Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kūčiukai - receptai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Saldumynai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Shiduh
šiemet noriu atgaivinti tradiciją ir kepti namie pati. manau toks garbingas patiekalas nusipelnė atskiros temos.
Shiduh
nežinau nei vieno recepto.
velniukste
QUOTE(hobo @ 2005 12 08, 16:01)
nežinau nei vieno recepto.
*

Mums kūčiukus visada kepa mama.
Tikslaus recepto nežinu, bet jie tokie gana minkšti išeina.
Man irgi naminiai skaniausi.
ausrytuke
kai buvau maza tai mociute vietoj kuciuku naudodavo kubeliais supjaustyta batona, isdziovinta peciaus orkaiteje biggrin.gif tai turbut nuo tu laiku pripratus, kad man kuciuku gali ir nebuti per kaledas, o batono tokio reikia biggrin.gif
jeigu nepamirsiu savaitgali pas tevus paziuresiu vienam sasiuvini lygtai buvo kuciuku receptas mirksiukas.gif
Rimse
Aš tai kepu paprastai paprasčiausiai: užsiminkau mielinę tešlą su daug aguonų, jei kūčioms-vietoj pieno pilu vandenį. Kai tešla pakyla antrą kartą, suvolioju plonus volelius, juos supjaustau kuo mažesniais gabaliukais ir kepu orkaiteje vis pamaišydama, kad iš visų pusių apdžiūtų. Ir viskas clap.gif !
O mano mama, seniau, tešlą minkydavo tik iš miltų, vandens, cukraus ir aguonų. Iškepę kūčiukai būdavo labai, labai kieti, kaip akmenukai. Bet mums patikdavo, nors dantukams, turbūt nelabai wink.gif.
Utiuitiutė
vajei negi niekas taip ir neparašys anei vieno recepto? o norėč savatigali prasibandyt.......

Mano mama kepa. Kiekvienais metais thumbup.gif Ir ne tik sau, bet ir draugams, giminėms, kaimynams ir artimiesiems. Po kelis šimtus kg. kasmet doh.gif ir tai visiems negana blush2.gif Paklausiu ir vakare parašysiu receptą mirksiukas.gif
ulaa
As kepu kasmet,siemet jau irgi 2 kartus kepiau ax.gif
Tesla darau is mieliu,miltu,margarino,ziupsnelio druskos,cukraus pagal skoni ir vandens arba pieno.
Proporciju neklauskit nezinau,viska dedu is akies.Kai kas vietoj margarino naudoja alieju,bet man neskanu. 4u.gif
Mažulėlė
Mes visada kepam thumbup.gif man ne Kalėdos, jei namie nėra naminių šližikų (taip mes vadinam kūčiukus) ax.gif o kepam is saldžios mielinės tešlos mirksiukas.gif
QUOTE(hobo @ 2005 12 09, 09:11)
vajei negi niekas taip ir neparašys anei vieno recepto? o norėč savatigali prasibandyt.......
*

Sola
Man tai ir Kaledos ne Kaledos be kuciuku,tik kazkaip visada lieka mazai vietos pilve jiems po visokiu silkuciu ir misrainiukiu newyear.gif
remka
As kepu thumbup.gif ,man pirktiniai baronkom nesa,ne tokie skanus ax.gif
Tučka
Pagal koki recepta reikia kepti, kad gautusi ir pastoveje kuciukai minksti g.gif nes mano mama kai kepa,tai vis buna kieti verysad.gif
murrrka
Nu žinokit, jei mama nekeptų kūčiukų, tai man būtų ne Kalėdos... Niekaip nesuprantu tų pirktinių, smulkintų baronkų... doh.gif O kai iškepa mama, tai jie tokie skanūs būna, o kai kepa, tai visi namai pakvimpa... O mes su sese vis bandom nuvokt kokį vieną kitą kūčiuką, nes mama iki Kūčių neleidžia jų valgyt, o iškepa žinoma, kad anksčiau... lotuliukas.gif Ryt pas mamą paklausiu koks tas kūčiukų receptas, kad ir jūs galėtumėt savo vaikučius ir mylimuosius nudžiugint... thumbup.gif
Utiuitiutė
Kadangi pažadėjau jau prieš kelias dienas- tai va, skaniausių pasaulyje kūčiukų receptas:
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr.cukraus, 80gr.margarino arba sviesto, 70gr.aguonų, 40gr.mielių, druskos, puodelis vandens, puodelis pieno (tik su vandeniu bus "šližyškesni").
Mieles ištrinam su cukrumi, druska, margarinu, tada įpilam pašildyta pieną+vandenį, maišant sudedam persijotus miltus ir aguonas. Pastatom šiltai, kad pakiltų. Porąkart kylančią tešlą permaišom.

Iš šito produktų kiekio išeis apie 1kg. Skanaus ok.gif
rasyte_
QUOTE(Sandrelle @ 2005 12 13, 06:25)
Kadangi pažadėjau jau prieš kelias dienas- tai va, skaniausių pasaulyje kūčiukų receptas:
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr.cukraus, 80gr.margarino arba sviesto, 70gr.aguonų, 40gr.mielių, druskos, vandens (galima įpilt šlakelį pieno, bet su vandeniu gaunasi "šližyškesni").
Kaip pasigaminti tešlą, manau, žinot pačios  mirksiukas.gif  Iš šito produktų kiekio išeis apie 1kg. Skanaus  ok.gif
*

O gal visgi gali parašyti, kaip pasigamninti tą tešlą? Ačiū.
Džinė
QUOTE(Danguole55 @ 2005 12 12, 21:42)
Pagal koki recepta reikia kepti, kad gautusi ir pastoveje kuciukai minksti  g.gif  nes mano mama kai kepa,tai vis buna kieti  verysad.gif
*

sako, kad reikia į tešlą įpilti aliejaus

QUOTE(Sandrelle @ 2005 12 13, 07:25)
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr.cukraus, 80gr.margarino arba sviesto, 70gr.aguonų, 40gr.mielių, druskos, vandens (galima įpilt šlakelį pieno, bet su vandeniu gaunasi "šližyškesni").
Kaip pasigaminti tešlą, manau, žinot pačios  mirksiukas.gif  Iš šito produktų kiekio išeis apie 1kg. Skanaus  ok.gif
*

ačiū thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
bandysim gaminti wub.gif
Utiuitiutė
O gal visgi gali parašyti, kaip pasigamninti tą tešlą? Ačiū.

Į pašildytą vandenį (ne verdantį!) dėti sutrupintas mieles, margariną, druską ir cukrų, ištirpdyti ir ištrinti iki vientisos masės. Suberti miltus, aguonas ir užminkyti tešlą. Ji turi pakilti- kai pradės lipti per kraštus, perminkyti dar kartą. Ir taip kokius 2- 3 kartus. O paskui formuoti kūčiukus mirksiukas.gif
Džinė
QUOTE(Sandrelle @ 2005 12 13, 20:03)
Į pašildytą vandenį (ne verdantį!) dėti sutrupintas mieles, margariną, druską ir cukrų, ištirpdyti ir ištrinti iki vientisos masės. Suberti miltus, aguonas ir užminkyti tešlą. Ji turi pakilti- kai pradės lipti per kraštus, perminkyti dar kartą. Ir taip kokius 2- 3 kartus. O paskui formuoti kūčiukus  mirksiukas.gif
*

ačiū už receptą. Užsiminkiau šiandien tešlą, bet ji man kažkodėl visai nenori kilti verysad.gif
*joli*
QUOTE(Džinė @ 2005 12 16, 16:06)
ačiū už receptą. Užsiminkiau šiandien tešlą, bet ji man kažkodėl visai nenori kilti verysad.gif
*

tesla su dubeniu reikia laokyt siltai arba istatyt i didesni inda su siltu vandeniu ,kaip mat ima kilt smile.gif
*joli*
QUOTE(Sandrelle @ 2005 12 13, 07:25)
*

Is tikruju tai tikri kuciukai tikrai gaminami be jokiu riebalu ir be pieno, nes tai yra juodo pasniko valgis ir siai vakarienei tikrai nieks netinka nei su margarinu nei su pienu nei su kiausiniais smile.gif ,bet aisku SANDRELES kuciukai skanesni,tad kepkit kokius norit mirksiukas.gif ir kociokit kuo mazesnius nes jeigu didesni tai oi kokie bus kai ismirks piene(aguonu) biggrin.gif
PaMeL
mergytes kepiau slizikus siandien pagal si receptuka nu skanumas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif nu negaliu apsakyti niam thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif super aciukas uz receptuka labai jau thumbup.gif
Utiuitiutė
Is tikruju tai tikri kuciukai tikrai gaminami be jokiu riebalu ir be pieno, nes tai yra juodo pasniko valgis ir siai vakarienei tikrai nieks netinka nei su margarinu nei su pienu nei su kiausiniais smile.gif

Tikra tiesa mirksiukas.gif , bet visi juk nori skanesnių, minkštesnių, geresnių tongue.gif
akvilyte
bandysiu ir aš kept.. tik va nžn ar skanius kepr ar tuos "kūčiškus" g.gif
QUOTE(Džinė @ 2005 12 16, 15:06)
*

gal per karštą vandenį pylei g.gif nes kiek žinau mielles galima nudegint blink.gif ir tešla nekils mirksiukas.gif vanduo turi būt vos vos šimtas mirksiukas.gif
Utiuitiutė
bandysiu ir aš kept.. tik va nžn ar skanius kepr ar tuos "kūčiškus" g.gif

Kepk skaniuosius, su aguonpieniu bus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif O tie prėskieji vandeny išsileidžia kaip batonas (arba kaip pirktiniai)
Utiuitiutė

1.Gal padarei per kietą tešlą?
2.Gal laikai šaltai?
3.Gal buvo per karštas vanduo?
4.Gal pamiršai įdėt mielių?
MIRKCIUKELE
sakykit as dabar siuo metu esu Vokietijoj, gal galite pasakyti na kaip daryti mieline tesla su sausomis mielemis, nes nerandu kitu kur nusipirkti:(((( labai dekoju.
MIRKCIUKELE
ir beje, jei pvz. as neturiu namie svarstykliu, kaip gi man is akies viska deti???produktus turiu omeny:)?
Utiuitiutė
sakykit as dabar siuo metu esu Vokietijoj, gal galite pasakyti na kaip daryti mieline tesla su sausomis mielemis, nes nerandu kitu kur nusipirkti:(((( labai dekoju.

Ant pakuotės turėtų būti parašyta mirksiukas.gif O jei ne, man atrodo, gali naudot kaip ir paprastas- subert į pašildytą vandenį g.gif

O produktus dėk iš akies: stiklinė cukraus, keli šaukštai aguonų, kokie trys šaukšteliai riebalų, 2-3 stiklinės skysčio ir miltų, kol užminkysi tešlą. Vis tiek kažkas išeis mirksiukas.gif
PaMeL
QUOTE(kitik @ 2005 12 19, 17:07)
ir beje, jei pvz. as neturiu namie svarstykliu, kaip gi man is akies viska deti???produktus turiu omeny:)?
*

na as ir neturiu svarstykliu pasiziuri koks kiekis pakuoteje,ir daug maz primeti kiek tau reik mirksiukas.gif
Selena
Aciu Sandrelle uz labai skaniu kuciuku recepteli 4u.gif .Vaikai jau baigia susveisti biggrin.gif
Jolituxx
QUOTE(Selena @ 2005 12 21, 11:02)
Aciu Sandrelle uz labai skaniu kuciuku recepteli 4u.gif .Vaikai jau baigia susveisti biggrin.gif
*

Mes jau irgi prisikepem kuciuku, tik pas mus seimoje, kuciukus visuomet mama gamindavo pagerintus ax.gif . Man tokie irgi skanesni, i tesla ir kiausini dedu ir margarino gabaliuka. Sudejau dabar kuciukus i dezute ir paslepiau pati nuo saves i spintele, nes bijau, kad iki kuciu vel kepti reikes biggrin.gif
murmur
O gal kas nors galit papasakot kaip aguonpieni padaryt?
siais metais mamos nebus per sventes, man viska tenka daryt blush2.gif
Utiuitiutė
O gal kas nors galit papasakot kaip aguonpieni padaryt?

Pasiskaitinėk šitą temą mirksiukas.gif
akvilyte
prikepiau ir aš kūčiukų thumbup.gif dėjau 150g cukraus vietoj 250 ir tai man jie per saldūs blush2.gif bet laaaabai skanūs... tiesa tešla iškilo ne iš pirmo karto doh.gif
QUOTE(Sandrelle @ 2005 12 17, 16:48)
1.Gal padarei per kietą tešlą?
2.Gal laikai šaltai?
3.Gal buvo per karštas vanduo?
4.Gal pamiršai įdėt mielių?
*

padariau per kietą tešlą doh.gif per naktį neiškilo.. ryte praskiedžiau vandeniu ir per pusdienį iškilo thumbup.gif na ir prikepaiau blush2.gif paslėpiau nuuo vyro, bet žiūriu kad reik nuo savęs slėpt doh.gif blush2.gif
Ausriukas1
per kiek laiko turi iskilti kuciuku tesla? ax.gif
PaMeL
QUOTE(Ausriukas1 @ 2005 12 22, 17:04)
per kiek laiko turi iskilti kuciuku tesla? ax.gif
*

manau per pora valandu
kai jau iskils tikrai pamatysi mirksiukas.gif
ruta_zalia
Kuciukai visuomet kepami pas mus namuose, bet siame darbe esu tik pagalbine darbuotoja, nes tesla uzminko mama, o visa kita tai jau mano darbas. Mes megstame saldzius ir mazycius, manau tokiai sventei galima pasistengti. O gaunasi visuomet labai skanus, kepame ir suvalgome ju daug, tai visas Kuciu dziaugsmas blush2.gif
veriru
ir as siandien bandysiu kuciukus kepti, pagal Ciocia Polia receptuka smile.gif

O kucioms jau issikepsiu kuciskesniu tongue.gif kuciuku be sviesto ir pieno (recepta radau internete) :

Kūčiukai
0.5 kg miltų
ne pilna stiklinė vandens (pieno)
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
20-30 g mielių
ketvirtis stiklinės aguonų
100 g cukraus

2/3 miltų, nurodytų receptūroje, išsijojami į dubenėlį. Jų viduje padaroma duobutė, į kurią supilamos nedideliame cukraus kiekyje išleistos mielės, truputį pašildytas skystis. Viskas išmaišoma, paviršius apsijojamas miltais ir uždengus drobele, pastatoma šiltai, kad pakiltų. Į pakilusią tešlą supilamas aliejus, įberiamas cukrus, druska, įsijojami miltai ir viskas gerai išminkoma. Tešla minkoma apie 20 min. Jei tešla atrodo per minkšta, dar įsijojama miltų. Minkoma, kol tešla nebelimpa prie rankų ir įgauna gražų blizgesį. Pridengus drobele, dar kartą kildinama. Iš pakilusios tešlos daromi 1 cm storio voleliai, kurie supjastomi aštriu peiliu skersai maždaug 1 cm gabalėliais. Kad nesuliptų, kūčiukai pabarstomi miltais. Sudedami į miltais išbarstytą skardą ir kepami vidutinio karštumo orkaitėje (180 laipsių), kol gražiai pagelsta. Kad gražiai apkeptų iš visų pusių, kepant pavartomi mediniu šaukštu.

Valetka
QUOTE(Ciocia Polia @ 2005 12 13, 08:25)
*

Kepe mano vyras kuciukus pagal si recepta,tai gavosi thumbup.gif .Visi isgyre biggrin.gif Kitais metais kepsim vel.
san
QUOTE(veriru @ 2006 12 20, 14:56)
Kūčiukai
0.5 kg miltų
ne pilna stiklinė vandens (pieno)
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
20-30 g mielių
ketvirtis stiklinės aguonų
100 g cukraus
*

ir aš kepu pagal šį receptą. man gaunasi kieti bet trapūs (spusteli dantimis ir sutrupa visas) - ir mano giliu įsitikinimu tokie ir turi būti tongue.gif biggrin.gif

dėl tešlos iškilimo: jei su mielėm viskas tvarkoje, iškyla ji per pusvalandį (aš darau tuperwarininkiu principu, tik su paprastais indais - viskas puikiai gaunasi tongue.gif ).
darbsti
PRIKELIAU TEMA IS NUMIRUSIU! Tesla nekyla, ka daryti?
fistik
QUOTE(darbsti @ 2007 12 02, 11:35)
PRIKELIAU TEMA IS NUMIRUSIU! Tesla nekyla, ka daryti?
*

laikyk tesla siltai, turetu iskilti, jei tik neperkarstu vandeniu uzpylei mieles
Jolanta_Š
Hm, eisiu tikriausiai ir aš pabandyti išsikept g.gif. O gal dar ir pavyks. Na, visai netyčia lotuliukas.gif
kutuke
Ir as kepiau pagal Ciocia Polia receptuka, gavosi labai skanus thumbup.gif
GRAŽINA25
as pabandysiu pagal abu receptus thumbup.gif
Chanson
Nu Ciocia Polia, lenkiuos lyg žemės, kakta į grindis - geras tavo kūčiukų receptas notworthy.gif didelis ačiū aciuks.gif Net vyras mano valgė
Utiuitiutė
QUOTE(darbsti @ 2007 12 02, 13:35)
Tesla nekyla, ka daryti?
*

Pabandyk įpilt virinto drungno vandens, permnkyt viską ir padėt į šiltesnę vietą. Galbūt per kieta tešla, kaip Akvilytei anais metais? g.gif
QUOTE(*Rita* @ 2007 12 09, 21:25)
lenkiuos lyg žemės, kakta į grindis - geras tavo kūčiukų receptas  notworthy.gif
*

Netyčia užtikau šitą temą, malonu skaityt, kad patiko. Skaitau dabar garsiai mamai jūsų pagyrimus- juk iš tikrųjų čia jos receptas ax.gif
DinaR
Visai nesunku juos iskepti, o gaunasi daug skanesni ei parduotuviniai. Tik bent jau man paskausta rankos, kol isminkau, jei kurios nors mb sukalbamesnis nei mano diedas, siulau idarbinti. ax.gif Ir vaikams smagu pjaustyti teslos ritinelius smile.gif
Daivulyte
Vaziuosiu ir as pirkti mieliu ir kepsiu kuciukus wub.gif
Terija:)
Musu mergickai buna pats geriausias laikas kai gauna pasiterlint su tesla,tai vakar isbandem viena is receptu,super! Pirkt kuciuku nereiks,kepsim dar pries sventes.
Daivulyte
QUOTE(Ciocia Polia @ 2005 12 13, 07:25)
*

QUOTE(Ciocia Polia @ 2005 12 13, 20:03)
Į pašildytą vandenį (ne verdantį!) dėti sutrupintas mieles, margariną, druską ir cukrų, ištirpdyti ir ištrinti iki vientisos masės. Suberti miltus, aguonas ir užminkyti tešlą. Ji turi pakilti- kai pradės lipti per kraštus, perminkyti dar kartą. Ir taip kokius 2- 3 kartus. O paskui formuoti kūčiukus  mirksiukas.gif
*

Nusipirkom mieliu eisiu darbat daryti-kepti kuciukus ,parasysiu kas gavosi thumbup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.