Įkraunama...
Įkraunama...

Gydytojo stomatologo patarimai pacientams.

Esu gydytojas stomatologas, noriu parašyti nedidelį straipsniuką, padedantį pacientams susigaudyti jų situacijoje. Konkrečiai šitą dalį skirsiu plomboms - kada jas galima statyti, o kada - ne.

Paprastai susidūriu su tokia problema - pacientas ateina ir iš anksto sako, kad jam ten ir ten reikia suplombuoti dantį. Ty, jis be gydytojo nusistatė sau diagnozę ir mano, kad jam reikia suplombuoti dantį. Beveik kiekvienas pacientas įsivaizduoja, kad plomba yra superuniversali priemonė, galinti padėti jam beveik kiekvienoje situacijoje. Nesvarbu, ar skylute maža, ar ten likusi tik danties šaknis ... Dažnai girdime prašyma: "nu sumplombuokite kaip nors".
Noriu nuliūdinti skaitytojus, kurie labai tiki stebuklingomis plombų galiomis - plomba yra gana neatspari, labai jautri technikai ir ne itin patikima ertmių atstatymo priemonė. Gamintojai duoda apie 10 metų garantiją plomboms, reiškia, stomatologai irgi turi statyti tik tokias plombas, kurioms galėtų duoti panašaus ilgumo garantiją. Na, bent jau 5 metų. Jei jusų plombos krenta kas metus laiko - reiškia padaryta viena iš esminių klaidų: arba nusižengta plombavimo technikai, arba plomba dėta ten, kur ji pagal technologija negali būti dedama.
Šiuo atveju, kaip alternatyva plombai gali būti naudojami įklotai/užklotai arba vainikėliai. Žinoma, tai yra gerokai brangiau, ir daugumas pacientų mano, kad gydytojas nori įsiūlyti jiems gerokai brangesnį gydymo būdą, vietoje elementarios plombos. Tačiau statistika rodo štai ką: retai kuris dantis atlaiko daugiau nei 3-4 plombų pakeitimus. Po viso to jis vis tiek būna atstatomas kaip reikia, o ne "dalipdant" plombas is visų kraštų. Geriausiu atveju toks dantis pragyvena su plombomis apie 10 metų, bet per tą laiką gali iškilti (ir paprastai iškyla) tokių rimtų komplikacijų, kad protezavimas tampa nebeįmanomas. Todėl tikrai nereikia taupyti ant kas metus keičiamų plombų. Geriau vieną kartą pasidaryti žmonišką protezą ir, esant gerai burnos ertmės būklei, turėti jį gal net ir iki senatvės.
Galiausiai, nevertėtų pamiršti, jog atstatytas dantis burnoje turi būti pilnavertis. Jei jums įstatė plombą be natūralaus danties paviršiaus anatomijos, nesiekiančią priešais esančio danties dėl baimės, jog nuolatinis krūvis ją greitai išlauš, nepadarė normalaus kontakto su gretimu dantimi - tai ne gydymas. Lygiai taip pat sėkmingai jūs galite pasidaryti skylės užlipdimo operaciją sau pats namie, užsipildami Momento klijų į skylę. Kol ta puse nekramtysite - laikys smile.gif Nepamirškite, jog atstatytas dantis turi pilnai perimti natūralaus funkcijas, jūs turite galėti drąsiai juo kasti, galėti normaliai išsivalyti tarpus ir pamiršti, kad jis yra atstatytas.
Neteisingas plombinės medžiagos taikymas yra panašus į dangoraižio statymą ant smėlio pagrindo - stovi, kol jo niekas neliečia.
Taigi, mieli pacientai, kelis kart pamąstykite prieš sakydami savo stomatologui: "nu suplombuokite kaip nors: ...
Sekmes!
Atsakyti
prigąsdinai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2006 06 24, 11:26)
Taigi, mieli pacientai, kelis kart pamąstykite prieš sakydami savo stomatologui: "nu suplombuokite kaip nors: ...
Sekmes!


Iš tikrųjų pacientas yra viso labo tik pacientas, sako ką nori, nusišneka, klausia nesąmonių biggrin.gif Patinka man "kantrūs" medikai. Sugebantys individualiai aiškinti kas tinka, kas netinka, kodėl taip, o ne kitaip. Juk tikrai profesionalaus mediko joks pacientas neįkalbės kažką daryti ne taip, kaip reikia..įkalbės tik lengvai paperkamą, nesuinteresuotą daromo darbo kokybe ir pan.
Ateisiu ir sakysiu "žinot, atvežiau uošvę, nusibodo, daug kalba, daug valgo, tai darykit ką nors". Sąžiningas medikas patars kitaip problemas spręsti, nesąžiningas - skirs pradžiai raminamųjų, uošvę įtaisys ligoninėje išsitirti ir užrašys skrandžio sumažinimo operacijai biggrin.gif Taip ir su odontologais. Svarbu ne tiek pačiam pacientui daug žinoti, kiek dantukus patikėti sąžiningam ir mokančiam dirbti odontologui ax.gif
Atsakyti
Ar nebusi is tu gudruciu kur protezuoja Caries media?
Atsakyti
Caries media nelygu caries media. Reikia ne diagnozės, bet konkrečios klinikinės situacijos. Jei tai yra MOD defektas su plonesnėmis nei 2 mm sienelėmis, reikėtų pamąstyti apie protezavimą užklotu. Priešingu atveju gali atlūžti gumburas arba įvykti plombos atplyšimas nuo danties paviršiaus. Dar vertėtų nepamiršti apie idealaus kontaktinio punkto suformavimą, kas su plomba labai netgi nelengva.
Negyvus dantis plombuoti paprastomis plombomis, neperdengiant gumburų yra tiesiog kvaila.
Papildyta:
Rasma, pacientas irgi turi buti suprantantis. Nemegstu uzsispyrusiu ir nesuprantanciu. Sakai jam, blogai ta plomba, arba nelaikys ilgai, arba jei ir laikys, bus pralaidi, kas nesimato, bet kazkada duos simptomus. O jis vis tiek savo - nu suplombuok ir tiek smile.gif
Pasiimi jo parašus, prigąsdini, užkeli kainą, jei ir tada nori - prašau.
Atsakyti
keistas kažkoks pasisakymas g.gif labai jau į vienus vartus g.gif na, tamsta, bent jau užsiregistruot galėjot...o kad tamsta beraštis (ar beraštė) tai ką jau padarysi...

grįžtant prie temos tai aš esu susidūrusi su panašia situacija - man primygtinai siūlė užklotus ir laminates klinikos savininkas, vos užmetęs akį į situaciją, nors gydanti gydytoja sakė - nėra reikalo, užtenka plombuoti. Dar mačiau kaip diskusijos metu tos klinikos savininkas pažiūrėjo į gydytoją tokiu žvilgsniu - maždaug, užsičiaupk. Na finansinė darbų išraiška tai kaip diena ir naktis....

be to juk tie užklotai ir ypač laminatės gali sėkmingai nukristi...taip kad nereikia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ex-s: 27 birželio 2006 - 22:12
"keistas kažkoks pasisakymas g.gif labai jau į vienus vartus g.gif na, tamsta, bent jau užsiregistruot galėjot...o kad tamsta beraštis (ar beraštė) tai ką jau padarysi..."

Ka norėjote šiuo sakiniu pasakyti, aš taip ir nesupratau ...

Jūsų atvejo analizuoti negaliu ir nežinau, gal ir butų pakakę tik plombos, gal jums norėjo įkišti brangesnį daiktą, taip yra labai dažnai, dėja.
Dėl nukritimo, yra atlikti šimtai tyrimų, kuriais ir remiasi gydytojai stomatologai, rinkdami konstrukciją savo pacientams. Jei aš žinau, kad vidutinė plombos stovėjimo trukmė pacientui šiame dantyje bus 1 metai, kodėl aš turiu ją statyti? Juk tyrimais įrodyta, kad "helio" plomba vidutiniškai stovi ne mažiau 5 metų. Reiškia, plomba čia jau nebetinka, reikalingas protezas.
Yra dešimtys faktorių, lemiančių sėkmingą restauracijos tarnavimą, ne tik plombos stovėjimo laikas. Na, bet aš nevardinsiu visų jų, nes prasideda mokslinė terminologija. Žinoma, pacientui esmė yra plombos stovėjimo laikas. Nes jie nežino kitų faktorių. Tam esame mes, kad juos pasvertume ir buitiškai išaiškintume pacientui.
Atsakyti
Jauciu, pas toki stomatologa irgi neiciau. Mano gydytojas man visada duoda rinktis is keleto gydymo variantu. O siaip tai man kaikurios helio plombos jau laiko 11 metu. O is vieno danties iskrito per 2 metu 6 kartus. Dabar ten karunele.
Atsakyti
Tai kiek reikia turėti proto, kad po 5 nesėkmių dar 6-ą kartą statyti plombą į tą patį dantį?? Iškrito kartą - nu gal seilių papuolė ar dar kas nors nutiko, bet iškrito kelis kartus, o gydytoja vis tiek užsispyrusi daro savo - čia jau kvaila. Akivaizdu, kad ant tokio danties jau seniai prašėsi vainikėlis.

Rinktis duodu ir aš, tik paprastai galima rinktis ne danties atstatymo technologiją, o medžiagą. Technologijoms yra gana griežti parodymai. Jei plomba, tai gali būti plomba. Jei vainikėlis, tai jau negali būti plomba. Jei aš siūlyčiau pacientui į dantį arba plombą, arbą vainikėlį, reiškia, kad aš nežinau elementarių konstrukcijų technologijų pagrindų. Vienodai gerai tikti abu variantai negali. Žinoma, yra tarpinių atvejų, tačiau jie gana reti. Dažniausiai yra tik vienas techninis sprendimas, kurį galima padaryti keliomis medžiagomis.
Todėl, galiu pasiūlyti "helio" plombą, cementinę plombą arba "metalinę" plombą, bet negaliu pasiūlyti keramikinio vainikėlio arba "helio" plombos. Vainikėlis ir plomba yra skirtingos technologijos.
Atsakyti
Neblogą savireklamą SM-e varai. Nepyk, bet man taip pasirodė mirksiukas.gif
Atsakyti
Tikrai superinė savireklama! Belieka tik savo darbovietę parašyti - ir visos supermamos lekia pas mane smile.gif
Žinau, kad mano pranešimai skamba gana kandžiai ir griežtai, tačiau tai yra tiesiog toks rašymo stilius.
Taip pat žinau, kad šiuolaikiniai pacientai labai išprusę ir puikiai žino visas gydymo galimybes, todėl pas gydytoją stomatologą ateina su savo gydymo planu. Dabar belieka išmokti gerai valyti dantis - ir jums musų paslaugų nebereikės smile.gif

O kol dantų valyti jūs nemokate, mėginsiu atsakyti į jums rūpimus klausimus. Nepykite, jei griežtokai, pašaipiai ar primygtinai dėstydamas savo nuomonę ir kritikuodamas kitus gydytojus. Čia yra Internetas, čia labai daug kas leidžiama.
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2006 06 30, 02:46)
Tikrai superinė savireklama! Belieka tik savo darbovietę parašyti - ir visos supermamos lekia pas mane smile.gif
Žinau, kad mano pranešimai skamba gana kandžiai ir griežtai, tačiau tai yra tiesiog toks rašymo stilius.
Taip pat žinau, kad šiuolaikiniai pacientai labai išprusę ir puikiai žino visas gydymo galimybes, todėl pas gydytoją stomatologą ateina su savo gydymo planu. Dabar belieka išmokti gerai valyti dantis - ir jums musų paslaugų nebereikės smile.gif

O kol dantų valyti jūs nemokate, mėginsiu atsakyti į jums rūpimus klausimus. Nepykite, jei griežtokai, pašaipiai ar primygtinai dėstydamas savo nuomonę ir kritikuodamas kitus gydytojus. Čia yra Internetas, čia labai daug kas leidžiama.



As Jusu stiliui pritariu, tik gal galetumete is tikruju pasisakyte is kur esate, nes paskui gali taip buti, kad kuri nors is musu "gincijasi su savo gydytoju". As beveik isitikinusi, kad tai ne as, nes gydytojas ne meiluzis, jo nepazisti 100 proc.. Bent jau miesta nurodykite.
Atsakyti