Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piliakalniai
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Lietuva
lengvute
Lietuvoje daug piliakalnių. Vis kur nors važiuodami, pakeliui nevengiame apžiūrėti ir jų, tačiau daugelis mažyčiai, neverti dėmesio, kiti nesutvarkyti ir pan.Buvome Medvėgalio piliakalnyje, aišku, Kernavėj, dar Žagarėje kažkuriuose, aplink Kauną žadėjom apžiūrėt, bet dar nespėjom rolleyes.gif , ten jų labai daug, kiek teko skaityt, patarkit, kuriuos verta aplankyt, kurių-ne.Pasidalinkim savo įspūdžiais.
Tiesa, dar radau ilgą sutvarkytų pilikalnių sąrašą thumbup.gif www.heritage.lt/archeologija/pilanal2.htm
Peledike
Karta isvaziavom pasivazineti. Stverem zemelapi ir i kelione. Nusigavom iki Sartu regioninio parko, informacineje lentoje radom pazymetus 3 piliakalnius (pavadinimu dabar nepasakysiu). Pasizymejau savam zemelapy ir leidomes ieskot. Viena radom... Ir tai vos nepravaziavom, nes jau lentute prie jo tokia apkerpejus ir miniatiurine dry.gif Kur kiti du taip ir neradom. Aplink grazu, daug kalnu ir pakalniu, bet elementarios informacijos truksta
madrugada
šiaip man vienas iš fainesnių maršrutų yra Panemunės pilys. Seredžiaus piliakalnis patiko.. šalia dvaro rūmai, toliau dar yra Raudonės pilis, kurioj dabar mokykla, Veliuona, Panemunės pilis. rudenį, gelstant lapams, ypatingai gražu rolleyes.gif
LINCE
Netoli Anykščių yra Vorutos (Šeimyniškėlių) piliakalnis,sakoma ,kad ten Mindaugo pilis stovėjusi.
Tikriausiai žinot Liudiškių piliakalnį - Laimės žiburio kalną ,kurio viršūnėj palaidotas J.Biliūnas,į patį kalną lipant reikia sugalvoti norą ir jis išsipildys.
Šį rudenį keliavom po Aukštadvario regiononį parką,ten daug piliakalnių ,bet nelabai įspūdingi.
Siūlyčiau aplankyti Šatrijos kalną (Telšių rajonas).Ne piliakalnis ,bet įspūdis thumbup.gif
Kurtuvėnų regioniniam parke yra didžiausias Šiaulių apskrity piliakalnis.Atrodo,kad vadinasi Ginučių.Tame parke įdomūs Svilės šaltiniai.Iš žemės trykšta gausybė mažyčių versmių.Lietuvai toks vaizdas nėra būdingas.
Labai patiko Merkinės piliakalnis ,ant Liškiavos piliakalnio ir kažkokios pilies liekanos išlikę.Panemunės piliakalniai nuostabūs,apie Kernavę jau ir sakyt nėra ką.
Norėčiau aplankyt Medvėgalį ir Punios piliakalnį.
Šiaip kur važiuotume,vežamės smulkius žemėlapius ir bandom kuo daugiau aplankyt.Gėda,bet apie Kauno krašte esančius piliakalnius tai nieko ir nežinau.
LINCE
Ups,gal ir pamelavau,kad Šatrija ne piliakalnis.
Šaltmėtė
QUOTE(Peledike @ 2004 02 25, 16:36)
Karta isvaziavom pasivazineti. Stverem zemelapi ir i kelione. Nusigavom iki Sartu regioninio parko, informacineje lentoje radom pazymetus 3 piliakalnius (pavadinimu dabar nepasakysiu). Pasizymejau savam zemelapy ir leidomes ieskot. Viena radom... Ir tai vos nepravaziavom, nes jau lentute prie jo tokia apkerpejus ir miniatiurine  dry.gif Kur kiti du taip ir neradom. Aplink grazu, daug kalnu ir pakalniu, bet elementarios informacijos truksta
*

Informacijos trūkumas ir piliakalnių tvarkymas atsiduria į tą patį ir vienintelį barjerą - kultūros ir senovės paminklų išsaugojimui Lietuvoje skiriama labai mažai pinigėlių... schmoll.gif Na, paskutinu metu kažkokų prošvaiščių jau matosi, bet vistiek.... Pati esu archeologė, žinau apie ką kalbu... Daugybė piliakalnių baigia sunykti, slenka jų šlaitai...

QUOTE(Yara @ 2004 02 25, 21:22)
šiaip man vienas iš fainesnių maršrutų yra Panemunės pilys. Seredžiaus piliakalnis patiko.. šalia dvaro rūmai, toliau dar yra Raudonės pilis, kurioj dabar mokykla, Veliuona, Panemunės pilis. rudenį, gelstant lapams, ypatingai gražu rolleyes.gif
*

Man šis maršrutas irgi labai patinka. Kaip tik praeitą vasarą mamą vežiau šiuo keliu, tai ir jai labai patiko...

O šiaip daugiau tai siūlau aplankyt Rambyno regioninį parką: Rambyno kalną (kuris buvo laikomas piliakalniu, bet paskutinių tyrinėjimų duomenimis jokio kultūrinio sluoksnio jame nerasta), Bitėnų muziejų ir dailės galerija po atviru dangum. Tose apylinkėse daug renovacijų, tyrinėjimų numatoma kitai vasarai, piliakalniai bus pritaikomi turizmo tikslams smile.gif

Čia vaizdelis i Nemuną nuo Rambyno kalno smile.gif
Šaltmėtė
Čia mano anksteniame poste minėta Bitėnų dailės galerija po atviru dangumi

O dar Rambyno regioniniame parke yra daug kitų piliakalnių, taip pat unikalus gamtos paminklas - 18 kamienų eglė, E.Šimkūnaitės praminta "Raganų šluota".
Šaltmėtė
pabandyk pažiūrėt čia : Panemunių regioninis parkas Bet kiek suprantu, tas puslapis dar tik kuriamas, tai neaišku ar rasi, ko reikia. O šiaip aš turiu tokį žemėlapį - Lietuvos kelių atlasas (Briedžio leidyklos) - toks kaip knyga, tai ten labai smulkiai viskas surašyta, visi piliakalniai ir pilys sužymėtos. Pabandyk knygyne paieškot.
Bet šiaip jei pasakytum kokiam tikslui tokio sarašiuko reikia, gal galečiau kažkaip padėt. 4u.gif
Ademara
aš siūlyčiau i Anykščius nuvažiuot. piliakalnis gal ir ne kaži koks, bet vasarą užtai ten daug žemuogių būna, čiobrelių mirksiukas.gif vietos labai gražios, beje, ten žadama statyti kažką panašaus į buvusią pilį (tiesą sakant, nemanau, kad tai įvyks artimiausiu metu g.gif ). ir šiaip Anykščiuose yra gražių vietų: Arklio muziejus thumb_yello.gif, Biliūno tėviške, Laimės žiburys, Puntukas. ir daug gražių pušynų. nukrypau nuo temos blush2.gif bet rekomenduoju į Anykščius nulėk savaitgaliui, kai tik orai pagerės smile.gif
*K&K
As vieno nesuprantu, kaip cia yra net internete negaliu rasti lankytinu vietu su zemelapiu (butu neblogai kad jie butu suskirstyti regionais) Buvau nuejus net i knygyna. Ten radau pora knygu apie visos Lietuvos lankytinas vietas, bet... vienoje aprasytos tos lankytinos vietos siek tiek placiau ir viskas, o kitoje labai jau skupai informacijos nors ten ir zemelapiukai siokie tokie yra. Taigi siuloma susipazinti su Lietuva tik kad informacijos nera. Jeigu matai stovint pili tai norisi apie ja ir kiek daugiau suzinoti, o is kur suzinosi kai niekas apie jas neduoda informacijos. Va taip ir susipazink su Lietuva. Kazin ar nera tokiu galvu, kad sugalvotu padaryt regioninius lankytinu vietu zemelapius su aprasymais ir net keliomis legendomis? Nejaugi nera kam to padaryti? Nejaugi nera protingu Lietuvos patriotu? O gaila, norisi ir paciam pamatyti ir koki svecia is uzsienio pasiimti ir pervezti tais regionais.
Jūsų Didenybė
Kelti, yra toks "Turisto atlasas" ar pan. Jame visa Lietuva suskirstyta kavdratėliais ir knygoje kiekvienas kavdratėlis gan mažu mąsteliu pavaizduotas, sužymėtos lankytinos vietos, piliakalniai, akmenys ir pan. Lankytinos vietos sunumeruotos ir šalia esančiame pusl aprašytos. Šita knyga pas mane beveik jau suskaityta, nes į visas keliones imu rolleyes.gif Bet faktas, kad kažkokios išsamesnės informacijos trūksta. Aišku, galima internete ieškot, bet kartais sėdam tiesiog į mašiną ir važiuojam biggrin.gif
Simbalia
Siulau aplankyti Neries regionini parka thumbup.gif Ne tik piliakalniu apstu,bet ir turistiniai marsrutai padaryti,viskas sutvarkyta,netruksta nei informaciniu stendu,nei nuorodu, irengtos stovyklavietes,poilsines thumbup.gif Jei kam idomu cia yra viskas smulkiau
Beje,jei norit ten viska gerai apziureti,siulau vaiksciot pesciomis ir paskirti tam visa diena wink.gif Ir tai dar gal neuztektu smile.gif Siaip kol kas grazesniu vietu nesu macius, netgi Panemunes marsrutas ne toks ispudingas blush2.gif
agrastiskaaronija
Siulau pasukti link DZukijos. Pradedant Merkines piliakalniu, toliau siulau pasiekti Lazdiju rajone esanti Rudaminos piliakalni, Toliau Meteliu regioninaime parke, ant Dusios ezero kranto -Prelomcikes piliakalni. Testi kelione i Alytaus raj - Punios piliakalni. Stai Jums ir kompaktiskas marsrutas.
blusė
Pratesiant minti apie Dzukija tai as irgi pasiulyciau vasarop nuvaziuoti ant Liškiavos piliakalnio ax.gif , cia nuo Druskininku keli km, nuo piliakalniu atsiveria toks puikus vaizdas i Nemuna kad nesinori is ten niekur eit wub.gif
Jūsų Didenybė
Merkinės ir Liškiavos piliakalnius aplankyti būtina. Vieni gražiausių Lietuvoje 4u.gif Nuo Merkinės matosi Merkio ir Nemuno santaka, labai aukštas kalnas ir puiki panorama. Liškiavoje - Nemuno vingis, Liškiavos bažnyčia (labai daili), kalnas kaip dvigubas, ant vieno viršūnės yra senos pilies pamatai. Aplinka prie abiejų labai gražiai sutvarkyta mirksiukas.gif

Mane domina Altoniškių piliakalnis. Gal kas buvot? Gal žinot kaip privažiuot? Turisto atlase rašo, kad irgi graži panorama, matosi Vilkijos bažnyčia g.gif
deluxe
Liskiavos piliakalnis tikrai nuostabus. Ten man pasipirso mano vyras, o Liskaivos baznycioje susituokem.
Green Fairy
Medvėgalio piliakalnis nuostabus. (Telšių r.)

Nuo savęs pridėsiu porą vaizdų, tiems, kas dar nėra čia apsilankęs.
user posted image
user posted image

moodring
QUOTE(Simbalia @ 2007 12 28, 21:38)
Siulau aplankyti Neries regionini parka  thumbup.gif Ne tik piliakalniu apstu,bet ir turistiniai marsrutai padaryti,viskas sutvarkyta,netruksta nei informaciniu stendu,nei nuorodu, irengtos stovyklavietes,poilsines  thumbup.gif Jei kam idomu cia yra viskas smulkiau
Beje,jei norit ten viska gerai apziureti,siulau vaiksciot pesciomis ir paskirti tam visa diena wink.gif Ir tai dar gal neuztektu smile.gif Siaip kol kas grazesniu vietu nesu macius, netgi Panemunes marsrutas ne toks ispudingas  blush2.gif
*

drinks_cheers.gif Aha, mes pries pora metu atradom sita geri, tai oj ten kiek vaiksciojimu... ir viskas taip sutvarkyta, grazu. Kadangi pusiau Pilaiteje gyvenam, tai netoli - siltuoju metu jei tik laisvas grazus vakaras, ir traukiam po kurinors taka + piknika pasidarom rolleyes.gif zodziu liuks smile.gif
Reginiukas
sveikos, mes ir rudeni su vyru keliavom po keleta lt piliakalniu, primiausiai leidomes i panemunes pilis ir piliakalnius, ir be jokio zemelapio bigsmile.gif .

o po to buvom medvegalio kalne, ten labai grazu, jei kas nebuvot, tai netoli kaltinenu yra, verta aplankyti 4u.gif
gunila88
QUOTE(Agotukas @ 2008 01 16, 22:37)
Merkinės ir Liškiavos piliakalnius aplankyti būtina. Vieni gražiausių Lietuvoje  4u.gif Nuo Merkinės matosi Merkio ir Nemuno santaka, labai aukštas kalnas ir puiki panorama. Liškiavoje - Nemuno vingis, Liškiavos bažnyčia (labai daili), kalnas kaip dvigubas, ant vieno viršūnės yra senos pilies pamatai. Aplinka prie abiejų labai gražiai sutvarkyta  mirksiukas.gif

Mane domina Altoniškių piliakalnis. Gal kas buvot? Gal žinot kaip privažiuot? Turisto atlase rašo, kad irgi graži panorama, matosi Vilkijos bažnyčia  g.gif
*

Ant Altoniškių piliakalnio buvau porą kartų. Piliakalnis patiko. Ar matosi Vilkijos bažnyčia, neprisimenu, nes buvau prieš keletą metų smile.gif. Važiuoti reikia iš Kauno link Šakių 140-tu keliu. Už Zapyškio kelias kurį laiką eina palei Nemuną, o paskui staiga suka į kairę ir kyla į kalną. Prieš pat šį posūkį į dešinę nuo pagrindinio kelio atsišakoja nedidelis keliukas, kuris toliau eina palei Nemuną. Juo ir reikia važiuoti. Piliakalnis turi būti apie 3 km nuo sankryžos, pravažiavus 2 nedidelius upelius. Jis yra netoli nuo kelio, seniau prie kelio buvo lentelė, bet jei dabar nebėra, galit žmonių paklausti, ten netoli yra sodybų. "Briedžio" žemėlapis netoliese ant to paties keliuko rodo dar 2 piliakalnius: Šėtijų ir Mikytų. nors aš ten nebuvau, bet, manau, vertėtų ir juos aplankyti, nes bendras atstumas apie 11 km išeina. Ties Mikytais pažymėtas ir keltas į Vilkiją. Visai įdomus savaitgalio popietės maršrutėlis išeina. Reikės nuvažiuoti, ačiū už idėją smile.gif.
*K&K
Saunu, kad dalinates savo ispudziais ir labai dekoju 4u.gif Taigi laukiu silto pavasario ir sesim ant dviraciu, o jau tada piliakalniai ir dvarai laikykites biggrin.gif Organizuosiu dviraciu kelione Panemunes trasa. Matysim kaip seksis zygis su palapinemis po Lietuva g.gif
Gintaryte
Mes darznai aplankom Kernaves piliakalnius, ten labai grazu ,yra kur pasivaikscioti, o nuo gamtos akys raibsta wub.gif Mes net per savo vestuves ten vaziavom fotografuotis wub.gif
agnuzeb
QUOTE(blusė @ 2008 01 14, 16:46)
Pratesiant minti apie Dzukija tai as irgi pasiulyciau vasarop nuvaziuoti ant Liškiavos piliakalnio  ax.gif , cia nuo Druskininku keli km, nuo piliakalniu atsiveria toks puikus vaizdas i Nemuna kad nesinori is ten niekur eit  wub.gif
*

Na dar siek tiek apie Dzukija mirksiukas.gif Siulyciau dar siek tiek papildyti bluses rekomenduota marsruta mirksiukas.gif
Pradeti nuo Merkines piliakalnio, toliau traukti link Liskiavos. Taip pat siulyciau neaplenkti ir Druskininku. Smagu pasivaikscioti po si grazu, ramybe dvelkianti miesteli. Pasiplaukioti valtimi miesto ezerely ir netycia ivairuoti i fontana lotuliukas.gif Is Druskininku rekomenduoju vaziuoti i Cepkeliu raista. Labai ispudinga ir grazi vieta thumbup.gif
Gintaryte
user posted image

bandau ikelti foto 4u.gif
Papildyta:
oi tik labai maza gavosi blush2.gif cia as apie Kernave norejau ikelti foto, jei pavyks padidinta ikelti.
herbas
QUOTE(Agotukas @ 2007 12 19, 09:59)
Kelti, yra toks "Turisto atlasas" ar pan. Jame visa Lietuva suskirstyta kavdratėliais ir knygoje kiekvienas kavdratėlis gan mažu mąsteliu pavaizduotas, sužymėtos lankytinos vietos, piliakalniai, akmenys ir pan. Lankytinos vietos sunumeruotos ir šalia esančiame pusl aprašytos. Šita knyga pas mane beveik jau suskaityta, nes į visas keliones imu  rolleyes.gif Bet faktas, kad kažkokios išsamesnės informacijos trūksta. Aišku, galima internete ieškot, bet kartais sėdam tiesiog į mašiną ir važiuojam  biggrin.gif
*

Ir aš jau 1 šitą atlasą suskaičiau, bene geriausia susisteminta turistavimo Lietuvoj, Kaliningrado sr ir kiek Latvijoj knyga. Nors išleista taip seniai- apie 1992m
Jūsų Didenybė
QUOTE(gunila88 @ 2008 03 04, 10:51)
"Briedžio" žemėlapis netoliese ant to paties keliuko rodo dar 2 piliakalnius: Šėtijų ir Mikytų. nors aš ten nebuvau, bet, manau, vertėtų ir juos aplankyti, nes bendras atstumas apie 11 km išeina. Ties Mikytais pažymėtas ir keltas į Vilkiją. Visai įdomus savaitgalio popietės maršrutėlis išeina. Reikės nuvažiuoti, ačiū už idėją smile.gif.
*

Paskui galima persikelti keltu į Vilkiją, nuvažiuot ir iki Seredžiaus piliakalnio. Įlipti į jį sunku, bet vaizdas thumbup.gif Kadangi piliakalnis "plikas" , be medžių ir krūmų ir laaaaabai aukštas, tai pasimato visa Nemuno didybė. Dar Nebloga panorama nuo Vilkijos bažnyčios atsiveria, bet ten daugiau į vieną pusę. Ir šiaip Vilkijos miestelis labai jaukus. Kaip Šveicarija kokia, į kalną įsikibęs biggrin.gif

QUOTE(herbas @ 2008 03 13, 20:56)
Ir aš jau 1 šitą atlasą suskaičiau, bene geriausia susisteminta turistavimo Lietuvoj, Kaliningrado sr ir kiek Latvijoj knyga. Nors išleista taip seniai- apie 1992m
*

Taikrai taip smile.gif Tik kai kurie keliukai nepažymėti ir daug kas pasikeitė. Galėtų kas nors pataisytą ir geresnės kokybės leidimą išleist, litų tikrai nepagailėčiau...

Papildyta:
Va vaizdelis nuo Seredžiaus Palemono kalno. Tik orelis nebuvo labai gražus ir fotkė viso grožio neparodo schmoll.gif
gunila88
Šiandien "Balse" radau straipsnį "Panemunės dviračių takas keliautojų nebevilioja" http://www.balsas.lt/naujiena/189857. Iš jo sužinojau, kad kairiąja Nemuno pakrante tarp Ilguvos ir Kidulių (priešingoje pusėje negu Veliuona ir Seredžius) buvo įrengtas dviračių takas, tik dabar labai suniokotas. Jį lygtai žada remontuoti. Ta proga išsitraukiau žemėlapį ir pasižiūrėjau- kiek ten piliakalnių- ne mažiau, negu 15-ka. Vien prie Sudargo praktiškai vienoje vietoje yra 5. Gal kas ten lankėtės ir galite papasakoti įspūdžius?
herbas
QUOTE(gunila88 @ 2008 04 04, 09:19)
Šiandien "Balse" radau straipsnį "Panemunės dviračių takas keliautojų nebevilioja" http://www.balsas.lt/naujiena/189857. Iš jo sužinojau, kad kairiąja Nemuno pakrante tarp Ilguvos ir Kidulių (priešingoje pusėje negu Veliuona ir Seredžius) buvo įrengtas dviračių takas, tik dabar labai suniokotas. Jį lygtai žada remontuoti. Ta proga išsitraukiau žemėlapį ir pasižiūrėjau- kiek ten piliakalnių- ne mažiau, negu 15-ka. Vien prie Sudargo praktiškai vienoje vietoje yra 5. Gal kas ten lankėtės ir galite papasakoti įspūdžius?
*

Su dviračiais tik iki Pyplių teko vaziuot. Nuo jo matos neblogai, bet apžėlęs. Su Sudargo prasčiau - į Nemuno pusę visai mažai matosi ir neverta tiek grūstis. Labiau verta vaziuot del Kačerginės pušyno, Zapyškio bžn, Plokščių gatvelės- upelio, Gelgaudiškio dvaro ir per tiltą pervažiuot į Jurbarką
ITMA
Man Kernaveje irgi labai patinka thumbup.gif labai faina galima pavaiksciuoti ramiai, visur gamta jokio mesto triuksmo tiesog pasaka thumbup.gif
atviraj
mes tai vaziuodami nuo pilaites link kernaves dar pakeliui kur nors uzvaziuodavom. Tai ten ir akmens skulpturu parka radom, visokius azuolus, azalu karaliene, azuolu karalius ir panasiai smile.gif O dar kernavej viena vieta miske zinom, labai grazi aikstele ten padaryta, supynes, tada zemelapis misko yra su ivairiausiom medinem skulpturom. Sakau, labai graziu ten vietu aplinkui kernave ir joje pacioje yra wink.gif
~VEGA~
ziuriu labai uzmesta temute....
vasarai artejant visai smagu butu kur prasilekti po lietuva....

is matytu pilikalniu, ispudingiausi man Vorutos (Seiminiskeliu)(anyksciu r), Gondingos (Zemaitijos nac. parke), ir vaizdas nuo Punios piliakalnio labai ispudingas:)

dar daug ka aplankyti liko -Merkines, Liskiavos, Medvegalio.....--skaiciau, kad ispudingi jie..
Lyžuka
Link Kernavės važiuojant mes visada pasukam dar i Panerių dvarą, graži vieta labai ir netoli jos dar yra Karmazinų piliakalnis ( jei tikslus pavadinimas) nuo kelio yra rodyklė, prie pat Neries jis labai gūdi vieta ir po gero lietaus neverta važiuoti nes keliukas labai išplautas būna, turbūt vienintelis piliakalnis ant kurip viršaus užvažiuojama, nes jis visas šonu į Nerį leidžiasi toliau, lentoje rašoma, kad buvus šventa ąžuolų giraitė ir žynių aukojimo vieta, užsukit ką sudomins smile.gif
Papildyta:
O man Šatrijos kalnas pats įspūdingiausias Lietuvoj, o aplankę labai daug esam lietuviškų kalnelių smile.gif, ypač gražus tas vingiuotas vieškelis į Luokę, taip ir skamba tada ausyse Maironio žodžiai...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.