Įkraunama...
Įkraunama...

Antras gimdymas po Cezario

QUOTE(<Pienė> @ 2009 04 06, 13:28)
Jeigu tau dar kyla klausimu kodel naturalus gimdymas yra geriau negu CP prasau pasiskaityt daugiau medicinines literaturos. Pati esu akusere ir puikiai siuos dalykus zinau, kadangi su jais susiduriu kiekviena diena.


akusere, prasom rasyti argumentus bei moksliskai pagristi savo tvirta nuomone, jei jau kazka ten puikiai zinai. butu gerai nurodyti ir saltinius is kur informacija emei. isvadas kas man geriau, pasidarysiu pati. jei nezinai nieko doro, gali nerasineti blevyzgu ar tusciu pasiulymu, is anksto dekoju uz supratinguma.
Atsakyti
QUOTE(garbane @ 2009 04 06, 14:14)
Siaip jau situo klausimu yra atlikta daugybe medicininiu tyrimu, kuriu isvada vieninga - naturalus gimdymas saugesnis tiek mamai tiek kudikiui, nes cezaris gresia kruva pavojingu komplikaciju. Idomu kiek trokstanciu cezario zino kiek problemu gimdoje likes randas gali sukelti ateityje, pvz kad po cezario sunkiau pastojama, dideja persileidimo ir kitokiu neskandumu nestumo metu rizika.
Galit pasiskaityt. Nors tai tera vienas is aibes straipsniu, kuriu pilnas internetas. Manau norint priimti apgalvota sprendima butina patyrineti si klausima kiek giliau, nei remiantis kaimyniu ar draugiu patirtim.



Aš tai vis viena manau, kad ir natūralus gimdymas turi savų pliusų/minusų, ir cezario operacija..
Straipsnių esu perskaičiusi ne vieną.. Suminiam variante jie rodo, kad pirmąkart reikia rinktis natūralų gimdymą, jei nėra iš anksto numatyta rizikos faktorių.
Tą aš ir dariau, pasitikdama vyresnėlį. Tačiau tas bandymas baigėsi cp, nes vaiko galvutė nesistatė (va, dėl to jo galvytė ir nebuvo idealiai apvali nei kitų vaikų, gimusių po planinio cp).
O dabar, laukiantis antrojo, gydytoja pasakė, kad tai yra mano ASMENINIS APSISPRENDIMAS, kaip gimdyti. Anot jos, šiuo atveju ir cp, ir natūralus gimdymas mano organizmui yra lygiaverčiai dalykai.
(Beje, pora gydytojų skelbia man planinį, o viena sako, kad galiu bandyti...)
Todėl ir klausiu jūsų nuomonių, ką jūs pasirinktumėte mano atveju... (ir čia tikrai naudinga būtų "kaimynių ar draugių patirtis", galbūt jos su tuo yra susidūrusios ar tai išgyvenę...)
Atsakyti
QUOTE(Aune @ 2009 04 07, 12:49)
Aš tai vis viena manau, kad ir natūralus gimdymas turi savų pliusų/minusų, ir cezario operacija..
Straipsnių esu perskaičiusi ne vieną.. Suminiam variante jie rodo, kad pirmąkart reikia rinktis natūralų gimdymą, jei nėra iš anksto numatyta rizikos faktorių.
Tą aš ir dariau, pasitikdama vyresnėlį. Tačiau tas bandymas baigėsi cp, nes vaiko galvutė nesistatė (va, dėl to jo galvytė ir nebuvo idealiai apvali nei kitų vaikų, gimusių po planinio cp).
O dabar, laukiantis antrojo, gydytoja pasakė, kad tai yra mano ASMENINIS APSISPRENDIMAS, kaip gimdyti. Anot jos, šiuo atveju ir cp, ir natūralus gimdymas mano organizmui yra lygiaverčiai dalykai.
(Beje, pora gydytojų skelbia man planinį, o viena sako, kad galiu bandyti...)
Todėl ir klausiu jūsų nuomonių, ką jūs pasirinktumėte mano atveju... (ir čia tikrai naudinga būtų "kaimynių ar draugių patirtis", galbūt jos su tuo yra susidūrusios ar tai išgyvenę...)

As savo atsakymo netaikiau konkreciai jums 4u.gif
Greiciau jau daliai pasisakiusiuju kurios taip inirtingai propaguoja cezari be rimtu indikaciju ir neigia naturalaus gimdymo privalumus.
Atsakyti
labas mergaites norejau paklausti gal kuri zinote jaigu su regejimu ira prasciau turi-3 -3.5 ar galesiu gimdyti naturaliu budu? smile.gif
gyd. dar neklausiau kitoje konsultacijoje butinai paklausiu bet noriu suzinuoti kas ka apie tai zino Aciu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Aune @ 2009 04 07, 11:49)
O dabar, laukiantis antrojo, gydytoja pasakė, kad tai yra mano ASMENINIS APSISPRENDIMAS, kaip gimdyti. Anot jos, šiuo atveju ir cp, ir natūralus gimdymas mano organizmui yra lygiaverčiai dalykai.
(Beje, pora gydytojų skelbia man planinį, o viena sako, kad galiu bandyti...)


O negalima jums būtų rinktis kompromisinio sprendimo? Bandyti gimdyti natūraliai, bet jeigu nesiseka, tada juk visada galima atlikti neplaninį cezarį. g.gif Tokia strategija iš dalies ir gelbėja nuo kai kurių CP komplikacijų (pvz. pieno atsiradimas vėlai po CP ir pan.).

Nors apskritai strategija ką daryti po pirmo CP su antru nėštumu labai skiriasi skirtingose šalyse, kai kur leidžia bandyti gimdyti natūraliai, kitur to nerekomenduoja dėl galimų komplikacijų. Visgi tai daugiau medicinos filosofijos klausimas, nei pati medicina, nes ir vienu ir kitu atveju tų komplikacijų gali būti apsčiai, visokie supūliavimai ir siūlių negijimai ir tuo ir tuo atveju pasitaiko.
Atsakyti
QUOTE(xxxaugustexxx @ 2009 04 07, 15:29)
labas mergaites norejau paklausti gal kuri zinote jaigu su regejimu ira prasciau turi-3    -3.5 ar galesiu gimdyti naturaliu budu? smile.gif
gyd. dar neklausiau kitoje konsultacijoje butinai paklausiu bet noriu suzinuoti kas ka apie tai zino Aciu  rolleyes.gif



Man dar didesnė trumparegystė: -4,25 abiems akims, tačiau pirmagimį leido gimdyti pačiai. Tikrai tai nėra didelė trumparegystė, dėl kurios daro cp.
Papildyta:
QUOTE(Elemire @ 2009 04 07, 15:46)
Nors apskritai strategija ką daryti po pirmo CP su antru nėštumu labai skiriasi skirtingose šalyse, kai kur leidžia bandyti gimdyti natūraliai, kitur to nerekomenduoja dėl galimų komplikacijų. Visgi tai daugiau medicinos filosofijos klausimas, nei pati medicina, nes ir vienu ir kitu atveju tų komplikacijų gali būti apsčiai, visokie supūliavimai ir siūlių negijimai ir tuo ir tuo atveju pasitaiko.

Ką ten šalyse- skirtinguose LT miestuose man gydytojai rekomenduoja priešingus dalykus lotuliukas.gif , tiksliau, provincijoje rašo planinį cezarį, o Kaune siūlo rinktis pačiai...
Atsakyti
Turiu savo nuomone, zinoma ne moksline, bet savo patirti. Pirma vaika gimdziau naturaliai su -7.5 trumparegyste, gydytojai sake, kad pagimdziau lengvai, bet pati patyriau psichologine trauma (po to metus sapnavau), tiesa vaikas gime su didele hematoma ant galvos, mane kirpo ir paskui ilgai dar negalejau sedeti. Antra vaika po 5 metu gimdziau per Cezario pjuvi, del tu paciu akiu, vaikas gime su sirdies yda, tad tas Cezaris isejo ir nauda vaiko sveikatai, jis nepatyre fizinio kruvio, man randas gijo lengvai, kita diena jau vaiksciojau, operacijos metu gerai jauciausi, gulejau ir ziurejau i svieciancia saule, prisiminimu blogu nepaliko, antras vaikas beje stipriai ramesnis uz pirma, vystosi gerai, problemu su maitinimu nei pirmu nei antru atveju nebuvo. Dabar jau taip isejo, kad laukiuosi trecio ir kai jis gims mazajam bus metai ir 5 menesiai, jau apsisprendziau, kad naturaliai negimdysiu, nes per mazas laiko tarpas, o ir gimdymo nenoreciau dar karta patirti. Cia tik mano nuomone, as uz Cezario pjuvi, o rinktis kiekvienai pagal savo paziuras ir rizikos laipsni vaikui bei pacios gimdyves sveikatai.
Atsakyti
Su pirmu man dare CP< nes neisistate galva. Antra aš pati sekmingai pagimdžiau,su nejautra taigi man blogu atsiminimu gimdymas nepaliko.Man pačiai tai buvo lenvgiau po naturalaus gimdymo, bet del vaiko tai pergyvenau ar jis ten nenukentejo per ta gimdyma, nes gimdymas tai buvo komplikuotas. Bet ačiu dievui viskas gerai vaikas auga sveikas.
Atsakyti
Ačiū visoms už išsakytas nuomones 4u.gif
Vakar mus apžiūrėjusi Kauno gydytoja konstatavo, jog tikimybė, kad pagimdysiu pati, yra 25 proc ir patarė šiomis dienomis apsispręsti, ką pasirinksiu - cp ar bandymą gimdyti pačiai. Tad su vyru pasvarstę nutarėm rinktis cp.

Atsakyti
Sveikos mamytės.

Su pirma mergina man darė CP, bet is esmės ilgai kamavo nepilnumo jausmas. Asmeniškai man gimdymo proceso pačio trūko, taigi dabar reikės pamastyti ka daryti su antru, bet gydytojai nusiteikę, kad bus CP. Na laiko apmastymams dar turiu.
Teko girdėti daug visokiu nuomonių, gal ir pogimdyminė depresija tiek kamavusi nebūtų ir kt. dalykai.
Atsakyti
QUOTE(SandraSSS @ 2009 03 09, 14:14)
bet gydytojai nenori rizikuoti savo reputacija ir "del visa ko"daro geriau Cezari, nes jiems taip paprasciau. bet pasekmes vaiko visam gyvenimui gali buti visokios.. ir psichologines, ir matinimo krutim, ir pan.


Visa tai yra visiskai mokslu neparemtos pasakos schmoll.gif
Abu variantai turi savu pliusu ir minusu. Gimdymo trauma gali baigtis cerebriniu paralyzium ar net mirtim. Po cezario pjuvio galimos komlikacijos kaip ir po kiekvienos operacijos. Mano gydytoja, kuri man dare CP ir su kuria mes paskui labai susidraugavom, mane guode, kad nesikrimsciau del to cezario taip (buvo sedmenine pirmeiga ir apsisukus virkstele, as nepaprastai norejau gimdyti pati) ir man pasake toki dalyka, kad pacios medikes labai retai gimdo naturaliai, nez zino rizika. Ji pati nebuvo isimtis - jai dar cezari. As nepropaguoju cezario, tik sakau, kad nereikia but trumparegiais, o kartu su kvalifikuotu mediku apgalvoti visus uz ir pries ir tada priimti sprendima.


Atsakyti
But gerai, kad tema aktyvesne taptu...

1 cezarsi del to, kad istrigo mergytes galvyte ir paprastai bobiskai kalbant: per tvirtai sukibe mano dubens kaulai neleido jai islysti, nors visa "darba" jau buvau atlikus, atrekus, atkentejus ir matesi galvyte..Pjove. Fiziniu negalavimu nejutau atsistojau ant koju mikliai mikliai. Skaudejo sirdele, kad gimdziau ne pati ir koks gi bus tas mano vaikas...Mastant toliau ir analizuojant: dubens kaulai per pusantru metu neissplete taip sau is niekur...Nors nesu kudute laibute. Labai normali moteriske 90-63-90 blush2.gif niu, cia pries visus nestumus smile.gif

O vaikas per tuos mano isgyvenimus, asaras ir stresa pienelio mano gavo 4 sav...Ir augo kaip ant mieliu! Tik dabar si menesi turejom problemu su viduriavimu ir antra sloga!!!! Naktim miegojo ir jokiu skausmu nei dantu, pilbvo nepatyrem. O svarbiausia: fiziskai vystesi taip speriai, kad lenke savo bendraamzius 2 men. Neperdedu! 3 men jau vartesi ant sopkes, o 6 men stovejo lovytej!!! 11men pradejom vaikscioti ir is karto begioti!!! Dabar megstamiausias zodis "lipaaa" ir lipa visur, kur laiptai, kopecios ir visokios kitos aukstumos!

Pastojau antru syk, kai mergytei buvo 11 men. Is karto isreziau, kad laaabai bijau gimdyt, o man atsake: bus cezaris, net negalvok. Nuejau i klinikas per rekomendacijas "normaliam echoskopui" ir ten mane pradejo agituot gimdyt naturaliai. Sedziu dabar sujaukta visa ir nezinau, koki sprendima priimti. Bet...linkstu i lengviausia varianta...
Vis ieskau skirtumu tarp naturalaus gimdymo ir cezario. Esu fiziskai "gaji" biggrin.gif Gal kas man irodys, kad geriau gimdyt paciai??? Laiko tarpas bus tik 1.8 men
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo visai kitokia: 11 gegužės 2009 - 12:23