Įkraunama...
Įkraunama...

Implantai ir dantų protezavimas

Aš jau ir po žandikaulio rekonstrukcijos ir po implantacijos smile.gif Belieka tik, kad viskas gytų, priaugtų, suaugtų ir gautųsi tas rezultatas, kurio mes su gydytoju tikimės.
Kol "išėjo" nuskausminimas, o tai nutiko tik gerokai vėliau grįžus į Vilnių, tai ėmė "stogą rauti", bet užteko vieno pakelio "Nimesil" ir visi skausmai liovėsi. Daugiau ir nebeskaudėjo, ir nebeskauda. Kiek patinę (aš negėriau priskirtų vaistų nuo tinimo, nes gydytojas ir ledio negert..priklausomai nuo mano noro), bet veidą patepu lotion1000 geliu, kad nebūtų mėlynių, geriu antibiotikus ir kalcį ax.gif Prižiūriu viską kaip liepta.
Esu laiminga, kad ištvėriau viską atsisakius ir siūlytų suleisti raminamųjų ir "Ketanov" tablečių prieš visą procedūrą..kiek blogiau (o turbūt tikrai blogai) gydytojui buvo operuot, nes sutiko neleist atropino, kuris ženkliai sustabdo seilėtekį..bet mano glaukoma būtų neištvėrusi šio vaisto..buvau labai dėkinga gydytojui, kad jis nenumojo ranka į šią mano ligą ir buvo geranoriškas man, o ne vien "beširdis profesionalas" (yra tekę sutikti tokių medikų, kurių teisybė aukščiau už viską blink.gif ) 4u.gif
Vienu žodžiu esu labai patenkinta viskuo thumbup.gif Gydytoju ir sesutėmis operacinėje, pačia procedūra, procedūros kaina, savo ryžtu susistvarkyti dantukus..viskuo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 05 07, 20:47)
Aš jau ir po žandikaulio rekonstrukcijos ir po implantacijos


Sėkmės gyjant 4u.gif
Ar ilgai truko operacija, ar buvo baisu? Aš tai žiauriai bijau blush2.gif
Atsakyti
Pati operacija truko kažkur porą valandų..(čia dviejų implantų sriegimas, dirbtinio kaulo dėjimas, kažkokios membranos tvirtinimas). Kaip nekeista visai nebijojau..šiek tiek buvo nerimas kaip viskas vyks, bet baimės didelės tikrai ne (pamenu, kai reikėjo traukti dantį, tai buvo tiesiog isterinė baimė doh.gif net panika doh.gif ). Tiesa, per operaciją kiek pavargau, nusėdėjau šoną, žiauriai sukaitau po tais užtiesalais (kažkodėl uždėjo polietileną ir dar tos paklodės visos blink.gif) ir pradėjus siūti vos neišgriūvau..gerai kad spėjau rankas ištraukt šlapias nuo prakaito ir sumosuot biggrin.gif Sąmonės nepraradau, nes greit sureagavo ir vėl buvo galima tęsti, buvo belikusios tik kelios siūlės..gal 15 min. dar truko.
Dabar kai antrą kartą pjaus rudenį, tai neprisirengsiu tiek biggrin.gif Nebijočiau antrą kartą daryti, visai nebaisu, nieko nejauti, tik sėdi ir lauki išsižiojęs, kol kiti dirba mirksiukas.gif Be to suleidžia raminamųjų, jie nuima baimę (kai aš nebijojau, tai ir atsisakiau..nenorėjau būti apspangusi) mirksiukas.gif
Atsakyti
įdomu būtų nuotrauką pamatyti, kai sugis
nu bet, matyt, nerodysi unsure.gif

dar kainos nepaminėjai ax.gif blush2.gif
Atsakyti
O kokią foto? Aš turiu tik rentgeno biggrin.gif Kitokių foto nedarė nei gydytojas, nei aš ten kažką fotografavau smile.gif
Kaina, tai atrodo nereali, bet galėjo būti dar nerealiau, nes Vilniuje man dėstė fantastines kainas blink.gif Dėjau vokiškus implantus po 1700 Lt/ vnt (dar pasirinkti galėjau už 1100 Lt/vnt izraelietiškus)..o likusi sumos dalis - dirbt. kaulas, membrana, nežinau kaip vadinasi, bet "varžtukai" viso to gėrio tvirtinimui (1100 Lt.)..na, sumokėjau nepilnus 4600 Lt už viską (jei būčiau rinkusis pigesnius implantus, tai būtų užtekę apie 3400 lt. už du implantus ir žandikaulio atstatymą) cool.gif Dabar beliko už viską išsimokėt, nes pati skolinausi doh.gif
Atsakyti
Oho kiek kainuopja. mega_shok.gif O as turiu tik 2000 Lt ir neturiu is ko pasiskolinti. Jauciu, teks statytis lizingu. As galvoju apie JAV gaminamus Nobel Biocare implantus. g.gif Na man irgi ko gero nereikes raminamuju, nes kol kas neprisirijus raminamuju dar niekad nesu perzengusi odontologijos kabineto slenkscio doctor.gif . O kokius antibijoitikus israso as esu ziauriai alergiska Pencilinui? Tikiuosi, kad taip pat neisrasys analgetiku, nes ir jiems esu alergiska. g.gif As jau dabar esu prisipirkusi raminamuju, antialerginu, nes tiesiog nezinau, ko gali prireikti? Su kiekviena diena baime vis auga, dabar jau imu galvoti, kad ko gero reikejo sutikti operacijai, kai man buvo siulyta lauzti zandikauli ir traukti adata per kanalo virsune. Tad dabar jau buciau po operacijos g.gif . Blogiausia tai, kad niekam is namiskiu nenoriu apie tai pasakoti. Nes tevai tuoj puls atkalbinet, aiskindami, kad danties nesimato. bet man tai sukelia diskomforta. scare.gif bijau.gif
Atsakyti
Nemanau, kad reiks skolintis..juk tik 1 dantukas, tai turėtų pakakti tos sumos g.gif Iš antibiotikų man paskyrė būtent penicilino gr., bet aišku paklausė ar nėra alergijos penicilinui. dabar, kai tiek daug pasirinkimo iš antibiotikų, tai be baimės, parinks tinkamus mirksiukas.gif O nuskausminamieji yra nesteroidinės kilmės antiuždegiminis preparatas "Nimesil", jis labai gerai toleruojamas org-mo ir tikrai puikiai tinka po implantacijos mirksiukas.gif
Atsakyti
kiek laiko tarnaus implantai ir kas bus pasibaigus galiojimo laikui?
Atsakyti
O čia jau nieks to nepasakys biggrin.gif Nes implantų "galiojimas" org-me priklauso nuo paties org-mo ir dantų/implantų priežiūros biggrin.gif Kiek dažnai atliekamas higieninis valymas, kaip teisingai valomi kasdien dantys, ar ateinama profilaktiškai pasitikrinti pas odontologą ir t.t., ir pan.
Pačiam implantui, t.y. jo konstrukcijai "garantija" (mano atveju) - 7 metai. Realiai, implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą..jei būsi atidus sau ir org-mas nesumanys krėsti pokštų..pvz. jei žandikaulis tuos implantus ilgai laikys biggrin.gif Jei po 7 metų viskas gerai, tai šaukiam valio ir toliau gyvenam..tačiau blogai gali būti ir nesulaukus to 7 metų..žiūrint kokia problema kyla, pagal tai ir sprendžiama..gali tekti ir implantus išimti, o vėliau vėl viską kartoti iš pradžių biggrin.gif
Ir dabar įsodinti gali "neprigyti"..Niekada joks medikas ir niekam (kas susiję su gyvu organizmu) neduos garantijų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 05 10, 16:28)
O čia jau nieks to nepasakys biggrin.gif Nes implantų "galiojimas" org-me priklauso nuo paties org-mo ir dantų/implantų priežiūros biggrin.gif Kiek dažnai atliekamas higieninis valymas, kaip teisingai valomi kasdien dantys, ar ateinama profilaktiškai pasitikrinti pas odontologą ir t.t., ir pan.
Pačiam implantui, t.y. jo konstrukcijai "garantija" (mano atveju) - 7 metai. Realiai, implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą..jei būsi atidus sau ir org-mas nesumanys krėsti pokštų..pvz. jei žandikaulis tuos implantus ilgai laikys biggrin.gif Jei po 7 metų viskas gerai, tai šaukiam valio ir toliau gyvenam..tačiau blogai gali būti ir nesulaukus to 7 metų..žiūrint kokia problema kyla, pagal tai ir sprendžiama..gali tekti ir implantus išimti, o vėliau vėl viską kartoti iš pradžių biggrin.gif
Ir dabar įsodinti gali "neprigyti"..Niekada joks medikas ir niekam (kas susiję su gyvu organizmu) neduos garantijų mirksiukas.gif


As puslapyje www.gidenta.lt skaiciau, kad suteikiama 10 metu garantija. O kiek is tikruju - manau pasakys gydytojas. g.gif Tam internete galima visko prirasyti. g.gif
Atsakyti
O vat sian isgirdau toki dalyka, kad buvo toks atvejis kai buvo igreztas implantas ir pazeistas nervas. Tas zmogus liko invalidu - nejaucia ir negali valdyti puse lupos, nejaucia skonio unsure.gif .
Man irgi nusimato dvieju dantu implantavimas, bet tokia informacija ivare TOOOOKIOS baimes, kad doh.gif doh.gif doh.gif verysad.gif
Atsakyti
Atlieka išsamius tyrimus..pvz. jei padaro komp. tomografiją, tai aiškiai mato kur tas veido nervas eina ir galima numatyti iš naksto, kad implantas nepažeistų nervo. Ir iš rentgeno foto jau matosi kaip kas g.gif
O iš tikrųjų, tai komplikacijų gali būti įvairiausių, bet jei ties jom susikoncentruot, tai jo..galima gauti galą vien iš baimės, dar net nieko nepradėjus daryti ax.gif galima pažeisti nervą..bet dar nuo pažeidimo priklauso ar liksi invalidas ar inervacija atsistatys. Tarp kitko, galima įprastai taisant dantį vien anestetikais pažeisti tą patį nervą ir ilgai nieko nebejaust, bet kaskart juk sėsdami į "dantisto" kėdę juk apie tai negalvojame mirksiukas.gif Mažiau galvoti apie tai kas bus blogai..reikia žinoti kas gali būti, apsvarstyti, bet vien baimei pasiduoti irgi negerai (ot kokia aš..nors pati irgi esu tiek bijojus..pvz. ištraukti dantį..jei dabar reikėtų, jaučiu vėl prisigyvenčiau beveik iki beprotybės doh.gif biggrin.gif )
Atsakyti