Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Šoninė
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Antri patiekalai
Pages: 1, 2
ausriuxa
vyras megsta orkaitej kepta sonine smile.gif pripirko dabar pusia kameros gal kas zinot kokiu idomesniu receptuku arba marnatu? ax.gif
našlaitė
nereikia jokių marinatų,tik parą laiko palaikyti įtrintą su druska,prieskoniais,labai tinka prieskoniai kiaulienai,ten toks žolelių mišinys,beje jis tinka visur ir kepsniams,ir maltai mėsai,nepamiršk česnako,palaikius parą viskas įsigeria į pačią mėsą,o ne jos paviršiuje lieka
Pigalica
As sonine supjaustau juostelemis, pakepinu su svogunais, pabarstau vegeta, pipirais, dar idedu siek tiek kario prieskoniu, viska sumaisau su virtais grikiais.
linaslau
O man tai šoninė labiausiai patinka virta , verdu paprastai - idedu lauro lapų , kvepenčių pipirų , svogūno , morką , česnaką ir šeip visokių prieskonių . Bet valgyt reikia gerai atšalusią , nes šilta neskani . Aš valgau su krienais o vyras su majonezo padažu , nežinau kaip kitiems bet mums tai daug skaniau nei kepta 4u.gif
Saulužė
[quote=linaslau,2006 03 23, 23:24]
O man tai šoninė labiausiai patinka virta , verdu paprastai - idedu lauro lapų , kvepenčių pipirų , svogūno , morką , česnaką ir šeip visokių prieskonių . Bet valgyt reikia gerai atšalusią , nes šilta neskani . Aš valgau su krienais o vyras su majonezo padažu , nežinau kaip kitiems bet mums tai daug skaniau nei kepta

Aš lygiai taip pat darau, tik be česnako. Mums irgi skaniausia virta ir aišku atšalusi. biggrin.gif
skorpiniuke
as tai paprasciausiai su sonine sriuba verdu biggrin.gif
o kiek mazdaug laiko kepa sonine orkaitej? i folija sukat?
pupux
As isuku i folija. Man taip skaniau. Folijoje atsiranda sulciu nuo mesos. likus 10-15 min iki kepimo pabaigos, praskleidziu folija, kad mesyte graziai apskrustu. epu apie 1 val. Priklausomai, kiek sveria. tongue.gif
skorpiniuke
QUOTE(pupux @ 2006 03 27, 18:32)
As isuku i folija. Man taip skaniau. Folijoje atsiranda sulciu nuo mesos. likus 10-15 min iki kepimo pabaigos, praskleidziu folija, kad mesyte graziai apskrustu. epu apie 1 val. Priklausomai, kiek sveria.  tongue.gif
*

skaniai skamba butinai reikia issikepti biggrin.gif kaip tik turiu kameroj sonines thumbup.gif
cameja
GRILYJE KEPTA ŠONINĖ

Reikes 10 griezineliu šviezios kiaulienos sonines(0.5cm storio)
druskos
MARINATUI:
3 saukstai aliejaus
2 saukstai astraus ketcupu
1 skilteles cesnako
1 mazo svoguno
1 saukstelis rozmarino
1 saukstelis mairuno
2-3 zirneliai kvapniuju pipiru
svieziai maltu pipiru
druskos

Šonine pabarstyti druska.
Pasiruosti marinata,nusilupti svoguna,cesnaka,smulkiai sukapoti.Kvapniuosius pipirus sutrinti grustuvu.Ismaisyti visus komponentus,itrinti mesa,sudeti i inda,pridengti ir kelioms valandoms ideti i saldytuva.
Kepti grilyje,krtkartėmiss vartant ir aptepant marinatu...
Skanaus essen.gif
tavi
Sveikos, pabandykit sonine padaryti taip:

4-5 svogunu lukstai, pavirti.Ideti i vandeni pora saukstu druskos, arbatini sauksteli juodu pipiru, 2-3 lauro lapelius.Neisemus svogunu lukstu deti sonine ir virti apie 30 min.Atausinti skystyje. Sonine bus rudos spalvos, skonisn panasus i rukytos.Recepte siulo virti tik 15 min., bet as viriau daugiau.Pries virdama sonine itryniau pipirais ir cesnaku. ax.gif

Skystis turi tik vos semti sonine.
sigita
Šoninę iš vakaro pritrinu įvairiais prieskoniais.( pereinu per prieskonių lentynėlę) Dažniausiai tai būna prieskonių mišiniai šašlykui ir kepsniui tinka ir vištienos sultinio kubeliai + česnakas + druska ir pastatyti šaltai. Kitą dieną mėsytę į kepimo maišą (labai geras dalykas) arba į foliją 180-200 laipsnių orkaitėj apie 45min. Po to 15min praplėšus maišą, kad apskrustų ir prašom prie stalo...

Iš tikrųjų manau , kad nereikia bijoti improvizuoti, jei pridedu per daug prieskonių - tai prieš kepdama tiesiog nugramdau juos nuo mėsos .
jolia
Nežinau ar kam bus naujiena,bet mano vyrelis mėgsta šoninę kepta aluje.Iš vakaro įtrinu nemenka gabalioką prieskoniais(smulkintas česnakas,truputį druskos ir santa marija lietuviški prieskoniai).Į skardą pilu alaus ir dedu mėsytę.Kepu apie valandą 200 laipsnių orkaitėje. SKANAUS!
skorpiniuke
katik pavalgem sonines, taip skanu buvo kad as dabar negaliu pajudet thumbup.gif
Naktipele
Daržovėmis įdaryta šoninė

1 kg šoninės su kaulu
prieskonių

Įdarui:
1/3 kopūsto
1 morkos
1 obuolio
1 svogūno
1 kiaušinio
2 šaukštelių džiuvėsėlių
pipirų, žalumynų

Šoninę per vidurį giliai įpjauti ir ištrinti prieskoniais. Pora valandų palaikyti šaltai.
Daržoves supjaustyti ir patroškinti su prieskoniais. Atšaldytą daržovių įdarą sumaišyti su kiaušiniu, džiuvėsėliais ir susmulkintais žalumynais. Įdaru prikimšti šoninės įpjovą, susmeigti mediniais pagaliukais (kad įdaras neišbyrėtų), dėti į skardą, įpilti vandens ir kepti orkaitėje apie 40-50 min. Kartu galima kepti ir bulves.
pavasarinė
Musų šeima mėgsta keptuvėje keptą šoninę. REIKIA:
- šoninės be kaulo,
- prieskonių kiaulienai, druskos,
- manų kruopų,
- aliejaus.

Šoninę supjaustyti gabaliukais (pjauti skersai, apie 1 cm pločio juosteles), pamušti kaip ruošiant karbonadus, iš abiejų pusių. Įtrinti prieskoniais, druska. Apvolioti manuose ir kepti keptuvėje.
Limcamca
Kaip gerai, kad radau šią temą, nes kaip tik turiu šoninės ir nežinau ką su ja daryti. bandysiu kepti folijoje...
Ledas
Aš jau išbandžiau receptuką, kur šoninė kepta folijoj. tikrai labai skaniai gavosi thumbup.gif Šiandien vėl kepsiu šoninę thumbup.gif
Agniska
As taip pat kepu folijoje.tik as pries kepima apipilu sojos padazu wub.gif skonis nerealus,siaip nemegstu sojos schmoll.gif bet tas padazas sonine tookia padaro thumbup.gif
raimonda23
Aš šonine išmarinuoju ir palieku parai kad išsimarinuotų o kepu suviniotą į foliją o bulves kepu specialioje rankovėje kepimo gaunasi labai skanu thumbup.gif
giliuxe
QUOTE(jolia @ 2006 04 12, 10:00)
Nežinau ar kam bus naujiena,bet mano vyrelis mėgsta šoninę kepta aluje.Iš vakaro įtrinu nemenka gabalioką prieskoniais(smulkintas česnakas,truputį druskos ir santa marija lietuviški prieskoniai).Į skardą pilu alaus ir dedu mėsytę.Kepu apie valandą 200 laipsnių orkaitėje. SKANAUS!
*

Man labai skaniai atrodo smile.gif reikės pabandyti, nes kaip tik šaldytuve stovi pradarytas butelis alaus, kurio aišku jau niekas negeria...
raimonda23
QUOTE(jolia @ 2006 04 12, 11:00)
*

nesu bandžiusi bet skamba skaniai reiks išmėgint ačiū už receptėli 4u.gif
LoCuRa
as tai sonine istrinu prieskoniais ir palieku parai... ax.gif
poto supjaustau griezineliaias ir kepu kelpuvej,, bet tik neilgai,, kad nesukietetu smile.gif
dar issikepu duonos,, kol kepu sonine,, duona suvynioju i folija ir idedu i masieli,, kad suminkstetu ax.gif
valgau kepta duona su sonine smile.gif
o siaip dedu kaip sumustinius,,:
duona, tomatas ir sonine
arba
duona, rauginti kopustai ir sonine biggrin.gif
mano isrankiai seimai labai patinka thumbup.gif
Monalyza
O as kepu ne folijoje, o kepimo rankoveji irgi thumbup.gif gaunasi biggrin.gif
Eigina
Man skaniausia šoninę supjaustuti "griežinėliais", pamarinuoti ir kepti griliuje.
Deigrė
QUOTE(Eigina @ 2007 11 13, 12:17)
Man skaniausia šoninę supjaustuti "griežinėliais", pamarinuoti ir kepti griliuje.
*

Mmmmm,labai skanu buna thumbup.gif
tiekto
beskaitydama isalkau, butinai bandysiu ta virta svogunu laiskuose ir kepta aluj thumbup.gif
kedute
MB labiausiai megsta taip:
sonine be kaulo supjaustom kuo ploniau , kal net "pasaulis matytusi", dedam i keptuve ir kepam is abieju pusiu kol graziai pagelsta( jokio aliejaus ar dar ko riebaliukai issiskiria is pacios sonines ir ju uzteks), kadangi plonai pjaustyta gaunasi vos ne kaip traskuciai , sudedam i lekste, ant virsaus keptus svogunus sumaisytus su pomidoru padazu, niam niam, valgom su duona.....
Tomassella
o gal kuri mamyte moka kepto sonine su dziovintom slyvom? blush2.gif
renateliaaa
na bandysiu kepti soneine folijoje ax.gif bet gal dar yra zinanciu kokiu nors idomiu receptu? gal kas mokat kaip kepti idaryta sonine?kuo ja idaryti? 4u.gif ax.gif
nerkasa
O gal kas dar žinote kokį receptuką ką daryt su šoninė su kauliuku?
Nelabai ką sugalvoju...
renateliaaa
QUOTE(nerkasa @ 2007 12 19, 12:26)
O gal kas dar žinote kokį receptuką ką daryt su šoninė su kauliuku?
Nelabai ką sugalvoju...
*

na as irgi tokio receptelio kokio idomesnio ieskau,bet kaip matau nelabai kas zino 4u.gif teks paprasciausiai marituot ir kept folijoje... smile.gif
nerkasa
O aš pati šiandien dariau ta šoninę su kauliuku.
Iš visų receptų padariau makalynę ir gavosi thumbup.gif .
Įtryniau supjauscius gabaliukais šoninę įvairiais prieskoniais, apipyliau sojos padažu ( jo iki šiol dar niekad nebuvau bandžius pati) ir palikau nakčiai.
Apkepiau keptuvėje apvoliojus miltais ir patušinau įdėjus grietinės. Netikėjau kad taip gali išeiti, bet visi laižė pirščiukus essen.gif clap.gif
renateliaaa
QUOTE(nerkasa @ 2007 12 19, 17:01)
O aš pati šiandien dariau ta šoninę su kauliuku.
Iš visų receptų padariau makalynę ir gavosi thumbup.gif .
Įtryniau supjauscius gabaliukais šoninę įvairiais prieskoniais, apipyliau sojos padažu ( jo iki šiol dar niekad nebuvau bandžius pati) ir palikau nakčiai.
Apkepiau keptuvėje apvoliojus miltais ir patušinau įdėjus grietinės. Netikėjau kad taip gali išeiti, bet visi laižė pirščiukus essen.gif  clap.gif
*

idomu idomu g.gif gal reikes pabandyti...
nerkasa
Dar liko keli gabaliukai, priėjau vakare, paskanavau, ogi kaip skanu ir šalti - ir suvalgiau tongue.gif
qqte
QUOTE(nerkasa @ 2007 12 19, 21:20)
Dar liko keli gabaliukai, priėjau vakare, paskanavau, ogi kaip skanu ir šalti - ir suvalgiau tongue.gif
*

sonine troskinta su grietine valgei salta??
o ten nebuvo labai riebu?
nerkasa
Tikrai nebuvo labai riebu, pati šoninė nebuvo labai storo sluoksnio... wink.gif
Anafora
įdaryta šoninę taip darau - įpjaunu ties mėsytės ir lašinukų sankirta (nu tikiuos supratot ax.gif ) - ir prikišu džiovintų vaisių mišinio atmirkyto arba kitą sykį džiovintų grybų ir svogūnų mišinio thumbup.gif
Ant šoninės būtinai dedu tokią plūtelę - kol mėsa kepa susmulkinu smulkintuve (blenderiu) svogūnus, įdedu pomidoro padažo kelis šaukštus ir smuklintą blenderiu sūrį (lygiom dalim) - tada užtepu beveik iškepusią mėsą ir dar 10 - 15min. pakepu - tokia plūtelė kvapni ir skani gaunasi thumbup.gif
giedre.v
sveikos, as kepu sonine taip:
na nusiperki kuo neriebesni gabala apie 1-1,5 kg (nu aisku kaip jau kam pavyksta surast biggrin.gif ) su odele, gali buti ir su kauliukais. tada ta odele supjaustom isilgai ir skersai, na gaunasi kvadratukai smile.gif tikiuos aiskiai issireiskiau. tada suprieskoniuoju druska ir pipirais (aisku galima visokiais prieskoniais) ,ir cesnaku. palieku per nakti saldytuve. kai dedu kepti pakisu po pacia sonine kokia lekstute gylesne (apversta dugnu i apacia, paprasciausiai tam, kad sonine issiriestu) ipilu vandens i skarda uzdengiu folija ir kepu 225 C laipsniu orkaitej apie 45- 60 min (priklauso kokio dydzio sonine). poto nudengiu folija ir kepu orkaitej dar apie 90 min 170 C laipsniu orkaitej. baigiant kepti ijungi griliu, tai odele labai graziai apskrunda. o lekstute po sonine reikalinga tam, kad odeles kvadraciukai graziai atsiskirtu, o beto veliau lengvai pjaustosi. nerealiai skanu mirksiukas.gif sitas patiekalas Norvegijoj tradicinis kaledinis smile.gif valgom su bulviu kose ar siaip virtomis bulvemis ir troskintais kopustais.......
Jadziūnė
Šoninę paprastai perku su odelė ir kauliuku, baisiai gerai, kai tingisi cackintis orkaitėj folijoj.
Vasarą ypač kepu taip: sukapoju/supjaustau kiek didesniais gabalais skersai kaulo šoninę, veriu ant šašlų iešmų ir kepu ant žarijų, laistau alumi cool.gif
Paruošimas- "Santa Maria" šašlo prieskoniai arba special šašlui iš Kalvarijų turgaus, susmulkintos petruškos, citrinos sulčių, be galo daug sutrinto česnako (praktiškai kone aplipę gabalai biggrin.gif ), jokios druskos (!). Ilgai nemarinuoju, nes nėr itin didelės prasmės irnesakyk.gif
Taigi suveri kaip šašlus ir kepi ant žarijų, patiekti galima su ryžiais, šviežiais agurkėliais, svogūnlaiškiais beigi kečupu essen.gif
magnifica
Šoninę padruskinu, paprieskoniuoju ir palaikau šaldytuve (bent jau kelias valandas). Tuomet supjaustau plonomis juostelėmis ir pakepinu. Labai skanu ši traški mėsytė su virtomis šviežiomis bulvytėmis ir morkų/obuolio/krienų/majonezo salotomis thumbup.gif
tasha
As tai is vakaro susiprieskoniuoju sonine, tik nededu druskos ir cesnako. Kita diena verdu ir tik tada dedu druskos, kai baigia virti ir jau isjungiu, tada dedu susmulkinto cesnako. Palaikau mesa sultunyje kol pravesta, tada isttaukiu ir atsaldau. Valgom atsaldyta.
Kartais ir kepu rankoveje, bet virta man vis tik skanesne rolleyes.gif
DDajana
Sveikutės,
kas mėgsta patirkalus šiek tiek pikantiškesniu skoniu:
lygiai taip pat su druska, pipirais, česnaku, prieskoniais užmarinuokit ir dar bent pora valandu palaikykit ištepta medumi(netaupykit medaus). Dedu į keptuvę ir apskrudinu šoninę (apkepam neilgai, ant stiprios ugnies, kol apskrus). Kepu skardoj. Į skarda sudedam žalias per pusę perpjautas bulves, o ant viršaus uždedam šoninę. Kepdamos pridenkit folija. Įpusėjus- nudenkit. kepu apie 1 val.
Man turbūt šiuo metu tai skaniausias patiekalas.
indremyli
Va o aš nusipirkau šoninės be kaulo (apie 1,3 kg), išrtyniau su prieskoniai, šiek tiek įpjoviau, kad prieskoniai giliau įsigertų, ištryniau su smulkintu česnaku ir aptepiau su majonezu, palaikysiu kokią parą (gal ilgiau) ir kepsiu rankovėje arba su folijoj, tikiuosi bus skanu.. smile.gif
Elzė
QUOTE(giedre.v @ 2007 12 22, 20:04)
na nusiperki kuo neriebesni gabala apie 1-1,5 kg (nu aisku kaip jau kam pavyksta surast  biggrin.gif  )  su odele, gali buti ir su kauliukais. tada ta odele supjaustom isilgai ir skersai, na gaunasi kvadratukai  smile.gif  tikiuos aiskiai issireiskiau. tada suprieskoniuoju druska ir pipirais (aisku galima visokiais prieskoniais) ,ir cesnaku. palieku per nakti saldytuve. kai dedu kepti pakisu po pacia sonine kokia lekstute gylesne (apversta dugnu i apacia, paprasciausiai tam, kad sonine issiriestu) ipilu vandens i skarda uzdengiu folija ir kepu 225 C laipsniu orkaitej apie 45- 60 min (priklauso kokio dydzio sonine). poto nudengiu folija ir kepu orkaitej dar apie 90 min 170 C laipsniu orkaitej. baigiant kepti ijungi griliu, tai odele labai graziai apskrunda. o lekstute po sonine reikalinga tam, kad odeles kvadraciukai graziai atsiskirtu, o beto veliau lengvai pjaustosi. nerealiai skanu  mirksiukas.gif  sitas patiekalas Norvegijoj tradicinis kaledinis  smile.gif  valgom su bulviu kose ar siaip virtomis bulvemis ir troskintais kopustais.......
*

man sitas idomiai atrodo, ir esu macius kaip atrodo ta supjaustyta skurele. bet va man klausimas- o tai lekstute netrunka orkaiteje?
narutike
Sveikos Mamytes, nusipirkau darbe pries sventes nemazai sonines, bet tokios mazais gabalikais pjaustytos, pakalyje 10 gabaliuku, trys pakeliai rukytos, trys nerukytos. Neisivaizduoju ka daryt.
Asta
QUOTE(narutike @ 2010 12 27, 17:14)
Sveikos Mamytes, nusipirkau darbe pries sventes nemazai sonines, bet tokios mazais gabalikais pjaustytos, pakalyje 10 gabaliuku, trys pakeliai rukytos, trys nerukytos. Neisivaizduoju ka daryt.
*

Spirgučiams naudoti galima, galima kiaušinienę su šonine pasikepti, jei nelabai riebi, tinka kibinus kepti. Taip pat plovui gaminti. Aš tai šoninę, atsižvelgiant, į jos riebumą, daug kur naudoju ax.gif
donnabona
QUOTE(giedre.v @ 2007 12 22, 20:04)
na nusiperki kuo neriebesni gabala apie 1-1,5 kg (nu aisku kaip jau kam pavyksta surast  biggrin.gif  )  su odele, gali buti ir su kauliukais. tada ta odele supjaustom isilgai ir skersai, na gaunasi kvadratukai  smile.gif  tikiuos aiskiai issireiskiau. tada suprieskoniuoju druska ir pipirais (aisku galima visokiais prieskoniais) ,ir cesnaku. palieku per nakti saldytuve. kai dedu kepti pakisu po pacia sonine kokia lekstute gylesne (apversta dugnu i apacia, paprasciausiai tam, kad sonine issiriestu) ipilu vandens i skarda uzdengiu folija ir kepu 225 C laipsniu orkaitej apie 45- 60 min (priklauso kokio dydzio sonine). poto nudengiu folija ir kepu orkaitej dar apie 90 min 170 C laipsniu orkaitej. baigiant kepti ijungi griliu, tai odele labai graziai apskrunda. o lekstute po sonine reikalinga tam, kad odeles kvadraciukai graziai atsiskirtu, o beto veliau lengvai pjaustosi. nerealiai skanu  mirksiukas.gif  sitas patiekalas Norvegijoj tradicinis kaledinis  smile.gif  valgom su bulviu kose ar siaip virtomis bulvemis ir troskintais kopustais.......
*

Pabandziau, labai patiko. Aciu uz konkretu recepta 4u.gif
emiliuxas
na bandysiu iras ir kepti ir virti (turiu pora gabalu) sonine. tai ta kur kepsiu bandziau odele supjaustyti kvadratukais , tai labai sunkiai sekesi blink.gif arba buki mano peiliai arba stora oda... tai prasikankinau. nu bet kaip bus taip bus dabar marinuojasi cesnaku- garstyciu-sojos-kecupo padaze ax.gif
liepa68
Siūlau išbandyti šoninės suktinukus:
supjaustyti plonai šoninę juostelėmis, padruskinti, papipirinti, į ją įsukti džiovintą slyvą ir susmeigti dantų krapštuku. Tokiu būdu prisukti norimą kiekį vieno kąsnio suktinukų. Dėti į orkaitę ir kepti kol apskrus. Galima kepti ir ant laužo grotelėse, kurias galima apversti. Prieš valgant tinka apiberti tarkuotu sūriu, bet nebūtina. Tikrai skanu smile.gif
Papildyta:
Dar labai skanu šoninę supjaustyti 2X2 cm gabaliukais, druska, pipirai, nepagailėti svogūno ir palikti marinuotis per naktį. Kitą dieną verti ant iešmo ir kepti kaip šašlykus arba pamaišyti su kitos rūšies mėsa. Neperkepus būna labai sultinga...
Renatina
QUOTE(Jadziūnė @ 2008 01 30, 16:27)
Šoninę paprastai perku su odelė ir kauliuku, baisiai gerai, kai tingisi cackintis orkaitėj folijoj.

*

kai perkat su odele, žiūrėkit spaudus blink.gif (jei akualu, žinoma, kad gautume teisingą informaciją apie jos kilmę bigsmile.gif )
http://nevartok.lt/1-maisto-produktai/krek...enku-antspaudu/

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.