Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba II

Pagrindinė Paleo mitybos taisyklė yra kokybiškas neperdirbtas maistas, t. y. renkamiesi ekologiški produktai, laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Tokiu būdu pagarba išreiškiama tiek gyvajai gamtai, tiek žmogaus organizmui, jo neteršiant šimtais genetiškai modifikuotų konservantų ir "maisto priedų", antobiotikų ir beverčių pašarų, kuriais yra šeriami įprastai auginami gyvuliai.
Paleo mitybos taisyklės neleidžia vartoti jokių grūdinių kultūrų (įskaitant pseudogrūdus - kinvą ir burnotį), ankštinių augalų ir jų vaisių (įskaitant soją bei jos subproduktus), cukraus ir dirbtinių saldiklių (įskaitant ir nerafinuotą cukrų), pieno produktų (nors primal dieta leidžia laisvai augintų karvių pieną ir jo gaminius) bei jokių apdirbtų ir perdirbtų maisto gaminių (na, žinot, traškučiai, kola, McDonald's meniu ir kt.). Tikriausiai kyla klausimas, o tai kas tuomet yra leidžiama leidžia valgyti. Paleo atstovai renkasi mėsą, kiaušinius, žuvį (patariama rinktis ekologiškus, natūraliai augintus produktus), daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas, riešutus.

Pirma tema
Antra tema

Whole 30 - http://whole9life.com/ /anglų kalba/
Kas yra paleo mityba - http://balancedbites...t-is-paleo.html /anglų kalba/
Atsakyti
Ačiū, Elata, kaip operatyviai atidarei naują temą. 4u.gif
Atsakyti
aciu uz nauja tema. ir isvis kas per nesamone tie 50 psl? butu bent jau 100!
siandien pietum/vakarienei 7val - "balandeliai", aisku be ryziu, mesyte sumaisiau su baklazanais ir svoguniukais, suvyniojau i kopuslapius, trumpai pachirskinau, patroskinau vistienos sultiny su skardine pomidoru, pasiskaninom sviestu ir kirtom abu su MB net ausys linko.
Atsakyti
Aciu, Elata, uz nauja tema.
Mazai cia rasau, bet perskaityti viska stengiuosi smile.gif jau eina trecia savaite kaip as maitinuosi pagal paleo. Viskas labai puikiai, apetitas susitvarke, energijos uztenka (sportuoju kasdien kaip sportavus), tik odos problemos niekur nesitraukia. Suprantu, kad anksti kazko tiketis, bet neramu, kad galbut si dieta netinka, nes atsirado nemazai nauju zidinuku. Nuo rytojaus nevalgysiu kiausiniu su pomidorais, kuriu kaip ir nebuvau isbraukus is meniu, o pasirodu jie prie zvynelines nerekomenduojami.
Sitas forumas vienintelis ziniu saltinis man, nes skaitau tik lietuviskai, o ir laiko nelabai nuo vaiku lieka verstis is kt.kalbu. Tad aciu visiems, kurie dalinasi cia svarbia informacija, kurie stengiasi svarbesnius dalykus isversti i lt kalba 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Ačiū už naujus namus 4u.gif
QUOTE(jautiena @ 2013 05 06, 22:17)
aciu uz nauja tema. ir isvis kas per nesamone tie 50 psl? butu bent jau 100!
siandien pietum/vakarienei 7val - "balandeliai", aisku be ryziu, mesyte sumaisiau su baklazanais ir svoguniukais, suvyniojau i kopuslapius, trumpai pachirskinau, patroskinau vistienos sultiny su skardine pomidoru, pasiskaninom sviestu ir kirtom abu su MB net ausys linko.

kaip skaniai thumbup.gif

MB panikuoja,kad nieko skanaus negali valgyt doh.gif
Atsakyti
kaip tai nieko skanaus? oj kaip as rijau troskinta kopusta sian - o jau skanumas, na neispasakytas tiesiog! puse guzhes surijau, kita puse suejo i balandzius biggrin.gif viskas, ka valgau man yra arba skanu arba labai skanu biggrin.gif tegu tik nepanikuoja: skonis - tai iprotis, o iprocius galima pakeisti.
Atsakyti
As siandien tas versiuko kepenis pacirskinau taukuose, buvau trumpai pamarinavus su zolem ir cesnaku. Paskui baigiant kepti ant virsaus pridroziau cukinijos su skustuku, uzdengiau dangti ir palaikiau kelias minutes. Priedo troskintuve dar trumpai pakepinau svieste glebi spinatu. Ir nereikia jokios mesytes volioti jokiuose miltuose ir viskas ten sultingai gaunasi. Baisiai smagu taukuose kepti, galima svelniai (ir nelabai svelniai) apskrudinti, o su aliejumi taip neiseidavo kai anksciau kepdavau.
Nu ir angliu uzsimaniau, tai tryniau banana su saltalankiu blush2.gif biggrin.gif pasidalinom su MB per puse biggrin.gif
Atsakyti
Mhm, sutinku, kad 50 psl. per mažai, ypač mums, tokioms mėgstančioms papliurpt biggrin.gif

varnikė, tikrai taip, sergant psoriaze, geriau vengti nightshades daržovių (baklažanų, pomidorų, paprikų ir čili pipirų), kiaušinių, riešutų, kavos. Odos pagerėjimo reiktų palaukti bent mėnesį.
Mano mama ir brolis šia liga serga ir nei vienas nenori tikėti, kad sutvarkius mitybą, pasikeistų ir odos būklė. Šiandien mama nusprendė nustoti valgyti mėsą, nes "juk visi tinklalapiai rašo, kaip mėsa negerai". Ir iš viso manimi netiki, kad geriau tas duonas ir alų mestų lauk, o ne mėsą. Nu žodžiu, ir nieko negaliu padaryti, užsispyrusi jinai pas mane, užtat vaistus vartoja krūvom, hormoninius tepalus...
Atsakyti
Sveikos, sugryzta dukte prazuvele biggrin.gif doh.gif Nu ir uzsvenciau gimtadieny siandien doh.gif Kaloriju prasme nieko baisaus, bet kad mesa su anglim sumaisyta buvo schmoll.gif Jauciu rimtas pokalbis su klozetu lauks manes, kaip LumiLumi TB doh.gif Kaip beje jis laikos, gere sultinuka? 4u.gif Uzjauciu del ligos, bet sauniai laikais, neseniai diagnozuota buvo, dar reikalai pageres manau tikrai 4u.gif 4u.gif
Rytoj bus rimtas detoxas manau, skrandis klykia, verda viskas ten, net kepenis skauda verysad.gif Bet va kaip po savaites tokios mitybos pasijaute kazkas netinkamai uzvalgyto blink.gif O puse gyvenimo taip sh.. maisiau doh.gif Bus gera pamoka man, kartais tokiu reikia, skausmingu budu ismoktu doh.gif
Sveikinuosi su visais, tema pabaigiau skaityt, smagu, kad diskusijos verda 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas
QUOTE(jautiena @ 2013 05 06, 22:49)
kaip tai nieko skanaus? oj kaip as rijau troskinta kopusta sian - o jau skanumas, na neispasakytas tiesiog! puse guzhes surijau, kita puse suejo i balandzius biggrin.gif viskas, ka valgau man yra arba skanu arba labai skanu biggrin.gif tegu tik nepanikuoja: skonis - tai iprotis, o iprocius galima pakeisti.

nu žinai kai visą gyvenimą rijai anglis be saiko, tai ir atrodo, kad viskas, nebėr ką valgyt doh.gif MB mėsos galėdavo ir nebūt, o va pyragiukų, sausainiukų ir kitų š...kų smile.gif tik padavai doh.gif jau jei pyragą iškepdavau kokį vakarą, tai vakarienės ir nebevalgydavo mano šeimą doh.gif tik pyragą lapnodavo doh.gif tai ir turim pasekmės. Aišku buvo ir kitų veiksnių išaukusių CD, bet viskas iš netinkamų įpročių unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 05 07, 07:33)
Labas rytas

nu žinai kai visą gyvenimą rijai anglis be saiko, tai ir atrodo, kad viskas, nebėr ką valgyt doh.gif MB mėsos galėdavo ir nebūt, o va pyragiukų, sausainiukų ir kitų š...kų smile.gif tik padavai doh.gif jau jei pyragą iškepdavau kokį vakarą, tai vakarienės ir nebevalgydavo mano šeimą doh.gif tik pyragą lapnodavo

viens prie vieno- maniškio portretas biggrin.gif , ir maniau, kad jam labai sunku bus persilaužti. Tačiau, kai po poros mėnesių paklausiau, ar jis dabar skaniai valgo, ar nesiilgi savo baltų miltų- atsakymas nustebino- labai skanu. Tačiau, kaip vėliau sužinojau , paslapčia retkarčiais sausainių bent sykį savaitėj dar sugriešydavo biggrin.gif , o aš niekaip nesupratau, kodėl tam tikri parodymai blogi. Bet dar vėliau , dar kartą gerai išaiškinau teoriją, kad negalima eiti vieną žingsnį priekin ir vieną atgal (gaunasi stovėjimas vietoje) tai pagaliau užrišo su tuo ir grūdų valgė per šiuos metus tik vieną kartą, kai savo gimtadienio tortą valgė (vaikai nupirko, tai aš nedraudžiau), vienkartinis cukraus šuolis jam nepakenks
Tiesa, kai pakeitė mitybą, sakė kad porą mėnesių plaukiojo, svaigo galva, ir savijauta buvo šiaip, matyt, kol organizmas išmoko važiuoti ant riebalų.
Taigi, manau susitaikys ir taviškis, o apdovanojimas už tai bus gyvenimas be komplikacijų.
Jei dar neklausys, surink goooglėj "diabetinė pėda" ir tuos vaizdelius parodyk blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 05 06, 23:59)
Mhm, sutinku, kad 50 psl. per mažai, ypač mums, tokioms mėgstančioms papliurpt biggrin.gif

varnikė, tikrai taip, sergant psoriaze, geriau vengti nightshades daržovių (baklažanų, pomidorų, paprikų ir čili pipirų), kiaušinių, riešutų, kavos. Odos pagerėjimo reiktų palaukti bent mėnesį.
Mano mama ir brolis šia liga serga ir nei vienas nenori tikėti, kad sutvarkius mitybą, pasikeistų ir odos būklė. Šiandien mama nusprendė nustoti valgyti mėsą, nes "juk visi tinklalapiai rašo, kaip mėsa negerai". Ir iš viso manimi netiki, kad geriau tas duonas ir alų mestų lauk, o ne mėsą. Nu žodžiu, ir nieko negaliu padaryti, užsispyrusi jinai pas mane, užtat vaistus vartoja krūvom, hormoninius tepalus...


Na, as ne tik IS turejau. bet ir su psoriaze draugavau 15 metu. Veganizmas kuriam laikui buvo simptomus sumazines, bet veliau vel viskas islindo. Dabar valgau riebalus samciais, kiausinius, mesa ir situacija pastebimai gereja. Problema gali buti, kad ir nedaznas, bet visgi cheatinimas su grudais, cukrumi, riesutais, pieno produktais. Net per didelis kiekis vaisiu (t.y. cukraus) labai kenkia. Kiausiniai taip pat gali buti problematiski, bet dazniausiai kaltas buna pats baltymas. Trynys vaziuoja be didesniu problemu. Taciau, kad visa tai issiaikinti bet menesi reiketu pasedeti , be kiausu, pieno. Max. 1 nedidelis vaisius per diena ir max 1 saujele riesutu per savaite. Darzoves, mesa ir geri riebalai neturetu buti labai ribojama. Gal kiek su baltymais nereiketu persistengti, nes per daug taip pat gali pridaryti problemu. Apie 1g vienam kg svorio pats tas.
Atsakyti