Įkraunama...
Įkraunama...

Braškės

Digle, gali juos nutraukt, o pasidauginimui dar jų priaugs ir po uogų derėjimo irnesakyk.gif , žinoma čia kalba apie paprastas ne remontantines braškes.
Atsakyti
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 19, 17:54)
Digle, gali juos nutraukt, o pasidauginimui dar jų priaugs ir po uogų derėjimo irnesakyk.gif  , žinoma čia kalba apie paprastas ne remontantines braškes.

O joms nereikia ūsų karpyti. g.gif
na tas vyriškis kuris mums pardavė daigus ir užsiima tuom, liepė šiemet neleist derėt uogom, kad krūmai sustiprėtų. Ir ar galima jas tręšti paukščių mėšlu,nes anyta jau užsiraugė. g.gif
Atsakyti
Ką dar pastebėjau, mūsų remontantinės ūsų kol kas neleidžia, tik pernai įsigijom, tai nelabai žinau kada ką jos daro biggrin.gif

uolma, teisingai tas vyriškis sakė, bet argi vaikus auginam tik pagal knygas, tas pats ir su braškėm biggrin.gif

Tik pasodintų mano nuomone nereikėtų tręšti, geriau rudeniop ar kitą pavasarį.
Mes beveik netrešiam, norim ekologiškesnių uogų.Truputį patrešiam rudenio trašom, tada man atrodo, kad tik šaknys gauna, sustiprėja, o iki uogų nedaeina lotuliukas.gif

Gal tas paukščių mėšlas ir gerai, bet nepraktikavom, man atrodo nuo tų mėšlų atsiranda tokių kirmėlyčių ir graužia šaknis g.gif

Taigi , auginu braškes iš nuojautos biggrin.gif , kol kas neblogai sekasi ax.gif

Tikriausiai patyrę braškių verslininkai į viską kitaip žiūri biggrin.gif
Atsakyti
Man dilema iškilo dėl braškių. Mes tik rudenį atsikraustėm gyventi į naujus namučius. Buvusių šeimininkų braškių yra nemažai, bet jos auga mums netinkamoje vietoje. Dar to betrūko, kaimynai įsirengė automobilio stovėjimo aikštelę prie pat sklypo ribos plaei visą ilgį mūsų braškių pasodintų. Tvoros nėra. Planuojame įsirengti gręžinį, ir į tą sklypo vietą nusigauti su spec. transportu įmanoma tik per braškynus. Jau esu paruošusi vagas, kur norėsiu perkelti braškes. Kaip protingiau man elgtis? Ar sodinti pavasarinius ūsus jau į tą naują vietą? Bijau, kad bevažinėdami per braškes darbininkai suvažinės ir ūsus. Uogų irgi norisi. Ką daryt? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 19, 19:08)
1.
Ką dar pastebėjau, mūsų remontantinės ūsų kol kas  neleidžia, tik pernai įsigijom, tai nelabai žinau kada ką jos daro biggrin.gif



2.
Gal tas paukščių mėšlas ir gerai, bet nepraktikavom, man atrodo nuo tų mėšlų atsiranda tokių kirmėlyčių ir graužia šaknis g.gif


Tikriausiai patyrę braškių verslininkai į viską kitaip žiūri biggrin.gif

1.
Kiek zinau, tai remontantines braskes usus leidzia retai, ne taip kaip paprastos. ax.gif
2.
Kazkur skaiciau, kad pauksciu meslas braskems yra negerai. Jei prisiminsiu kur, tai parasysiu.
Va koks buvo sakinys: Braskiu augintojai turi zinoti, kad pauksciu meslas braskems yra netinkamas. smile.gif
Atsakyti
merginos, noriu patarimo dėl mulčiavimo plėvelės. Nusipirkau šiandien Senukuose plėvelės specialiai braškėms - apačia juoda, viršus baltas. Bet ji nepraleidžia vandens blink.gif Ar tikrai gerai tokia plėvelė?
Atsakyti
QUOTE(ausrap @ 2009 05 20, 19:17)

Kiek zinau, tai remontantines braskes usus leidzia retai, ne taip kaip paprastos. ax.gif

Tai jų ten gal visokių veislių būna, mes kelinti metai po kelis daigelius išbandom, kelis kartus sėjom sėklomis.Dygo labai prastai schmoll.gif , iš dešimt sėklų dvi,trys unsure.gif .Taigi vienos tos sėtinės neleido jokių ūsų, matomai dauginasi kerelio dalijimu g.gif , uogos buvo mažos, rūgštokos ir daugiau su jom nesiceckinom.
Čia kur nuotrauką buvau įkėlus su šiūmetėm uogom, praeitą pavasarį sėtos ir vasaros antroje pusėje užaugino vieną vaikelį biggrin.gif

Dar pernai daigeliais sodinom - ūsų prileido tikrai nemažai.

Didieji braškių augintojai mokina: - pirmais metais neleiskit žydėt, neleiskit augt ūsams umn.gif , nelabai noriu tikėt, kad užsodinę hektarą ir daugiau jie tą daro g.gif , ką jie daro - patrešia, nupurškia nuo žolių, nuo puvinio ... užderėjo thumbup.gif ir valgykit brangieji. Jie nežaidžia taip kaip mes mėgėjai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Smagi @ 2009 05 19, 13:15)
OHO, kaip faina, aš vakar tik iš šaldymo kameros paskutiniąsias išsitraukiau ir suvalgiau, o čia jau šviežias skinsit  bigsmile.gif

Esu naujokė sodo darbuose, bet supratau, kad tai man patinka, po truputį ir viską išmoksiu, vat čia pirmą kartą išgirdau, kad reikia braškes nupjauti rudenį. Čia nepriklausomai nuo to, kokios veislės jos?  g.gif

Aš kasdien jau nuskinu po 3 braškes.Pradėjo derėti jau ne tik remontantinės,bet ir parastosios braškės.Sakykite ką norite,bet paprastos ir saldesnės ir kvapnesnės ir didesnės. bigsmile.gif
Vakar apsižiūrėjau,kad dar šaldiklyje krūva šaldytų braškių,kai prasideda jau naujas sezonas.Tai dabar kasdien valgome šaldytas braškes su naminiu jogurtu. mirksiukas.gif
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 19, 20:08)
Ką dar pastebėjau, mūsų remontantinės ūsų kol kas  neleidžia, tik pernai įsigijom, tai nelabai žinau kada ką jos daro biggrin.gif

Mano remontantinės,įsigytos pernai per tą vajų-reklamą per Lietuvos ryto laikraštį,labai daug pernai prileido ūsų,tai nuotraukoje uogos šiltnamyje jau iš pasodintų ūsų.O pirminiai krūmeliai palikti lauke,tik žydi dar . g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 20 gegužės 2009 - 21:22
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 20, 22:22)
.Sakykite ką norite,bet paprastos ir saldesnės ir kvapnesnės ir didesnės. bigsmile.gif

drinks_cheers.gif , man tos remontantinės tik dėl įdomumo biggrin.gif , auginam žemuoges, raudonas ir baltas, tai uogų būna iki šalčių thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 20, 22:36)
drinks_cheers.gif , man tos remontantinės tik dėl įdomumo biggrin.gif , auginam žemuoges, raudonas ir baltas, tai uogų būna iki šalčių thumbup.gif

Tai va ir mane sugundė ta reklama-vajus,išbandyti.Mėgstu bandyti-kas nauja. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 20, 22:40)
Tai va ir mane sugundė ta reklama-vajus,išbandyti.Mėgstu bandyti-kas nauja. mirksiukas.gif

Čia apie tas braškes kur vijoklinės ir naujovė atseit ,ir brangios labai ? Vat netikiu tokiom reklamom ir ne be reikalo,nes neseniai pirkau daigų pas braškių augintojus,tai išsikalbėjom apie tas išreklamuotas.Tai jie tik juokiasi,sako žmonių mulkinimas,mes turim tokio tipo remontantinių braškių,kur galima augint kaip vijoklines. Ir daigus pardavinėjam nepalyginamai pigiau smile.gif gaila,kad per vėlai nuvažiavau, jau išpardavę buvo.
Atsakyti
Aš niekaip nesuprantu, kai sako - vijoklinės braškės. Ką , jos lipa kaip pvz. agurkas unsure.gif , nu, nesamonė biggrin.gif Suprantu, kad gali pavadint svyrančia, jeigu remontantinę braškę pasodinsi į vazoną ir pakabinsi, o jei pririši ūsą į viršų bus vijoklinė.Ir nemanau, kad būna tokia uogų gausa vienu metu kaip pripaišyta reklaminėse nuotraukose, nes tas augalėlis numirtų arba nežinau, kuo ten jį turėtų šert unsure.gif - tokiu atveju nelabai uogą galima būtų valgyt unsure.gif
Atsakyti