Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aisbergo (gūžinė) salota
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2
grudelis
Mūsų šeimai labai patinka šios salotos, mes jų labai daug suvalgome... Labai norėčiau jų pati užsiauginti ir turėti bent jau šiltuoju sezonu, tačiau niekur nerandu sėklų ar daigelių ir nežinau ar mūsų krašte galima jas auginti.... Gal yra mamyčių kurios žino apie šių salotų auginimą? smile.gif
jolita123
Tai gal čia tos vadinamos ledinės salotos? na sėklų tai tikrai yra visose sėklų parduotuvėse, tik klausimas kokiame krašte? Šiemet pirmi metai kaip auginsiu susidaiginau lovelyje ir persodinau į lysvę žinoma rečiau kad galėtų galvutes formuoti.
loret30
g.gif Sėklų pirkti yra-Maximoj,Norfoj ir visur kitur,kur prekiaujama sėklomis.
Sėjau-pirmą kartą.Ar užaugs tokios,kokias parduoda prekybcentriuose-nežinau.

Čia "iceberg"
rim
QUOTE(loret30 @ 2010 05 14, 10:42)

Čia "iceberg"
*

Užaugs, tik reikia būtinai po vieną ir gan retai išsodint, tada suka galvas ir buna didelės
Militux
QUOTE(loret30 @ 2010 05 14, 10:42)

Čia "iceberg"
*

drinks_cheers.gif Dar tos ledo irgi tokios pat rūšies.Bandysiu ir aš šiais metais sodinti ax.gif
grudelis
Vaje, kokia geda peleda! Kazkaip neuzkliuvo man tos sėklos uža akių.... blush2.gif O ne per vėlu jau sėti ar sodinti? Ar labai jau jos lepios?
Militux
QUOTE(grudelis @ 2010 05 14, 11:16)
Vaje, kokia geda peleda! Kazkaip neuzkliuvo man tos sėklos uža akių....  blush2.gif O ne per vėlu jau sėti ar sodinti? Ar labai jau jos lepios?
*

Aš dar nesejau, nes tiesiai į daržą sėsiu o kai sudyks išpykiuosiu ax.gif O ar lepios tai nežinau, pažįstama augino pernai tai gražios salotos užaugo ax.gif
lotaa
sveikos, aš jau pasodinau lauke, tai jau mačiau lenda lapeliai, kaip seksis reiks pažiūrėt, nes pirmi metai bandysiu mirksiukas.gif
Militux
QUOTE(lotaa @ 2010 05 14, 12:08)
sveikos, aš jau pasodinau lauke, tai jau mačiau lenda lapeliai, kaip seksis reiks pažiūrėt, nes pirmi metai bandysiu mirksiukas.gif
*

Aš tik šeštadienį planuoju sėti ax.gif
grudelis
o per kiek laiko jos užauga? Ar neužpuola kokie vabaliukai kaip kopūstų? blink.gif
loret30
QUOTE(grudelis @ 2010 05 14, 11:41)
o per kiek laiko jos užauga? Ar neužpuola kokie vabaliukai kaip kopūstų?  blink.gif
*

SĖJAMOSIOS SALOTOS ,,OLIMP"
Lactuca sativa L.var.crispa
Gūžinės.Gūželės vidutinio didumo - apie 600-800 g svorio, šviesiai žalios spalvos, traškios. Užauga per 50-65 dienas nuo sėjos. Gūželės neperauga. Tinka auginti šiltnamyje ir lauke. 800-1200 s/g

Sėja į šiltnamį III-IV
Sėja į lauką IV-VIII
Daigai sodinami/auginami 20X25
Derlius V-X

Turiu pasisėjusi šiltnamyje-jau reikia pikiuoti.Kadangi galima sėti vos ne visą vasarą-žadu sėti dar kartą,tik lauke. g.gif
grudelis
Labai ačiū už info! Bėgsiu ir aš tų sėklelių pirkti 4u.gif Bandysiu ir aš auginti!!!
irisas
gl kas gali patart ką daryt su nesukančiom galvų ledinėm salotom verysad.gif Susodintos toli viena nuo kitos, lyg ir pradeda suktis lapai į guželę, bet paskui tiesinasi ir lieka salotų krūmas verysad.gif
Militux
QUOTE(irisas @ 2010 07 19, 16:21)
gl kas gali patart ką daryt su nesukančiom galvų ledinėm salotom  verysad.gif Susodintos toli viena nuo kitos, lyg ir pradeda suktis lapai į guželę, bet paskui tiesinasi ir lieka salotų krūmas  verysad.gif
*

Pas mane tas pats mirksiukas.gif tai dar laukiu gal susuks pilnai ax.gif
Zavioji
O aš tik prieš savaitę darže pasėjau. Žiūrėsim, ar bus koks derlius g.gif Pabandysiu dabar, kitąmet jau žinosiu.
lelija R
O ne per vėlu dabar sėti salotas? Ar beužaugs iki rudens? g.gif
amorosa
QUOTE(irisas @ 2010 07 19, 15:21)
gl kas gali patart ką daryt su nesukančiom galvų ledinėm salotom  verysad.gif Susodintos toli viena nuo kitos, lyg ir pradeda suktis lapai į guželę, bet paskui tiesinasi ir lieka salotų krūmas  verysad.gif
*

Manau ,kad joms per karsta dabar LT , todel ir galvu nesuka , geriausiai sios salotos auga kada temperatura buna +/-15laipsniu. O sodinamos jos kaip kopustai , pirmiausia is seklu sudaiginama ,paskui jau paaugusius daigelius sodinama i zeme , apytiksliai viena nuo kitos apie 20cm. Gyvenu ispanijos pietuose ,ziema cia buna visi laukai aplink apsodinti siomis salotomis , o vasara jas sodina tik kur labai aukstai kalnuose ,kur daug zemesne temperatura. Laukuose prie salotu dirbti neteko , bet vat jau daug metu dirbu sandelyje ,kuriame tas salotas dedame i maiselius juos uzklijuojame ir pagal svori bei dydi skirstome i tam tikras dezes, o paskui jau jos i europa iskeliauja. Beje man ziemines salotos skanesnes nei vasarines , vasara jos turi kazkokio tai kartumo
jediara
Bandysiu šiemet ir vėl auginti šias salotas, gal šiemet pavyks, nes kai anksčiau auginau - nesuko gūželių , gal todėl, kad per tankiai augo g.gif
lelija R
Aš pernai rugpjūtį sėjau, bet taip nei vienos ir neparagavau - sraigės suvalgė verysad.gif
jediara
QUOTE(lelija R @ 2011 03 06, 11:39)
Aš pernai rugpjūtį sėjau, bet taip nei vienos ir neparagavau - sraigės suvalgė  verysad.gif
*

ohmy.gif bash.gif
Evelinute:)
QUOTE(jediara @ 2011 03 06, 01:07)
Bandysiu šiemet ir vėl auginti šias salotas, gal šiemet pavyks, nes kai anksčiau auginau - nesuko gūželių , gal todėl, kad per tankiai augo g.gif
*

o gal pasodint i pusiau sauleta vieta? g.gif praeita vasar buvo labai karsta...
as jau nusipirkau sekluciu ir mastau kada jas sudaigint ar visas iskart, as po truputi... g.gif
jediara
QUOTE(Evelinute:) @ 2011 03 06, 18:05)
o gal pasodint i pusiau sauleta vieta? g.gif praeita vasar buvo labai karsta...
as jau nusipirkau sekluciu ir mastau kada jas sudaigint ar visas iskart, as po truputi... g.gif
*

Ar šiltnamyje auginsi? rolleyes.gif
Vilienė
sveikos daržininkės 4u.gif artėja sezonas - kas augins šiemet? aš labai norėčiau jų pasiaugint, planuoju lauke pasėti, vat tik kiek žiūrėjau maximoj, neužmačiau ledinės salotos sėklų, reikės aktyviau paieškoti g.gif
saintlina
QUOTE(Vilienė @ 2013 03 11, 12:52)
vat tik kiek žiūrėjau maximoj, neužmačiau ledinės salotos sėklų, reikės aktyviau paieškoti  g.gif
*

na jau tikrai turi būti smile.gif Gal tik nebus pavadinimas 'ledinės salotos'. Skaitykit aprašymus, matysit, kur Icebergo ar ledinių salotų tipo.

Auginsim, be abejo smile.gif Pas mane jau auga.
karambole
As jau pasejau. Guzines ledines ir guzines svietines, o prie to pacio dar ir romenisku i dezute pasejau. Tas guzines tai pirkau drazuotas seklas, tai tiesiai i mazus vazoniukus ( nuo sanpauliju vaikuciu liko) po viena sekla, labai patogu, jei isdygs, tai po to tik iskart i siltnami sukisiu balandi ir vsio.
jolitamaria
Pasejusi ir as lediniu salotu. Letokai auga . Pas mane rytine palange ,kambarys labai siltas. Ziureisim kaip cia bus.
Skaiciau kad balandzio vidury iskeliat i siltanami , tai jos nebijo naktiniu salnu ?
Paladė
pasižiūrėjau pernykščius užrašus - ankstyvų agurkų, gūžinių salotų daigus į šiltnamį pasodinau balandžio 26 d., pirmai savaitei pridengiau balta agroplėvele, gegužės pradžioj viską nudengiau, daugiau ir neprireikė saugot.
andorinha
Mano megstamiausias Frillice iceberg:

user posted image

Letai auga, bet nepernoksta, traskus kaip iceberg'as. Beda, kad retai matomas prekyboje.
Paladė
QUOTE(andorinha @ 2013 03 20, 13:35)

Letai auga,  bet nepernoksta, traskus kaip iceberg'as. Beda, kad retai matomas prekyboje.
*

ir aš jas pernai atradau smile.gif Visiems labai patiko ir šiemet jau pasėjau, keliaus į šiltnamį pirmam derliui. Tik maniškės vasaros nesulaukė, buvo suvalgytos anksti, o kaip vasarą auga?
andorinha
QUOTE(Paladė @ 2013 03 20, 15:17)
ir aš jas pernai atradau smile.gif Visiems labai patiko ir  šiemet jau pasėjau, keliaus į šiltnamį pirmam derliui. Tik maniškės vasaros nesulaukė, buvo suvalgytos anksti, o kaip vasarą auga?
*

pas mane augo pavasari-vasara gana palengva, bet man tai patiko, nes paprastas iceberg perauga greitai, o sita - ne. As seju jas vel ir vel kas dvi - trys savaites.
Paladė
QUOTE(andorinha @ 2013 03 20, 16:26)
pas mane augo pavasari-vasara gana palengva, bet man tai patiko, nes paprastas iceberg perauga greitai, o sita - ne. As seju jas vel ir vel kas dvi - trys savaites.
*

ar tiesiai į dirvą sėklas bėrėt kai atšilo, ar visgi daigus kažkur šiltnamy auginot? Man dar patiko, kad iš pradžių galėjom lapus apskainiot, o gūžės ir toliau augo, tik jau gerokai paaugusias rovėm
Eliza68
Išgyrėt, tai dabar išduokit, kur sėklas perkat blush2.gif
andorinha
QUOTE(Paladė @ 2013 03 20, 16:31)
ar tiesiai į dirvą sėklas  bėrėt kai atšilo, ar visgi daigus kažkur šiltnamy auginot? Man dar patiko, kad iš pradžių galėjom lapus apskainiot, o gūžės ir toliau augo, tik jau gerokai paaugusias rovėm
*

ne, as seju namuose i dezutes, kazko lauke net vasara blogai dygo. Pabandziau sudaiginti 10seklu ant vatos, galvojau, gal nebedaigios, bet sudygo net 9vnt. O dirvoje tupi ir supuna turbut...
Kai daigeliai paauga, keliauja i lysve balandi po agroplevele (as sulaukiu pavasario anksciau nei jus tongue.gif )
Papildyta:
QUOTE(Eliza68 @ 2013 03 20, 16:36)
Išgyrėt, tai dabar išduokit, kur sėklas perkat blush2.gif
*

Internetu, parduotuvese nemaciau.
Paladė
QUOTE(andorinha @ 2013 03 20, 16:39)
as sulaukiu pavasario anksciau nei jus  tongue.gif
*

pažiūrėjus į CH pagalvojau, kad jau turbūt kažką lauke sėjat smile.gif Nu baltai pavydžiu smile.gif
Eliza68

Internetu, parduotuvese nemaciau.
*

[/quote]

Klausimų neliko 4u.gif Ačiū smile.gif
jolitamaria
QUOTE(andorinha @ 2013 03 20, 14:35)

user posted image

Letai auga,  bet nepernoksta, traskus kaip iceberg'as. Beda, kad retai matomas prekyboje.
*

Vat tokias salotas dabar Iki vezasi is italijos ir prekiauja. Man jos ir labai grazios ir skanios. Net etikete atidziai skaiciau ,pavadinima persirasiau, bet kas is to ,niekur nerandu siu seklu pirkti.

Gal galite kas nuoroda imesti ,kur ju isigyti.
jolitamaria
Radau ju seklu "jusu sodui" algirdo g.

O ka reiskia seklos drazuotos .?
irid
QUOTE(jolitamaria @ 2013 03 20, 17:26)
Vat tokias salotas dabar Iki vezasi is italijos ir prekiauja. Man jos ir labai grazios ir skanios. Net etikete atidziai skaiciau ,pavadinima persirasiau, bet kas is to ,niekur nerandu siu seklu pirkti.

Gal galite kas nuoroda imesti ,kur ju isigyti.
*

Frillice salotų sėklų yra Sėkluvos parduotuvėse.
Ritutė90
As ir pakelius salotu kilnoju pirmyn-atgal, Iceberg(Dalema),Great Lakes(Dalema) alvoju seti-neseti g.gif uzaugs-neuzaugs g.gif ar cia i gilu indeli seti,ar uztektu 5cm gylio g.gif
jolitamaria
QUOTE(Ritutė90 @ 2013 03 20, 20:01)
As ir pakelius salotu kilnoju pirmyn-atgal, Iceberg(Dalema),Great Lakes(Dalema) alvoju seti-neseti g.gif uzaugs-neuzaugs g.gif ar cia i gilu indeli seti,ar uztektu 5cm gylio g.gif
*

As pasisejus ledines-guzines Maximo, siandien persodinau i vazonelius.

Kol kas gyvens ant palanges , siltanmio dar nera. Pernai labai sugrustai auginau didziuliame vazone, tai rezultatas nedziugino. Vaizdas grazus buvo , bet pavalgymui per mazai
Papildyta:
QUOTE(irid @ 2013 03 20, 18:49)
Frillice salotų sėklų yra Sėkluvos parduotuvėse.
*

Noriu pasidziaugti smile.gif sumedziojau tas isgirtasias FRillice !!!! thumbup.gif
Radau toje rygos g. Viskas sodininkams

Bet kaip idomiai visos salotu seklos nebrangios apie 1-2 lt , o sios visus 4 lt kainavo , pakiukas maziukas .

Na ir labai prigirta : atspari ligoms ,puikaus skonio...

Pasejau i durpines tabletes 5 vnt. Po 2 sav, vel sesiu dar . Kad ne visos vienu metu uzaugtu
Venta9
QUOTE(jolitamaria @ 2013 03 22, 14:54)
As pasisejus ledines-guzines Maximo, siandien persodinau i vazonelius.

Kol kas gyvens ant palanges , siltanmio dar nera. Pernai labai sugrustai auginau didziuliame vazone, tai rezultatas nedziugino. Vaizdas grazus buvo , bet pavalgymui per mazai
Papildyta:
Noriu pasidziaugti smile.gif sumedziojau tas isgirtasias FRillice !!!! thumbup.gif
Radau toje rygos g. Viskas sodininkams

Bet kaip idomiai visos salotu seklos nebrangios apie 1-2 lt , o sios visus 4 lt kainavo , pakiukas maziukas .

Na ir labai prigirta : atspari ligoms ,puikaus skonio...

Pasejau i durpines tabletes 5 vnt. Po 2 sav, vel sesiu dar . Kad ne visos vienu metu uzaugtu
*

Seklu ten tikrai nedaug apie 15, kelis metus sejau ir pikavau i darsza, bet taip ir neparagavau, didziulis skanumynas kurkliams ( nors kaikas parasys kad jie nieko needa, bet labai graziai nukanda ir i urveli itraukia kol jauni dar tik pasodinti daigeliai. Nebeperku seklu, gaila pinigu ir laiko ir vietos. Sekmes kas augins 4u.gif
Paladė
Venta, ar matėt, kad kurkliai įtraukia, ar tik spėjat? Gal kokios pelės?
Venta9
QUOTE(Paladė @ 2013 03 22, 16:25)
Venta, ar matėt, kad kurkliai įtraukia, ar tik spėjat? Gal kokios pelės?
*

Taip, maciau ir pagavau vagi smaguriaujanti. I diena po 1 suesdavo, nes ir urvelis ejo tiesiai palei salotas.
solo2
Gūžines kažko nederėjo, išėjo į lapus ir viskas,matomai per šilta,reikia daigus užsiauginti ir tada soditi.
O kas augiot sviestinio tipo gūžinės salotas,kaip rašo saldokos švelaus skonio?
http://www.seklos.lt/lt/salotu-auginimas
Paladė
QUOTE(solo2 @ 2013 03 22, 22:03)
Gūžines kažko nederėjo, išėjo į lapus ir viskas,matomai per šilta,reikia daigus užsiauginti ir tada soditi.
O kas augiot sviestinio tipo gūžinės salotas,kaip rašo saldokos švelaus skonio?
http://www.seklos.lt/lt/salotu-auginimas
*

jei jūs apie grand rapids, tai būna pirma sėja, kai tik galiu įeit į daržą. jas reikia suvalgyt iki vasaros, nes ilgiau paaugusios nebeskanios, apkarsta. daug nesėju.
solo2
grand rapids yra lapinės, o gūžinės ,,sviestinio" tipo salotos tokios,kaip ATTRAKTION, KAGRANER SOMMER, MERVEILLE D’HIVER ar tokias kas augino?
jolitamaria
Na as tikiuosi pas mus tu kurksliu nebus , nes darzas bus ant kalniuko , ten gan sausa , o tie megsta dregme , azuolynus .

Bet visteik keistai jauciuosi sedama ir pikiuodama salotas i vazonelius ,o ne tiesiai i lysve,. Tai , zinoma , ir vilciu turiu daugiua nei paprastai .

Persodinant ,tokie plonyciai daigeliia , bet ju tubut negalima kaip pomidoru giliau i zeme ikasineti ?
Venta9
sulyg saknele i zeme, nes toliau eina skrotele, supus zemeje.
jolitamaria
QUOTE(Venta9 @ 2013 03 26, 00:17)
sulyg saknele i zeme, nes toliau eina skrotele, supus zemeje.
*

Aisku, aciu 4u.gif
reina2710
sveikos merginos smile.gif nebezinau ka daryt, pasejau ledines salotas, taip graziai sudygo,bet dabar istypo kaip smilgos. net nepanasios i salotas verysad.gif sviesos tikrai pakanka. kazi ar dar galima jas isgelbet ar jau i siuksledeze mest?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.