Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (5)

Labas mergaitės

Vėl keliu visoms jau nusibodusį klausimą. Kas žino, turint soc, rupybą ar būčiau socialiai drausta? Stažas eitų? Čia ne tas pats kas globa, kai ligonis neorientuotas.
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 05, 16:18)
Labas mergaitės

Vėl keliu visoms jau nusibodusį klausimą. Kas žino, turint soc, rupybą ar būčiau socialiai drausta? Stažas eitų? Čia ne tas pats kas globa, kai ligonis neorientuotas.

Valstybės lėšomis draudžiami:
"◦nesukakęs senatvės pensijos amžiaus vienas iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmuo, nustatyta tvarka paskirtas šio neįgalaus asmens globėju ar rūpintoju, slaugantis namuose nurodytą neįgalų asmenį. Ši nuostata taip pat taikoma vienam iš tėvų, globėjui ar rūpintojui, slaugančiam namuose visiškos negalios invalidą, pripažintą tokiu iki 2005 m. liepos 1 "....
http://www.sodra.lt/index.php?cid=6343
Ar esate paskirta tokiu asmeniu? (teismas paskiria).
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 06, 13:35)

Ar esate paskirta tokiu asmeniu? (teismas paskiria).

Ruošiuosi teistis. Norėjau sužinot ar verta blush2.gif Jei būsiu socialiai drausta, o dar geriau - eis ir stažas, tai būtų labai puiku. O kaži būna taip, kad teismas nepaskirs?
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 06, 14:04)
Ruošiuosi teistis. Norėjau sužinot ar verta blush2.gif Jei būsiu socialiai drausta, o dar geriau - eis ir stažas, tai būtų labai puiku. O kaži būna taip, kad teismas nepaskirs?

Taip, stažas eina, socialinis draudimas yra (bent jau prieš dvejus metus buvo). Bent jau mums pasitaikė labai gera valstybės paskirta advokatė, labai aiškiai surašė, ko reikia, per porą dinų viską buvau sutvarkius.
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 06, 13:04)
Ruošiuosi teistis. Norėjau sužinot ar verta blush2.gif Jei būsiu socialiai drausta, o dar geriau - eis ir stažas, tai būtų labai puiku. O kaži būna taip, kad teismas nepaskirs?

Kiek suprantu - jei yra ligonio PRAŠYMAS ir jūs neturite neigiamų vertinimų - rūpintoju paskiria be didelių problemų.
Atsakyti
QUOTE(nutė @ 2010 11 06, 14:15)
Taip, stažas eina, socialinis draudimas yra (bent jau prieš dvejus metus buvo). Bent jau mums pasitaikė labai gera valstybės paskirta advokatė, labai aiškiai surašė, ko reikia, per porą dinų viską buvau sutvarkius.

Jetus kaip gerai būtų, nes jau sėdžiu namuose eilę metų, o dar tas PSD cool.gif
Eisiu pas įprastą advokatę, man sakė reikia iš gyd. pažymos apie mamos būklę ir mano, kad tipo sveika blush2.gif ir dar gimimo liudijimo. O taip greit ir teismą paskiria? Sako dar iš socialinio ateina pažiūrėt?
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 06, 14:16)
Kiek suprantu - jei yra ligonio PRAŠYMAS ir jūs neturite neigiamų vertinimų - rūpintoju paskiria be didelių problemų.

Pati ligonė turi prašymą parašyt?
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 06, 13:24)
Jetus kaip gerai būtų, nes jau sėdžiu namuose eilę metų, o dar tas PSD  cool.gif
Eisiu pas įprastą advokatę, man sakė reikia iš gyd. pažymos apie mamos būklę ir mano, kad tipo sveika  blush2.gif ir dar gimimo liudijimo. O taip greit ir teismą paskiria? Sako dar iš socialinio ateina pažiūrėt?

Pati ligonė turi prašymą parašyt?

Kas mano, kad mama sveika? Ar mamai yra nustatyta kokia nors liga? Ar ji turi specialiuosius poreikius?
Nes pažymų iš gydytojų - tikrai reikės.
Pagal Civilinį kodeksą radau tai:
"3.277 straipsnis. Globos ir rūpybos nustatymas
1. Globa teismo sprendimu skiriama pilnamečiam asmeniui, kuris teismo pripažintas neveiksniu.
2. Rūpyba skiriama pilnamečiam asmeniui, kuris teismo sprendimu pripažintas ribotai veiksniu."
T.y. - jei asmuo JAU pripažintas neveiksniu (ribotai veiksniu) - tada teismas paskiria rūpintoją (globėją).

Jei nėra nustatyto neveiksnumo, tada:
"3.279 straipsnis. Veiksnaus asmens rūpyba
1. Veiksnaus fizinio asmens, kuris dėl savo sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar atlikti pareigų, prašymu jam gali būti nustatyta rūpyba."
Kiek esu girdėjusi - paties asmens prašymu rūpybą susitvarkyti paprasčiau. Jau vien dėl to, kad nereikia forminti neveiksnumo.
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=384488
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilusa: 06 lapkričio 2010 - 13:38
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 06, 14:37)
Ar ji turi specialiuosius poreikius?


Taip, turi, visišką negalią, dokumentai sutvarkyti daugiau nei prieš metus. Dabar aš apie save rūpinuos, gyvenimas prispaudė blush2.gif
Man irgi advokatė sakė, kad rupybą daug paprasčiau susitvarkyt, nei globą. Nuo pirmadienio pradėsiu kovot smile.gif Ačiu, mergaitės už patarimus, nes labai viskas painu, terminai panašūs, sunku orientuotis, o dar socialiniam labai negeranoriški žmonės dirba, reikia pačiai kapstytis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 06, 14:00)
Taip, turi, visišką negalią, dokumentai sutvarkyti daugiau nei prieš metus. Dabar aš apie save rūpinuos, gyvenimas prispaudė  blush2.gif
Man irgi advokatė sakė, kad rupybą daug paprasčiau susitvarkyt, nei globą. Nuo pirmadienio pradėsiu kovot  smile.gif Ačiu, mergaitės už patarimus, nes labai viskas painu, terminai panašūs, sunku orientuotis, o dar socialiniam labai negeranoriški žmonės dirba, reikia pačiai kapstytis  blush2.gif

Yra dvi skirtingai tvarkomos rupybos - 1. kai pats ligotas žmogus to prašo. 2. kai logoniui nustatomas neveiksnumas (dalinis).
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 06, 17:11)
Yra dvi skirtingai tvarkomos rupybos - 1. kai pats ligotas žmogus to prašo. 2. kai logoniui nustatomas neveiksnumas (dalinis).

Tai man, tikriausiai pirmas varijantas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerami Dūšelė @ 2010 10 31, 23:25)
Dėkui už atsakymą. Mano mama ir prie jaunesnių turbūt skaitytusi, bet kažkaip nieks į tai neatsižvelgia... Jai paralyžuota viena pusė, tai nei apsiverčia, nei atsisėda pati, neįsivaizduoju kaip reiktų be funkcinės lovos ilgėliau pagyvent. Jei ne paslaptis, kas jums geriau dabar nei funkcinė lova šiuo metu?


Mes gulim paprastoje dviguleje lovoje. Tai man patogu ja visaip vartyti, yra vietos. Jusu situacija kitokia. Manoji pati dar atsiseda, o be to as manau ji bijos visu tu elektra valdomu pakelimu, ar neiprastu padeciu. Bet kai jau pamirs ir kaip sestis, reiks bandyti...
Atsakyti
Sveikos, senokai nesilankiau, nes vaikai apsirgo vienas paskui kita...rupesciai doh.gif Kaip jau rasiau, i klinika mamos nenuvezem, nes per dvi valandas niekaip nesugebejom iseiti is namu. Situacija buvo baisi, isvadino kaip tik mokejo, gerai dar , kad siaip ne taip nusiramino ir uzmigo, nes gera valanda tiesiog rekte reke, kad mes norim ja gyva palaidoti, pas pedofilus isvezti ir pan. Blogiausia, kad per ta sumaisti palikome mamos buto raktus isvaziuojant doh.gif , dabar reikalui esant negalesime ieti doh.gif Prasem grazinti, niekaip nesusitarem, apieskojom visas sleptuves, niekur neradom verysad.gif Jau beveik darau prielaida, kad ji jaucia, kai mes norim ja pas gydytojus nuvezti, elgiasi baisiai. Dabar bandom tartis su gydytojais, kad atvaziuotu i namus, reikia surasti optimaliausia laika, daugiau i darbo pabaiga, kita savaite lyg ir nusimato, dar reikia tikslintis laika. O dar klausimas ar ieisim i buta g.gif Pavargau nerealiai nuo sios nezinomybes ir chaoso gyvenime.
Atsakyti