Įkraunama...
Įkraunama...

Augalinė mityba

user posted image
Atsakyti
Tebūnie Augalinė mityba! Ačiū už naują temą.

Gal kažkam bus naujiena (vakar dietologė pasakė per konferenciją) kad nuo šiol pacientams nebereikės mokėti po 15 eur. už dietologo konsultacijas. O tai reiškia, kad pagaliau pripažįstama, jog dietologija yra labai svarbi sritis paciento gyvenime. http://www.vlk.lt/na...

Tiesa, minėta dietologė minėjo, jog dar ne visos poliklinikos turi nemokamas dietologų paslaugas, o tik didžiausios pagrindinės, bet ik rudens berods turės visos.

--------
Gal kas nors man patarsite?
Mano vaikas nemėgsta daugumos vaisių ir žalių (nevirtų) daržovių. Iš vaisių valgo tik: bananą (dažnai reikalauja ir dedu į visus kokteilius), avokadą (kaip užtepėlę ant trapučių ir pan.) džiovintas mirkytas datules, bei keptą obuolį, iš uogų tik avietes. Viso kito, braškių, slyvų, apelsinų, persikų, arbūzų/melionų ir t.t. jam neįsiūlysi niekaip, ypač to kas rūgštu nuo mažens nemėgo, BET išgeria ryte vaisių kokteilį smile.gif Nes kitaip neįkiši. O šviežio šalto pomidoro, agurko, salotos tai išvis be šansų, kai buvo mažesnis leliukas dar sumaldavau tyrelę suvalgydavo bet paskui kažkas pasikeitė, paragavo daugiau įvairių (nebūtinai sveikų) produktų ir pradėjo atsisakinėti. Dabar jam dar dviejų metų nėra bet aš sunerimusi dėl raciono. Bananai su avokadu buvo jo pirmasis maistas gal dėl to taip mėgsta nežinau biggrin.gif
Sakykit ar verta kažkaip nerimauti ir kažką daryti ar gerai taip kaip yra? Gal man pradėti daryti žalius kokteilius su daržovėm? Šviežias morkų/burokėlių sultis? Gal duoti šviežias salotas ir arba suvalgys arba liks alkanas, kol pripras? Aš nesu tokia fašistė ir alkano vaiko nenoriu laikyt smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo khaleesi: 06 birželio 2015 - 09:49
mano pipiras metuku amžiaus labai mėgshta žaliuosius kokteilius, aš su špinatais darau.
Aš nesu specialystė, bet galima dar morkytės sutrinti. Man iš vis atrodo, kad ir dviejų metukų vaikui tikrai galima tyreles siūlyti, nes net ir suaugusiam yra skanu:)
Atsakyti
Aha šiandien kaip tik važiuosiu pas draugę į sodus ji man visada šviežių špinatų priskina thumbup.gif
susirašinėjau su viena moterimi, ji sakė, jog jos keturių metų vaiko pagrindinis maistas yra tie įvairūs kokteiliai, išgeria viską ko reikia, bet aš kažkaip manau jog normaliai turėtų valgyti vaiaks, o ne gerti maistą, bet ką aš žinau, gal per daug noriu? Juk vaikai nemėgsta daugelio dalykų ir atsisako net kai būna sumaišytas maistas lėkštėje gal čia normalu?
Atsakyti
negaliu atsakyti. Bet man kartais atrodo, kad vaikai patys žino ko ir kiek jiems reikia.
Papildyta:
O jus žaliavalge? aš tai dar darau kokteilius su avižomis ir vaisiais, maniškis irgi labai godžiai geria. Manau neblogas dalykas.
Atsakyti
Labai sunku atsakyti. Nebent pastoviai tyrimus tada tokiam vaikučiui daryti? Gal išsigandęs ims valgyti viską tongue.gif Aš tai tikrai bijočiau, kai įvairovė maža. Man labai patinka vaikai, kurie viską valgo, ką paduodi, kai apetitas yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Charizma30 @ 2015 06 06, 12:44)
negaliu atsakyti. Bet man kartais atrodo, kad vaikai patys žino ko ir kiek jiems reikia.
Papildyta:
O jus žaliavalge? aš tai dar darau kokteilius su avižomis ir vaisiais, maniškis irgi labai godžiai geria. Manau neblogas dalykas.


Ne aš ne žaliavalgė, pati mėgstu karštą maistą ir vyras ir vaikas mėgsta.
Tyrimus darom kas pusę metų, bendrus, atskirai kiekvieno vitamino dar netyrėm rolleyes.gif kol kas buvo geri rolleyes.gif po mėnesio vėl darysim.
Kalitnu save kad nemėgsta termiškai neapdorotų daržovių, kad nesugebėjua pripratinti... Tarkim vaisius dar išgeria, matyt teks ir daržoves pradėt girdyt, et g.gif
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2015 06 06, 14:18)
Labai sunku atsakyti. Nebent pastoviai tyrimus tada tokiam vaikučiui daryti? Gal išsigandęs ims valgyti viską tongue.gif Aš tai tikrai bijočiau, kai įvairovė maža. Man labai patinka vaikai, kurie viską valgo, ką paduodi, kai apetitas yra smile.gif


visiems tokie patinka biggrin.gif tik realybėj ne visada taip kaip norime
bandysiu būti išradinga, blogiausiu atveju tie glotnučiai lieka, bet kad glotnučių prisegėręs kieto maisto gali nenorėti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo khaleesi: 06 birželio 2015 - 14:18
aš tik jums pasiūlyčiau jo nepriversti, nes tokiu būdu padarysite atvirkščiai. Jis po to galės visam gyvenimui atsisakyti tų daržovių. Man atrodo, jeigu jis nenori, siūlykite jam kas nors kitą. Jeigu nenori pomidoro ar ogurko, pasodomekite kas juose yra ir kur dar gali būti tų pačių vitaminų ir miniralų. Dabar tuos vaisius labai apdaroja chemija, tai gal vaikas intuitiviai jaučia, kad jam šito nereikia. Vaikai labiau moka įsiklausyti savo kūną.
Atsakyti
Vaikas turi kramtyti maistą, juk tam dantukai duoti. Pati duodu savo keturmetei vaisių kokteilių, juos labai mėgsta, bet net nesugalvočiau tik jais ir maitinti vaiką. Gal tiesiog mama tingi gaminit maistą, nes tai lengviausiai pagaminama? O dėl tų kokteilių, tai juos irgi reikia gerti labai lėtai ir būtų gerai, kad juose dar liktų kažkas kramtomo. Nes vaisiai pradedami virškinti burnoje. Greitai ir neteisingai juos išgėrus būsit alkanos bei nepasisavinsit visų maistinių medžiagų.
Atsakyti
Dabar Norfoje riešutams nuolaida 35 proc.
Atsakyti
QUOTE(kinderis_77 @ 2015 06 08, 11:38)
Vaikas turi kramtyti maistą, juk tam dantukai duoti. Pati duodu savo keturmetei vaisių kokteilių, juos labai mėgsta, bet net nesugalvočiau tik jais ir maitinti vaiką. Gal tiesiog mama tingi gaminit maistą, nes tai lengviausiai pagaminama?


nežinau ten tos šeimos motyvų bet man irgi pasirodė nesąmonė .
Atsakyti
Pirkau pora kartų Norfoje fasuotus riešutus - ten daugiau niekada nebepirksiu... Drėgni kažkokie, net bjauru buvo valgyti, išmečiau. verysad.gif
Atsakyti