Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščia ir niekur nedirbanti

"moterys, kurioms įstatymų nustatyta tvarka suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, bei nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo;

vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų; "

Visais klausimais reikia kreiptis i Valstybinę ligonių kasą.

Man reikėjo nueiti pačiai su vaiko gimimo liudijimu po to kai vaikui sukako 3m. ir pratęsė, gavau nemokamą mediciną iki vaikui sukaks 8 metai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(milereta @ 2011 02 09, 09:14)
"moterys, kurioms įstatymų nustatyta tvarka suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, bei nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo;


Taip, bet iki tol moketi reikia. O ne del to, kad nescia, tai nemokamai. Nera tokios nuostatos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(milereta @ 2011 02 09, 09:14)
"moterys, kurioms įstatymų nustatyta tvarka suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, bei nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo;

vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų; "

Visais klausimais reikia kreiptis i Valstybinę ligonių kasą.

Man reikėjo nueiti pačiai su vaiko gimimo liudijimu po to kai vaikui sukako 3m. ir pratęsė, gavau nemokamą mediciną iki vaikui sukaks 8 metai. 4u.gif

Tai vaika iki 8 auginant aisku, kad taip yra. Bet uzklaususio ir atsakiusios i klausima, kad nedirba ir eina pas gyd. nemokamai, pasisakymuose bei prie esamos informac. nera jokiu uzuominu, kad bent po viena vaika jau turetu g.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 02 09, 09:39)
Tai vaika iki 8 auginant aisku, kad taip yra. Bet uzklaususio ir atsakiusios i klausima, kad nedirba ir eina pas gyd. nemokamai, pasisakymuose bei prie esamos informac. nera jokiu uzuominu, kad bent po viena vaika jau turetu  g.gif .


Taip, vaiku neturime dar. Tiesiog zmona visa gyvenima sportavo uz Lietuva, ir baige karjera. O kadangi zymiu pergaliu, uz kurias mokama sportininko renta nebuvo, tai dabar situacija ziauri. Mazdaug aciu kad save lietuvai aukojai, ir viso gero. Nes niekur nedirbai, mokesciu nemokejai.... Tokia situacija beje pas kas antra lietuvos sportininka pabaigusi karjera, jei tai ne krepsininkas aisku wink.gif
Skambinau i ligoniu kasa, pasiule i darbo birza registruotis. Tada viskas bus nemokamai. Ta prasme, ji bus draudziama valstybes lesomis, kaip oficiali bedarbe. Absurdas. Nenorim mes i ta birza eiti. As maniau kad zmones i birza eina kad darbo ieskoti, o ne kad kazkoki statusa igyti ir kad medicina nemokama butu. O is mano vieno algos sunku butu, juk ten kosmosa kainuoja tos med paslaugos jei paciam moketi. Aisku, yra variantas PSD pradeti moketi. Bet kad jis galiotu berods reikes susimketi psd skola nes anksciau nemoketas jis niekad. Ir dar po pirmos imokos tik po 3 menesiu prades galioti tas valstybinis sveikatos draudimas, taip sake ligoniu kasa vakar.
Paklausite aisku, kodel savarankiskai nemokejo mokesciu? Atsakysiu - valstybe sportininkams tokias asaras moka, ir dar kad kuo maziau moketi, pati mokesciu nemoka, tipo is tu asaru, stipendiju patys mokekites savarankiskai savo draudimus. Jus moketumete? Idomu uz ka tada sportuoti reiketu.
Nereikia musu saliai aktoriu, menininku, sportininku. Juk ne kiekvienas aktorius garsus tampa ir i televizija kakadu vesti nueina, ne kiekvienas sportininkas karjera svaiginancia padaro. ne kiekvieno tapytojo paveikslai geriausiose galerijose kabo. Kazkas juk turi ir pralaimeti, kad butu laimetojai... O ka daryti praleimejusiems, kai nuo ju ju sava valstybe nusisuka? Pradeti kurti nauja gyvenima kai jau puse jo nugyvenai?....
Atsakyti
QUOTE(Vaidutia @ 2011 02 09, 08:28)
Turint vaika iki 7 metu,neprisiregistravus birzoj, taip pat visa medicina nemokama.

Jeigu i lygoniu kasa nuejot su liudijimu uzsiregistravot,tai taip.
Atsakyti
QUOTE(inrisa @ 2011 02 08, 15:17)


nesamone! nesciosios yra draudziamos valstybes tik nuo 28 sav.! todel jei nedirbi ir nestovi birzoje privalai draustis t.y. moketi kas menasi 72lt
Papildyta:
QUOTE(Finalfour @ 2011 02 08, 15:00)
Sveikos, reiketu Jusu, patyrusiu mamu  patarimo...
Situacija tokia:
Zmona tapo nescia. Ji jau seniai yra bedarbe, darbo birzoje nestovi. As dirbu.
Ar mums priklauso kokios nors nemokamos med. paslaugos? Ar del to kad ji bedarbe irr nestovi birzpje, jai kainuos kiekvienas vizitas pas daktara, viskas absoliuciai bus mokama? Net nueiti pas paprasciausia valstybini ginekologa kad nestuma patvirtintu kainuos? Kokie variantai? Uzsiregistruoti birzoje vien tam kad igyti bedarbes statusa?
O gimus vaikeliui galima tiketis bent kazkokios pasalpos is valstybes?
Visiskai nic nieko sia tema nezinau...


Ištrauka iš 2010-11-05 Informacija apie savarankiškai mokamas privalomojo sveikatos draudimo įmokas
* Apdraustaisiais, kurie draudžiami PSD valstybės lėšomis laikomi:
4) moterys, kurioms įstatymų nustatyta tvarka suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, ir nedirbančios moterys nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo;

taigi jum reikia užsiregistruot darbo biržoje, arba mokėti kas mėn. 72lt savarankiškai iki28 sav.
Atsakyti
QUOTE(Finalfour @ 2011 02 09, 11:01)
Skambinau i ligoniu kasa, pasiule i darbo birza registruotis. Tada viskas bus nemokamai. Ta prasme, ji bus draudziama valstybes lesomis, kaip oficiali bedarbe. Absurdas. Nenorim mes i ta birza eiti. As maniau kad zmones i birza eina kad darbo ieskoti, o ne kad kazkoki statusa igyti ir kad medicina nemokama butu.


Tai mokekit uz gydyma cool.gif Nesuprantu tokiu kvailu principu. Kitos iseities nera. Arba isidarbinti kur nors ir DIRBTI biggrin.gif
Atsakyti
Paskaiciau ir su daug kuo sutinku. Bedarbems nestuke.gif ir nestovincioms darbo birzoje tikrai reikia uz viska moketi. Tik pirmoji pagalba nemokama. Dabar mokesciai skolas sugeba ismusineti, ir net delspinigiai auga.
Atsakyti
smile.gif sveikos gal kas galetu atsakyti i man rupimus g.gif klausimus esu nestuke.gif 16sav ir stoviu darbo birzoje nuo 20090204 vyras tai pat birzoje stovi jau 4men auginu du vaikus vienam 9m kitam 11m.jokiu pasalpu negaunu norejau suzinot ar man priklausis gauti kokiu pinigeliu ir is kur ar kur man reiktu kreiptis
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LEGEZO @ 2011 04 12, 18:07)
smile.gif sveikos gal kas galetu atsakyti i man rupimus g.gif  klausimus esu nestuke.gif  16sav ir stoviu darbo birzoje nuo 20090204 vyras tai pat birzoje stovi jau 4men auginu du vaikus vienam 9m kitam 11m.jokiu pasalpu negaunu norejau suzinot ar man priklausis gauti kokiu pinigeliu  ir is kur ar kur man reiktu  kreiptis
  4u.gif

Vienkartine nesciai,kai sueis 30 sav-260 lt.
Vienkartine gimusiam vaikui-1430 lt
Vaiko pinigai nuo gimymo iki 2 metu-97.50 lt
Soc.pasalpa jei vienam seimos nariui neiseis po 350 lt.
Maisto paketai,net ir dabar priklauso.
cia viska reikia tvarkitis soc.skyriuje,seniunijoje,pagal deklaruota gyvenama vieta.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 04 12, 18:20)
Vienkartine nesciai,kai sueis 30 sav-260 lt.
Vienkartine gimusiam vaikui-1430 lt
Vaiko pinigai nuo gimymo iki 2 metu-97.50 lt
Soc.pasalpa jei vienam seimos nariui neiseis po 350 lt.
Maisto paketai,net ir dabar priklauso.
cia viska reikia tvarkitis soc.skyriuje,seniunijoje,pagal deklaruota gyvenama vieta.

smile.gif aciukas uz informacija
Atsakyti
QUOTE(LEGEZO @ 2011 04 12, 19:53)
smile.gif  aciukas uz informacija

smile.gif o jai dabar isidarbinciau ar pasikeistu mano pinigine situacija nes kazka uzsimine darbo birzos konsultante g.gif
Atsakyti