Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkinė sriuba

QUOTE(*Saulyte @ 2005 04 18, 10:17)
ax.gif  aš tei taip verdu agurkinę :  šaltam vandenyj iš vakaro užmerkiu perlines kruopas. Ryte gerai jas išplaunu. Tada verdu sultinį iš jautienos (galima naudot ir "Magi" sultinio kubelį, tada nereiks mėsos). Kad mėsa greičiau išvirtų aš ją supjaustau plonom lazdelėm ir apkepinu įkaitintoje keptuvėje, sudedu į verdantį vandenį mėsą ir suberiu kruopas (putas nugraibau). Kol verda mėsa ir kruopos aš nuskutu morką, nulupu svogūną, juos susmulkinu (kubeliais arba šiaudeliais, morką sutarkuoju) ir pakepinu su nedideliu kiekiu aliejaus (galima sviestu). Raugintą agurką nulupu, išimu sėklas, supjaustau smulkiais kubeliais arba juostelėm ir neilgai patroškinu juos jų pačių sūryme. Nulupu bulvių ir supjaustau stambesniais kubeliais ar lazdelėm. Kai kruopos ir mėsytė jau beveik suminkštėjo, sudedu pjaustytas bulves ir pakepintas daržoves, pasūdau, pipiriukų įberiu, baziliko šakelę, petražolės šaknies imetu. 15-10 min. iki virimo pabaigos sudedu patroškintus agurkus, paverdu, ragauju ir pridedu dar trūkstamų prieskonių skoniui išgauti. Kai baigia virti, išjungiu ugnį, barstau žalumynais (smulkinti krapai ir petražolės), uždengiu ir leidžiu sriubytei 5-10 min. pailsėti. Skanaus..... essen.gif

P.S sriubytė gaunas jau ir su mėsyte, nereik paskui pjaustyt mėsos. O kas mėgsta pomidorų padažą ir aštresnę sriubytę,  tai troškinant agurkus idedu pomidorų pastos ir kokių nors aštresnių pipiriukų ar prieskonių, ir gaunas aštresnė. Tai tiek.

As panašiai irgi verdu, tik man skaniau su rukytais šonkaluliukais ,bet galima ir mesyte smulkiai papjaustyta. Bet su rukytais šonkauliukais man yra skaniau.
Atsakyti
einu virt sriubytės, taip skanu bus
Atsakyti
as dedu ryzius, o ne perlines kruopas, man daug skaniau biggrin.gif
Atsakyti
Pries pora dienu viriau agurkine sriuba pirma karta gyvenime. Man paciai atrode labai skani, o kiti tai gyre ir gyre. Nors uosvene sake, kad jos sunus tokios sriubos nevalgo, bet suvalge puse puodo, o kita diena pabaige. O skani man rodos buvo todel, kad as ten pripjausciau rukytos desreles, bent jau mano vyras taip sake.
Atsakyti
Mano agurkines receptas tai is mociutes paimta. Cia kitokia agurkine pagal ukrainieciu recepta (sumaisyta lietuviu ir ukrainieciu) biggrin.gif

I salta vandeni i dedu Stikline pupeliu ir verdu apie 15 min, tada i dedu perliniu kruopu 0,5 stiklines arba ryziu ir verdu dar kokiu 10 min. 9siaip laiko nezinau, viska darau pagal skoni ir is akies). Tada sudedu supjaustytas bulves ir morkas ir verdu kol suminkstes. Kai suminksteja i dedu kelis supjaustutys kubeliais marinuotus agurkiukus (siaip reikia raugintu) ir ipilu marinato gal apie stikline kokia, pridedu prieskoniu naturaliu ir sumazinu ugni ir palieku virti kol isvirs. Kol viskas verda, Atskirai keptuveje ikaitinu sviesta, apskrudinu svoguna, tada dedu kelis saukstu pomidoru padazo ir pakepinu ant mazos ugnies, viska sudedu i sriuba, kai sriuba isverda. Pas mane Zepter puodas tai as isjungiu ugni ir palieku dar 15 min. Skanaus:)
Atsakyti
Aš agurkinę verdu paprastai iš vakaro išverdu inkstuką ir užmerkiu perlines kruopas. Per pietus dedu į vandenį perlines kruopas, tarkuoju morkytę, pjaustau bulves, dedu prieskonius ir bulioną, kas mėgsta gali dėdi ir svogūnėlio. Baigiant virti sudedu smulkiai supjaustytą inkstuką. Ir pačiame gale pripjaustau rauginto ar marinuoto agurko (agurką pjaustau pačiame gale, nes kitaip būna neskanios bulvės). Į lėkštę dedu po šaukštą greitinės rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(cosma @ 2006 11 16, 13:14)
išverdu inkstuką


Moterys, paaiskinkit, kaip su tais inkstais elgtis reikia. Esu 2 kartus virusi, bet abukart ismeciau del baisios smarves.
Atsakyti
QUOTE(Fijona @ 2006 11 17, 12:05)
Moterys, paaiskinkit, kaip su tais inkstais elgtis reikia. Esu 2 kartus virusi, bet abukart ismeciau del baisios smarves.



Aš perku kuo mažesnį inkstą jį perpjaunu išilgai ir metu į šaltą vandenį. Kai užverda truputį paverdu ir nupilu vandenį ir užpilu nauju karštu vandeniu iš krano, tada vėl užverdu. Aišku visada įjungiu gartraukį, nes kvapas yra, tačiau, kad labai smirdėtų nepasakyčiau rolleyes.gif Sriuba atperka nemalonumą thumbup.gif
Girdėjau, kad nebūtų kvapo kiti mirko acte, bet kaip ten daryti nežinau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(krikstole @ 2006 11 04, 21:12)
as dedu ryzius, o ne perlines kruopas, man daug skaniau biggrin.gif

o as verdu ir taip, ir taip mirksiukas.gif gaunasi kiekviena diena skirtinga sriuba biggrin.gif
Atsakyti
As verdu taip -

pirmiausia idedu virti jautiena supjaustyta gabaliukais (kad greiciau isvirtu), tada dedui sauja ryziu, bulviu kubeliais pjaustytu, morku per burokine tarka sutarkuotu, svoguna kepta keptuvej ant sviesto, ir agurkus kubeliais pjaustytus bei prieskoniu, mane sita sriuba veza lotuliukas.gif
Atsakyti
o mano mama agurkine sriuba verda is...stiklainio lotuliukas.gif mes perkam kazkoki kedainiu gamybos ruosini,i ji mama dar prideda bulviu(nes ju labai mazai ir jos ziauriai mazos) ir perliniu kruopu.ir man laaaaaabai skanu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(cosma @ 2006 11 16, 14:14)
Aš agurkinę verdu paprastai iš vakaro išverdu inkstuką ir užmerkiu perlines kruopas. Per pietus dedu į vandenį perlines kruopas, tarkuoju morkytę, pjaustau bulves, dedu prieskonius ir bulioną, kas mėgsta gali dėdi ir svogūnėlio. Baigiant virti sudedu smulkiai supjaustytą inkstuką. Ir pačiame gale pripjaustau rauginto ar marinuoto agurko (agurką pjaustau pačiame gale, nes kitaip būna neskanios bulvės). Į lėkštę dedu po šaukštą greitinės  rolleyes.gif


skamba ziauriai skaniai.. thumbup.gif
Atsakyti