Įkraunama...
Įkraunama...

Taikomųjų mokslų licėjaus darželis

Pasižiūrėjau, kad tokios temos nėra, tai nusprendžiau sukurti ir papasakoti, į kokį puikų darželį papuolėme.Kadangi gauname ne tokias dideles pajamas, kad galėtume leisti vaikus į garsius, "prestižinius" vaikų darželius, ieškojome alternatyvos. Valstybiniai netenkino, nesuradom tinkamos aplinkos, geros auklėtojos, o bandėm eiti į kelis. Iš principo nepatiko požiūris, kad vaiką leidi į darželį tik dėl priežiūros, apie kažkokį kokybišką ugdymą nebuvo kalbos. Taip pat smurto, konkurencijos toleravimas. Žodžiu, su vyru svajojome, kad vaikas atsikeltų ir norėtų eiti į darželį, o ne kasdien verktų ir maldautų likti namuose.
Na ir mums pasisekė.

Pirmiausia ten nuvedėme vyresnėlį į priešmokyklinę grupę, ten sutikome jau mano sūnaus (o ir mūsų, tėvų) guru - jauną pedagogą/aktorių/muzikantą Leoną. Mano sūnus jį myli dėl vienokių priežasčių (puikiai paaiškina, padeda išspręsti taikiai konfliktus, niekada nėra abejingas kitam ir daug daug kitų dalykų), mes, tėvai jį gerbiam už gebėjimą pvz. matematika mokyti trim lygiais, prisitaikyti prie vaiko gebėjimų, skatinti, sudominti, išmokyti. pvz. viena diena taip jau atsitiko, kad buvau mokykloje. ir pamačiau įdomią situacija, vaikai vienas per kitą rėkia: žaidžiam karą karą karą. Leonas sako "gerai, bet reikia pasiskirstyti valstybėmis". taip vaikai pasako už kokią valstybę kariaus, nupiešia tos valstybės vėliavą, pasižiūri žemėlapyje, kur jo valstybė yra, su kuo geriau kariauti su kuo bendradarbiauti ir t.t. rezultatas" visi vaikai įlindę į žemėlapį, karas - užmirštas, geografijos pamoka - puiki. tai Priešmokykline grupe esam l.l.l.l.patenkinti.
tada atėjo laikas leisti mažąjį ketverių metukų vaikutį į kitą darželį, nes kai jau turėjau su kuo palyginti, mažojo pasidarė gaila valstybiniame darželyje. bet licėjaus direktorė užtikrino, kad atidarys darželio grupę licėjuje. Su šiokia tokia baime laukėme, kokia ateis auklėtoja. ir atėjo puiki. Edita - kantri, su vaikais tariasi, bendradarbiauja, skatina tėvų dalyvavimą vaikų ugdyme, kiekvieno vaiko išsiaiškina stipriąsias/silpnąsias puses, labai turiningai užsiiminėja, mano mažylis po mėnesio jau rašė savo vardą, dainuoja, šoka, yra labai tvarkinga ir skatina vaikus tvarkytis. gaila, kad kol kas darželio grupėje yra tik keturi vaikai, tai laukiam draugų smile.gif

Mėnesinis mokestis - 600 lt + maistas (apie 250 per mėnesį, jei imi pilną maitinimo komplektą pusryčiai/pietūs/pavakariai)

Mokykloje/darželyje vaikai labai draugiški, todėl per pertraukėles bendravimas su vyresniais suteikia tik pliusų.Yra nemažai nemokamos veiklos, pvz. šachmatai, keramika, pantomimika, gamtos būrelis.

Žodžiu, jei kas ieškot geresnės vietos vaikui, tai absoliuti dauguma tėvų turi įkalbinėti vaikus iš jos vakare išeiti. o mano rytinis žadinimas dabar jau toks:"na, jei toliau miegosit, pavėluosit į mokyklą".

Svajonės pildosi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo endnote: 07 lapkričio 2013 - 12:04
O kur yra šis darželis? Ar prie Pilaitės ar prie spaudos rūmų?
Atsakyti
QUOTE(astrute @ 2013 11 07, 15:15)
O kur yra šis darželis? Ar prie Pilaitės ar prie spaudos rūmų?

aha, pati pastebejau, kad svarbios info neparasiau
darzelis prie spaudos rumu
Laisvės pr. 58, Vilnius
http://www.tmlicejus.lt/

mums si vieta visiskai napatogi, gyvenam zirmunuose, dirbam centre, bet... atsiperka biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo endnote: 07 lapkričio 2013 - 15:12
Turiu įtarimų, kad vasarą šis darželis atostogauja smile.gif Ar aš neteisi? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Eilina* @ 2013 11 13, 00:56)
Turiu įtarimų, kad vasarą šis darželis atostogauja  smile.gif Ar aš neteisi?  blush2.gif

taip,teisi...
liepa-rugpjuti reikia sugalvot, kur padet vaikus
Atsakyti
Draugu padaugėjo, kas dar??? bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
Labai sudomino sis darzelis/mokykla. Bet ju tinklapyje radau tik info apie mokykla, o apie darzeli nelabai kas yra. Gal papasakosit dar tokias buitines detales, ar vaikai eina i lauka, ar turi ten kokia zaidimu aikstele, ar miega pietu miego (jei taip, ar yra atskira patalpa miegui)? Ar teisingai supratau, kad priima tik nuo 4 metuku? Kiek dabar ten vaikuciu jau lanko? Kazin ar yra nuolaidos, jei lanko 2 vaikai?..
Ir... Ar vaikai nebijo aukletojo vyro? smile.gif as tai manau, kad vyras gali buti puikus aukletojas, tik galvoju kaip mano panos i tai sureaguotu biggrin.gif
Atsakyti
sveiki, mane irgi domina sitas darzelis, o po kurio laiko - ir mokykla. butu puiku, jei daugiau atsiliepimu/komentaru atsirastu, tad keliu tema aukstyn - gal kas nors dar uzsuks ir papasakos, kaip vaikuciams ten sekasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Safaa @ 2013 12 11, 17:04)
Labai sudomino sis darzelis/mokykla. Bet ju tinklapyje radau tik info apie mokykla, o apie darzeli nelabai kas yra. Gal papasakosit dar tokias buitines detales, ar vaikai eina i lauka, ar turi ten kokia zaidimu aikstele, ar miega pietu miego (jei taip, ar yra atskira patalpa miegui)? Ar teisingai supratau, kad priima tik nuo 4 metuku? Kiek dabar ten vaikuciu jau lanko? Kazin ar yra nuolaidos, jei lanko 2 vaikai?..
Ir... Ar vaikai nebijo aukletojo vyro? smile.gif as tai manau, kad vyras gali buti puikus aukletojas, tik galvoju kaip mano panos i tai sureaguotu biggrin.gif

vaikai kasdien eina i lauka, pietu miegucio miega, bet maniskis buvo issiprases nemiegot, tai aukletoja su juo tuo metu uzsiiminejo. patalpa, mano ziniomis, yra, bet kai vaikuciu grupeje 5 ir tai daznai kazkurio nebuna, tai miega toj pacioj grupej (grupes patalpa tikrai didele). priima lyg nuo 3. o vyro aukletojo ar nebijo, tai siulau nuvaziuot i ji paziureti - jo neimanoma bijoti, jo neimanoma nemyleti biggrin.gif merginos ten jauciasi labai gerai

10% nuolaida, kai eina du.
mes mokam 540 + maistas per menesi vienam vaikui, tai grubiai 750 iseina, jei valgo viska (+logopede+ fulbolas)

QUOTE(mazuika @ 2013 12 16, 11:58)
sveiki, mane irgi domina sitas darzelis, o po kurio laiko - ir mokykla. butu puiku, jei daugiau atsiliepimu/komentaru atsirastu, tad keliu tema aukstyn - gal kas nors dar uzsuks ir papasakos, kaip vaikuciams ten sekasi smile.gif

taip butu smagu 4u.gif o tai as cia kaip kokia pardaveja, reiks bonusu prasyt lotuliukas.gif lotuliukas.gif bet geriausia patiems nuvaziuot.

tik noriu pasakyti, kad ten ne pardavejai-vadybininkai dirba, su paslaugos pardavimu ten prastai, ta prasme, kad nemoka uzkalbeti dantu tiek Edita (Darzelinuku), tiek Leonas (Priesmokyklinuku). sako, kaip yra, bet kazkaip kiek teko juos stebeti, kad jie labiausiai kalba su vaikais. geriausia paskirti pusdieni ir ten pabuti, pajusti ju gyvenimo ritma, poziuri, teveliu paklausineti, kaip pasikiete ju vaikai, elgesys pradejus lankyti sia mokykla.

mano didzkis eilini karta suskele. Mazasis susirgo, tai sakau didzijam, kad lik ir tu namie, pazaisim, filma paziuresim, o jis ispute akis ir skele man morala, kad jis i mokykla nori eiti, savaitgali pabus namie (o as tikrai nesu tokia bloga mama, kad vaikas nenoretu su ja likti). zodziu, reiks tikrai bonusu prasyt biggrin.gif

Yra ir minusu. tikrai. visur ju yra. vieta - nesamininga, salia galves, nors teritorija aptverta, yra aikstele, sodina jie medelius, turlpes ir krepsinio aikstele yra. na bet darzeliui-mokyklai taip noretusi zalios vietos. bet, dzin man ta vieta, svarbu, kad vaikai gerai jauciasi.
Papildyta:
cia ju fb puslapis
https://www.facebook.com/tmlicejus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo endnote: 16 gruodžio 2013 - 16:38
Na kad ne pardavejai, tai jau tikrai... doh.gif Buvau pries keleta dienu ten apsiziureti, tai nezinau, keista ispudi paliko. Nieko kazko tokio WAU nebuvo, bet ir nieko blogo pasakyti negaliu. Aukletoja lyg ir faina, bet kazko ten truksta (nors gal tik pardavimu vadybos igudziu g.gif lotuliukas.gif )
Kas uzkliuvo is minusu - ka vaikuciai veikia lauke?? Ten nieko nera, tik ta krepsinio aikstele. O ka mazesniems veikti? g.gif
Na dar nepatiko, kad miega toj pacioj patalpoj, bet atseit tik kol nedaug vaiku..
Faina, kad erdvi sporto sale yra, tik tiesa pasakius nelabai supratau, ar maziausieji eina i ja sportuot, ar ne..
Atsakyti
QUOTE(mazuika @ 2013 12 19, 02:19)
Na kad ne pardavejai, tai jau tikrai...  doh.gif Buvau pries keleta dienu ten apsiziureti, tai nezinau, keista ispudi paliko. Nieko kazko tokio WAU nebuvo, bet ir nieko blogo pasakyti negaliu. Aukletoja lyg ir faina, bet kazko ten truksta (nors gal tik pardavimu vadybos igudziu g.gif  lotuliukas.gif )
Kas uzkliuvo is minusu - ka vaikuciai veikia lauke?? Ten nieko nera, tik ta krepsinio aikstele. O ka mazesniems veikti? g.gif
Na dar nepatiko, kad miega toj pacioj patalpoj, bet atseit tik kol nedaug vaiku..
Faina, kad erdvi sporto sale yra, tik tiesa pasakius nelabai supratau, ar maziausieji eina i ja sportuot, ar ne..

Tai krepsinio aikstele yra tik zaidimu aiksteles pradzioje, uz jos yra dar erdves, karstynes-laipynes. plius, net jei ten butu tuscia erdve, mokytojai ten nesedi ant suoliuko, visada vyksta aktyvus zaidimai. man atrodo, kad tai tik privalumas.

vaikuciai ir mazi, ir dideli, kasdien eina i sporto sale.

tai taip, minusu tokiu del vietos, aplinkos ir t..t. rasit, ten nera tobula, mums tobulumui reikejo ne vietos ar aplinkos, o poziurio i vaika, jo auklejima, vystimasi. mums labiausiai reikejo, kad vaikas ten jaustusi laimingas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo endnote: 19 gruodžio 2013 - 08:33
QUOTE(endnote @ 2013 12 19, 09:32)
Tai krepsinio aikstele yra tik zaidimu aiksteles pradzioje, uz jos yra dar erdves, karstynes-laipynes. plius, net jei ten butu tuscia erdve, mokytojai ten nesedi ant suoliuko, visada vyksta aktyvus zaidimai. man atrodo, kad tai tik privalumas.

vaikuciai ir mazi, ir dideli, kasdien eina i sporto sale.

tai taip, minusu tokiu del vietos, aplinkos ir t..t. rasit, ten nera tobula, mums tobulumui reikejo ne vietos ar aplinkos, o poziurio i vaika, jo auklejima, vystimasi. mums labiausiai reikejo, kad vaikas ten jaustusi laimingas.

drinks_cheers.gif visiskai sutinku mirksiukas.gif man sienu spalva (placiaja prasme) irgi maziausiai rupi. Beda tame, kad manes neitikino del ugdymo kokybes, del aukletojos kvalifikacijos, taip pat administracijos gebejimu (juk nuo adminstracijos darbo, tam tikru sprendimu taip pat priklauso vaikuciu gerove, nors ir nera tiesioginio kontakto su vaiku).
Aisku, jus jau lankot, tai geriau viska matot. Bet vis delto kyla tam tikru klausimu, kodel esant palyginus prieinamai kainai darziuka lanko tik tiek vaikuciu g.gif tuo tarpu yra dvigubai brangesniu darzu, kuriuose nera laisvu vietu..
Atsakyti