Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščia ir niekur nedirbanti

As irgi noreciau paklausti del ismoku is uzsienio. Dirbu jau metus Austrijoje, jei pastociau ar galeciau dekretiniu, motinystes ir vaiko prieziuros atostogu metu gyventi Lietuvoje aisku ir gimdyti Lietuoje? jei likciau cia tai zinau kad tiksliai gauciau, bet ar grizus i tevyne nebus taip kad jau man nebemokes nes deklaruosiu ir savo gyvenamaja vieta ir vaikui pasa daryciau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Cheeky_B @ 2013 03 07, 16:09)
As irgi noreciau paklausti del ismoku is uzsienio. Dirbu jau metus Austrijoje, jei pastociau ar galeciau dekretiniu, motinystes ir vaiko prieziuros atostogu metu gyventi Lietuvoje aisku ir gimdyti Lietuoje? jei likciau cia tai zinau kad tiksliai gauciau, bet ar grizus i tevyne nebus taip kad jau man nebemokes nes deklaruosiu ir savo gyvenamaja vieta ir vaikui pasa daryciau g.gif

Galit grizti,bet nieko gero cia negausit,manau ten kur dirbat,didesnes ismokas gautumete.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 03 08, 10:20)
Galit grizti,bet nieko gero cia negausit,manau ten kur dirbat,didesnes ismokas gautumete.


tai man reiskias nemoketu is mano dabartines darbovietes, jei budama nescia iseiciau i dekreta ir grisciau kazkuriam laikui i Lietuva.
Atsakyti
QUOTE(Cheeky_B @ 2013 03 08, 10:25)
tai man reiskias nemoketu is mano dabartines darbovietes, jei budama nescia iseiciau i dekreta ir grisciau kazkuriam laikui i Lietuva.

Kodel nemoketu,moketu,tik Lietuvoj nieko negautumete,na nebent vaika registruotumete Lietuvoj,tai vienkartine gautumete.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 03 08, 10:44)
Kodel nemoketu,moketu,tik Lietuvoj nieko negautumete,na nebent vaika registruotumete Lietuvoj,tai vienkartine gautumete.


aaaa, tai vat as ir klausiu ar moketu jei laikinai isvykciau is cia, nes vilniuj kaip bebutu yra mamos, kurios padetu pirma laika su vaikuciu tvarkytis. as ieskojau informacijos internete ar taip galima, radau mamu pokalbius kad UK mamos dirba , o gimdo ir vaiko prieziuros atostogas praleidzia LT, paskui grizta.. tai vienos rase kad "kaip gi taip juk skiepai ir turi zymetis (taip ir nesupratau kur zymetis? ligoninej ar tave namie lanko ir maziuka?)" o kita moteris parase, kad ji isejo dekretiniu ir isvare i LT ir darbdavis jai mokejo visa laika ir cia tik moters asmeninis reikalas kur gimdyti ir kur praleisti tas atostogas..tai taip ir likau nesupratus kaip istikro g.gif

dar uzklausiau to paties vienam saite kur ale teikia informacija teisine nemokamai, bet kai nemokamai tai ir laukiu jau savaite biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cheeky_B @ 2013 03 08, 14:23)
aaaa, tai vat as ir klausiu ar moketu jei laikinai isvykciau is cia, nes vilniuj kaip bebutu yra mamos, kurios padetu pirma laika su vaikuciu tvarkytis. as ieskojau informacijos internete ar taip galima, radau mamu pokalbius kad UK mamos dirba , o gimdo ir vaiko prieziuros atostogas praleidzia LT, paskui grizta.. tai vienos rase kad "kaip gi taip juk skiepai ir turi zymetis (taip ir nesupratau kur zymetis? ligoninej ar tave namie lanko ir maziuka?)"  o kita moteris parase, kad ji isejo dekretiniu ir isvare i LT ir darbdavis jai mokejo visa laika ir cia tik moters asmeninis reikalas kur gimdyti ir kur praleisti tas atostogas..tai taip ir likau nesupratus kaip istikro  g.gif

dar uzklausiau to paties vienam saite kur ale teikia informacija teisine nemokamai, bet kai  nemokamai tai ir laukiu jau savaite  biggrin.gif

apie kažko gavimą čia galit info tik iš LT institucijų gaut.
Kas gi jums atsakys ar Austrijos įstaigos mokės jei LT būsit? visų pirma, Austrijoj kitokios trukmės auginimo atostogos. Jei ten išeisit tam laikui, tai ir gausit išmokas, tik ten neišsideklaruokite. Gausite pajamas iš ten, o pabūsit LT, ir gimdykit į sveikatą LT - lengviau bus, bent suprasit daktarus wink.gif
Tačiau jei jūs norit lietuviškos trukmės ,,atostogų" ir austriško dydžio išmokų ,,per" sodrą - taip nebus wink.gif

Aš pvz LT gavau vaiko auginimo atostogų išmoką, o gyvenu Olandijoj. jūsų atveju atvirkštinis variantas įmanomas

dėl skiepų, dėl atsižymėjimo - tiesiog informuotumėt kad vaikas gimė ir tiek. ir kad gimdėt LT, kad čia būnat, siepijat, po to su skiepų pasu suregistruojat skiepus ir viskas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_x2: 08 kovo 2013 - 18:51
QUOTE(mama_x2 @ 2013 03 08, 19:46)
apie kažko gavimą čia galit info tik iš LT institucijų gaut.
Kas gi jums atsakys ar Austrijos įstaigos mokės jei LT būsit? visų pirma, Austrijoj kitokios trukmės auginimo atostogos. Jei ten išeisit tam laikui, tai ir gausit išmokas, tik ten neišsideklaruokite. Gausite pajamas iš ten, o pabūsit LT, ir gimdykit į sveikatą LT - lengviau bus, bent suprasit daktarus wink.gif
Tačiau jei jūs norit lietuviškos trukmės ,,atostogų" ir austriško dydžio išmokų ,,per" sodrą - taip nebus wink.gif

Aš pvz LT gavau vaiko auginimo atostogų išmoką, o gyvenu Olandijoj. jūsų atveju atvirkštinis variantas įmanomas

dėl skiepų, dėl atsižymėjimo - tiesiog informuotumėt kad vaikas gimė ir tiek. ir kad gimdėt LT, kad čia būnat, siepijat, po to su skiepų pasu suregistruojat skiepus ir viskas.



ne tai aisku kad is LT sodros ir LT nieko negausiu (tik jei grisciau gauciau ta vienkartine), as sneku apie tai ar aplamai tai imanoma, ar nenuspres jie cia austrijoj kad as cia nebegyvenu ir nieko nebemokes, nors esu pradirbus ir uzsidirbus. jo aisku reikes klausti vietiniu, darbe paklausti galeciau, bet nenoriu afisuotis del tam tikru priezasciu, na ziuresim, matyt reiks gydytojo klausti arba kad jis nukreiptu kur pasiteirauti.


Aciu merginos.
Atsakyti
na, o man buvo taip, kad aš pastojau irgi neplanuotai, o išdirbusi, apskritai, buvau tik pusę metų. Pirmiausia atsimenu įstojau į darbo biržą, kad esu bedarbė. Negavau paramos, nes jai gauti reikia būti išdirbus 18 mėn. Tuomet, kai liko 70 dienų iki gimdymo, iš darbo biržos išbraukia ir keliauji į soc. paramos skyrių. Dabar neatsimenu kas buvo iki kol pagimdžiau, bet atrodo gavau 300 kažkiek pašalpą gal.. Žodžiu, kai pagimdai, gauni med. išrašą apie vaikiuką, su kuriuo keliauji į metrikacijų biurą, ten gauni gimimo liudijimą. Beje, jei yra tėvas, jis turi nueiti pas notarą su tuo pačiu lapuku ir išsiimti patvirtinimą, kad yra to vaiko tėvas. Kainavo 50 lt man atrodo. Ir tada į metrikus to gimimo liudijimo smile.gif tada.. Soc. skyriuj su gim. liudijimu parašai prašymą vienkartinei išmokai gauti. Tai yra 1420 lt ar panašiai ir tuo pačiu metu parašai prašymą, kad tu gautum apie 300. VISKĄ tau susakys darbuotoja ;D tai realiai tu kas mėnesį gausi apie 97litus vaikui, apie 300 vaikui ir apie 300 sau + vienkartinė išmoka 1420 maždaug.
Tavo sveikatos draudimą kompensuos iki vaikui sueis 8metai. Aš dabar ieškau info apie visokius dalykus kaip pvz kas būna, kai vaikui sueina 3metai, kas pasikeičia, mat jau gali lankyti darželį, ar galima lankyti kažkokius kursus darbo biržoj biggrin.gif esu visiškai žalia irgi.

Ta-daaaa biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Filonox @ 2013 03 31, 18:23)
na,  o man buvo taip, kad aš pastojau irgi neplanuotai, o išdirbusi, apskritai, buvau tik pusę metų. Pirmiausia atsimenu įstojau į darbo biržą, kad esu bedarbė. Negavau paramos, nes jai gauti reikia būti išdirbus 18 mėn. Tuomet, kai liko 70 dienų iki gimdymo, iš darbo biržos išbraukia ir keliauji į soc. paramos skyrių. Dabar neatsimenu kas buvo iki kol pagimdžiau, bet atrodo gavau 300 kažkiek pašalpą gal.. Žodžiu, kai pagimdai, gauni med. išrašą apie vaikiuką, su kuriuo keliauji į metrikacijų biurą, ten gauni gimimo liudijimą. Beje, jei yra tėvas, jis turi nueiti pas notarą su tuo pačiu lapuku ir išsiimti patvirtinimą, kad yra to vaiko tėvas. Kainavo 50 lt man atrodo. Ir tada į metrikus to gimimo liudijimo smile.gif tada.. Soc. skyriuj su gim. liudijimu parašai prašymą vienkartinei išmokai gauti. Tai yra 1420 lt ar panašiai ir tuo pačiu metu parašai prašymą, kad tu gautum apie 300. VISKĄ tau susakys darbuotoja ;D tai realiai tu kas mėnesį gausi apie 97litus vaikui, apie 300 vaikui ir apie 300 sau + vienkartinė išmoka 1420 maždaug.
Tavo sveikatos draudimą kompensuos iki vaikui sueis 8metai.  Aš dabar ieškau info apie visokius dalykus kaip pvz kas būna, kai vaikui sueina 3metai, kas pasikeičia, mat jau gali lankyti darželį, ar galima lankyti kažkokius kursus darbo biržoj biggrin.gif esu visiškai žalia irgi.

Ta-daaaa biggrin.gif

Na,jeigu teveliai nesusituoke,tai pas notara keliaut turi abudu smile.gif ir i metrikacija taip pat smile.gif
260 lt vienkartine nesciai,kai sueina 30 sav.
1430 lt vienkartine gimusiam vaikui.
jeigu nesigauna zmogui po 350 lt,tai galima kreiptis del soc.pasalpos,jeigu praeitu metu pajamos nevirsija zmogui 525 lt,tai galima kreiptis del vaiko pinigu po 97.50 lt nuo gimimo iki 2-ju metu,nuo 2-ju po 52 lt.
Atsakyti
tai jeigu tėvai neturi pinigų vaikas turi keliauti į vaikų namus?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(devuška @ 2013 04 04, 19:01)
tai jeigu tėvai neturi pinigų vaikas turi keliauti į vaikų namus?smile.gif

Jeigu seimos pajamos nevirsis zmogui 350 lt,tai galesit soc.pasalpa tvarkitis seimai,cia kiek iseis priklausis nuo jusu ir vyro pajamu.
97.50 lt gaudinesit,jeigu praeitu metu pajamos nevirsis 525 lt/zmogui
Vienkartine nesciai 260 lt gausit tik viena karta,taip pat ir su vienkartine gimusiam vaikui 1430 lt irgi gausit tik viena karta.
Na,manau,kai atsiranda vaikas,tai reikia daryti viska,kad tik butu is ko ji islaikyti,t.y dirbti.
Atsakyti
sveiki norejau pasiteirauti ar yra cia manu katroms veluoja moketi pinigelius uz vaika nes as ju negaunu uz sausi,vasary,kova kur priklauso vaikui iki dvieju metuku tas nepilnas 100lt kiek klausineju socialiniam ir seniunijoj vis sako mokes kita menesi bet taip ir nesulaukiam. jau ne viena mama pazystu su tokia situacija,ir mums niekas nieko nesako kaip is tiesu yra verysad.gif
Atsakyti