Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

Labuks 4u.gif

Kaip jūs laikotės? Kaip Majukas auga? Kaip tau pačiai sveikatėlė? Nebūna atakėlių? Joga tinka ir patinka?

QUOTE(citrute @ 2007 09 21, 09:09)
Siaip mane domintu maistas: gal kas is serganciu turi tokios info, kokio maisto reiktu vengti, nes informacija tokia abstrakti, o gydytojai tik sako, kad reikia maitintis sveikai. Ir taip aisku, kad sveikai, bet as nesu sveiko maisto megeja, bet noreciau bent jau atsisakyt to, kuris kenkia...  Aciu, kas atsakys  4u.gif


Na aš tai kurį laiką Paleolito dietos laikiausi. Vaisiai, daržovės, mėsa (kiaulės negalima, jautienos irgi (sena mėsa tipo uždegimus sukelia), paukštiena, žuvis, riešutai ir medus. Žiauroka tokia dieta, bet gyventi galima.

Reikėtų stengtis, kad maiste mažiau gliuteino būtų (nebeprisimenu, ką jis ten blogo daro doh.gif )

Labai svarbu žuvies taukai arba žuvytė riebesnė. Galima ir sėmenų aliejų, jis panašių medžiagų turi. UK dabar tyrimus atlieka su datulėm. Tipo kasdien vartojant datules mielinas atsistato (aš tai abejoju truputį ax.gif , bet pakenti irgi nepakenks mirksiukas.gif )

Kažkuriam IS puslapyje irgi dieta yra. Pabandyk internete pasieškoti.

O šiaip tai man atrodo, valgyk taip, kad gerai jaustumeis. Tavo organizmas geriausiai žino, ko jam reikia. Tau belieka įsiklausyti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IlonaMutis @ 2007 09 21, 09:21)

Yra tokia paleolito dieta, kuri yra rekomenduojama būtent sergantiems IS. Esmė ta, kad atsisakyti reikia gyvulinių baltymų. T.y. valgyti tik vištieną ir kalakutieną (raudona mėsa ir visokios žasys, antys bei kitokie "riebalai"  šiukštu), atsisakyti maisto, kuriame yra gliuteno (toks baltymas, kuris yra grūduose ir gali labai alergizuoti), t.y. visi grūdai ir jų produktai, pvz., duona. Valgyti labai daug žalių vaisių ir daržovių. Bet daržovės irgi ne visos, pvz., bulvės, pupelės, pupos ir pan. netinka. Dėl kiaušinių yra dvejopa nuomonė: vieni sako galima, kiti - ne. Aliejus tik saulėgrąžų, o geriausia alyvuogių, bet irgi tik rankinio šalto spaudimo. ir pan. ir t.t.



OI oi oi... as be grudu numirciau, nes pyragai didziausias malonumas... ir taip tik 55 kg, kai ugis 175... tai kas liktu unsure.gif

bet mesos atsisakyt galiu.

Aciu!!!
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2007 09 21, 09:47)

bet mesos atsisakyt galiu.

Aciu!!!



Na, tai po tokios dietos aš nebevalgau kiaulienos ir jautienos. ax.gif Persimečiau ant vištienos, žuvies ir l.daug daržovių mirksiukas.gif Kur netingiu, ten ir prikišu blush2.gif Toliau valgau, ką ir valgiau, tik gal jau labiau žiūriu kiekvieno produkto sudėtį: kad nebūtų modifikuotų komponentų, ypač genetiškai, kuo mažiau visokių E ir pakaitalų...
Atsakyti
QUOTE(Insomnia @ 2007 09 21, 09:26)
Labuks 4u.gif

Kaip jūs laikotės? Kaip Majukas auga? Kaip tau pačiai sveikatėlė? Nebūna atakėlių? Joga tinka ir patinka?
Na aš tai kurį laiką Paleolito dietos laikiausi. Vaisiai, daržovės, mėsa (kiaulės negalima, jautienos irgi (sena mėsa tipo uždegimus sukelia), paukštiena, žuvis, riešutai ir medus. Žiauroka tokia dieta, bet gyventi galima.

Reikėtų stengtis, kad maiste mažiau gliuteino būtų (nebeprisimenu, ką jis ten blogo daro doh.gif )

Labai svarbu žuvies taukai arba žuvytė riebesnė. Galima ir sėmenų aliejų, jis panašių medžiagų turi. UK dabar tyrimus atlieka su datulėm. Tipo kasdien vartojant datules mielinas atsistato (aš tai abejoju truputį ax.gif , bet pakenti irgi nepakenks mirksiukas.gif )

Kažkuriam IS puslapyje irgi dieta yra. Pabandyk internete pasieškoti.

O šiaip tai man atrodo, valgyk taip, kad gerai jaustumeis. Tavo organizmas geriausiai žino, ko jam reikia. Tau belieka įsiklausyti ax.gif


Majukas auga kaip ant mieliu smile.gif didckis jis pas mane ir labai fainas vaikas wub.gif tik nakti kelias begale kartu... as kol kas irgi puikiai jauciuos, ziuresim kiek organizmas atlaikys nemiga!!! I joga einu dar tik savaite, bet 1.5 val kai ji vyksta, atitruksti nuo visko, pailsi... tai tikiuos bus i nauda.

O su maistu bus man striuka... nu niekaip negaliu kovot su blogo maisto iprociais... Bet reik pradet stengtis... nes pyragais ir vitaminais gyva ilgai nebusiu...

Aciu uz informacija 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(IlonaMutis @ 2007 09 21, 09:54)
Na, tai po tokios dietos aš nebevalgau kiaulienos ir jautienos. ax.gif Persimečiau ant vištienos, žuvies ir l.daug daržovių mirksiukas.gif Kur netingiu, ten ir prikišu  blush2.gif Toliau valgau, ką ir valgiau, tik gal jau labiau žiūriu kiekvieno produkto sudėtį: kad nebūtų modifikuotų komponentų, ypač genetiškai, kuo mažiau visokių E ir pakaitalų...


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Laba diena, aš prieš mėnesį sužinojau kad sergi išsėtine skleroze, todėl esu dar pasimetusi ir nežinau kaip toliau gyventi, nes esu veikli o daktarai liepė daugiau ilsėtis ir laiko skirti sau. Kaip reiks prie to priprasti? O be to turiu 5mėn sūnelį, kuris nėra ramus ir daug laiko reikalaujantis. Patarkit kaip su liga susitaikyti ir gyventi negalvojant apie ją ir apie būsimas pasekmes. Mano didžiausia baimė tapti invalide ir aš pastoviai apie tai galvoju. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Eri-ka @ 2007 10 18, 16:23)
Laba diena, aš prieš mėnesį sužinojau kad sergi išsėtine skleroze, todėl esu dar pasimetusi ir nežinau kaip toliau gyventi, nes esu veikli o daktarai liepė daugiau ilsėtis ir laiko skirti sau. Kaip reiks prie to priprasti? O be to turiu 5mėn sūnelį, kuris nėra ramus ir daug laiko reikalaujantis. Patarkit kaip su liga susitaikyti ir gyventi negalvojant apie ją ir apie būsimas pasekmes. Mano didžiausia baimė tapti invalide ir aš pastoviai apie tai galvoju.  g.gif


Eri-ka, kol viskas nauja, tai mintys tik ir sukasi apie IS ax.gif Bent jau man po kurio laiko tos mintys aprimo. Na būna, kad prisimeni, pagaili savęs, kai kas nors negerai pasidaro, bet jau taip įkyriai, kaip pradžioj nebelenda.

O dėl veiklos, taigi viskas įmanoma. Pati jauti, kiek gali, o kas tau per sunku. Aš kai vaistus vartoti pradėjau, man toks jėgų antplūdis buvo, kad varydavau nuo ryto iki vakaro, bet po to pastebėjau, kad visgi sveikatai atsiliepia. Niekur tie darbai ir pomėgiai nedings, svarbiau save patausoti, kad sveikatėlė leistų vaikus užauginti ir kuo ilgiau kokybiškai pagyventi ax.gif

Mane tai įkvepia žmonės, kurie seniai serga IS ir puikiai laikosi. Pažįstu moteriškę, kuriai IS prieš 20 metų diagnozuota, o išoriškai nieko nepasakytum, na truputį viena koja "atsilieka". Bet ji po keletą kartų per savaitę į baseiną eina, užsiima mėgiama veikla ir pan.

Belieka ir mums tikėtis geriausio ir stengtis pačioms sau padėti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Insomnia: 18 spalio 2007 - 16:24
QUOTE(Eri-ka @ 2007 10 18, 16:23)
Laba diena, aš prieš mėnesį sužinojau kad sergi išsėtine skleroze, todėl esu dar pasimetusi ir nežinau kaip toliau gyventi, nes esu veikli o daktarai liepė daugiau ilsėtis ir laiko skirti sau. Kaip reiks prie to priprasti? O be to turiu 5mėn sūnelį, kuris nėra ramus ir daug laiko reikalaujantis. Patarkit kaip su liga susitaikyti ir gyventi negalvojant apie ją ir apie būsimas pasekmes. Mano didžiausia baimė tapti invalide ir aš pastoviai apie tai galvoju.  g.gif


Eri-ka, suprantu jūsų jausmus, išgirdus diagnozę: tai šokas, pasimetimas, baimė, neigimas ir t.t. Reikia pergyventi visas šias fazes ir ateis susitaikymas. ax.gif Man irgi taip buvo, klausiau, kodėl būtent aš ir pan. Bet dabar esu rami: na, yra ši liga, na tai ką - reikia gyventi toliau.

Aš antrąjį vaikelį pagimdžiau jau sirgdama ir būtent neurologai man rekomendavo paskubėti su šeimos planavimu. Dabar leidžiuosi Betaferoną. Negaliu pasakyti, ar man dabar geriau, ar blogiau... Stengiuosi negalvoti.... rolleyes.gif

Pradėjau laikytis miego režimo, t.y. gultis ne vėliau 22 val. ir keltis ne vėliau 7 val. Sako, sergant IS, tai geriausias rėžimas. g.gif Aišku, jūsų atveju, vaikelis viską sujaukia...
Daugiau dėmesio pradėjau skirti maistui. Sako, kad galbūt IS yra alergija maistui g.gif Sunku pasakyti...

Sunku rasti tinkamų žodžių jus palaikyti, bet invalide jūs netapsit schmoll.gif . Jūs pati ir medikai to neleisit... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Eri-ka @ 2007 10 18, 16:23)
Laba diena, aš prieš mėnesį sužinojau kad sergi išsėtine skleroze, todėl esu dar pasimetusi ir nežinau kaip toliau gyventi, nes esu veikli o daktarai liepė daugiau ilsėtis ir laiko skirti sau. Kaip reiks prie to priprasti? O be to turiu 5mėn sūnelį, kuris nėra ramus ir daug laiko reikalaujantis. Patarkit kaip su liga susitaikyti ir gyventi negalvojant apie ją ir apie būsimas pasekmes. Mano didžiausia baimė tapti invalide ir aš pastoviai apie tai galvoju.  g.gif

Na as esu is tu kuriuos isgasdino susia liga. Nuejau su galvos skausmu nuo pakausio link virsugalvio pas gydytoja ji itare kad tai keistas uzdegimas nervo ir kad tai gali buti IS. Padare smegenu MRI bet nieko nerado. Taciau abejone visada lieka ir t.t. Pradejau rasti savyje dar visokiu simptomu labai artimu IS silpniems simptomams ir sedziu tokioj kaip ir neramioj sedesenoj. Faktiskai pergyvenau visus psichologinius dalykus, kurie yra apibrezti zmonems kuriems pasakoma kad jie serga IS. Man labai padejo knyga "Beganti su vilkais" ir taip pat pradejau dometis mokslo pasiekimais sioje srityje - radau, kad labai nedaug truksta iki labai efektyvaus vaisto ne tik nuo sios bet ir nuo kitu autoimuniniu ligu. Placiau gali paziureti apie OPEXA ir TOVAXIN. 2010 tovaxin turetu buti pradetas tiekti zmonems kol kas su juo vyksta tyrimai. Spejama kad jo veiksmingumas yra 92% kai tuo tarpu interferonu ar copaxone tik 35%. Taigi labai daug zadantys dalykai.
Atsakyti
QUOTE(IlonaMutis @ 2007 10 19, 15:50)
Eri-ka, suprantu jūsų jausmus, išgirdus diagnozę: tai šokas, pasimetimas, baimė, neigimas ir t.t. Reikia pergyventi visas šias fazes ir ateis susitaikymas. ax.gif  Man irgi taip buvo, klausiau, kodėl būtent aš ir pan. Bet dabar esu rami: na, yra ši liga, na tai ką - reikia gyventi toliau.

Aš antrąjį vaikelį pagimdžiau jau sirgdama ir būtent neurologai  man rekomendavo paskubėti su šeimos planavimu. Dabar leidžiuosi Betaferoną. Negaliu pasakyti, ar man dabar geriau, ar blogiau... Stengiuosi negalvoti.... rolleyes.gif

Pradėjau laikytis miego režimo, t.y. gultis ne vėliau 22 val. ir keltis ne vėliau 7 val. Sako, sergant IS, tai geriausias rėžimas.  g.gif Aišku, jūsų atveju, vaikelis viską sujaukia...
Daugiau dėmesio pradėjau skirti maistui. Sako, kad galbūt IS yra alergija maistui  g.gif Sunku pasakyti...

Sunku rasti tinkamų žodžių jus palaikyti, bet invalide jūs netapsit  schmoll.gif . Jūs pati ir medikai to neleisit...  4u.gif


Oi kaip suprantu visas tas mintis, tas abejones ir t.t. Bet labai dziaugiuos, kad as turiu du vaikus, kad, bent jau kol kas, galiu jais rupintis smile.gif Aisku, kazkaip reiks ir miega sureguliuot ir maista... bet esu priklausoma saldumynams ir kiekviena diena zadu sau maitintis sveikai blush2.gif
Ziuriu visos cia sergancios turi vaiku, tai reikia dziaugtis tuom ka turime ir negalvoti, nors ir kaip sunku butu...
As lankau joga ir man tai patinka, atsipalaiduoji, stengies pailseti ir teigiamu minciu pasikrauti... plius emiau vazineti masina, nes tos mintys, kad vdrug kas nors su kojom atsitiks, vistiek aplanko, o norisi buti nepriklausoma visa gyvenima smile.gif
Aukstyn galvas!!! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(citrute @ 2007 10 20, 15:03)
As lankau joga ir man tai patinka, atsipalaiduoji, stengies pailseti ir teigiamu minciu pasikrauti... plius emiau vazineti masina, nes tos mintys, kad vdrug kas nors su kojom atsitiks, vistiek aplanko, o norisi buti nepriklausoma visa gyvenima smile.gif
Aukstyn galvas!!!  thumbup.gif



Šaunuolė 4u.gif Joga apvalo ne tik kūną, bet ir sielą, o tai dabar jums svarbu, kol susidėliosit savo mintis... Šaunuolė, kad pradėjot vairuot mašiną... 4u.gif Dėl kojų labai nepergyvenkit. Man dešinė koja jau geri metai kaip aptirpusi, bet vairuoti netrukto ax.gif Ypač spausti greičio pedalą lotuliukas.gif Blogiau, jei pradėtų dvejintis - gali ne į tą posūkį įvažiuoti lotuliukas.gif

Aukščiau galvą - mums dar vaikus ant kojų reikia pastatyti.....
Atsakyti
QUOTE(IlonaMutis @ 2007 10 22, 11:39)
Šaunuolė  4u.gif  Joga apvalo ne tik kūną, bet ir sielą, o tai dabar jums svarbu, kol susidėliosit savo mintis... Šaunuolė, kad pradėjot vairuot mašiną...  4u.gif Dėl kojų labai nepergyvenkit. Man dešinė koja jau geri metai kaip aptirpusi, bet vairuoti netrukto  ax.gif Ypač spausti greičio pedalą  lotuliukas.gif Blogiau, jei pradėtų dvejintis - gali ne į tą posūkį įvažiuoti  lotuliukas.gif

Aukščiau galvą - mums dar vaikus ant kojų reikia pastatyti.....


Aš irgi sakau, reik vaikus ant kojų pastatyt, o paskui ir anūkus drinks_cheers.gif wub.gif
O antrą vaiką aš irgi jau sirgdama susiorganizavau, nes daktarai suskubino blush2.gif

Bet aš tik džiaugiuosi viskuom thumbup.gif t.y. vaikais aišku...
Baigsiu maitinti savo mažių, imsiu vartoti vaistus: copaxone arba Avonex'a...
Ir tikėkimės geriausio~~~ ir mokslininkų malonės, kad kuo greičiau atsirastų vaistai 4u.gif
Atsakyti
sveikutes!! po gimdymo(pasiulyto, tartum tai butu atitraukimas nuo itariamos ligos/jos pradzios) viskas gerai, vaikutis sveikas smile.gif
bet prasidejo mokslai , vaikutis aktyvus, pradejau rukyt sad.gif atsirado vel "skurdelytes" akyteje vel skausmeliai, durimai tokie...
o kaip jus ar rukot?
ar tikrai ta viena cigarete i diena gali buti tu skruzdelyciu pasekme ?? g.gif
Atsakyti