Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Antras gimdymas po Cezario
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Gimdymas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
*Madmozela*
QUOTE(lukomama @ 2009 10 28, 08:40)
nezinau,gal ne cia pataikaiu..bet va tokia mano nuomone..pries 10 metu natur gimdziau sunu...kazkas baisaus...skatino,kirpo vandenis,sunelis nesileido,gimda nesidare..spaude,minke..plysau,kaklelyje zaizdeles,po gimdymo nesivale gimda-dare isvalyma..gulejau 12 dienu...tai as pries natur gimdyma..neskaitant to,kad sunui buvo paspauste verbaline smegenu puse..nustate kalbos ir raidos sutrikima..per 10 metu pasiekiau savo-sunaus kalba nedaug atsilieka..bet tai kosmaras..kur tas naturalumas???kosmaras..man prireike10 metu kad ryzsiaus antram..bet tik tam ,kad sunaus vieno nepalikciau...man 7 savaites..tiksliai zinau,kad tarsiuos su gydytoja planiniam cezariui..su pilna narkoze..nereikia man jokiu epiduru..po pirmos koja trauke apie metus..zodziu noriu uzmigt keliom valandikem,o atsikelus pamatysiu leliu..juk jei lauksiu 9 men,tai palauksiu ir kelias valandas ji pamatyt...manau bus  maziau streso visiems..ir man ir leliui.ir vyrui..cia tik mano patirtis ir mano nuomone..gimdymas-didziausias kosmaras moters gyvenime... verysad.gif
*

Pora valandu tikrai nereiks uzmikt biggrin.gif valandai ilgiausiai smile.gif man ir dare su pilna narkoze 11.34 pagimdziau,ta pacia diena 18.00 jau vaiksciojau,atsigavau greit ir lengvai smile.gif po 3 paru namo isleido,nes as ir mazyle super jautemes smile.gif dabar antro laukiuosi 8 savaitele ir irgi tik uz CP 4u.gif
lukomama
bigsmile.gif ..oi..biskuti nuraminai..nes ir to cezario kaip maro bijau..kaip guli ir lauki,kada prapjaus..nu ir sau..tai su ta pilna narkoze tvarkele?nieko nejauti..greit uzmiegi..ir nieko nesapnuoji?o paskui kai pabundi ar nepykina?o kas te kilnoja tave..nu tipo ispjove..o i palata parvezt gi reikia..ir kazkokiu pampersu prikist reikia..gimda gi vistiek valos.. g.gif tai te rausias kaip priklauso.. blink.gif nu jezau..esu boba metuose,bet bijau tos proceduros kaip velnias kryziaus... doh.gif
JN
QUOTE(lukomama @ 2009 10 28, 09:40)
nezinau,gal ne cia pataikaiu..bet va tokia mano nuomone..pries 10 metu natur gimdziau sunu...kazkas baisaus...skatino,kirpo vandenis,sunelis nesileido,gimda nesidare..spaude,minke..plysau,kaklelyje zaizdeles,po gimdymo nesivale gimda-dare isvalyma..gulejau 12 dienu...tai as pries natur gimdyma..neskaitant to,kad sunui buvo paspauste verbaline smegenu puse..nustate kalbos ir raidos sutrikima..per 10 metu pasiekiau savo-sunaus kalba nedaug atsilieka..bet tai kosmaras..kur tas naturalumas???kosmaras..man prireike10 metu kad ryzsiaus antram..bet tik tam ,kad sunaus vieno nepalikciau...man 7 savaites..tiksliai zinau,kad tarsiuos su gydytoja planiniam cezariui..su pilna narkoze..nereikia man jokiu epiduru..po pirmos koja trauke apie metus..zodziu noriu uzmigt keliom valandikem,o atsikelus pamatysiu leliu..juk jei lauksiu 9 men,tai palauksiu ir kelias valandas ji pamatyt...manau bus  maziau streso visiems..ir man ir leliui.ir vyrui..cia tik mano patirtis ir mano nuomone..gimdymas-didziausias kosmaras moters gyvenime... verysad.gif
*

O ar įmanoma susitarti.... ? kiek domiuosi, praktiškai ne....
*Madmozela*
QUOTE(lukomama @ 2009 10 29, 15:15)
bigsmile.gif ..oi..biskuti nuraminai..nes ir to cezario kaip maro bijau..kaip guli ir lauki,kada prapjaus..nu ir sau..tai su ta pilna narkoze tvarkele?nieko nejauti..greit uzmiegi..ir nieko nesapnuoji?o paskui kai pabundi ar nepykina?o kas te kilnoja tave..nu tipo ispjove..o i palata parvezt gi reikia..ir kazkokiu pampersu prikist reikia..gimda gi vistiek valos.. g.gif tai te rausias kaip priklauso.. blink.gif nu jezau..esu boba metuose,bet bijau tos proceduros kaip velnias kryziaus... doh.gif
*

pilna narkoze,ka tu jaust gali lotuliukas.gif prabundi jau palatoje su deguonies kauke,manes visiskai nepykino,aisku anestezeologui atsilyginom mirksiukas.gif nes nuo jo ir priklauso kaip atsigausi ir jausies smile.gif tarp koju palute buvo,poto sesute aptvarke apvale ir tada jau savo higienos priemones naudoji smile.gif
Papildyta:
QUOTE(juodoji_nasle @ 2009 10 29, 15:27)
O ar įmanoma susitarti.... ? kiek domiuosi, praktiškai ne....
*

Viskas imanoma mirksiukas.gif
Murlyka
QUOTE(lukomama @ 2009 10 29, 16:15)
*

O ko cia bijot??? As su spinaline nejautra "gimdziau" CP rolleyes.gif nera ko bijot, jei ka tai visada salimais yra anesteziologas (-e). O po operacijos tai seseles didvyres nuo gulto ant gulto tampe lotuliukas.gif tiesa, po operacijos praejus gal 7val. teko paciai ropstis i vezimeli ir vaziuot i palata doh.gif skaudejo aisku, bet toks ten ir skausmas... beje, pampersu niekas tarp koju nekiso, nei paluciu... tiesiog patiese specialiai tam reikalui pirktus patiesaliukus ir leido ramiai sau kraujot ant ju blush2.gif nzn, vienintelis dalykas, kuris man labai nepatiko tai tos 4 dienos, kurias teko praleist vienutej... jei butu mano valia tai antra diena jau vaziuociau namo biggrin.gif
*Madmozela*
QUOTE(Murlyka @ 2009 10 29, 19:32)
O ko cia bijot??? As su spinaline nejautra "gimdziau" CP rolleyes.gif  nera ko bijot, jei ka tai visada salimais yra anesteziologas (-e).  O po operacijos tai seseles didvyres nuo gulto ant gulto tampe lotuliukas.gif  tiesa, po operacijos praejus gal 7val. teko paciai ropstis i vezimeli ir vaziuot i palata  doh.gif  skaudejo aisku, bet toks ten ir skausmas... beje, pampersu niekas tarp koju nekiso, nei paluciu... tiesiog patiese specialiai tam reikalui pirktus patiesaliukus ir leido ramiai sau kraujot ant ju blush2.gif nzn, vienintelis dalykas, kuris man labai nepatiko tai tos 4 dienos, kurias teko praleist vienutej... jei butu mano valia tai antra diena jau vaziuociau namo biggrin.gif
*

tai jei ta pacia diena keliesi ir vaikstai tai kaip be "pampersu" lotuliukas.gif
lukomama
ojojoj....kaip skaitau lyg ir maziau bijau....nors dar kalnai laukt..bus jonas arba janike...ant birzelio 22...nu bet..ar pats tas gulejimas ir laukimas kol uzmigsi baisus?man reiks palute iki operacijos pasiklot...sisiosiu is baimes...dar pasaket,kad atsikeli su ta dujokauke..dieve... doh.gif ..kodel vaikai kur per ausi neiskrenta... g.gif
*Madmozela*
QUOTE(lukomama @ 2009 10 29, 21:46)
ojojoj....kaip skaitau lyg ir maziau bijau....nors dar kalnai laukt..bus jonas arba janike...ant birzelio 22...nu bet..ar pats tas gulejimas ir laukimas kol uzmigsi baisus?man reiks palute iki operacijos pasiklot...sisiosiu is baimes...dar pasaket,kad atsikeli su ta dujokauke..dieve... doh.gif ..kodel vaikai kur per ausi neiskrenta... g.gif
*

kateteri stato ,neapsisiusiosi lotuliukas.gif as tai su deguonies kauke buvau mirksiukas.gif
mari73
QUOTE(lukomama @ 2009 10 29, 22:46)
*

as irgi rinkausi cezari su epidurine.taigi visos operacijos metu viska maciau ir girdejau.labai bijojau tik iki nujautrinimo,paskui baime aprimo.tikrai nebijok-nera ko. smile.gif beje man su epidurine viskas tvarkoj-po 3 valandu lanksciau kojas.jokiu pasekmiu nejauciu. 4u.gif
Giedruliukas
As po CP jauciausi kaip apvogta... Dare skubu CP su pilna narkoze, tai as irgi labai ilgai negalejau susitaikyt, kad negirdejau kaip mano mazyle i pasauli atejo, pora menesiu su depresija kamavausi.
Bet dabar esu labai laiminga, kad turiu sveika, gera, grazia mazyle. CP dare del to, kad pradejo kristi tonusai, o kaklelis nebuvo atsidares.
Labai dziaugiuosi, kad atsirado si tema, nes labai idomu skaityti abieju pusiu pasisakymus - tikrai bus apie ka pagalvot, kai lauksimes antro (dar ne dabar, bet kazkada ateityje tikrai bus) lotuliukas.gif
lukomama
niu..turbut bijosiu iki pat gimdymo..sakes..sedi ir zinai,kad uz valandos tave perpjaus.. blink.gif ...bet baime turbut normalus dalykas...ryt pirma karta einu su siuo lelium pas gydytoja..tai is karto ir prasysiu,kad mane radavotu..gal bus maziau baimes...liks tik pergyvent,kad mazius sveikas butu...o jei daro planini cezari,tai atvarai tik i operacija,ar pasiguldo tave kokia para anksciau?dieve..paranoja prasideda..o jei neatsibusiu..tfiu ..tfiu..visai smegenys suminkstejo.. doh.gif
ruttela
QUOTE(Giedruliukas @ 2009 10 31, 22:55)
As po CP jauciausi kaip apvogta... Dare skubu CP su pilna narkoze, tai as irgi labai ilgai negalejau susitaikyt, kad negirdejau kaip mano mazyle i pasauli atejo, pora menesiu su depresija kamavausi.
Bet dabar esu labai laiminga, kad turiu sveika, gera, grazia mazyle. CP dare del to, kad pradejo kristi tonusai, o kaklelis nebuvo atsidares.
*

As lygiai taip pat jauciausi po netiketo skubaus CP, kuris baigesi lygiai del tos pacios priezasties ( ūmi vaiko hipoksija, o kaklelis tik 8cm, nepavyko pagimdyt net po vakumo panaudojjimo).
Gyvenime nemaniau, kad gali but taip sunku psichologiskai po tokiu isgyvenimu.. Verkdavau ir is laimes, ir is baimes, kad tiek mazai truko, ir galejom netekt savo vaikelio. Pora menesiu naktimis prabusdavau ispilta salto prakaito, gijau labai skaudzia iir ilgai, kankino nusivylimas, liudesys, netgi jauciausi nevykele, kad nesugebejau pagimdyti pati. Nes laukdamasi svajodavau, kaip isgirsiu pirma verksma, kaip priglausiu vaikeli ir pan. Suprantu, kad nepatyrusioms extra CP, sunku suvokti siuos jausmus. Manau kad gimdymo namuose galetu buti psichologas, padedantis tokioms pacientems greiciau atgauti ramybe.
Siaip ar taip laikas gydo zaizdas. Dabar mano pirmagimiui jau 3m. Uz savaites laukiam antro stebuklo. Svajoju pagimdyti pati. Bet tuo paciu ir labai bijau. Galvoje milijonai klausimu: o kas, jei vel nutiks kazkas negera, jei nespes laiku atlikti CP ir pan.. Nepaisant visu tu baimiu, vis tiek is pradziu bandysiu pati gimdyti, nes planinio CP bijau dar labiau. Gal ne tiek pacios operacijos, kiek gyjimo po jos.. Ir to bejegiskumo jausmo, kai negali net siknos vaikui nuplaut, patogiai paimt pamaitint ir pan. O juk namuose bus jau du zvirbliukai, kuriems reikes sveikos ir linksmos mamos.
Be to, CP nevisada sekmingai praeina, po jos taip apt gali kilti visokiu komplikaciju..
Jei idomu, tai konsultavausi su 2 KMKU docentais. Ju nuomone labai panasi: "..sansa pagimdyt turi, bet garantiju, kad tikrai pavyks, neduodam. Tau paciai spresti, kuri varianta pasirinkti. 30% moteru antra karta pagimdo pacios"..
Na o kaip viskas bus, galesiu parasyt po visko..

Kol kas tiek minciu.
Kai praeis gimdymas, galesiu parasyt, kaip sekesi susilaukt savo stebuklo..

lukomama
mamukai..sakykit kiek panasiai laiko praeina,kai po cezario gali viena namie pasilikt..na,kai gali leliu be baimes paimt..ar galu gale namie apsikopt be pagalbos? unsure.gif aisku,kiekvienai kitaip..bet panasiai kiek?
annaing
na siaip jeigu nera kontraindikaciju naturaliam gimdymui tai tik naturalus smile.gif ir greiciau i gyvenima griti ir ne taip sunku smile.gif pati cp labai bijojau bet mano vaikelis manes paklause ir pasisuko kaip reikia smile.gif
Gugaicia
QUOTE(kristina.nesvarbu033 @ 2009 04 04, 16:14)
Aš esu prieš cezari. Po naturalaus gimdymo, kad ir komplikuoto, jau iškart atsistojau ir nuejau savo kojom. o po cezario tai dvi paras išgulejau. Ir dabar po 6,5 metu tas randas gan jautrus, o ypač per neštuma ji tempia.
*

Siaip nesutinku. Mano pirmasis buvo cezaris ir po 6 metu pertraukos vel laukiuosi ir tikrai nieko netempia. O ir antrajam mielu noru sutikciau, kad darytu cezari.
ruttela
QUOTE(Gugaicia @ 2009 11 04, 10:07)
Siaip nesutinku. Mano pirmasis buvo cezaris ir po 6 metu pertraukos vel laukiuosi ir tikrai nieko netempia. O ir antrajam mielu noru sutikciau, kad darytu cezari.
*

Tai tik patvirtina, kad visoms moterims skirtingai yra padaroma operacija. Vienoms pasiseka labiau, kitoms - mažiau.
Man asmeniškai gijo ilgai ir skaudžiai, bet plius dar buvo plyšęs gimdos kaklelis.
Bet kai jau užgijo, tai nebejaučiu to rando ir per antrą nėštumą jokių nemalonių pojūčių nėra..
LoveIs
drinks_cheers.gif Kiekvienai skirtingai..
Nors dabar man buvo antras CP, pati operacija daug sunkesne, bet as atsigavau daug greiciau ir lengviau nei po pirmo CP.
Rupintis maziuku, apsitvarkyti galiu jau nuo pirmuju dienu namuose ax.gif
*Arbata*
Lukomama laiko kol paimi naujagimi ant ranku ir pilnai gali rupintis tai ligiai 2 paros gulimo rezimo ir veliau jau tikrai sugebesi viska pasidaryt pati.As po cp buvau viena mano vyro nebuvo tuo metu namuose ir maudziau pati ir visa kita .Aisku baimes pilnos kelnes kai prisiskaitai kad nieko kilnot negalima, bet kita vertus musu vaikas sveria 4 kg ka tik gimes nejaugi nuo tiek mum gali kas atsitikt , tad mastykim teigiamai ir viskas taip ir bus. Del to papjovimo isvis manau maziau apie visa tai reikia galvot, reikia mastyt apie busima vaika kaip Jus jo laukiate , o kad pjaus cia tik pusvalandzio reikalas mirksiukas.gif Del to kas rasot kad sesutes po cp perkele tampe, na istikro as perlipau pati savo didziajai nuostabai tongue.gif Del kraujavimo tai tikrai kraujavau mazai, paciai atrode kad tikriausia visa plaukiu lovoje guliu kraujo baloje bet pakelus mano palute man ja rode nebuvo visai kraujo, aisku atsikelus buvo pora geru upeliu, bet tikrai as isivaizdavau kad kraujo bus daug daugiau. As pati laukiuosi antro vaiko , pirmas buvo cp ir galiu pasakyt antro noriu tik cp. Ir kiek esu girdejus nesvarbu kiek metu praeina po pirmo cp 5-7 patyre daktarai rekomenduoja antra tik cp.
rimmka
Pirmas ir antras CP ir esu tuo labai patenkinta,nes pirmą sykį bandžiau gimdyti pati,bet po komplikacijų darė CP.
klaara
Pirmas CP,antras-naturalus.Pliusas CP tik toks,kad "ten"viskas grazu po jo buna,o daugiau..vieni minusai-sunkus atsigavimas po to, nors randas gijo greit lengvai,taciau jau praejo beveik 9 metai,taciau pavargus labiau ar keiciantis orams ,tempia randa,jis sukieteja-zodziu neleidzia pamirsti apie save.Sunkiausia buvo ne fiziniai skausmai,bet psichologine emocine savijauta-prastai jauciausi visom prasmem-kad nemaciau kaip gimsta mano vaikas( cp dare su pilna narkoze),tarsi buvau jo negimdzius pati(taip juk ir buvo,deja),ilgai negalejau dar atsigauti,jauciau nepasitenkinima ,kalte,nuoskauda ir tt..Po antro natauralaus gimdymo greit atgavau jegas,jauciausi nuveikusi viska,ka turejau padaryti ,kad gimtu vaikas,jauciausi nuostabiai -gal metus buvau euforijoj po naturalaus gimdymo,prisiminimai apie ji man teikia daug jegu iki siol wub.gif .Po naturalaus gimdymo liko vienas "minuselis"-siek tiek plysau,tai ta vieta irgi jautroka,kartais jauciu diskomforta.tai tiek 4u.gif
JurgiukasR
Pirma vaika stengiausi gimdyti pati. Po 10 valandu skausmo, vaikas uzlenke galvyte ir mane isveze CP. Padare daline nejautra, taigi viska girdejau ir maciau, taciau kaip per ruka. Po operacijos jauciausi super: jokiu skausmu, negalavimu ir t..t Atgulejom kaip dera 3 paras ir paleido namo...Jokiu problemu, kaip buvo rasyta, del pieno neturejimo, psichologiniu, man nebuvo. Maitinau iki 7 menesiu, o apie nepilnavertiskumo jausma net negalvojau. Man yra nesuvokiama, kodel mamos jauciasi nepilnavertes pagimdziusios nenaturaliai? Negi mes kitaip tuos 9 menesius jautemis, negi mes neverkem is dziaugsmo nuo kiekvieno bumptelejimo...Keista, kad kai kuriuoms trauma tas CP. Mano nuomuone ir leliukui maziau stresu kai ji kaip kiausini istraukia, o nereikia eit siaurais gimdos keliais ir klausytis mamos klyksmo doh.gif
Komplikaciju buna tiek naturaliam gimdyme tiek ir CP. Ir nieko gedingo ar nenoormalaus nematau, jei mama pati savo noro renkasi CP. Juk yra zmoniu kurie bijo skausmo, o jei gali palengvinti sau kancias - kodel gi ne....

Laukiuosi antro, ir as tik uz CP 4u.gif
lukomama
QUOTE(Aukselio mama @ 2009 11 04, 17:15)
Lukomama laiko kol paimi naujagimi ant ranku ir pilnai gali rupintis tai ligiai 2 paros gulimo rezimo ir veliau jau tikrai sugebesi viska pasidaryt pati.As po cp buvau viena mano vyro nebuvo tuo metu namuose ir maudziau pati ir visa kita .Aisku baimes pilnos kelnes kai prisiskaitai kad nieko kilnot negalima, bet kita vertus musu vaikas sveria 4 kg ka tik gimes nejaugi nuo tiek mum gali kas atsitikt , tad mastykim teigiamai ir viskas taip ir bus. Del to papjovimo isvis manau maziau apie visa tai reikia galvot, reikia mastyt apie busima vaika kaip Jus jo laukiate , o kad pjaus cia tik pusvalandzio reikalas mirksiukas.gif Del to kas rasot kad sesutes po cp perkele tampe, na istikro as perlipau pati savo didziajai nuostabai  tongue.gif Del kraujavimo tai tikrai kraujavau mazai, paciai atrode kad tikriausia visa plaukiu lovoje guliu kraujo baloje bet pakelus mano palute man ja rode nebuvo visai kraujo, aisku atsikelus buvo pora geru upeliu, bet tikrai as isivaizdavau kad kraujo bus daug daugiau. As pati laukiuosi antro vaiko , pirmas buvo cp ir galiu pasakyt antro noriu tik cp. Ir kiek esu girdejus nesvarbu kiek metu praeina po pirmo cp 5-7 patyre daktarai rekomenduoja antra tik cp.
*

smile.gif ..jusu zodziai mane gerai veikia..iskarto ramiau paliko..nes pasiskaicius komentarus apie cezari ,pamaniau,kad invalide menesi busiu. doh.gif jo..db reikia mastyt,kad tik lelius butu sveikas..bet kazi ar cia musu valioje...
Papildyta:
buvau pas gydytoja..padare echo..7 savaites..viskas gerai..pakalbejom su gyd apie cezari..viskas gerai..puikiai suprato,nes as pas ja sunu gimdziau ir tikrai tas mano natur gimdymas buvo nelinksmas..ir komplikaciju nnnnn....todel gyd pilnai suprato mano nora ''pjaustytis''..tik pasiurpau ,kai pasake,jei spesim...tai ka?as galiu smaukst ir pagimdyt per puse valandos? g.gif ..ne..ne..pjaukit mane..ir tik su pilna narkoze...
3 x mama
Pirma pagimdziau pati sunus gime po CP. Man jokio diskomforto nebuvo del to rando sugijo kuo graziausiai ir po 8 men vel neplanuotai pastojau. Visi prigazdino kad gal nerizikuok gimdyt kai taip greit pastojai po CP tipo plys randas ir prisidarysi bedos. Nuejau pas gydytoja pasitariau tai ta tik nusijuoke kad cia ne nuo laiko priklauso o nuo odos tamprumo. Gali tas randas plysti ir po metu o gali ir po 5 metu. Tai va dabar bus vel planinis CP.
klaara
Man yra nesuvokiama, kodel mamos jauciasi nepilnavertes pagimdziusios nenaturaliai? Negi mes kitaip tuos 9 menesius jautemis, negi mes neverkem is dziaugsmo nuo kiekvieno bumptelejimo...Keista, kad kai kuriuoms trauma tas CP. Mano nuomuone ir leliukui maziau stresu kai ji kaip kiausini istraukia, o nereikia eit siaurais gimdos keliais ir klausytis mamos klyksmo doh.gif
Komplikaciju buna tiek naturaliam gimdyme tiek ir CP. Ir nieko gedingo ar nenoormalaus nematau, jei mama pati savo noro renkasi CP. Juk yra zmoniu kurie bijo skausmo, o jei gali palengvinti sau kancias - kodel gi ne....

Nenoriu leistis i diskusijas,nes jos turetu naudos tik tuo atveju,jei antra karta pagimdytumete pati-tai skiriasi kaip diena ir naktis.Zinoma,ne visos jaucia ta nepilnaveriskuma,na,manau jautresnes moterys tai isgyvena ir tiek,nieko jau cia nepadarysi.As tiesiog jauciau poreiki pagimdyti pati tai ir gimdziau ir visom prasmem likau patenkinta,daugiau nenoreciau operacijos(nebent tikrai butu tai butina)-bet kokiu atveju senai irodyta,kad tiek mamai,tiek vaikui-ypac vaikui-tai yra naudingiau,arciau gamtos taip sakant smile.gif .O cp-jau surogatas.
p.s-ir tas ejimas gimdymo takais yra vertingas vaikui plius-tikrai ne kiekviena gimdyma lydi mamos klyksmai smile.gif
Busiukas
Man pirmas buvo neplanuotas cp,o antra noreciau pati pagimdyti.
IngaKo
Savo vaikinuka pagimdziau irgi CP pagalba, nes po ilgu kanciu, skubiai skubiai buvau isvezta operacinen. Jokiu ten psichologiniu ar dar kazkokiu nepatogumu nejauciau tada ir nejauciu dabar. Juk tas kudikelis per visa nestuma buvo su manim ir vien del to, kad pati nepagimdziau, nesijauciu kazkokia ne tokia. Viskas puiku ir jokiu minciu negeru nekyla. Antra kleckuti irgi noreciau CP ax.gif
žydrynė
QUOTE(klaara @ 2009 11 05, 09:55)
Sunkiausia buvo ne fiziniai skausmai,bet  psichologine emocine savijauta-prastai jauciausi visom prasmem-kad nemaciau kaip gimsta mano vaikas( cp dare su pilna narkoze),tarsi buvau jo negimdzius pati(taip juk ir buvo,deja),ilgai negalejau dar atsigauti,jauciau nepasitenkinima ,kalte,nuoskauda ir tt..Po antro natauralaus gimdymo greit atgavau jegas,jauciausi nuveikusi viska,ka turejau padaryti ,kad gimtu vaikas,jauciausi nuostabiai -gal metus buvau euforijoj po naturalaus gimdymo,prisiminimai apie ji man teikia daug jegu iki siol wub.gif
*

Pas mane irgi pirmas CP,antras natūralus smile.gif .O po CP jaučiausi lygiai taip pat,kaip aprašėt unsure.gif .Jaučiau labai didelį poreikį pagimdyti pati,o psichologinė dvasinė savijauta po to nuostabi.Irgi buvau euforijoj,jaučiau begalinį laimės,džiaugsmo,pilnatvės pojūtį,tai nenusakoma žodžiais wub.gif .Pagimdyti pačiai man buvo labai svarbu ir džiaugiuosi tuo ligi šiol.O kad tai vaikeliui nepalyginamai geriau,tai jau yra įrodyta ir atlikti moksliniai tyrimai,nes būtent CP sukelia daug didesnį stresą unsure.gif .

tikinga
Jei galėsiu rinktis, rinksiuosi natūralų gimdymą...Bet tik tada, jei antrasis kūdikėlis pilvelyje neužaugs iki 4 kg, kaip pirmasis. Po 14 val. bandymų pagimdyt pačiai, mano sūnelis nepralindo pro mano klubų kaulus, todėl buvo padarytas extra CP. Ir, nors kaklelis buvo pilnai atsidaręs, galvytė įsistačius, stūmiau vaikutį, vis jaučiu nuoskaudą, kad nepadariau visko iki galo... unsure.gif Užtat antrą kartą norėčiau padaryti tai pati. Aišku, žinodama, kad nepakenksiu vaikeliui...Nes gydytoja, jau gimus sūneliui, pasakė, kad labai džiaugčiausi, kad nepagimdžiau pati, nes žala vaikeliui ir man būtų buvusi daug didesnė, nei nuo CP.
JOLKA999
QUOTE(IngaKo @ 2009 11 07, 10:07)
Savo vaikinuka pagimdziau irgi CP pagalba, nes po ilgu kanciu, skubiai skubiai buvau isvezta operacinen. Jokiu ten psichologiniu ar dar kazkokiu nepatogumu nejauciau tada ir nejauciu dabar. Juk tas kudikelis per visa nestuma buvo su manim ir vien del to, kad pati nepagimdziau, nesijauciu kazkokia ne tokia. Viskas puiku ir jokiu minciu negeru nekyla. Antra kleckuti irgi noreciau CP  ax.gif
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
pachuco
Sveikos, keliu temą į viršų , nes vis artėja antra didžioji diena, truputėlį nerimauju kaip šį kartą pasiseks, pasidalinkit savo patirtim.
SD
Manau, viskas priklauso nuo to, dėl kokių priežąsčių buvo operuojama pirmąkart. Jei dėl sėdmėninės pirmaeigos, aktyvaus herpio ir t.t., ko antrojo gimdymo metu NĖRA, tada kliūtys pagimdyti pačiai tik teorinės. Randas šiais laikais plyšta labai retai, ypač jei tarpas tarp gimdymų ne 9 mėn smile.gif
Bet jei cezarį lėmė mamos ligos ar anatomija, stenkis nesistengus, vien dėl noro pati nepagimdysi schmoll.gif Nebent su labai skaudžiomis pasekmėmis, ko nei viena tikrai nenorėtų...

Mano patirtis tokia - pirmasis ekstra cezaris dėl kliniškai siauro dubens ir sutartinis personalo tikinimas, kad pačiai gimdyti daugiau niekas neleis, tik operacija. Neprieštaravau, nes jausmas, kai vaikas, negalėdamas išlįsti, man kaulus laužo ir pats dūsta, švelniai tariant nekoks. Visgi po beveik trejų metų, antrojo gimdymo metu, budinti gydytoja nusprendė, kad galiu pagimdyti pati. Aišku, negalėjau, tai rezultatas tas pats - operacija po n valandų kankinimo. Savo noru to tikrai nebūčiau rinkusis, nes prieš gamtą nepašokinėsi, esu kokia esu ir dubuo nepadidės, kad ir ką bedaryčiau. Juokingiausia (o gal graudžiausia), kad dabar mano ginius bando įteigti mintį, kad šįkart gal jau pačiai pavyks doh.gif Niekaip nesuprantu, ar mano ligos istorija nematomu rašalu parašyta, ar dėl to, kad niekam niekada į kišenę pinigų nededu, bet jaučiuosi kaip eksperimentinis triušis, iš kurio laukiama stebuklo doh.gif
pachuco
Ištikrųjų keista, kai dviejų gimdymų eiga panaši, o vis tiek bando išrasti dviratį g.gif labai nesinori tikėt, kad kalta kišenė doh.gif Na man pirmąjį cezarį darė irgi dėl kliniškai siauro dubens, nes dukrytė buvo peraukštai, veiduku į viršų ir nesistatė taip kaip reikėjo (o kliniškai tai ne anatomiškai siauras?). Tarpas tarp gimdymų kaip ir nemažas - 2,5 metų, tai mąstau ar šansai yra nemaži...
SD
QUOTE(pachuco @ 2009 11 14, 17:42)
Ištikrųjų keista, kai dviejų gimdymų eiga panaši, o vis tiek bando išrasti dviratį g.gif labai nesinori tikėt, kad kalta kišenė doh.gif  Na man pirmąjį cezarį darė irgi dėl kliniškai siauro dubens, nes dukrytė buvo peraukštai, veiduku į viršų ir nesistatė taip kaip reikėjo (o kliniškai tai ne anatomiškai siauras?). Tarpas tarp gimdymų kaip ir nemažas - 2,5 metų, tai mąstau ar šansai yra nemaži...
Nesako "anatomiškai", man atrodo. Kliniškai - reiškia, kad neatitinka vaisiaus galvos ir mamos dubens kaulų apimtys. Šansai pagimdyti pačiai yra nebent tada, kai vaisius gerokai mažesnis, bet joks echoskopas tiksliai to neparodys, todėl telieka bandyt laimę, jei labai norisi. Mano atveju pirmasis vaikas buvo nusileidęs ir įsistatęs tinkamai, gimęs svėrė 3.300 kg, nedidelis pagal šiuolaikinius standartus, todėl iškart gydytojai ir pasakė, kad nėra šansų pačiai pagimdyti kitąkart. Dukrą, gimdymo metu, echo rodė 3.500 kg. Bet gimė mažesnė nei sūnus - 3.100 - ale vis tiek nepagimdžiau pati.

O kad viskas įvyko dėl pinigų, esu įsitikinusi 99 % unsure.gif Mane atvežė į AK iš Trakų (ten gimdžiau pirmąkart) su mano ginės ir Trakų siuntimais operacijai. Bet labai nekokia gydytoja pasitaikė, nenorėjo nieko nei girdėt, nei skaityt. Visą laiką kalbėjo negražiai, kad aš išlepusi ir šiaip sau operacijos noriu. O man šokas buvo, kai 2 metus ir visą nėštumą girdėjau tikinimus, kad tik operacija bus, o čia liepia pačiai BANDYT. Gi čia ne knygą skaityt, ruoštis išvis ypatingai reikia po pirmojo gimdymo su cezariu unsure.gif Ir po visko dar ta gydytoja pareikalavo atlygio doh.gif Mat labai sunkus gimdymas buvo, kiek ji daug pastangų įdėjo, kad mus išgelbėjo doh.gif aišku, nedavėm nė cento. O kad dėl pinigų viskas - mačiau kaip ji bendrauja su moterim, kuri su ja tarėsi. Kaip diena ir naktis pasikeitė doh.gif

Vienžo, kad ir kokia principinga esu tuo klausimu, dabar neatmetu galimybės tartis, kad vėl kas nenuspręstų eksperimentuoti. Nes kaip jau sakiau, mano ginius apie tai jau užsiminė doh.gif
Wild Pearl
pati buciau tik uz naturaluma, bet kai po pirmojo komplikuoti gimdymo teko mane operuoti o su antruoju leliuku jau is karto buvo pasakyta kad paciai gimdyti neleis tai kazkaip jau susitaikiau...dabar laukia treciasis cp, ir kazkodel neramu...nors du cp praejo neblogai bet vistiek man operacija lieka operacija, nezinai kaip pasibaigs ir tau ir leliukui....labai tikiuosi kad ir sis kartelis bus sklandus tiek man tiek mano maziukui...o del psichologiniu dalyku nesuku sau galvos, koks skirtumas kaip pasauli isvysta leliukaus, juk tu ji myli ne ka maziau...o jei jau nepavyksta naturaliai pagimdyti tai reikia tik dziaugtis kad yra ir kitokiu budu, lengvinanciu mamos ir vaikelio atejima i si pasauli...juk nuo to meile vaikiukui nuo to nesikeicia...
Diola
Sveikos merginos,
norejau paklausti ar nors vienai is jusu tas planinis cezaris buvo savo noru, na ta prasme ne del sveikatos sutrikimu ir butinybes daryti CP, o tiesiog, kad taip nusprendet, noreciau zinoti pas koki gyd. daretes ir ar taip aplamai imanoma )Kaune), aciu uz atsakyma, turbut i AZ tokia info apie gyd. Dabar labai kamuoja klausimas kaip gimdyti, nes i klausima cezaris ar naturalus gimdymas? cituoju akuseres-ginekologes zodzius: "Vienareikšmiškai atsakyti negalima. Yra atlikta daug studijų, parašyta daug mokslinių darbų šia tema, tačiau konkretaus, moksliniais įrodymais pagrįsto atsakymo taip niekas ir nepateikė."
tai manau ir naturalus gimdymas ir CP turi savu pliusu ir savu minusu, o rizika, kad kazkas pakenks kudikiui ar mamai, lygiai taip pat, kaip naturalus gimdymas gali irgi net labai pakenkt kudikiui ir mamai. Cia iskart ginuosi ax.gif nuo tu, kurios gal but, prades mane smekti ir mokyt, kad kaip negalima daryti CP, kaip tai kenkia ir visi likusieji bla bla bla., rolleyes.gif
4u.gif

klaara
QUOTE(Salvina @ 2009 11 07, 15:42)
Pas mane irgi pirmas CP,antras natūralus smile.gif .O po CP jaučiausi lygiai taip pat,kaip aprašėt unsure.gif .Jaučiau labai didelį poreikį pagimdyti pati,o psichologinė dvasinė savijauta po to nuostabi.Irgi buvau euforijoj,jaučiau begalinį laimės,džiaugsmo,pilnatvės pojūtį,tai nenusakoma žodžiais wub.gif .Pagimdyti pačiai man buvo labai svarbu ir džiaugiuosi tuo ligi šiol.O kad tai vaikeliui nepalyginamai geriau,tai jau yra įrodyta ir atlikti moksliniai tyrimai,nes būtent CP sukelia daug didesnį stresą unsure.gif .
*

drinks_cheers.gif wub.gif .Dziaugiuosi uz Jus!
heracija
Aš irgi tik už CP.Manau, jog viskas yra paprasčiau,nes su pirmu ir kirpo ir siuvo ir gimdant sakudėjo, ir ilgai gijo ir nejautrumas "ten "kuri laika buvo.Todėl antro noriu tik CP. Tik kad bandau tartis ir daktarai vis BANDO atkalbinĖTI , kas mane baisiai biesin
Dizaster
QUOTE(heracija @ 2009 11 18, 12:43)
Aš irgi tik už CP.Manau, jog viskas yra paprasčiau,nes su pirmu ir kirpo ir siuvo ir gimdant sakudėjo, ir ilgai gijo ir nejautrumas "ten "kuri laika buvo.Todėl antro noriu tik CP. Tik kad bandau tartis ir daktarai vis BANDO atkalbinĖTI , kas mane baisiai biesin
*

Na bando atkalbinėti ne šiaip sau. Daktaras neturi teisės daryti cezario operacijos vien dėl to, kad to nori nėščioji. Yra griežtai reglamentuoti atvejai ir būtinos medicininės indikacijos, kad būtų daromas cezaris. Visais kitais atvejais gimdymas turi būti priimamas natūraliu būdu.
Gydytojui, nesilaikančiam numatytos tvarkos ir darančiam cezarį vien todėl, kad nėščiajai taip patogiau, kad ji to labiau nori pan., gręsia tam tikra atsakomybė. Todėl manau, kad gydytojai bijo ir privengia daryti cezarį šiaip sau.
JUSTE*
QUOTE(Sweet Dreams @ 2009 09 22, 16:37)
Todėl jei dabar dėdės gydytojai nuspręs, kad esu tokia unikali ir trečią kartą jau sugebėsiu pagimdyt pati, tada nebeliks nieko kito, tik tartis su gydytoju, kuris kad ir už pinigus, bet saugos mane ir mano vaikelį unsure.gif
*

Kiek kalbejau su gyd jei yra daryti 2 CP niekas nebeduoda gimdyti naturaliai 3 karta, tuomet jau be diskusiju daromas CP g.gif
Papildyta:
QUOTE(IngaKo @ 2009 11 07, 12:07)
Savo vaikinuka pagimdziau irgi CP pagalba, nes po ilgu kanciu, skubiai skubiai buvau isvezta operacinen. Jokiu ten psichologiniu ar dar kazkokiu nepatogumu nejauciau tada ir nejauciu dabar. Juk tas kudikelis per visa nestuma buvo su manim ir vien del to, kad pati nepagimdziau, nesijauciu kazkokia ne tokia. Viskas puiku ir jokiu minciu negeru nekyla. Antra kleckuti irgi noreciau CP  ax.gif
*

Na kai jau ekstra isveza i operacine, tai ir negali buti jokiu grauzaciu,diskusijos su savimi manau prasideda antra nestuma kai reikai pasirinkti ar bandyti gimdyti paciai ar is karto daryti antra CP
Milda_Milda
Labai gera ir aktuali tema thumbup.gif Pirma gavau neplanuota cp, del kritusiu tonu, apsisukusios ir trumpos virksteles (40 cm, sake l. trumpa). Mano mamai pirma kart irgi dare cezari, o mane po 4,5 metu per 2 val. laisvai pagimde. Antra noreciau pati smile.gif Girdejau amerikoj vien cezarius daro, tiesa ? biggrin.gif
Dax
Pasisakysiu ir as. 4u.gif
Nepasisakau as uz ar prie kazka, bet galiu pasakyt kad tai yra labai individualu ir svetimos nuomone nei pati vadovauciaus nei ja priimciau. Kiekvienam savo pagal aplinkybes, pagal psichologine busena, pagal ora ta diena ir pan.

QUOTE(<Pienė> @ 2009 04 06, 18:36)
Vis gi Dievas padare taip kaip ir turi butu, jeigu butu norejes kad vaikelis taip lengvai isvystu si pasauli, manau uztrauktuka butu pilve moterim padares. Bukit protingos..
*

Niekada nesusimastete kad tas pats Dievas, o tiksliau gamta nera labai supratinga, praktiska ir racionali. Kam vaikui uzgimstant reikalingas skausmas tiek motinai tiek vaikui? Tam, kad labiau vertintu? tai gal ir musanti vyra mes labiau vertinam?

QUOTE(Salvina @ 2009 08 27, 04:37)
Aš irgi taip jaučiausi po pirmo CP.Užtat antrą labai norėjau ir pagimdžiau pati smile.gif .Man tai keista,kad kai kam išvis toks klausimas iškyla,kas geriau blink.gif ,nes ir taip kiekvienam sąmoningam žmogui aišku,kad normalaus nėštumo metu vienareikšmiškai geriau yra natūralus gimdymas.Mamos elgiasi egoistiškai,savanoriškai norėdamos ir prašydamosCP,nes jo gerumas tik tame,kad mamai nereikia gimdymo skausmų kentėti.Neseniai skaičiau straipsnį pagal naujausius mokslinius tyrimus,kad Cezario metu vaikelis patiria labai didelį stresą,nes yra staigiai ištraukiamas,o natūr.gimdymo metu viskas vyksta palaipsniui,praeidamas visus gimdymo takus jis adaptuojasi.Pocezarinio streso įtakoje įvyksta tam tikri kraujo ir DNR pokyčiai,kurie  išsilaiko kelias paras po gimimo:blink: ,ko pasekoje tokiem vaikam padidėja visokių ligų-vėžio,cukrinio diabeto ir kt. tikimybė ateityje unsure.gif Plius dar po CP pirmą parą mama negali būti kartu ir pati rūpintis vaikeliu unsure.gif
*

Pirmas gimdymas buvo naturalu naturaliausias, net juokas per asaras verziasi kiek pas zmogu buna naivumo. Pirma savo naturalu gimdyma po normalaus nestumo pavadinciau skerdimu tikraja ta zodzio prasme. Jokiu privalumu nematau, nei man, nei vaikui ( vaikas irgi jaucia skausma, juk ne is plastelino nulipdytas). Vaiku negalejau pirma para rupintis, antra para jis buvo isveztas i reanimacija ir pan. Ar tai naturalumo privalumai? Turiu tiek problemu tiek psicholioginiu tiek fiziniu, kad jau daugiau nei metai prabego, o skauda nemaziau. Apie DNR tiesiog nusisnekejote.
Po cezario savo vaiku galima rupintis pirma nakti.

QUOTE(Sweet Dreams @ 2009 09 22, 23:37)
Aš turbūt užkeikta ir pataikau tik ant tokių gydytojų, kuriems dzin, kad buvo cezaris ir dėl kokių priežąsčių

Po pirmojo extra cezariu pasibaigusio gimdymo jau ligoninėj iš gydytojų ir akušerių sulaukiau pasakymų, kad kitą kartą tik cezaris, nes mano klubų kaulai per siauri (nepagimdžiau 3.300 kg vaiko). Visą antrą nėštumą gyvenau šia mintimi. Trakų ligoninėje, kur gimdžiau pirmąkart ir ruošiausi gimdyt antrą kartą, jau norėjo guldyt planiniam CZ, bet man buvo tik pasibaigusi sesija, tad paprašiau savaitgalio poilsio. Čia buvo mano didžiausia klaida, nes sąrėmiai prasidėjo kitą dieną, o atvykus į ligoninę paaiškėjo, kad gimdymų bumas ir nebeliko vietų palatose doh.gif Su greitąja ir Trakų gyd. rekomendacijomis operacijai mane išvežė į Antakalnį, o ten priėmime dirbusi "maloni" gydytoja pareiškė "koks dar cezaris, gimdys pati" blink.gif Ir ji nejuokavo... Man buvo šokas, prašiau psichologo, nes gimdymas tai ne šiaip pagulinėjimas, jam reikia ruoštis, ypač po extra CZ. Kai visą nėštumą kala į galvą, kad pati tikrai negimdysi, o čia priverčia gimdyt pačiai... galvojau išprotėsiu unsure.gif

Po 6 val tyčiojimosi (apie skausmą, kai vaikas laužo kaulus net nepasakosiu...), per eilinę apžiūrą akušerei ir rezidentui "malonioji" gydytoja tik pasakė "nieko čia nebus, nepagimdys", o man pasakė - "gerai, padarysiu jums cezarį, bet tik dėl to, kad to reikalaujat"

Ir kas skaudžiausia, kad išraše parašė, jog cezaris buvo planinis ir dėl trombocitopenijos doh.gif Nukritę pas mane trombocitai, bet ne tiek. Ir apskritai, tas išrašas dabar, kai laukiuosi trečio, mane vėl stumia į padėtį "gal pagimdysi pati" doh.gif Nors kategoriškai atsisakau tai daryti, visgi paskutinį žodį tars gydytojų konsiliumas ir mano nuomonės niekas neklaus. Aišku, dar daug laiko iki gimdymo, bet jau paniškai pradedu bijoti...

Beje, visos istorijos moralas gal būtų toks - kai nesitari ir nemoki pinigų, niekam neįdomūs nei tavo norai, nei anatomija, nei gyvybė, nei sveikata. Deja, patyriau tai savo kailiu sad.gif Todėl jei dabar dėdės gydytojai nuspręs, kad esu tokia unikali ir trečią kartą jau sugebėsiu pagimdyt pati, tada nebeliks nieko kito, tik tartis su gydytoju, kuris kad ir už pinigus, bet saugos mane ir mano vaikelį unsure.gif

Atsiprašau, kad tiek išsiplėčiau
*

Po dvieju cezariu joks protingas gydytojas neleis gimdyt naturaliai. jeigu jums pasiulys priestaraukit. tai yra reali ( o ne isivaizduojama) indikacija cezariui.

QUOTE(ruttela @ 2009 11 03, 01:11)
As lygiai taip pat jauciausi po netiketo skubaus CP, kuris baigesi lygiai del tos pacios priezasties ( ūmi vaiko hipoksija, o kaklelis tik 8cm, nepavyko pagimdyt net po vakumo panaudojjimo).
Gyvenime nemaniau, kad gali but taip sunku psichologiskai po tokiu isgyvenimu.. Verkdavau ir is laimes, ir is baimes, kad tiek mazai truko, ir galejom netekt savo vaikelio. Pora menesiu naktimis prabusdavau ispilta salto prakaito, gijau labai skaudzia iir ilgai, kankino nusivylimas, liudesys, netgi jauciausi nevykele, kad nesugebejau pagimdyti pati. Nes laukdamasi svajodavau, kaip isgirsiu pirma verksma, kaip priglausiu vaikeli ir pan. Suprantu, kad nepatyrusioms extra CP, sunku suvokti siuos jausmus. Manau kad gimdymo namuose galetu buti psichologas, padedantis tokioms pacientems greiciau atgauti ramybe.
Siaip ar taip laikas gydo zaizdas. Dabar mano pirmagimiui jau 3m. Uz savaites laukiam antro stebuklo. Svajoju pagimdyti pati. Bet tuo paciu ir labai bijau. Galvoje milijonai klausimu: o kas, jei vel nutiks kazkas negera, jei nespes laiku atlikti CP ir pan.. Nepaisant visu tu baimiu, vis tiek is pradziu bandysiu pati gimdyti, nes planinio CP bijau dar labiau.  Gal ne tiek pacios operacijos, kiek gyjimo po jos.. Ir to bejegiskumo jausmo, kai negali net siknos vaikui nuplaut, patogiai paimt pamaitint ir pan. O juk namuose bus jau du zvirbliukai, kuriems reikes sveikos ir linksmos mamos.
Be to, CP nevisada sekmingai praeina, po jos taip apt gali kilti visokiu komplikaciju..
Jei idomu, tai konsultavausi su 2 KMKU docentais. Ju nuomone labai panasi: "..sansa pagimdyt turi, bet garantiju, kad tikrai pavyks, neduodam. Tau paciai spresti,  kuri varianta pasirinkti. 30% moteru antra karta pagimdo pacios"..
Na o kaip viskas bus, galesiu parasyt po visko..

Kol kas tiek minciu.
Kai praeis gimdymas, galesiu parasyt, kaip sekesi susilaukt savo stebuklo..
*

Gal paguosiu, gal ir ne. Tu nesi jokia nevykele ir spjauk kiekvienam i veida kuris tau pasakys, kad tu nepagimdei. O skausmu nejautei? kaklelis iki 8 cm atsidare netiketai? Tu padarei teisingai del savo vaiko ir esi puiki mama. As pagimdzius naturaliai geriau nesijauciu nes pagaunu save kaltinant vaika, gimdyma kad ivyko taip o ne kitaip. Negirdejau as vaiko pirmo klyksmo, praleidau pacias graziausias pirmas 6 valandas operacineje del komplikacijo, kol tevelis dziaugesi vaikiuku. Neterskim savo smegenines kazkokiom pasakom arba paveiksliukais is filmo kur mama sypsosi balta sypsena ir pan..., o dziaukimes tuom kas yra.

QUOTE(lukomama @ 2009 11 06, 03:01)
..jusu zodziai mane gerai veikia..iskarto ramiau paliko..nes pasiskaicius komentarus apie cezari ,pamaniau,kad invalide menesi busiu.  jo..db reikia mastyt,kad tik lelius butu sveikas..bet kazi ar cia musu valioje...
Papildyta:
buvau pas gydytoja..padare echo..7 savaites..viskas gerai..pakalbejom su gyd apie cezari..viskas gerai..puikiai suprato,nes as pas ja sunu gimdziau ir tikrai tas mano natur gimdymas buvo nelinksmas..ir komplikaciju nnnnn....todel gyd pilnai suprato mano nora ''pjaustytis''..tik pasiurpau ,kai pasake,jei spesim...tai ka?as galiu smaukst ir pagimdyt per puse valandos? g.gif ..ne..ne..pjaukit mane..ir tik su pilna narkoze...
*

Pjauna planini CP 38 sav. t.y. 2 sav pries termina. turetum islaukt.

QUOTE(ceburaska28 @ 2009 11 06, 05:06)
Pirma pagimdziau pati sunus gime po CP. Man jokio diskomforto nebuvo del to rando sugijo kuo graziausiai ir po 8 men vel neplanuotai pastojau. Visi prigazdino kad gal nerizikuok gimdyt kai taip greit pastojai po CP tipo plys randas ir prisidarysi bedos. Nuejau pas gydytoja pasitariau tai ta tik nusijuoke kad cia ne nuo laiko priklauso o nuo odos tamprumo. Gali tas randas plysti ir po metu o gali ir po 5 metu. Tai va dabar bus vel planinis CP.
*

Ne odos rando plysimas yra baisus, o gimdos. gimdoje odos nera. Siaip patikslinu ax.gif

O apie savo gimdyma pasakysiu taip, kad nafik tas naturalumas. Antra gimdyciau tik CP. Pirmasis buvo nekomplikuotas nestumas, gimdymas buvo kosmaras tikraja to zodzio prasme. Skatino, atsidares kaklelis kazko dar pora valandu lauke, plysau, vaikas gime priduses, placenta liko gimdoje, veze i operacine, ne sprasidejo kraujavimas ( juk i operacine veze ilgiau nei 2 val, kazko vis lauke), pas vaika grizau po 6 val. Pasidziaugiau su vyru net nespejau susimastyt vaika isveze, nes negalesiu pati pasirupint, vaikas nevalges, visa nakti pabudinejau prasiau kad vaika atnestu pamaitint, juk nevalges, kurgi tau atnese 6 ryto, vaika snusilpes kaip be samones nieko nevalgo, net buteliuko, o ka jau apie MP, iskart i reanimalke ir pan... trecia diena atnese vaika is reanimacijos ir pasake vaziuoji siandien namo. Apie jausmus ir kas buvo po to nenoriu net galvot. Po dienos grizau atgal i ligonine del gimod uzdegimo... antibiotiku sugerti 4 kursai...Praejo daugiau negu metai, manes laukia minimum dvi operacijos del naturalaus gimdymo pasekmiu ir tai kad viskas bus kaip buvo neduoda jokiu garantiju niekas. Kiekviena diena problemos primena apie tai kad buvo, o taip noretusi pasimirs. Rekomendacijos antra gimdyt CP ( nors juk mano smegenine kaip ir daugumos praplauta, kad naturalu -gerai). Siandien trecias specialistas patvirtino- CP geriausiai jeigu nenori prisidaryt daugiau bedos. Svajoju, kada ateis diena kai uzdarysiu gydytojo duris visam laikui su visom tom problemom.

Taip pat drauge nukentejus del to pacio naturalumo 22metu mergina kuri planavo turet didele seima. Skatino, perskatino, be jokio nuskausminimo, gime vaikutis negyvas, siaip ne taip atgaivino, po 8 valandu nesibaigizanciu skausmu gydytojai sumaste, kad gali but plysus gimda. Pasirodo plysus dar ir kaip visa gimda, kaklelis, makstis. Viskas apsibaige laimingai, tiksliau mama isgyveno, bet pasalino gimda, todel daugiau savu vaiku netures. Vaikelis pakolkas auga normaliai, bet kas zino kaip bus ateityje.

Gal nors kanors privers susimastyt pries tvirtinant akd naturalu yra geriausia. Siais laikais cezario komplikacijos yra tikrai menkos. Pasakysit akd daznai supuliuoja randas? kai paciai reikejo sugert 4 kursus antibiotiku manau labiausiai supuliaves randas butu sugijes ax.gif Po naturalaus gimdymo buna endometritai del uzsilikusios placentos likuciu ( kaip ir po cp). Nesciuju mirtingumas siais laikais yra menkas ir didzioji jo dalis tikria ne del CP kaltes, o del nedaziurejimo, praziopsojimo ir pan.

Diola
QUOTE(Dax @ 2009 11 25, 15:01)
O apie savo gimdyma pasakysiu taip, kad nafik tas naturalumas. Antra gimdyciau tik CP. Pirmasis buvo nekomplikuotas nestumas, gimdymas buvo kosmaras tikraja to zodzio prasme. Skatino, atsidares kaklelis kazko dar pora valandu lauke, plysau, vaikas gime priduses, placenta liko gimdoje, veze i operacine, ne sprasidejo kraujavimas ( juk i operacine veze ilgiau nei 2 val, kazko vis lauke), pas vaika grizau po 6 val. Pasidziaugiau su vyru net nespejau susimastyt vaika isveze, nes negalesiu pati pasirupint, vaikas nevalges, visa nakti pabudinejau prasiau kad vaika atnestu pamaitint, juk nevalges, kurgi tau atnese 6 ryto, vaika snusilpes kaip be samones nieko nevalgo, net buteliuko, o ka jau apie MP, iskart i reanimalke ir pan... trecia diena atnese vaika is reanimacijos ir pasake vaziuoji siandien namo. Apie jausmus ir kas buvo po to nenoriu net galvot. Po dienos grizau atgal i ligonine del gimod uzdegimo... antibiotiku sugerti 4 kursai...Praejo daugiau negu metai, manes laukia minimum dvi operacijos del naturalaus gimdymo pasekmiu ir tai kad viskas bus kaip buvo neduoda jokiu garantiju niekas. Kiekviena diena problemos primena apie tai kad buvo, o taip noretusi pasimirs. Rekomendacijos antra gimdyt CP ( nors juk mano smegenine kaip ir daugumos praplauta, kad naturalu -gerai). Siandien trecias specialistas patvirtino- CP geriausiai jeigu nenori prisidaryt daugiau bedos. Svajoju, kada ateis diena kai uzdarysiu gydytojo duris visam laikui su visom tom problemom.

Taip pat drauge nukentejus del to pacio naturalumo 22metu mergina kuri planavo turet didele seima. Skatino, perskatino, be jokio nuskausminimo, gime vaikutis negyvas, siaip ne taip atgaivino, po 8 valandu nesibaigizanciu skausmu gydytojai sumaste, kad gali but plysus gimda. Pasirodo plysus dar ir kaip visa gimda, kaklelis, makstis. Viskas apsibaige laimingai, tiksliau mama isgyveno, bet pasalino gimda, todel daugiau savu vaiku netures. Vaikelis pakolkas auga normaliai, bet kas zino kaip bus ateityje.

Gal nors kanors privers susimastyt pries tvirtinant akd naturalu yra geriausia. Siais laikais cezario komplikacijos yra tikrai menkos. Pasakysit akd daznai supuliuoja randas? kai paciai reikejo sugert 4 kursus antibiotiku manau labiausiai supuliaves randas butu sugijes ax.gif Po naturalaus gimdymo buna endometritai del uzsilikusios placentos likuciu ( kaip ir po cp). Nesciuju mirtingumas siais laikais yra menkas ir didzioji jo dalis tikria ne del CP kaltes, o del nedaziurejimo, praziopsojimo ir pan.
*

verysad.gif kaip baisu, vat taip ir buna su tuo naturalumu console.gif
as kam usiminu apie galimybe gimdyti CP tai toki patiriu naturalistu puolima, kad doh.gif , motrims, kurios pagimde naturaliai ir viskas buvo ok tiesiog pasiseke, bet juk garantijos nera, kad visoms pasiseks, tai jei imanoma isvengt nelaimiu tokiu, tai kodel gi to nepadarius. Man kartais tos agresyvios neturalistes primena mazachistes, ir jei nors viena is ju pagimdys naturaliai, bet jau ne taip sklandziai, tai kazin ar taip kovos uz ta naturaluma.
Nieko nenorejau izeisti, tiesiog kiekviena turi teise rinktis ir pati sprest, kalbejau apie tas naturalistes, kurios agresyviai persa savo nuomone apie naturalu gimdyma ir vos ne iskolioja kokia tu motina, jei nenori gimdyt naturaliai.
rasarus
Sveikos busimos ir esamos mamytes, pries daugiau nei penkis metus man buvo atlikta planine CP operacija . Kadangi mano dukryte sedejo pilvuke, tai net nebuvo abejoniu, kad bus ne CP. Operacijos metu girdejau viska kas vyksta aplinkui, nejauciau jokios baimes ar nerimo. Zodziu viskas vyko labai sklandziai. Isoperuota buvau 9 val. ryto, o jau vakarop, su vyro pagalba, ir is lovos islipau ir leliuka mums i palata atnese. Su pienuku problemu taip pat nebuvo, maitinau dukryte astuonis menesiukus, neprireike jokiu misinuku. Dabar vel laukiuosi, mano pilvukui 37 savaites, gydytojas sako, kad jei viskas vyks sklandziai, tai gimdysiu naturaliu budu. Tik vat jei reiketu skatinti gimdyma ar kiltu kitokiu problemu tai iskarto darytu antra CP. Nesu nei uz nei pries vienoki ar kitoki gimdymo buda, jei butu suteikta galimybe rinktis , tai rinkciausi ir antra CP operacija. Kiekvienas gimdymas individualus, komplikacijos galimos tiek vienu tiek kitu atveju, galvokime tik apie sekminga pabaiga.

Diola
QUOTE(rasarus @ 2009 11 27, 15:13)
Sveikos busimos ir esamos mamytes,  pries daugiau nei penkis metus man buvo atlikta planine CP operacija . Kadangi mano dukryte sedejo pilvuke, tai net nebuvo abejoniu, kad bus ne CP. Operacijos metu girdejau viska kas vyksta aplinkui,  nejauciau jokios baimes ar nerimo. Zodziu viskas vyko labai sklandziai. Isoperuota buvau 9 val. ryto, o jau vakarop,  su vyro pagalba, ir is lovos islipau ir leliuka mums i palata atnese. Su pienuku problemu taip pat nebuvo, maitinau dukryte astuonis menesiukus, neprireike jokiu misinuku.  Dabar vel laukiuosi, mano pilvukui 37 savaites, gydytojas sako, kad jei viskas vyks sklandziai, tai gimdysiu naturaliu budu. Tik vat jei reiketu skatinti gimdyma ar kiltu kitokiu problemu tai iskarto darytu antra CP. Nesu nei uz nei pries vienoki ar kitoki gimdymo buda, jei butu suteikta galimybe rinktis , tai rinkciausi ir antra CP operacija. Kiekvienas gimdymas individualus, komplikacijos galimos tiek vienu tiek kitu atveju, galvokime tik apie sekminga pabaiga.
*

drinks_cheers.gif
Amri32
Sveikos 4u.gif Pirmąjį sūnų gimdžiau natūraliai, buvau euforijoje, galvojau, pastenėsiu ir tiek...Tad į gimdymo skyrių varėm su daina ir šypsena.Būčiau žinojusi kas manęs laukia, būčiau mišias užsisakiusi geriau... - 7ryte nubėgo vandenys, iki 13val. prasėdėjom ant gimdyklos lovos - nesidaro...Pradėjo skatinti.Na ir laipiojau sienom iki 10val vakaro.Vaistų nežinau jau kiek krūvos buvo prileista, net morfijų jau leido, o gimdos kaklelis, atrodo tik ir žvengia iš mūsų, per 1cm teatsidaręs...Gydytojai tampė, makalavo tą mano kaklelį - nieko.Aš jau čiut ne numirėlius mačiau ir visą pasaulį keikiau...Po 22val vakaro sumąstė CO daryti ir kažkokių atpalaiduojančių vaistų suleido.Tai kaklelis kaip kamštis sprogo, čiut vaikas ant grindų neišlėkė...Na, tikrai nuostabus jausmas, kai pajauti Tą karštą šliūkštelėjimą.Gimė smarkiai pridusęs, tad naktį jo nemačiau.Ir tik kitą dieną, popiet, jau pati variau savo vaiko ieškoti į inkubatorių...Gerai, kad baigėsi laimingai, turiu nuostabų šešiametį vyruką...Bet pati prakaukiau pusę vasaros iš to gimdymo siaubo, kuris buvo sukaustęs kūną ir sielą.Verkiau žiūrėdama į saulę, į medžius, klausydama lietaus, verkiau iš laimės, kad Gyvenu...Tame gimdymo skausme aš pajaučiau savo ribą - Išėjimo Ten ribą...Ir man tai sukėlė šoką...
Buvau prisiekusi sau jokių gimdymų...Š.m., sausio pabaigoje apturėjome tragediją, kada turėjau išgimdyti 5nėštumo mėnesį...Nieks nepjovė, kad ir kiek maldavau, pinigų siūlėm...Ir vėl tas prakeiktas gimdos kaklelis...Kaip cementas užsiblokavęs.Visą savaitę kmuk kaišiojo skatinamųjų tabletes - niekaip jis man nesidarė.Visam organizmui jau sepsis grėsė, nes dvi su pusę savaitės Lialius jau miręs many išbuvo...Na šiaip ne taip, vėl su sąrėmiais išgimdžiau savo Angelą...
Laikas gydo, dabar vėl laukiuosi...Bet KAS, kas padėtų nuspręsti, kokį būdą rinktis...Lankausi privačiai dviejuose skirtinguose miestuose.Su abiejais ginais, kurie mane prižiūri, taip pat jau esu susitarusi dėl gimdymų.Tik vienas siūlo epidūrą ir natūralų gimdymą, kita - sutinka už pinigėlius CO...Ką rinktis???Esu nevilty, skausmo ir vėl netekties bijau kaip velnias...Taip ir blaškausi...
Anubis
QUOTE(Amri32 @ 2009 12 03, 19:43)
Ką rinktis???Esu nevilty, skausmo ir vėl netekties bijau kaip velnias...Taip ir blaškausi...
*

As rinkciaus CP, ir jums ta pati patariu 4u.gif Pas mane pacia tas pats buvo, kaklelis kaip uzcementuotas, o vandenys jau zali nubege buvo, mano vyriskis jau pernesiotas buvo. Bet laimei turejau nuostabia gydytoja, kuri padare man CP, viskas vyko nuostabiaim, savo mazyli turejau jau is karto atsibudusi po vaistu ir maitinti galejau ir t.t. Labai dziaugiuose del to, kad gydytoja susiprato ir nerizikavo. Todel manau kad jei jums tokia situacija jau ne pirma karta, as tik uz CP. 4u.gif Sekmes.
Diola
QUOTE(Amri32 @ 2009 12 03, 20:43)
...Ką rinktis???Esu nevilty, skausmo ir vėl netekties bijau kaip velnias...Taip ir blaškausi...
*

Sveika, manau jusu vietoj daugiau tikrai neeksperementuociau su naturalumu ir net nemastydama rinkciausi CP, sekmes jums ir jusu mazyliams 4u.gif 4u.gif 4u.gif
LoveIs
QUOTE(Amri32 @ 2009 12 03, 20:43)
Ką rinktis???Esu nevilty, skausmo ir vėl netekties bijau kaip velnias...Taip ir blaškausi...
*

Siulyciau nerizikuoti nei savo, nei vaikelio sveikata, o rinktis CP.. Juk jau du kartus ta pati situacija, netikeciau, kad trecia karta kazkas stebuklingai pasikeis..
Amri32
AČIŪ už paskatinimą... 4u.gif wub.gif Prasivarčiau šiąnakt pusę nakties - o kai šiaip ne taip užsnūdau, tiesiog prakliedėjau su sakiniu galvoje - CO ar natūraliai...
Akis pramerkiau jau tvirčiau jausdamasi, kad nereikia čia man rizikuoti...Plius vakar pakalbėjau su vyru, tai visaip jį gąsdinau pasakodama, kad gulėsiu paslika, turės man užpakalį šluostyti biggrin.gif Ir ką...Sako, gerai, juk esam kartu ir džiaugsme ir varge, turim viens kitą prižiūrėti...Tai kažkiek dar nusiraminau...
Manau lygiai taip pat - jei du kartus tas kaklelis cemantinį vaidina, tai tręčiakart stebuklo neparodys cool.gif Manau, niekam perdaug neaiškinsiu ir nepasakosiu - nes aistros verda nerealios tarp moterų, tiek ir vyrų šiuo klausimu.O kai pagalvoji, tai Dieve Dieve, koks skirtumas, kokiu būdu ateis tas vaikelis į Pasaulį - Svarbiausia, kad Jis ATEITŲ...
SD
QUOTE(JUSTE* @ 2009 11 19, 12:52)
Kiek kalbejau su gyd jei yra daryti 2 CP niekas nebeduoda gimdyti naturaliai 3 karta, tuomet jau be diskusiju daromas CP  g.gif

QUOTE(Dax @ 2009 11 25, 13:01)
Po dvieju cezariu joks protingas gydytojas neleis gimdyt naturaliai. jeigu jums pasiulys priestaraukit. tai yra reali ( o ne isivaizduojama) indikacija cezariui.

Teoriškai aš tai žinau. Bet... Po pirmojo gimdymo man taip pat visi medikai sakė, kad tik CP, o vat budinčioji nusprendė kitaip. Dar atsimenu, iškart po antrojo gimdymo MB žegnojosi, kad daugiau jokių vaikų su tokiais gimdymais, aš jį "raminau", kad jau trečio tai TIKRAI niekas nelieps gimdyt pačiai, o iš prižiūrinčio gyd. išgirdau "žiūrėsim" doh.gif Tai ir baisu, kad po eilinių užtikrinimų visgi netektų vėl eksperimentiniu triušiu pabūt unsure.gif Gi yra moterų, kurios ir po trijų CP pačios pagimdo, gal kažkam tai pataps priežastimi nedaryti CP, kad ir trečias doh.gif Ir nors visur eskaluojama, kad tik jei moteris pati to nori, tada gimdo pati, ale aš savo požiūrį išreiškiau aiškiai ir garsiai, bet gydytojo nuomonė nepasikeitė. Sakysit, keisti gyd., bet šiaip jis tikrai superinis, priežiūra nesiskundžiu, viskas laiku, vietoje, išsamiai ir rūpestingai.

Sakau, kad nesėkminga aš tuo atžvilgiu unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.