Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dažomi tapetai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai
Pages: 1, 2
Ingese
gal kas galite pateikti dazytu tapetu pavyzdziu?
nejau niekas nesitapetavo?
Bobuvasara
netingek sios temos paskaityti pora puslapiu atgal mirksiukas.gif ten esu imetusi nuoroda i mano dazytu tapetu foto. Kita savaite dar imesiu svetaines nuotrauku.

Imetu nuoroda i tapetu firmos RASCH puslapi, dazomu tapetu kolekcija WALLTON 2009. Beje, bent Kauno senukuose berods yra is sios kolekcijos pora tapetu http://www.rasch.eu/main/91a787b7a52270609...7afc807079.php3
Papildyta:
Ai, tiesa... jei nesupranti vokiskai, gali pasirinkti virsuje esancia rusu ar kt. kalba. Arba po paveiksliukais paspausk "vergrößern", tada padidins paveiksliukus.
Ingese
QUOTE(Bobuvasara @ 2008 10 08, 13:13)
netingek sios temos paskaityti pora puslapiu atgal  mirksiukas.gif  ten esu imetusi nuoroda i mano dazytu tapetu  foto. Kita savaite dar imesiu svetaines nuotrauku.

Imetu nuoroda i tapetu firmos RASCH puslapi, dazomu tapetu kolekcija WALLTON 2009.  Beje, bent Kauno senukuose berods yra is sios kolekcijos pora tapetu  http://www.rasch.eu/main/91a787b7a52270609...7afc807079.php3
Papildyta:
Ai, tiesa... jei nesupranti vokiskai, gali pasirinkti virsuje esancia rusu ar kt. kalba. Arba po paveiksliukais paspausk "vergrößern", tada padidins paveiksliukus.
*

Esu jau mačiusi ir peržiūrėjusi jūsų namučių nuotraukas.Gražūs tapetukai ir spalvytės...aš tai dar vis nežinau kokią spalvą ir raštą rinktis...
Margareta
pas mus namie taip pat dazyti tapetai ir man labai patinka...vien tik nudazyta siena buna tokia salta, nepriklausomai nuo to kokiso spalvos dazai ir t.t. o vat dazyti tapetai visai kitoki ispudi sudaro..juolab kad yra praktiski, as lengvai nuo ju nuvalau demes aplink jungiklius, vaiku pripiestus menus ir t.t. o taip pat kartais kigiau iseina dazomi tapetai nei dazyti sienas, nes tapetam reikia maziau paruosti sienas.
Ingese
QUOTE(Margareta @ 2008 10 09, 10:57)
pas mus namie taip pat dazyti tapetai ir man labai patinka...vien tik nudazyta siena buna tokia salta, nepriklausomai nuo to kokiso spalvos dazai ir t.t. o vat dazyti tapetai visai kitoki ispudi sudaro..juolab kad yra praktiski, as lengvai nuo ju nuvalau demes aplink jungiklius, vaiku pripiestus menus ir t.t. o taip pat kartais kigiau iseina dazomi tapetai nei dazyti sienas, nes tapetam reikia maziau paruosti sienas.
*

Jo teisingai sakote....
O sakykite koks jūsų tapetas, su raštu be rašto.Kur pirkote ir kiek kainavo vienas rulonas?
Margareta
QUOTE(Ingese @ 2008 10 09, 12:44)
Jo teisingai sakote....
O sakykite koks jūsų tapetas, su raštu be rašto.Kur pirkote ir kiek kainavo vienas rulonas?
*

su rastu, tokiasi dryzeliais..kur pirkta ir uz kiek jau neatsakysiu nes ne patys visa tai darem ax.gif
Ingese
QUOTE(Bobuvasara @ 2008 08 11, 21:50)
aciu  ax.gif  kiekvienam kambaryje yra dominuojanti siena- tamsesnes spalvos ir kitokio tapeto rasto. pvz. miegamojo 3 sienos svelnios samanos spalvos, neutralaus tapeto rasto, o dominuojanti- zoles zalumo su augaliniu motyvu rastu. Svarbu, kad tos dvi spalvos tarpusavyje deretu.

taip, rastu yra visokiu. Senukuose gal kokia 15 skirtingu rastu yra. patys neseniai pirkome svetainei.
*

Paspalsausiu, kokius pirkote svetainei, į šią vietovę ir aš dairausi.....
Kiek mokėjote, jei ne paslaptis?
Papildyta:
QUOTE(Upokšnis @ 2008 08 11, 22:34)
Jei gyveni Vilniuje, gali užsukti į tapetų parduotuvę esančią prie Olandų žiedo, virš Maximos. Ten labai didelis pasirinkimas tiek baltų, tiek spalvotų tapetų.
*

Tai, kad ne Vilniuje gyvenu....pas mus tik senukai ir tai manau, kad nedidelis bus pasirinkimas, o artimiausiai Utenoje.
justuke
Sveikos mergaites 4u.gif

turiu ir as klausimuka ax.gif auginu triusiuka ir jis, kai buna laisvej megsta grybstelt tapetu doh.gif aisku, mane erzindamas, nes zino, kad taip negalima lotuliukas.gif gal kartais dazomi tapetai yra kiek tvirtesni, vistiek virsutinis sluoksnis dazai.. g.gif

Ingese
QUOTE(justuke @ 2008 10 14, 18:43)
Sveikos mergaites 4u.gif

turiu ir as klausimuka ax.gif  auginu triusiuka ir jis, kai buna laisvej megsta grybstelt tapetu doh.gif  aisku, mane erzindamas, nes zino, kad taip negalima lotuliukas.gif  gal kartais dazomi tapetai yra kiek tvirtesni, vistiek virsutinis sluoksnis dazai.. g.gif
*

Na manau, kad už įprastinius tapetus, dažomi tapetai stipresni... bet jei tapetas su raštais, kurie su iškilimais, tai manau ,tai tavo triušiukas įveiks......
Ingese
Gal galite patarti kokie dažai tinka dažomiems tapetams?
Bobuvasara
Justuke, tavo augintinis vinilinius su flizelino pagrindu tikrai iveiks. nes tas vinilas labai lengvai nusidreskia nuo pagrindo. Na, nebent po ranka turesi dazu ir tas tasiradusias baltas demes uzdazinesi. O vat stiklo pluosto tapetu manau kad neiveiks
justuke
aha, jau beveik issiaiskinau, kad viniliniai su flizelino pagrindu man nelabai tinka.. smile.gif rupuziokas tikrai juos pabandys bigsmile.gif o del tu stiklo pluosto, tai net nezinau.. skaiciau, kad juos butina greit nudazyti, kad i aplinka nepatektu stiklo atplaišų (nesugalvoju, kaip jas kitaip pavadinti blush2.gif ) bijau, kad jie gali buti pavajingi.. g.gif reikes apsilankyt parduotuvej, pasiaiskinti 4u.gif

o gal kas juos naudojot? smile.gif butu labai idomi jusu nuomone 4u.gif
pogo66
Visgi man iškilo klausimas: kokiais dažais dažyti vinilo - flizelino tapetus? Kokiais klijais juos klijuoti? Ar būtina gruntuoti sieną? g.gif g.gif g.gif
Bobuvasara
QUOTE(pogo66 @ 2009 08 27, 20:08)
Visgi man iškilo klausimas: kokiais dažais dažyti vinilo - flizelino tapetus? Kokiais klijais juos klijuoti? Ar būtina gruntuoti sieną?  g.gif  g.gif  g.gif
*

Tiks visi dazai skiedziami vandeniu.Vadinami "emulsiniai". Pasirinkimas ju gausus. Paprastai buna baltos "bazes". O spalva isirenksite is siulomu spalvu paleciu ir jums sumaisys. Mes dazeme lateksiniais, "silko blizgesio" - sienos labai gerai valosi. Ir siaip, man su siokiu tokiu blizgesiu dazai geriau ziurisi, nei matiniai.
Klijuoti reikia butent tokiems tapetams skirtais klijai. Jie siek tikek tirstesni ir kibesni, nes v-f tapetai stipriai sugeria klijus, o dar papildomai gauna dregmes dazant. Daznai tinka ir universalus klijai, bet reikia atidziai paskaityti instrukcija-parastai v-f tapetams jie ruosiami su mazesniu vandens kiekiu.
Na , del gruntavimo, tai ziurint kokia sienu situacija. Cia labai individualu. Pas mus, kai buvo sudetas gipsas naujai, tai gruntavom spec. gruntu, kad suristu visus glaistus ir sienos taip nesugertu kliju. Paskui klijuojant voleliu tepeme sienas tais paciais tapetu klijais. O pas tevus, kadangi siena buvo ne karta tapetuojama, tai jau gerokai "uzsigruntavusi" ir beveik nesugerianti kliju. Tai uzteko tik svariai nuplauti "senienas" ir klijuojant patepti atskiestais kljais.
Linamaja
Mano tevai visuose kambariuose turi dazomus tapetus, tai patenkinti
wilike
tai nesupratau, ar klijuojant dazomus tapetus, pagrindas turi buti nuglaistytas idealiai? Ar uztenka viena karto glaistyto? Ar uzklijavus juos persisviecia sienos?
rakatanga
Mes vieną sieną kambaryje, kuris jungiasi su virtuve, klijavome tokiais tapetais, tai labai gražiai ir jaukiai atrodo, tik galiu pasakyti, kad kadangi mūsų sienos nebuvo tolygiai padengtos glaistu, tik gipso jungimosi siūlės, tai užklijavus tapetus jie persišvietė ir buvo matyti jungimai. Bet nelygumų, bent jau aš, tikrai nematau, tai dabar jau pasirinkome kitą sieną, kurią klijuosime, tai ten labai lygiai tikrai nesiruošiam daryti, na tik labai dideli nelygumai bus paslėpti, tačiau netobulai lygiai ax.gif
Bobuvasara
QUOTE(wilike @ 2010 01 10, 18:24)
tai nesupratau, ar klijuojant dazomus tapetus, pagrindas turi buti nuglaistytas idealiai? Ar uztenka viena karto glaistyto?  Ar uzklijavus juos persisviecia sienos?
*

Na, siūlės ir varžtų skylės tikrai turi būti paslėptos. Dar priklauso nuo pasirinktų tapetų faktūros-jei raštas "netvarkingas'' arba tapetai stori (daug vinilo), tai idealiai nuglaistyti tikrai nereikia. Tėvams klijavome tikrai ne ant idealios sienos-ranka pabraukus puikiai jautėsi visokie akmenukai (dar sovietmečiu tinkuota) ir šiurkštumas, bet parinkome faktūra kuri atrodo lyg smulkiai nutaškyta, tai sienos atrodo puikiai. Tad, manau, gipskartonio plokštėm užteks ir vieno karto (aišku, žiūrint kas ir kaip glaistė g.gif ).Jei "plika" akim nesimato duobučiu, griovelių ir pan., turėtų būti viskas o.k. Tik nepamirškit glaistytų sienų nugruntuoti, nes kitaip labai sugeria klijus. Užklijavus - popierinis pagrindas persišviečia. Ten, kur vinilas-ne. Bet juk tai ir yra "dažomi tapetai". Net jei ir norima baltų sienų-juos reikia nudažyti.
wilike
Ačiū už atsakymus.
Sienos mūsų tinkuotos. Lubos gipsas. Glaisto MB. Viena kambarį dažėm ir klijavom viniliniais tapetais su flizelinu. Kur dažyta tai siena lygiai atrodo, o kur tapetai, ten pagrindas mažiau glaistytas, nes galvojom tikrai nereiks. Nežinau gal aš tokia priekabi, bet man matosi sienų nelygumai. O gal kad šviesa taip krenta ir labai išryškina, net nežinau g.gif
Bijau kad tiems dažomiems tapetams irgi reik idealių sienų, kad paskui nesimatytų jokių bangavimų. Bet tada jau po brangiai ir gautųsi g.gif Nes glaistymas, tapetai, dažai.
Bobuvasara
Aga, nelygumai ypač gerai matosi prie tam tikro šviesos kritimo kampo. Todėl glaistytojai-dažytojai nemėgsta elektrikų, nes kai šie pajungia visą apšvietimą-išlenda visas brokas. blink.gif Ypač jei lubų pakraščiuose yra halogenai ir šviesos spindulys per sieną eina stačiai žemyn...Tokį vieną gėdingą kampą ir mes turime. Sienas valgomajame glaistė ir dažė samdyti žmonės. Prie dienos apšvitimo viskas atrodė idealiai, bet kai elektrikas pajungė visą apšvietimą.. doh.gif Tačiau po kiek laiko pripranti ir nematai ax.gif
Su gipso plokštėm paprasčiau-jis pats iš savęs lygus-tereikia siūles, skylutes ir įbrėžimus užglaistyti, o vat su tinkuotom sienom... Mano brolis tai išsprendė labai paprastai-sienas tekstūriniais dažais nudažė. Senukuose jų tikrai yra. Tai dažai su smulkiais akmenukais. Gali sumaišyti bet kokią spalvą. Tik nežinau, kaip jų išeiga-tariu kad nedidelė. na, bet čia jau reikia pasiskaičiuoti. Tepė su voleliu. Sienos tikrai gerai atrodo. Tik namuose yra du patrakėliai sūneliai-tai vienas bedūkdamas sugebėjo į sieną kaktą susibraižyti iki kraujų doh.gif .Aišku, tepant reikia įgusti, gražiai pasidengtų. Bet jei MB sienas glaisto, tai manau ir tekstūrinius įveiktų.
wilike
Mes mergaitės kambariui norim, tai su akmenukais tikrai nelabai tiks rolleyes.gif
Jaučiu, kad teks viską glaistyti. Nes vien dažytos sienos pagalvojus tokios šaltokos.
O vienspalvių tapetų spalvų gama nėra tokia plati, kaip dažų
Saulyte DD
Mano virtuvėje dažomi tapetai, aš patenkinta, jau kartą erdažėme ir vėl kaip nauja virtuvė. Tai pat turime ir vieną sieną salione, klijuotą tapetu ir nudažytą (nes ten siena skyla, ir vaikšto priklausomai nuo oro sąlygų). Ji nesiskiria nuo tik dažais dažytos sienos.
Bobuvasara
Nedazomu idomiu kazkada buvo Dubingiuose, Irise. Bet ten yra ir tokiu, kuriuos galima tik uzsiskayti, tai tenka ilgai palaukti... Urmo parduotuvese tai beveik visur tie patys... (bent pries pora metu buvo). As visai neblogai viena karta pirkau Vytauto pr. tapetu parduotuveje. Ten neblogas pasirinkimas ir kainos nesikandzioja. Per ispardavima superinius italiskus (ar tai ispaniskus) tapetus laiptinei nusipirkom. Tik po 10Lt uz ruliuka mokejom. Reikejo daug-nes aukstis laiptines - 6 m. Taip pat tapetai turejo buti atsparus trinciai ir norejosi tamsiu. Radom nakties tamsumo mėlynus su sendinto aukso rastu. Skamba gal klaikiai toks derinys-bet atrodo fantastiskai. Visi ziuri ir nesupranta kas cia per sienu danga-nes atrodo lyg silkinis grubus audynys su iaustais auksiniais bukle siulais biggrin.gif Siuliu beveik nesimato, valosi puikiai, tik klijuoti buvo sudetingiau-ilgos juostos, tapetas imirkes labai sunkus, o kiekviena juosta klijuojant reikdavo apsukti priesinga kriptym, nei pries tai buvusi.

O dazomu turbut geriaussia ieskoti Senukuose.
coximilian
Dulux parduotuveje yra nemazas pasirinkimas idomesniu rastu, bet siaip ir seniuose kazkiek yra, bet yra idomesnis dalykas uz tapetus, ant nuglaistytos sienos uzdazius, ir kol dazai neishdziuve, dedi toki glamzyta plona popieriu, dedamas jisai xaotishkai, be ipatyngu pastangu, prilimpa ptie dazu, isigeria, sustingsta, tuomet antra karta uzdazai, atrodo WOW!, cia is u.s.a. veza, dabar balandzio menesi vienoj pardoj pasirodys
Linckutis
sveiki , o jei tarkim dazomus tapetus nudazius tamsoka violetine spalva , o poto jie nusidazytu be problemu kokia raudona ar bordo?
Bobuvasara
Na, turbūt žiūrint kokie dažai g.gif . Na, iš kalbų žinau, kad kartais "išlenda" prieš tai buvusios spalvos pigmentas-bet nežinau kokiems dažams taip nutinka-gal kokiems emaliniams ar kreidiniams arba kai skirtingos dažų rūšys (pvz. ant tarybiniu aliejiniu uždažyti emaliniai ar pan.). O gal kai patys nemokšiškai spalvas išsimaišo su netinkamais pigmentais blink.gif .
Teoriškai tai turėtu nusidažyti kokia tik nori spalva ir ne viena karta. Tik perdažant turbūt dažų nereiktų skiesti, kad drėgme neatmirkytu tapetų ir tas neatšoktų ar pan. g.gif Esu tik ant šviesios dažius tamsią spalvą-tai viskas gavosi thumbup.gif . Na, o jei planuoji perdažyt panašiomis spalvomis-tai manau, kad problemų neturėtų būti. Ypač, jei tai bus atsparūs plovimui dažai, nes jie pigmentą tarsi "užrakina".
Akutee
sweikos,

ir mes susidomejimo is senuku dazomais tapetais.. vient ik sienos dazytos nelabai man patinka, juolab kad laukaim atzaleliu, tai labai tepliojimai visi matosi..nes pas tevus visos sienos tokios... Tai kokiais dazais reikia juos dazyti? ir istepta vieta ka skuduriuku pavalius isisvalo tikrai? g.gif

dar man idomu, nulupti zadame kaip tik ant dienu kamaryje tapetus senus, ar reikia kazkaip siena paruosti specialiai kad jie liptu? arbaltai dazyti? ar tiesiog klijuoti ant betono sienos? ir darklijai belekokie tapetams ar specialus yra? Senukuose kai buvom eiliny syky neradom nei vieno zmogaus pasikonsultuoti nei info vietoje ne vienas nesedejo, bardakas ten kaip visada.. o jau ant nosies ir sienos ateina, remonta darom, aciu smile.gif
Bobuvasara
QUOTE(Akutee @ 2010 06 23, 15:03)
sweikos,

ir mes susidomejimo is senuku dazomais tapetais.. vient ik sienos dazytos nelabai man patinka, juolab kad laukaim atzaleliu, tai labai tepliojimai visi matosi..nes pas tevus visos sienos tokios... Tai kokiais dazais reikia juos dazyti? ir istepta vieta ka skuduriuku pavalius isisvalo tikrai? g.gif

dar man idomu, nulupti zadame kaip tik ant dienu kamaryje tapetus senus, ar reikia kazkaip siena paruosti specialiai kad jie liptu? arbaltai dazyti? ar tiesiog klijuoti ant betono sienos? ir darklijai belekokie tapetams ar specialus yra? Senukuose kai buvom eiliny syky neradom nei vieno zmogaus pasikonsultuoti nei info vietoje ne vienas nesedejo, bardakas ten kaip visada.. o jau ant nosies ir sienos ateina, remonta darom, aciu smile.gif
*

Na, beveik avisi atsakymai i tavo klausimus yra ankstesnesiuose musu pokalbiuose, bet nestuke.gif negalima atsakyti ne, tai pasistengsim mirksiukas.gif

Tapetai dažomi "emulsiniais". Gali buti akriliniai, lateksiniai ir pan. Jie visi skiedziasi vandeniu. Pasirinkimas ju gausus. Paprastai buna baltos "bazes". O spalva issirinksite is siulomu spalvu paleciu ir jums sumaisys. Rinkites atsparius plovimui. Mes dazeme lateksiniais, "silko blizgesio", nors jie brangesni, bet sienos labai gerai valosi. Su muilinu skuduriuku ar kempine valosi puikiai smile.gif
Na , del gruntavimo, tai ziurint kokia sienu situacija. Cia labai individualu. Jei sienos labai sugeria, reikia gruntuoti spec. gruntu, kad suristu visus glaistus ir sienos taip nesugertu kliju. Paskui klijuojant voleliu tepamos sienos tais paciais tapetu klijais. O jei siena nesugerianti kliju, tai uzteks tik svariai nuplauti "senienas" ir pries pat klijuojant patepti atskiestais kljais.
Sienos dazyti tikrai nereikia, nes tapetus dazysi bent pora kartu, kad pilnai pasidengtu.
Taip, klijuot tiesiog ant betono sienos.
Klijuoti reikia butent tokiems (sunkiems) tapetams skirtais klijai. Jie siek tikek tirstesni ir kibesni, nes tapetai stipriai sugeria klijus, o dar papildomai gauna dregmes dazant. Daznai tinka ir universalus klijai, bet reikia atidziai paskaityti instrukcija-paprastai siems tapetams jie ruosiami su mazesniu vandens kiekiu.
Žodžiu, darbų eiga būtų tokia
*pasiskaičiuoti, kiek reikia tapetu, nes dazomi matuojami kvadratiniais metrais, o ne ruloneliais.
*issirinkti tapetus. Jei rasto nereikia derinti, pirkti tiek, kiek reikia ar truputi daugiau, jei reikia derinti, tai vidutiniskai apie 10% daugiau, nes derinant dalis issimeta (pvz. jei reikia 30m, tai pirkti 33m).
*issirinkti plovimui atsparius vandeniu skiedziamus dazus, spalva. nepamirskite, kad dazysite du kartus.
*isigyti dazymo voleli, teptuka, grunta( jei sienos sugeria), klijus tapetams
*Senus tapetus nuplesti, nuplauti sienas, jei sienos gerai sugeria vendeni-nugruntuoti gruntu.
*pasiruosti pagal instrukcija klijus
*issikirpti reikiamo ilgio juosta.
*juosta gerai istepti klijais, nepalikti sausu krastu, vietu.
*Perlenkti kad gertusi.( mes lenkiame is abieju galu i viduri. )
*tuo metu greitai siek tiek atskiestai klijais nutepti siena (truputi placiau, nei 1 juostai).
*Vyras lipa ant kedes, atlenkai viena tapeto puse ir bando lygiai priklijuoti virsu glostydama minkstu skudureliu arba voleliu, o tu prilaikai apacioje, kad tapetas neslystu ir svari puse nepriliptu prie isteptos sienos (nors nieko tokio, kad kliju papuls ir ant svariosios puses-nubalysite skudureliu).
*paklijavus virsu, atlenkiama likusi tapeto dalis ir glostant is vidurio i sonus kad iseiti oro burbulai, zemyn klijuojamas tapetas. jei per ilgas-nieko tokio, svarbu kad gerai apacia prisiklijuotu. Kai suklijuosit visas sienas ir jos isdzius-su liniuote ir astriu peiliuku pereisite ir vienodai nupjausite. Svarbiausia, kad linija prie lubu butu tiesi ir grazi
*antra juosta kljuojasi tuo paciu principu. tik si karta jau reiks tapeta prispausti prie kito tapeto krasto. Man geriausiai tai pavyksta su skuduriuku stumiant tapeta.
*jei namai ne dregni, tai kita diena tapetai turetu buti isdziuve ir galite dazyti. galima ir veliau, bet ne anksciau.
* sunkiai prieinamas vietas, kampucius, prie lubu dazom teptuku ir netrukus viska padengiame voleliu. nedarykite klaidos is pradziu visas sienos sunkias vietas padengdami teptuku, o tik po kiek laiko-voleliu. teptukas palieka storesni dazu sluoksni, tad gali likti dryziai. viska reiktu daryti tuo paciu metu, kad sluoksniai, kiek imanoma butu vienodesni.
*pasiruoskite slapiu svariu skudureliu, nes vargu ar pavyks dazyti neaptaskius ten, kur nereikia. ypac saugokit lubas. su lipniom apsauginem juostelem atsargiai-jos kartais nusulupa ne tik su lubu dazais bet ir su visu 'spaklium'
*mes tai pirma sluoksni tepdavome praskiestais dazais, o antra normaliais. Kiti daro atvirksciai.
*pasigaminkite arbatos, atsiseskite viduryje kambario ir gerekites darbo rezultatais
biggrin.gif

Vikte;)
sveikos merginos 4u.gif
mes praeita vasara klijavom vinilinius tapetus flizelino pagrindu pas mama kambaryje,na as tai atsidziaugt negalejau kaip sklandziai ir paprastai vyksta su jais darbas bigsmile.gif ir mes pirkom tokius spec klijus senukuose,jei neklystu metylan vadinosi,tai su jais klijuojant kad ir susitepa tapetas klijais nelieka jokiu zymiu,todel nereikia labai jau saugotis,kad neisteptum.mes pirkom spalvotus ir su rastu,bet kol kas nedazem,kai nusibos nudazysim nes dabar dar ir taip labai grazu wub.gif

cia nuotraukyte kaip atrode tapetai ant sienos

user posted image
Tutti
žiūriu čia visos rašo, tepti tapetą klijais, bet mes dabar pirkom tapetus vinilinius flizelino pagrindu, tai ant jų instrukcijos parašyta klijais tepti tik sieną, pačių tapetų tepti nereik. Ir tokiais tapetais kambarį klijuosim jau antrą kartą, prieš penkis metus klijavom, tai pagal instrukciją irgi klijais tepėm tik sieną, ant jos dėjom sausą tapetą, viskas puikiai prilipo smile.gif
Darius S
Dažomi tapetai iš senukų visi yra viniliniai su flizelino pagrindu (išskyrus stiklo) ir ant jų nereikia tepti klijų, o tai labai palengvina tapetų klijavimą. Pats klijavau tokius tapetus horizontalioj padėty, tai jei būtų reikėję tepti tapetą klijais, kurio dydis 1.06m x 5.5m, tai tas tapetas būtų plyšęs nuo svorio rankose smile.gif
Dėl gruntavimo, tai siūlyčiau betkokiu atveju sienas nugruntuoti, nedaug juk tas gruntas kainuoja, apie 20-30Lt 5 litrai giluminio grunto. Gruntas ne tik suriša paviršius, bet ir nuvalo dulkes, kurių tikrai visada būna ant sienų.
animal
Norejau paklausti ar galima dazomus tapetus klijuoti tiesiai ant betono ar sienos kuri padengta rotband ar reikia butinai glaistyti? Dekui uz atsakymus smile.gif
mazute_eglute
visai nieko tie dazomi tapetai , man patinka
meistrus
QUOTE(*Aušrė* @ 2007 11 16, 08:33)
Ruošiamės tapetuoti kambarį. Jau nusprendėme, kad tapetuosime dažomais tapetais. Kai pradėjome ieškoti sau tinkamų, pamatėme, kad jų yra ir baltų, kuriuos iškarto reikia dažyti, ir spalvotų. Dabar neapsisprendžiame, kuriuos pasirinkti  g.gif
Gal kas jau buvote susidėrę su tokia problema. Būtų labai malonu išgirsti atsiliepimus. mirksiukas.gif
Ir dar labai būtų įdomu išgirsti nuomones , kokiais dažais geriausia dažyti tuos dažomus ?
Išanksto dėkoju  thumbup.gif
*

Dažyti galite bet kokiais sienų ar lubų dažais, dažymas vyksta taip pat kaip ir paprastos sienos. Svarbu priklijuoti gerai, su specialiais klijais tokiems tapetams, O jeigu kraštelis ir atsilupo tapeto, nieko tokio, tiesiog priklijuokite tą vietą.
Ramasta
Laba diena,
norėjau paklausti, ar galima šiuos tapetus klijuoti iš karto ant gipskartonio, ar būtinas specialus paruošimas gipskartonio (špakliavimas ar kt.).
ačiū
Bobuvasara
QUOTE(Ramasta @ 2010 09 17, 12:00)
Laba diena,
norėjau paklausti, ar galima šiuos tapetus klijuoti iš karto ant gipskartonio, ar būtinas specialus paruošimas gipskartonio (špakliavimas ar kt.).
ačiū
*

Na, siūles, varžtų skyles, subraižymus užglaistyti reikės. Jokių duobučių, griovelių neturėtų likti. Viso plokštės ploto, jei ji lygi ir nesubraižyta, glaistyti nereikia. Paskui visą gipskartonį būtina nugruntuoti giluminiu gruntu (jis skystas kaip vanduo, lengvai tepasi teptuku ar voleliu), o tada klijuok tapetus.
warlock
QUOTE(Bobuvasara @ 2010 09 17, 19:13)
Na, siūles, varžtų skyles, subraižymus užglaistyti reikės. Jokių duobučių, griovelių neturėtų likti. Viso plokštės ploto, jei ji lygi ir nesubraižyta, glaistyti nereikia.  Paskui visą gipskartonį būtina nugruntuoti giluminiu gruntu (jis skystas kaip vanduo, lengvai tepasi teptuku ar voleliu), o tada klijuok tapetus.
*

gal kas gali palyginti kuris variantas geriau ziurisi ir patikimesnis, ar kuris iseina pigiau?
1. uzglaistyti tik gipso siules ir klijuoti dazomus tapetus
2. visa gipsa glaistyti ir dazyti
ostra
QUOTE(warlock @ 2011 06 19, 12:06)
gal kas gali palyginti kuris variantas geriau ziurisi ir patikimesnis, ar kuris iseina pigiau?
1. uzglaistyti tik gipso siules ir klijuoti dazomus tapetus
2. visa gipsa glaistyti ir dazyti
*

Musu pasirinkimo kriterijus buvo toks- mansardiniai kambariai,sienu karkasas medinis,stogo konstrukcija medine,perdanga medine,zodziu, pastoviai "vaiksciojancios"
konstrukcijos.Spakliuok ,glaistyk kaip nori,kuo nori,mikro itrukimai vistiek atsiranda(cia jau is praktikos).Taigi,kad manes tai neerzintu,pasirinkome dazomus tapetus,net lubas dengeme vadinamu "sugertuku",t.y. visai lygios fakturos tapetu,kurio net niekas nenumano ten esancio.Ramu del plysiu,grazu,spalvas renkiesi kokias pats nori.
Del pigumo-tikrai nera didelio skirtumo ,klausimas kas pigiau,nes tapetai nera labai pigus,dazai-taip pat,sveisti glaista vistiek reikia nors ir tik siules,bet be dulkiu neapsieisit.Dar vienas niuansas,kad nereik super idealaus lygumo-nes tik glaistant,man jau jau bet koks ibrezimas kliuva,tapetai tokiu smulkmenu neisryskina,nors visur rinkomes tapetus,su kuo maziau fakturos.
Pirma auksta visa tik glaiste ir daze,sienos ten blokeliu.Butent atsirade mikro itrukimai,kuriuos matau tik as doh.gif ,bevaisis mano bandymas su jais kovoti,nuleme toki apsisprendima irengiant antraji auksta.
Del grozio,tai aisku skonio reikalas,bet mums grazu ir ten ,ir ten.
Indre_
Labukas! smile.gif

norejau ir as pasiteirauti del dazomu tapetu. Jei sienos nelygios, pagelbetu dazomi tapetai su stiklo audiniu? Ar nera jokio skirtumo?
Upokšnis
QUOTE(Indre_ @ 2011 08 23, 12:29)
Labukas! smile.gif

norejau ir as pasiteirauti del dazomu tapetu. Jei sienos nelygios, pagelbetu dazomi tapetai su stiklo audiniu? Ar nera jokio skirtumo?
*

Žiūrint, kokie nelygumai. Jei nedideli - tai nesimatys, o jei akivaizdžiai krenta į akis duobėtos sienos - tai negelbės jokie tapetai ax.gif
Kozete
Sveiki,
galvojame apie dažomus vinilinius tapetus.
Perskaičius temą supratau, kad šis variantas mums tinka, bet gal turite patirties kaip jie lupasi nuo sienos (na po kažkiek laiko)?
Įdomu dėl to, kad jie dažomi dažniausiai emulsiniais vandeniui atspariais dažais.
Ar nebūna problemų norint juos nuimti?
ERIKULKA
Sveiki, perskaičiau visą temą, bet vis tiek liko klausimas.
Kokius tapetus dažomus dėti ir kokius dažus rinktis, kad nebūtų pelėsio? Nes jau baigia išvesti iš proto tas pelėsis kampuose doh.gif
Didelis ačiū. 4u.gif
Maltiete
QUOTE(ERIKULKA @ 2013 09 26, 10:51)
Sveiki, perskaičiau visą temą, bet vis tiek liko klausimas.
Kokius tapetus dažomus dėti ir kokius dažus rinktis, kad nebūtų pelėsio? Nes jau baigia išvesti iš proto tas pelėsis kampuose doh.gif
Didelis ačiū. 4u.gif
*

panasu, kad yra ventiliacijos problemu. Vien tapetavimu to nesutvarkysi. Siulau flazelino pagrindu tapetus ir lenkiski priespelesiniai dazai. Rasite Senukuose. Jeigu tapetuojate ant gipsokartono, tai rekomenduoju nors viena karta pilnai viska uzglaistyti, nes kitaip kai keisite tapetus, tai nusiples viskas su gipskartonio pavirsiumi. o to niekas nenori, kad papildomai dar reiketu ir gipsokartono plokste keisti ax.gif . Tad siulau perziureti dabartine ventiliacija, naikinti pelesio priezasti. O kovai su pasekmemis tinka ir kosmetiniai remontai. Beje, yra ir tepetavimo klijai skirti pries pelesi. Paieskokite Internete ar senukuose, tikrai tokiu yra. SEKMES, jei ka rasykite i AZ. 4u.gif
Godute
QUOTE(Kozete @ 2012 09 10, 10:39)
Sveiki,
galvojame apie dažomus vinilinius tapetus.
Perskaičius temą supratau, kad šis variantas mums tinka, bet gal turite patirties kaip jie lupasi nuo sienos (na po kažkiek laiko)?
Įdomu dėl to, kad jie dažomi dažniausiai emulsiniais  vandeniui atspariais dažais.
Ar nebūna problemų norint juos nuimti?
*

Turiu dazomus tapetus vaiko kambaryje, klijuota metylan klijais skirtais sunkiems tapetams ir kai dabar vel pribrendo noras keisti tapetus, situs dazomus nulupau pati be jokiu problemu,beje klijuosim vel dazomus tik kitos fakturos.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.