Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 9, kiekvienam po paparčio žiedą

QUOTE(Afnola @ 2008 08 03, 18:57)
Merginos. Kaip padeti zmogui salia esanciam kai nuo spindulines jam buna blogai. As pirma karta susiduriu su sia beda, o pagalbos nesulaukiu is niekur. Kai labai ji pykina as dedu suslapinta ranksluosti ant galvos, bet siuo metu nieko jis nevalgo ir tik guli lovoje. Gal man vis del to isvesti i lauka kol paeina . Jis teigia , kad neturi jegu keltis is lovos.  Vat sugalvojau nupirksiu plezini kresla ir i balkona. Tada tikrai pakviepuos oru, bet tai gali buti ne i nauda nes gyvenam paciam kauno centre. Nezinau ka daryti, gal reikia issinomuoti uzmiesti namuka ar ka.

Ką švitina, gal galvą?
Ar gydytojas radiologas žino, ką sako? Oras visuomet gerai. Venkite saulės ir karščio. Daug skysčių, kad ir per šiaudelį po truputį.
Atsakyti
QUOTE(Afnola @ 2008 08 03, 19:57)
Merginos. Kaip padeti zmogui salia esanciam kai nuo spindulines jam buna blogai. As pirma karta susiduriu su sia beda, o pagalbos nesulaukiu is niekur. Kai labai ji pykina as dedu suslapinta ranksluosti ant galvos, bet siuo metu nieko jis nevalgo ir tik guli lovoje. Gal man vis del to isvesti i lauka kol paeina . Jis teigia , kad neturi jegu keltis is lovos.  Vat sugalvojau nupirksiu plezini kresla ir i balkona. Tada tikrai pakviepuos oru, bet tai gali buti ne i nauda nes gyvenam paciam kauno centre. Nezinau ka daryti, gal reikia issinomuoti uzmiesti namuka ar ka.

Sveika,
Apie šalutinius radioterapijos poveikius galite pasiskaityti internete užrašiusi : Vėžio informacijos centras šalutiniai radioterapijos gydymo poveikiai.
Paprastai šie poveikiai yra skirtingi,priklausomai kokia vieta švitinama.Gal tiktų pasinaudoti Gabijos patarimu - vartoti imbierą.Dar nuo pykinimo padeda gvazdikėliai.O,kad neturi jėgų,tai irgi gali būti šalutinis poveikis. Šiaip,gal geriausia būtų pasitarti su jus gydžiusiu radiologu,gal sunkioj situacijoj reikalingas ir koks medikamentas.Grynas oras gal ir būtų naudinga,tik ne miesto centre ir jokiu būdu ne saulėje.Laikykitės. 4u.gif

P.s. Gal kam nors įdomu.Toks dalykėlis apie oro užterštumą.Kadangi gyvenu pramoniniame mieste,man labai svarbu ,kuo kvėpuoju.Kiekvieną dieną inete užrašau oro užterštumo indeksas ir pažiūriu kok bus oras.Rodo esamos dienos ir sekančios.Būna dienų kai stengiuosi nosį į lauką kišti minimaliai tiek kiek būtina. ax.gif Sveikatėlės visoms. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rimantes @ 2008 08 03, 12:21)
labas visoms  4u.gif
Laukia sunkus ir ilgas gydymas.  verysad.gif  Kadangi amzius jaunas (32m) zada taikyt pacia stipriausia raudonaja chemija ir spinduliavima. Po savaites bus pirma chemo. Ziauriai bijau.. kuo toliau tuo labiau.. vien pagalvojus tvenkiasi asaros..

Sveika,
pirmiausia-nusiramink,ir tikrai nebijok chemijos.Nebus taip siaubingai baisu,kaip dabar atrodo. Viskas pakenčiama,iškenčiama.Man asmeniškai ne chemijų ,spindulių buvo baisu,o šiaip,psichologiškai žinia pribloškė.Mano vaikas tuo metu taip pat buvo 1m.3 mėn.,dar maitinama krūtimi. Niekas nesako,kad bus lengva,bet reikia išmokti gyventi staiga pasikeitusiame pasaulyje.Ilgainiui viskas aprims. 2-tra st.nėra blogiausias variantas.

Sėkmės Tau. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 08 03, 19:19)
Ką švitina, gal galvą?
Ar gydytojas radiologas žino, ką sako? Oras visuomet gerai. Venkite saulės ir karščio. Daug skysčių, kad ir per šiaudelį po truputį.



Plauciai. Spinduline uzbaigem pries dvi savaites, bet dabar taip cherovai jam nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Rimantes @ 2008 08 03, 13:21)
labas visoms  4u.gif
Vakar pirmakart ilindau i si skyreli.. Zaviuosi jusu stiprybe! Ir pati bandau tokia but, tik nevisada pavyksta..  verysad.gif  Pamacius bet ka apie vezi susigraudinu.
Man kruties vezys, II stadija. Liepos 15d isoperavo. Auglys buvo 8cm, o pats navikas 2cm. Rodiklis G3. Zinau kad tai negerai, bet nerandu daugiau info apie tai pasiskaityt... Operavo ir pazasti, ispjove 12 limfmazgiu- 2 is ju su pakitimais. tik pirmadieni paleido is ligonines, bet dar su dviem vamzdukais. Vakar is krutines iseme, o vienas salia pazasties liko. Dar vis po truputi bega skysciai.
Laukia sunkus ir ilgas gydymas.  verysad.gif  Kadangi amzius jaunas (32m) zada taikyt pacia stipriausia raudonaja chemija ir spinduliavima. Po savaites bus pirma chemo. Ziauriai bijau.. kuo toliau tuo labiau.. vien pagalvojus tvenkiasi asaros.. Operacijos taip nebijojau.. Kadangi biopsija tikslios diagnozes nerode tikejausi geriausio.. Galbut supuliavus cista.. Deja..
Dabar bandau atsigaut. Dar nedaug galiu pakelt ranka, skauda pazasti. Sunkiausia kad esu nasta kitiems.. visad buvau pripratus viska daryt pati, o dabar..
Dukra rugseji eis i pirma klase, mums tokia didele svente, taip norisi but salia.. bet panasu kad tuo metu darys antra chemo. Ir vel verkiu.... verysad.gif  sunus dar visai maziukas- metukai ir 3 men....  Suprantu, kad vaikams svarbiausia kad mama butu salia.. Ir suprantu kad nuo II stadijos nieks nemirsta.. bet vistiek apninka liudnos mintys.  verysad.gif
Pasiskaiciau jusu info apie vaistus, kraujo rodiklius ir t.t. Esu visiskai zalia.. net nezinau kokius vaistus man leis.. ir kaip ten su tuo krauju turi but.. Pries operacija visi tyrimai buvo puikus, hemoglobinas aukstas- 140, jauciausi gerai. o dabar vis uzplusta nuovargis.. bet cia tik kovos pradzia.  verysad.gif

Issiliejau.. bet net nezinau ar pasidare lengviau.
Stiprybes jums visoms.  4u.gif

Sveika ,Rimantes,
Jokiu būdu nepasiduokit baimei.Esate jauna ir ligą nugalėsite,tik nereikia leistis užvaldomai niūrioms mintims.Galvokit apie savo vaikučius ir apie laukiamą šventę.Gal ji visai nesutaps su chemoterapija.Tai tik Jūsų preliminarūs skaičiavimai.O jei ir bus ,gal nesijausit blogai ir galėsit dalyvauti.Negalvokit apie blogiausią.
Prieš chemo kursą paklauskite gydytojos ,kokius vaistukus jums leis,kokie galimi šalutiniai poveikiai.Ką daryti vienu ar kitu atveju.Iš patirties žinau(serga mano mamytė) - jeigu neklausite,niekas nieko jums nepasakos.Net pačių elementariausių dalykų.Prieš susitikimą su gydytoja, visus klausimus susirašau ant lapo.Visą laiką nešiojuosi su savimi popieriaus ir kai tik man iškyla koks klausimas,iškart užsirašau,o prieš vizitą pas gydytoją juos visus susigrupuoju.Gal tai kitam ir pedantiškai atrodo,bet man paskui nereikia graužtis,kad nepaklausiau. doh.gif Dar būtų gerai,kad paprašytumėte gydytojos telefono -ekstra atvejui.Bet žinau,kad ne visi duoda. ax.gif
Ir dar.Šiame skyrelyje MERGAITĖS su tokia thumbup.gif patirtim - gali labai daug patarti. thumbup.gif Antrasis universitetas lotuliukas.gif
Taigi ,aukščiau nosį ,stiprybės ,kantrybės,ir pirmyn drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 08 03, 20:08)
Sveika,
Apie šalutinius radioterapijos poveikius galite pasiskaityti internete užrašiusi : Vėžio informacijos centras  šalutiniai radioterapijos gydymo poveikiai.
Paprastai šie poveikiai yra skirtingi,priklausomai kokia vieta švitinama.Gal tiktų pasinaudoti Gabijos patarimu - vartoti imbierą.Dar nuo pykinimo padeda gvazdikėliai.O,kad neturi jėgų,tai irgi gali būti šalutinis poveikis. Šiaip,gal geriausia būtų pasitarti su jus gydžiusiu radiologu,gal sunkioj situacijoj reikalingas ir koks medikamentas.Grynas oras gal ir būtų naudinga,tik ne miesto centre ir jokiu būdu ne saulėje.Laikykitės. 4u.gif

P.s. Gal kam nors įdomu.Toks dalykėlis apie oro užterštumą.Kadangi gyvenu pramoniniame mieste,man labai svarbu ,kuo kvėpuoju.Kiekvieną dieną inete užrašau  oro užterštumo indeksas ir pažiūriu kok bus oras.Rodo esamos dienos ir sekančios.Būna dienų kai stengiuosi nosį į lauką kišti minimaliai tiek kiek būtina. ax.gif Sveikatėlės visoms. 4u.gif

\

Koks paruosimas tu gvazdikeliu ir imbieru? Arbatas daryti ar kramtyti ?
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 08 03, 20:37)
Prieš susitikimą su gydytoja, visus klausimus susirašau ant lapo.Visą laiką nešiojuosi su savimi popieriaus ir kai tik man iškyla koks klausimas,iškart užsirašau,o prieš vizitą pas gydytoją juos visus susigrupuoju.Gal tai kitam ir pedantiškai atrodo,bet man paskui nereikia graužtis,kad nepaklausiau. :

tongue.gif thumbup.gif thumb_yello.gif

QUOTE
Koks paruosimas tu gvazdikeliu ir imbieru? Arbatas daryti ar kramtyti


Lietuvos jogos asociacijos Ajurvedos centro vadovė gydytoja Aurelija Davydavičienė:

1) Maisto pasisavinimui pagerinti prieš valgį pravartu pakramtyti imbiero šaknies su citrinos griežinėliu arba gvazdikėlį. Tai padės ir apsunkus po valgio, kai persivalgyta.

2) Imuninę sistemą ir fizines jėgas stiprina ir lygiomis dalimis sumaišyti imbieras, citrina ir medus (nuplautą imbiero šaknį ir citriną su žievele sutarkuokite smulkia trintuve). Vaikams nuo 7 metų rekomenduojama vartoti po šaukštelį 2-3 kartus per dieną, suaugusiesiems - po desertinį šaukštą 3-4 kartus per dieną.

3) Profilaktiškai ir imunitetui stiprinti 10 dienų siūloma vartoti tokį mišinį: 5 arbatiniai šaukšteliai malto imbiero, 6 šaukšteliai lydyto sviesto ghi, 4 šaukšteliai medaus. Pirmą dieną - 0,5 arbatinio šaukštelio, antrą - 1, trečią -1,5, ketvirtą - 2, penktą - 2,5. Nuo šeštos iki dešimtos dienos dozę reikia mažinti po pusę šaukštelio. Geriau vartoti valgant arba po valgio užgeriant šiltu gėrimu. Puikiai šalina iš organizmo toksinus ir nuovargį.

4) Arba paprasčiausia arbata su imbieru, susitarkuoti į puodelį imbiero,užpilti verdanciu vandeniu,palaukti kol šiek tiek atvės.Tada įdeti citrinos ir šaukstelį medaus. Bandykite. Yra dar ledinukų, tik jie saldūs.

5) Galima: 2oog imbiero 200g citrinos 200g konjako tongue.gif (jei ligoniukas nesipriešina): viską sumaišyti ir į dieną po šauksta ryte ir vakare.


6) Čia supemamos, superžinovės:imbieras

7) papildai
papildas nuo pykinimo
imbiero papildas, kitas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 03 rugpjūčio 2008 - 20:25
QUOTE(Afnola @ 2008 08 03, 21:46)
\

Koks paruosimas tu gvazdikeliu ir imbieru? Arbatas daryti ar kramtyti ?

GVAZDIKĖLIAI
1.Nuo pykinimo:2 arbatinius šaukštelius gvazdikėlių pakepinti,supilti į puodelį verdančio vandens.Pamirkyti 30 min.Gerti po 1 arbatinį šaukštelį 3 - 4 kartus per dieną.(Gal pakepinti ir nebūtina? g.gif )Bet taip tik aš sakau.
2.Nuo vėmimo:Pakepinti puse arbatinio šaukštelio gvazdikėlių miltelių,sumaišyti su 1 valgomu šaukštu medaus.Po truputi valgyti.

IMBIERĄ galima kramtyti.Bet gal Gabija žino,kaip kitaip paruošti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasų lanka: 03 rugpjūčio 2008 - 20:23
Lab.vakaras.

Ryt isvaziuoju su vaikais prie juros, tai "uzbegau" atsisveikinti ir palinketi visoms geros nuotaikos, teigiamu minciu, maloniu akimirku ir sviesaus bendravimo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2008 08 03, 22:31)
Lab.vakaras.

Ryt isvaziuoju su vaikais prie juros, tai "uzbegau" atsisveikinti ir palinketi visoms geros nuotaikos, teigiamu minciu, maloniu akimirku ir sviesaus bendravimo  4u.gif

4u.gif Ir Jums teigiamų emocijų 4u.gif Gero oro ir puikių įspūdžių thumbup.gif Paisėkit ir būkit sveika. group.gif
Atsakyti
Dekoju merginos jusu atsakymo ir laukiau. Varau i parduotuve.labai aciu.
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2008 08 03, 21:31)
Lab.vakaras.
Ryt isvaziuoju su vaikais prie juros, tai "uzbegau" atsisveikinti ir palinketi visoms geros nuotaikos, teigiamu minciu, maloniu akimirku ir sviesaus bendravimo  4u.gif

Gero kelio. Gero poilsio. Lauksim pailsėjusios, sustiprėjusios. Orai vėstelėjo, nebus taip karšta.
Atsakyti