Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos paaugliams

mano 13metis brolis buvo labai susizavejes knyga KLANU KARIAI. perskaite pirma dali ir su nekantrumu lauke pasirodymo antrosios, taciau literaturos lt kalba kaip visada reikia laukti ilgeliau nei kitomis kalbomis, todel ilgai nelaukes patrauke i rusisku knygu knygyna. ten nusipirko antraja dali ir jau tikrai galvojau, kad su letu savo skaitymu ja skaitys kokias keleta savaiciu, taciau iveike per 1 para, kas man sukele labai didele nuostaba... smile.gif
Atsakyti
Stephanie Meyer - Saulelydis wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Gan įdomi knyga apie tris paauglius,kuri beje išrinkta metų knyga paaugliams-2006,"Trise prieš mafiją".Autorė Daiva Vaitkevičiūtė ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Chr. @ 2009 04 24, 21:41)
Stephanie Meyer - Saulelydis  wub.gif  wub.gif  wub.gif

Gera knyga.Man patiko 4u.gif wub.gif
Atsakyti
Pati esu paaugle ir tikrai galiu rekomenduoti knyga HEROINAS.Tobula knyga padedanti suprasti apie tykancius pavojus gatvese ir panasiai.smile.gif Mane labai pakeite si knyga,nes teisingu metu ja perskaiciau ir atsispyriau jaunatviskoms pagundoms. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Paauglėms (ir vyresnėms) - "Mergaitė su apelsinais": apie meilę, apie tėvus, apie tai, kad gyvenime reikia susikurti savąją įdomią istoriją thumbup.gif
Atsakyti
Heather Henson - Pabėgimas rolleyes.gif
Atsakyti
O dar sugrįžtant prie Makso Frajaus.. Pati visai nesenai atradau šitas knygas, nors esu visai jau nemaža - visa magistrantė smile.gif))
Pirmąją knygą suvalgiau per tris dienas. ir iškart antrąją nusipirkau, tad vėl mėgaujuosi Makso nuotykiais.
O va ką norėjau pasakyti: šita knygą tikrai rekomenduoju paaugliams, kadangi net ant knygos yra lipdukas, kuriame parašyta, kad šias knygas skaityti skatina ir Almos Adamkienės fondas ir parašė tokį šūkį "Už sveikus mokinius". Manau, tai visiškai atspindi esmę.
Nors dėl to, kad knyga skirta tik paaugliams, tai nesu tikra. Ji labai populiari ir suaugusiųjų tarpe smile.gif
Atsakyti
Labai gera knyga ir verta perskaityti E. Voinich "Gylys" http://www.knyguklub...ika/gylys/32706

O dar Černiauskaitės "Benedikto slenksčiai"... thumbup.gif
Atsakyti
pati esu paauglė (16 m.) ir galėčiau dėl knygų tikrai daug patarti, kadangi jau keletą metų aprašinėju knygas, o skaitau tikrai nemažai. smile.gif
viskas priklauso ne tik nuo lyties, amžiaus ( ką skaito šešiolikmečiai, tikriausiai neskaitys vienuolikmečiai) , bet ir nuo proto, pasaulio suvokimo. sakykime vienas gali skaityti rimtesnes knygas, o jo bendraamžis dar sėdi prie vaikiškų knygelių, todėl geriausia vestis jį patį į knygyną ar į biblioteką (į pastarąją patarčiau vestis labiau, nes nepatikusią knygą galės nunešti atgal ir ji nedulkės kur nors numesta. nenukentės ir piniginė biggrin.gif )
patariu perskaityti visas iš beveik suaugę serijos knygas. ypač įspūdį paliko kevin brooks Lukas ir m.roberts ,, rytojus priklauso man''. šios serijos knygas gali skaityti tiek berniukai, tiek mergaitės. berniukams turėtų patikti šios serijos knyga kevin brooks ,,būtybė'' .
mergaitėms iki 14 m. turėtų patikti patricia schroder ,,mėtinės padūkėlės'' ir jos tęsiniai. taip pat c.hopkins knygų serija prasidedanti žodžiais ,,draugės, pasimatymai ir...).
geros yra 10+ (h.hagerup ,,pienės daina'', s.greech ,,du mėnesiai kelio'' ir kt.) ir N-14 serijos knygos.beje, N-14 serijos knygas gali laisvai skaityti jaunesni.
labai gera paauglių rašytoja yra a.cassidy : ,,dingusi džudė'', ,,ieškant džei džei'', ,,mėlyni laiškai'', ,,sunki meilė'' . šios knygos įdomios yra ne tik paaugliams smile.gif
ypač didelis pasirinkimas yra iš serijos su ,,atlenkiamais viršeliais'' kaip mes juos vadiname. tai gimtojo žodžio išleistos knygos (tokia pati serija yra ir a.cassidy knygų).
nuo 14 m. paauglėms turėtų patikti l.rennison knygos su linksmais pavadinimais (,,meilutis, laižiakas ir stringai'' ir pan). tai lengvo turinio juokingos knygutės apie pašėlusį džordžijos nikolson gyvenimą.
kiek vyresnėms jau galima lengvai siūlyti suaugusiems skirtas knygas. pati jau nuo 14m. (jei ne nuo anksčiau) pradėjau skaityti įvairaus turinio knygas. o mano draugė ( bendraamžė) jau kuris laikas skaito svajonių romanus tongue.gif
jei reikia platesnio knygų sąrašėlio, kreipkitės ar tai šiame forume ar parašydamos asmeninę žinutę. bet kuriuo atveju parašykite amžių lotuliukas.gif
tikrai galiu pritarti, kad už knygą tikrai nėra nieko įdomiau. tai supratau perskaičiusi savo pirmąją knygą smile.gif tad skatinkite vaikus tai daryti thumbup.gif
Atsakyti
Noriu pasiūlyti vampyrų - meilės žanro naują knygą " Pažymėtoji". ši knyga daugiau skirta jaunesnei auditorijai, kažkur nuo 13 metų(skirtingai nei Saulėlydžio saga), bet labai "kabinanti".



„Sveiki atvykę į tamsų, stebuklingą „Nakties namų“ pasaulį! Jis - labai panašų į mūsų, tik jame gyvena dar ir vampyrai. Šešiolikametė Zoja Redbird vieną dieną tampa Pažymėtąją. Dėl to turi palikti mokyklą, namus, draugus. Jinai privalo vykti į Nakties namus, mokyklą, kur turi pasirengti tapti suaugusia vampyre. Kai tau tik šešiolika, pradėti visiškai nepažįstamą, nesuprantamą ir naują gyvenimą iš pradžių labai baisu, vėliau tampa įdomu, dar po kurio laiko ima vilioti... Zoja – ne eilinė jauniklė. Bet ir jai reikia daug drąsos , kad galėtų pasitikti savo likimą...

…tamsa ne visada tas pats, kas blogis, o šviesa ne visada neša vien gėrį...

Susitiksim Nakties namuose!

„Nuo tos akimirkos, kai atsiverčiau šią knygą, užkibau! Fantastiška nauja vampyrų interpretacija! „Pažymėtoji“ - smagi, juoda ir šmaikšti. Pavaro!“ - Gena Showalter, MTV laidos „Oh My Goth“ autorė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo divaa: 24 gruodžio 2009 - 16:48
laTulipe,
labai malonu, jog yra ir žmonių vyresnių už mane skaitančių tiek daug knygų. mirksiukas.gif

Aš taipogi patarsiu perskaityti porą knygų.
Visiems fantastinių knygų megėjams patarčiau pasaulyje geriausiai žinomus "Haris Poteris" (J.K.Rowling); "Žiedų valdovas" (J.R.R. Tolkien); "Žvėrių miestas" (Isabel Allende); "1 d. Mirtingos mašinos, 2d. Grobuonies auksas, 3d. Pragaro mechanizmai, 4d. Užtemusi lyguma" (Philip Reeve). Truputį jausnesnio amžiaus (nuo 9m.) patarčiau "1d. Pegė Sju ir Mėlynojo šuns diena, 2d. Pegė sju ir demono miegas, 3. Pegė sju ir bedugnės drugelis" (Serge Brussolo). Plonos, bet įdomios yra "Spaidervikų kronikos" (Tony Diterlizzi ir Holly Black) knygos. (5 dalys)
Lietuva labai staigiai artėja prie "vampyrų" manijos kulminacijos. Pasiūlysiu tubūt jums jau seniai žinomas "Saulėlydžio sagos" (Stephanie Meyer).
Apie vampyrus ir Charlaine Harris knygos: "1d. Miręs iki sutemų, 2d. Mirusios širdis, 3d. Mirusiųjų klubas"
Knyga, kurią reikėtų perskaityti vaikams, norintiems sužinoti apie gyvenimą, kuris jų laukia "Nežudyk strazdo giesmininko" (Harper Lee).
Pirmoji knyga, išleista apie paauglius, vulgarios garsiai išreiškiančios paauglių mintys knygoje "Rugiuose prie bedugnės" (J.D. Selinger)
Taipogi garsiai paplitusios Melvin Burgess knygos: "Darant tai; Heroinas; Ledi. Kalės gyvenimas; Kraujotvynis; Vaiduoklis už sienos; Eiprilės meilė; Mėjos angelas; Krajo giesmė"
Taip pat fantastinės trilogijos knygos "Rašalo širdis; Rašalo kraujas; Rašalo mirtis" (Cornelia Funke)
Labai geros Kevin Brooks knygos tai Kendė ir Lukas.
"Beveik suaugę" serijos knygos (prisiskaito ir Melvin Burgess'o):
Kai Herman "Angelas ir Džo"
Jerry Spinelli "Žvaigždė"
Stephen Chbosky "Atskalūno laiškai"

Turiu didelį sąrašą knygų kurias perskaičiau ir noriu perskaityti, jeigu reikia, galiu pasidalinti. smile.gif
Atsakyti