Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Knygos paaugliams
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Pomėgiai ir pramogos > Skaitymas
Pages: 1, 2
Smilė
gal kas nors pasidalintumėt įspūdžiais apie kokią nors gerą knygą paaugliui. dabar visko tiek prileista, kad į knygyną užsukus sunku ir susiorientuot. kazkaip norisi, kad vaikas ne tik prie teliko sėdėtų - gera knyga puiki alternatyva - ir mama, ir dukra laimingos smile.gif , bet gi tu rask tą gerą knygą..........................
Padangėje
Colleen McCullough "Erškėčių paukščiai"
M. Burgess "Heroinas"
M. Wahts "Įsilaužėlis"
V.C. Endrius "Melodija" ir kitos šios knygos dalys
V.C. Endrius "Palėpės Gėlės" ir kitos šios knygos dalys

Šios knygos man pačios įdomiausios. Visos. Nuo pradžios iki pabaigos smile.gif.

P.S. man 14.
Panele X
Per pavasario knygu muge sunui nupirkau Makso Frajaus "Atejuna" . Knyga tikrai neitiketina - sunus ja tiesiog "prarijo' per keleta dienu, tada buvau priverta nupirkti antra dali "Amzinybes glebyje", o neseniai suzinojau, kad gali tekti bankrutuoti, nes yra 8 ar 10 daliu!!! Jei, Smile, tavo dukrai patiko Haris Poteris ar Ziedu valdovas, tai nuo Makso Frajaus knygu ji tiesiog alps, nes prie visu nuotykiu gales dar smagiai ir pakikent. As tai i fantastika visa laika ziurejau labai atsargiai, tiesa sakant man ji nepatinka, nu bet sitos knygos uzveze - pirmiausia mano vyra, dabar iur mane smile.gif Zinai, jos net darbui pavojingos, nes skaitai iki paryciu. Tiesa yra labai geras Rasos Gecaites straipsniukas apie sitas knygutes - pasiskaityk

http://www.omni.lt/index.php?i$9359_16017$z_352607
Pangasija
o as manau, kad paauglys -- jau toks zmogus, kur sugebes knyga issirinkti pats. Gal tiesiog nueikite i knygyna kartu? mirksiukas.gif
juk paaugliai -- zmones skirtingi. vieniems gal labiau patinka istoriniai/kariniai romanai, kitiems -- gal apie meile, tretiems -- fantastika.

ana vasara skaiciau Johno Irvingo "Malda uz Ovena Mini". Labai patiko. Ten kaip tik apie jaunima.

beje, jei vaikas nelabai skaitantis, tai gal pakibs ant "madingu" knygu. pvz. "Da Vincio kodas".
Smilė
Ačiū, mamytės, už patarimus smile.gif

o dukra mano skaitanti ir labai laaaaaaaabai daug ir labai laaaaaaaabai įvairias knygas, todėl ir išsirinkti sunku g.gif - daugelis knygų jau tiesiog "prarytos": ir "Erškėčių paukščiai", ir "Haris Poteris", ir prie Irvingo jau buvo prisėsta....o vat apie tokį Maksą Frajų dar nieko neesu girdėjusi....niu, bet Panelės X nurodytas straipsniukas suintrigavo smile.gif joooo, jei net Sigutei Ach tos knygelės buvo "saldi nelaisvė", tai galbūt ir verta į tą nelaisvę patekti smile.gif
game over
Jei dar neskaitė, tai Aljendės "Zveriu miestas" ir jo tesiniai, "Auksinio drakono karalyste" ir "Pigmeju giria", labai patiko mano dukrai (ji panasaus amziaus).
Aii
Ma seniai ne paauglystė,bet kai paskaičiau rekomendacijas apie M.Frajaus knygas,tai ir nusipirkau blush2.gif
Smilė
Joooo, pradedu tikėti, kad viskas, kas susiję su Maksu Frajum yra vieni stebuklai smile.gif Pirmą kartą apie jį išgirdau mūsų forume, o vat jau vakar sudalyvavau "Atėjūno" ir "Amžinybės glėbyje" knygų pristatyme biggrin.gif !!!!!!!!! visai atsitiktinai per radiją išgirdau, kad Arkos galerijoj bus šitų knygučių pristatymas ir dar su pačiu Maksu Frajum, kuris pasirodė esantis moteris - Marta.

Nežinau, pasiklausius rašytojos Martos ir dailininkės Sigutės Ach, apskritai gali patikėti, kad gyvenimas ištisas vienas stebuklas rolleyes.gif

Pavyzdžiui, žinot kaip susitiko šitos menininkės: Sigutei kažkas padovanojo keletą knygų, jos dulkėjio lentynoje, kol kažkoks draugas draugas rusas nuo jų neužsvaigo ir nepapasakojo Sigutei ir jos vyrui, tada jie abu "mėnesiui išėjo atostogų" ir įsisuko į Makso Frajaus pasaulį -susigaudė ir susieškojo visas dalis, o paskutinės kurios taip trūko, ir net Kijeve draugai nerado, Sigutė netyčia aptiko Kalvarijų turgui blink.gif

Po to Sigutės vyras Arvydas nusprendė, kad jie tas knygas turi išleisti savo leidyklėlėj "Nieko Rimto" ir pradėjo ieškoti Makso. Visi stebėjosi ir juokėsi, sakė baisiai naivu tikėtis surasti rašytoją, kurio niekas niekur nėra matę, neaišku net, ar tai vyras, ar moteris, ar autorių grupė ir iš vis niekas nieko nežino....Arvydas šiaip sau paleidžia žinutę į internetą ir PO METŲ gauna maždaug tokį atsakymą "Kuku, aš Maksas Frajus, esu Vilniuj prie Onos bažnyčios, gal norit susitikti?"

Žodžiu, Maksui-Martai NETYČIA sugedo kompas, dėdė, kuris jį remontavo, NETYČIA persiuntė Martai Arvydo žinutę, Marta NETYČIA Vilniuj turėjo draugę ir NETYČIA užsvaigo nuo mūsų sostinės, o dabar dar NETYČIA ir butuką kažkur senamiesty nusipirko biggrin.gif ne nu tikrai, nebežinau ir ką galvot, iš tų visų NETYČIŲ turbūt ir susikuria stebuklai?

Vakar vakare su dukra pradėjom skaityti - jau užvežė, kaip ji sako smile.gif
Wolke
pati labai megstu skaityti,todel stengiausi,kad dukra kuo daugiau skaitytu (dabar jau nebereikalingos mano pastangos,pati suprato,kad tai daug idomiau nei kompiuteriniai zaidimai ar sedejimas pries televizoriu)... labai daug skaito fantastines literaturos (nors as pati jos nemegstu)...Harry Potter,Ziedu valdovai ir pan. senai perskaityti...yra gera vokieciu autore Cornelia Funke-jos knygos manau sudomintu ne viena skaitanti paaugli,noriai skaito ir Stephen King , Kai Meyer , Walter Moers knygas - konkreciai pavadinimu nerasysiu,nes nezinau ar visos jos isverstos i lietuviu kalba mirksiukas.gif
Panele X
Pasiseke tau, Smile ax.gif ...o as ir nezinojau, kad Maksas Lietuvelej...Jei jau uzsikabliavai, gali dar pasiskaityti http://frei.hobby.ru, http://www.frei.ru
stripulis
Man paauglystėj kone labiausiai patiko Hector Malo "Be šeimos", liūdna knyga apie našlaitį, keliaujantį su "cirku" iš beždžionėlės ir kelių šuniukų, ir E. de Amici "Širdis", tėvo laiškai sūnui apie gyvenimą, apie tai, kaip reikia elgtis, be jokios didaktikos, labai nuoširdūs. Hector Malo neseniai perleido, o de Amici galbūt reikėtų bibliotekose paieškoti.

Papildyta:
Ir dar siūlyčiau Vladislavo Krapivino kūrinius. Lietuviškai yra "Rasos stotelės raiteliai", kitos rusiškai - tai galit padaryt vakaro skaitymus, paverst savo vaikams:)

Papildyta:
internete V. Krapivinas yra adresu www.rusf.ru/vk
Nojama
QUOTE(Bittersweets @ 2006 06 09, 19:17)
Colleen McCullough "Erškėčių paukščiai"
M. Burgess "Heroinas"
M. Wahts "Įsilaužėlis"
V.C. Endrius "Melodija" ir kitos šios knygos dalys
V.C. Endrius "Palėpės Gėlės" ir kitos šios knygos dalys

Šios knygos man pačios įdomiausios. Visos. Nuo pradžios iki pabaigos smile.gif.

P.S. man 14.
*

O gal tu prisimeni, kokias knygas mėgai skaityti, kai tau buvo 12? g.gif
Pangasija
kai man buvo dvylika, tai labai patiko Skomanto knygos. Ten visa serija ju isleista -- apie jaunima viduramziu Lietuvoj, viskas istoriniu ivykiu fone.
Saulės pūga
Kaip tik dabar skaitau savo vaikystės/paauglystės laikų knygas.

James Kruss "Timas Taleris, arba parduotas juokas".
Astrid Lindgren "Mes varnų saloje".
Charles Dickens "Oliverio Tvisto nuotykiai"
Vytautė Žilinskaitė "Kelionė į Tandadriką"
Markas Tvenas "Princas ir elgeta"
Markas Tvenas "Tomo Sojerio nuotykiai" ("Heklberio Fino nuotykiai")
Eleanor H. Porter "Poliana"
Christine Nöstlinger "Pirmadienį viskas kitaip" ir "Agurkų karalius"
Erich Kastner "Dvynukės"
Edmondo De Amicis "Širdis"
Jonas Avyžius "Bardo nuotykiai ir žygiai"
Sylvia Waugh "Žmogonai"
Vytautas Petkevičius "Didysis medžiotojas Mikas Pupkus"
Jules Verne "Kapitono Granto vaikai" (ir kitos)
A. Diuma "Grafas Montekristas", "Trys muškietininkai"

Dar, tiesa, labai puikios Roald Dahl knygos: "Čarlis ir šokolado fabrikas", "Džeimsas ir milžiniškas persikas", "Raganos", "Matilda".

Atrodo tuoj eisiu knygynų siaubti wink.gif
Nojama
Man laaaabai rūpi būtent Bittersweets nuomonė, kokios knygos gali patikti 12-kos m. vaikinukui, nes panašu, kad Bittersweets išvardintas sąrašėlis labai tiktų mano sūnaitėliui, kai jam bus 14. Bet dabar gal dar truputį per anksti. EI, BITTERSWEETS!!!!! Atsiliepk, jei dar neatostogauji cool.gif Nors.... Saulės pūga panašu, kad irgi gerai išmano šį reikalą thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Dios @ 2006 06 22, 10:01)
kai man buvo dvylika, tai labai patiko Skomanto knygos. Ten visa serija ju isleista -- apie jaunima viduramziu Lietuvoj, viskas istoriniu ivykiu fone.
*

O ar šitos knygos savo stiliumi primena dabartinę seriją "Šiurpiosios romėnų istorijos", "Siaubingieji egiptiečiai" ir pan.? Pavadinimai čia visai netikslūs - tik prisimenu, kad knygos istorinės, apie įvairias kultūras, bet su tokiais trupučiuką pašiurpinimais.
Pangasija
oi, "Krrraupioji istorija" tai jėga buvo thumbup.gif visokie ten "Viduriuojantys viduramžiai", "Bjaurybės romėnai" ir kt. Man jos irgi patiko. Pateikta istorija būtent 11-14 metų žmogiukui patraukliu būdu -- per humorą ir baisybes.
Bet Skomanto knygos biški rimtesnės. Ten nedidelės apimties romanai, kur veiksmas vyksta istorinių įvykių fone -- kryžiuočiai visokie puola ir panašiai. Gliu net išvardint kokie tų knygų pavadinimai buvo chronologine tvarka:
"Teutonų belaisvis"
"Pelkių Vilkė"
"Atpildo Strėlė"
"Plėšikų pilis"
"Užkeiktas lobis"
"Dievų valia"
"Mėlynojo varno paslaptis"
ir dar buvo toliau daugiau knygų, bet jau nebeskaičiau. gal dar kada pasigriebsiu.
Nojama
ACIU DIOS - tavo atsakymas SUPER!!!!! Net man tapo smalsu paskaityt šitas knygas biggrin.gif O jų eiliškumas turi įtakos ar visai nesvarbu, kokia eile skaityti?
Pangasija
geriau skaityt is eiles. be eiles paemus irgi galima suprast, nes kiekviena knyga pasakoja atskira istorija. tik is eiles viskas aiskiau.
Aii
Butinai perskaitykite Skomanto knygas.Man taip jos patiko.Turiu net visas serija. ax.gif
stripulis
Beje, V. Krapiviną išties siūlau ne šiaip sau: tokio šilto vaikus suprantančio rašytojo reikia paieškot... Ten yra ir fantastikos, ir nuotykių, ir kovų su nesupratingais suaugusiais, ir garbės kodekso, ir nedidaktinio auklėjimo pavyzdžių... O svarbiausia ta šiluma:) Šiaip pats rašytojas 45 metus vadovavo buriuotojų klubui "Karavelė", kur vaikai dar buvo mokomi kautis špagomis, vykdavo į žygius ir pan. Klubas gyvuoja iki šiol, rašytojas taip pat. O atidesnieji jo knygose ras Vilniaus vaizdų, nes jo tėvas - vilnietis, ir rašytojas dar vaikystėje lankėsi Vilniuje ir jį beprotiškai sužavėjo Vilniaus senamiestis, tad daugumoje jo apibūdinamų knygose miestų gali atrasti Vilnių. Va kaip sušnekėjau sumaltai: Vilniaus vilnietis vilniuje vilniaus vilniųsmile.gif Na ir pora eilėraštukų: pirmasis iš ir lietuviškai išleistų "Rasos stotelės raitelių", antrasis tiesiog geras, parodantis, kokia turi būt vaikystė - be piniginių rūpesčių (kaip nusipirkt patį brangiausią kompą ar turėt krūčiausią dviratį), bet su daugybe draugų, juoko ir šėlsmo. Nepykit, jei kuri nekalbat rusiškai.
Taigi: www.rusf.ru/vk/

СИНИЙ КРАБ

Синий краб, синий краб
Среди чёрных скал в тени,
Синий краб — он приснился мне во сне.
У него восемь лап,
Две огромные клешни
И серебряные звёзды на спине.

Рыбаки ловят рыб,
Китобои бьют китов —
Делом заняты с утра и до утра.
Только я с той поры
Позабыть про всё готов:
Всё залив ищу, где водится мой краб.

— Да зачем он тебе,
Этот страшный зверь морской?
С ним в беду очень просто угодить.
У него ужасный вид,
Он, наверно, ядовит —
Ни сварить его, ни в банку посадить.

— Сто ночей не усну,
Буду думать всё о нем,
Буду думать, буду плавать и грустить.
Мне бы только взглянуть
На него одним глазком,
Просто так — посмотреть и отпустить.

ОСТРОВ СОКРОВИЩ

Да здравствует остров сокровищ —
За то, что к нему дорога
Лежит сквозь пенное море,
Сквозь радости и преграды!
Да здравствуют дикие джунгли,
И радуга в брызгах прибоя,
И крик попугая в чаще!
Но нам не нужны пиастры...

Пиастры, пиастры, пиастры!
А что с ними делать в море?
Не купишь на них ни ветер,
Ни чистые горизонты,
Ни белых стремительных чаек,
Тебя провожающих в поиск,
Ни звонкое золото солнца,
Что блещет в струе за кормою.

Пиастры, пиастры, пиастры!
А что с ними делать в детстве?
Не купишь на них ни сказку,
Ни смех товарища звонкий,
Ни ясную радость утра,
Когда по траве росистой
Сквозь солнечный пух тополиный
Бежишь ты навстречу другу.

Да здравствует остров зелёный,
Лежащий за чёрной бурей,
За синей глубокой тайной,
За искрами южных созвездий!
Да здравствует смех и дорога,
Да здравствует дружба и море!
Да здравствует всё, что не купишь
На чёрное золото Флинта!

žostautė
Man tai paauglystėje laaabai didelį įspūdį paliko Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės" bei "Apsakymai ir apysakos", Keruako "Kelyje", bei eee.. "užkrito" autorius, "Skrydis virš gegutės lizdo"...
stripulis
"Skrydį virš gegutės lizdo" parašė Ken Kesey.
Pingvinukas
QUOTE(žostautė @ 2006 07 05, 21:54)
Man tai paauglystėje laaabai didelį įspūdį paliko Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės" bei "Apsakymai ir apysakos", Keruako "Kelyje", bei eee.. "užkrito" autorius, "Skrydis virš gegutės lizdo"...
*

Aš paauglė būdama irgi skaičiau Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės". Tada man labai patiko šita knyga. Dabar turiu ir kompiuterinį jos variantą 4u.gif
Nuodingos_ašaros
Jeigu ieškoti knygų paaugliams, tai užeikite čia:
http://www.almalittera.lt/lt.php/28;book;7868

Tikrai rasite tai, ko ieškote wub.gif

Jovita :)
jeigu paaugliai rimtesni ( kaip as blush2.gif ) turetu patikt knygos is seriju '' beveik suauge '' ir '' n - 14 '' 4u.gif
Linokas
Aš tai siūlyčiau NARKOMANAS ax.gif labai gera, bjauri, šlykšti ir pamokanti knyga...jaunimėliui pats tas būtų...tikrai nelabai malonu buvo skaityti apie pūliuojantį ir pūvantį gyvo žmogaus kūną unsure.gif autoriaus neatsimenu, bet tikrai patarčiau susirasti ją ir duoti paskaityti mirksiukas.gif
beje tai senesnė knyga, dėl to gali būti sunkesnis jos ieškojimas
Papildyta:
Jei neklįstu, tai ta knyga tikslaiu vadinasi Aš buvau narkomanas: romanas / G.Champagne. –Vilnius: Alma litera, 1998.
liūdnasis pelėnas
lyg ir nebuvo paminėtas Sue Townsed (dėl pavardės rašybos nežinau)
"Adriano Moulo dienorštis"
ir visai įdomu to paties Adriano Molu dienoraščiai kaip suaugusio, tik čia jau ne paaugliams
Mercredi
N-14 (labai geros knygos, ir visai ne apie tai, apie ką būna filmai N-14) Ypač rekomenduočiau: (čia iš tos pačios serijos)
Tim Bowler
Apokalipsė

Hanna Jansen
Pavogta vasara

Tim Bowler
Žvaigždės ieškotojas

Nei vienas pavadinimas neatitinka knygos turinio paskutinėje skaitydama iš vis nesupratau prie ko tos žvaigždės. blink.gif Bet užtikrinu knygų įdomumą. Na čia aišku dar nuo žmogaus priklauso, gali pasirodyt "kvaila". Čia daugiau paaugliam gal 12-16m. Kitos tos serijos knygos gal daugiau mergaitėms. O šiaip jei vaikui maždaug dvylika galit paimt, tarkim Cornelia Funke Vagių karalių (rodė kažkada per lnk filmą.) Dar Lois Sachar (atleiskit už klaidas pavardėse blush2.gif ). Duobės, Berniukas mergaičių tualete, dabar man atrodo antra duobių dalis atsirado, bat šiaip tai čia tokia "neserijinė" knyga. Šiaip jei norit išrinkt knygų mergaitei, tai klauskit dar daugiau galiu info pateikt ax.gif . Nes šitos tai mano bene mėgstamiausios. thumbup.gif
goingdown
hm, siūlyčiau iš "Beveik Suaugę" serijos kelias knygeles:} pati skaičiau, patiko:

Heather Hanson "Pabėgimas"
Anne-Sophie Brasme "Aš Kvėpuuoju"
Mervin Burgess "Eiprilės Meilė"
ior "Atskalūno laiškus", deja, nepamenu pavadinimo:} kitos Melvin Burgess knygos bevertės, tikrai nesikliaukit "Heroino" fenomenu;/
pelele
Man kadaise didžiausią įspūdį paliko V. Železnikovo ,,Baidyklė" (turėtų būti bibliotekoje mirksiukas.gif ), V. Račicko ,,Zuika padūkėlis" ir kitos jo knygos. thumbup.gif
O šiuolaikinis jaunimas labai vertina J. R. R. Tolkieno knygas (,,Hobitas", ,,Žiedų valdovas") - žinau, nes man ne vienas mokinys rekomendavo būtinai perkaityti biggrin.gif
Mercredi
QUOTE(goingdown @ 2007 09 18, 16:36)
kitos Melvin Burgess knygos bevertės, tikrai nesikliaukit "Heroino" fenomenu;/
*

Na Melvin Burges "Mėjos angelas" taip pat labai graži ir įdomi. ax.gif
liūdnasis pelėnas
makso Frajaus gerėjams, jeigu nieko nepainioju, tai yra trečia dalis
http://www.niekorimto.lt/lt/produktai/knygos/k027/

o šita gal ketvirta
http://www.niekorimto.lt/lt/produktai/knygos/k037/

jaunoms panelėms labai įspūdinga ši knyga, tik aprašymu internete pasitikėti labai neverta, jis man kiek per saldus, o kiek varčiau, tai tokios iliustracijos subtilios, su ironija šiek tiek ir šiaip, tekstas labai smagus
bet čia daugiau tokia paaugusiųjų vartymo knyga, sakyčiau smile.gif
http://www.niekorimto.lt/lt/produktai/knyg...s-vaikams/k043/

o šiaip, jeigu viskas bus gerai, tai LT atsiranda vienas labai stiprus vaikų-paauglių prozininkas - Gendrutis Morkūnas, tikrai "su laiku" pakeis bebaigiantį nusivažiuoti Račicką
pirma knyga jo buvo tyto albos išleista "vasar su katšuniu"
dabar po kokios savaitės knygynuose bus nauja, jau ne tyto albos, bet vaikams 8-12 metų sakyčiau "Nepaprasta grįžimo istorija"
Papildyta:
QUOTE(goingdown @ 2007 09 18, 15:36)
hm, siūlyčiau iš "Beveik Suaugę" serijos kelias knygeles:} pati skaičiau, patiko:

ior "Atskalūno laiškus", deja, nepamenu pavadinimo:} kitos Melvin Burgess knygos bevertės, tikrai nesikliaukit "Heroino" fenomenu;/
*

"Eiprilės meilė| graži man knyga pasirodė, berods, dar buvo ir už geriausią vertimą paaugliams apdovanota
veziukasR
Labai geros nuotykinės knygos yra Anthony Horowitz "Audrašauklis" ir "Puanblanas" thumbup.gif Mano vaikas prarijo akimirksniu mirksiukas.gif
Palaida Bala
aš siūlau Nancy Farmer "Skorpiono rūmai" 4u.gif
Gegytė
QUOTE(Ašaros lietuje @ 2007 09 13, 06:34)
N-14 (labai geros knygos, ir visai ne apie tai, apie ką būna filmai N-14) Ypač rekomenduočiau: (čia iš tos pačios serijos)
Tim Bowler
Žvaigždės ieškotojas
Nei vienas pavadinimas neatitinka knygos turinio paskutinėje skaitydama iš vis nesupratau prie ko tos žvaigždės. blink.gif  Bet užtikrinu knygų įdomumą. Na čia aišku dar nuo žmogaus priklauso, gali pasirodyt "kvaila". Čia daugiau paaugliam gal 12-16m. Kitos tos serijos knygos gal daugiau mergaitėms. O šiaip jei vaikui maždaug dvylika galit paimt, tarkim Cornelia Funke Vagių karalių (rodė kažkada per lnk filmą.) Dar Lois Sachar (atleiskit už klaidas pavardėse blush2.gif ). Duobės, Berniukas mergaičių tualete, dabar man atrodo antra duobių dalis atsirado, bat šiaip tai čia tokia "neserijinė" knyga. Šiaip jei norit išrinkt knygų mergaitei, tai klauskit dar daugiau galiu info pateikt  ax.gif . Nes šitos tai mano bene mėgstamiausios.  thumbup.gif
*

Galiu paprieštarauti blush2.gif Šios knygos pavadinimas netgi labai susijęs. nepamenu veikėjo vardo, nes knygą skaičiau prieš kokius 4 metus, tik pamenu, jog jo tėvas miręs, prieš tai mirtį piešdavo tą žvaigždę. o po tėvo mirties ją sapnuoja sūnus, knygos pagr. veikėjas mirksiukas.gif Knyga nereali drinks_cheers.gif Tikrai verta dėmesio. Apimtis didelė, o suvalgiau per dieną wub.gif

QUOTE(goingdown @ 2007 09 18, 15:36)
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Visos labai labai nerealios.
Pabėgimą skaičiau 2 kartus. Pirmą kartą nepamačiau nieko ypatingo, bet po poros metų knyga sužavėjo ir paliko įspūdį. matyt reikėjo subręsti.

Na kaipgi paaugliai be Rugiuose prie bedugnes, Heroino ar to paties Poterio.
Dar faina "Kas tu Alibrangdi"(iš N-14 serijos wink.gif).
Ir Martynas Pigas labai faina. wub.gif
Gegytė
QUOTE(Pingvinukas @ 2006 07 11, 23:29)
Aš paauglė būdama irgi skaičiau Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės". Tada man labai patiko šita knyga. Dabar turiu ir kompiuterinį jos variantą  4u.gif
*

Iš panašios serijos dar "Prisukamas apelsinas". tik jau nuo kokių 15metų skaityt, nes mažesni tiesiog nesupras idėjos ir sarkazmo, su kuriuo knyga parašyta.

Na geros tos kai kuriuos ir N-14 serijos ar "Beveik suaugę". Lengvai jos skaitosi smile.gif
Viki2283
mano 13metis brolis buvo labai susizavejes knyga KLANU KARIAI. perskaite pirma dali ir su nekantrumu lauke pasirodymo antrosios, taciau literaturos lt kalba kaip visada reikia laukti ilgeliau nei kitomis kalbomis, todel ilgai nelaukes patrauke i rusisku knygu knygyna. ten nusipirko antraja dali ir jau tikrai galvojau, kad su letu savo skaitymu ja skaitys kokias keleta savaiciu, taciau iveike per 1 para, kas man sukele labai didele nuostaba... smile.gif
Chr.
Stephanie Meyer - Saulelydis wub.gif wub.gif wub.gif
brigijh
Gan įdomi knyga apie tris paauglius,kuri beje išrinkta metų knyga paaugliams-2006,"Trise prieš mafiją".Autorė Daiva Vaitkevičiūtė ax.gif .
Geltona.Džinė
QUOTE(Chr. @ 2009 04 24, 21:41)
Stephanie Meyer - Saulelydis  wub.gif  wub.gif  wub.gif
*

Gera knyga.Man patiko 4u.gif wub.gif
*Missbellissima*
Pati esu paaugle ir tikrai galiu rekomenduoti knyga HEROINAS.Tobula knyga padedanti suprasti apie tykancius pavojus gatvese ir panasiai.smile.gif Mane labai pakeite si knyga,nes teisingu metu ja perskaiciau ir atsispyriau jaunatviskoms pagundoms. drinks_cheers.gif
Arbatyte
Paauglėms (ir vyresnėms) - "Mergaitė su apelsinais": apie meilę, apie tėvus, apie tai, kad gyvenime reikia susikurti savąją įdomią istoriją thumbup.gif
1Vetra1
Heather Henson - Pabėgimas rolleyes.gif
baccila
O dar sugrįžtant prie Makso Frajaus.. Pati visai nesenai atradau šitas knygas, nors esu visai jau nemaža - visa magistrantė smile.gif))
Pirmąją knygą suvalgiau per tris dienas. ir iškart antrąją nusipirkau, tad vėl mėgaujuosi Makso nuotykiais.
O va ką norėjau pasakyti: šita knygą tikrai rekomenduoju paaugliams, kadangi net ant knygos yra lipdukas, kuriame parašyta, kad šias knygas skaityti skatina ir Almos Adamkienės fondas ir parašė tokį šūkį "Už sveikus mokinius". Manau, tai visiškai atspindi esmę.
Nors dėl to, kad knyga skirta tik paaugliams, tai nesu tikra. Ji labai populiari ir suaugusiųjų tarpe smile.gif
adiaVT
Labai gera knyga ir verta perskaityti E. Voinich "Gylys" http://www.knyguklubas.lt/lt.php/knygos/gr...ika/gylys/32706

O dar Černiauskaitės "Benedikto slenksčiai"... thumbup.gif
laTulipe
pati esu paauglė (16 m.) ir galėčiau dėl knygų tikrai daug patarti, kadangi jau keletą metų aprašinėju knygas, o skaitau tikrai nemažai. smile.gif
viskas priklauso ne tik nuo lyties, amžiaus ( ką skaito šešiolikmečiai, tikriausiai neskaitys vienuolikmečiai) , bet ir nuo proto, pasaulio suvokimo. sakykime vienas gali skaityti rimtesnes knygas, o jo bendraamžis dar sėdi prie vaikiškų knygelių, todėl geriausia vestis jį patį į knygyną ar į biblioteką (į pastarąją patarčiau vestis labiau, nes nepatikusią knygą galės nunešti atgal ir ji nedulkės kur nors numesta. nenukentės ir piniginė biggrin.gif )
patariu perskaityti visas iš beveik suaugę serijos knygas. ypač įspūdį paliko kevin brooks Lukas ir m.roberts ,, rytojus priklauso man''. šios serijos knygas gali skaityti tiek berniukai, tiek mergaitės. berniukams turėtų patikti šios serijos knyga kevin brooks ,,būtybė'' .
mergaitėms iki 14 m. turėtų patikti patricia schroder ,,mėtinės padūkėlės'' ir jos tęsiniai. taip pat c.hopkins knygų serija prasidedanti žodžiais ,,draugės, pasimatymai ir...).
geros yra 10+ (h.hagerup ,,pienės daina'', s.greech ,,du mėnesiai kelio'' ir kt.) ir N-14 serijos knygos.beje, N-14 serijos knygas gali laisvai skaityti jaunesni.
labai gera paauglių rašytoja yra a.cassidy : ,,dingusi džudė'', ,,ieškant džei džei'', ,,mėlyni laiškai'', ,,sunki meilė'' . šios knygos įdomios yra ne tik paaugliams smile.gif
ypač didelis pasirinkimas yra iš serijos su ,,atlenkiamais viršeliais'' kaip mes juos vadiname. tai gimtojo žodžio išleistos knygos (tokia pati serija yra ir a.cassidy knygų).
nuo 14 m. paauglėms turėtų patikti l.rennison knygos su linksmais pavadinimais (,,meilutis, laižiakas ir stringai'' ir pan). tai lengvo turinio juokingos knygutės apie pašėlusį džordžijos nikolson gyvenimą.
kiek vyresnėms jau galima lengvai siūlyti suaugusiems skirtas knygas. pati jau nuo 14m. (jei ne nuo anksčiau) pradėjau skaityti įvairaus turinio knygas. o mano draugė ( bendraamžė) jau kuris laikas skaito svajonių romanus tongue.gif
jei reikia platesnio knygų sąrašėlio, kreipkitės ar tai šiame forume ar parašydamos asmeninę žinutę. bet kuriuo atveju parašykite amžių lotuliukas.gif
tikrai galiu pritarti, kad už knygą tikrai nėra nieko įdomiau. tai supratau perskaičiusi savo pirmąją knygą smile.gif tad skatinkite vaikus tai daryti thumbup.gif
divaa
Noriu pasiūlyti vampyrų - meilės žanro naują knygą " Pažymėtoji". ši knyga daugiau skirta jaunesnei auditorijai, kažkur nuo 13 metų(skirtingai nei Saulėlydžio saga), bet labai "kabinanti".

„Sveiki atvykę į tamsų, stebuklingą „Nakties namų“ pasaulį! Jis - labai panašų į mūsų, tik jame gyvena dar ir vampyrai. Šešiolikametė Zoja Redbird vieną dieną tampa Pažymėtąją. Dėl to turi palikti mokyklą, namus, draugus. Jinai privalo vykti į Nakties namus, mokyklą, kur turi pasirengti tapti suaugusia vampyre. Kai tau tik šešiolika, pradėti visiškai nepažįstamą, nesuprantamą ir naują gyvenimą iš pradžių labai baisu, vėliau tampa įdomu, dar po kurio laiko ima vilioti... Zoja – ne eilinė jauniklė. Bet ir jai reikia daug drąsos , kad galėtų pasitikti savo likimą...

…tamsa ne visada tas pats, kas blogis, o šviesa ne visada neša vien gėrį...

Susitiksim Nakties namuose!

„Nuo tos akimirkos, kai atsiverčiau šią knygą, užkibau! Fantastiška nauja vampyrų interpretacija! „Pažymėtoji“ - smagi, juoda ir šmaikšti. Pavaro!“ - Gena Showalter, MTV laidos „Oh My Goth“ autorė
NickaD
laTulipe,
labai malonu, jog yra ir žmonių vyresnių už mane skaitančių tiek daug knygų. mirksiukas.gif

Aš taipogi patarsiu perskaityti porą knygų.
Visiems fantastinių knygų megėjams patarčiau pasaulyje geriausiai žinomus "Haris Poteris" (J.K.Rowling); "Žiedų valdovas" (J.R.R. Tolkien); "Žvėrių miestas" (Isabel Allende); "1 d. Mirtingos mašinos, 2d. Grobuonies auksas, 3d. Pragaro mechanizmai, 4d. Užtemusi lyguma" (Philip Reeve). Truputį jausnesnio amžiaus (nuo 9m.) patarčiau "1d. Pegė Sju ir Mėlynojo šuns diena, 2d. Pegė sju ir demono miegas, 3. Pegė sju ir bedugnės drugelis" (Serge Brussolo). Plonos, bet įdomios yra "Spaidervikų kronikos" (Tony Diterlizzi ir Holly Black) knygos. (5 dalys)
Lietuva labai staigiai artėja prie "vampyrų" manijos kulminacijos. Pasiūlysiu tubūt jums jau seniai žinomas "Saulėlydžio sagos" (Stephanie Meyer).
Apie vampyrus ir Charlaine Harris knygos: "1d. Miręs iki sutemų, 2d. Mirusios širdis, 3d. Mirusiųjų klubas"
Knyga, kurią reikėtų perskaityti vaikams, norintiems sužinoti apie gyvenimą, kuris jų laukia "Nežudyk strazdo giesmininko" (Harper Lee).
Pirmoji knyga, išleista apie paauglius, vulgarios garsiai išreiškiančios paauglių mintys knygoje "Rugiuose prie bedugnės" (J.D. Selinger)
Taipogi garsiai paplitusios Melvin Burgess knygos: "Darant tai; Heroinas; Ledi. Kalės gyvenimas; Kraujotvynis; Vaiduoklis už sienos; Eiprilės meilė; Mėjos angelas; Krajo giesmė"
Taip pat fantastinės trilogijos knygos "Rašalo širdis; Rašalo kraujas; Rašalo mirtis" (Cornelia Funke)
Labai geros Kevin Brooks knygos tai Kendė ir Lukas.
"Beveik suaugę" serijos knygos (prisiskaito ir Melvin Burgess'o):
Kai Herman "Angelas ir Džo"
Jerry Spinelli "Žvaigždė"
Stephen Chbosky "Atskalūno laiškai"

Turiu didelį sąrašą knygų kurias perskaičiau ir noriu perskaityti, jeigu reikia, galiu pasidalinti. smile.gif
Gili
Knygo ziurkes siulo laimeti knyga! Viskas labai paprasta cia:

http://knyguziurkes.wordpress.com/2010/02/18/laimek-knyga/
LadySylvanas
Man asmeniskai ispudi paliko kai buvau trylikos 'Broliai liutasirdziai' Astridos ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.