Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hidrocefalija-smegenu vandene
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
laurinukai
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 12, 11:40)
o man idomu ar jums aisku kodel ta vandene yra? juk ji yra igimta arba igyta. del igytos viskas aisku, po traumu, naviku, ligu ir t.t. o igimta? juk paprastai buna del infekciju kokiu, jei nescioji sirgo, gere vaistus kokius, ar jums aisku kodel ji? nes man tai nelabai, del infekciju maziuke buvo tirta po gimimo, nes su kvepavimu siek tiek problemu buvo, infeciju nerado, nescia budama as nesirgau niekuo, vaistu negeriau, tai is kur ta vandene?
na as vis dar turiu vilties, ka ta diagnoze nepasitvirtins.
*

na mums taip pat igimta tiksliau jau kai laukiausi apie 30 nestumo savaite pamate pakitimus ,o del ko tai nezinome ir mes atrodo kad visas nestumas buvo thumbup.gif o stai kaip yra -hidrocefalija verysad.gif
plazma
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 12, 10:40)
o man idomu ar jums aisku kodel ta vandene yra? juk ji yra igimta arba igyta. del igytos viskas aisku, po traumu, naviku, ligu ir t.t. o igimta? juk paprastai buna del infekciju kokiu, jei nescioji sirgo, gere vaistus kokius, ar jums aisku kodel ji? nes man tai nelabai, del infekciju maziuke buvo tirta po gimimo, nes su kvepavimu siek tiek problemu buvo, infeciju nerado, nescia budama as nesirgau niekuo, vaistu negeriau, tai is kur ta vandene?
na as vis dar turiu vilties, ka ta diagnoze nepasitvirtins.
*

mums hidrocefalija-gimdymo trauma.nors ir dabar galvyte yra nelygi,prie ausu yra idubimai.kai plaukiukai trumpai nukirpti,tai labiau matos.tai dabar auginam palukus kad lbl i akis nekristu tie nelygumai galvos.o siaip tai galvyte musu neaugo 3men.kai buvo dar maziukas.o dabar 2m,tai galvyte yra-47.5cm.musu, kai gime ,tai akiu baltymai buvo raudoni,ir visa galvyte buvo kraujosruvom nuejus.ir buvo labai neramus,klyke be perstojo po 4-5val.
nescia tai sirgau tik sloga,vaistu jokiu negeriau.
Mažulėlė
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 08, 23:58)
po menesio guldo issamesniems tyrimams i klinikas, o dabar nustate kad siek tiek didesnis nei norma tarpas tarp skilveliu. Pozymiai is budingu-veluoja raida ir galvyte losia atgal, daugiau sakyciau jokiu, akiu dugnas tirtas ne karta, viskas gerai.
sako, kad mums igimta, bet kadangi gime siek tiek anksciau, tai echoskopija mums dare po gimimo ir tada apie tai niekas net nezusimine. tai kaip cia yr?
dar prisiskaiciau, kad kartais gydytoju diagnozes skiriasi, tai dabar taip noretus dar vienos konsultacijos, nes israse mums jau diakarvo. bet po menesio busim istirti smulkiau, kai gulesim klinikose, tada gal jau bus tikrai aisku kas ir kaip. dabar sake diagnozuot sunku, nes pirma konsultacija, normas virsija nedaug, sako, gal jos tiesiog toks tarpas ir viskas cia gerai. Nu klausimu labai daug, nerimo irgi... g.gif
*

Kas jus guldo į klinikas? Neurochirurgas?

QUOTE(plazma @ 2009 01 09, 19:58)
o vat vidine,tai sunkesne.kiek zinau vandenims nubegti sunkiau,tai operuoja ir deda sunta.na kazkas panasaus.o jums momoneli sviete ir pasake kad yra vidine hidrocefalija.ar dare tomografija?
*

Šuntavimas - gana retas reiškinys. Ir vidinė, ir išorinė vandenė dažniausiai išgydoma šlapimą varančiais vaistukais. Negąsdinkim mamų. mirksiukas.gif

QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 10, 13:31)
mums dare echoskopija per momemenli, bet kaipo suprtau po menesio guldys i stacionara issamiems tyrimams ir kazka minejo apie tomografija. bet maniske tikrai rami ir naktim gerai miega, na apart kad siek tek atsilieka, galvyte laiko, bet dar nesiremia ant dilbiu, nors jai 4 men, dar nesivarto, bert siaip jokiu kitokiu pozymiu as nmatau. ji gime anksciau, tai jei koreguotas jos amzius tai butu tik 3 men. na sakau gal cia gydytojai apsoidraudimui tu ligu pripaiso. o kiek pasiklausai pvz kineziterapeutu kuri dirba su tokiais vaikais, tai tos diagnozes daznai veliau atsaukiamos arba viskas nesunkiai pataisoma. nebezinau ka  galvot.
siandien radejom gerti tuos vaistus, atrodo neatpyle, sugere normaliai. mums sake 2 dienas gert, dvi ne, tai cia daug ar mazai?

Diacarbo kiekius skiria pagal ligos sunkumą ir vaikučio amžių, tad tikrai sunku pasakyti, daug ar mažai geriate. Nors, jeileidžia daryti dviejų dienų pertrauką - tikriausiai geriate neypač daug. mirksiukas.gif
laurinukai
QUOTE(plazma @ 2009 01 12, 14:47)
mums hidrocefalija-gimdymo trauma.nors ir dabar galvyte yra nelygi,prie ausu yra idubimai.kai plaukiukai trumpai nukirpti,tai labiau matos.tai dabar auginam palukus kad lbl i akis nekristu tie nelygumai galvos.o siaip tai galvyte musu neaugo 3men.kai buvo dar maziukas.o dabar 2m,tai galvyte yra-47.5cm.musu, kai gime ,tai akiu baltymai buvo raudoni,ir visa galvyte buvo kraujosruvom nuejus.ir buvo labai neramus,klyke be perstojo po 4-5val.
nescia tai sirgau tik sloga,vaistu jokiu negeriau.
*

o kokia turi buti galvytes apimtis metu vaiko,gal kartais zinote mirksiukas.gif mums metai ir 3 men.galvytes apimtis 50 cm cia daug ar mazai blush2.gif
Mažulėlė
QUOTE(kaulis @ 2009 01 13, 09:25)
o kokia turi buti galvytes apimtis metu vaiko,gal kartais zinote  mirksiukas.gif  mums metai ir 3 men.galvytes apimtis 50 cm cia daug ar mazai  blush2.gif
*

Pagal vaiko augimo diagramas metų ir 3 mėn. mergytės galvytės vidurkis 47 cm (min 44,5 cm, max 49,5 cm), berniuko 48,5 cm (min 45,5cm, max 51 cm).

Taip kad į ribas dar tikrai telpate (90-toji procentilė, kaip sako mūsų gydytoja). mirksiukas.gif
Žydriausia
QUOTE(Mažulėlė @ 2009 01 12, 14:30)
Kas jus guldo į klinikas? Neurochirurgas?
Šuntavimas - gana retas reiškinys. Ir vidinė, ir išorinė vandenė dažniausiai išgydoma šlapimą varančiais vaistukais. Negąsdinkim mamų.  mirksiukas.gif
Diacarbo kiekius skiria pagal ligos sunkumą ir vaikučio amžių, tad tikrai sunku pasakyti, daug ar mažai geriate. Nors, jeileidžia daryti dviejų dienų pertrauką - tikriausiai geriate neypač daug.  mirksiukas.gif
*

neurologe, ji apziurejus (dar be echoskopijos), sako, as pasitarsiu su vedeja gal jus guldyt i stacionara istirti (nes mes gimem 37 sav, siuek tiek veluoja raida, su akytem siek tiek turim problemeliu-vienas vikas labiau uzkrites ir zvairuoja, nors oftalmologai sako, kad akiu dugne jokiu mpakitimu, viskas OK, gimusi ji buvo rean imacijoj 5 patras del kvepavimo, na matyt todel pagalvojo lkad reikia istirti, ka as zinau. Mums buvo daryta galvytes echoskopija kaip anksciau gimusiems, bet tada rado tik cisteles , apie jokius tarpus tarp skilveliu ir vanednes pozymiu ne zodzio ir jokiu irasu, buvom tirti del visokiu infekciju, aytsakymai neigiami. na tada neurologe siunte pakarttoti echoskopija del tiu cisteliu ir va ta echoskopuotoja pasake, kad tarpas tarp skilveliu didenis nei norma. tada neurologe pasake, kad tikrai guldysim istirti ir su tais duomenimis nusiunte pas neurochirurga, ji apciupinejoi galvyte, primygtinai klause ar kai miega jo akytes nera pramerktos (tikrai nera), ir tada paskyre diacarbo. pasake ateiti po menesio. pasakiau, kad gulam i ligonine vasario 9d, tai tada jis pasake, kad gerai, reiskia ateiti pas ji nereiks, jei bus reikalas juos ten iskvies.

neurochirurgas nieko daug neaiskino, o as buvau soke, man netiketa, tai nezinojau net ko paklausti. tik neurologe nuramino, kad is pirmos apziuros sunku ivetinti, kad galbut jos tiesiog naturaliai toks tarpas yra ir viskas cia gerai, nes jis labai nedaug virsija normas (kiek mm nepaklausiau, nes tiesiog nezinojau ko klausti) nu vienu zodziu po menesio pairodyt.

bet manau pahgrinde kabinosi, kad atsiliekam siek tiek su raida, bet tuo metu mazyle sirgo ir todelk ta savaite jai ir ga;lvuyte sunkiau pasidare laikyt. o tik grizus namio ta pacia diena eme zaislus rankose laikyti ir kisti i burna, na kiek domejausi ka turi daryt 4 men vaikas ( o jei koreguotas amzius, tai mums tik 3 men), tai mes nelabai ka atsiliekam, iskyrus tai, kad ji labai nemegsa ant pilvo ir galvuyte laiko, tik dilbiais dar nesiremia. ir galvyte ji riecia atgal, daugiau joikiu budingu pozymiu-valgoi gerai ir svoris auga gerai, galvyte auga labai tvarkingai, isvis neatpylinejja, saulelydzio sindromo nera, miega gerai ir yra pakankamai rami, taim as tikiuosi, kad mums ta diagnoze nepasitvirtins g.gif

na ir issipelciau, bet taip rupo viskas g.gif dabar bent jau zinosiu ko paklausinet kita karta, nes tada soke buvau ir isvis ziauriai nuskambejo. be to neurologe, sako kad gali burti vandene, o neurochirurgas maciau knygutej aiskiaim irase "vidine vandene". bet neramumo uztenka, dabar kvieciuosi kineziterapute i namus, pades mums daugiau pasimankstint ir gal su ta raida neveleuosim labai. psichine raidda jo puiki, samoningai sypsosi nuo 3 sav. koncentruoja zvilgsni, bendrauja, kvatoja balsu nuo 2.5 men, guguoja.

aciu visoms uz atsakymus, mamu patirtis labai pravercia,

beje, o jus gulde i ligonine? dar neurologe uzsimine, kad gulint gal tomogtafija bus tikslinga daryt. g.gif galvoju o kodel, juk per momeneli viska sturetu but matyt, ar ne?

nu ir issipleciau doh.gif
Mažulėlė
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 13, 11:02)
beje, o jus gulde i ligonine? dar neurologe uzsimine, kad gulint gal tomogtafija bus tikslinga daryt. g.gif  galvoju o kodel, juk per momeneli viska sturetu but matyt, ar ne?

Į ligoninę dėl vandenės diagnozavimo mūsų neguldė (guldė, kai jau situacija buvo rimta, vaikaspradėjo nebereaguoti į aplinką - tuomet ilgai punktavomės ir laukėm šuntavimo operacijos), tačiau jūsų situacija kita kaip suprantu,nes galvytėje yra cistelių, todėl, manau, ir nori rimtai ištirti. mirksiukas.gif

Labai neišgyvenkit, net ir su vandene (nors labai tikiuosi, jog jums ji nepasitvirtins arba pasitvirtins tik tokia forma, kuriai gydymo nereikia) vaikučiai auga, vystosi, raida susitvarko (mano mergina gimusi 33 sav. ir jai vidinė vandenė kaip pasekmė po kraujosrūvų smegenyse). mirksiukas.gif

Per kompiuterinę tomografiją gydytojai mato daugiau - mato, ar su kraujagyslėmis viskas gerai, ir pačių skilvelių būklė geriau matosi, na, aš ne gydytojas, jie paaiškintų kitaip tikriausiai. rolleyes.gif
Žydriausia
mazulele, oij tai jums jau labai blogai buvo, ar ne? jus operavo? g.gif
as tikiuosi, kad mums netreiks, va dar liepe mums del skydliaukes issitirti, tai pirmadieni einam g.gif

siandien buvo kineziterapaute i namus atejus, kuri dirba su sutrikusios raidos vaikuciais, tai manes nenulkiudino, sake nieko mes cia labai neatsiliekam, ypac jei imti koreguota mzu, gal siek tiek kokybe prastesne. Ir ji kaip kinezitarapeute nemato tu simptoimu, kurie budingi hidrocefalija turintiems vaikams (daug nekompensuojamuju judesiu, kuno asimetrija ir vaika snepasiduoda taisomas, vaikas nesijuoka ir kt.) nu as turiu vilties, kad mus diagnoze nepasitvoirtins.

dar turim eit i raidos centra i lopseli issitirti pagal kazkoki disco metoda, bet as apie ten prisiklausiau visko, tai nbelabai man norisi eit, tuo labiau, kad va ta kineziterapaute dirba ten kur daro ta metoda ir sake tokiems maziems vaikas tas tyrimas nera objektyvus g.gif

Bet tomografijai daro pilna narkoze, ar as klystu? g.gif

o derl tu cisteliu, tai as taip ir nesupratau ar jos yr, ar jau isnyko, nes neurochirurgas taip abejingai" "ai, cisteles, jos nieko tokio..." o s buvau per dideliam soke, kad paklaust, tai isnyko jos ar teber doh.gif
Rudaakė
labas mamukai smile.gif

pirma noriu nuraminti naujas mamytes sioje temoje.... jei matote ir jauciate kad jusu kleckiukams viskas gerai, vadinasi taip ir yra. Mano mazei rado ta bjaurasti ir jau 19mm skersmens (kitas 15), kai buvo 3 menesiu. Nuolat didejo, pasieke 3 cm. - 3.7 cm. Gerem va pusantru metu vaistus, didelem dozem, ar jie kike itakos turejo, ar ne, nezinau, skaiciai vis augo. Dabar mano maze pusantru, vaistu pati atsisake pries gera menesi, tiesiog niekaip nebejo suduot ir nebedaviau. Vaikas tapo gyvybingesnis, sumanesne. Buvo pas neurologe, ji mus "palaimino", sake matyt pati vaikas nusprende baigt sau gydyma, ir liepe tiesiog stebeti ja, ar neskaudes galvyte ir kt, pasirodyti tik po puses metu.
Raida. Mano labai rami nuo gimimo, jokiu bedu su ja nera ir niekada nebuvo, letesne nei kiti, viska pradejo daryti veliau, bet tikrai nemanau, kad cia vandene itakos tureko. Manau, kad ji tiesiog tokia yra ir vystosi normaliai. vaiksto nuo metuku 4 men. galvytes apimtis 51 cm beveik. Skale cm galvytes visda buvo virsutine riba, bet jos neperzenge.
tai va, gydyma nutraukem, vandenu kiekis galvyteje nesumazejes ( 3 - 3.5 cm), manau kad mano vaikas tiesiog su jais ir turi gyvent, girdejau kad zmones buna su dideliais talentais biggrin.gif paziuresim lotuliukas.gif
Nusiraminkit mamos, jei vaikutis jusu akimis kaip sveikas (as net nebuciau itarusi ne kart, jei viena karta tas nelemtas echoskopas).
dar..... tomografijai taip, daro narkoze. Maniskei teko super maza doze, nes buvo jos pietu miegas, tai praktiskai net negavus jos liko. man regis tai nera pilna narkoze, tik uzmigdymas vaiko (ar cia tas pats? g.gif ). Nes darant tyrima, zmogus negali visiskai judeti, nieko skaudziai nedaro smile.gif
kruopa perline
QUOTE(Rudaakė @ 2009 01 14, 14:06)
labas mamukai smile.gif

pirma noriu nuraminti naujas mamytes sioje temoje.... jei matote ir jauciate kad jusu kleckiukams viskas gerai, vadinasi taip ir yra. Mano mazei rado ta bjaurasti ir jau 19mm skersmens (kitas 15), kai buvo 3 menesiu. Nuolat didejo, pasieke 3 cm. - 3.7 cm.  Gerem va pusantru metu vaistus, didelem dozem, ar jie kike itakos turejo, ar ne, nezinau, skaiciai vis augo. Dabar mano maze pusantru, vaistu pati atsisake pries gera menesi, tiesiog niekaip nebejo suduot ir nebedaviau. Vaikas tapo gyvybingesnis, sumanesne. Buvo pas neurologe, ji mus "palaimino", sake matyt pati vaikas nusprende baigt sau gydyma, ir liepe tiesiog stebeti ja, ar neskaudes galvyte ir kt, pasirodyti tik po puses metu.
Raida.  Mano labai rami nuo gimimo, jokiu bedu su ja nera ir niekada nebuvo, letesne nei kiti, viska pradejo daryti veliau, bet tikrai nemanau, kad cia vandene itakos tureko. Manau, kad ji tiesiog tokia yra ir vystosi normaliai. vaiksto nuo metuku 4 men. galvytes apimtis 51 cm beveik. Skale cm galvytes visda buvo virsutine riba, bet jos neperzenge.
tai va, gydyma nutraukem, vandenu kiekis galvyteje nesumazejes ( 3 - 3.5 cm), manau kad mano vaikas tiesiog su jais ir turi gyvent, girdejau kad zmones buna su dideliais talentais  biggrin.gif  paziuresim lotuliukas.gif
Nusiraminkit mamos, jei vaikutis jusu akimis kaip sveikas (as net nebuciau itarusi ne kart, jei viena karta tas nelemtas echoskopas).
dar..... tomografijai taip, daro narkoze. Maniskei teko super maza doze, nes buvo jos pietu miegas, tai praktiskai net negavus jos liko. man regis tai nera pilna narkoze, tik uzmigdymas vaiko (ar cia tas pats?  g.gif ). Nes darant tyrima, zmogus negali visiskai judeti, nieko skaudziai nedaro smile.gif
*

laurinukai
QUOTE(Rudaakė @ 2009 01 14, 13:06)
labas mamukai smile.gif

pirma noriu nuraminti naujas mamytes sioje temoje.... jei matote ir jauciate kad jusu kleckiukams viskas gerai, vadinasi taip ir yra. Mano mazei rado ta bjaurasti ir jau 19mm skersmens (kitas 15), kai buvo 3 menesiu. Nuolat didejo, pasieke 3 cm. - 3.7 cm.   Gerem va pusantru metu vaistus, didelem dozem, ar jie kike itakos turejo, ar ne, nezinau, skaiciai vis augo. Dabar mano maze pusantru, vaistu pati atsisake pries gera menesi, tiesiog niekaip nebejo suduot ir nebedaviau. Vaikas tapo gyvybingesnis, sumanesne. Buvo pas neurologe, ji mus "palaimino", sake matyt pati vaikas nusprende baigt sau gydyma, ir liepe tiesiog stebeti ja, ar neskaudes galvyte ir kt, pasirodyti tik po puses metu.
Raida.  Mano labai rami nuo gimimo, jokiu bedu su ja nera ir niekada nebuvo, letesne nei kiti, viska pradejo daryti veliau, bet tikrai nemanau, kad cia vandene itakos tureko. Manau, kad ji tiesiog tokia yra ir vystosi normaliai. vaiksto nuo metuku 4 men. galvytes apimtis 51 cm beveik. Skale cm galvytes visda buvo virsutine riba, bet jos neperzenge.
tai va, gydyma nutraukem, vandenu kiekis galvyteje nesumazejes ( 3 - 3.5 cm), manau kad mano vaikas tiesiog su jais ir turi gyvent, girdejau kad zmones buna su dideliais talentais  biggrin.gif  paziuresim lotuliukas.gif
dar..... tomografijai taip, daro narkoze. Maniskei teko super maza doze, nes buvo jos pietu miegas, tai praktiskai net negavus jos liko. man regis tai nera pilna narkoze, tik uzmigdymas vaiko (ar cia tas pats?  g.gif ). Nes darant tyrima, zmogus negali visiskai judeti, nieko skaudziai nedaro smile.gif
*

Rudaake kaip saunu kad jums viskas gerai thumbup.gif 4u.gif mums metai ir 3 men.pats paeina po kelis zingsniukus pasiileides bet manau kad tuoj begiosime ir mes mirksiukas.gif doh.gif gal musu vaikai tikrai tokie yra letesni nes tikrai matau kad bijo pasileisti ir eiti dar pilnai nepasitiki savo jegomis doh.gif mes vaziuosime kita men pas gydytojus gal ir mums nutrauks vaistukus g.gif butu saunu thumbup.gif o mums praeita vasara dare magnetini rezonansa tai dave narkoze bet ji greit paskui labai praejo mirksiukas.gif tai mums galvospudzio nebuvo o skilveliai tai platesni nei turi buti .Gydytojas sake viskas bus gerai ,turime isaugti bigsmile.gif o tyrimas uztruko beveik valanda tai vaikas nemigdytas tikrai neisgules schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 14, 12:44)
as tikiuosi, kad mums netreiks, va dar liepe mums del skydliaukes issitirti, tai pirmadieni einam g.gif

siandien buvo kineziterapaute i namus atejus, kuri dirba su sutrikusios raidos vaikuciais, tai manes nenulkiudino, sake nieko mes cia labai neatsiliekam, ypac jei imti koreguota mzu, gal siek tiek kokybe prastesne. Ir ji kaip kinezitarapeute nemato tu simptoimu, kurie budingi hidrocefalija turintiems vaikams (daug nekompensuojamuju judesiu, kuno asimetrija ir vaika snepasiduoda taisomas, vaikas nesijuoka ir kt.) nu as turiu vilties, kad mus diagnoze nepasitvoirtins.

dar turim eit i raidos centra i lopseli issitirti pagal kazkoki disco metoda, bet as apie ten prisiklausiau visko, tai nbelabai man norisi eit, tuo labiau, kad va ta kineziterapaute dirba ten kur daro ta metoda ir sake tokiems maziems vaikas tas tyrimas nera objektyvus g.gif

Bet tomografijai daro pilna narkoze, ar as klystu? g.gif

o derl tu cisteliu, tai as taip ir nesupratau ar jos yr, ar jau isnyko, nes neurochirurgas taip abejingai" "ai, cisteles, jos nieko tokio..." o s buvau per dideliam soke, kad paklaust, tai isnyko jos ar teber doh.gif
*

o jus tirs pagal disco metoda tai cia del dauno sindromo jei neklystu blush2.gif
Žydriausia
QUOTE(kaulis @ 2009 01 14, 12:22)

o jus tirs pagal disco metoda tai cia del dauno sindromo jei neklystu  blush2.gif
*

as kiek girdejau ir supratau tai cia ivertina vaiko raida, kiek jis atsilieka, tas metodas taikomas raidos centruose, kaune ji dar raidos cenre "Lopselis" arba centro poliklinikoje. man rodos cia su dauno sindromu niekaip nesusije, ten ivertina kiek vaikelis atitinka raida pagal amziu, tik sako, kad maziems nera objektyvus, nes maziuko (iki bent jau 6 men) sugbejimai labai priklauso nuo nuotaikos ir tikrai tiriant ne viska parodo, todel nera labai objektyvu g.gif
Rudaakė
QUOTE(kaulis @ 2009 01 14, 12:22)
Rudaake kaip saunu kad jums viskas gerai  thumbup.gif  4u.gif  mums metai ir 3 men.pats paeina po kelis zingsniukus pasiileides bet manau kad tuoj begiosime ir mes  mirksiukas.gif  doh.gif  gal musu vaikai tikrai tokie yra letesni nes tikrai matau kad bijo pasileisti ir eiti dar pilnai nepasitiki savo jegomis  doh.gif
*

manoji isikibus vaikscioju nuo kokiu metuku, bet labai bijojo viena. Dabar dar nebegioja ristele, jos begimas buna greitas ejimas lotuliukas.gif zodziu dziaugiuuos savo mazyle ir nebesuku galvos. Cia ta ligele juk tik gelytes, pagalvojus kokiu ligu nebuna, ir siaip, tfu tfu tfu, juk nezinom kokia nelaime gali nutikt ryt, ar ne.... tad dziaukimes savo vaikuciais tokiais kokie jie yra, ivertinkim kiekviena diena ir viskas bus gerai mirksiukas.gif
Maziau nervuotis pacioms, vaikuciai tai jaucia, bukit laimingos, visi musu vaikiukai normalus, gime tokie kokie ir turi su savo raidos ipatumais smile.gif koks skirtumas, anksciau ar veliau vaikscios, juk vistiek vaikscios, as labai optimiste ax.gif linkiu ir jums tokiomis buti smile.gif
laurinukai
QUOTE(Rudaakė @ 2009 01 14, 13:43)
manoji isikibus vaikscioju nuo kokiu metuku, bet labai bijojo viena. Dabar dar nebegioja ristele, jos begimas buna greitas ejimas  lotuliukas.gif    zodziu dziaugiuuos savo mazyle ir nebesuku galvos. Cia ta ligele juk tik gelytes, pagalvojus kokiu ligu nebuna, ir siaip, tfu tfu tfu, juk nezinom kokia nelaime gali nutikt ryt, ar ne....  tad dziaukimes savo vaikuciais tokiais kokie jie yra, ivertinkim kiekviena diena ir viskas bus gerai  mirksiukas.gif
Maziau nervuotis pacioms, vaikuciai tai jaucia, bukit laimingos, visi musu vaikiukai normalus, gime tokie kokie ir turi su savo raidos ipatumais smile.gif  koks skirtumas, anksciau ar veliau vaikscios, juk vistiek vaikscios, as labai optimiste  ax.gif  linkiu ir jums tokiomis buti smile.gif
*

as taip pat esu optimiste doh.gif visi net stebisi kad as taip gerai nusiteikusi,kaip sako tik mano begaline meile ir optimistiskos mintys vaika ir gydo wub.gif
Mažulėlė
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 14, 11:44)

Taip, buvo blogai. Staiga, vieną dieną 4mėn. vaikas pradėjo atpylinėti (niekad neatpylinėjo), naktį pradėjo vemti, ryte, kol susiruošėm pas gydytojus, tapo apatiška, nereaguojanti į aplinką, miegojo, nevalgė... Teko šuntuoti, nes kitaip mano vaikas būtų neišgyvenęs.

Jums taip nebus. Čia vieni retesnių atvejų. mirksiukas.gif

Tomografijai daroma pilna narkozė, tik pats silpniausias variantas, manoji pabudo labai greitai. mirksiukas.gif

QUOTE(Rudaakė @ 2009 01 14, 12:06)

Šaunuolės jūs abi. thumbup.gif

O dėl vandenų kiekio pasakei kaip mūsų neurochirurgas: "skilveliai išsiplėtę likti gali, svarbu, jog vandenų nebedaugėtų, jie nespaustų smegenų ir netrukdytų vaiko raidai." mirksiukas.gif
laurinukai
QUOTE(Mažulėlė @ 2009 01 14, 15:53)
Taip, buvo blogai. Staiga, vieną dieną  4mėn. vaikas pradėjo atpylinėti (niekad neatpylinėjo), naktį pradėjo vemti, ryte, kol susiruošėm pas gydytojus, tapo apatiška, nereaguojanti į aplinką, miegojo, nevalgė... Teko šuntuoti, nes kitaip mano vaikas būtų neišgyvenęs.

Jums taip nebus. Čia vieni retesnių atvejų.  mirksiukas.gif
Tomografijai daroma pilna narkozė, tik pats silpniausias variantas, manoji pabudo labai greitai.  mirksiukas.gif
QUOTE(Rudaakė @ 2009 01 14, 12:06)

Šaunuolės jūs abi. thumbup.gif

O dėl vandenų kiekio pasakei kaip mūsų neurochirurgas: "skilveliai išsiplėtę likti gali, svarbu, jog vandenų nebedaugėtų, jie nespaustų smegenų ir netrukdytų vaiko raidai." mirksiukas.gif
*

mazulele jau turi suneli tu thumbup.gif sveikinimai patys didziausi 4u.gif kazkaip tik dabar pamaciau blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 14, 13:35)
as kiek girdejau ir supratau tai cia ivertina vaiko raida, kiek jis atsilieka, tas metodas taikomas raidos centruose, kaune ji dar raidos cenre "Lopselis" arba centro poliklinikoje. man rodos cia su dauno sindromu niekaip nesusije, ten ivertina kiek vaikelis atitinka raida pagal amziu, tik sako, kad maziems nera objektyvus, nes maziuko (iki bent jau 6 men) sugbejimai labai priklauso nuo nuotaikos ir tikrai tiriant ne viska parodo, todel nera labai objektyvu g.gif
*

man atrodo kad Austes mamyte rase anksciau kad jas tyre disco metodu ,jei neklystu tai kazka minejo apie dauno sindroma g.gif
Austes mamyte
QUOTE(kaulis @ 2009 01 14, 17:03)

man atrodo kad Austes mamyte rase anksciau kad jas tyre disco metodu ,jei neklystu tai kazka minejo apie dauno sindroma  g.gif
*

4u.gif Sveikutes

...taip taip mus tyre pagal DISC metoda, bet tik tam kad nustatytu raida., mum tada buvo metai ir trys menesiukai berods ax.gif na manoji pupa visu uzduoteliu tuomet neatliko doh.gif .....dabar kai pagalvoju tai vajevaje...negi 1,4m vaikiukas turi verst knygute tvarkingai po viena puslapiuka arba nupiesti lietu g.gif

Žydriausia
QUOTE(Austes mamyte @ 2009 01 15, 13:11)
4u.gif Sveikutes

...taip taip mus tyre pagal DISC metoda, bet tik tam kad nustatytu raida., mum tada buvo metai ir trys menesiukai berods  ax.gif na manoji pupa visu uzduoteliu tuomet neatliko  doh.gif .....dabar kai pagalvoju tai vajevaje...negi 1,4m vaikiukas turi verst knygute tvarkingai po viena puslapiuka arba nupiesti lietu  g.gif
*

tai va as prisiklausius apie tai, ir is kai kuriu gydytoju, kad tas metodas nera objektyvus, o vaikus labai greit invalidais ar atsilikusiais padaro, yapc maeznius, tai kazkaip neapsisprendiu ar mums eit i ta lopseli ar ne g.gif
laurinukai
Austes mamyte.ar jau buvote Vilniuje raidos centre? kaip jums ten sekesi? mirksiukas.gif
Austes mamyte
QUOTE(kaulis @ 2009 01 15, 17:45)
Austes mamyte.ar jau buvote Vilniuje raidos centre? kaip jums ten sekesi? mirksiukas.gif
*

4u.gif ...buvom ten tik apziurai., tuomet dar pati savarankiskai nevaiksciojo, nieko naujo mum ten nepasake liepe mankstintis ir sake viskas bus gerai biggrin.gif
tai va vis dar laukiam skambucio kada reiks vaziuot trim savaitem ten.,
...o kaip jum sekasi ar ramiai miega?..ar daug sneka?
laurinukai
QUOTE(Austes mamyte @ 2009 01 15, 23:05)
4u.gif ...buvom ten tik apziurai., tuomet dar pati savarankiskai nevaiksciojo, nieko naujo mum ten nepasake liepe mankstintis ir sake viskas bus gerai  biggrin.gif
tai va vis dar laukiam skambucio kada reiks vaziuot trim savaitem ten.,
*

na del miego tai mes visada daznai kelemes naktimis valgyti MP doh.gif nors dabar jau MP nebevalgome betvistiek nakti keliames mazdauk kas valanda unsure.gif O jusu mergyte gerai miega mirksiukas.gif o kalbeti tai sako mama,teti,noriu,einam,ate,aciu,aisku as suprantu siuos zodzius o kitas gal nesuprastu ax.gif tai tiek mirksiukas.gif
Mažulėlė
QUOTE(kaulis @ 2009 01 14, 16:03)
mazulele jau turi suneli tu  thumbup.gif  sveikinimai patys didziausi  4u.gif  kazkaip tik dabar pamaciau  blush2.gif

Ačiū. wub.gif Liniuotės nededu, tai ir nepastebėjot. mirksiukas.gif

QUOTE(Austes mamyte @ 2009 01 15, 22:05)

Austės_mamyte, manoji dviemetė ir dabar dar prastokai miega, nors vandenė įtakos jos miegui tikrai neturi. Individualūs tie mūsų vaikai. wub.gif
Žydriausia
o maniske miega gerai ir siaip rami, o vandenei budinga kad vaikai buna irzlus ar ne g.gif
mes vaikstom i poliklinika i reabilitacija, ateina dar kita kineziterapeute i namus, tai per savaite matyt progresas thumbup.gif del disco metodo tai niekaip neapsisprendziu, raida tiria pagal ta metoda ir silainiu poliklinikoj, tai nezinau ar poliklinikoj atlikt ar vistik i ta lopseli eit, nors apie ji daugiau neigiamu gandu girdejau nei teigiamu ax.gif

mazulele tikiuosi, kad sunelis auga sveikas smile.gif mani kai pirmas sunus neturejo jokiu bedu, tai man kazkaip sunbku buvo kai mazylei vis tai tas, tai anas blush2.gif
Mažulėlė
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 16, 14:25)
o maniske miega gerai ir siaip rami, o vandenei budinga kad vaikai buna irzlus ar ne g.gif

mazulele tikiuosi, kad sunelis auga sveikas smile.gif  mani kai pirmas sunus neturejo jokiu bedu, tai man kazkaip sunbku buvo kai mazylei vis tai tas, tai anas blush2.gif
*

Taip, vandenei būdingas vaikų irzlumas, nors maniškei tų būdingų požymių nebuvo. rolleyes.gif

Žydriausia, mano dukrytė gimė neišnešiota, 33 sav., vandenė jai prasidėjo po II laipsnio intraskilvelinių kraujosrūvų (neišnešiotukų kraujagyslės labai silpnos, tad labai dažnai jos sutrūksta gimdymo metu ar net kelios dienos po jo), tiesiog labai nepasisekė, jog tokio laipsnio kraujosrūvinis pažeidimas iššaukė tokią stiprią hidrocefaliją. unsure.gif

O sūnelis tai išnešiotas, tai ir renkasi išnešiotukų bėdeles: slogytė, pienligė, krutyčių hormoniniai pokyčiai. T.y. auginam kaip pirmą vaiką - ko nepatyrėm su dukryte, tą patiriam dabar. doh.gif
(Lelija)
Sveikos mamytes,
Dziaugiuosi uz tas, kurios pasveiko ir kitoms linkiu stiprybes...
Mes irgi turesim sita beda...Sakau turesim, nes dar tebenesioju dukryte, o gydytojai jau pasake, kad sito vaikelio ateitis miglota...sad.gif
Nestumas buvo normalus, stropiai lankiausi koncultacijose, viskas buvo gerai, echoskopuoti neskubejo, nes aparatas sugedes, tik 20 nest. sav. pati pareikalavau, kad siustu kitur (jei echoskopas neveikia) juk pagal istatyma priklauso jeigu ir viskas gerai??? Nusiunte...gydytoja itare jau tada vandenukus...iskart nusiunte i klinikas...ten pasake, kad viskas normaliai, struktura skilveliu dar vystosi ir vandenuku kiekis normalus. Apsiraminau.
Toliau lankiausi pas savo gine, vis karts nuo karto pazyzdama, kad reiktu vel echo pakartot, jos nemate reikalo. Suejus 38 sav. pareikalavau echoskopijos, nes noriu buti isitikinusi, ar tikrai viskas gerai pries gimdyma, koks svoris ir panasiai ar normaliai issivystes vaikelis. Negi is apciupinejimu gali pasakyti, kad vaikelis nedidelis ir lengvai gimdysiu...Priprasiau, atejom kita diena su vyru. Gydytojai vaizdas nepatiko, ir vel nusiunte i klinikas. Rami nuvaziavau, galvojau, prasta kokybe aparatu ir panasiai ir bus taip, kaip ana karta.
Deja, prognoze buvo ziauri - stipri hidrocefalija, skilveliai prasiplete tiek, kad pati ko gero, nepagimdysiu - nepralis...Liepe po savaites gultis i klinikas, o tada ir spresim, ka daryti, o jei anksciau pradeciau gimdyt - nedelsiant lekti i klinikas.
Verkiau kruvinom asarom, gydytojai uzjaute, atvaziavo vyras...Teko ir priekaistu isgirsti is senos babses, kuri tonukus ismatavo man "Ko nesidariau anksciau echoskopijos, ir ko genetiniu tyrimu nesidariau...sad.gif( "
Taip ir gyvenu laukimu, vyras kartu isgyvena, bijau ateities...Nes i klausima, ar is vis tokios bukles vaikelis isgyvens, man niekas negalejo atsakyti, tik tiek, kad bus labai sunkus ligoniukas...sad.gif((
Kita savaite laukia dar begale tyrimu, o tada ziures, ar gimdyt paciai, ar Cezaris.
laurinukai
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 17, 10:39)
Sveikos mamytes,
Mes irgi turesim sita beda...Sakau turesim, nes dar tebenesioju dukryte, o gydytojai jau pasake, kad sito vaikelio ateitis miglota...sad.gif
Nestumas buvo normalus, stropiai lankiausi koncultacijose, viskas buvo gerai, echoskopuoti neskubejo, nes aparatas  sugedes, tik 20 nest. sav. pati  pareikalavau, kad siustu kitur (jei echoskopas neveikia) juk pagal istatyma priklauso jeigu ir viskas gerai??? Nusiunte...gydytoja itare jau tada vandenukus...iskart nusiunte i klinikas...ten pasake, kad viskas normaliai, struktura skilveliu dar vystosi ir vandenuku kiekis normalus. Apsiraminau.
Toliau lankiausi pas savo gine, vis karts nuo karto pazyzdama, kad reiktu vel echo pakartot, jos nemate reikalo. Suejus 38 sav. pareikalavau echoskopijos, nes noriu buti isitikinusi, ar tikrai viskas gerai pries gimdyma, koks svoris ir panasiai ar normaliai issivystes vaikelis. Negi is apciupinejimu gali pasakyti, kad vaikelis nedidelis ir lengvai gimdysiu...Priprasiau, atejom kita diena su vyru. Gydytojai vaizdas nepatiko, ir vel nusiunte i klinikas. Rami nuvaziavau, galvojau, prasta kokybe aparatu ir panasiai ir bus taip, kaip ana karta.
Deja, prognoze buvo ziauri - stipri hidrocefalija, skilveliai prasiplete tiek, kad pati ko gero, nepagimdysiu - nepralis...Liepe po savaites gultis i klinikas, o tada ir spresim, ka daryti, o jei anksciau pradeciau gimdyt - nedelsiant lekti i klinikas.
Verkiau kruvinom asarom, gydytojai uzjaute, atvaziavo vyras...Teko ir priekaistu isgirsti is senos babses, kuri tonukus ismatavo man "Ko nesidariau anksciau echoskopijos, ir ko genetiniu tyrimu nesidariau...sad.gif( "
Taip ir gyvenu laukimu, vyras kartu isgyvena, bijau ateities...Nes i klausima, ar is vis tokios bukles vaikelis isgyvens, man niekas negalejo atsakyti, tik tiek, kad bus labai sunkus ligoniukas...sad.gif((
Kita savaite laukia dar begale tyrimu, o tada ziures, ar gimdyt paciai, ar Cezaris.
*

console.gif nusiramink,vistiek jau nieko nepakeisi,nesinervink nes kenkia vaikuciui,na is savo asmenines patirties zinau kad daktarai megsta prigasdinti ,kai gims vaikutis tada ir istirs ar yra hidrocefalija ar ne,gi cia seseliu mokslas ,gali buti kad suklydo mirksiukas.gif tikek kad viskas bus gerai ,kitaip ir buti negali doh.gif
(Lelija)
Aciu Kaulis, uz supratima. Ta ir gydytojai sako, kai tik gims, iskart vaikuti tirs...Tada ir bus aisku. Bandau but stipri, uzsiimt veikla, kad tik negulet ir neliudet...Juk vaikeliui reikia stipriu tevu...
Mažulėlė
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 17, 09:39)
Sveikos mamytes,
Nestumas buvo normalus, stropiai lankiausi koncultacijose, viskas buvo gerai, echoskopuoti neskubejo, nes aparatas  sugedes, tik 20 nest. sav. pati  pareikalavau, kad siustu kitur (jei echoskopas neveikia) juk pagal istatyma priklauso jeigu ir viskas gerai??? Nusiunte...gydytoja itare jau tada vandenukus...iskart nusiunte i klinikas...ten pasake, kad viskas normaliai, struktura skilveliu dar vystosi ir vandenuku kiekis normalus. Apsiraminau.
*

Pirmiausia nusiramink. mirksiukas.gif Kol kas nieko negali pakeisti, tad ramiai sau lauk didžiosios dienos. wub.gif Ir džiaukis, jog jau dabar žinai, kad vaikučiui gali būti/yra problemėlių. Pagalvokit su vyru abu - juk jei nežinotumėte ir gimtų vaikutis su rimtomis problemomis būtų dar sunkiau. Ir gydytojams būtų sunkiau - nes jie nesitikėtų vaikučio su problemomis, o dabar žinos, jog iškart reiks kažką daryti. Klinikos tokia vieta, kur jūsų mažiuku pasirūpins kiek tik įmanoma. Jau jums bebūnant gimdykloje, jūsų mažiuko lauks patyrusi neonatologų komanda, kuri bus pasiruošusi iškart suteikti pagalbą mažiukui, jei jam jos prireiks. mirksiukas.gif

Ir nekaltinkit savęs, jog kažko laiku nepadarėte - jei jau nepadarė - tai jūsų gydytoja. Bet ir tai dabar nesvarbu. PAgalvokit, ar žinodami, kad mažytė serga hidrocefalija būtumėte jos, dar negimusios, atsisakę? Manau, jog ne. Tad ir nekankinkit savęs bereikalingomis mintimis. Net ir sveikiems vaikučiams nutinka įvairiausių bėdų (pvz., maniškei hidrocefalija išsivystė tik vėliau ir labai sunkios formos).

Linkiu daug daug ramybės. wub.gif Ir stiprybės. wub.gif Laukite didžiosios dienos - ji jau visai netoli. wub.gif Taip, galbūt reikės kovoti. Bet jūs pajėgsite, tikėkite tuo. wub.gif
(Lelija)
Aciu Mazulele,
Ta ir darau, laukiu...
Aciu tikrai profesionaliems Kauno kliniku gydytojams, kurie mums kantriai viska isaiskino ir liepe gultis is karto i klinikas. O buciau gimdziusi visai ne ten...O tada jau nezinia kaip viskas baigtusi..Liko trys dienos...O dar rytoj reikia nulekt pas savo gine, nunest atsakyma is kliniku.
Dabar atrodo, kad cia tik sapnas, ir kad viskas bus gerai, turi buti gerai....
Austes mamyte
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 18, 18:02)
Aciu Mazulele,
Ta ir darau, laukiu...
Aciu tikrai profesionaliems Kauno kliniku gydytojams, kurie mums kantriai viska isaiskino ir liepe gultis is karto i klinikas. O buciau gimdziusi visai ne ten...O tada jau nezinia kaip viskas baigtusi..Liko trys dienos...O dar rytoj reikia nulekt pas savo gine, nunest atsakyma is kliniku.
*

console.gif console.gif Stiprybes jum kuo didziausios ir tikekit :4u
kruopa perline
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 18, 19:02)
Aciu Mazulele,
Ta ir darau, laukiu...
*

sveika, as cia naujoke,bet perskaiciau apie tavo beda. Ir man teko isgyventi ta pati, tik neleisk sau blogai galvoti, nuteik save kad bus viskas gerai kiek tik imanoma. As turiu tris vaikus kai pirmoji sirgo maniau gal pasaulis ko nors pyksta, bet kai gime dvyniai ir pamaciau po kurio laiko kad ir sunus serga viska priimu ramiau.
svarbiausiai nusiraminti ir laukti, galvoti tik gerai ir leliukas tuomet jausis geriau.
Sekmes jums.
Saulau
Sveikos, mamytes smile.gif Mano maziukui 4 menesiai, siek tiek atsilieka raida (kaip neurologe sake, apie menesi). Gime 38 savaiciu, galvytes apimtis buvo 38 cm. Dabar 46.5cm (nors ugis 70 cm - kaip 6 menesiu vaiko), forma suplota is sonu. Dar ir vitD nuo pat mazu dienu truksta, geriam po 8 lasiukus. Del sutrikusios raidos vaikstom mankstintis ir masazuotis i ankstyvosios korekcijos centra. Dabar siuncia neurochirurgo konsultacijai i klinikas, uzsiregistravau pas gydytoja Ragaisi. Iki siol echoskopijos jam nedare, nors didziagalvis nuo pat gimimo. Ir kai buvau nescia, tai kai darydavo profilaktines echo, tai galvytes matmenys budavo savaite didesni nei kiti, bet gyd nesake, kad kazkas butu nenormaliai, tik sako didoka galvyte. Hm, per pirma vizita turbut ir nepasakys, ar yra ta vandene ar ne, bet man jis nepanasus i serganti vaika... Raida atsilieka (bet gal del rachito ir zemo raumenuku tonuso) - nelaiko galvytes, zaisla islaiko rankoj jei pati idedu, nesiekia zaisliuko, tik seka akimis. Perskaiciau visa jusu tema, tai matau kad buna visaip - ir buna simptomu, ir ne. Maniskis neatpylineja, naktimis ramus, diena tik buna irzlokas, bet turbut siaip jam nuobodu buna ir demesio reikalauja. Su akytem lyg viskas ok, galva atlosineja lovytej atgal, bet tuo metu guguoja ir sypsosi, nes zvalgosi i lovytes apsaugas ir zaislus. I klinikas vaziuojam vasario 11, tai parasysiu kaip seksis.
Rudaakė
QUOTE(Saulau @ 2009 01 28, 17:33)
Sveikos, mamytes  smile.gif 
*

Nusiramink, ne visi vaikai juk vienodi mirksiukas.gif nenorek, kad augtu kaip pagal vadoveli smile.gif Mes lankemis pas Ragaisi irgi. Kai nuvaziuosit, jums padarys echo galvytes, tada iskart ir pasakys yra vandene ar ne. O tada ziuresit. Nors va, pas manaja, yra ji gan didele, o jai kaip tariant "dzin", raida tsiliko visa laika, bet to neverciau "vandenei", manau ir jauciu, kad tai tiesiog tokia prigimtis. Labai ramuole mano mergyte blush2.gif
Pas mano kruopa jokiu simptomu nebuvo ir nera, jei ne karta netycia darytas echo, buciau iki siol nezinojus....
laurinukai
QUOTE(Saulau @ 2009 01 28, 18:33)
Sveikos, mamytes  smile.gif  Mano maziukui 4 menesiai, siek tiek atsilieka raida (kaip neurologe sake, apie menesi). Gime 38 savaiciu, galvytes apimtis buvo 38 cm. Dabar 46.5cm (nors ugis 70 cm - kaip 6 menesiu vaiko), forma suplota is sonu. Dar ir vitD nuo pat mazu dienu truksta, geriam po 8 lasiukus. Del sutrikusios raidos vaikstom mankstintis ir masazuotis i ankstyvosios korekcijos centra. Dabar siuncia neurochirurgo konsultacijai i klinikas, uzsiregistravau pas gydytoja Ragaisi. Iki siol echoskopijos jam nedare, nors didziagalvis nuo pat gimimo. Ir kai buvau nescia, tai kai darydavo profilaktines echo, tai galvytes matmenys budavo savaite didesni nei kiti, bet gyd nesake, kad kazkas butu nenormaliai, tik sako didoka galvyte. Hm, per pirma vizita turbut ir nepasakys, ar yra ta vandene ar ne, bet man jis nepanasus i serganti vaika... Raida atsilieka (bet gal del rachito ir zemo raumenuku tonuso) - nelaiko galvytes, zaisla islaiko rankoj jei pati idedu, nesiekia zaisliuko, tik seka akimis. Perskaiciau visa jusu tema, tai matau kad buna visaip - ir buna simptomu, ir ne. Maniskis neatpylineja, naktimis ramus, diena tik buna irzlokas, bet turbut siaip jam nuobodu buna ir demesio reikalauja. Su akytem lyg viskas ok, galva atlosineja lovytej atgal, bet tuo metu guguoja ir sypsosi, nes zvalgosi i lovytes apsaugas ir zaislus. I klinikas vaziuojam vasario 11, tai parasysiu kaip seksis.
*

mes lankomes pas Ragaisi mirksiukas.gif daktaras thumbup.gif tikekimes kad jums viskas bus gerai doh.gif 4u.gif
Žydriausia
QUOTE(Saulau @ 2009 01 28, 17:33)
Sveikos, mamytes  smile.gif  Mano maziukui 4 menesiai, siek tiek atsilieka raida (kaip neurologe sake, apie menesi). Gime 38 savaiciu, galvytes apimtis buvo 38 cm. Dabar 46.5cm (nors ugis 70 cm - kaip 6 menesiu vaiko), forma suplota is sonu. Dar ir vitD nuo pat mazu dienu truksta, geriam po 8 lasiukus. Del sutrikusios raidos vaikstom mankstintis ir masazuotis i ankstyvosios korekcijos centra. Dabar siuncia neurochirurgo konsultacijai i klinikas, uzsiregistravau pas gydytoja Ragaisi. Iki siol echoskopijos jam nedare, nors didziagalvis nuo pat gimimo. Ir kai buvau nescia, tai kai darydavo profilaktines echo, tai galvytes matmenys budavo savaite didesni nei kiti, bet gyd nesake, kad kazkas butu nenormaliai, tik sako didoka galvyte. Hm, per pirma vizita turbut ir nepasakys, ar yra ta vandene ar ne, bet man jis nepanasus i serganti vaika... Raida atsilieka (bet gal del rachito ir zemo raumenuku tonuso) - nelaiko galvytes, zaisla islaiko rankoj jei pati idedu, nesiekia zaisliuko, tik seka akimis. Perskaiciau visa jusu tema, tai matau kad buna visaip - ir buna simptomu, ir ne. Maniskis neatpylineja, naktimis ramus, diena tik buna irzlokas, bet turbut siaip jam nuobodu buna ir demesio reikalauja. Su akytem lyg viskas ok, galva atlosineja lovytej atgal, bet tuo metu guguoja ir sypsosi, nes zvalgosi i lovytes apsaugas ir zaislus. I klinikas vaziuojam vasario 11, tai parasysiu kaip seksis.
*

musu situacija labai panasi, del raidos atsilikimo irgi siunte i klinikas ir neurochirurgas Kondrotas nustate, kad vandene (gal kas su juo susiduret, man kazkaip ispudxzio ji nepadare,taip atrodo skubotai diagnozavo), bet mes gulam i ligonine issamesniems tyrimams. sita nustate kai mazei suejo 4 men. nors echoskopija mums dare po gimimo, nes gime 37 sav nepilnai, tada viska sbuvo gerai. galvyte auga musu po 1 cm ir telpa i visas vidurkines normas. na tik ga;vyte atlosai atgal, bet kitu pozymiu kaip ir nera. Maniske turi problemu su akytem, bet kaip suprantu vandenei budingi pakitimai akiu dugne, o kol kas mums visi akiiu gyd sake, kad akiu dugne jokiu pakitimu nera, tik ji zvairuoja ir vienas vokas pakrites. tai visiems gydytojams yra klausimas- ar akytes kaltos del reidos atsilikimo (nes ji sunkiau mato, mes lasinam vaistus, klijuojam po viena valanda kasdien kiekviena aki, tai aisku, kad regejimas apsunkintas ir jai zymiai sunkiau orientuotis erdveje, todel ir atsilieka labiau ir ankstesnis gimimas irgi daro savo) ar vistik vandene ir akys yra nesusije. tai su ta raida sunku lbai vertint, nes raidoj labiausiai visad uzkliuva regejimas ir zvilgsnio sunkus fiksavimas, bet .....klausimas ar cia smegenyse priezastis ar akytese. kol kas klausimas neaytsakytas, tikiuosi, kad kai atsigulsim i ligonine, daugiau suziniosim. tik va pastebejau poaskutine savaite, kad jai pulsuoja akkiu vyzdziai. skaitinejau isnternete, tai cia su akispudziu susije, tai velgi nebezinau ar cia akiu liga ar cia vandenes pozymis. ir va vis man neramu, kodel mums skyre gert diacarba, bet nepaskyre kalio preparatu, nors kiek skaiciaui visada jie skirtiami
g.gif
tai Saulau ziuriu musu vaukuciai ir amzium panasus ir pozymiais. as ir laukiu ir bijau tos vasario 9, kada gulsim ir gal daugiau ka zinosim. beje, pradejus mankstintis, mes labai sparciai pazengem i prieki, jau veraciass nuo sono ant pilvo, islaiko zaisliukus rankoj, su rankytem ciupineja viena kita, atrado kojytes, o tik pries savaite kaip vertino raida pagal DISCA visi sitie dalykai uzkliuvo ir ivertinim as gavosi prastas verysad.gif
bet as kazkaip dabar jau tragedijos nedarau, matau kad sparciai tobuleja ir progresuoja, dabar aktualiausia man akyciu problemos g.gif
Saulau
Aciu uz palaikyma 4u.gif As irgi sau nuolat kartoju, kad mazas zmogutis - tai ne koks tikslus mechanizmas, kuris turi veikti numatytu laiku ir butent taip ir ne kitaip. Aisku, visos norim, kad musu vaikai butu idealiausi, graziausi, sveikiausi ir ramiausi. Yra kaip yra, vistiek juos besalygiskai mylim ir musu pareiga yra juos uzauginti ir padaryti laimingais ax.gif . Tikiu, kad gyvenime - kaip pas ta zebra - anksciau ar veliau visada buna pusiausvyra: tai juoda, tai balta. Visi mes uzaugom su didesnem ar mazesnem bedom. Tiesiog reikia ismokti kasdien pastebeti gerus dalykus ir dziaugtis mazais pasiekimais - kad ir nuostabia bedante sypsenele - ir stengtis, kad ne viena diena nepraeitu veltui rolleyes.gif
Papildyta:
Aha, Zydriausia, as irgi iskart pastebejau kad musu vaikuciai panasaus amziaus. Ir net ugio ir svorio biggrin.gif Tikiuosi kai atsigulsit i klinikas tai bus aiskiau del akyciu - ten juk gali bet koki konsultanta issikviest, issamiai viska istirti gali. Kartais net ir gydytojams nebuna viskas aisku. Ir kad ir kaip bebutu gaila, kartais juk niekas netrukdo but kelioms ligoms... g.gif
laurinukai
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 29, 11:22)
musu situacija labai panasi, del raidos atsilikimo irgi siunte i klinikas ir neurochirurgas Kondrotas nustate, kad vandene (gal kas su juo susiduret, man kazkaip ispudxzio ji nepadare,taip atrodo skubotai diagnozavo), bet mes gulam i ligonine issamesniems tyrimams. sita nustate kai mazei suejo 4 men. nors echoskopija mums dare po gimimo, nes gime 37 sav nepilnai, tada viska sbuvo gerai. galvyte auga musu po 1 cm ir telpa i visas vidurkines normas. na tik ga;vyte atlosai atgal, bet kitu pozymiu kaip ir nera. Maniske turi problemu su akytem, bet kaip suprantu vandenei budingi pakitimai akiu dugne, o kol kas mums visi akiiu gyd sake, kad akiu dugne jokiu pakitimu nera, tik ji zvairuoja ir vienas vokas pakrites. tai visiems gydytojams yra klausimas- ar akytes kaltos del reidos atsilikimo (nes ji sunkiau mato, mes lasinam vaistus, klijuojam po viena valanda kasdien kiekviena aki, tai aisku, kad regejimas apsunkintas ir jai zymiai sunkiau orientuotis erdveje, todel ir atsilieka labiau ir ankstesnis gimimas irgi daro savo) ar vistik vandene ir akys yra nesusije. tai su ta raida sunku lbai vertint, nes raidoj labiausiai visad uzkliuva regejimas ir zvilgsnio sunkus fiksavimas, bet .....klausimas ar cia smegenyse priezastis ar akytese. kol kas klausimas neaytsakytas, tikiuosi, kad kai atsigulsim i ligonine, daugiau suziniosim. tik va pastebejau poaskutine savaite, kad  jai pulsuoja akkiu vyzdziai. skaitinejau isnternete, tai cia su akispudziu susije, tai velgi nebezinau ar cia akiu liga ar cia vandenes pozymis. ir va vis man neramu, kodel mums skyre gert diacarba, bet nepaskyre kalio preparatu, nors kiek skaiciaui visada jie skirtiami
g.gif
tai Saulau ziuriu musu vaukuciai ir amzium panasus ir pozymiais. as ir laukiu ir bijau tos vasario 9, kada gulsim ir gal daugiau ka zinosim. beje, pradejus mankstintis, mes labai sparciai pazengem i prieki, jau veraciass nuo sono ant pilvo, islaiko zaisliukus rankoj, su rankytem ciupineja viena kita, atrado kojytes, o tik pries savaite kaip vertino raida pagal DISCA visi sitie dalykai uzkliuvo ir ivertinim as gavosi prastas verysad.gif
bet as kazkaip dabar jau tragedijos nedarau, matau kad sparciai tobuleja ir progresuoja, dabar aktualiausia man akyciu problemos g.gif
*

na mes kaip gulejome vasara nes dare magnetini rezonansa tai mus nusiunte ir akyciu pasitikrinti ten mirksiukas.gif tai manau kad ir jums ten viska istirs mirksiukas.gif P.S. jeigu ka domina galvytes apimciu normos tai yra temoj kur mikrocefalija ,nemoku i cia ikelti as blush2.gif
(Lelija)
Sveikos mamytes,
Gime mano angelelis vizualiai normali, pati pagimdziau, nors buvo abejoniu ar pasgimdysiu del dideles vaiko galvos apimties. O ji - visiskai normali - 36 cm.
Vandene vis tik yra - vidine, kol ligoninej gulejom, dare dvi echoskopijas, pirma gyvenimo diena ir po keturiu. Po savaites vel reikes darytis echo. Tada isleido namo, nes progresavimo nebuvo, valgom gerai, svoris geras, stipri, zvali mergyte. Ir stebetinai rami, neverkia, nebent mama ilgai valgyt neduoda g.gif . Mums jau savaitele. Is vaiku gydytojos gavom siuntima echo daryti ir ziureti, ar neprogresuoja. Vaistuku kol kas neskyre...
Tik va, kas lanketes Kauno klinikose del galvytes echoskopijos, gal galit patarti, kokia ten tvarka, atvaziavus su vaiku gydytojos siuntimu, ar reikia dar papildomai registruotis, ir pro kur ieit? Kad nesiblaskyt su lelium po visas klinikas visa diena.
kruopa perline
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 30, 13:40)
Sveikos mamytes,
Gime mano angelelis vizualiai normali, pati pagimdziau, nors buvo abejoniu ar pasgimdysiu del dideles vaiko galvos apimties. O ji - visiskai normali - 36 cm.
Vandene vis tik yra - vidine, kol ligoninej gulejom, dare dvi echoskopijas, pirma gyvenimo diena ir po keturiu. Po savaites vel reikes darytis echo. Tada isleido namo, nes progresavimo nebuvo, valgom gerai, svoris geras, stipri, zvali mergyte. Ir stebetinai rami, neverkia, nebent mama ilgai valgyt neduoda g.gif . Mums jau savaitele. Is vaiku gydytojos gavom siuntima echo daryti ir ziureti, ar neprogresuoja. Vaistuku kol kas neskyre...
Tik va, kas lanketes Kauno klinikose del galvytes echoskopijos, gal galit patarti, kokia ten tvarka, atvaziavus su vaiku gydytojos siuntimu, ar reikia dar papildomai registruotis, ir pro kur ieit? Kad nesiblaskyt su lelium po visas klinikas visa diena.
*

svikutes, visu pirma sveikinimai diziausi su mazu stebuklu wub.gif
jei siuntimas nera exstra, tuomet registruokites paprastai, telefonu, jei reikia galesiu parasyti, su vaikuciu ileidzia ivaziuoti i pacias Klynikas, per paskutini ivaziavima o pastatas yra uz akuserinio. 4u.gif
laurinukai
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 30, 12:40)
Sveikos mamytes,
*

Sveikinimai nuosirdziausi 4u.gif Na matai kaip viskas gerai mirksiukas.gif neverta iskarto nerimauti .As kai pagimdziau musu galvyte buvo 37cm (berniukas)musu taip pat dare klinikose echo galvytes o po keliu dieneliu pakartojo vel ,bet mums iskarto progresavo ir iskarto paskyre diacarba gerti,taigi vaistus geriame nuo 10d ir nuolat vandenuku daugedavo verysad.gif kol viena diena nustojo daugeti o dabar buvo net ir sumazeje mirksiukas.gif taigi net jei ir paskirs gydyma tai neisigaskite viskas savo laiku susitvarkys rolleyes.gif Sveikateles jums abiems su mergyte 4u.gif
Saulau
Hm, mano klecko galvyte gimus buvo 38cm, bet echo turbut nedare todel, kad ne klinikose gimdziau, o mazo miestelio ligonineje g.gif Siuncia tik dabar, kai jam 4 men. Lelija - sveikinu prisijungus i mamu kolektyva 4u.gif Stiprybes ir kantrybes tau ir tavo mazylei 4u.gif O beje, as net nezinojau kad su vaikiuku ileidzia ivaziuot i klinikas unsure.gif Kai vaziavom pas ortopeda tai teko masina pasistatyt tvirtoves al. esancioje aiksteleje ir keliauti pesciomis su maziuku tashyteje doh.gif Nors tada svere tik 6kg, kol nusinesiau ir parsinesiau... doh.gif blush2.gif
kruopa perline
QUOTE(Saulau @ 2009 01 30, 19:09)
Hm, mano klecko galvyte gimus buvo 38cm, bet echo turbut nedare todel, kad ne klinikose gimdziau, o mazo miestelio ligonineje  g.gif Siuncia tik dabar, kai jam 4 men. Lelija - sveikinu prisijungus i mamu kolektyva  4u.gif Stiprybes ir kantrybes tau ir tavo mazylei  4u.gif O beje, as net nezinojau kad su vaikiuku ileidzia ivaziuot i klinikas  unsure.gif Kai vaziavom pas ortopeda tai teko masina pasistatyt tvirtoves al. esancioje aiksteleje ir keliauti pesciomis su maziuku tashyteje  doh.gif Nors tada svere tik 6kg, kol nusinesiau ir parsinesiau...  doh.gif  blush2.gif
*

Taip ileidzia, kadangi turiu patirties jau, nes pirma karta as pati su vyru kai sirgo dukra vandene, tempiau o ji pas mus yra didele ne pagal savo amziu, pagalvojau kokia visgi nesamone, tai kol nuneseme pakirto rankas doh.gif
ir kazkaip atsitiktinai sekanti karta pati pasauke prie vartu, nes buvo salta, reikejo tik masinos numerius pasakyti ir pas ka vaziuojame. Dabar kai serga sunus tai visada vaziuojame su masina iki pat pasatato. labai patogu.
Saulau
Labai didelis palengvinimas, dabar zinosiu, aciu ax.gif
laurinukai
QUOTE(kruopa perline @ 2009 01 30, 21:27)
Taip ileidzia, kadangi turiu patirties jau, nes pirma karta as pati su vyru kai sirgo dukra vandene, tempiau o ji pas mus yra didele ne pagal savo amziu, pagalvojau kokia visgi nesamone, tai kol nuneseme pakirto rankas doh.gif
ir kazkaip atsitiktinai sekanti karta pati pasauke prie vartu, nes buvo salta, reikejo tik masinos numerius pasakyti ir pas ka vaziuojame. Dabar kai serga sunus tai visada vaziuojame su masina iki pat pasatato. labai patogu.
*

na ten priklauso kas dirba per zmogus toje budeleje mirksiukas.gif ne visi tikrai ileidzia i ten tokia moteris pikta buna tai net i kalbas nesileidzia schmoll.gif
Žydriausia
QUOTE(kaulis @ 2009 01 30, 22:36)
na ten priklauso kas dirba per zmogus toje budeleje  mirksiukas.gif  ne visi tikrai ileidzia i ten tokia moteris pikta buna tai net i kalbas nesileidzia  schmoll.gif
*

tikrai ileidzia, mes dabar daug vaziuojam tai to, tai ano, sustoji prie vartu, pasakai, kad su kudikiu ir ileidzia thumbup.gif Blogiausiu atveju, duodi 5 lt ir ileis, nes paskutini karta vaziavau be dukrytes, norejau sazininga pabut ir nevaziavau i vidu, o pasirodo p[astaciau po zenklu netoli vartu, tai isejus masinos neberadau blink.gif buvo nutempta i aisktele, tai teko 50 lt bauda iur plius 220 lt uz nutempima, negana rupoesciu ir sugaosto laiko. gerai, kad rezultatai kuriuos pasiemiau del dukrytes buvo geri (tyremes skydliauke), tai tas dziaugsams uzgoze piktuma tongue.gif bet siaip tikrai ileidzia smile.gif

lelija, matai ne viskas taip blogai kaip atrodem is pradziu,man gyd irgi isaiskino, jai butu labai rimta ir sunki igimta forma, iskart matytusi,iskart skirtu vaistus, mums irgi dare echo mpo gimimo, nieko nemate, o tik 4 men nustate smile.gif

kauli, kaip supratau gulejot ligoine, guldo i vaiku skyriu? g.gif
laurinukai
QUOTE(Žydriausia @ 2009 01 31, 13:48)
tikrai ileidzia, mes dabar daug vaziuojam tai to, tai ano, sustoji prie vartu, pasakai, kad su kudikiu ir ileidzia thumbup.gif Blogiausiu atveju, duodi 5 lt ir ileis, nes paskutini karta vaziavau be dukrytes, norejau sazininga pabut ir nevaziavau i vidu, o pasirodo p[astaciau po zenklu netoli vartu, tai isejus masinos neberadau blink.gif  buvo nutempta i aisktele, tai teko 50 lt bauda iur plius 220 lt uz nutempima, negana rupoesciu ir sugaosto laiko. gerai, kad rezultatai kuriuos pasiemiau del dukrytes buvo geri (tyremes skydliauke), tai tas dziaugsams uzgoze piktuma tongue.gif  bet siaip tikrai ileidzia smile.gif

lelija, matai ne viskas taip blogai kaip atrodem is pradziu,man gyd irgi isaiskino, jai butu labai rimta ir sunki igimta forma, iskart matytusi,iskart skirtu vaistus, mums irgi dare echo mpo gimimo, nieko nemate, o  tik 4 men nustate smile.gif

kauli, kaip supratau gulejot ligoine, guldo i vaiku skyriu? g.gif
*

mums kaip dare galvytes magnetini rezonansa tai gulejome klinikose vaiku neurochirurginiame skyriuje,is vakaro atsiguleme,kita ryta padare tyrima o dar kita ryta vaziavome namo mirksiukas.gif o kaip gulejome klinikose ir vyras atvaziavo musu namo parsivezti po kirksnies isvarzos operacijos(sausio men.) tai "boba" bjauri ta neileido jo ivaziuoti be leidimo i kliniku teritorija,nors jis ir sake kad vaiko po operacijos pasiimti vaziuoja ir kad leidima turime ir kad gryzdamas ji atnes jai bet ji liepe eiti pirma ir atnest leidima,tai jis pasiliko masina uz vartu,atejo i ligonine,pasieme leidima ir tik tada ji ileido bash.gif o kita karta tokie vyrukai dirbo tai tik pasakiau kad su vaikuciu ir pas ka vaziuojame tai ileido be problemu matyt priklauso koks zmogus dirba o pinigu tai nedaviau nei karto schmoll.gif
(Lelija)
Aciu mamytes nuosirdziai uz siltus zodelius ir patarimus! Tikrai maziau jaudinuosi, nei budama nescia, nes dabar svarbiausia, kad augtu ir butu stipri. O sita liga kaip matau yra iveikiama! Linkiu ir kitoms mamytes stiprybes.
Žydriausia
QUOTE((Lelija) @ 2009 01 31, 16:37)
Aciu mamytes nuosirdziai uz siltus zodelius ir patarimus! Tikrai maziau jaudinuosi, nei budama nescia, nes dabar svarbiausia, kad augtu ir butu stipri. O sita liga kaip matau yra iveikiama! Linkiu ir kitoms mamytes stiprybes.
*

man irgi oisgirdus diagnoze apeme kazkokia neviltis, atrode labai baisu, o va kai nustojau verkt, o pasidomejau daugiau, tai nieko cia blogo ir viskas isgydoma tongue.gif tik kaip gydytojai sako, tiesiog su tokiu vaikuciu reikia daug dirbtoi ir nepalikti savieigai irn viskas bus gerai. sunkiu atveju su kazkokiom blogom pasekmes nera daug, tai tas ir guodzia, o pradejus daugiau 'dirbti' su maze as matau dideli progresa thumbup.gif ir tai dziugina wub.gif
kruopa perline
QUOTE(Žydriausia @ 2009 02 01, 12:00)
man irgi oisgirdus diagnoze apeme kazkokia neviltis, atrode labai baisu, o va kai nustojau verkt, o pasidomejau daugiau, tai nieko cia blogo ir viskas isgydoma tongue.gif  tik kaip gydytojai sako, tiesiog su tokiu vaikuciu reikia daug dirbtoi ir nepalikti savieigai irn viskas bus gerai. sunkiu atveju su kazkokiom blogom pasekmes nera daug, tai tas ir guodzia, o pradejus daugiau 'dirbti' su maze as matau dideli progresa thumbup.gif ir tai dziugina wub.gif
*

Pritariu, Zydriausiai, kai pirma karta susiduriau su sita liga apeme toks siaubas, kad lig siol kai sutinku koki vaika pirmiausiai pasiziuriu i jo galvyte blush2.gif mano patirtis jau penki metai.
Mamos nusiraminkite, mes turime tokius vaikus su kuriais reikia daug ir nuolat dirbti, pasivysite jus tuos raidos sutrikimus, svarbu dar ir psi.raida.,istiesu is patirties sakau, jie buna atidesni, kruopstesni, namu vaikai. Vienas docentas kuri s konsultavo pries 4 metus pasake, kad su tokiomis galvos formomis vaikai buna arba matematikai arba muzikai., atkreipkite demesi veliau. smile.gif
Kai suzinojau kad vienas is dvyniu serga esu daug ramesne, nes zinau kad su dideliu darbu bus viskas gerai.
Linkiu visoms tik istvermes ir kantrybes 4u.gif nes bus visokiu minuciu, kai atrodys kad jau niekas nebepadeda, nepraraskite Vilties.
Žydriausia
QUOTE(kruopa perline @ 2009 02 02, 11:56)
Pritariu, Zydriausiai, kai pirma karta susiduriau su sita liga apeme toks siaubas, kad lig siol kai sutinku koki vaika pirmiausiai pasiziuriu i jo galvyte blush2.gif mano patirtis jau penki metai.
Mamos nusiraminkite, mes turime tokius vaikus su kuriais reikia daug ir nuolat dirbti, pasivysite jus tuos raidos sutrikimus, svarbu dar ir psi.raida.,istiesu is patirties sakau, jie buna atidesni, kruopstesni, namu vaikai. Vienas docentas kuri s konsultavo pries 4 metus pasake, kad su tokiomis galvos formomis vaikai buna arba matematikai arba muzikai., atkreipkite demesi veliau. smile.gif
Kai suzinojau kad vienas is dvyniu serga esu daug ramesne, nes zinau kad su dideliu darbu bus viskas gerai.
Linkiu visoms tik istvermes ir kantrybes 4u.gif  nes bus visokiu minuciu, kai atrodys kad jau niekas nebepadeda, nepraraskite Vilties.
*

o musu galvytes forma ir dydis nekliuuva niekam, nei man , nei gydytojams g.gif tiesiog ejom pasiziuret, nes po gimimo buvo cisteliu, kurios atseit isnyksta ir niueko blogo ir va .....atrado ta didesni tarpa tarp skilveliu, nors po gimimo niekas apie tai nieko nesake g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.