei jūs net nesiruošėte gimdyti namie. Ar jūs įsitikinę, kad gimdymas prasidės nustatytą datą ir ten, kur jūs planavote? Deja, turime kalbėtis ir apie tai, kaip gimdymas priimamas ne gimdymo namuose. Pastaruoju metu padaugėjo neišnešiotų kūdikių gimimų, sutrumpėjo pirmą kartą gimdančių moterų vidutinis nėštumo laikotarpis, todėl padidėjo ir „nespėjusių atvykti į gimdyklą“ skaičius.

Ko prireiks, jei supratote, kad iki gimdymo namų nuvykti nebespėsite:

Paskambinkite ir išsikvieskite Greitąją Pagalbą. Šalia gimdyvės lovos pritraukite stalą. Ant stalo užklokite šiltą storą antklodę, ant jos keletą švarių paklodžių, vystyklų. Pritvirtinkite ir įjunkite stalinę lempą (tai bus ir šilumos šaltinis). Atkirpkite 2 apie 10 cm ilgio gabalus tvirto siūlo virkštelei perrišti, pasiruoškite aštrias žirkles. Tiek siūlą, tiek žirkles geriausia būtų išmirkyti spirite. Suraskite siurbtuką naujagimio gleivėms iš burnytės atsiurbti. Jei šalia yra padėjėjas – jūs pasiruošę!

Kaip elgtis, jei kūdikis tuoj užgims? Jokiu būdu negalima traukti naujagimio už galvutės, rankyčių ir pan. Pasiruoškite siurbtuką gleivėms ir laukite, kol mažylis visas išlįs, apgaubkite jį švariu, sušildytu, sausu vystyklu. Jei naujagimis nesuriko, švelniai pliaukštelėkite per užpakaliuką, ištraukite siurbtuku gleives iš burnytės dar kartą. Nekelkite kūdikio virš motinos lovos – jie vis dar sujungti virkštele, kuria kraujas gali tekėti „iš paskos“. Patikrinkite virkštelę: paimkite ją dviem pirštais – jei ji pulsuoja stipriai ir aiškiai, kiek palaukite ir po keleto minučių vėl tikrinkite. Kai pulsas nusilpsta, arba visai nebeapčiuopiamas, galima virkštelę perrišti.  Pirmąjį siūlą užriškite 10 cm atstumu nuo mažylio virkštelės žiedo, antrąjį siūlą – 1 cm atstumu nuo pirmojo. Dabar perkirpkite virkštelę žirklėmis tarp šių siūlų. Dabar jau galima vaikutį suvystyti dviem šiltais vystyklais ir priglausti mamytei prie krūtinės. Tai labai svarbu – pirmiausiai, ir mamai ir mažyliui, ir tėveliui to reikia psichologiškai, antra – kūdikio žindymas teigiamai veikia ir gimdos susitraukimus, mažėja nukraujavimo rizika. Beliko visai nedaug. Kai kūdikis priglus prie krūties, pajusite keletą nestiprių sąrėmių ir užgims placenta. Atsargiai įdėkite ją į švarų maišelį, jį turėsite perduoti tyrimams atvykusiai medikų brigadai.

Neverta skubėti prausti kūdikį namuose. Visiškai užteks jį gerai nusausinti.

Atvykus medikams, neatsisakykite vykti į ligoninę kartu su mažyliu. Jus abu turi apžiūrėti specialistai. Būkite pasirengę nuodugniai apklausai, kaip vyko gimdymas.

Linkime sėkmės ir sveikatos!

Šaltinis: materinstvo.ru