Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

Sveikos, su sventem visasas ir visus! Kuo geriausiu ir sveikiausiu metu drinks_cheers.gif
As leidziuosi Copaxone. Pasalinio efekto nepastebejau, tik pradejus naudoti - atsistate mano koordinacija ir pablogejimu kol kas jokiu nera, tad, manau, jie man tinka. Pirmieji vaistai, kuriuos isigijau, buvo supakuoti atskirai: svirkstas sau, vaistai ir injekcinis skystis sau, o dabar jau gavau tuos, kur viskas viename svirkste ir nesu labai jais patenkinta, nes adatos tikrai bukesnes, kartais tenka durti net kelis kartus, kol iduri. Siaip duriu tik i pilva ir uzpakali, nes viena karta pabandziau i ranka, tai tris dienas skaudejo, o ant slaunu lieka didziuliai guzai, gal todel, kad poodinio sluoksnio nedaug biggrin.gif Pries leidziantis juos reiktu pasildyti rankose, tada ne taip skausminga. As leidziuosi dazniausiai apie pietus, bet manau, kad laikas neturi jokios reiksmes. Tiesa pasakius jau taip atsibodo badytis sad.gif sad.gif sad.gif
Sekmes bandant ir israndant sau patogesnius budus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dalmatinas: 02 sausio 2008 - 16:45
susileidau pirma doze smile.gif tai duris buvo neskausmingas, bet paskui skaudejo verysad.gif leido per pietus, jau vakaras, o dar skauda... leido i uzpakali. kazi ar priprasiu g.gif nes jei taip skaudes visada, fui schmoll.gif
ryt bandys vyras unsure.gif ziuresim cool.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2008 01 02, 19:14)
susileidau pirma doze smile.gif tai duris buvo neskausmingas, bet paskui skaudejo  verysad.gif  leido per pietus, jau vakaras, o dar skauda... leido i uzpakali. kazi ar priprasiu  g.gif  nes jei taip skaudes visada, fui  schmoll.gif 
ryt bandys vyras  unsure.gif  ziuresim  cool.gif

pabandyk ilgiau pasildyti svirksta rankose, bent jau man tai kartais padeda, bet dazniausiai visvien skauda verysad.gif niekaip nepriprantu badytis nors darau tai jau puse metu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(dalmatinas @ 2008 01 03, 15:12)
pabandyk ilgiau pasildyti svirksta rankose, bent jau man tai kartais padeda, bet dazniausiai visvien skauda verysad.gif  niekaip nepriprantu badytis nors darau tai jau puse metu  schmoll.gif

nu va, sildziau ta svirksta, pats duris ir suleidimas neskaudejo, bet po puses minutes ima skaudet ir skauda ilgai, dar po vakar durio nepraejo verysad.gif
o i pilva gal maziau skauda? ir ar reikia oda suimti ar galima tiesiai smeigti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2008 01 03, 17:53)
nu va, sildziau ta svirksta, pats duris ir suleidimas neskaudejo, bet po puses minutes ima skaudet ir skauda ilgai, dar po vakar durio nepraejo  verysad.gif
o i pilva gal maziau skauda? ir ar reikia oda suimti ar galima tiesiai smeigti?  g.gif


Man tai irgi paskauda. O jei dar guzas pasidaro didesnis, tai iš viso kelias dienas skauda doh.gif

dalmatinas, o tau guzai darosi? Ar bandei kaip nors "gydyti"?

Aš jau metus ir 10 mėn. "ant adatos". Jau apie vaikus pradėjau galvoti, kad tik badytis nereikėtų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 01 03, 18:19)
Man tai irgi paskauda. O jei dar guzas pasidaro didesnis, tai iš viso kelias dienas skauda doh.gif

dalmatinas, o tau guzai darosi? Ar bandei kaip nors "gydyti"?

Aš jau metus ir 10 mėn. "ant adatos". Jau apie vaikus pradėjau galvoti, kad tik badytis nereikėtų blush2.gif

jooo... vaikai yra saunu thumbup.gif
o gydytoja nesiulo pertraukos daryti tarp leidimu, ar cia kaip insulina visa gyvenima ir varytis teks?
Insomnia tu keliauji, gal gali pasakyti ar skrendant lektuvu reikia tiems vaistams kokia pazyma turet, jei tarkim, noresiu kur pailseti isskrist? g.gif

Aciu, kad dalinates savo patirtim mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2008 01 03, 18:36)
jooo... vaikai yra saunu  thumbup.gif
o gydytoja nesiulo pertraukos daryti tarp leidimu, ar cia kaip insulina visa gyvenima ir varytis teks?
Insomnia tu keliauji, gal gali pasakyti ar skrendant lektuvu reikia tiems vaistams kokia pazyma turet, jei tarkim, noresiu kur pailseti isskrist?  g.gif

Aciu, kad dalinates savo patirtim  mirksiukas.gif  4u.gif


Na kaip ir visą gyvenimą unsure.gif Nebent ką nors geresnio sugalvos biggrin.gif Geriamą Copaxone (jau beveik sukurtas) arba gydančius vaistukus bigsmile.gif

Aš tai turiu gydytojos pažymą angliškai, kad sergu IS ir kad kasdien vartoju vaistus. Iš Lietuvos išskrendant būna, kad paprašo ir receptų kopijos, tai turiu pirmą receptų knygelės lapą nusikopijavus ir paprastai paskutinį receptą pasikopijuoju. Ir dar turiu lapą su IS aprašymu, nes, pvz., arabų šalyse sergančių ta liga beveik nėra, todėl jie tokios ligos net nežino doh.gif Kartais tenka kokius 3 kartus pasakoti, kas ten per liga, kokie simptomai ir t.t. ir pan. biggrin.gif Kai užknisa, tai sakau, kad kaip diabetas, tik blogiau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 01 03, 18:49)
Na kaip ir visą gyvenimą unsure.gif Nebent ką nors geresnio sugalvos biggrin.gif Geriamą Copaxone (jau beveik sukurtas) arba gydančius vaistukus bigsmile.gif

Aš tai turiu gydytojos pažymą angliškai, kad sergu IS ir kad kasdien vartoju vaistus. Iš Lietuvos išskrendant būna, kad paprašo ir receptų kopijos, tai turiu pirmą receptų knygelės lapą nusikopijavus ir paprastai paskutinį receptą pasikopijuoju. Ir dar turiu lapą su IS aprašymu, nes, pvz., arabų šalyse sergančių ta liga beveik nėra, todėl jie tokios ligos net nežino doh.gif Kartais tenka kokius 3 kartus pasakoti, kas ten per liga, kokie simptomai ir t.t. ir pan. biggrin.gif Kai užknisa, tai sakau, kad kaip diabetas, tik blogiau lotuliukas.gif

Aciux 4u.gif reiks pasirupinti popieriais, kad nebutu problemu, kai sugalvosiu skrist rolleyes.gif
Atsakyti
Planuojat kur nors lėkti atostogauti?
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2008 01 03, 19:19)
dalmatinas, o tau guzai darosi? Ar bandei kaip nors "gydyti"?

Aš jau metus ir 10 mėn. "ant adatos". Jau apie vaikus pradėjau galvoti, kad tik badytis nereikėtų blush2.gif

man guzai DIDZIULIAI susidarydavo, kai leisdavau i slaunis, tai daugiau nebeleidziu, tik i pilva ir uzpakali. Gydyt, tai niekaip negydziau - palikau savieigai ir pranyko ax.gif
I pilva kai leidziu tai suiimu oda, man taip lengviau ir maziau skauda blush2.gif
Cia jus gerai apie keliones uzsiminet, as net pagalvojus nebuciau, kad reik vaistus deklaruot, niekad nebuvau su tuo susidurus.
Dar norejau paklausti apie sanatorini gydyma, ar jis mums priklauso ir kaip ji gauti? As pernai buvau Sventojoj, visai neblogai buvo, noreciau ir siemet "pasistiprinti" rolleyes.gif juk nepakenks tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dalmatinas: 04 sausio 2008 - 15:37
Nežinau kaip dabar, bet kai man diagnozavo (prieš 2 metus), sakė, kad po diagnozavimo 3 metus iš eilės priklauso sanatorija. Tik į ją siuntimą turi duoti tavo BP gydytoja. Deja, deja, niekas ten tų siuntimų nenori duoti schmoll.gif Man iš viso sakė, kad yra rimtesnių ligonių ir kelialapių limitus jiems naudoja doh.gif

Galima tiesiai į Ligonių kasas eiti. Jie ten būna, kad turi "atliekamų" kelialapių. Dabar kaip tik metų pradžia, tai reikia pradėti rūpintis mirksiukas.gif Kartais į eilę užrašo ir iki metų galo gali pralaukti doh.gif

Žiemą paprastai mažiau apkrautos sanatotijos būna, dauguma vasarą nori važiuoti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Insomnia: 04 sausio 2008 - 15:48
Labutis, anksčiau įlysdavau į šią temą paskaitinėt dėl tėčio, nes jis serga IS... Bet gal greitu laiku ir pati prisijungsiu unsure.gif beveik metai laiko man pačiai bando ją patvirtint, vienas rezonansas liepos mėnesį atmetė ligą, dabar sausio 14 dieną darysiuosi dar kartą... net nežinau kokio atsakymo laukt... ar kad patvirtintų ir žinočiau kas yra... ar kad paneigtų ir toliau likčiau nežinomybėj... verysad.gif
Atsakyti