Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų reikšmės

Mano sūnelis turi vardą "valdantis kariuomenę". Dar keistas sutapimas, mama dar nežinodama kokį vardą išrinkom, paskaitė jo gimimo dienos horoskopą kažkokį, tai ten buvo parašyta, kad turi būti labai stiprus žmogus, galintis padaryti kariškio karjerą ar kažką panašaus.. doh.gif Gerai kad netikiu horoskopais bigsmile.gif
Atsakyti
Mano dukrytės vardas reiškia Jogailė – jo- (joti) + gail- (gailas „stiprus") jau rinkdami vardą su vyru žiūrėjome, ką reiškia.
Atsakyti
Mes kai rinkom varda, zinojom reiksme, bet ne tai mums buvo aktualu. Svarbiausia buvo, kad vardas butu trumpas, gana skambus, ir nebutu aplinkui pazistamu su tokiu vardu
Atsakyti
Aš tai tarp dviejų lietuvių deivių gyvenu. ax.gif
Atsakyti
smile.gif Mums su vyru vaiku vardu prasme labai svarbi. Mes karta katei ir tai rinkom ilgai varda. O cia musu vaikas! smile.gif
4u.gif Sunaus vardas reiskia-visu mylimas. (manau, kad ateis laikas kai ji tikrai myles daug zmoniu.....turi labai nestandartini sieki savo gyvenime, mes ivairapusiskai palaikom)
4u.gif Dukters vardas reiskia-einanti salia Dievo. (gal tai jai pades ir gyvenimas bus lengvesnis)
4u.gif Dabar treciam zmoguciui irgi jau isrinkom varda (kazkaip isitikinusi, kad bus sunus, netrukus tureciau suzinoti) vardas reiskia-issaugotas islaikytas saules spindulelis. Matysim kaip bus. smile.gif
Atsakyti
Sūnaus vardas reiškia šarus, greitas. Davem nezinodami reiksmes, bet rinkom pagal pazistamus zmones. Nes pastebejau, kad zmones vienodais vardais turi kazka savito, isskirtinio. Pavadinom tuo vardu, nes tai zmones organizuoti, komunikabilus, turintys tam tikro zavesio ir pan. Veliau suzinojau jo reiksme ir net nenustebau. Toks jis ir yra. Vos tik gimes toks buvo, o vardas pirma buvo parinktas visai kitas, bet matyt butent toks vardas turejo but smile.gif
O jei butu antras sunus jam duociau visiskai priesingos reiksmes varda smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo knielita: 10 lapkričio 2006 - 12:40
Dukrai rinkau varda pagal skambesi, ir tik veliau suzinojau, kad Urtes vardo reiksme yra Dievo dovana wub.gif Isties ji buvo Dievo dovanota blush2.gif
O sunui varda rinkau ziuredama i reiksme, be to jis ir dar atsinese savo varda ax.gif
Atsakyti
Musu sunelio vardas reiskia-sumanus,o dabar dukryte greiciausiai pavadinsim vardu kurio reiksme-pergale 4u.gif
Atsakyti
Vytautas – (iš lietuvių kalbos) „išvysti“ + „kraštas“
Šarūnas– (iš lietuvių kalbos) „greitas“
Ričardas – (iš vokiečių kalbos) „tvirtas, stiprus“ + „galingas“ (valdovas)
Goda – (iš lietuvių kalbos) „nujausti, nutuokti“
Agnė – (iš graikų kalbos) „švari, skaisti“, (iš lotynų kalbos) „ėriukas“
Jurgita – (iš graikų kalbos) „žemdirbys“
Ignas – (iš lotynų kalbos) „ugningas“
Mantas – (iš lietuvių kalbos) „sumanus“ + „tauta“
Edgaras – (iš senųjų anglų) „turtas“ + „ietis“
Viktorija – (iš lotynų kalbos) „pergalė“
Dovydas – (iš hebrajų kalbos) „mylimas“
Gabrielė – (iš hebrajų kalbos) „dievas mano stiprybė“
Irena – (iš graikų kalbos) „taika, ramus“
Indrė – (iš lietuvių kalbos) „nendrė“
Monika – (iš graikų kalbos) „vieniša, svetima“
Edita – (iš senovės anglų kalbos) „turtas“ + „kova“
Mindaugas – (iš lietuvių kalbos) „minėti“ + „daug“
Povilas – (iš lotynų kalbos) „mažas“
Kamilė – (iš lotynų kalbos) „patarnautoja aukojant“
Alvydas – (iš vokiečių kalbos) „visa matantis“
Atsakyti
o kam to reik?nueini i day.lt ir ten yra ne 20 o daug daugiau su reiksmemis,nueini ir pasiziuri konkreciu dominanciu vardu reiksmes g.gif
Atsakyti
Zinoma galima nueiti ir i day.lt, bet ten šimtai vardų. O čia radau jau kažkieno atrinktus. Tai tik pasiūlymas. Galbūti iš 20 lengviau išsirinkti, nei iš viso vardų kalendoriaus. Tuo labiau, kad vardai yra aiškus, nėra naujadarų. Tai tik idėja, o būtinai vat kyla klausimas, o kam to reikia. Tai kam reikia šios temos apskritai? Visos užsukime į day. lt ir išsirinksime varda nesunkiai?
Atsakyti
Aš nekreipiu demesio i vardo reikšme,man atrodo tai kvailoka. ax.gif
Bet nesmerkiu tu kurie i tai rimtai žiuri.
Vieni tiki kad joda kate neša nelaime kiti ne blush2.gif
Atsakyti