Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba X, angl. Paleo, Primal

user posted image
Pirmiausia išsiaiškinkim vieną dalyką: mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Tai nėra kažkoks nepagrįstas įsitikinimas, kad negalima valgyti kakavos, nes tais laikais žmonės nebūtų mokėję jos susimalti. Nėra tokio dalyko kaip paleolito ideologija ar filosofija, kaip kad išsireiškė etatinė temos trolė. Čia diskutuojančios merginos ir moterys (bei Silveris) domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka. Tačiau nereikia neigti naujųjų laikų išradimų, sugebėjimo susimalti kažką ar sugebėjimo kažką išsivirti ne ant ugnies.
Antras dalykas, kas yra jūsų paprasta norma? 1200 kcal? Kalorijos organizmui neegzistuoja, tai tik žmogaus apskaičiuota norma. Teorija calories in - calories out yra visiškas melas. Aš praėjusią savaitę dėl laiko stokos beveik nieko nevalgiau, per dieną tik kelis šimtus kalorijų suvartodavau, tuo pačiu nemažiau buvau ant kojų, nes turėjau visokių reikalų, tačiau miegojau tik kelias valandėles, gėriau kavą (nes trūko miego) ir labai stresavau. Anot teorijos turėjau numesti svorio, tačiau nenumečiau tą savaitę visai. Visai. Nes organizmui kalorijos nėra vienodos, organizme veikia ne tik kalorijos, bet ir hormonai. Jei hormonų veikla sutrikusi, galim valgyti minimalius kiekius, sportuoti po kelias valandas ir nenumesti iš viso nieko. Todėl mes valgom maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan. Nebijokit kalorijų, jos nėra blogis.

Elata


Pirma tema
Antra tema
Trečia tema
Ketvirta tema
Penkta tema
Šešta tema
Septinta tema
Aštunta tema
Devinta tema

Naudingi puslapiai:
Whole9 forumas
Kas yra paleo mityba
user posted image

Mes skaitome:

user posted image

Blogai su receptais:

Paleomom
AIP



Papildyta:
QUOTE(Wallis @ 2013 07 21, 14:53)
kustuce, as neisivaizduoju, kaip Tu gyveni, kai pas Tave tiek daug tokiu visokiu bedu. sunku tikrai turetu buti. as esu kariavusi su slapimo pusles uzdegimu, jis is proto mane varydavo. nezinau is kur sumasciau, bet gelbedavausi svieziu petrazoliu nuoviru. isgerdavau tokio skyscio litra tai akyse iskart prasviesedavo... iki kito karto. vat idomu dabar, jei buciau tada maitinusis paleo, ar butu man padeje.

Apie kurias bėdas kalbi? Ligas?
Ligos pradėjo pulti nelabai senai, o visai pabyrėjau po paskutinio nėštumo, iki to buvau sveika kaip arklys biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kustuce: 21 liepos 2013 - 16:18
Labas,
kustuce, šaunuolė, kad sukūrei naują temukę 4u.gif
Daug riebalų - kaip puikiai skamba iš tavo lūpų, kuri kamuojasi su tulžies akmenlige! Užjaučiu 4u.gif
Jei man taip anksčiau būtų reikėję, tai kažin kažin ar tuos riebalus būčiau priėmusi. Iki šiol dar vis save pratinu prie riebalų didesnio kiekio.
Man irgi po paskutinio ketvirto nėštumo pabiro ligos: Laimo liga, tulžies akmenligė( jau išoperuota), svorio priaugimas, nevirškinimas...Dabar turiu dar didesnių bėdų...
Pas mane tulžyje buvo sauja smulkių akmenukų, dabar dar juos kažkur turiu paslėpusi, nes gydytojas po operacijos atidavė.
Vis kamuodavausi suvalgius kažką riebaus, kepto, rūkyto, vengdavau alkoholio, ypač spalvoto.
Dabar jau praėjo pusantrų metų po operacijos, tai galiu viską valgyti, bet jei tik daugiau gyvulinių riebalų, tuoj skauda dešinį šoną.
Mečiau gerti kavą su riebia grietinėle, nes nuo jų žiauriai skaudėjo. Dabar nebeskauda.
Labiau valgau liesesnę mėsą, o riebalus geriau naudoti augalinius. Saikingai valgau lašinukus. Nors kiek ten man jų reikia - dabar sveriu vos 58 kg., greitai pasisotinu:)
O po gimdymo, prieš beveik penkerius metus, svėriau 73 kg.
Tai buvo didžiausias mano gyvenime svoris!
Nuolat sverdavau - net po 3 vaikų - tik 54 kg.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nijolė46: 21 liepos 2013 - 16:49
QUOTE(Nijolė46 @ 2013 07 21, 17:41)
Labas,
kustuce, šaunuolė, kad sukūrei naują temą 4u.gif
Daug riebalų - kaip puikiai skamba iš tavo lūpų, kuri kamuojasi su tulžies akmenlige! Jei man taip anksčiau būtų reikėję, tai kažin kažin ar tuos riebalus būčiau priėmusi. Iki šiol dar vis save pratinu prie riebalų didesnio kiekio.
Man irgi po paskutinio ketvirto nėštumo pabiro ligos: Laimo liga, tulžies akmenligė( jau išoperuota), svorio priaugimas, nevirškinimas...Dabar turiu dar didesnių bėdų...
Pas mane tulžyje buvo sauja smulkių akmenukų, dabar dar juos kažkur turiu paslėpusi, nes gydytojas po operacijos atidavė.
Vis kamuodavausi suvalgius kažką riebaus, kepto, rūkyto, vengdavau alkoholio, ypač spalvoto.
Dabar jau praėjo pusantrų metų po operacijos, tai galiu viską valgyti, bet jei tik daugiau gyvulinių riebalų, tuoj skauda dešinį šoną. Mečiau gerti kavą su riebia grietinėle, nes nuo jų žiauriai skaudėjo. Dabar nebeskauda. Labiau valgau liesesnę mėsą, o riebalus geriau naudoti augalinius. Saikingai valgau lašinukus. Nors kiek ten man jų reikia - dabar sveriu vos 58 kg., greitai pasisotinu.
O po gimdymo prieš beveik penkerius metus svėriau 73 kg. Tai buvo didžiausias mano gyvenime svoris! Nuolat sverdavau net po 3 vaikų tik 54 kg.

o ba, man tavęs taip reikėjo bigsmile.gif
Bet gal tu valgai daug angliavandenių ar šiaip kokio šlamšto, todėl ir skauda tą šoną? Man labiausiai norisi sužinoti, ar galėčiau po operacijos valgyti pagal paleo g.gif . Nes man to labai labai reikia, nenoriu jokios kitos mitybos, noriu gyvent su paleo.
Sėdžiu dabar ir nežinau kur dėtis, skausmas stovi visame pilvo plote, maudžia, kovoju aišku, tikiuosi, kad praeis, bet kas toliau, kas iš to išeis, jei žinočiau būdą, kuris padėti juos ištirpinti, taip ir daryčiau, bet dabar nežinau ką daryti verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kustuce: 21 liepos 2013 - 16:49
Ne kažin kokia aš patarėja. Pagal šią mitybą maitinuosi 34 diena, cukraus nevartuoju 5 mėn.
Po tulžies operacijos jau prabėgo 1,5 m.
Angliavandenių per dieną suvartoju vos 30-40. Turiu blogą kraują, limfocitozę.
Nuo šios mitybos nukrito apie 2 kg., bet super jaučiuosi, nes pagerėjo savijauta, nepučia pilvo, daug energijos, viską gerai virškina. Paskutiniu metu jaučiau žarnyne kaip uždegimą. Prapuolė.
Su ta tulžimi ne juokai. Nuo jos kentėjau, kaip manau, 25 metus. Aišku, valgydama šlamštą, kas po ranka.
Tirpdo kažkokia vaistažolė, reikia pasižiūrėti jos pavadinimą. Bet kiek žinau ji tirpdo ir dantų emalę. Ir jos reikia daug išgerti, vadinasi, ir laiko daug reikia.
Man gydytojai apie jokius vaistus nekalbėjo. Pasakė: "UŽeis priepuolis, atveš, išoperuos" Taip ir įvyko.
Manau, tikrai galėsi valgyti pagal Paleo ir po operacijos mirksiukas.gif
Aš juk valgau:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nijolė46: 21 liepos 2013 - 17:04
QUOTE(Nijolė46 @ 2013 07 21, 17:57)
Ne kažin kokia aš patarėja. Pagal šią mitybą maitinuosi 34 diena, cukraus nevartuoju 5 mėn.
Po tulžies operacijos jau prabėgo 1,5 m.
Angliavandenių  per dieną suvartoju vos 30-40. Turiu blogą kraują, limfocitozę.
Nuo šios mitybos nukrito apie 2 kg., bet super jaučiuosi, nes pagerėjo savijauta, nepučia pilvo, daug energijos, viską gerai virškina. Paskutiniu metu jaučiau žarnyne kaip uždegimą. Prapuolė.
Su ta tulžimi ne juokai. Nuo jos kentėjau, kaip manau, 25 metus. Aišku, valgydama šlamštą, kas po ranka.
Manau, tikrai galėsi valgyti pagal Paleo mirksiukas.gif

Supratau, nepulsiu po peiliu, tempsiu kiek įmanoma, jau taip pratempiau nemažai ir priepuoliai nesikartojo jau du metus, o čia tik plast, dideli tarpai tarp valgymų ir yra doh.gif
Operacija bus tik kraštutiniu atveju. Nenoriu net į priėmimą važiuot, nes žinau, kad gali paguldyti po peiliu jie ten mane, nes jau senai esu pakabinta ant pakabos unsure.gif
Gal sakau su šia mityba, pavyktų kažkaip ištirpinti akmenukus ir nereikėtų op verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(kustuce @ 2013 07 21, 17:48)
Sėdžiu dabar ir nežinau kur dėtis, skausmas stovi visame pilvo plote, maudžia, kovoju aišku, tikiuosi, kad praeis, bet kas toliau, kas iš to išeis, jei žinočiau būdą, kuris padėti juos ištirpinti, taip ir daryčiau, bet dabar nežinau ką daryti  verysad.gif

Tau neprošal būtų echoskopiją pasidaryt, nes koks išjudėjęs akmuo ir užkimšęs lataką gali bėdos pridaryti. Arba būna, kad kasą paardo pajudėjęs. O operuoti iš karto niekas nepuola, jei nenori ir jei ne tas latako užkimšimas. Mano vyrui per didesnį priepuolį suleido nošpos, tai atelido, geriama ničnieko tada nepadėjo. Jam išoperavo po kurio laiko, planiniu būdu, dabar jis valgo paleo ir vargo nemato. Bet, kiek žinau, ne visiems taip pasiseka, būna, kad negali žmonės riebalų valgyti.
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2013 07 21, 18:07)
Tau neprošal būtų echoskopiją pasidaryt, nes koks išjudėjęs akmuo ir užkimšęs lataką gali bėdos pridaryti. Arba būna, kad kasą paardo pajudėjęs. O operuoti iš karto niekas nepuola, jei nenori ir jei ne tas latako užkimšimas. Mano vyrui per didesnį priepuolį suleido nošpos, tai atelido, geriama ničnieko tada nepadėjo. Jam išoperavo po kurio laiko, planiniu būdu, dabar jis valgo paleo ir vargo nemato. Bet, kiek žinau, ne visiems taip pasiseka, būna, kad negali žmonės riebalų valgyti.

na žiūrėsiu kaip toliau bus, nes jaučiu, kad skausmas plinta, nenoriu ryt aš tos nospos, nuodas vis tik, gal reikės nuvažiuot, suleis nospą, geriau bus g.gif
Va to ir bijau, kad paskui gali neišeit pagal paleo maitintis , kažkaip norisi išsaugoti organus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kustuce: 21 liepos 2013 - 17:09
Teisingai, neskubėk operuotis. Gal ilgiau taip pasimaitinus, pasieksi, ko reikia. Sunormalės medžiagų apykaita ir galbūt dings tie akmenukai. Aš tuomet neturėjau Paleo, negalėjau išmėginti. Viską būčiau padarysiu, kad jie dingtų be operacijos. Atiduoti pjaustyti savo organą tikrai nenorėjau. Bet kai skausmas nepakeliamas, 5 val daužai galvą į radiatorių nakties metu, tai su viskuo sutinki.
Man tada buvo pirmas ir paskutinis priepuolis.
Iki operacijos 3 dienas ligoninėje mane gydė nuo kasos prasidėjančio uždegimo, gal dėl to man taip smarkiai skaudėjo. Kelias dienas darė ehoskopiją, ar numalšino uždegimą.
Gal pasidaryk ehoskopiją, kad paskui nebūtų kasos uždegimo, nes tada labai kentėsi.

Aha, anksčiau nuolat užkandžiaudavau, kad tulžis išeitų su maistu, tuomet netaip skauda šone. Bet dabar valgau 3 kartus, kartais išeina tik 2, maniau, skaudės, neištempsiu, bet nieko, viskas gerai. Tik reikia atidžiai stebėti, nuo kurio maisto pradeda skaudėti šone.
Papildyta:
Kustuce, pati turi atsirinkti, ką valgyti iš Paleo.
Manau, tau tiktų liesa mėsa su augaliniais aliejais.
Ir jokiu būdu nevalgyk rūgščiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nijolė46: 21 liepos 2013 - 17:21
QUOTE(Nijolė46 @ 2013 07 21, 18:27)

Kustuce, pati turi atsirinkti, ką valgyti iš Paleo.
Manau, tau tiktų liesa mėsa su augaliniais aliejais.
Ir jokiu būdu nevalgyk rūgščiai.

taigi, bet net jei tai augaliniai, vis vien tulžies išmetimo jiem sutvarkyti reiks?
Atsakyti
QUOTE(kustuce @ 2013 07 21, 12:51)
virti reikia mėsą
--------
neperku ir nežinau kur jas pirkti, nekenčiu jų ir nesu gyvenime ragavusi  biggrin.gif



prajuokinai moterie, kaip gali kažko nekęsti nežinodama biggrin.gif

dėkui už temą biggrin.gif žiūriu, pasibaigė, o nėra... paskui fjuu yra biggrin.gif prie kavos vis paskaityt gerai rašinėlius biggrin.gif
Atsakyti
kažkada ragavau marinuotų alyvuogių, labai primena kukurūzų silosą (užaugau padėdama mamai veršelių fermoj) nieko skanaus neradau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sedindriuke @ 2013 07 21, 19:05)
prajuokinai moterie, kaip gali kažko nekęsti nežinodama biggrin.gif


as esu viena is tu, kuri ragauja viska ir niekada nesu gyvenime istarusi: "as to nemegstu" schmoll.gif smile.gif esu ragavusi net visokiu kirmeliu ir skorpionu, avies kiausiuku ir smegenu ir t.t. ir t.t. be to manau, kad kiekvienam skoniui kazkaip subrestama. anksciau nekesdavau papriku, o po keliu metu jos tapo viena mano megstamiausiu darzoviu. Alyvuoges tas pats. Budama vaikas dalyvavau vienam baliuj ir virtuvej stovejo pradaryta alyvuogiu skardine, atejes i virtuve vienas vyriokas, tik sast, taip skaniai isimete i burna ta alyvuoge ir as maniau, kad tai labai skanu biggrin.gif irgi, taip pat kaip jis isimeciau ta alyvuoge, bet turejau ka isspauti, nes skonis tai... smile.gif bet va buvau pradejusi valgyti. Man buvo labai skani sviesi duona su alyvuogem ar kokie sausainiai, krekreriai. tiesiog pasaka smile.gif bet dabar ju nebera, taip kad ir alyvuogiu nebe... smile.gif esu bandziusi ir vienas, bet nei sis nei tas smile.gif nebutinos man jos.
Atsakyti