Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip papuošti savo pyragus, tortus, kt. skanumynus

QUOTE(cipciukas @ 2008 10 05, 13:38)
Inocka  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
O , kad cia tavo pirmas puostas tortas neirodysi ne ne ne  schmoll.gif  schmoll.gif  schmoll.gif



Aciu, bet tikrai pirmas, prisiziurejau cia visokiu groziu, 2 savaites mintyse mokiausi ir taip norejau pabandyti pati. Isskyrus geliuciu, kurias rodziau sia savaite nieko nekada nedariau.
Bet dabar tai tikrai darysiu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Inočka @ 2008 10 01, 09:52)
Dariau pagal ta recepta, tik, kaip sakoma is akies. Dariau is 7 saldainiu, dejau sviesto, mazdaug 6 dalis saldainio dydzio. Pudros dejau pagal mase. Mazdaug isejo ne pilna viena stikline, gal net puse.



Kadangi ruošiuosi daryti, nori paklausti, ką reiškia šitas sakinys: dejau sviesto, mazdaug 6 dalis saldainio dydzio ? ta prasme, kad jei darei iš 7 saldainių, tai sviesto dėjai tiek, kokio maždaug yra sesi saldainiai dydžio?
Kadangi rusiškai nieko nesuprantu, bandau aiškintis kaip tą tešlą gaminti blush2.gif
Atsakyti
Aš tai nelabai supratau, kurie ten tie dažai, kur zebra dažė gėlytes- nes cipciukas daug visokių suminėjo- bet aš taip ir nesupratau, kurie ten tie ryškieji- ar tie kur dideliais buteliais? Ar jie sausi- iš kauno bazių? Ar tie kur maksiminiai -tūtelėmis?

nes aš bandžiau masę su maksiminiais dažyti- skystais tais, kur tūtelės- tai man kažkokia neitin švari spalva gavosi- tokia truputį murzina- žydrua aš naudojau- bet gal dėl to kalta lietuviška želatina, kuri tokia ruda ir atspalvį tokį rusvą duoda ax.gif

Inočka, super tortas thumbup.gif O kaip skonis tos masės- ar pjaunant apie peilį nelimpa, nesivelia apie dantis- ar lengva gražiai atpjauti?

Aš tai pabandžiau iš cukraus masės pasidaryti gėlių- tai gėlės nepakankamai sukietėjo net ir porą dienų pastovėję, tai išmečiau arba suvalgiau- o tortui dengti, tokia masė manau tiktų- bet čia dėl to, kad aš neturėjau pakankamo kiekio pudros, dėjau krakmolo- ir dar citrinos rūgšties- labai gerai rūgštis- skonis ne toks pigus kaip cukraus gryno- o koncistencija gavosi labai tinkama padengti tortams- tokia lyg ir minkšta, bet kočiojasi, nelimpa prie rankų- ir net pastovėjus nesukaulėja- tai gal dar galima įpilti kokio migdolų aromato- tai gal tada bus kažkas panašaus į marcipaninę masę ax.gif



Atsakyti
Neeee netutelese schmoll.gif , tutelese skirti kam nors uzrasyti , o siti sausi -milteliai , o melyni , buteliuke , nes sausu milteliu melynu as negavau jai nupirkti , cia tie po 14 lt. amerikoniski .
Atsakyti
QUOTE(LABUSKA @ 2008 10 05, 15:41)
Kadangi ruošiuosi daryti, nori paklausti, ką reiškia šitas sakinys: dejau sviesto, mazdaug 6 dalis saldainio dydzio ? ta prasme, kad jei darei iš 7 saldainių, tai sviesto dėjai tiek, kokio maždaug yra sesi saldainiai dydžio?
Kadangi rusiškai nieko nesuprantu, bandau aiškintis kaip tą tešlą gaminti blush2.gif


Pati dabar perskaiciau ir supratau, kad nelabai aiskiai parasiau. Dejau i biuda saldainius, ir sviesto, labai labai nedaug. Bet dabar, jau po eksperimentu, deciau mazdaus ant 100 gr. saldainiu (iprastas tu saldainiu ipakavimas) mazdaug 20 gr. svieto. Ir paskui i mikruske, mazdaug 30 s. Saldainiai issipucia, isimi ir maisai su cukraus pudra, bet geriau ja sijoti per tinkleli.

QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 05, 20:00)

Inočka, super tortas thumbup.gif  O kaip skonis tos masės- ar pjaunant apie peilį nelimpa, nesivelia apie dantis- ar lengva gražiai atpjauti?


Ezeriuk, skonis man primena siek tiek zefira pabarstyta cukraus pudra, beveik vien prie vieno, tik siek tiek kietesnis. Pjaunasi gerai, bet geriau nebraukti peiliu, o pjaustyti paspaudimais, jei nori ka nors is jos iskirpt. O gelytes tai su taure dariau, kaip koldunus. Mase nesivelia apie dantis. O torta su ta mase tai pjauti lengva.

RiMami, , as dengiau torta sokoladine mase (glajus): 200 gr. juodo sokolado, apie 150 g. grietineles ir 30 g. sviesto. Grietinele kaitinti iki uzvirimo, nuimti nuo ugnies, ideti sokolado, kai sokoladas istirps, ideti sviesto. Leisti atvesti ir tada dendti torta. Glajus vadinasi "GANAŠ". Glajus superinis, thumbup.gif labai, labai blizga. vyras kaip pamate, tai pasake, kad gal nedengti ta mase lotuliukas.gif , o taip palikti. Pavirsius lieka labai lygus, dengesi gerai. Kai darysiu sokoladinius tortus, tai tik juo ir dengsiu. O dengiau del to, kad ta saldainiu mase siek tiek tirpsta, jei dedi ant grietineles ir nori kuri laika palaikyti o ne is karto valgyti, ji bijo vandens (kaip del sokoladines tu saldainiu mases, tai nezinau, nebandziau). Ir tu saldainiu papuosimus, kaip gelytes ir pan, geriau deti ant torto ta pacia diena, kai jau reikia pateikti torta, nes jei tortas reikalauja saldytuvo, tai gelytes siek tiek nukrenta, minksteja. Man taip atsitiko su "nosinaite", kuri buvo i "kisene" ikista. Su padengimu nieko neatsitiko, nes gan storokas sloksnis, o nosinaite buvo labai labai plona.

Gal tiek. ax.gif
Atsakyti
Ačiū, Inočka, kad išsamiai atsakiai 4u.gif Man ganašas irgi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif esu darius nekartą, tik be sviesto thumbup.gif (tik ne viršų dengiau, o plakiau ir kaip kremą pertepimui naudojau). Va čia buvau pasirodžius savo triufelinio gabaliuką.
Aš kai dengiau savo tortą šokoladine saldainių mase tai apsidraudimui, kad neaptirpų ta masė visą torčiuką aptepiau sviestiniu kremu (iš Glacee triufelinio torto), įkelsiu čia, nes labai lengva padaryti ir skanus, gal kam pravers (tik iš pradžių recepte klaida buvo - sudėtyje lygtai buvo parašyta kakava, o gaminime kava, tai susimėčiau ir įdėjau kavą, tai spalva tokia geltona, to sviestinio kremo gavosi. Po to paaiškėjo, kad reikia dėti kakavą).

QUOTE(Glacee @ 2006 11 11, 17:57)
sviestinis kremas:
100 g sviesto (be augalinių riebalų)
100 g sutirštinto pieno su cukrumi
2 v.š. kakavos

Sviestinis kremas:
Minkštą sviestą išplakti su sutirštintu pienu. Paimti šaukštą kremo, ištirpinti kartu su kakava, gerai išmaišyti, ataušinti ir sujungti su likusiu kremu.



Atsakyti
QUOTE(RiMami @ 2008 10 06, 10:44)
Ačiū, Inočka, kad išsamiai atsakiai 4u.gif Man ganašas irgi  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  esu darius nekartą, tik be sviesto thumbup.gif (tik ne viršų dengiau, o plakiau ir kaip kremą pertepimui naudojau). Va čia buvau pasirodžius savo triufelinio gabaliuką.


Koks skanumelis bigsmile.gif
Begu recepta ieskot rolleyes.gif
Papildyta:
Neranduuuuuuuuuuuuuuu cry.gif cry.gif
RiMami, noriu tavo triufelinio torciuko recepta flirt.gif
Atsakyti
QUOTE(Inočka @ 2008 10 06, 10:59)
Koks skanumelis  bigsmile.gif
Begu recepta ieskot  rolleyes.gif


Receptas čia 4u.gif (tik receptas ne mano, autorė Glacee). Ale gal jau pati radai biggrin.gif .Aš po šiai dienai į tą tortą negaliu ramiai žiūrėt. Nooooriu jo cray.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RiMami: 06 spalio 2008 - 10:16
QUOTE(RiMami @ 2008 10 06, 11:13)
Receptas čia 4u.gif . Ale gal jau pati radai biggrin.gif .Aš po šiai dienai į tą tortą negaliu ramiai žiūrėt. Nooooriu jo cray.gif

aciuks.gif aciuks.gif assa.gif assa.gif
Atsakyti
Gal kas gali patarti , kaip nudazyti ruzavai BEZE, jei neturiu dazu g.gif . baisu ka imaisyti, kad nesugadint pacio Beze kremo, kad jis nepatyztu rolleyes.gif
aciu 4u.gif
Atsakyti
Na ka cia tau patarus g.gif , matai jeigu pilsi sultis , viskas gali baiktis blogai schmoll.gif , jis nemegsta dregmes , pasileisti gali , bet gal su labai stipriom ( burokeliu , aroniju , juodu serbentu ) kas ir iseitu , tu pabandyk maza kieki padazyti , o gal viskas bus gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(cipciukas @ 2008 10 06, 14:37)
Na ka cia tau patarus g.gif , matai jeigu pilsi sultis , viskas gali baiktis blogai schmoll.gif , jis nemegsta dregmes , pasileisti gali , bet gal su labai stipriom ( burokeliu , aroniju , juodu serbentu ) kas ir iseitu , tu pabandyk maza kieki padazyti , o gal viskas bus gerai mirksiukas.gif

aciu cipciuk 4u.gif , bandysim kazka sugalvot. g.gif
o kazi ar iseitu , kas su tais milteliais, kur yra gerimai visokie ZUKO,YOOPY ( sudetis:cukrus, rugstinguma reguliuojanti medziaga(citrinu rugstis, tirstiklis ), saldikliai ir dar ten kazkokios medziagos). siaip spalvos labai grazios, bandziau su mango ir apelsinu skonio spalva dazyti, kai dariau gelytes, tai gavosi geltonos, visai neblogos. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo (Ericka): 06 spalio 2008 - 14:08