Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 9, kiekvienam po paparčio žiedą

nesenei daugiau domejausi apie dainininka Rolanda Janaviciu, suzinojau kad jis susirgo veziu budamas vos pora metu uz mane vyresnis, o po 10 metu vel atsinaujino...si liga kaip loterija, nezinai kiek metu islosi...negalima niekad atsipalaiduoti bo sugris kaip milzininskas jojo ir parbloks su milziniska jega verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(neiti @ 2008 08 29, 23:28)
nesenei daugiau domejausi apie dainininka Rolanda Janaviciu, suzinojau kad jis susirgo veziu budamas vos pora metu uz mane vyresnis, o po 10 metu vel atsinaujino...si liga kaip loterija, nezinai kiek metu islosi...negalima niekad atsipalaiduoti bo sugris kaip milzininskas jojo ir parbloks su milziniska jega  verysad.gif

Mieloji Neity, o aš tai žinau seniai. Vienintelį kartą buvau viena, kai sužinojau tikrąją savo ligos diagnozę. Ir tada šalia manęs onkologinėje ligoninėje atsirado man visiškai nepažįstama, svetima moteris, kuri nuramino mane ir paguodė. Paguodė R. Janavičiaus pavyzdžiu. Jos dukra gulėjo su R. Janvičiumi ligoninėje, mirė būdama 26 m. Janvičius dar 10 metų gyveno. GYVENO. Jeigu, jo, kas nors būtų paklausęs ar norėtų jis tų 10 m. Ką Jūs manote jis būtų atsakęs? Kiek jis per tuos metus daug nuveikė! Aš nesuprantu žmonių, kurie nemato kitų sunkių ligų, tik VĖŽĮ. LYG ŽMONĖS MIRTŲ TIK NUO ŠIOS LIGOS. NEMATO, kai po insultų paguldo ant patalo trejiems metams, visiškai bejėgį, dalinai suparaližuotą. Taip buvo mano tetai. Avarijų metu žuvę ar po avarijų traumuoti ir neįgaliais tapę žmonės. Jų tūkstančiai. NEMATO. Kažkodėl mašinų keliuose nesumažėja. Kodėl tik tokios NEGATYVIOS MINTYS lydi mūsų ligą? KODĖL stengiamasi įrodyti, kad tai kažkoks kryželis, kurį turime tempti ir visaip stengtis nusimesti? Lyg išsėtinė sklerozė būtų lengvesnė liga? Mano grupiokas, ATA, susirgo ja būdamas 23 ir paliko šį pasaulį 40. O buvo proto bokštas, mūsų grupės pažiba. Kodėl siekiama šią temą paversti virtualiomis kapinėmis? Kodėl nešama čia pesimizmas ir gąsdinimai?
Aš žinau daug pavyzdžių, kur žmonės gyvena 10-20 m. Pirmuose forumuose buvo TAURĖ. Jos vyras susirgo vėžiu. Šiandien jie augina antrą dukrytę, kurios susilaukė jau po ligos. Siracussa, susirgo besilaukdama vaikelio. Čia nebesilanko, dukrytei tuoj bus trys metai. Jos gyvenimas, tikiuosi, tiesiog PUIKUS. Vyturėlis (virš 5m.), Čiauškutė, forumo įkūrėja jau apie 13 m. Mūsų deganti, gruodį sulauksim leliaus. Visi jie GYVENA>DIRBA>AUGINA VAIKUS. Na, nėra nė vieno amžino. SUPRASKIT TAI. Rašote – loterija. Lyg infarktas ar insultas negali pasikartoti? Sugrįš ir vėl gydysimės. Kaip gydomės sugrįžus bet kokiai kitai ligai. Jokia jėga neįveiks noro gyventi. Kad ir kokia milžiniška būtų. O priblokšti gyvenime daug kas gali ne tik VĖŽYS.

Papildyta:
Atsipalaiduoti būtina, privaloma. Kitaip gyvenimas taps KOŠMARU.
Atsakyti
Noriu prisijungti prie Adis minciu. Mano mamukui pries beveik du metus isoperuotas gimdos vezys. Ir as tikiu, as zinau, kad ji tikrai matys, kaip jos trimete anuke baigs mokslus. Todel, kad zinau pavyzdziu - mano babytei skrandzio vezys buvo nustatytas, kai jai buvo 60 metu. Mire ji sulaukus 101 ir ne nuo vezio. Drauges mama gydytojai laidojo, o ji sau gyvena ir jau daugiau nei desimt metu.
Atsakyti
Na pabambėjau. blink.gif Atsiprašau, slegia mane visokie tokie negatyvai. unsure.gif unsure.gif Gal kitų ne...tikiuosi. Norėjau ištrinti savo bambėjimus, nebeleido, per vėlu buvo daryti keitimą.

Tad, dabar laba diena, 4u.gif 4u.gif
Kur buvus, kur nebuvus aš vėl čia. smile.gif
Trumpa ataskaita. Kelionė buvo įspūdinga. Padarėme taip, kad tyrimas tapo priedu prie mūsų išvykos, o ne atvirkščiai. Apsukome ratą apie visą buvusią Prūsiją, esančią Lenkijos teritorijoje. Kirtome keturias Lenkijos vaivadijas. Aplankėme Griunvaldą, Žalgirio mūšio vietą. Nuostabiąją Torūnę, Bydgoščių, Malborką ir jo įžymiąją kryžiuočių pilį Marienburgą. Pasiekėme Aistmares, Fromborką ir apžiūrėjome garsiąją Koperniko katedrą. Grožėjomės Mozūrijos ežerais, trumpam stabtelėjome Gyžicke. Pramokom dar šiek tiek lenkiškai, skanavome lenkiškus Torūnės „piernikus“, Bydgoščiaus „bobas“, Fromborko „syrnikus“ ir mėgavomės gardžia Illy kava. (Na, ši ne lenkiška). Sutikti žmonės labai mieli, geranoriški ir šilti.

Dabar apie tyrimų rezultatus.
Norėčiau pasakyti, kad viskas yra labai gerai. Deja, yra tika gerai. smile.gif Randa vieną naują specifinį limfmazgį apie 1 cm, tarp 1-2 šonkaulių. Netoli krūtinkaulio. Visi kiti fiksuoti ankstesnio tyrimo metu dingę. Chemija sudorojo. biggrin.gif
Nežinau, koks bus gydytojos sprendimas. Tikiuosi, kad stebės.Nes, spalio viduryje keliu sparnus į Barseloną. Kai chemijos metu buvau juos nuleidusi, sau pasidovanojau akcijinius Airbaltic bilietus. Kaip meškutei, duoda cukraus gabaliuką už tam tikrą cirke atliktą programą, aš savo gyvenimo cirke už savo sunkų etapą – dar vieną kelionę.
P. s.
Nesitikėjau pati iš savęs – užlipau į siaubingai aukštą Fromborko katedros bokštą. Be jokio poilsio. (Pasirodo, bijau aukščio. Net ankstyvoje jaunystėje (nes jauna aš ir dabar mirksiukas.gif ) žygis Kaukazo kalnais neišgydė nuo tos baimės. (Supratau, kaip gali jaustis žmogus tyrimų metu, kuris turi baimę uždaroms patalpoms, taip vadinąmąją klaustrofobiją. Tada jau problema tampa visokie sudėtingesni tyrimukai)). Tik sekančią dieną suvokiau, savo fizinės būsenos puikumą.


Kam kils kažkokių klausimų ir norės konkrečiau sužinoti apie tyrimą, parašykite man į A. Ž. Pasistengsiu atsakyti.
Atsakyti
Adis - jėga! Labai šaunus ir teisingas "pabambėjimas" (kaip pati pavadino).
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 08 30, 12:07)
LYG ŽMONĖS MIRTŲ TIK NUO ŠIOS LIGOS.


thumbup.gif Jūs tokia teisi,kad kitaip nė nebūtų įmanoma pasakyti thumbup.gif

Sveika sugrįžusi,Švyturėli,mūsų.
Atsakyti
Mano sūnaus mokytoja jam esant pirmoje klasėje išsioperavo 2 st. krūties vėžį. Dabar jis antrakursis, o ji net labai wub.gif gyva.
Atsakyti
Adis, kaip teisingai viską surašėte 4u.gif rolleyes.gif
Man tikriausiai kils klausimų ir nemažai, bet jais Jus per a/ž pakamuosiu truputį vėliau, kai žinosiu, kad jie tikslingi mirksiukas.gif Kol kas tik vienas ir labai bendro pobūdžio: kaip Jūs sakote, PET'as tikslingas tuomet, kai kiti tyrimai neinformatyvūs. kas šiuo atveju yra 'neinformatyvu'?? g.gif
dabar, pasibaigus chemo, mamos laukia tyrimai, o jie, kaip suprantu, apsiribos echoskopija. visa kita - asmeninė iniciatyva. man tiesiog įdomu: ar atskiri tyrimai - KT, kaulų scintigrama, skrandžio, žarnyno tyrimai (visa tai atlikta po pirmos chemo) yra tikslingi, jei visą info galima gauti vieno tyrimo metu?.. ar aš kažko nesuprantu? blush2.gif

that's life pasisakymai pasėjo manyje nerimo sėklą: jau minėjau, kad mama po paskutinės chemo skundėsi stipriais skausmais tai vienoje, tai kitoje vietoje. suverčiau tai chemo pasekmėms (nors jos teigimu, anksčiau jie tokie stiprūs nebuvo), bet dabar toks nerimas apsėdo.. g.gif raminuosi tik, jog prieš chemo daryta kaulų scintigrama - atsakymai geri...

dar pagalvojau: that's life , manau, savo išgyvenimais galėtumėte pasidalinti šiame skyrelyje - čia renkasi pasiguosti ligoniukų artimieji, kai nevalia skleisti nerimo turintiems viltį, o išsikalbėti labai labai reikia ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo upsikaz: 30 rugpjūčio 2008 - 12:42
Adis, puikiai "pabambejot", taip pagristai ir motyvuotai, kad nieko neprikisi thumbup.gif Is tikruju yra daug baisesniu ligu, tik sita galbut labiausiai paplitusi, todel ir skamba taip liudnai g.gif
Atsakyti
QUOTE(upsikaz @ 2008 08 30, 13:38)
dar pagalvojau: that's life , manau, savo išgyvenimais galėtumėte pasidalinti šiame skyrelyje - čia renkasi pasiguosti ligoniukų artimieji, kai nevalia skleisti nerimo turintiems viltį, o išsikalbėti labai labai reikia ...

Ačiū tau už tavo supratingumą. smile.gif Labai geras žodis anglų kalba appreciate, lietuviškia ne taip skamba: . g.gif Prasmė tai ta pati: biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 08 30, 13:36)


Nesitikėjau pati iš savęs – užlipau į siaubingai aukštą Fromborko katedros bokštą. Be jokio poilsio. (Pasirodo, bijau aukščio. Net ankstyvoje jaunystėje (nes jauna aš ir dabar mirksiukas.gif ) žygis  Kaukazo kalnais neišgydė nuo tos baimės. (Supratau, kaip gali jaustis žmogus tyrimų metu, kuris turi baimę uždaroms patalpoms, taip vadinąmąją klaustrofobiją. Tada jau problema tampa visokie sudėtingesni tyrimukai)). Tik sekančią dieną suvokiau, savo fizinės būsenos puikumą.




Adis. Be galo džiaugiuosi ir stebiuosi Jūsų stiprybe.Na,to ir tikėjausi,kitaip ir būti negalėjo. thumbup.gif Taip laikykitės ir toliau. 4u.gif Iš Jūsų žodžių apie kelionę suprantu,kad "pasikaustėte" tiek emociškai tiek dvasiškai.Šaunuolė. clap_1.gif
Ach,ta šelmė jaunystė.Ji amžina mūsų širdyse. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(upsikaz @ 2008 08 30, 14:38)
Adis, kaip teisingai viską surašėte 4u.gif  rolleyes.gif

dar pagalvojau: that's life , manau, savo išgyvenimais galėtumėte pasidalinti šiame skyrelyje - čia renkasi pasiguosti ligoniukų artimieji, kai nevalia skleisti nerimo turintiems viltį, o išsikalbėti labai labai reikia ...


Labas
user posted image

ADIS , nežiūrint kažkokio mažo mazgelio, aš sveikinu tave , kad esi tokia gyvybinga.Užsiduok sau nuostatą , kad esi sveika ir tas mazgelis tik kompiuterio šešėlių žaismas ir jis išnyks, nes jo nėra ir negali būti.
O tas forumas stiprių nervų ligoniams.Man užteko paskaityti vieną puslapį.Mums reikia pozytyvių emocijų, optimistinių pavyzdžių.Bet koks pažįstamų likimo draugių būsenos pablogėjimas , kerta per sąmonę , nepalikdamas vilties.Ką sau įsiteiginėji mėnesį sugriūva nuo vieno sakinio ir emocijos.Suprantu, kad ligonių artimiesiems norisi išsipasakoti, bet mes nesam tos , kurios dar galėtumėm padėti nešti kitų naštą.Gal aš klystu kitų atžvilgiu, bet man taip yra.

Susileidau penktą savaitėlės dozę.
Šianakt išmiegojau 12 val.Tikra miegančioji grąžuolė.Dabar skaitysiu pozytyvią literatūrą.Bėda , kad čia skaitai , čia jau neatsimeni.
Šiandien saulėta, tai gal grybauti lėksite.Linkiu visoms gero poilsio. 4u.gif
Atsakyti