{mosimage}Žemas cholesterino kiekis kraujyje (taip propaguojamas šiuolaikinių gydytojų) gali paveikti intelektinius gebėjimus. Tokios išvados priėjo Bostono universiteto mokslininkai.

Mokslininkai, vadovaujami dr. Penelopės Elias, ištyrė 789 vyrų ir 1105 moterų. Kiekvienam jų buvo pateikta testų, kuriais nustatyti jų intelektiniai gebėjimai. Pirmiausiai mokslininkus domino gebėjimai spręsti logines užduotis ir koncentruoti dėmesį. Tuo pat metu buvo paimti tiriamųjų kraujo mėginiai nustatyti cholesterino kiekiui.

Gautų duomenų analizė parodė, kad žmonėms, kurių cholesterino kiekis kraujyje maksimaliai žemas,  nustatytos žemesnės intelektinės funkcijos, nei tų žmonių, kurių cholesterino kiekis aukštas.
Išvada gana vienareikšmiška – kuo mažiau cholesterino žmogaus kraujyje, tuo daugiau jis gali turėti atminties ir mąstymo sutrikimų.

Tačiau mokslininkai pažymėjo, kad kai kurių tiriamųjų cholesterino kiekis buvo nulemtas natūralių faktorių, tačiau nebuvo ištirtas kitas variantas- kai cholesterino kiekis “priverstas” mažėti dėl vartojamų atitinkamų vaistinių preparatų. Todėl kalbėti apie negatyvias cholesterino mažinimo terapijos pasekmes dar anksti. Tačiau pasidaryti tam tikras išvadas, ar maitintis tik produktais be cholesterino, tikrai verta. 

Tyrimo vadovė mano, kad iš principo gauti rezultatai nėra jau tokie netikėti. Jau seniai buvo žinoma, kad cholesterinas organizme atlieka daugybę funkcijų. Jis yra daugelio ląstelių struktūrų sudėtyje, taip pat yra pradinė kai kurių hormonų sintezės medžiaga, reguliuoja ląstelių membranos būseną. Todėl faktas, kad jo kiekis kraujyje veikia aukščiausią nervinę veiklą – mąstymą bei atmintį – visiškai nuspėjamas. 

Pasak mokslininkės, žmonės neturėtų visiškai atsisakyti madingų dietų, mažinančių cholesterino kiekį, tačiau reikia jausti saiką. Nes tiek cholesterino trūkumas, tiek jo perteklius yra žalingi sveikatai.

Todėl per daug nesižavėkite sviestu ar mėsa be cholesterolio. Šie produktai gal ir apsaugo nuo kraujagyslių aterosklerozės, širdies infarkto, bet kaip į tai reaguos jūsų smegenys, paliktos be gyvybiškai svarbios joms medžiagos?

Šaltinis: km.ru