Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba IX, angl. - Paleo, Primal, Caveman

Apklausa: Kaip į Jūsų Paleo mitybą reaguoja šeimos nariai? (35 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
user posted image
Pirmiausia išsiaiškinkim vieną dalyką: mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Tai nėra kažkoks nepagrįstas įsitikinimas, kad negalima valgyti kakavos, nes tais laikais žmonės nebūtų mokėję jos susimalti. Nėra tokio dalyko kaip paleolito ideologija ar filosofija, kaip kad išsireiškė etatinė temos trolė. Čia diskutuojančios merginos ir moterys (bei Silveris) domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka. Tačiau nereikia neigti naujųjų laikų išradimų, sugebėjimo susimalti kažką ar sugebėjimo kažką išsivirti ne ant ugnies.
Antras dalykas, kas yra jūsų paprasta norma? 1200 kcal? Kalorijos organizmui neegzistuoja, tai tik žmogaus apskaičiuota norma. Teorija calories in - calories out yra visiškas melas. Aš praėjusią savaitę dėl laiko stokos beveik nieko nevalgiau, per dieną tik kelis šimtus kalorijų suvartodavau, tuo pačiu nemažiau buvau ant kojų, nes turėjau visokių reikalų, tačiau miegojau tik kelias valandėles, gėriau kavą (nes trūko miego) ir labai stresavau. Anot teorijos turėjau numesti svorio, tačiau nenumečiau tą savaitę visai. Visai. Nes organizmui kalorijos nėra vienodos, organizme veikia ne tik kalorijos, bet ir hormonai. Jei hormonų veikla sutrikusi, galim valgyti minimalius kiekius, sportuoti po kelias valandas ir nenumesti iš viso nieko. Todėl mes valgom maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan. Nebijokit kalorijų, jos nėra blogis.

Elata


Pirma tema
Antra tema
Trečia tema
Ketvirta tema
Penkta tema
Šešta tema
Septinta tema
Aštunta tema

Naudingi puslapiai:
Whole9 forumas
Kas yra paleo mityba
user posted image

Mes skaitome:

user posted image

Blogai su receptais:

Paleomom
AIP
Papildyta:
Pačių plepiausių plepučių sarašas:

censored2.gif Elata 85 arba 14% visų žinučių
second.gif Akutee 64 11%
third.gif " voresta " 59 10%
Sedindriuke 42
Egliukasz 37
kustuce 29
Kalastaja 22+6
Muera 25
pumpica 24
Lėja_ 21
jautiena 20
Wallis 18
cushy 15
limma 14
Vailet2 11
ativas 10
Nijolė46 10
Atsakyti
QUOTE(Bos @ 2013 07 12, 16:35)
Sveikos 4u.gif

As apsiriboju dviems valgymais, jei noresiu 3 taip ir darysiu. Sumeciau savo vakaryksti meniu i skaiciuotuva, va ka jis man parode, per du valgymus, bet jau l.daug ir sociai.
 
1510.2 kcl/ angliu-29.7/ baltymu-129.23/ riebalu-98.07  g.gif

beje, metu virssvori smile.gif

Bos, ne baltymų, bet riebalų dalis turėtų būti didžiausia.
Atsakyti
ačiū, jautiena... oi, gal man reikia baigti plepėti, o tai viena penktadalį temos privariau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 07 12, 15:45)
ačiū, jautiena... oi, gal man reikia baigti plepėti, o tai viena penktadalį temos privariau biggrin.gif



išsipasakot reikia juk biggrin.gif

hehe iki porytojaus užteks temos? noors užteks, juk savaitgalis biggrin.gif bet sako lietingas, nia? tai kirmisist čia biggrin.gif

Atsakyti
Jautiena, ačiū 4u.gif . O klausimai tai verti rimto apmąstymo. Dauguma jų man tinka. tongue.gif

Tiesa, apie kokoso aliejų. Pas mus prie namų parduotuvėje visada yra vienas mažas indelis nerafinuoto kokoso aliejaus ir visada jis kainuoja 11 lt. ?? ct.
Atsakyti
QUOTE(Egliukasz @ 2013 07 12, 16:01)
kustuce - as dar nieko tokio nesapnavau biggrin.gif Su skydliaukes bedom leciau viskas bus 4u.gif Berods tu irgi turi kazka g.gif

aš taip ir manau, kad su skydliaukės bėda vyks viskas lėčiau, dabar negeriu tiroksino ir rodos vakare kojų nepatysiu, bet užeina kažkoks turbo etapas ir susitvarkau namus prieš miegą, nesuprantu kol kas nieko, bet sakiau, bandysiu susilaikyti nuo vaistų, gal išjudinsiu skydliaukę, čia būtų stebuklas

Vakarienei uošvio pagauta žuvis kepta folijoje ir šviežias agurkas.
Kiek man dar mokytis, kol kas plaukioju paleo vandenyne. Baisiai liūdna, kad grietinę tenka iš meniu išbraukti, na, bet matysim kaip be jos gyvensis. Buvo vieninteliai mano skanėstai: grietinė, pomidoras, kuriuos aš dievinu ir kurių bus tuoj pilnas šiltnamis, o aš negalėsiu jų valgyti verysad.gif
Atsakyti
http://www.namai.lt/...ign=savireklama
bigsmile.gif labai į temą. Vienintelė blogybė - mikrobangų krosnelės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo locust: 12 liepos 2013 - 17:53
QUOTE(kustuce @ 2013 07 12, 18:49)


As tai pomidoru seniai nebegaliu valgyt, nes skausmai nezmoniski, remuo kyla baisiai, tai agurkus griauziu biggrin.gif Su spinatu lapais ir svogunu laiskas - niom niom biggrin.gif
Man metus vaistus ir paleo maitinantis sparnai is uzpakalio isaugo matyt - nebenusedziu vietoj, reikia lekt visur bigsmile.gif Ir oras matyt savo daro, nes tikrai super jauciuos. Su tiroksinu as koju nepavilkdavau ir sirdies permusimai baisiniai buvo, visa istinus baisiai. Dabar jau atleidzia, tik viena veido ir kaklo puse patinus vis dar, nuotraukoj ypac pasimate blink.gif
Del manes grietines gali ir nebut, su sviestu manau bus liudniau ax.gif Ech, bet ko tik neatsisakysi, kad tik macytu kaip sakant biggrin.gif
Atsakyti
Egliukasz, spirgu patapai ką biggrin.gif spirga ir spirga biggrin.gif

bet va tema judrėja, nes visoms geryn ir geryn smile.gif šaunu, optimistiška smile.gif)

aš po sportelio, gręžiamai pramirkau, ir kaip šeškas dvokiu biggrin.gif

vakarienei varškė su kakavos milteliais, nes neturiu kuom užsiskanint... biggrin.gif

paleo maistas rykliams
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedindriuke: 12 liepos 2013 - 20:14
Labas vakarėlis,

tuščia, visi savaitgaliu džiaugiasi. Šiandien jaučiuosi jau gerai ir padariau išvadą, kad kelionėj pritrūkau riebalų, kai grįžau bandžiau kompensuoti ir manau persistengiau, bent aš taip galvoju. Pridaviau kraują cholesteroliui patikrinti, antradienį gausiu rezultatus, tiksiuosi geriausio;)
Gero savaitgalio visiems!
Atsakyti
Registraas smile.gif oj kaip nepatogu is telefo rasyt.
Atsakyti
QUOTE(Sedindriuke @ 2013 07 12, 21:13)

aš po sportelio, gręžiamai pramirkau, ir kaip šeškas dvokiu biggrin.gif

paleo maistas rykliams

O ka sportuoji, Sedindriuke? smile.gif o as ka tik nusipirkau bilietus i lietuva, tai visa laiminga smile.gif
Atsakyti