Įkraunama...
Įkraunama...

Pirkimo įpročiai

Apklausa: Ar perkate drabužius nuo kabyklos ar prašote atnešti iš sandėlio? (52 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Būtų įdomu sužinoti, kokie vyrauja apsipirkimo įpročiai. Ar perkate rūbus nuo kabyklos ir nesukate sau galvos, kad juos matavosi dar masės žmonių, ar prašote konsultantės naujo, nematuoto egzemplioriaus?

Ar išskalbiate pirktus drabužius prieš nešiojimą? smile.gif

Būtų įdomu padiskutuoti smile.gif
Atsakyti
gera tema , tik gal vertetu truputi praplesti wink.gif
Atsakyti
Jei atneš iš sandėlio tai manot jau nematuota? lotuliukas.gif

Nusipirkus būtinai skalbiu. Naujas daiktas man smirda chemikalais, dažais ir panašiai.
Atsakyti
QUOTE(sygyta @ 2014 10 03, 16:15)
gera tema , tik gal vertetu truputi praplesti wink.gif

Sakykit, kaip? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2014 10 03, 15:59)
Sakykit, kaip? smile.gif

pavyzdziui i ka atkreipiate demesi, kai perkate online?
kaip su sales?
kokia sudetis verta demesio ir kokia ne?
kurios salys ( gamintojos) imponuoja ir tt.

pvz atkreipkite demesi... kaikurios parduotuves pritemdo sviesas virs sale prekiu..
jei online prie batu aprasymo nebus nurodyta gaminimo vieta, didele tikimybe jog bus china ar vietnamas ir tt.

Atsakyti
Sygyta, manau ir tavo išvardintos temos vertos dėmesio, tad jei kuri nors turi kokių pastebėjimų, lai rašo.

Man tai įdomu, tos, kurios prašo, kad atneštų naują rūbą iš sandėlio, ar tikrai tikisi, kad niekas jo nematavo? Taigi, pvz. kokioje Zaroje, jei salėje per daug to pačio dydžio rūbų lieka, tai gražina į sandėlį, po to vėl išneša jei kam prireikia. Taip, kad tie rūbai jau būna pramatuoti n kartų... O gal aš klystu?

Kai siunčiames iš J. Crew, irgi yra tikimybė, kad mums siunčia kažkieno gražintą rūbą, nes jis netiko.

Aš niekad iki šiol nesusimąstydama imdavau iš salės, na nebent, koks kreivas nusiuvimas, prašydavau kito egzemplioriaus...

Atsakant į Sygytos klausimus:

Pirkdama online atkreipiu dėmesį į sudėtį, po to į reviews. Ir stengiuosi nepirkti labai senų kolekcijų rūbų, nes gali būti būtent tie ne kartą gražinti atgal į sandėlį...

Seniau į sudėtį per daug nekreipdavau dėmesio, bet dabar stengiuosi savo spintą praturtinti šilko, kašmyro, merino vilnos drabužiais. Niekad neperku poliesterinių kelnių ar tympų, žiauriai nesveika doh.gif Bet sijonų turiu kelis, manau vis vien kūnas labiau kvėpuoja su sijonu nei su kelnėmis smile.gif

Neperku netikros odos daiktų... Nors ir netikrą odą šiuo metu gerai išdirba, nežinau, man ranka nekyla, baisiai pigu ir visvien matosi (daugiau mažiau) odinis daiktas ar ne. Ir be to, skirtingai nei daugelis, kaip tik mėgstu tikros odos kvapą smile.gif

Man šalys, kaip gamintojos, imponuoja Turkija, Ispanija, Portugalija, Kinija. Mamos dar kartais paklausiu, pvz. vengdavau Pakistano, nes buvau klaidingą nuomonę susidarius, bet mama kaip tik sakė, senais laikais ir dabar pakistaniečiai geriausius džinsus siūdavo. Ko iš tikro vengiu, tai Bangladešo...

Prašome visoms pasisakyti smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Pirkdama parduotuveje kazkaip specialiai neikad neprasau atnesti preke is sandelio. Nebent tai buna batai (nes labai jau jauciasi tas vienas visu matuotas). O del drabuziu ziuriu bendra vaizda: neperku istepto, iplysusio ar pan. sugadinti (nors ir pataisomai).

Bet siaip juk masinese parduotuvese neimanoma isvengti matuotu daiktu. Atnesimas is sandelio dar negarantuoja, kad jo nesimatavo absoliuciai niekas. Lygiai taip pat su el.parduotuvemis - niekada negali zinoti, ar tas daiktas jau nebuvo kazkieno grazintas.

Zodziu, del situ dalyku kazkaip per daug nepergyvenu. Tik del batu ir apatiniu ziuriu kiek atsargiau.

Kalbant apie pirkima online, be sudeties ir drabuzio fasono (ar tinkamas mano figurai) labai ziuriu i firma. Tai bene vienintelis budas su didesne tikimybe pataikyti, kad tas daiktas butu isties geras ir nereikes grazinti (kaip neretai pasitaikydavo su Mango, S.Oliver ir pan. pigesniais rubais). Vien formaliai parasyta sudetis (jeigu ji is apraso atrodo gera) dar negarantuoja, kad tas rubas bus kokybiskas. Turiu nemazai identiskos sudetes drabuziu, bet kai kurie is ju tarpusavyje skiriasi kaip diena ir naktis pagal medziagos devejimasi, glamzymasi, pukavimasi. Matomai daug kas priklauso ir nuo siulu/medziagos apdirbimo, todel turiu bent kelis brandus, kuriais siuo poziuriu labiau pasitikiu. Ypac pirkdama online gyvai nematant.
Atsakyti
QUOTE(dewofsoul @ 2014 10 03, 18:22)
Man tai įdomu, tos, kurios prašo, kad atneštų naują rūbą iš sandėlio, ar tikrai tikisi, kad niekas jo nematavo? Taigi, pvz. kokioje Zaroje, jei salėje per daug to pačio dydžio rūbų lieka, tai gražina į sandėlį, po to vėl išneša jei kam prireikia. Taip, kad tie rūbai jau būna pramatuoti n kartų... O gal aš klystu?



Visai idomi tema, tai pasisakysiu smile.gif As rubus, batus, apatinius, paltus, kailinius, zodziu viska viska perku tik per tarpininkes is jav, tai kai nezinau, matavosi tuos mano uzsakytus daiktus kas ar ne, tai ir nesuku galvos ax.gif kokius gaunu, tokius.. loterija cia su tokiu pirkimu. Pas mane spintoj nera sintetiniu ar netikros odos rubu, visada perku tikros odos, vilnos, kasmyro, medvilnes ar bent viskozes gaminius:)

Vienintele parduotuve i kuria uzsuku LT, tai Massimo Dutti, bet va ten pries pirkdama paprasau rubo is sandelio, toks durnas iprotis rolleyes.gif Keliais atvejais buvo butina, pavyzdziui, palaidine balta silkine, kuria matavausi buvo istepta pudra, o megztukas ziauriai susiglamzes, is sandelio paprasius atnesdavo idealios bukles bigsmile.gif bet va kelis kartus rubelis buvo puikus ir saleje, bet pries pirkdama vistiek paprasiau is sandelio doh.gif biggrin.gif net nezinau kodel.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mimsy: 03 spalio 2014 - 22:03
Na, aš tik dabar pagalvojau, kad tuos rūbus, kabančius kabyklose ar ant lentynų, čiupinėja visokiausio plauko praeiviai... Nors gal kokiuose Akropoliuose visai jau bomžiukus išveja tie apsauginiai g.gif Tuoj mikrofobe pasidarysiu biggrin.gif
Atsakyti
Idomi tema thumbup.gif

As dazniausiai online perku - galiu i realia parduotuve grazint netikusius arba siuntimas atgal nemokamas buna, tai nebaisu ir rizikuot. Ir siaip jei perku kazka, o dar tokiu su klaustuku daiktu buna, tai ir juos pasimatavimui isidedu. Nors pastaruoju metu pradejau dazniau ir gyvai pirkt, bet siaip nesu didele megeja to. Parduotuvej nemegstu daug ciupinet, tiesiog einu, ziuriu ir apciupineju tik demesi patraukusius rubus. Tai dazniausiai labai nedaug kazka paziuriu, nes kantrybes neuztenka. Pvz daug isparduotuviu (ar siaip sale skyriai) yra su begale skirtingu rubu sukabinta, tai man cia gryna kancia - neturiu nei noro, nei jegu kiekviena apziurinet.

Ir dar pastebejau, kad megstu uzsiciklint ant kazkokio gamintojo. Pvz buvo JCrew manija, paskui Ann Taylor/Loft, dabar vis dazniau i Theory rubelius paziuriu. Bet cia prisideda ir tas nemegimas kuistis parduotuvese, tai jei kazkas patinka, zinau dydzius, tai pirkimas tos pacios firmos rubu palengvina visa apsipirkinejimo procesa.

Pastaruoju metu pradejau labiau ziuret i kokybe - nemegstu apsikraut nei daiktais, nei rubais, tai man geriau vienas super nei 5 so so... Dzinsus labai megstu is American Eagle - nebrangus, bet man ju modeliai labai tinka, turi trumpa ilgi, kurio man reikia ir isvis kokybe puiki. Stengiuosiu pirkt naturalias medziagas, tikra oda, kaili (del sito velniu kartais is vyro gaunu, nes tarkim jam dzin, kad kokio buivoliuko auginto kitoms reikmems kailinius nesioju, bet zuikucio kailio ant megztuko negali pakest - na ir paciai gaila gyvuneliu po visu istoriju apie ju auginima, neprieziura ir pan, bet kartais nesusilaikau, o ir perku paprastai is isparduotuves, tai guodziuos, kad panasiai kaip second hand gaunas). Nors turiu netikros odos striukyte ir labai patenkinta esu. Nesakau, kad visiskai nesimato, jog netikra oda, bet pirmakart pamacius parduotuvej dar tikrinau etikete, nes sudvejojau. Taciau batus tik tikros odos perku - jau vien del nesiojimosi, patvarumo jie visiskai kitokie. Nebent netikros odos is brangesniu firmu, bet tada gaila pinigu netikrai odai kai uz tiek ar pigiau tikra gali nupirkt ax.gif Bet nevengiu ir poliesterio, nes priklauso nuo konkretaus rubo - DVF suknute poliesterine pirkau, bet toks modelis nelabai is ko kito ir galetu but, nes ji iseigine, lengvute.

I gamintojus nelabai kreipiu demesi - tas pats 'made in China' gali labai puikios kokybes but, priklausomai nuo gamintojo. 4u.gif O ir siaip rubo kokybe tik nesiojant dazniausiai pasimato - teke turet ir brangiu rubu, kur greitai nusidevi ar dar kas nutinka. Karta teko bliuskyte grazint po pirmo skalbimo (benepamenu gamintojo), nes siules bile kaip persisuko, nors skalbiau rankom saltam vandeny, o kainavo ji tikrai nemazai net ant sale.

Del rubu atnesimo is sandelio, tai man nera labai svarbu, cia svarbiau su avalyne. Bet aisku jei matosi, kad rubas patampytas ar pan, tai pasiprasau naujo. Nors daznai megstu pirktis isparduotuvese, tai ten jau nera tu sandeliu, viskas ka matai yra sudeta. Buna tarkim JCrew, kad matuojies koki megztuka, o jis jau pasiburbuliaves (kazkada isvis teko matyt ten viena tokios bukles, jog atrode 2 metus nesiotas ir kaina tebebuvo virs $100 blink.gif ). O nusipirktus naujus rubus ne visada skalbiu - priklauso ir nuo rubo, pvz koki megztini ar palta tikrai nelekiu skalbt/valyt, bet apatiniai tai be kalbos pries devejima isskalbiami.


QUOTE(dewofsoul @ 2014 10 03, 19:22)
Ir be to, skirtingai nei daugelis, kaip tik mėgstu tikros odos kvapą smile.gif


Man kazkas nerealaus tikros odos kvapas drinks_cheers.gif Nors oda odai nelygu - viena labiau kvepia, kita to kvapo beveik neturi. Na bet kai pirma brangia rankine namo parsinesiau, tai svaigau nuo to kvapo wub.gif

QUOTE(dewofsoul @ 2014 10 04, 15:37)
Na, aš tik dabar pagalvojau, kad tuos rūbus, kabančius kabyklose ar ant lentynų, čiupinėja visokiausio plauko praeiviai... Nors gal kokiuose Akropoliuose visai jau bomžiukus išveja tie apsauginiai  g.gif Tuoj mikrofobe pasidarysiu biggrin.gif


Cia turbut priklauso ir nuo parduotuves - i kazkokia brangesne bomziukai ne neina juk. O nuo ciupinejimo neapsisaugosi.

Bet pvz Sephoroj visu produktu testeriai yra, po parduotuve isdestyta veidrodziai, alkoholis, makiazo valikliai, vatytes/pagaliukai/vienkartiniai tuso ir blizgiu teptukai ir tt ir pan. Zodziu, jei nori pasitestuot kazka, tai drasiai gali, BET... Na koki lupdazi suprantu, kad gali issukt, vienkartiniu teptuku nukabint nuo svaraus sono ir tada ant savu lupu tept. Bet pvz tusa ar blizgi testuot, tai neisivaizduoju kaip - tusui isvis daug sepetelis duoda, o ir tu vienkartiniu buvimas negarantuoja higieniskumo: vienas zmogus dazysis blizgiu su vienkartiniu teptuku, kitas tiesiai su pakuoteje esanciu, trecias irgi griebsis vienkartinio, bet kaisios kelis kartus. doh.gif O dar kai pamatai kokius nelabai valyvus zmones betestuojant ta kosmetika arba kokie bernai su panelem ateje pradeda zaist schmoll.gif Tai va cia man super slykstu ir niekad netestuoju ant saves - ant rankos tepu, prisimatuoju ir perku. Blogiausiu atveju visada grazint galima.
Atsakyti
Na, damos aktyviau, aktyviau smile.gif

Man tai įdomu, čia anoj temoj rašiau jau... O kaip su garsenybėm būna? Turbūt joms drabužius tempia tik iš sandėlių.... Ir kaži, ar jos apskritai apsipirkinėja praduotuvėse, gal viską siunčiasi... g.gif Jetau, mano fantazija tai laki... Kaži, o joms išplauna kas tuos skudurus po pirkimo biggrin.gif ?
Atsakyti
O kodėl jūs bijot, kad kažkas kitas tą rūbelį pasimatavo? Ar galvojat, kad per rūbus užsikrėsit kuom nors? biggrin.gif koks skirtumas, kad kažkas matavosi jeigu vistiek skalbiate prieš nešiojimą. Aš manau skalbti reikia ne tik dėl to, kad kažkas matavosi, bet dėl to, kad gamykloje ir parduotuvėje ant drabužio nusėda nemažai dulkių. O beje skaičiau kažkada straipsnį, kad dėvėtus drabužius geriau pirkti dėl to, kad jie jau yra nuskalbti ir jau nekenksmingi dėl dažų naudojamų drabužių dažymui. Kiek žinau Europoje pagamintuose gal ir nebus kenksmingų dažų, bet ir pakankamai geros firmos siuva drabužius Azijoje, kur kenksmingus sveikatai naudoti dažus yra leistina. Dėl to jie ten ir siuva wink.gif
Atsakyti