Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 4

Mielosios,linkiu visoms linksmu ir maloniu svenciu 4u.gif Lai istirpes sniegas nusinesa visas ligas ir negandas!Bukit sveikos ir laimingos 4u.gif
Atsakyti
Pavasaris ziedais ispyne
Velyku sviesu taka,
Ankstyva rytmeti per ji
Prisikelimo saule teka ...

Visoms ramiu velyku 4u.gif
Atsakyti
4u.gif Gerbiamos mamytės,

visų pirma sveikinu jus su gražia ir saulėta pavasario švente. Linkiu jums sveikatos ir stiprybės.

Noriu jūsų kai ko paklausti. Mano draugės tėvukui diagnozavo "žarnų nepraeinamumą", dar įvardino ir 3 stadijos žarnyno vėžį. Liga pasireiškia vėmimu viduriavimu arba nesituština,nelabai ką valgo, išskyrus jogurtą ir košes.
Jinai prašė info,ką jam būtų galima valgyti.Bandžiau surasti internete,bet konkrečių rekomendacijų neradau. Gal kas žinot kur ieškoti informacijos?

Ačiū.
Atsakyti
Su šventėm visas!

QUOTE(Oskute @ 2006 04 16, 20:49)
4u.gif Gerbiamos mamytės,

visų pirma sveikinu jus su gražia ir saulėta pavasario švente. Linkiu jums sveikatos ir stiprybės.

Noriu jūsų kai ko paklausti. Mano draugės tėvukui diagnozavo "žarnų nepraeinamumą", dar įvardino ir 3 stadijos žarnyno vėžį. Liga pasireiškia vėmimu viduriavimu arba nesituština,nelabai ką valgo, išskyrus jogurtą ir košes.
Jinai prašė info,ką jam būtų galima valgyti.Bandžiau surasti internete,bet konkrečių rekomendacijų neradau. Gal kas žinot kur ieškoti informacijos?

Ačiū.


Maniškiui irgi žarnyno vėžys. Dabar jau pašalintas. Iki operacijos dietos nelabai ką padėjo, mat irgi buvo nepraeinamumas. Auglys iš vienos pusės sukelia viduriavimą, o iš kitos – nepraeinamumą, t.y. nesituštinimą. Taigi, visų pirma būtina auglį kuo greičiau pašalinti. Juolab, kad jau yra nepraeinamumas. Jei dar ne per vėlu, t.y. galima palūkėti su operacija, turėtų paskirti spinduliavimą, kad sumažinti auglį ir padidinti operacijos sėkmės tikimybę. Dėl dietos. Aplamai, apie tai turėjo papasakoti gydantis gydytojas, bet, deja, jie dažnai tiek nesismulkina. Galiu patarti vaduotis, pagrinde, nuo viduriavimo, nes užkietėjimas šiuo atveju yra tik tariamas, t.y. sukeltas nepraeinamumo. Viduriavimą pristabdo daug dalykų: sultinys su džiūvėsiais, ryžių košė (grikių ir avižų irgi nepakenks), kietai virti kiaušiniai, balta duona, arbata bei kava ir t.t. Ko tikrai reikėtų kol kas atsisakyti – tai vaisių bei daržovių. Pieniški produktai veikia labai individualiai, tačiau gal geriau nerizikuoti ir kuriam laikui jų atsisakyti. Kas dar? Valgyti reikėtų negausiai. Tačiau gausiai valgyti tokiais atvejais ir taip nesinori... Beje, kai po operacijos paklausėme gydytojo, ką galima valgyti, atsakymas buvo toks: „Viską! Ir labai daug!“. Tą mes ir darėm, ir vargo neturėjom. Tačiau tai buvo jau po operacijos. Linkiu Jūsų draugės tėčiui kuo greičiau pašalinti tą bjaurastį su visa jo manta, ir gyventi toliau. Tai įmanoma.
Atsakyti
Vi, šaunuolė, tikrai mažai kas čia susiję su tokia liga buvo.. o tu tiek padėjai patarimais..
o kaip taviškis jaučiasi dabar? sakai jau pašalintas.. tai išgijo? kokį gydymą gavo? tik spindulius ir operaciją?
man viskas įdomu ax.gif tongue.gif
Atsakyti
4u.gif Vi_, labai tau ačiū. Nes iš tikrųjų daktarai nelabai paaiškina, o pasimetę nuo diagnozės artimieji irgi ne visada susipranta paklausti.
Atsakyti
Velykų proga norėčiau Jums palinkėti, kalno sveikatos, stiprybės ir ištvermės, Jūs tikrai įveiksite likimo išbandymus wub.gif
Atsakyti
Labuka, su praejusiomis sventemis....

as vel noriu Jusu patarimo, informacijos....Kaip ir minejau mano anytai gimdos kaklelio vazys 2 stadija, jau menesis kaip ji ligonineje....svitino 12 kartu (is 25), 2 seansai chemoterapijos buvo (is 6)...na pradejo silpti ji....bet dar nieko...jai su kojomis kazkas, gydytojai sake venu uzdegimas, taciau ji pati mano, kad roze.....po chemijos, pradejo tie guzai kojose ir raudonumas kilti i virsu, taigi net gydytojai issigando, todel nieko jai nedaro, ir israse is ligonines siandien, atseit pasigydyk kojas ir tada grisk.....(nors pries tai leido kazkokia brangias ampoles i pilva)....nezinau ka daryti? ir ka begalvoti? anytos dukra, bande kalbetis su gydytoja, tai ji tik miksi ir viskas, nieko nesako, ar geriau ar blogiau...tik sako, kad tikejomes geresniui rezultatu, bet ar galima spresti apie rezultatus, kol nebaigtas visas seansas?nezinau ka daryti.....dabar grizus namo, ji dar labiau nervinsis ir tikiu, kad bus dar blogiau ne tik kojai, bet ir ligai.....ka jus manote apie tokius medikus? o gal patrtumete kur kreiptis kaune?

sekmes verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2006 04 19, 10:56)
Labuka, su praejusiomis sventemis....

as vel noriu Jusu patarimo, informacijos....Kaip ir minejau mano anytai gimdos kaklelio vazys 2 stadija, jau menesis kaip ji ligonineje....svitino 12 kartu (is 25), 2 seansai chemoterapijos buvo (is 6)...na pradejo silpti ji....bet dar nieko...jai su kojomis kazkas, gydytojai sake venu uzdegimas, taciau ji pati mano, kad roze.....po chemijos, pradejo tie guzai kojose ir raudonumas kilti i virsu, taigi net gydytojai issigando, todel nieko jai nedaro, ir israse is ligonines siandien, atseit pasigydyk kojas ir tada grisk.....(nors pries tai leido kazkokia brangias ampoles i pilva)....nezinau ka daryti? ir ka begalvoti? anytos dukra, bande kalbetis su gydytoja, tai ji tik miksi ir viskas, nieko nesako, ar geriau ar blogiau...tik sako, kad tikejomes geresniui rezultatu, bet ar galima spresti apie rezultatus, kol nebaigtas visas seansas?nezinau ka daryti.....dabar grizus namo, ji dar labiau nervinsis ir tikiu, kad bus dar blogiau ne tik kojai, bet ir ligai.....ka jus manote apie tokius medikus? o gal patrtumete kur kreiptis kaune?

sekmes verysad.gif



Į pilvą leido greičiausiai kraujodarą atstatančius vaistus, filgrastimą. Gydymo kurso viduryje yra atliekama tyrimai, įvertinant gydymą. Kartais keičiama gydymo taktika, vaistai. Būna, kad iškilus problemoms, gydymas sustabdomas, darant pertrauką, pvz. paaštrėję gretutinės ligos. Tai nėra labai gerai. Chemija ir spinduliavimas turi nemažai pašalinių poveikių.

Šalutinis gydymo poveikis

Man asmeniškai, labai skaudėjo kaulus, sąnarius, pajuodavo kojų ir pirštų nagai, tapo labai kieti, tik dabar po 8 mėnesių pamažu praeina. Jei gydotės Kauno onkologiniame galite kreiptis į KMUK arba atvirkščiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 19 balandžio 2006 - 12:30
QUOTE(adis @ 2006 04 19, 13:26)
Į pilvą leido greičiausiai kraujodarą atstatančius vaistus, filgrastimą. Gydymo kurso viduryje yra atliekama tyrimai, įvertinant gydymą. Kartais keičiama gydymo taktika, vaistai. Būna, kad iškilus problemoms, gydymas sustabdomas, darant pertrauką, pvz. paaštrėję gretutinės ligos. Tai nėra labai gerai. Chemija ir spinduliavimas turi nemažai pašalinių poveikių.

Šalutinis gydymo poveikis

Man asmeniškai, labai skaudėjo kaulus, sąnarius, pajuodavo kojų ir pirštų nagai, tapo labai kieti, tik dabar po 8 mėnesių pamažu praeina. Jei gydotės Kauno onkologiniame galite kreiptis į KMUK arba atvirkščiai.

dekui bent uz tokia informacija. taciau man jau baisu darosi? ka dabar daryti? o jei tas raudonumas kojoms ir nepraeis, jei tie kojose guzai nepamazes, tai ka negalima bus jau testi gydymo? oi neisiduodu as niekam, nei vyrui, nei kitiems artimiesiems, kad man baisu, taciau sis nezinojimas ir nezinomybe slegia....gydytojai bijo atsakomybe prisimti, tai kas tada ja gali prisimti, tik pats zmogus? aisku pas ja daug problemu, salia sios ligos - aukstas kraujo spaudimas, skydliaukes sutrikimai, su sirdute negerai, cukralige, isklie venos, svoris nemazas ~120kg....bijo daktarai, kad spinduliai i riebalus nesusigertu, o poveikio mazai butu....todel darir chemija pradejo leisti.....dieve, kaip padaryti, kad pasiduotu gydymui doh.gif
Atsakyti
galiu tik palinkėti sveikatytės, stiprybės, kantrybės
suprantu jus ir jūsų artimuosius
o dėl kreipimosi į onkologinę ligoninę, tai mano mamą ten beveik numarino, jau buvo pasmerkę ir nieko nedarydavo, o geriausiai po operacijos (kai atvyko pasitikrint kontrolei po 6 mėn.) buvo pasakę: "ko čia ieškot ligų, mes jus išgydėm", tai tas išgydymas toks, kad šindien mama labai sunkus ligonis, negalintis beveik savim pasirūpinti. kai panorom pervesti ją į kMUK, tai onkologinio gydytojai labai tam priešinosi, daba aš suprantu, kodėl. išlindo padarytos jų klaidos. jie jos netirdavo, o vis paskirdavo tą pačią chemija, kuri jau eilę metų nedavė jokio efekto. KMUK paskirtas gydymas vis atitolina tą paskutinę giltinės viešnagę, kai onkologiniame jai buvo davę paskutinius mėnesius
čia tik mano nuomonė, nenoriu niekam nieko įpiršti.
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2006 04 19, 12:50)
dekui bent uz tokia informacija. taciau man jau baisu darosi? ka dabar daryti? o jei tas raudonumas kojoms ir nepraeis, jei tie kojose guzai nepamazes, tai ka negalima bus jau testi gydymo? oi neisiduodu as niekam, nei vyrui, nei kitiems artimiesiems, kad man baisu, taciau sis nezinojimas ir nezinomybe slegia....gydytojai bijo atsakomybe prisimti, tai kas tada ja gali prisimti, tik pats zmogus? aisku pas ja daug problemu, salia sios ligos - aukstas kraujo spaudimas, skydliaukes sutrikimai, su sirdute negerai, cukralige, isklie venos, svoris nemazas ~120kg....bijo daktarai, kad spinduliai i riebalus nesusigertu, o poveikio mazai butu....todel darir chemija pradejo leisti.....dieve, kaip padaryti, kad pasiduotu gydymui doh.gif

Aisku, as noreciau padeti patarimais, bet lengva man kalbeti, kai pati su tuo nebuvau susidurus. Turiu omeny tavo anytos kojas. Tik papasakosiu, kas man vaikystej istrigo atmintin. Turejau as tokia cioce (taip vadindavom, mano mociutes brolio zmona). Jai buvo roze zemiau keliu. Taip kalbejo zmones. Ir niekas nepadejo. Ir uzkalbinedavo, bet kaip skundesi kojom taip ir skundesi, kol viena karta nepagulde ligoninen. Tada nustate, kad gimdos vezys. Dare operacija, bet buvo jau velu... Taip man ir liko neaisku, ar paraudusios kojos ir didelis skausmas juose buvo roze, ar tai komplikacija nuo vezio. Kaip ten bebutu, dabar labai reaguoju i skausma ir pakitimus kojose.
Kita vertus, reiktu, kad tavo anyta, bent jau kiek imanoma, pradetu mesti svori, nes nuo jo kokiu 80% diabetas, kraujotakos sutrikimai ir kiti negalavimai.
Atsakyti