Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

Mes: gyvename urvuose, nesišukuojame, retai prausiamės, dažnai valgome žalią mėsą. Kai kurios mėgsta žalias kepenis. Geriam riebalus litrais. Didiname savo cholesterolio kiekį. Vaisius sulesiname vištoms, bulves - šernams. Pastaruosius mūsų vyrai vėliau sumedžioja. Kartais bėgiojame didelius atstumus. Ne visada pavyksta bėgti paskui žvėrį. Bet vis tiek. Auginame putpeles ir šimtais ryjame jų kiaušinius.
Užkabino? Skaityk toliau:
"Pagrindinė Paleo mitybos taisyklė yra kokybiškas neperdirbtas maistas, t. y. renkamiesi ekologiški produktai, laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Tokiu būdu pagarba išreiškiama tiek gyvajai gamtai, tiek žmogaus organizmui, jo neteršiant šimtais genetiškai modifikuotų konservantų ir "maisto priedų", antobiotikų ir beverčių pašarų, kuriais yra šeriami įprastai auginami gyvuliai.
Paleo mitybos taisyklės neleidžia vartoti jokių grūdinių kultūrų (įskaitant pseudogrūdus - kinvą ir burnotį), ankštinių augalų ir jų vaisių (įskaitant soją bei jos subproduktus), cukraus ir dirbtinių saldiklių (įskaitant ir nerafinuotą cukrų), pieno produktų (nors primal dieta leidžia laisvai augintų karvių pieną ir jo gaminius) bei jokių apdirbtų ir perdirbtų maisto gaminių (na, žinot, traškučiai, kola, McDonald's meniu ir kt.). Tikriausiai kyla klausimas, o tai kas tuomet yra leidžiama leidžia valgyti. Paleo atstovai renkasi mėsą, kiaušinius, žuvį (patariama rinktis ekologiškus, natūraliai augintus produktus), daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas, riešutus."
Mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Čia diskutuojantys domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka.
Mes valgome maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan.

Kad mažiau kartotųsi klausimai, persiskaityk šias temas:

PIRMA TEMA
ANTRA TEMA
...
PASKUTINĖ TEMA

http://balancedbites...t-is-paleo.html
http://whole9life.com/

PAPRASTAI IR AIŠKIAI APIE GLIUTENĄ
http://www.geragyven...odel-nevartoti/

APIE TAI RAŠO:
http://www.delfi.lt/...a.d?id=62487977

TINKLARAŠČIAI (RECEPTAI IR NE TIK)
http://www.thepaleomom.com/ (anglų kalba)
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/ (anglų kalba)
http://vorastinkle.blogspot.com/ (lietuvių kalba)
http://keistaipaprasta.blogspot.com/ (lietuvių kalba)

SKAITOME
user posted image
Atsakyti
Ačiū už temą, Elata lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Pur-pur @ 2013 11 20, 20:34)
Pumpica, aš tuos pieno plaktuvėlius pirkau TIGER parduotuvėje. Mama pirko Topocentre, tai jos iki šiol nesulūžęs. O kas klausė apie spalvą ant kokios u-kimbu - tai ryyyyyšššššškia-ryyyyššššškiai rūūūūūūūžava lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(Pur-pur @ 2013 11 20, 20:44)
Ačiū už temą, Elata  lotuliukas.gif
Papildyta:

lotuliukas.gif ačiū už temą, Pur pur biggrin.gif pasidarbavom biggrin.gif
QUOTE(Natarė @ 2013 11 20, 16:23)
jau menuo kai nebekrenta,esu kriaušės figuros gal man tik atrodo bet gal kiek per klubus paplatejo g.gif ,dar lūpos labai sausos turiu dažnai su vazelinu patept,o lupdažio negaliu nė naudot tik blizgį,tiek aliejų suvartojus keista?

Šiaip apie itin išsausėjusią odą, skilinėjančius lūpų kampučius teko girdėti skaitant apie very low carb paleo mitybą, tad galite pamėginti padidinti angliavandenių (šakninių daržovių pavidalu, kaip kad saldž. bulvės ar pastarnokai) ir sumažinti baltymų. Perfect Health Diet knygoje kaip tik apie tai rašoma, tik gaila, jog anglų kalba netinka.
Beje, ketozės šalininkėms: candida bakterijos puikiai maitinasi tiek angliavandeniais, tiek ketonais.

Ir merginoms, kurios skundėsi, jog mėšlungis užpuolė, tai pradedantiesiems su paleo taip kartais nutinka, nes iš organizmo pašalinus šlamštmaistį, labai sumažėja druskos ir kai kurių mikroelementų. Be to magnis (kuris šiaip jau padeda raumenims atsipalaiduoti) reikalingas baltymų, riebalų perdirbimui, fermentams gaminti, tai kiek daugiau jo gali prireikti.
Mažai angliavandenių turinčioje dietoje mažai kalio, natrio ir magnio, todėl neatsisakyti visiškai druskos, tamsių lapinių daržovių (salotų), sardinių, migdolų, špinatų, brokolių.
Atsakyti
Man atrodo kad aš daug sūriau dabar valgau. Bet man tai visai skanu. Ir neturiu baimės druskai. Nežinau, ar tai gerai. smile.gif
Atsakyti
Sveikos

sportuojančios paleo merginos, kaip maitinatės? Man kyla klausimai.
Pirmiausiai aišku lauku savo tyrimo rezultatų, gal tada aiškiau kažkas bus, nes dabar jaučiuosi ne kaip, matyt kažką darau ne taip, šiandien net pietų miegojau po intensyvaus sporto doh.gif
Atsakyti
Po 3 sav.paleo man irgi stipriai traukti mėšlungis pradėjo unsure.gif
Atsakyti
Wallis ar gavai emaila?
Atsakyti
QUOTE(ativas @ 2013 11 20, 21:09)
Wallis ar gavai emaila?

Ativas. Aciu Tau labai, nespejau dar padekoti mailu, tai darau cia Nedaug ten parasyta, bet uztenka, kiek yra. Iskart perskaiciau ir nusispalvinau svarbiausia. ir pati paleo mityba kaip sakant cia labai i tema smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kustuce @ 2013 11 20, 21:04)
Sveikos
sportuojančios paleo merginos, kaip maitinatės? Man kyla klausimai.
Pirmiausiai aišku lauku savo tyrimo rezultatų, gal tada aiškiau kažkas bus, nes dabar jaučiuosi ne kaip, matyt kažką darau ne taip, šiandien net pietų miegojau po intensyvaus sporto  doh.gif

ką sportuoji ir kiek sportuoji? šiaip atitinkamai reikia ir mitybą priderinti prie didesnio krūvio. O šiaip naktį gerai išsimiegi? Gal tiesiog miego pritrūko smile.gif

~Serpentine~, aš kartais magnio citrato miltukais vakare išgeriu, žinau, kad kitos tepa magnio aliejų ant kojų (na, tiksliau kažkokį aliejų, kuriame magnis ištirpintas, kad įsigerų per odą) arba darosi druskų voneles.
Atsakyti
QUOTE(kustuce @ 2013 11 20, 21:04)
Sveikos

sportuojančios paleo merginos, kaip maitinatės? Man kyla klausimai.


o kokie Tau klausimai kyla? kokie pakitimai ir kas ne taip?
as sportuoju intensyvu sporta ir turiu pasakyti, kad su paprasta mityba ji buvo ne tik lengviau atlikti, bet ir rezultatai buvo visai kitokie. O dabar man net noro tokio ryskaus kazkokia sportine veikla uzsiimti nera... begiot su pagaliu niekas nenuvarytu, nors anksciau lakstydavau labai daznai ir mielai !
gal kas daro Crossfit, gal kitaip, bet tam dalykui kas menesi po 150 euru neturiu.
Atsakyti
Aciu uz tema 4u.gif Cia kazkas minejo apie svory ir galbut net padidejusius klubus, tai as turiu kita "beda" lotuliukas.gif Mano kolege dalyvaus fitneso varzybose, tai taip issisausino kuna raumenim, kad krutines jos neliko. Tai klause, ar implantus dejau, kad tokie pas mane issproge lotuliukas.gif Kai pasakiau, kad nuo riebalu, tai tik pirsta prie galvos pasukiojo ir sako jeigu geda, tai nesakyk lotuliukas.gif lotuliukas.gif Pakeiciau liemenuka y C dydy blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 11 20, 20:12)
ką sportuoji ir kiek sportuoji? šiaip atitinkamai reikia ir mitybą priderinti prie didesnio krūvio. O šiaip naktį gerai išsimiegi? Gal tiesiog miego pritrūko smile.gif


treniruoklių salėje, dar nelabai senai, tai gal sakau, kad pradžia, todėl man taip sunku, trūksta energijos. O miegu naktį tikrai neypatingai gerai, nes vaikutis labai neramiai miega, tenka dažnai prie jo keltis.


QUOTE(Wallis @ 2013 11 20, 20:16)
o kokie Tau klausimai kyla? kokie pakitimai ir kas ne taip?
as sportuoju intensyvu sporta ir turiu pasakyti, kad su paprasta mityba ji buvo ne tik lengviau atlikti, bet ir rezultatai buvo visai kitokie. O dabar man net noro tokio ryskaus kazkokia sportine veikla uzsiimti nera... begiot su pagaliu niekas nenuvarytu, nors anksciau lakstydavau labai daznai ir mielai !
gal kas daro Crossfit, gal kitaip, bet tam dalykui kas menesi po 150 euru neturiu.

Man energijos trūksta, visą dieną vaikštau kaip sumušta, prie žemės tempia, norėtųsi skristi po sporto, o jėgų nėra.

O gal kuri sportuojat, kuriai reikėtų gerti tiroksiną, bet negeria?
Atsakyti