Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Agurkinė sriuba
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Užkandžiai ir sriubos
Pages: 1, 2, 3, 4
Prime
Siandien pietavau Chili ir valgiau agurkinę sriubą. Labai patiko. Norėčiau ir namie pasigaminti, bet nemoku. Nežinau, mama niekad negamindavo, tai ir neišmokau. Esu įsitikinusi, kad tai tikrai populiari sriuba ir daug kas žinote gerų receptų.
Būtų smagu, jei pasidalintumėte patritimi. Ačiū smile.gif
betite
Aš asmeniškai nemėgstu jos schmoll.gif , bet paprašiau kad mama pasakytų receptą.

Nugi sako kad pirma reik išvirti atskirai inkstukus, juos supjaustyti.
Po to pavirti kruopytes nors kiti deda ryžiu, po to dėti bulves, baigiant virti bulvėm reikia sudėti supjaustytus arba sutarkuotus barštine tarka raugintus ar marinuotus agurkus, sudeti inkstukus ir pavirti dar kelias minutes, paskaninti grietine. nepamiršti prieskonių, druskos.

Mano mama linki skanaus. wub.gif
Alexandra.R.
As tai labai paprastai gaminu (tik toki recepta man mama pasakius): i verdanti vandeni idedu kubeli buljono, tarkuota morka ir sutarkuota rauginta agurka, nemazai krapu, ipilu kruopyciu(kartais) ir po 10 min. sudedu smulkiai pjaustytas bulves. Dar 10 min. paverdu (kol bulves isverda) ir viskas. Nieko sudetingesnio negaminu, bet butu idomu suzinot ir kitokiu receptu...
dark
Imi kubeli, dedi i vandeni. Tada dar dedi: perlines kruopas, truputi jas paverdi, tada krauni bulvytes, per burokine tarka sutarkuota morka, paverdi. Kai viskas jau beveik isvire, sudedi raugintus (skaniau nei marinuotus) akurkus, kuriuos tiesiog supjaustai kubeliais. Uzvirina, paragauji. jei mazai prieskoniu-idedi ko nors pagal skoni.
Ai, dar neblogai truputis krapu.
Skanaus!
Krisla
Na, ir as labai panasiai verdu agurkine sriuba: pirmiausiai i nedideli kieki verdancio vandens suberiu perlines kruopas, pries tai per nakti jas pamirkiusi. Paverdu, ipilu dar vandens. Kai jis uzverda, idedu sultinio kubelius, griezineliais pjaustyta morkas ir pupeles (jas taip pat is vakaro pamerkiu). Mazdaug koki gera pusvalandi paverdu ir suberiu bulves ir supjaustytus raugintus agurkus. Verdu tol, kol isverda bulves smile.gif Ir viskas. Man tai labai skani agurkine sriuba thumbup.gif
Fijona
As pati neverdu, bet atsimenu is darzelio laiku ta sriuba - laaabai skani budavo. Pamenu, be perliniu kruopyciu, bulviu, morku ir agurku dar ir pjaustytu desreliu ten budavo.
Čika
Pasakysiu jums vieną dalyką. Vienoj kavinėj, kur siaubingai skanią agurkinę verda, į ją pila apie 0.5-1 stiklinės tų pačiu marinuotų agurkų skysčio blink.gif Net nepatikėjau, bet namie taip bandžiau išsivirt, tai išsiviriau pačią skaniausią sriubą, kokią tik kada pavyko išsivirt thumbup.gif Aš darau taip: verdu perlines kruopas, metu 2 kubelius, bulves, pakepinu tarkuotas morkas, truputi svogūno, skiltelę išspausto česnako (del aromato). Viską metu į puodą, tada kubeliais pjaustytus agurkus (ne takuotus), marinatą iš stiklainio ir papildomų prieskonių. Būtinai šaukštelį cukraus, tai gaunasi tokia saldžiarūgštė essen.gif ir raudonos paprikos miltelių negailiu biggrin.gif Tai skonis... neišpasakytas, o ir aromatas viliojantis...
Onora
QUOTE(dark @ 2005 03 31, 18:01)
Imi kubeli, dedi i vandeni. Tada dar dedi: perlines kruopas, truputi jas paverdi, tada krauni bulvytes, per burokine tarka sutarkuota morka, paverdi. Kai viskas jau beveik isvire, sudedi raugintus (skaniau nei marinuotus) akurkus, kuriuos tiesiog supjaustai kubeliais. Uzvirina, paragauji. jei mazai prieskoniu-idedi ko nors pagal skoni.
Ai, dar neblogai truputis krapu.
Skanaus!
*

as irgi taip pat darau, tik agurkai butinai turi buti rauginti - geriausia is kaimo ax.gif arba turgaus ax.gif
skaniausia ji antra diena arba po poros valandu nuo virimo. ie aisku su grietine cool.gif
Burbulytis
Tai vienos sako, tinka rauginti marinuoti agurkai, kitos, kad netinka...Tai vis delto? ax.gif
Song
Papasakosiu savo recepta, kurio ismoke vireja vienos ligonines virtuvej per dietologijos rezidentura smile.gif

Skirtinguose puoduose verdamos perlines kruopos ir smulkiai pjaustyti rauginti agurkai (kaip kazkas minejo, geriausia naminiai, turginiai, is bedos-maximiniai). I agurkus ipilti vandens, kad vos semtu ir virti ant mazos ugneles kokias 20-30 min.
Keptuveje pakepti burokine tarka tarkuotas morkas ir smulkinta svoguna, as dar idedu vegetos.
Dideliame puode uzvirinti vandeni su smulkintomis bulvemis, pagal skoni ideti jautienos sultinio kubelius, ir supilti: isvirtas perlines kruopas, raugintus agurkus su visu skysciu, kepintas morkas ir svogunus. Virti kokias 20 min., as verdu ragaudama, is akies tongue.gif
Skanaus. 4u.gif
Monada
Agurkine yra pati skaniausia sriuba biggrin.gif esu megeja pasisukineti virtuvej, bet sio recepto ismoke mano drauge ir nuo to karto mano seima labai pamego sia sriuba. Pirmiausia uzvirinu vandeni, tuomet beriu perlines kruopas ir kartias dar siektiek ryziu tongue.gif , kol verda kruopikes pasikepinu burokine tarka sutarkuotas morkikes ir smulkiai pjaustyta svoguniuka. I puoda imetu kubeli bulijono, suverciu morkas ir galiausiai pjaustytus raugintus agurkus ir kokia bulve. Gaunasi tokia tirsta ir labai jau skani sriuba essen.gif
slyva
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 15, 23:24)
Tai vienos sako, tinka rauginti marinuoti agurkai, kitos, kad netinka...Tai vis delto? ax.gif
*

Tinka ir tokie, ir tokie, tik pati turi pabandyti issivirti, kad zinotum su kokiais tau sriuba skanesne ax.gif As viriau su marinuotais, tik neapsiziurejus astriai marinuotus agurkus nusipirkau, tai ir pati sriuba buvo laabai astri - pavalgius reikejo "uzsigesinti" blush2.gif
*Saulyte
ax.gif aš tei taip verdu agurkinę : šaltam vandenyj iš vakaro užmerkiu perlines kruopas. Ryte gerai jas išplaunu. Tada verdu sultinį iš jautienos (galima naudot ir "Magi" sultinio kubelį, tada nereiks mėsos). Kad mėsa greičiau išvirtų aš ją supjaustau plonom lazdelėm ir apkepinu įkaitintoje keptuvėje, sudedu į verdantį vandenį mėsą ir suberiu kruopas (putas nugraibau). Kol verda mėsa ir kruopos aš nuskutu morką, nulupu svogūną, juos susmulkinu (kubeliais arba šiaudeliais, morką sutarkuoju) ir pakepinu su nedideliu kiekiu aliejaus (galima sviestu). Raugintą agurką nulupu, išimu sėklas, supjaustau smulkiais kubeliais arba juostelėm ir neilgai patroškinu juos jų pačių sūryme. Nulupu bulvių ir supjaustau stambesniais kubeliais ar lazdelėm. Kai kruopos ir mėsytė jau beveik suminkštėjo, sudedu pjaustytas bulves ir pakepintas daržoves, pasūdau, pipiriukų įberiu, baziliko šakelę, petražolės šaknies imetu. 15-10 min. iki virimo pabaigos sudedu patroškintus agurkus, paverdu, ragauju ir pridedu dar trūkstamų prieskonių skoniui išgauti. Kai baigia virti, išjungiu ugnį, barstau žalumynais (smulkinti krapai ir petražolės), uždengiu ir leidžiu sriubytei 5-10 min. pailsėti. Skanaus..... essen.gif

P.S sriubytė gaunas jau ir su mėsyte, nereik paskui pjaustyt mėsos. O kas mėgsta pomidorų padažą ir aštresnę sriubytę, tai troškinant agurkus idedu pomidorų pastos ir kokių nors aštresnių pipiriukų ar prieskonių, ir gaunas aštresnė. Tai tiek.
verdana
Nu labai skaniai čia jūs rašot, eisiu šiansien virt agurkinės.
Burbulytis
Uzsidegiau ir as. Zodziu, dariau pagal recepta, kuriame parasyta, kad sulciu marinuotu agurku reik dar pilti, nu pyliau ju tai perpus maziau, bet viska sugadino, acto prieskonis, bjaurybe. Man tai ta sriuba visai nevalgoma tapo...Daugiau nevirsiu, panasu, kad tik su raugintais butu bent jau imanoma valgyti. Bet cia skonio reikalas, aisku...
Čika
Gal marinatas per rūgštus buvo? Aš pilu apie 0.5 puodelio, priklausomai nuo jo skonio ir sriubos kiekio. Būtinai porą šaukštelių cukraus įberiu. Na, tikrai skonio reikalas, bet man asmeniškai skanesnė agurkinė ne su raugintais, o būtent su švelniai marinuotais saldžiarūgščiais agurkais. Tiesa, ne visada išverda labai skani, nes viskas priklauso nuo pačio marinato, reikia tinkamai pagal jį ir pasirinkt, tada bus thumbup.gif
Burbulytis
Jo, marinatas aisku buvo pusiau actas, va as jo ir neparagavau, o dejau mazesne puse stiklines, bet to uzteko, kad sugadinciau. Be marinato, tikiu, kad butu bent jau nieko visai. blush2.gif
verdana
Aš viriau be marinato, buvo labai skanu, valgėm visi, net vaikai.
mamagitana
man tikra agurkinė tik su inkstais ir raugintais agurkais. Senais laikais viešųjų maitinimo įstaigų valgiaraščiuose vadindavosi "Leningrado agurkinė"... mano asmeninis indėlis laugh.gif yra žiupsnelis smulkintų jūros kopūstų vietoj druskos.
Delusion
Mano agurkinė visiškai kitokia nei jūsų smile.gif. Su šiuo receptu 'pakabinau' savo vyrą smile.gif. Supjaustau bulvytes ir dedu į verdantį vandenį. Paskui dedu sutarkuotas morkas, kiek pavirinus konservuotus žirnelius ir marinuotus agurkus, specialiai iš parduotuvės, nes mano vyrui naminiai per švelnūs smile.gif. Baigiant virti dedu kubelį bulijono ir krapų. Va maniškė visai be kruopikių smile.gif ale mumi skani, jei kas bandysit, skanaus smile.gif 4u.gif
Dileta
mane agurkine sriuba vaišino svečiuose, labai skanu buvo,tai pagal tą recepta ir verdu.Iš kiaulienos ragu verdu sultinį.Atskirai apverdu perlines kruopas ir pupeles.Kai sultinys beveik išviręs,dedu perlines kruopas ir pupeles,tokias pusiau išvirusias ir verdu,kol visai suminkštėja.Tada dedu bulves.Naminius raugintus agurkus supjaustau ir pakepinu aliejuje, kol truputį pagelsta.Kiaulienos kauliukus ištraukiu, nuimu mėsytę ir sumetu ją į sriubą.Tada į sriubą dedu kepintus agurkus ir skysčio nuo tų agurkų, lauro lapelį ir dar pavirinu kokias 10-15 min.Skani sriuba išeina, tik daug laiko su ja sugaištu.Bandžiau kartą virti su marinuotais agurkais,bet toks stiprus acto skonis buvo, kad visai nepatiko.
pypsas
IR AS PANASIAI VERDU.I PAGAMINTA SULTINI (IR VISAI NESVARBU AR JIS IS KUBELIU AR PACIOS VIRTAS)SUPILU PERLINIU KRUOPU,JOMS BEBAIGIANT VIRT DEDU PJAUSTYTAS BULVES,JOMS APVIRUS DEDU MORKAS.GARDINU DRUSKA,PIPIRAIS ARBA''MAGGI''PRIESKONIAIS.IR SVARBIAUSIA:MARINUOTUS AGURKELIUS,SUPJAUSTYTUS DEDU ATSKIRAI KIEKVIENAM I LEKSTE,DADEDU SAUKSTELI GRIETINES IR UZPILU JAU ISVIRTA PERLINE SRIUBA.O PASLAPTIS TA,KAD AGURKAI ISLIEKA TRASKUS.SIA SRIUBA ISMOKAU VIRT VOKIETIJOJE.JA MEGSTA IR VAIKAI.RAGAUKITE IR JUS,TIKRAI NEAPSIRIKSIT thumbup.gif
*joli*
Mano manymu tikra agurkine turi buti verdama is naturalaus sultinio(ir butinai jautienos),butinai inkstui ,perliniu kruopu(pamerkiu is vakaro) ir tik is raugintu agurku ir neriekia jokio marinato is agurku, nes rauginti agurkai ir taip yra suroki (bet cia netinka svieziai rauginti agurkai,jie turi buti tokie kaip bačkiniai),o toliau viskas kaip iprasta ,morkyte,svogunas pakepti,bulves kubeliais,prieskoniu tik ne per daug kad neuzgoztu agurku skonio.Tiesa isvirta mesyte paskui supjaustau kubeliais ir atgal i sriubyteValgyt galima su grietine. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
juzefa
QUOTE(*joli* @ 2005 11 24, 12:06)
Mano manymu tikra agurkine turi buti verdama is naturalaus sultinio(ir butinai jautienos),butinai inkstui ,perliniu kruopu(pamerkiu is vakaro) ir tik is raugintu agurku ir neriekia jokio marinato is agurku, nes rauginti agurkai ir taip yra suroki (bet cia netinka svieziai rauginti agurkai,jie turi buti tokie kaip bačkiniai),o toliau viskas kaip iprasta ,morkyte,svogunas pakepti,bulves kubeliais,prieskoniu tik ne per daug kad neuzgoztu agurku skonio.Tiesa isvirta mesyte paskui supjaustau kubeliais ir atgal i sriubyteValgyt galima su grietine. thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
*

Mano manymu,kad agurkine sriuba yra labai skani jei ja skaniai pagamini,nesu stipri kulinare bet galiu irgi pasidalinti patirtimi kaip isvirti agurkine.Reikes is vakaro uzmerkti puse stiklines perliniu kruopu.Ipili i puoda vandens ir kol jisai uzvirs nusilupi keleta bulvyciu supjaustai kavadrateliais,sudedi i verdanti vandeni ipili kruopytes padarai mazas frikadeles ir palieki virti ant silpnos ugnies tada pasiruosi sutarkuoji morkytes susipjaustai svoguna,tada kai morkytes apkepa ir svogunas suminksteja keptuveje su kocelu juos sutrini gaunasi mase i ta mase ipili miltu,vandens (geriausiai pasidaryti miltus su vandeniu stiklineje ismaisyti,kad nesukristu gabalai)tada ta paruosta padaza supilti i verdancia sriubyte ir butinai ipilti to agurku skystimo is stiklainio pagal skoni.Sudeti prieskonius.Viska maisant dar pavirti ir pabaigoje kada baigia virti sudeti krapus.Tik neparasiau ,kad butinai agurku ideti supjauscius kvadrateliais.Manau,kad tikrai skanu.Isidedi grietines ir SKANAUS.jei bus noras pabandykite.
Frosted
Man tai sriuba su kubeliais visai nepatinka schmoll.gif
Jei su darzovem, tai verdu jautienos sultini (turiu magiska daika greitpuodi, tai sultinys jautienos viria apie 50min). Sultini verdu iskart su visais prieskoniais (lauro lapai, juodi pipirai zirneliais, salieru saknys, druska).
Buljonui isvirus, dedu perlines kruopas (smulkintas), viriu 10min, po to imetu supjaustytas kubeliais bulves, tarkuotas morkas, supjaustytus svogunus. Viska viriu, kol isverda bulves, tada dedu kubeliais supjaustytus agurkus (marinuotus), pomidoru pastos ir cukraus pagal skoni. Isjungiu ugni, uzdengiu dangti ir palieku sususti.
Man tokia agurkine pati paciausia essen.gif
dolile
šiandien viriau agurkinę. Šiek tiek konsultavausi su mama, šiek tiek skaičiau čia, bet gavosi l. skanu. Perlines kruopas užmerkiau iš vakaro. į užvirusį vandenį sumečiau kruopas, bulves, pakepinau svoguniukus, morkytes, sudėjau į sriubyę. viriau su sultinio kubeliais. Agurkus ( marinuotus, bet naminius) supjausčiau kubeliais ir patroškinau atskirame puode, kol virė visa kita. Prieš pabaigą sumečiau agurkus į sriubytę ir viskas - dar visokių prieskoniukų - čia pagal kiekvieno skonį. Na visi valgė ir gyrė thumbup.gif
Sola
O man skaniausia agurkine tik su ryziais thumbup.gif.As i verdanti vandeni sudedu pjaustytas bulvytes,paverdu apie 5-10min,po to sudedu pakepintas svieste tarkuotas morkas ir pjaustyta svoguna.Prieskoniu.Imetu sauja ryziu.As raugintus agurkus supjaustau kubeliais ir paverdu atskirai,ir dedu sriubai baigiant virt tik agurkus,be skyscio.Jei reik astrumo tada ipilu ir to skyscio. tongue.gif
jadzka
Pristatysiu ir aš savo agurkinę... Dabar kaip tik puode baiginėja virti ax.gif
Sumetu į puodą pamirkytas perlines kruopas, paveru kol jos verda: PAkepinu svogūniuką, skiltelę česnako, morką didelę tarkuotą su burokine tarka. Kai šiek tiek apkepa - supilu kūbeliais supjaustytus agurkus (dažniausia būna tie, kurie pastovi atidaryti ir kažkaip greit nesuvalgom (ypač jei iš tėvų parvežtas trilitriakas marinuotų). dar užpilu šiek tiek to marinato, bet labai nadaug, ir patroškinu šiek tiek viską keptuvėje. Kol troškinas ant lėtos ugnies, sumetu į puodą kokias 3 vidutinio dydžio bulves supjaustytas nedideliais kubeliais. Supilu keptuvės turinį į puodą, įmetu kokios vegetos, arba sultinio (ko turiu po ranga), šiek tiek ciberžolės, kad spalvytė graži būtų, prieskonių kokie šauna į galvą ir šaukšta pomidorų pastos. DAr paverdu kokį gerą pusvalandį. Skaniausia ji man tokia kai bulvytės ir kruopos patižę... Ir aišku su grietine biggrin.gif
(o mėsos nededu, nes vyriškis "tipo" vegetaras, o ir skaniau man be jos ax.gif )
Įmetu nuotraukikę kaip ji atrodo ax.gif
kriziukė
Mano receptas dar paprastesnis:
Nusiperki "Kėdainių fabriko" "Raugintų agurkų sriuba" sloikiuką, atskiedi 800 ml vandens, paverdi ir už 5 min valgai. Laaaabai skanu.. ax.gif
Kozete
QUOTE(Frosted @ 2005 12 16, 12:09)
Man tai sriuba su kubeliais visai nepatinka  schmoll.gif
Jei su darzovem, tai verdu jautienos sultini (turiu magiska daika greitpuodi, tai sultinys jautienos viria apie 50min). Sultini verdu iskart su visais prieskoniais (lauro lapai, juodi pipirai zirneliais, salieru saknys, druska).
Buljonui isvirus, dedu perlines kruopas (smulkintas), viriu 10min, po to imetu supjaustytas kubeliais bulves, tarkuotas morkas, supjaustytus svogunus. Viska viriu, kol isverda bulves, tada dedu kubeliais supjaustytus agurkus (marinuotus), pomidoru pastos ir cukraus pagal skoni. Isjungiu ugni, uzdengiu dangti ir palieku sususti.
Man tokia agurkine pati paciausia essen.gif
*

O kaip virti tik mėsą ar su kaulu (kokios vietos mėsa su kaulu turi būti blush2.gif , niekada neviriau pati sultinio dėl to ir iškyl tokie kvailoki klausimai smile.gif ) ir po to nulupti mėsytę?
Nes kiek žinau sultinį verda su kaulu, ar čia nebūtina taip?
Ir jeigu ne greitpuodį, tai kiek maždaug tas sultinys virtų?
cheery
QUOTE(kriziukė @ 2006 02 26, 15:21)
Mano receptas dar paprastesnis:
Nusiperki "Kėdainių fabriko" "Raugintų agurkų sriuba" sloikiuką, atskiedi 800 ml vandens, paverdi ir už 5 min valgai. Laaaabai skanu.. ax.gif
*

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
mano receptas irgi toks pat ax.gif ta sriubyte man pati skaniausia smile.gif
Lekker Kontje
O merginos
as galvojau galvojau, mazu galima ir su zaliais agurkais?
gal ir esu girdejusi
o jus gal darote/
blush2.gif
ziza
Meksikietiška sriuba
4-5 dideli svogūnai supjaustomi pusžiedžiais
4-5 rauginti agurkėliai(perpjaunam išilgai, o paskui irgi pusžiadžiais)
200 g virtos jautienos arba karštai rūkytos jautienos
kubelis buliono
Svogūną pakepinam aliejuje. Ant pakeptų svogūnų užpilti 1 šaukštą miltų ir išmaišyti. Įpilti viską į verdantį vandenį, įdėti kubelį buliono, supjaustytus agurkus ir mėsą supjaustytą juostelėm. Virti iki kol agurkai suminkštės.
*Saulyte
QUOTE(Lekker Kontje @ 2006 06 25, 21:27)
O merginos
as galvojau galvojau, mazu galima ir su zaliais agurkais?
gal ir esu girdejusi
o jus gal darote/
blush2.gif
*

Nu jau su žaliais agurkais tai manau šaltibarščiai gali būt tongue.gif , kažkaip agurkinės su žaliais agurkais nepraktikuoju.

P.S agurkinei sriubai geriausia tinka rauginti agurkai, be acto ten jokio. Ir troškinat agurkus, jų sūrymą skiesti su vandeniu, ne taip sūru būna.
Lekker Kontje
kazkaip netycia sekancia diena po uzklausimo forume. maciau beatos kulinarine laida ir ana dare butent is zaliu agurku sriuba su vilija blinkeviciute doh.gif
ot tai manau garduemlis butu thumbup.gif
bet recepto nevisiskai atsimenu
neuzsirasiau iskart ir isgaravo puse rolleyes.gif
kregzduce
QUOTE(Lekker Kontje @ 2006 07 17, 23:37)
kazkaip netycia sekancia diena po uzklausimo forume. maciau beatos kulinarine laida ir ana dare butent is zaliu agurku sriuba su vilija blinkeviciute doh.gif
ot tai manau garduemlis butu thumbup.gif
bet recepto nevisiskai atsimenu
neuzsirasiau iskart ir isgaravo puse rolleyes.gif
*

įlįsk į LRT laidų archyvą - ten turėtų būti mirksiukas.gif
upe_5
QUOTE(*Saulyte @ 2005 04 18, 10:17)
ax.gif  aš tei taip verdu agurkinę :  šaltam vandenyj iš vakaro užmerkiu perlines kruopas. Ryte gerai jas išplaunu. Tada verdu sultinį iš jautienos (galima naudot ir "Magi" sultinio kubelį, tada nereiks mėsos). Kad mėsa greičiau išvirtų aš ją supjaustau plonom lazdelėm ir apkepinu įkaitintoje keptuvėje, sudedu į verdantį vandenį mėsą ir suberiu kruopas (putas nugraibau). Kol verda mėsa ir kruopos aš nuskutu morką, nulupu svogūną, juos susmulkinu (kubeliais arba šiaudeliais, morką sutarkuoju) ir pakepinu su nedideliu kiekiu aliejaus (galima sviestu). Raugintą agurką nulupu, išimu sėklas, supjaustau smulkiais kubeliais arba juostelėm ir neilgai patroškinu juos jų pačių sūryme. Nulupu bulvių ir supjaustau stambesniais kubeliais ar lazdelėm. Kai kruopos ir mėsytė jau beveik suminkštėjo, sudedu pjaustytas bulves ir pakepintas daržoves, pasūdau, pipiriukų įberiu, baziliko šakelę, petražolės šaknies imetu. 15-10 min. iki virimo pabaigos sudedu patroškintus agurkus, paverdu, ragauju ir pridedu dar trūkstamų prieskonių skoniui išgauti. Kai baigia virti, išjungiu ugnį, barstau žalumynais (smulkinti krapai ir petražolės), uždengiu ir leidžiu sriubytei 5-10 min. pailsėti. Skanaus..... essen.gif

P.S sriubytė gaunas jau ir su mėsyte, nereik paskui pjaustyt mėsos. O kas mėgsta pomidorų padažą ir aštresnę sriubytę,  tai troškinant agurkus idedu pomidorų pastos ir kokių nors aštresnių pipiriukų ar prieskonių, ir gaunas aštresnė. Tai tiek.
*

As panašiai irgi verdu, tik man skaniau su rukytais šonkaluliukais ,bet galima ir mesyte smulkiai papjaustyta. Bet su rukytais šonkauliukais man yra skaniau.
laurytė26
einu virt sriubytės, taip skanu bus
krikstole
as dedu ryzius, o ne perlines kruopas, man daug skaniau biggrin.gif
Malvyna
Pries pora dienu viriau agurkine sriuba pirma karta gyvenime. Man paciai atrode labai skani, o kiti tai gyre ir gyre. Nors uosvene sake, kad jos sunus tokios sriubos nevalgo, bet suvalge puse puodo, o kita diena pabaige. O skani man rodos buvo todel, kad as ten pripjausciau rukytos desreles, bent jau mano vyras taip sake.
svetelis
Mano agurkines receptas tai is mociutes paimta. Cia kitokia agurkine pagal ukrainieciu recepta (sumaisyta lietuviu ir ukrainieciu) biggrin.gif

I salta vandeni i dedu Stikline pupeliu ir verdu apie 15 min, tada i dedu perliniu kruopu 0,5 stiklines arba ryziu ir verdu dar kokiu 10 min. 9siaip laiko nezinau, viska darau pagal skoni ir is akies). Tada sudedu supjaustytas bulves ir morkas ir verdu kol suminkstes. Kai suminksteja i dedu kelis supjaustutys kubeliais marinuotus agurkiukus (siaip reikia raugintu) ir ipilu marinato gal apie stikline kokia, pridedu prieskoniu naturaliu ir sumazinu ugni ir palieku virti kol isvirs. Kol viskas verda, Atskirai keptuveje ikaitinu sviesta, apskrudinu svoguna, tada dedu kelis saukstu pomidoru padazo ir pakepinu ant mazos ugnies, viska sudedu i sriuba, kai sriuba isverda. Pas mane Zepter puodas tai as isjungiu ugni ir palieku dar 15 min. Skanaus:)
cosma
Aš agurkinę verdu paprastai iš vakaro išverdu inkstuką ir užmerkiu perlines kruopas. Per pietus dedu į vandenį perlines kruopas, tarkuoju morkytę, pjaustau bulves, dedu prieskonius ir bulioną, kas mėgsta gali dėdi ir svogūnėlio. Baigiant virti sudedu smulkiai supjaustytą inkstuką. Ir pačiame gale pripjaustau rauginto ar marinuoto agurko (agurką pjaustau pačiame gale, nes kitaip būna neskanios bulvės). Į lėkštę dedu po šaukštą greitinės rolleyes.gif
Fijona
QUOTE(cosma @ 2006 11 16, 13:14)
išverdu inkstuką
*

Moterys, paaiskinkit, kaip su tais inkstais elgtis reikia. Esu 2 kartus virusi, bet abukart ismeciau del baisios smarves.
cosma
QUOTE(Fijona @ 2006 11 17, 12:05)
Moterys, paaiskinkit, kaip su tais inkstais elgtis reikia. Esu 2 kartus virusi, bet abukart ismeciau del baisios smarves.
*

Aš perku kuo mažesnį inkstą jį perpjaunu išilgai ir metu į šaltą vandenį. Kai užverda truputį paverdu ir nupilu vandenį ir užpilu nauju karštu vandeniu iš krano, tada vėl užverdu. Aišku visada įjungiu gartraukį, nes kvapas yra, tačiau, kad labai smirdėtų nepasakyčiau rolleyes.gif Sriuba atperka nemalonumą thumbup.gif
Girdėjau, kad nebūtų kvapo kiti mirko acte, bet kaip ten daryti nežinau mirksiukas.gif
merėja
QUOTE(krikstole @ 2006 11 04, 21:12)
as dedu ryzius, o ne perlines kruopas, man daug skaniau biggrin.gif
*

o as verdu ir taip, ir taip mirksiukas.gif gaunasi kiekviena diena skirtinga sriuba biggrin.gif
tulpia
As verdu taip -

pirmiausia idedu virti jautiena supjaustyta gabaliukais (kad greiciau isvirtu), tada dedui sauja ryziu, bulviu kubeliais pjaustytu, morku per burokine tarka sutarkuotu, svoguna kepta keptuvej ant sviesto, ir agurkus kubeliais pjaustytus bei prieskoniu, mane sita sriuba veza lotuliukas.gif
smilsee
o mano mama agurkine sriuba verda is...stiklainio lotuliukas.gif mes perkam kazkoki kedainiu gamybos ruosini,i ji mama dar prideda bulviu(nes ju labai mazai ir jos ziauriai mazos) ir perliniu kruopu.ir man laaaaaabai skanu thumbup.gif
6663
QUOTE(cosma @ 2006 11 16, 14:14)
Aš agurkinę verdu paprastai iš vakaro išverdu inkstuką ir užmerkiu perlines kruopas. Per pietus dedu į vandenį perlines kruopas, tarkuoju morkytę, pjaustau bulves, dedu prieskonius ir bulioną, kas mėgsta gali dėdi ir svogūnėlio. Baigiant virti sudedu smulkiai supjaustytą inkstuką. Ir pačiame gale pripjaustau rauginto ar marinuoto agurko (agurką pjaustau pačiame gale, nes kitaip būna neskanios bulvės). Į lėkštę dedu po šaukštą greitinės  rolleyes.gif
*

skamba ziauriai skaniai.. thumbup.gif
=Gintare=
tik pasedejus kulinarinei temoj jau taip apetitas sukilo essen.gif laugh.gif
qqte
mano vyras labai megsta sitokia agurkine:
isverdu sultini is bet kokios mesos
tada i verdanti sultini dedu kubeliais pjaustytu bulviu ir ruduju ryziu, druskos, pipiriuku...
kai isverda bulves ir ryziai, tada dedu stipriai raugintu agurku pjaustytu kubeliais, bet bulves turi but minkstos nes kitaip rugstis sutrauks krakmola ir jos bus neskanios...paverdu kol agurkai visai suminksteja ir sudedu ant sviesto kepinta tarkuota morka ir smulkinta svoguna(kepinu kartu ir butinai ant sviesto)
kuo agurku daugiau tuo sriuba skanesne, nes mes megstam rugscia smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.