Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo

Pirmiausia išsiaiškinkim vieną dalyką: mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Tai nėra kažkoks nepagrįstas įsitikinimas, kad negalima valgyti kakavos, nes tais laikais žmonės nebūtų mokėję jos susimalti. Nėra tokio dalyko kaip paleolito ideologija ar filosofija, kaip kad išsireiškė etatinė temos trolė. Čia diskutuojančios merginos ir moterys (bei Silveris) domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka. Tačiau nereikia neigti naujųjų laikų išradimų, sugebėjimo susimalti kažką ar sugebėjimo kažką išsivirti ne ant ugnies.
Antras dalykas, kas yra jūsų paprasta norma? 1200 kcal? Kalorijos organizmui neegzistuoja, tai tik žmogaus apskaičiuota norma. Teorija calories in - calories out yra visiškas melas. Aš praėjusią savaitę dėl laiko stokos beveik nieko nevalgiau, per dieną tik kelis šimtus kalorijų suvartodavau, tuo pačiu nemažiau buvau ant kojų, nes turėjau visokių reikalų, tačiau miegojau tik kelias valandėles, gėriau kavą (nes trūko miego) ir labai stresavau. Anot teorijos turėjau numesti svorio, tačiau nenumečiau tą savaitę visai. Visai. Nes organizmui kalorijos nėra vienodos, organizme veikia ne tik kalorijos, bet ir hormonai. Jei hormonų veikla sutrikusi, galim valgyti minimalius kiekius, sportuoti po kelias valandas ir nenumesti iš viso nieko. Todėl mes valgom maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan. Nebijokit kalorijų, jos nėra blogis.

Papildyta:
Pirma tema
Antra tema
...
Devinta tema
Desimta tema

naudinga info:

http://balancedbites...t-is-paleo.html
http://whole9life.com/

blogai su receptais:
http://www.thepaleomom.com/
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/
http://vorastinkle.blogspot.com/
http://keistaipaprasta.blogspot.com/
SKANAUS!

user posted image


Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 16, 20:00)
Menkiu kepeneles  blink.gif  wub.gif Argi jas galima? Jos gi aliejuje plaukioja. Ar as kazka ne ta perskaiciau "negalima koncervu, jei zuvis ar alyvuoges aliejuje" ??

galima aisku, nes ten nera jokiu alieju prideta, o ten jos savo sultyse plauko ir sudetis labai gera, jokiu nesamoningu priedu. as Lietuvoje visa puslitriuka suvartojau, vieno pazistamo gamintos buvo, tai su pirktinem nepalyginsi. sviesto svelnumo buvo...

na o tas padazas, tai daromas taip:
3 tryniai
250 gr sviesto
3 saukstai vandens
truputis citrinos sulciu
pipiru, druskos
kiausiniu trynius suplakti su trupuciu citrinos sulciu ir vandeniu.
kitame puode istirpinti sviesta ir atvesinti ( ziuret, kad neuzvirtu)
tada kiausiniu puoda dedame i karsto vandens vonele, ir po truputi pilant atvesinta skysta sviesta ir plakam, iki kol susiplaka grazus kreminis padazas. tada druskos ir pipiru jei nori ir prasom, iskart vagom smile.gif
yra begale tu receptu, kaip daryt, as man regis esu dariusi, kad ir salta sviesta esu dejusi. viskas ten OK gavosi. Svarbiausia tik kiausu neperkaitint, kad kiausiniene nesigautu. ir cia parasiau 4 porcijoms mazdaug, kiekius galima ir mazinti ir didinti, nes pasildytas jis toks nelabai... dar vietoj sviesto galima deti ghee, nors as nesu bandziusi...
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 09 16, 21:38)
galima aisku, nes ten nera jokiu alieju prideta, o ten jos savo sultyse plauko ir sudetis labai gera, jokiu nesamoningu priedu. as Lietuvoje visa puslitriuka suvartojau, vieno pazistamo gamintos buvo, tai su pirktinem nepalyginsi. sviesto svelnumo buvo...



Čia iš Baltijos menkių kepenų darė?
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 09 16, 19:38)
dar vietoj sviesto galima deti ghee, nors as nesu bandziusi...

As irgi pagalvojau gal su tuo Ghee gautusi irgi g.gif

Laukine prerija aciu uz tema 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 09 16, 21:55)
Čia iš  Baltijos menkių kepenų darė?

prie norvegijos laukinej juroj pagautu smile.gif na ta prasme, ne aqua kulturoj smile.gif pats ir gaude ir skerde smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wallis: 16 rugsėjo 2013 - 21:12
A, tada nieko biggrin.gif , nes
QUOTE
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, dėl nuolat nustatomos padidintos dioksino ir dioksino tipo polichlorintų bifenilų koncentracijos Baltijos jūroje sugaunamose Baltijos menkių (lot. Gadus morhua callarias) kepenyse, direktoriaus įsakymu uždraudžia tiekti žmonių maistui ar gyvūnų (išskyrus kailinius žvėrelius) šėrimui šios rūšies žuvų kepenis.

Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 09 16, 22:20)
A, tada nieko  biggrin.gif , nes

labai skaitau as is kur zuvis atkeliavus. Parduotuveje menkiu kepeneles islandiskos, tai del to irgi visiskai nesibaiminu.
Siandien valgiau labai skanu troskini is moliugo, morku ir vistienos sirdeliu, pasaka. Rytoj bus malta mesa su troskintom cukinijom. irgi viskas vienam puode. O pusryciai mano jau tradiciniai patape bananas, avokadas, du virti kiausiniai, nors kepti man labiau veikia, bet keptuves neturiu, tai noriu nenoriu jau daugiau nei dvi savaites jokio kepto maisto. Bandziau ir be bananu, bet ne taip kazkaip gerai jauciuosi. ryte suvalgau, geriau virskinimas, tualetas normaliau.
Dar nusipirkau zaliu salotu, na taip noras atsirado, bet kokios karcios, tai ne tas zodis... i va po vakarienes as nelaiminga, nes salotos buvo neskanios. Po tokio valgymo tai prisikirsciau dar kokiu nesamoniu, kad kompensuoti ta neskanuma ir pajust pasisotinima, bet iskentejau ir dabar jau gerai. Laukiu rytojaus skaniu pusryciu smile.gif kazi ko tos salotos karcios ?
Atsakyti
QUOTE(taša @ 2013 09 16, 20:42)
gali but. bet va vakar-snd vel candida paumejo(buvo pasitraukusi), nesuprantu......


O is ko sprendi, kad candida buvo pasitraukusi o dabar paumejo??

QUOTE(Wallis @ 2013 09 16, 21:38)
galima aisku, nes ten nera jokiu alieju prideta, o ten jos savo sultyse plauko ir sudetis labai gera, jokiu nesamoningu priedu. as


O tai ne aliejuje tos kepeneles plaukioja? savos sultys ten??
Bet gi tai pasaka, skanumas nenormalus wub.gif Kiausas, menkiu kepeneles, truputis svoguno - mirtis, kaip skanu smile.gif
I ka atkreipti demesi, skaitant etikete? Kokios salies ar juros, turetu buti menke?
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 16, 21:00)
Menkiu kepeneles  blink.gif  wub.gif Argi jas galima? Jos gi aliejuje plaukioja. Ar as kazka ne ta perskaiciau "negalima koncervu, jei zuvis ar alyvuoges aliejuje" ??


Aš pirkau maximoj tas kepenėles, sudėty nėra jokio aliejaus, jos savose sultyse, islandiškos.

QUOTE(Wallis @ 2013 09 16, 23:53)
Siandien valgiau labai skanu troskini is moliugo, morku ir vistienos sirdeliu, pasaka.


Aš šiandien tokį valgysiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 16, 22:13)
O is ko sprendi, kad candida buvo pasitraukusi o dabar paumejo??




persti lupas, grynai kaip buvo anksciau sad.gif
Papildyta:
QUOTE
Tiesa, prisiminiau dar vieną simptomą, kuris buvo atsiradęs paleo pradžioj (nesu tikra, ar nuo paleo, ar dėl neseniai prieš tai buvusios medicininės intervencijos šiokios tokios) , ir išnyko savaime - mėšlungio traukimas. Traukdavo taip, kaip niekada gyvenime nebuvo, net cypdavau iš skausmo naktį. Bet kažkaip ėjo, ir praėjo,net nesupratau, kada smile.gif


man ziauriai kasryta dabar traukia sad.gif
Atsakyti
QUOTE(taša @ 2013 09 17, 07:47)
persti lupas, grynai kaip buvo anksciau sad.gif
Papildyta:
man ziauriai kasryta dabar traukia sad.gif


gal pagerkite papildų, magnio, kalio g.gif ar jie draudžiami paleo g.gif
Papildyta:
mano pusryčiai buvo iš pusės avokado, kriaušės, obuolio, špinatų kokteilis bigsmile.gif
Atsakyti
pradejau gerti magni. nes labai jau skaudziai....

uzmaciau pelyno arbata darbe. kazka pamenu merginos snekejo apie tai, rasoma kad veikia antiparazitiskai..tai gal kaip tik gerai? ar galima Paleo? g.gif HS nieko nerandu
Papildyta:
vakar pasalinau keleta apgamu/karpu Northway. labai patiko gydytojas, pamates mano ana randa pasibaisejo - kas tai jum padare?! matyt eisiu pas ji del kito apgamo an t pilvo
Papildyta:
QUOTE(Laukinė prerija @ 2013 09 17, 07:33)
mano pusryčiai buvo iš pusės avokado, kriaušės, obuolio, špinatų kokteilis bigsmile.gif



o as jei valgau avokado - tai visa. bandziau kazkada palikt puse saldytuve - tai toks pauodes buvo..fui, man neestestiskai atrode.
Atsakyti