{mosimage}Ji graži, nepriklausoma, jauna, laiminga mama, auginanti vaiką viena! Pasaka? Realybė! Svarbiausia – teisingai pasirinkti prioritetus ir viskas pavyks!

Jurgita, 21-erių metų mergina, išsilavinusi, neseniai įsidarbinusi į prestižinę bendrovę, labai norėjo vaikelio. Atrodytų, dar tokia jauna ir neišsilaksčiusi, bet vos tik pagalvojus apie mažutėlį, šiltutėlį, pienu kvepiantį kūdikį, jai širdis apsąla. Bet Jurgita nusprendė pirmiausiai pasirūpinti karjera, o vaikučio planavimą kol kas atidėti.  Dar Jurgita turėjo Tomą ir šunelį Bimą. Tomas buvo 11 metų už ją vyresnis. Gražiai gyveno jie nuomotame bute, kol Jurgita netyčia pastojo. Tomas staiga dingo. Kaip tik atėjo laikas sumokėti šeimininkei už nuomą, o darbe dar du mėnesiai bandomojo laikotarpio...

Anksčiau  susilaukti vaiko netekėjusiai moteriai buvo nemoralu, nedorovinga, asocialu. Dabar moterys neretai sąmoningai priima sprendimą pasigimdyti vaiką ir auginti jį be tėvo. Kasmet ne santuokoje gimusių kūdikių skaičius vis didėja. Moteris pasirenka būti vieniša mama.
Jurgita nusprendė – būsiu vieniša mama. Draugai padėjo susirasti neblogą papildomą darbą namuose – vienos interneto svetainės administratore. Po darbo dienos, ji iki išnaktų sėdi prie nešiojamo kompiuterio (pirkto skolon) ir kartas nuo karto paglosto tai savo pilvuką, tai ilgaausį Bimą. Pirmąkart savarankiškai  apmokėta mėnesio buto nuoma buvo jos pirmoji nedidelė pergalė!
 Pasibaigė bandomasis laikotarpis darbe. Apie Jurgitos nėštumą niekas dar nenujautė. Tačiau tokias naujienas pranešti viršininkui geriausia pačiai ir akis į akį.  Todėl kai pilvukas ėmė matytis, Jurgita radusi tinkamiausią momentą, be užuolankų ir pasiteisinimų ramiai paaiškino bosui situaciją bei informavo apie nėštumo atostogų terminą.

Nedarbingumo lapelis (dėl nėštumo) išduodamas moterims, likus 70 kalendorinių dienų iki gimdymo (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) ir už 56 kalendorines dienas po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju – už 70 kalendorinių dienų).
Atėjo metas pagalvoti apie gimdymo namus. Yra trys variantai: nemokamas gimdymas, mokamas gimdymas, arba “nemokamas” gimdymas atsidėkojant gydytojui į kišenę.

Nemokamai gimdyti Jurgita pabijojo, prisiskaičiusi įvairiausių straipsnių internete apie grubų elgesį, nelaimingus atsitikimus ir pan. Kurį laiką pasvarsčiusi, ji nusprendė – jau geriau sumokėti gydytojui “į kišenę”. Greit susiradusi patyrusį specialistą, Jurgita sutarė dėl gimdymo termino bei garantijos, jog gydytojas atvažiuos į darbą bet kuriuo paros metu, kai tik prireiks.

Pagaliau mažylis gimė - svarbiausias žmogutis Jurgitos gyvenime. Tuo tarpu, kai aplinkinių gimdyvių vyrai nėrėsi iš kailio džiūgaudami savo palikuonimis, pas Jurgitą ateidavo tik draugės ir tėvai.
Grįžus į namus, laukė vežimėlis, lovelė ir kalnas vaikiškų drabužėlių, kurių pridovanojo jau gimdžiusios Jurgitos draugės. O Jis nė karto taip ir nepaskambino…

Pagyvenusi 3 dienas su dukra ir anūku, močiutė išvažiavo. Laikas tapti visiškai svarankiškai. Pirmiausiai, reikia išmokti paprasčiausius dalykus: kaip nueiti į parduotuvę ir kada išvesti šunį pasivaikščioti? Tačiau viskas pasirodė ne taip jau ir sudėtinga: galima užsisakyti maisto į namus, o savaitgaliais, draugėms padedant, prikimšti šaldytuvą pirkiniais visai savaitei į priekį, arba susirasti panašaus likimo mamytę ir išleisti viena kitą apsipirkti pakaitomis. Šuo išmoko vaikščioti šalia vežimėlio, arba sūneliui užmigus, Jurgita penkioms minutėms išvesdavo Bimą prie laiptinės.

Išmokos. Be motinystės pašalpos, gaunamos kas mėnesį, kiekvienam gimusiam vaikui dar skiriama 8 MGL dydžio (1000 lt.) vienkartinė išmoka. Dokumentai, reikalingi išmokai gauti: Prašymas, Asmens tapatybės dokumentas ir Civilinės metrikacijos skyriaus išduota nustatytos formos pažyma išmokai gauti. Dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui reikia kreiptis ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo dienos.
Jeigu mama sugrįžta dirbti į darbovietę, kurioje buvo išleista vaiko priežiūros atostogų, motinystės pašalpos mokėjimas nutraukiamas.

Tikriausiai nedaugelis žino, kad motinystės atostogų metu moteris, gaudama priklausančias pašalpas, gali dirbti kitoje darbovietėje, iš kurios nėra išėjusi vaiko priežiūros atostogų, ar net toje pačioje darbovietėje pagal atskirą darbo sutartį, dirbti pagal autorines sutartis ar patentą. Taigi, mamytės, jei išeina derinti vaiko priežiūrą ir papildomą darbą – pirmyn!

Taigi Jurgita įsijungė kompiuterį ir toliau tęsė administratorės darbą internete. Laikas bėgo.
Pavasarį ji išsitraukė riedučius, ir lakstė po parką,  stumdydama vežimėlį. Vyrai dovanojo jai gėles ir rodė dėmesį, norėdami susipažinti. Ji paslaptingai šypsojosi, glausdama prie savęs sūnelį: “Amžinai tie vyrai kabinėjasi prie nepriklausomų moterų!”

Taip norėtųsi fantastiško “happy end’o” šiai realistinei istorijai, tačiau to nedarysime. Paprastai, vienos susiranda “stiprius pečius”, į kuriuos gali atsiremti, o kitos -  pasirenka vienatvę.
Moteris, lanksti ir tokia permaininga, pati nusprendžia, ar į pasaulį ateis dar vienas,  pats brangiausias jai, žmogutis. Kartu su jo gimimu viskas tik prasideda, o ne baigiasi. Visas pasaulis priklauso judviem! Reikiamu momentu belieka tik ištiesti ranką...

Šaltinis: kleo.ru