Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Braškės
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
AveM
O mano remantantines syksios ant usu.
IngridaB
Aš ir matau tik eilines braškes.Tokių ir pas mane pilna(šiandien parsivežiau puslitiruką braškių). mirksiukas.gif Jūs man parodykite,kai ūsai,kabantys ore duos uogas,va tada patikėsiu. mirksiukas.gif
DeeDee
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 25, 21:17)
Aš ir matau tik eilines braškes.Tokių ir pas mane pilna(šiandien parsivežiau puslitiruką braškių). mirksiukas.gif Jūs man parodykite,kai ūsai,kabantys ore duos uogas,va tada patikėsiu. mirksiukas.gif
*

tokią vazoninę pirkausi vienoj šalia Kauna esančioj prekybvietėj - kol augo vazone, turėjo ūsus su mažais dukteriniais augalėliais ir uogų buvo ant tų dukterinių. Skonis rūgštokas, pačios uogos pailgos, žydi ryškiai ružavai. Persodinau žiemai į dirvą, taip ir liko šalia kitų - nieko ypatingo wink.gif ( na, neskaitant to, kad kaimynei vis užkliuva žiedų spalva biggrin.gif )
AveM
O tai tos svyrancios,as tai nesuprantu ju augimo principo,man tik paveikslelyje teko jas matyti,kas ten per braskes.Tokios vazone pasodintos iskeltos i auksti ir nusvirusios iki zemes visos apkibusios uogomis. g.gif
sena pažįstama
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 25, 21:17)
*

Parodysiu 4u.gif Nesiruosiu niekur begti biggrin.gif Tiesiog jos skiriasi butent tuo nuo eilines braskes, kad zydi bei vaisius duoda ne motininis keras, bet "vaikai" mirksiukas.gif O tas pavadinimas-vijoklines-jau seniau sakiau, dzin, kaip vadinasi, nors ir skraidancios, svarbu, kad jos KITOKIOS. Gal vijokline pavadinta todel, kad buna usai triskart ilgesni nei eiliniu braskiu bei vaisius veda ne motininis keras, o dukteriniai(ir ne zemej auginami, is zemeje dukterinio augancio sudas, issigimes, net nefotkinau ir jusu nejuokinau. Tas pats ir pas anyta-dukteriniai kerai simet is tu vadinamu vijokliniu neduoda nei ziedo, nei vaisiaus, nei uso, absoliuciai nieko).
Bet kantrybes 4u.gif As tikrai pazadu fotografuoti ir tai irodyti 4u.gif

Geriau realesni dabar klausima patarkit-kaip kovoti pries miltlige? g.gif
IngridaB
Tai čia rūšis vijoklinių kita?Pas mane skaitoai remontantinės-vijoklinės,valgome nuo ir motininio kero ir nuo pasodintų ūsų uogas.Ūsai normalūs,jokių tokių ilgų nėra.Tai čia gal kokia kita veislė? g.gif Ir pas mane tie ūsai visai neišsigimę,duoda uogas taip pat tokiu pat kiekiu kaip ir motininis. ax.gif Nu tikrai darosi įdomu. bigsmile.gif
Nuo miltligės yra dabar visokių priemonių purkšti. g.gif Kitko nežinau. schmoll.gif
succes
Siandien buvau sode ir maciau kad jau mano ankstyvu braskiu viena kita uoga ruzava, tai savaitgali jau nusiskinsim sunokusias lotuliukas.gif smile.gif

SENA PAŽĮSTAMA, neprivalai niekam nieko irodineti, juk cia ne vaiku darzelis, tegul jau pas kitas buna ne vijoklines, o pas mus vijoklines lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif , as irgi bandziau kazka ispradziu kazkam irodineėti, bet nusispjoviau ir lai pasiunta, juk cia vistiek, cituoju "raso kas ant seiles uzeina" , puikiai zinau kai pauga tos braskes, nes mano sesuo jau 5 metai jas augina.
O kuom ta miltlige pasireiskia? kas darosi tom braskem?
DeeDee
mamkaa, kai turėsi moksliškai pagrįstų faktų, galėsi akis draskyti. Dabar gi matau tik didžiulį neišmanymą ir kvailą užsispyrimą. Sėkmės kovojant su miltlige. Patarčiau, bet jūsų stebuklingosioms - "skraidančių" priemonių reikia laugh.gif
succes
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 26, 13:39)
mamkaa, kai turėsi moksliškai pagrįstų faktų, galėsi akis draskyti. Dabar gi matau tik didžiulį neišmanymą ir kvailą užsispyrimą. Sėkmės kovojant su miltlige. Patarčiau, bet jūsų stebuklingosioms - "skraidančių" priemonių reikia  laugh.gif
*

Tik pamanykit, ponios pacituoti negalima, juk cia tavo zodziai, ko pati akis draskai, pasirodo, cia negalima tureti kitokios nuomones nei tamstos nono.gif
ir aplamai, ne tau tab zinute skirta buvo, tai tu cia i akis lendi.
IngridaB
QUOTE(mamkaa @ 2009 05 26, 15:44)
Tik pamanykit, ponios pacituoti negalima, juk cia tavo zodziai, ko pati akis draskai, pasirodo, cia  negalima tureti kitokios nuomones nei tamstos  nono.gif

Papraščiausiai įdomu darosi,ieškosime ir mes naujų išvestų veislių.
Nes logiškai mąstykite kaip gali motininis keras išmaitinti ūsą ir ant ūso,gaunant maistinių medžiagų tik iš motininio kero augti uogos?Negaunant iš žemės medžiagų?Nes jau ant paprastų braškių rekomenduojama nukirpti ūsą,kad nealintų motininio. g.gif g.gif bigsmile.gif Pasakykite bent pavadinimą uogų,tikrai ieškosime pirkti. bigsmile.gif
succes
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 26, 13:55)
Papraščiausiai įdomu darosi,ieškosime ir mes naujų išvestų veislių.
Nes logiškai mąstykite kaip gali motininis keras išmaitinti ūsą ir ant ūso,gaunant maistinių medžiagų tik iš motininio kero augti uogos?Negaunant iš žemės medžiagų?Nes jau ant paprastų braškių rekomenduojama nukirpti ūsą,kad nealintų motininio. g.gif  g.gif  bigsmile.gif Pasakykite bent pavadinimą uogų,tikrai ieškosime pirkti. bigsmile.gif
*

Jau naksciau minejau, kad as ju nepirkau, kad sesuo dave, tai gi negaliu veisles pasakyti, nes nesidomejau, man sake kad vijoklines ir as matau kaip pas ja auga ir tiek.
juk visos mes turime savo nuomone ir isitikinimus, o tam cia ir susirinkusios diskutuoti, aptarti ir patarti del visko kas liecia braskes, o neizeidineti zmoniu ir vadinti juos kvailais neismaneliais.
IngridaB
Tai gal atsilieps profai auginantys braškes,išaiškins.Nes kaip suprantu mes čia renkamės visos-mėgėjos. blush2.gif g.gif
O naujoves aš mėgstu išbandyti viskas ,kas nauja,nematyta. ax.gif (Auginu tikrai daug naujovių) bigsmile.gif
Prašau tik neįsižeisti. drinks_cheers.gif
succes
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 26, 14:07)
Tai gal atsilieps profai auginantys braškes,išaiškins.Nes kaip suprantu mes čia renkamės visos-mėgėjos. blush2.gif  g.gif
O naujoves aš mėgstu išbandyti viskas ,kas nauja,nematyta. ax.gif (Auginu tikrai daug naujovių) bigsmile.gif
Prašau tik neįsižeisti. drinks_cheers.gif
*

Niekas ir neisizeidzia, kai zmogus normaliai pasako savo nuomone kaip jus, su tokiaias zmonemis visada malonu diskutuoti. O kas liecia tas braskes, tikrai labai butu idomi tikro "braskininko" nuomone 4u.gif
DeeDee
QUOTE(mamkaa @ 2009 05 26, 15:44)
Tik pamanykit, ponios pacituoti negalima, juk cia tavo zodziai, ko pati akis draskai, pasirodo, cia  negalima tureti kitokios nuomones nei tamstos  nono.gif
ir aplamai, ne tau tab zinute skirta buvo, tai tu cia i akis lendi.
*

oj, brangioji, kad jau nemoki žmogiškai bendraut, atsakysiu tamstos užduotu tonu - vakar taip pat ne tamstai rašytas post'as buvo, deja cool.gif
Minėjai, kad čia ne vaikų darželis? Na na... būtent smėlio dėžės žaislas ir nepasidalinama. Man asmeniškai visai vienodai, lipa, vijasi ar skraido jūsiškės braškės, rimtai. Tik kam kitus žmones apgaudinėt ,nesuprantu. Be SM'o yra kitas, profesionalesnis lietuviškas psl su forumu. Taigi, cituoju ( jei dar iš pykčio įžiūri rašliavą):

"Remontantines braškes galima auginti vazonuose, derlingoje daržo žemėje. Į vazoną sodinama po 1-3 augalus. Vienas keras užaugina daug ūsų, kurie svyra žemyn, jų galuose formuojasi skrotelės, neliesdamos žemės jos žydi ir dera, paskui pačios augina naujas skroteles, kurios taip pat spėja pražysti. Vienas augalas ūsais išmaitina daugybę vaikučių, todėl vazonuose auginamoms braškėms vandens ir maisto medžiagų reikia daugiau. Laistoma kasdien, o tręšiamos kas 10 dienų. Rugsėjį jauni stiprūs kerai (2-3 kartos) nukerpami ir persodinami į lysvę, žiemai mulčiuojami durpėmis arba pjuvenomis ir pridengiami eglišakėmis. Kitais metais juos persodinsite į vazonus. Senus kerus ir jaunas silpnas skroteles išmeskite, nebent auginate labai retą veislę. Visą vasarą derėjusios ir ant ūsų kabančius vaikus maitinusios braškės pasensta greičiau ir naujais augalais pakeičiamos kas 1-2 metai. "
IngridaB
Na prileis remontantinės ūsų bandysiu susodinti į vazonus.Nes vakar ravėjau šiltnamyje braškes,tai ūsus leidžia dar tik paprastos braškės. g.gif
DeeDee o žiemai jei įnešųs į balkoną ar rūsį nebūtina gal mulčiuoti durpėmis? g.gif
DeeDee
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 26, 17:03)
Na prileis remontantinės ūsų bandysiu susodinti į vazonus.Nes vakar ravėjau šiltnamyje braškes,tai ūsus  leidžia dar tik paprastos braškės. g.gif
DeeDee o žiemai jei įnešųs į balkoną ar rūsį nebūtina gal mulčiuoti durpėmis? g.gif
*

žiemai galima pasodinti šalia kitų braškių, tik reiktų nepamiršti pasižymėti, kurios yra remontantinės. Pavasarį vėl pasodinti į vazonėlius wink.gif
Pati mąstau, aišku, kuomet laiko daugiau atsiras, pasigaminti braškių bokštelį - 1,5 metro aukščio medinis stulpas su skylutėmis, į pastarąsias pavasarį susodinti remontantinių braškių daigelius. Čia iš vaikystės liko toks prisiminimas, skaitytas A. Diuma romane "Grafas Montekristas". Ten telegrafo tarnautojas panašiai augino braškes ( reiks susirasti knygą ir atidžiau pasinagrinėt) bigsmile.gif
succes
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 26, 14:50)
oj, brangioji, kad jau nemoki žmogiškai bendraut, atsakysiu tamstos užduotu tonu - vakar taip pat ne tamstai rašytas post'as buvo, deja  cool.gif
Minėjai, kad čia ne vaikų darželis? Na na... būtent smėlio dėžės žaislas ir nepasidalinama. Man asmeniškai visai vienodai, lipa, vijasi ar skraido jūsiškės braškės, rimtai. Tik kam kitus žmones apgaudinėt ,nesuprantu. Be SM'o yra kitas, profesionalesnis lietuviškas psl su forumu. Taigi, cituoju ( jei dar iš pykčio įžiūri rašliavą):

"Remontantines braškes galima auginti vazonuose, derlingoje daržo žemėje. Į vazoną sodinama po 1-3 augalus. Vienas keras užaugina daug ūsų, kurie svyra žemyn, jų galuose formuojasi skrotelės, neliesdamos žemės jos žydi ir dera, paskui pačios augina naujas skroteles, kurios taip pat spėja pražysti. Vienas augalas ūsais išmaitina daugybę vaikučių, todėl vazonuose auginamoms braškėms vandens ir maisto medžiagų reikia daugiau. Laistoma kasdien, o tręšiamos kas 10 dienų. Rugsėjį jauni stiprūs kerai (2-3 kartos) nukerpami ir persodinami į lysvę, žiemai mulčiuojami durpėmis arba pjuvenomis ir pridengiami eglišakėmis. Kitais metais juos persodinsite į vazonus. Senus kerus ir jaunas silpnas skroteles išmeskite, nebent auginate labai retą veislę. Visą vasarą derėjusios ir ant ūsų kabančius vaikus maitinusios braškės pasensta greičiau ir naujais augalais pakeičiamos kas 1-2 metai. "
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
AveM
Mano irgi graziai zydi visos uogos,jau remantantiniu keleta uogu yra,bet dar iki raudonumo oi kaip toli. rolleyes.gif
sena pažįstama
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 26, 16:50)
Tik kam kitus žmones apgaudinėt ,nesuprantu. Be SM'o yra kitas, profesionalesnis lietuviškas psl su forumu. Taigi, cituoju ( jei dar iš pykčio įžiūri rašliavą):

Remontantines braškes galima auginti vazonuose, derlingoje daržo žemėje. Į vazoną sodinama po 1-3 augalus.

Senus kerus ir jaunas silpnas skroteles išmeskite, nebent auginate labai retą veislę.
*

Aciu, DeeDee, uz nuoroda 4u.gif Bandydama irodyti, kad vijokliniu kaipo tokiu braskiu nera, profesionalu aprasymus ir visai kitokius radau nurodytam saite mirksiukas.gif Uzsikabinau netycia uz jusu cituoto teksto, kada kalba apie remontantines braskes ir nurodo, kad saugoti reikia RETA VEISLE(pajuodinau net jusu cituotame poste). O dabar idedu citata ir net is kur emiau visa medziaga 4u.gif
Vienos veislės braškės dera 1-2 savaites. Pasodinus įvairaus ankstyvumo braškių, uogos raškomos apie 1-1,5 mėn. Po labai ankstyvų ir ankstyvų prinoksta vidutinio ankstyvumo, paskui vėlyvos ir labai vėlyvos veislės. Paskui jos augina naujus lapus, krauna žiedinius pumpurus kitiems metams ir ruošiasi žiemai.
Remontantinės braškės dera po nedaug, bet visą vasarą. Jos vienu metu žydi, mezga ir nokina uogas. Daug kompotų žiemai iš jų neprivirsite, bet šviežias braškes valgysite nuo birželio vidurio iki vėlyvo rudens. Be to, remontantinės braškės labai gražios, nuolat pasipuošusios baltais žiedais ir raudonomis uogomis. Yra vijoklinių ir svyrančių, o kai kurios suauga kaip kilimas.

Daugiau pasiskaityti:
http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=98

Taip kad as tikrai turiu remontantine vijokline, bet noreciau isigyti ir remontantine svyrancia 4u.gif Kadangi tu remontantiniu yra devynios galybes-vadinasi, is dalies buvote teisi ir jus, kad braske yra remontantine, is dalies ir as-kad vijokline tongue.gif O pavadinti ja reiktu taip:remontantine-vijokline, tada ir nepyktu kiti braskiu augintojai biggrin.gif

Apie miltlige(tik agurku) radau stai ka:
Tikroji ir netikroji miltligės puola tiek šiltnamiuose, tiek lauke auginamus agurkus. Daržininkai jas dažnai painioja, nors agurkus jos naikina skirtingais būdais. Netikroji miltligė agurkų lapus papuošia gelsvomis dėmėmis, kurios vėliau paruduoja, o lapai pradeda džiūti. Tikroji miltligė atitinka savo pavadinimą - lapai atrodo lyg pabarstyti miltais.

Miltligės agurkus labiau plinta dideliuose šiltnamiuose, kur daug augalų ir prastai vėdinama. Keletą atskirai auginamų ir susirgusių augalų galima gerai nuplauti, palieti ir patręšti karbamidu - pasitaiko, kad atsigauna. Didelius plotus reikia purkšti fungicidais. Nuo netikrosios miltligės - previkuru (tinka ir kiti panašūs fungicidai). Nuo tikrosios miltligės - topazu. Šiltnamyje purškiama gerokai silpnesniu tirpalu negu lauke (normos ant pakuočių). Agurkų negalima skinti ir valgyti nuo kelių iki keliolikos dienų (tiksli karencija ant pakuočių).

Va dar radau apie vijoklines braskes ir ligas, jas puolancias, gal kam bus naudinga 4u.gif
http://www.vijoklines-braskes.lt/Pub/defau...ge=instructions
AveM
Tai kad visu augalu yra begales rusiu ir dar mokyti zmones toliau isvedineja.
sena pažįstama
Kadangi irodziau, kad yra jau ir vijokliniu braskiu, tai noreciau, kad nebeziuretumet i mane kaip i priesa tongue.gif , bet leistumet pasidalinti pastebejimais, nes juk tema apie braskes 4u.gif
Taigi, buvo klausimas, kaip tos vijoklines lipa-siandien laisciau jas ir gerai usus ziurinejau. Be to, kad butu dukterys su kojelem, pastebejau, kad usai pasidenge tokiu siurksciu pukeliu, jis jauciasi, kai su delno isorine dalimi per usa perbrauki(agurku buna toks labai jau siurkstus ir jauciamas, cia silpnesnis). Kadangi kitos mano braskes dar be usu, tai negaliu palyginti ne su kuom. Man idomu, tos, kurios sakot, kad jau usai pradeda augti-kaip tie usai, iprastiniu braskiu, siurkstus pukelis yra ant ju ar ne? g.gif
dzūkė
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 26, 16:50)
...... Laistoma kasdien, o tręšiamos kas 10 dienų.  ........
*

Tokių uogų nenorėčiau valgyt schmoll.gif

Man įdomiausia pamatyt savo akimis kaip tas ūsas pats kabinasi ir lipa bigsmile.gif , gal kada ateis ir į mano namus šventė biggrin.gif
dzūkė
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 27, 11:56)

*

Pūkeliai yra, bet jie yra ir ant lapkočių, ir ant uogų stiebelių wink.gif
AveM
QUOTE(dzūkė @ 2009 05 27, 12:09)
Man  įdomiausia pamatyt savo akimis kaip tas ūsas pats kabinasi ir lipa bigsmile.gif , gal kada ateis ir į mano namus šventė biggrin.gif
*

Na ir kas ,kad pasisotinusios nitratais,bet uztai grazios dideles uogos. biggrin.gif
DeeDee
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 27, 11:56)
Kadangi irodziau, kad yra jau ir vijokliniu braskiu, tai noreciau, kad nebeziuretumet i mane kaip i priesa  tongue.gif , bet leistumet pasidalinti pastebejimais, nes juk tema apie braskes 4u.gif 
Taigi, buvo klausimas, kaip tos vijoklines lipa-siandien laisciau jas ir gerai usus ziurinejau. Be to, kad butu dukterys su kojelem, pastebejau, kad usai pasidenge tokiu siurksciu pukeliu, jis jauciasi, kai su delno isorine dalimi per usa perbrauki(agurku buna toks labai jau siurkstus ir jauciamas, cia silpnesnis). Kadangi kitos mano braskes dar be usu, tai negaliu palyginti ne su kuom. Man idomu, tos, kurios sakot, kad jau usai pradeda augti-kaip tie usai, iprastiniu braskiu, siurkstus pukelis yra ant ju ar ne? g.gif
*

pūkelis yra 4u.gif Pasikartosiu, man tikrai vienodai kaip bus braškės vadinamos. Net ir ant seneliuko kaimyno nepykstu, kai jis vis su savo tomis vijoklinėmis braškėmis į akis lenda, nuo pernai rudens tris daigus paskyręs ir neduoda iki šiol tik todėl, nes kopetėlių spec. joms nesusivirinau laugh.gif
Beje, duotoj nuorodoj Mount Everest'ą taip pat siūlo pakabinamuose vazonėliuose auginti. Ir jau minėtas seneliukas-kaimynas raišiojo savąsias braškes prie kopetėlių 4u.gif

QUOTE(dzūkė @ 2009 05 27, 12:09)
*

dilgėlių raugu galima laistyt. Visai netręšiant, dažnai laistant išsiplauna visos maistinės medžiagos smile.gif
sena pažįstama
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 27, 13:50)
Ir jau minėtas seneliukas-kaimynas raišiojo savąsias braškes prie kopetėlių  4u.gif
*

Dar po kokio menesio, kai usai bus ilgesni, nufotkinsiu ir idesiu, kad nieko nerisu 4u.gif
Gal pas ta seneliuka ne vijoklines, o svyrancios? g.gif Nes kaip suprantu, tos vijoklines labai neseniai isvesta veisle g.gif
Ant remontantiniu braskiu stiebeliu ir lapeliu irgi yra pukelis, bet svelnus 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 27, 13:50)
Beje, duotoj nuorodoj Mount Everest'ą taip pat siūlo pakabinamuose vazonėliuose auginti.
*

Nu kad ne g.gif
Vijoklinių braškių auginimui reikalingos atitinkamos atraminės konstrukcijos, geriausia – spiralės formos. Tokias braškes taip pat galima sodinti prie grotelių ar tvorų.
DeeDee
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 27, 14:05)
Gal pas ta seneliuka ne vijoklines, o svyrancios? g.gif Nes kaip suprantu, tos vijoklines labai neseniai isvesta veisle g.gif
*

pernai anksti pavasarį užsisakė, laikraštyje reklamą pamatęs wink.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 27, 14:11)
Nu kad ne g.gif
Vijoklinių braškių auginimui reikalingos atitinkamos atraminės konstrukcijos, geriausia – spiralės formos. Tokias braškes taip pat galima sodinti prie grotelių ar tvorų.
*

Skirtingai nei žemės lygyje augančios įprastos braškės, kurių uogos dažnai supūva, Mount Everest® veislės braškės yra vijoklinės braškės, kurias galima sodinti tiesiog dirvoje, lovelyje, pririšti prie pinučių, atremti ar pakabinti ir kurių uogas galima skinti dar lengviau.
Norėčiau paklaust įprastai auginančių, ar tikrai "žemės lygyje augančios įprastos braškės, kurių uogos dažnai supūva"?.

Tiesa, dar prisiminiau, gi pomidorų krūmus prilaiko spiraliniai strypai. Tik vijokliniais pomidorų nieks nevadina - tuoj surasiu foto kaip tai atrodo.
Štai tokiokis spiralėmis prisilaikė augantys pomidorai ir agurkai 4u.gif :
user posted image
AveM
Buvau nuejusi pasiziureti kaimynes vijokliniu,tai dar jos tik pernai sodintos,tai paprastas krumas,jinai pritvirtinusi irgi metalines konstrukcijas,sake lauks kada gi jos prades laipioti,nes kai pirko tai vaizdas sake labai jau grazus,o kaip seksis paciai auginti nezinia.
DeeDee
QUOTE(AveM @ 2009 05 27, 15:22)
Buvau nuejusi pasiziureti kaimynes vijokliniu,tai dar jos tik pernai sodintos,tai paprastas krumas,jinai pritvirtinusi irgi metalines konstrukcijas,sake lauks kada gi jos prades laipioti,nes kai pirko tai vaizdas sake labai jau grazus,o kaip seksis paciai auginti nezinia.
*

galima pasitikslint? rolleyes.gif Gyvai matė gražų vaizdą ir kada pirko: praėjusį pavasarį ar rudenį? Jei pavasarį, tai jau turėjo būti ūsų unsure.gif
sena pažįstama
QUOTE(DeeDee @ 2009 05 27, 16:00)
galima pasitikslint?  rolleyes.gif Gyvai matė gražų vaizdą ir kada pirko: praėjusį pavasarį ar rudenį? Jei pavasarį, tai jau turėjo būti ūsų  unsure.gif
*

drinks_cheers.gif Jau vaizda turejo matyti, jei pirko ir sodino pavasari. O rudeni ar pardavinejo tuos braskiu sodinukus kas nors? g.gif
AveM
galima pasitikslint?  rolleyes.gif Gyvai matė gražų vaizdą ir kada pirko: praėjusį pavasarį ar rudenį? Jei pavasarį, tai jau turėjo būti ūsų  unsure.gif
*

As mazai bendrauju su ta kaimyne,bet kiek supratau jos ta vaizda mate tik is nuotraukos.Kazkur uzsisakinejo moterys daigus,kurie buvo brangus ir graziai apie juos joms nupasakota.Sodino pernai geguzes menesio gale.
IngridaB
*

Niekas gyvai nematė,tik graži reklama.Aš irgi pirkau pernai gegužės pradžioje.Valgėme iki šalnų po kelias uogas ir anksti pavasarį iš ūsų šiltnamyje jau valgome. bigsmile.gif Nu ką eilinį kartą suveikė reklama. mirksiukas.gif O žinokit va ir dabar parsivežiau braškių,tik lietuviškos paprastos didesnės ir skanesnės. mirksiukas.gif
AveM
Kaimyne irgi sake uogos dera iki salnu. ax.gif
satanele
Pas mane yra avietes, du derlius nesancios iki pat salnu ,ir maciau braskiu tokiu net ir ragavau,bet nedrysau prasyti daigu,gal kartais Regila turi tokiu? bigsmile.gif
AveM
As irgi laukiu kuri ir merginu gales pasiulyti braskiu plenciuku.Man tai reikia parastu. ax.gif
satanele
Duociau ant rudens ,bet kad mus atstumas didelis skiria bigsmile.gif
dzūkė
QUOTE(satanele @ 2009 05 27, 21:38)
... atstumas didelis skiria bigsmile.gif
*

va, va ax.gif
AveM
Na as su reikalais daznai vaziuoju i Vilniu,Kauna-tai apsitarsim ir gal tada uzlekciau.Arba gal kaip nors supakuoti i dezute ir pastu.
satanele
QUOTE(AveM @ 2009 05 27, 21:45)
Na as su reikalais daznai vaziuoju i Vilniu,Kauna-tai apsitarsim ir gal tada uzlekciau.Arba gal kaip nors supakuoti i dezute ir pastu.
*

Galima ir taip ,bet turesit priminti kaip prasides sodinimo laikas , bigsmile.gif
AveM
Tai jau taip,sako rupinasi tas kam tai rupi. biggrin.gif
dahlia+++
Mes tongue.gif šiandien jau 2 braškes iš lysvės nusiskynėm. Niekuo nedengtos prinoko, tik veislė ankstyva (gaila,ūkininkas, iš kurio daigus gavau,pavadinimo nežinojo..). Pagal tai, kiek veislių esu auginusi, šita ankstyvesnė ir už Honey, ir už Rusanovką ar Ananasines..Ką gi, braškių sezoną pradedam 4u.gif .
O čia jūsų pasiskaičiusi apie laipiojančias Mount Everest galiu pasakyti, kad turėjau šitą veislę bene prieš 6 (o gal daugiau..) metų. Tada ją gavau kaip paprastą remontantinę, ką tik įvežtą iš užsienio. Paauginau, paragavau ir schmoll.gif antrais metais su anyta nusprendėm rauti. Uogos, palyginus su kitomis, neypatingos, dera mažai.. Per 10 metų išbandžiau tikriausiai visas Lietuvoj esančias remontantinių braškių veisles, bet pasilikau prie tų, kurias pirkau pačias pirmąsias - Hummi Gento thumbup.gif . Skanios, gerai dera ir ūsų pasidauginimui išaugina.. O su remontantinėmis yra taip: kelsi ūsus į viršų - bus "laipiojančios", auginsi pakabintam vazone - bus svyrančios, o jei auginsi lysvėj ir leisi ūsams įsišaknyti - bus 'paprastos' remontantinės. Jų esmė ta, kad ką tik išaugintas ūsas jau ima žydėti ir tą patį sezoną dera, o ką toliau darys ir kaip tą derantį kerą su derančiais ūsais pavadins augintojas - jau jo fantazijos reikalas.
AveM
O tai jus jau sulauket naturaliu vitaminu,mano dar tik zydi. ax.gif
zebrina
Maniskes irgi labai gausiai zydi,o kazi ar reiketu dar jas patresti? g.gif Ir ar ravejimas nepakenktu kaip nors ,na ta prasme nenumestu ziedu ,jei kazkiek aplink papurenciau? g.gif
dahlia+++
Galima ir paravėti, ir papurenti kai braškės žydi smile.gif .. Nepastebėjau, kad ravėjimas ką nors pablogintų (nors prietarų esu girdėjusi, kad negalima ravėti kol uogų nenuskini smile.gif ..) Lengvas purenimas kaip tik gerai - neleidžia drėgmei taip greit išgaruoti.
Braškes tręšiu tik po derliaus nuėmimo - duodu šiek tiek kompleksinių trąšų su mažesniu azoto kiekiu. O pavasarį ir vasaros pradžioj tręšti jau nelabai reikėtų - gali pasiduoti labiau į lapus, nei į uogas.
Milka-Vanylka
QUOTE(dahlia+++ @ 2009 05 29, 10:33)
Galima ir paravėti, ir papurenti kai braškės žydi  smile.gif .. Nepastebėjau, kad ravėjimas ką nors pablogintų (nors prietarų esu girdėjusi, kad negalima ravėti kol uogų nenuskini  smile.gif ..) Lengvas purenimas kaip tik gerai - neleidžia drėgmei taip greit išgaruoti.
Braškes tręšiu tik po derliaus nuėmimo - duodu šiek tiek kompleksinių trąšų su mažesniu azoto kiekiu. O pavasarį ir vasaros pradžioj tręšti jau nelabai reikėtų - gali pasiduoti labiau į lapus, nei į uogas.
*

as patresiau pavasari,o kaip bus su uogom dar neaisku,bet zydi tai labai gausiai.
jurg@
Labas rytas 4u.gif
vienas klausimelis
o kai braskes zydi ir nokina uogas, ar reikia usus karpyt ar ne ax.gif
zebrina
Aciu dahlia+++ tada drasiai paravesiu,nes kazkaip nesiziuri zoles prie tokiu graziu ziedu lotuliukas.gif o va del usu tai ir man idomu g.gif bet turbut kad nereikia karpyt,nes gal nebespes iki rudens priaugint,is ko tada pasidaugint reikes g.gif
Palaukim protingo zmogucio nuomones smile.gif
Milka-Vanylka
QUOTE(zebrina @ 2009 05 29, 11:10)
Aciu dahlia+++ tada drasiai paravesiu,nes kazkaip nesiziuri zoles prie tokiu graziu ziedu lotuliukas.gif o va del usu tai ir man idomu g.gif bet turbut kad nereikia karpyt,nes gal nebespes iki rudens priaugint,is ko tada pasidaugint reikes g.gif
Palaukim protingo zmogucio nuomones smile.gif
*

pav as karpau.jie tokiais tempais auga,kad po uogu ju dar spes priaugt
dahlia+++
Nagi, teks man tuo "protingu žmogučiu" pabūti lotuliukas.gif ..
Jeigu reikės daigų braškyno atnaujinimui, tai ūsų nekarpykite. Šiaip braškės sėkmingai ir uogas kartu nokina, ir daigų priaugina - nenukenčia derlius dėl tų ūsų. Bet va dėl tvarkos - lengviau ką tik išleistus ūsus nukarpyti nei vėliau rauti sužėlusius kupstus (ar netgi ištisą žalią kilimą cool.gif )..
Beje, jei planuojat atnaujinti braškyną savais daigais - nepamirškit, kad daigus reikia imti tik nuo pirmų- antrų metų braškių (t.y. pasodintų ne anksčiau, kaip prieš 2 metus). Trečių-ketvirtų metų braškėm leidžiam tik derėt, o daigų jau neimam - kerai jau per seni 'reprodukcijai' (pasidauginimui). Na, čia taip turėtų būti jei norim turėti gerai derančių, stiprių kerų, atitinkančių veislę..Bet liaudyje visaip būna ax.gif - kas ką gauna - tą sodina..
zebrina
QUOTE(dahlia+++ @ 2009 05 29, 09:36)
Nagi, teks man tuo "protingu žmogučiu" pabūti  lotuliukas.gif ..
Jeigu reikės daigų braškyno atnaujinimui, tai ūsų nekarpykite. Šiaip braškės sėkmingai ir uogas kartu nokina, ir daigų priaugina - nenukenčia derlius dėl tų ūsų. Bet va dėl tvarkos - lengviau ką tik išleistus ūsus nukarpyti nei vėliau rauti sužėlusius kupstus (ar netgi ištisą žalią kilimą  cool.gif )..
Beje, jei planuojat atnaujinti braškyną savais daigais - nepamirškit, kad daigus reikia imti tik nuo pirmų- antrų metų braškių (t.y. pasodintų ne anksčiau, kaip prieš 2 metus).  Trečių-ketvirtų metų braškėm leidžiam tik derėt, o daigų jau neimam - kerai jau per seni 'reprodukcijai' (pasidauginimui). Na, čia taip turėtų būti jei norim turėti gerai derančių, stiprių kerų, atitinkančių veislę..Bet liaudyje visaip būna  ax.gif - kas ką gauna - tą sodina..
*

Labai smagu turet visazini tarp musu thumbup.gif o tai suktume galva, kas ir kaip,ar kokiu nesamoniu pridarytume doh.gif kadangi as soda turiu tik pirmi metai,tai klausimu begales blush2.gif
Mano braskems sie metai jau antri,na kelmai tai tikrai gerai atrodo -tiek lapai tiek patys ziedai stambus,ir ju laaabai daug..tikiuosi kad ir uogom nenusivilsiu rolleyes.gif
Tai va ir noresiu saviskiu dar pasidaugint,tik va dar klausimelis,o as galiu bet kuriuos vaikus nuo uso imt ar sakykim koks 2,3 jau nebetinkami? blush2.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.