Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gydytojo stomatologo patarimai pacientams.
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas odontologei
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
otje
QUOTE(UnknownUser @ 2006 07 25, 21:22)
Baltiete

O cia niekas ir nesiruosia profesionaliai konsultuoti, dar to betruko, kad po visos darbo dienos profesionaliu konsultaciju cia reiketu rimtai rasyti. Savo juokeliu esme jums suprasti daviau, netinka, laukite gydytojos su saslyko liekanomis tarp dantu smile.gif
I jusu klausima as atsakiau.

Zemaika

Dantis negali buti "jos manymu gyvas ar negyvas". Tai parodo specialus testai, rentgeno nuotraukos ir kt. Taigi, 100% atveju galima nustatyti, ar dantis gyvas, ar nebe. Nebent yra ribine bukle , kuomet dantis is gyvo pradeda tapti negyvu, taciau si riba yra laikoma negyvu dantimi, kadangi isgelbeti danties vis tiek nepavyks.
Daryti reikia kreipimasi i stomatologa smile.gif Kitos iseities nera. Jei pateiksite daugiau informacijos, gal ir pavyks kazka daugiau pasakyti.
*

Sveiki UnknownUser,

Man jusu humoras patinka,daugiau sitaip nes pasaulis ir taip per daug rimtas.As pries kuri laika skundziausi del sutvarkyto danties gelima.Man ji dar vis maudzia,bet ne taip jau stipriai.Geguzes vidury man isrove neisdygusi ir uzpuliavusi protini danti.To dancio saknys buvo uzsiriete ir jas beraunant man buvo pazeistas nervas.Gal del to tas mano uztaisytas kruminis dantis yra toks jautrus,jis randasi kitoj zandikaulio pusej.Dekui uz demesi.
UnknownUser
otje

Kuri konkreciai protini isrove, apatini, virsutini? Kaip suprasti, "buvo pazeistas nervas"?
Beje, bunu saunu, jei primintumete savo ano jautraus danties istorija, ja perkopijuodamas cia arba dar karta papasakodamas.
otje
QUOTE(UnknownUser @ 2006 07 27, 22:24)
otje

Kuri konkreciai protini isrove, apatini, virsutini? Kaip suprasti, "buvo pazeistas nervas"?
Beje, bunu saunu, jei primintumete savo ano jautraus danties istorija, ja perkopijuodamas cia arba dar karta papasakodamas.
*

Sveiki,

Labai aciu uz jusu demesi.Mano dantis gyvas.Pries tai jame buvo helio plomba,bet naujas stomatologas(nes as randuosi uzsienyje) man pasake,kad pries tai jis buvo blogai isvalytas pries plombuojant.Man ta krumini danti(pati paskutini,ne protini) maudzia kokias geras 5 minutes pavalgius,atsigerus,dantis issivalius.Jis siuo metu irgi helio plomba plombuotas.Jis man buvo pries geras 2 savaites sutaisytas.Bet kas man keista,kad pries ta tvarkyma as su juo jokiu problemu neturejau.

Nurijus saltus gerimus pradeda is karto gelti ir nustoja po kokiu 5 min,nuo adateles nieko as nejauciu ir paspaudus buku daiktu nieko nejauciu.Jautrumas yra maesnis tik erzina pavalgius ar atsigerus,ar po dantu valymo.

Israutas yra apatinis protinis dantis kairje puseje.To dancio saknis buvo kaip kabliukas i virsu ussirietus ir po nervu,taigi man ja i dalis isskalde,bet beraunant bazeide kazkaip nerva,nes as turejau veliau sskausma ausyje(jis dingo),bet mano visi dantys labai jautrusir lupa su barzda tokj pusej aptirpe.Todel as dazniausiai kramtau su desine puse,gal del to tas taisytas kruminis dantis yra toks jautrus?Dekui
UnknownUser
otje

Dabar supratau. Butu labai gerai pamatyti jusu to plombuoto danties sukandimine nuotrauka. Pagal ja galima pasakyti, ar uzplombuota kokybiskai, ar yra like neisvalytu audiniu. Kol kas galiu tik spelioti, ka, man atrodo, as jau dariau senesniuose savo pranesimuose.
July
sveiki,
turiu tokia problema. Buvo nuluzes virsutinis kruminis dantis(kai sypsausi matosi). buvo likusi tik skeveldrele. Gydytoja "susuko " du varztus i saknis ir prie tos skeveldreles prilipde nauja danti(netikra:) sekmingai atvaiksciojau du metus, dziaugiausi kad aplinkiniu dantu nereikejo gadinti protezuojant, o vakar visas tas dantis su tais varztais iskrito:( ir nuo tu varztu toks nelabai malonus kvapas kaip maisto sankaupu buvo. dabar liko tik saknys. Gyvenu ne lietuvoj ir grysiu tik po dvieju menesiu, tai nezinau ka su tuo danciu daryt. Taigi mano klausimai:
1.ar palikt ta sakni ir nieko nedaryt?
2.O gal nueit ja issitraukt ir taip paruost protezavimui po dvieju menesiu, jei tai imanoma?
Aciu is anksto uz atsakyma 4u.gif
UnknownUser
zaneta

Zinoma, be jokiu kalbu reikejo ne sukioti varztelius i dantis ir lipdyti ant ju, o tuoj pat ta likusia sakni ar skeveldrele protezuoti. Jums gretimu dantu niekas negadintu, tiesiog islietu tvirta metalini iklota i sakni ir uzmautu vainikeli. Ir nebutu problemu kokiam desimtmeciui, o gal ir dar ilgiau.
Gydytoja pasielge kaip tipiskas statybininkas - plomba, o kad stipriau, pora varztu smile.gif Deja, cia reikia inzinerijos ir supratimo (tenepyksta skaitantys, bet rezultatai dazniausiai rodo mano teisybe).
Dabar jums reikes pergydyti saknu kanalus (ko gero) ir protezuoti dantuka ka tik mano aprasytu budu. Rauti, zinoma, jo nereikia (dar karta kartojuosi, kad be klinikines situacijos matymo ir nuotrauku, tai yra tik spejimas). Paprasykite, kad uzdetu laikina plomba keliems menesiams, taip nors nebus pavojaus toliau infekuoti kanalus, grizusi cia, jus ta danti susiprotezuosite.
Ir daugiau niekada neprasidekite su metaliniais varztais i kanalus ir ant ju lipdomomis plombomis smile.gif
July
aiu labai uz atsakyma 4u.gif
na o siaip tai labai susiparinau, tai ko man suko tuos varztus g.gif ir dar gera ir "brangi" stomatologe vadinasi.
ir dar pastebejau kad praejus kelioms dienoms nuo to iskritimo, dantenos kazkaip pradejo uzsitraukti, tai bijau kad neuztrauktu visai tu saknu ir paskui pjaut nereiketu blink.gif

o gal cia patarimus duodat kur toki stomotologa rast kuris padarytu man viska pagal jusu patarimus. Galima ir i AZ. as siaip kauniete ax.gif
UnknownUser
Deja, cia jus del dantenu teks nuvilti, ko gero, pries protezuojant, teks dantenas siek tiek pakoreguoti, nes esant tik sakniai, dantenos labai greitai apgaubia saknies krastus ir ivirsta i vidu. Nieko baisaus cia nera, nuskausmins dantenas apie dantuka ir mazumele su grazu nubruzins taip, kad saknies krastai islistu auksciau dantenu.
Kreiptis reiketu i protezuotoja, arba stomatologa, kuris sugeba gerai protezuoti. Deja, pasakyti, kas tikrai gerai ismano si reikala negaliu. Is savo patirties pasakysiu, kad jums geriausia, ko gero, bus lietas metalinis iklotas po lietu metalokeramikiniu vainikeliu. Vainikelis savo krastais turetu apgaubti maziausiai 2 mm danties krasto, kitaip gali velgi buti problemos (isvada, dantis turi "kysoti" per 2 mm auksciau dantenu krasto). Sis momentas yra itin svarbus. Na ir nesutikite su vainikelio darymu ant is plombos "uzauginto" danties, nesvarbu, ar ten bus koks stiklo pluosto stiftas, ar metalinis. Tiesiog lietas metalinis iklotas - patikima ir gana nebrangu.
wwwtania
QUOTE(wwwtania @ 2006 08 06, 15:44)
verysad.gif  verysad.gif  help.gif  help.gif  help.gif padėkite man prašau labai....
vakar mums atsitiko didelė nelaimė iki šiol verkiu į sunelį pažiurėjus.... jis nukrito nuo kedutės ir vieną priekinį dantuką nusilaužė o šalia esantis kažkaip persisuko išsikviečiau greitają chirurgas apziurėjo žandikaulį viskas tvarkoj vos ne vos šiandien prisiprašiau pas stomotologe (nes sekmadienis) ji pažiurejus nei nuramino nei kažką konkretaus pasakė va ryt iš ryto važiuosiu vel į stomotologinį bet apsiramint negaliu patarkit ką daryt ar įmanoma ištiesint ar dar kaip ir sake man šiandien 5-rius metus busim be priekinių dantukų?  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  kol užaugs tikrieji? apskritai ar tai labai blogai ir ką man reiketų daryt nes kraustausi iš proto  mega_shok.gif  cry.gif  cry.gif
*

prašiau pagalbos kitoj temoj bet citoju ir čia.... gal kas čia padės verysad.gif
Florestina
QUOTE(Ice @ 2006 07 01, 11:21)
Nu tikrai keistuolis  doh.gif Gal mažai darbo turi, kad tiek daug čia rašai?  mirksiukas.gif
Papildyta:
Tikrai taip, didžiausią įtaką daro šeima, tėvai. Bet jei jie nedavė tokių įgūdžių - tikrai nesidrovėk ir klausk odontologo  mirksiukas.gif Neįsivaizduoju kaip turėtų atrodyti gydytojas (turbūt toks, kuriam viskas "dzin"), kuris nenorėtų pamokyti dantų higienos. Tad drąsiau  mirksiukas.gif Mokytis niekada nevėlu  mirksiukas.gif
*

Pasakiau burnos higienistei, kad nemoku valytis dantu. Ji tuo paprasciausiai nepatikejo. verysad.gif Kur galeciau dar ismokti. Nes po higienos dantys tampa baisus net nepraejus menesiui. verysad.gif
Ci|{orija
UnknownUser

laba vakara, xe, radau gera temele, taip kad ir man reiketu kaiko pasiteirauti ax.gif
papasakokit, kaip daroma ta dantu higiena, kiek mazdaug kainuoja, ir kada ja daryti.. blush2.gif nes nesu to dariusi stomatologijos kabinete g.gif o rytoj, einu pas stomatologe, skauda dantukas, ir dar keli... oj... doh.gif gerai kad zinau nebloga, nes sitos srities gydytoju bijau kaip velnias kryziaus blush2.gif

o kaip as pavydziu toms, kurios turi grazius dantukus, lankosi retai stomatologijos kabinetuose... unsure.gif o tai is kur Jus esate UnknownUser? rolleyes.gif
Florestina
QUOTE(Ci|{orija @ 2007 01 15, 21:46)
UnknownUser
laba vakara, xe, radau gera temele, taip kad ir man reiketu kaiko pasiteirauti  ax.gif
papasakokit, kaip daroma ta dantu higiena, kiek mazdaug kainuoja, ir kada ja daryti..  blush2.gif  nes nesu to dariusi stomatologijos kabinete  g.gif  o rytoj, einu pas stomatologe, skauda dantukas, ir dar keli... oj... doh.gif gerai kad zinau nebloga, nes sitos srities gydytoju bijau kaip velnias kryziaus  blush2.gif
o kaip as pavydziu toms, kurios turi grazius dantukus, lankosi retai stomatologijos  kabinetuose...  unsure.gif  o tai is kur Jus esate UnknownUser? rolleyes.gif
*

Kai man dare higiena, tai is pradziu dantenas patepe lidokainu, kad nebutu jautrios. Tada su ultragasiniu aparatu pasalino akmenis nuo visu dantu, po to nupurske su soda ir nupoliravo su pasta. As mokejau 140 Lt. Po sios proceduros dantys atrodo thumbup.gif . Higiena rekomenduojama darytis kas 6 menesius. O siaip tai as irgi esu baile.
Goniuke
noriu pasiteirauti 4u.gif
siuo metu tvarkausi jau seniai apleistus dantukus blush2.gif
kelis jau uzplombavo.. sugalvojau balintis.. pasiule su kapomis kabinete (400Lt).. pries pusvalandi gryzau po higienos - nueme akmenis (31dant. doh.gif ), nupoliravo (150Lt) paeme antspaudus kapoms..
mano dantuku spalva tikrai geltona nuo mazens, berods A4(nesu tikra del raides).. Gyd. sako pabals mazdaug 2 atspalviais, tai toli grazu nebus balti doh.gif sako bus galima po keliu dienu jei noresiu dar karta balinti (100Lt)
Papasakokit kam buvo panasi situacija (spalva) ar matosi tas efektas...
ir dar.. balinimas kapomis kabinete ar skiriasi nuo balinimo namuose (apalvos atzvilgiu) g.gif

ir ar labai subludijau su tuo balinimu blush2.gif man 23m. jau istekejusi (vyras myli ir tokia, bet balinimui pritaria tongue.gif )

labai prasau pagalbos 4u.gif
Aimma
Kadangi veiksmas vyksta ne tik ondotologo kėdėje, bet ir priimamajame, drįstu pasidalinti graudžia savo patirtimi. Ištraukė iltinio danties šaknis. Nors skausmo nejaučiau, bet buvo iki sąmonės aptemimo nemalonu. Grįžus išlaikiau tamponą iki pusės nakties. O po to susiformavo krešulys, kurį šiandien turėjau valytis. Nors danties rovimas anokia čia man naujiena, pamiršau ar nepagalvojau, kad tamponą po pusvalandžio reikia šalinti.
Ir klausimas ondotologei. Kaip žinoti, kada šaknis neišvengiamai traukiama, o kada ten dar galima ką nors padaryti? Žinau, kad pasako gydytojas. Bet kiek gydytojų, tiek nuomonių schmoll.gif . Nėra laiko nei galimybių pas kiekvieną lakstyti. Nors bendrais bruožais. Ačiū.
UnknownUser
Itin sunkus klausimas, kuri bendrais bruozais atsakyti butu tolygu disertacijos rasymui ....
Terapeutas reciau salina dantis, negu protezuotojas, implantologas megina salinti kiekviena danti, kuri pamato smile.gif
Cia marketingas valdo, kas is to, kad ir parasysiu as tuos kriterijus mazdaug, gydytojas, kuris nores ji pasalinti, vis tiek prives jus prie to smile.gif
Siuskite nuotraukas su issamiu paaiskinimu, gausite rinktine daugelio stomatologu nuomone.
Florestina
QUOTE(UnknownUser @ 2007 01 20, 16:54)
Itin sunkus klausimas, kuri bendrais bruozais atsakyti butu tolygu disertacijos rasymui ....
Terapeutas reciau salina dantis, negu protezuotojas, implantologas megina salinti kiekviena danti, kuri pamato smile.gif
Cia marketingas valdo, kas is to, kad ir parasysiu as tuos kriterijus mazdaug, gydytojas, kuris nores ji pasalinti, vis tiek prives jus prie to smile.gif
Siuskite nuotraukas su issamiu paaiskinimu, gausite rinktine daugelio stomatologu nuomone.
*

As nesutinku, kad implantologas iskart salina, mane netgi ikalbinejo nesalinti danties, o pradejus skaudeti vartoti antibiotikus. (kanale buvo adata) Bet man ji skaudedavo ziema nuolat, vasara - kartais ir as su malonumu jo atsikraciau. O dabar, po savaites, jau ant implanto bus dedamas dantis. Kartais, manau, tai ir paties paciento apsisprendimo reikalas. Viena mano bendradarbe nesutiko su rovimu, man darbe pasake, kad mano odontologas idiotas. Nuejo kitur, ten pastate stiftus, padare danti, o po 2 menesiu sutino veidas ir danti teko israuti. Kaip sakoma nei danties, nei pinigu. verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Goniuke
QUOTE(Goniuke @ 2007 01 19, 15:32)
noriu pasiteirauti  4u.gif
siuo metu tvarkausi jau seniai apleistus dantukus blush2.gif
kelis jau uzplombavo.. sugalvojau balintis.. pasiule su kapomis kabinete (400Lt).. pries pusvalandi gryzau po higienos - nueme akmenis (31dant. doh.gif ), nupoliravo (150Lt) paeme antspaudus kapoms..
mano dantuku spalva tikrai geltona nuo mazens, berods A4(nesu tikra del raides).. Gyd. sako pabals mazdaug 2 atspalviais, tai toli grazu nebus balti  doh.gif sako bus galima po keliu dienu jei noresiu dar karta balinti (100Lt)
Papasakokit kam buvo panasi situacija (spalva) ar matosi tas efektas...
ir dar.. balinimas kapomis kabinete ar skiriasi nuo balinimo namuose (apalvos atzvilgiu) g.gif

ir ar labai subludijau su tuo balinimu blush2.gif man 23m. jau istekejusi (vyras myli ir tokia, bet balinimui pritaria tongue.gif )

labai prasau pagalbos 4u.gif
*

Jau tuoj vel turesiu sesti i stomatologo kede, o cia atsakymo taip ir nesulaukiau verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Herra
Pas mane toks atvejis, turiu apacioj 6 ta danti su iklotu, bet iki galo nesutvarkyta. Pries 8 metus, man ji tvarke, vale kanalus ir turejo uzplombuoti, bet nulauziau dali sieneles, sake, per giliai, tai nugreze iki dantetu ir idejo metalini iklota, turejau isvaziuoti,o kai grizau,neuzbaigiau, galvojau, kad man jis nestoves ir reikes tas saknis israuti, bet va vis dar stovi. ax.gif rekalas tame, kad noriu koreguoti sakandi, reikia breketu, tai kaip su tokiu dantim? jei ten tik saknys yra, ar imanoma ji pajudinti is vietos ar ji reikes pasalint????? man retsyjiais jauciasi tas dantis. ne tai kad maudzia, bet karts nuo karto primena apie save.
erika.gut
QUOTE(Goniuke @ 2007 01 23, 00:34)
Jau tuoj vel turesiu sesti i stomatologo kede, o cia atsakymo taip ir nesulaukiau  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
*

Sveika, as ne profe -bet gaIU PATARTI JEI DAR NEVIELU.
Balinkis su kapomis ,bet namie.
Nezinau kokiu procentu tau balintu klinikoje.Bet kadangi trumpas laikotarpis apie 1 val ,tai turetu buti labai stiprus baliklis, otai yra nelabai gerai .Ipac jeigu dantys tavo jautri .
Namie tu gali balintis kas antra nakti nusipirkdama klinikoje balinimo svirkstus apie 15%.Efektas bus siek tiek lietesnis, bet dantys negaus streso nuo didelio %.+Sutaupysi pinigus ,nes to baliklio tau uzteks ilgam laikui.
Jeigu dabar spalva A4, tai dviem tonais bus A2-tai tavo atvieju tikrai dantys pasvieses.
Bet balindama namie ir jai dantys bus nejautrus -per ilgesni laikotarpi galesi ir iki A1 spalvos balintis.Busi pati sau seimininke,galesi regulioti -AR TAU JAU PATINKA TOKIA SPALVA,ar dar nori balciau.Jigu dantys bus ir jautresni -tai nusipyrksi nujautrintoja ir vietoi baliklio kita nakty uzdesi nujautrintoja.
Man asmeniskai dntys visiskai nejautrus.
+Praejus laikui,po kavos arbatos gerimo matai kad splva jau netokia balta.Tik nusipirkai dar svirksta ir vel gali balintis.
O KLINIKOJE SUMOKEJAI PINIGUS, NU DAR KARTA ATEJAI IR VISKAS -pinigu nera, dantys balti,o gal ir baltesniu noretum.
O po pusmecio -vel mokek -JEI NORI BALTU lotuliukas.gif
Goniuke
QUOTE(erika.gut @ 2007 01 29, 00:54)
Sveika, as ne profe -bet gaIU PATARTI JEI DAR NEVIELU.
Balinkis su kapomis ,bet namie.
Nezinau kokiu procentu tau balintu klinikoje.Bet kadangi trumpas laikotarpis apie 1 val ,tai turetu buti labai stiprus baliklis, otai yra nelabai gerai .Ipac jeigu dantys tavo jautri .
Namie tu gali balintis kas antra nakti nusipirkdama klinikoje balinimo svirkstus apie 15%.Efektas bus siek tiek lietesnis, bet dantys negaus streso nuo didelio %.+Sutaupysi pinigus ,nes to baliklio tau uzteks ilgam laikui.
Jeigu dabar spalva A4, tai dviem tonais bus A2-tai tavo atvieju tikrai dantys pasvieses.
Bet balindama namie ir jai dantys bus nejautrus -per ilgesni laikotarpi galesi ir iki A1 spalvos balintis.Busi pati sau seimininke,galesi regulioti -AR TAU JAU PATINKA TOKIA SPALVA,ar dar nori balciau.Jigu dantys bus ir jautresni -tai nusipyrksi nujautrintoja ir vietoi baliklio kita nakty uzdesi nujautrintoja.
Man asmeniskai dntys visiskai nejautrus.
+Praejus laikui,po kavos arbatos gerimo matai kad splva jau netokia balta.Tik nusipirkai dar svirksta ir vel gali balintis.
O KLINIKOJE SUMOKEJAI PINIGUS, NU DAR KARTA ATEJAI IR VISKAS -pinigu nera, dantys balti,o gal ir baltesniu noretum.
O po pusmecio -vel mokek -JEI NORI BALTU lotuliukas.gif
*

jau po visko.... balinausi sumokejau jai tuos 400 uz rezultata kurio niekas net nepastebi verysad.gif nubalo viso labo 1 tonu doh.gif nebezinau ar bandyt dar namie balintis.. jauciuosi apgauta verysad.gif taip siule gyd. balintis kabinete, o kai pamate kad nieko nesigavo - tai jau gal namuose pabandyk, 100litu uz svirksta sumokek... nebeimsiu as is jos to svirksto tikrai schmoll.gif
gal kas gali pasakyt kodel man taip niekas nesigavo ir ar verta dar kist pinigu ir bandyt is naujo? Ir dar .. tas kabinetinis balinimas brangesnis simtu litu.. o as sedejau priimamajam 2val. su kapom ji tik uzdejo ir nueme, tai cia uz tai ir tas 100litu?! blink.gif
erika.gut
QUOTE(Goniuke @ 2007 02 02, 13:49)
jau po visko.... balinausi sumokejau jai tuos 400 uz rezultata kurio niekas net nepastebi  verysad.gif  nubalo viso labo 1 tonu  doh.gif nebezinau ar bandyt dar namie balintis.. jauciuosi apgauta verysad.gif taip siule gyd. balintis kabinete, o kai pamate kad nieko nesigavo - tai jau gal namuose pabandyk, 100litu uz svirksta sumokek... nebeimsiu as is jos to svirksto tikrai  schmoll.gif
gal kas gali pasakyt kodel man taip niekas nesigavo ir ar verta dar kist pinigu ir bandyt is naujo? Ir dar .. tas kabinetinis balinimas brangesnis simtu litu.. o as sedejau priimamajam 2val. su kapom ji tik uzdejo ir nueme, tai cia uz tai ir tas 100litu?!  blink.gif
*

ATSAKYMAI TEMOJE BALINIMAS 2 4u.gif
erika.gut
.user posted image
evaldas5211
Na kadangi čia yra dantistas tai ir aš pasiklausinėsiu smile.gif :
Kaip šalinamos rudos dėmės nuo dantų?
Kokie įrankiai naudojami dantų plombavimui, žinau matricą, o kokie dar?
Ir kam reikalingas kaitintas eskalatorius (ar kaip ten smile.gif ? ) ?
UnknownUser
Gal pasiradysiu keistas, bet i man neidomius klausimus neatsakineju smile.gif Cia del to, kas ir kaip naudojama, tam yra pasauliniai paieskos tinklapiai, kur galima viska surasti.
Deme demei nelygi, konkretizuokite, sis klausimas idomesnis, todel atsakyti galesiu smile.gif
evaldas5211
Hmm.. Kaip gi čia paaiškinus smile.gif ? Dėmės atsirado nuo aplaidumo šiokio tokio smile.gif... Be to dar noriu paklaust ar galima kramtyti kramtomas gumas, kai turi plombų?
erika.gut
[ rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(evaldas5211 @ 2007 02 03, 19:48)
Hmm.. Kaip gi čia paaiškinus smile.gif ? Dėmės atsirado nuo aplaidumo šiokio tokio smile.gif... Be to dar noriu paklaust ar galima kramtyti kramtomas gumas, kai turi plombų?
*

PAKLAUSK SAVO STOMATOLOGES doh.gif
Mazulka5
Norejau pasidometi ,jei 6metu vaikui buvo isgedes pieninis dantukas(kruminukas)...stomotologu nuomone jame jau buvo infekcija..kuria nustate padare rengeno nuotrauka....patare ji salinti....ar tokiu atveju dar galima buvo ji issaugoti...t.y uzplombuoti ar jau nebe???
evaldas5211
QUOTE(Mazulka5 @ 2007 02 04, 06:34)
Norejau pasidometi ,jei 6metu vaikui buvo isgedes pieninis dantukas(kruminukas)...stomotologu nuomone jame jau buvo infekcija..kuria nustate padare rengeno nuotrauka....patare ji salinti....ar tokiu atveju dar galima buvo ji issaugoti...t.y uzplombuoti ar jau nebe???
*

O kam išsaugoti pieninį dantį? Juk naujas išaugs smile.gif.

Be to dar norėjau paklausti....
Nešioju plokštelę, maždaug per Kalėdas pradėjo skaudėti krūminį dantį, veliau nuėjau pas dantistę ji pasakė kad yra skylučių, išgrežė, ir uždėjo vaistų (laikiną plombą), paskui atėjus kitą kartą pasakė, kad plokštelė įstumė tuos vaistus į kaulą ir liepė su siūlu valyti, aš ir valiau, be to tuomet vel išgrežė, plovė kanalus ir uždėjo kitą laikiną plombą, tuomet dar kitą kartą atėjus, smile.gif plovė kanalus ir vėl laikiną plombą uždėjo biggrin.gif, ir jau kai kitą kartą atėjau, kad pilnai suplombuotu ji pasakė, kad man nuo plokštelės nekrozė (to krūminio danties tarpdantyje), ir kad organizmas kovoja už save ir t.t. ir sakė, kad išstūmė kažkaip tai dalį to kaulo... Tai kokios to gali būti pasėkmės?
erika.gut
QUOTE(Mazulka5 @ 2007 02 04, 07:34)
*

Sveika ,nelabai supratau dantukas buvo isdyges tik 6 met ?,tai negali buti pieninukas. 6 metu isdygsta nuolatinis dantys.
Ar tu nori pasakyti ,kad vaikui dabar yra 6 met ir siulo salinti pienini danti -turbut kalbi apie koki 5 dantuka?
Matai, neaisku kokia ta situacija.Siaip net jeigu infekcija ,tai ji galima dar gydyti -deti vaistus+laikina plomba ,stebeti.Vel keisti vaistus.Nebent labai daug yra isgede iki pat dantiwenu is visu pusiu,ar pulinis,kuris praeina ir vel atsinaujina.
Daznai vaikam uzdeda net metalini vainikeli ,kad issaugoti vieta ir nesalinti dantuka.Nes kruminis pieninukas turetu kristi tik apie kokius 10 arba 11 metu.
Peranksti pasalintas dantukas irgi negerai.Bet reikia tiksliai zinopti situacija,gal gydytoja geriau zino.Nebent buvote poliklinikoja -ten tai jau tikrai -bele pasalinti. schmoll.gif
user posted image
user posted image
user posted image

UnknownUser
QUOTE(evaldas5211 @ 2007 02 03, 18:48)
*

Aplaidumo gydymo metodiku nezinau, klauskite savo BPG'isto smile.gif
Kramtuskes tik ir traukia lauk plombas, raz raz, ir visos plombos prilipusios prie kramtuskes smile.gifsmile.gif Nezinau, is kur toks mitas atejo, kad kramtuskes istraukineja plombas, bet galiu pasakyti, kad siuolaikinei "helio" plombai "istraukti" reikia kokiu 30-50 kg jegos paciu nepalankiausiu atveju. Nu o dazniausiai, plombai "istraukti" jokios jegos nepakaks, ja galima bus istraukti tik su danciu ar su danties dalimi:)
Kramtykite ir nebijokite, tik per paskaitas issimkite smile.gif)
Mazulka5
tAI BUVO PASALINTAS 5-AS DANTUKAS...ir minejo kad reiks daryti vieta kitam dantukui....nu zodziu kiek supratau tai buvo infekcija...skaudejo labai ...nes skylute buvo gana nemaza...todel ji pasalino....nors esu 100% isitikinus kad Lietuvoje ta dantuka musu specialistai butu isgyde ir uzplombave... smile.gif ....na o amerikonai "nesiterlioja".... schmoll.gif ech ...galvoja vistiek jis pieninis tai isdygs naujas... blush2.gif
Linea...
QUOTE(Mazulka5 @ 2007 02 04, 22:51)
tAI BUVO PASALINTAS 5-AS DANTUKAS...ir minejo kad reiks daryti vieta kitam dantukui....nu zodziu kiek supratau tai buvo infekcija...skaudejo labai ...nes skylute buvo gana nemaza...todel ji pasalino....nors esu 100% isitikinus kad Lietuvoje ta dantuka musu specialistai butu isgyde ir uzplombave... smile.gif ....na o amerikonai "nesiterlioja".... schmoll.gif ech ...galvoja vistiek jis pieninis tai isdygs naujas... blush2.gif
*

Mazulka, bet jeigu ten buvo infekcija jokiu budu negalima taisyti jo, labai gerai, kad tai buvo pieninukas, tai ir logiska salinti, gi isaugs nuolatinis 4u.gif

O siiaip cia, JAv kaip tik pieninukus gydo... ir migdo vaikucius, kad pieninuka sutaisyti, as tokiu atveju traukciau negalvojus doh.gif
erika.gut
QUOTE(Mazulka5 @ 2007 02 05, 07:51)
*

Sveila. Matai nelabai zinau istikruju kokia buvo situacija.O PIENINUKUS REIKIA BUTINAI GYDYTI.Tai yra labai svarbu naujam nuolatiniam dantukui.Pirmas dalykas pieninukus taip pat skauda vaikams kaip ir nuolatinius.Antras dalykas -jeigu jie yra sugede ir ju netaiso -ta infekvija gali paveikti uzuomazga nuolatinio danties.Trecias dalykas,jeigu vaikas turi skilute, jam jautru ,pastoviai lenda maistas- layukti kol jis pats supus ir iskris -tai praeis pora metu. Iskarto traukti -tai itkrai neturesu su kuo valgyti.Beto nuolatiniai dantys prades anksciau laiko dykti.Bus daug vietos ir aisku diks kaip jiem norysi -gali net ne i savo vieta .Tada jau tikrai reikes draugauti su -ORTODNTAIS ir su laiku tiesinti dantys. g.gif
Tai kad pieninukus tikrai reikia gydyti ,tik priekinese dantukose plombos silpnai laiko.,todel dauguma gydytoju arba juos negydo -jeigu skylute atsirado ne taip anksti ,arba taip plombas ir keiicia kas pora menesiu. bigsmile.gif
Florestina
Sudomino mane tema apie tas "kramtuskes". Man teko skaityti, kad negalima kramtyti jeigu yra karuneles, nes jos gali issikraipyti. Mano sesuo nuolat kramto guma, tai pas ja "isleke" protezas su visu iklotu. Ir jai pasake, kad jeigu dar karta isleks, reikes implanto. g.gif
erika.gut
QUOTE(Florestina @ 2007 02 05, 14:59)
Sudomino mane tema apie tas "kramtuskes". Man teko skaityti, kad negalima kramtyti  jeigu yra karuneles, nes jos gali issikraipyti. Mano sesuo nuolat kramto guma, tai pas ja "isleke" protezas su visu iklotu. Ir jai pasake, kad jeigu dar karta isleks, reikes implanto. g.gif
*

Sveika, del kramtomu tai tikra nesamone.Kas per plombos ir karunekes turetu buti kad islektu. Jegu nuo kramtimos gumos isleke plomba -tai taip ji ir stovejo. doh.gif O apie vainika aplamai juokinga.Kramtomos limpa tik prie laikinu plasmasiniu vainiku,bet jie gi laikini ir laikinai galima pakenteti be kramtomos.O del kito visko -nesamone.
O jeigu vainikas atsiklijuoja daznai,tai reikia ieskoti priezasti.Kartu su iklotu, tai gal jau sknys sugedo ,todel reikia traukti sakni ir tada tik implantas,arba tiltas ant gretinu dantu.o gal iklotas netikslus? -todel ir atsiklijuoja. g.gif
evaldas5211
Man atrodo, kad kramtomų kramtyti negalima, tik tuomet jei turi sąnarių problemų, ar ne?
erika.gut
QUOTE(evaldas5211 @ 2007 02 05, 16:24)
Man atrodo, kad kramtomų kramtyti negalima, tik tuomet jei turi sąnarių problemų, ar ne?
*

Kodel tau taip atrodo?
Gal del to ir turi rudu demeliu??? doh.gif
O gal tau dar atrodo , kad ir dantu valyti negalima???
Man aplamai atrodo tavo klausymai labai juokingi cool.gif
evaldas5211
QUOTE(erika.gut @ 2007 02 05, 15:28)
Kodel tau taip atrodo?
Gal del to ir turi rudu demeliu??? doh.gif
O gal tau dar atrodo , kad ir dantu valyti negalima???
Man aplamai atrodo tavo klausymai labai juokingi cool.gif
*

Tai ką man dabar daryti, kad tau taip atrodo? g.gif
Dėl gumos tai taip dantistė sakė, kai paklausiau (be to kuri yra profesionalė, o ne kaip "erika.gut" jaučiu kažkokia savamokslė, be to dėmės atsiranda nuo daug ko, ir antibiotikų ir rūkymo ir pan. censored2.gif ...
Patikėk dantis prižiūriu!!! Ir su siūlu valau ir dantų pasta ir šepetėliu, be to gydausi dantis dabar, lankausi pas dantistę kas kokias dvi savaites... Taip kad... Nepatinka kažkas geriau nutylėti.
Florestina
QUOTE(evaldas5211 @ 2007 02 05, 15:47)
Tai ką man dabar daryti, kad tau taip atrodo?  g.gif
Dėl gumos tai taip dantistė sakė, kai paklausiau (be to kuri yra profesionalė, o ne kaip "erika.gut" jaučiu kažkokia savamokslė, be to dėmės atsiranda nuo daug ko, ir antibiotikų ir rūkymo ir pan. censored2.gif ...
Patikėk dantis prižiūriu!!! Ir su siūlu valau ir dantų pasta ir šepetėliu, be to gydausi dantis dabar, lankausi pas dantistę kas kokias dvi savaites... Taip kad... Nepatinka kažkas geriau nutylėti.
*

Man demeles isnyko padarius higienini valyma. Pabandyk ir tu gal pades. Mano dantys siaip jau yra labai balti ir tos demeles labai krinta i akis, todel nori nenori tenka moketi pinigus uz higienos proceduras. g.gif
erika.gut
QUOTE(evaldas5211 @ 2007 02 05, 16:47)
Tai ką man dabar daryti, kad tau taip atrodo?  g.gif
*

Gerai ,patylesiu.
O viska gali paklausti pas savo profesionale.Ir del demialiu ,ir del kramtomu.Keista kad cia klausineji.... g.gif

Papildyta:
QUOTE(Florestina @ 2007 02 05, 17:04)
Man demeles isnyko padarius higienini valyma. Pabandyk ir tu gal pades. Mano dantys siaip jau yra labai balti ir tos demeles labai krinta i akis, todel nori nenori tenka moketi pinigus uz higienos proceduras. g.gif
*

Taip, po higieninio valymo isnyks demeles, bet tik kurios atsirado nuo tabako, kavos,arbatos.O jeigu nuo antibiotiku -tai juos jau neisnyks niekaip.
Keliauninkė
As noreciau gydytojo konsultacijos

Iltinis dantis genda prie pat dantenų - dar neskauda, bet nežinau kaip reikėtų jį gydyti, nes mano gydytojas, kuris galvojau, kad yra labai geras, man į kelis krūminius dantis įsukęs štiftus ir apibliombavęs. Tik perskaičiusi šį skyrelį supratau, kad taip nera gerai, o blogiausia, kad kaip rašėte, per šoną prie dantenų darosi tarpas ir lenda maistas. Ką patartumėte daryti?
UnknownUser
Siaip, plombuoti, ko gero. Na, zinoma, jei gedimas nera tokio lygio, kad jau veik siekia "nerva".
Keliauninkė
Ačiū 4u.gif
PUka
NORECIAU PATARIMO-KONSULTACIJOS:

Vakar pas dukryte 1 metukai 3 men., pastebejau, kad pas ja priekiniai apatiniai dantukai, teisingiau ju virsuneles blizga kaip perliukai g.gif ... galvojau, kad pakramte ka, bet siandien vis tas pats, bijau, kad kokia emale neblogetu ... mes geriam Hipp, Vita sultytes, sakau gal jos grauzia g.gif Kai nusisypso, tai toks blizgantis baltumas virsunelese ...

Dekui uz atsakyma 4u.gif
UnknownUser
QUOTE(PUka @ 2007 04 26, 10:13)
NORECIAU PATARIMO-KONSULTACIJOS:

Vakar pas dukryte 1 metukai 3 men., pastebejau, kad pas ja priekiniai apatiniai dantukai, teisingiau ju virsuneles blizga kaip perliukai  g.gif  ... galvojau, kad pakramte ka, bet siandien vis tas pats, bijau, kad kokia emale neblogetu ... mes geriam Hipp, Vita sultytes, sakau gal jos grauzia  g.gif Kai nusisypso, tai toks blizgantis baltumas virsunelese ...

Dekui uz atsakyma  4u.gif
*

Nieko negaliu fantazuoti, nematydamas dantu fotografijos. Maza kas ten blizgeti gali wink.gif
laureta
Tiek daug prisiskaiciau apie dantukus. Lankiausi pas tris dantistus-vienas patare estetini plombavima, antras-protezavima, trecias-kazkaip priklijuoti porceliano laiminata (o gal nelabai supratau). Mano dantukai priekiniai ir apatiniai pries 10 metu padengti plombomis (helio). Plombos truputi patamsejo. Bet tikri dantukai, kurie buvo demeti (baltos demeles), jos nepersimate per plombas. Taciau kai gydziausi kitus dantukus, stomatologe sumane man truputi pataisyti prieki. Ir viska sugadino. Padare nelygiai, skiriasi plombu spalvos. Kuris is paminetu variantu pats butu priimtiniausias, kad man iseitu pigiau, geriau ir nenukenteciau dar labiau? Gal galetu pakonsultuoti odontologas. Buciau labai dekinga. (noreciau prisegti dantuku nuotrauka, bet nemoku).
UnknownUser
QUOTE(laureta @ 2007 05 06, 01:27)
Tiek daug prisiskaiciau apie dantukus. Lankiausi pas tris dantistus-vienas patare estetini plombavima, antras-protezavima, trecias-kazkaip priklijuoti porceliano laiminata (o gal nelabai supratau). Mano dantukai priekiniai ir apatiniai pries 10 metu padengti plombomis (helio). Plombos truputi patamsejo. Bet tikri dantukai, kurie buvo demeti (baltos demeles), jos nepersimate per plombas. Taciau kai gydziausi kitus dantukus, stomatologe sumane man truputi pataisyti prieki. Ir viska sugadino. Padare nelygiai, skiriasi plombu spalvos. Kuris is paminetu variantu pats butu priimtiniausias, kad man iseitu pigiau, geriau ir nenukenteciau dar labiau? Gal galetu pakonsultuoti odontologas. Buciau labai dekinga. (noreciau prisegti dantuku nuotrauka, bet nemoku).
*

Tai jus pasirinkite, ar pigiau, ar geriau? smile.gif
laureta
Visada rinkciausi Geriau. O piguma turejau omeny Vilniuje daroma uz 650 Lt, o Kaune uz 500 Lt (protezavimas). Tad noreciau zinoti, ka is tu triju butu geriausia pasirinkti.
UnknownUser
QUOTE(laureta @ 2007 05 06, 11:49)
Visada rinkciausi Geriau. O piguma turejau omeny Vilniuje daroma uz 650 Lt, o Kaune uz 500 Lt (protezavimas). Tad noreciau zinoti, ka is tu triju butu geriausia pasirinkti.
*

Nematant situacijos kazka konkretesnio pasakyti neimanoma. Bet kuriuo atveju, keramika yra patikimiau ir ilgaamziskiau, nei plombos.
laureta
Aciu. Taciau pas gydytoja kuri lankiausi, minejo, kad reikes vaziuoti net pas dantu technikus. O ar pats gydytojas negaletu nustatyti spalvu ir t.t.? Gal Vilniuje galetumete pasiulyti gydytoja, kuris vienas atliktu visus darbus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.