Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentų tvarkymas perkant/parduodant NT

taip, sumos priklauso nuo perkamo nt
Atsakyti
QUOTE(mindaiva @ 2014 06 08, 19:46)
ar notaras tvirtinti turi sutartį , tik tada, kai pardavėjas atneša visus dok, tvirtinančius, kad nėra jokių skolų? o jei patvirtina nepatikrinęs, kaip pačiam patikrinti, jei visur gali kreiptis tik esamas šeimininkas? galima apskųsti notarą?
kada perduodami raktai? pasirašius sutartį, sutarus abiems šalims? o pinigai kaip?juk jei sutaria mėnesį pagyventi, gali prinaudoti visko ir nesumokėję nušveisti raktus?


Galiu tik perspėti, kad būtina tokiu atveju pasirašyti turto perdavimo priėmimo aktą (ar kaip jį bepavadinsi). Pas mus buvo taip: pasirašant pirkimo pardavimo sutartį pas notarą, pardavėjas patvirtino, kad jokių įsiskolinimų nėra. Sutartyje numatėme, kad už paslaugas apmoka pardavėjas iki visiško buto atlaisvinimo. Po sutarties pasirašymo pardavėjai bute gyveno dar kokį mėnesį. Pasirašėme aktą ir kai jau pradėjome paslaugų sutartis persirašinėti ant savęs, pasirodo už butą skolų labai daug doh.gif Mus išgelbėjo tik turto perdavimo aktas, kuriame skaitiklių parodymai nurašyti. Paslaugų įmonėse reikalavome, kad mums, t.y. naujiesiems savininkams, paslaugas teikti nuo nurodytų akte skaitiklių parodymų. Taigi, skolininkai tapome ne mes, o buvę savininkai. Be akto tuos tūkstančius greičiausiai būtų tekę mums patiems susimokėti doh.gif Šiuo atveju, notaras nei tikrino, kad skolų nėra, nei ką g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vil_ma @ 2014 06 09, 12:51)
Galiu tik perspėti, kad būtina tokiu atveju pasirašyti turto perdavimo priėmimo aktą (ar kaip jį bepavadinsi). Pas mus buvo taip: pasirašant pirkimo pardavimo sutartį pas notarą, pardavėjas patvirtino, kad jokių įsiskolinimų nėra. Sutartyje numatėme, kad už paslaugas apmoka pardavėjas iki visiško buto atlaisvinimo. Po sutarties pasirašymo pardavėjai bute gyveno dar kokį mėnesį. Pasirašėme aktą ir kai jau pradėjome paslaugų sutartis persirašinėti ant savęs, pasirodo už butą skolų labai daug  doh.gif  Mus išgelbėjo tik turto perdavimo aktas, kuriame skaitiklių parodymai nurašyti. Paslaugų įmonėse reikalavome, kad mums, t.y. naujiesiems savininkams, paslaugas teikti nuo nurodytų akte skaitiklių parodymų. Taigi, skolininkai tapome ne mes, o buvę savininkai. Be akto tuos tūkstančius greičiausiai būtų tekę mums patiems susimokėti  doh.gif  Šiuo atveju, notaras nei tikrino, kad skolų nėra, nei ką  g.gif


Priėmimo-perdavimo aktas sudaromas kaip atskiras dokumentas arba notarai pirkimo - pardavimo sutartyje įrašo, kad ši sutartis yra ir priėmimo-perdavimo aktas.
viską jūs padarėte teisingai. tačiau jūs greičiausiai pirkote būstą be paskolos. Jei perki su paskola atsirastų kėblumų, nes nuosavybės teisės naujajam pirkėjui, vadovaujantis Civilinio kodekso 6.393 str. 4 d., atsiranda tik nuo daikto perdavimo. Taigi pirkėjas, pasirašęs pirkimo-pardavimo sutartį (kai susitariama, kad papildomai bus sudaromas ir perdavimo aktas), laukia mėnesį, kol atlaisvins jo būstą, po mėnesio pasirašomas perdavimo aktas. tik tuomet pirkėjas gali registruoti savo nuosavybės teises ir tik tada eiti į banką dėl įkeitimo sutarties pasirašymo ir vėliau pas notarą tvirtinti hipotekos lakšto. ne kiekvienas pardavėjas sutinka pinigų laukti tiek laiko (dokumentai pradedami tvarkyti tik po jo išsikraustymo).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 09 birželio 2014 - 12:27
QUOTE(Vi_ktorija @ 2014 06 09, 12:24)
Priėmimo-perdavimo aktas sudaromas kaip atskiras dokumentas arba notarai pirkimo - pardavimo sutartyje įrašo, kad ši sutartis yra ir priėmimo-perdavimo aktas.
viską jūs padarėte teisingai. tačiau jūs greičiausiai pirkote būstą be paskolos. Jei perki su paskola atsirastų kėblumų, nes nuosavybės teisės naujajam pirkėjui, vadovaujantis Civilinio kodekso 6.393 str. 4 d., atsiranda tik nuo daikto perdavimo. Taigi pirkėjas, pasirašęs pirkimo-pardavimo sutartį (kai susitariama, kad papildomai bus sudaromas ir perdavimo aktas), laukia mėnesį, kol atlaisvins jo būstą, po mėnesio pasirašomas perdavimo aktas. tik tuomet pirkėjas gali registruoti savo nuosavybės teises ir tik tada eiti į banką dėl įkeitimo sutarties pasirašymo ir vėliau pas notarą tvirtinti hipotekos lakšto. ne kiekvienas pardavėjas sutinka pinigų laukti tiek laiko (dokumentai pradedami tvarkyti tik po jo išsikraustymo).


Na kad ne. Pirkom su paskola. Nuosavybės teisė perėjo nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo, tačiau numatėme, kad už komunalines paslaugas pagal sutartį apmoka pardavėjas iki visiško buto atlaisvinimo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vil_ma @ 2014 06 09, 13:28)
Na kad ne. Pirkom su paskola. Nuosavybės teisė perėjo nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo, tačiau numatėme, kad už komunalines paslaugas pagal sutartį apmoka pardavėjas iki visiško buto atlaisvinimo  g.gif


Patikslinu - pasirašėme Turto atlaisvinimo aktą blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vil_ma @ 2014 06 09, 14:28)
Na kad ne. Pirkom su paskola. Nuosavybės teisė perėjo nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo, tačiau numatėme, kad už komunalines paslaugas pagal sutartį apmoka pardavėjas iki visiško buto atlaisvinimo  g.gif

aš išvis nesuprantu, už ką mokami notarui pinigai, ir labai dideli, jei pats viską žinoti turi, pats viskuo pasirūpinti, o jis tik parašiukus sudėkite čia čia čia ir pasiima tūkstančius doh.gif , nusipirkome ir mes tokį turtelį, su skolomis, skolas atskyrėme, kas labai nepatiko ex savininkui, bet sutartį aiškiai buvo parašyta, notaras patikrina ar nėra skolų, o jis nieko netikrinęs užtvirtino sutartį, ir tik vėliau sužinojome koks "turtas" iš tikro pateko į mūsų rankas...ačiū Dievui, yra skolų atskyrimas, bet ant notarų esu pikta
Atsakyti
QUOTE(mindaiva @ 2014 06 13, 01:00)
aš išvis nesuprantu, už ką mokami notarui pinigai, ir labai dideli, jei pats viską žinoti turi, pats viskuo pasirūpinti, o jis tik parašiukus sudėkite čia čia čia ir pasiima tūkstančius doh.gif , nusipirkome ir mes tokį turtelį, su skolomis, skolas atskyrėme, kas labai nepatiko ex savininkui, bet sutartį aiškiai buvo parašyta, notaras patikrina ar nėra skolų, o jis nieko netikrinęs užtvirtino sutartį, ir tik vėliau sužinojome koks "turtas" iš tikro pateko į mūsų rankas...ačiū Dievui, yra skolų atskyrimas, bet ant notarų esu pikta


Notaras neturi galimybės patikrinti, ar turtas turi skolų. Notaras gali patikrinti ar turtas nėra įkeistas, ar nėra areštuotas, tačiau įsiskolinimų už komunalines ir kitokias paslaugas tikrinti negali. Todėl pirkėjas ir turi bent jau pasidomėti ar nėra įsiskolinimų už kitas paslaugas.
Atsakyti
notarui pora simtu ir gana. Mano atveju viskas ant delno paduota buvo. Deliojo tik parasus, o sumokejom kaip reikiant. Visi doc sutvarkyti su paskola truko nepilnai 3 savaites.
Raktus pasiemem, pusiaukeleje dokumentu tvarkymo
Atsakyti
QUOTE(linuta @ 2014 06 14, 13:41)
Notaras neturi galimybės patikrinti, ar turtas turi skolų. Notaras gali patikrinti ar turtas nėra įkeistas, ar nėra areštuotas, tačiau įsiskolinimų už komunalines ir kitokias paslaugas tikrinti negali. Todėl pirkėjas ir turi bent jau pasidomėti ar nėra įsiskolinimų už kitas paslaugas.


kaip patikrinti, jei visur turi sakyti savininko a.k. ir pavardę? dabar gavosi taip, akd buvusį savininką padavė į teismą už skolas vienas iš komunalinių paslaugų , o jis mus prijungė, kaip trečią asmenį, maždaug man dzin, aš jau ne savininkas, ir dzin, akd skolos jau porą metų kapsi, tai kaip notaras tikrino?
Papildyta:
QUOTE(locato @ 2014 06 15, 02:17)
notarui pora simtu ir gana. Mano atveju viskas ant delno paduota buvo. Deliojo tik parasus, o sumokejom kaip reikiant. Visi doc sutvarkyti su paskola truko nepilnai 3 savaites.
Raktus pasiemem, pusiaukeleje dokumentu tvarkymo

tai va, kad lupa pinigus už orą ir išdidžius savo veidus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mindaiva @ 2014 06 15, 20:10)
kaip patikrinti, jei visur turi sakyti savininko a.k. ir pavardę? dabar gavosi taip, akd buvusį savininką padavė į teismą už skolas vienas iš komunalinių paslaugų , o jis mus prijungė, kaip trečią asmenį, maždaug man dzin, aš jau ne savininkas, ir dzin, akd skolos jau porą metų kapsi, tai kaip notaras tikrino?
Papildyta:

tai va, kad lupa pinigus už orą ir išdidžius savo veidus  doh.gif


Aš Jums dar kartą pakartosiu smile.gif Notaras NETURI priėjimo prie kokio nors "skolų registro", jei turtas būtų tuo metu areštuotas ar įkeistas, tokiu atveju notaras netvirtintų sandorio be atitinkamų dokumentų. Jeigu jokių areštų, įkeitimų nėra, viskas tvarkoj. O jei yra kažkokios skolos už komunalines ar panašias paslaugas, jos NETURI pereiti pirkėjui ir visais atvejais lieka pardavėjui, standartiškai NT perleidimo sutartyse taip ir būna nurodyta.
Atsakyti
QUOTE(linuta @ 2014 06 16, 20:19)
Aš Jums dar kartą pakartosiu smile.gif Notaras NETURI priėjimo prie kokio nors "skolų registro", jei turtas būtų tuo metu areštuotas ar įkeistas, tokiu atveju notaras netvirtintų sandorio be atitinkamų dokumentų. Jeigu jokių areštų, įkeitimų nėra, viskas tvarkoj. O jei yra kažkokios skolos už komunalines ar panašias paslaugas, jos NETURI pereiti pirkėjui ir visais atvejais lieka pardavėjui, standartiškai NT perleidimo sutartyse taip ir būna nurodyta.


o ką reiškia NETURI? jei pardavėjas jų irgi neprisiima?
Atsakyti
QUOTE(mindaiva @ 2014 06 17, 23:27)
o ką reiškia NETURI? jei pardavėjas jų irgi neprisiima?


pagal pirkimo pardavimo sutartį pardavėjas garantuoja, kad nėra įsiskolinimų, jei vis dėlto jų yra, tai pardavėjo atsakomybė. Tiesiog būdamas apdairus pirkėjas turėtų pasirašyti su komunalinių paslaugų tiekėjais sutartis po nuosavybės perėjimo ir įregistravimo kaip galima greičiau.
Atsakyti