Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Skarlatina
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4
Coca - cola
susirgo mano mazius skarlatina. jam skauda ryti, temperatura 38 - 39, isbertos kirksnys blink.gif papasakokit kaip sekesi sirgti, ka daret, gal kokiu patarimu turit, ir, svarbiausia, ar greit pasveikot? labai bijau ir nerimauju unsure.gif
Anka
Mano mergina irgi sia vasara sirgo skarlatina. Gydytoja pradzioj mane, kad angina, bet paskui isryskejo tas tipinis "avietinis " liezuvis ir viskas aisku patapo. Na, mes tai gan lengvai prasirgom. Mazdaug 2 dienas gerklyte skaudejo ir auksta temperatura kilo, bet pradejus gert antibijotika temperatura krito. Maniskei reikejo gert 10 dienu, tai as dar nenorejau tiek ilgai duot, bet mama mano gydytoja liepe visa kursa suvartot. Berimu ant kunelio mergaitei mano nebuvo, tik padus ir delniukus isbere, o paskui ziauriai luposi odele, tai gasdino ji visa darzeli blink.gif (cia jau kai luposi neuzkreciama buvo). Taip , kad didziausia problema mums buvo tie besilupantys delnai ir padai, nes gavosi kazkoks odos uzdegimas, bet tepiau kremu su aljosiumi ir praejo. Zodziu, ner tai baisi liga, taik reikia pasisaugot komplikaciju. Apie skarlatina sakiciau www.sveikas.lt
Sveikit ir nesibaiminkit smile.gif
Coca - cola
na tai pasirodo serga vaikai sia liga g.gif iki siol galvojau, kad tai kazkokia pokario liga kaip maras ar trichinelioze....na mazdaug. kai gyd pasake kad skarlatina vos nenugriuvau blink.gif puoliau prie kompo susirinkau viska ka radau ir pasiurpau. na dabar jau lyg tai sveikstam, o antibiot gersim 10 dienu doh.gif
bet as vis mastau, nu kur gi galejom pasigaut, jeigu tai vaiku liga, tai nuo vaiku, o paskutines 2 sav su vaikais nebendravom, tik suauge. nu jie su vaikais ir gi nebendrauja g.gif o paskui prisiminiau, kad mano drauge vaiku namuose dirba, ir neseniai buvo pas mus, tai gal cia ji atnese g.gif biesas zino kas ten tuose vaiku namuose...... g.gif nu bent gera drauge, tai ku daba daryt? smile.gif
Degutė
Sirgo mano vyresnėlis prieš metus skarlatina. Irgi nežinau iš kur gavo, niekas daugiau aplink nesirgo nei draugų tarpe, nei darželyje. Sirgo lengva forma, ne visai tipine, nes nebuvo avietinio liežuvio. Bet po kokio menesio padai ir delnai taip pat nusilupo. Užtai po tos ligos dar bent tris kartus per praėjusią žiemą turėjo problemų su gerkle, biški šalčio ir gerklė raudona, temperatūra kyla. Gėrė dar kelių rūšių antibiotikus (neskaitant tų, kur skarlatinai gydyti), kad visiškai užmušti tą sukėlėją. Gydytoja sakė, kad čia po skarlatinos taip būna.
Coca - cola
tai jau irgi taip galvoju, sedesim kaip meskinai visa ziema namie ir niekur kojos nekelsim. o dar siemet toki gripa baisu pranasauja tfu tfu tfu blink.gif
Anka
Ai, su tuo gripu tai kasmet taspats, visada gasdina, cia man rodos ir skiepams siokia tokia reklamele gaunasi g.gif . O po skarlatinos maniskei irgi gerklyte daznai kibo, net ir limfmazgiu uzdegimas buvo prisikabines, tai irgi teko siek tiek dar antibijotiko pavartot, bet vasara buvo, tai isvaziavom i pajuri, saltoj juroj pasimaudem, salta veja pagaudem (cia tevo iniciatyva, as pykau baisiai, bet niekas manes neklause), ir issikapstem tongue.gif . O siaip sako, kad kuo mazesnis vaikas tokiom ligom praserga, tuo lengvesne forma. Mano drauge kokiu 14 metu sirgo, tai labai sunkiai issikapste blink.gif
blondine
Maniškis šią vasarą irgi sirgo skarlatina, o užsikrėtė jis nuo mano pūlingos anginos. Pasirodo, ta pati bacila. Tad nereikia ieškoti baisaus , asocialaus smile.gif , ligos nešiotojo.
jurčik
mano sūnus taip pat sirgo prieš metus,nusilupo oda nuo delnų ir liežuvis buvo išbertas.mano močiutė pasakojo kad senovei vaikai net mirdavo nuo tos ligos,nes užspausdavo gerklus tas ištinimas gerklėj,apkursdavonet.o vaistų nebuvo,ir dar sakė kad vaiką laikyt namie prie uždarų užuolaidų vengt šviesos. smile.gif
mamute2
o mano dvimečiam sūnui šiąnakt diagnozavo skarlatiną. negaliu dar tuo patikėt. visas yra išbertas raudonom dėmelėm, buvo temperatūra pakilus iki 38, o paskui, grįžus iš ligoninės, nukrito iki 36,8., be jokių vaistų. tris savaite prieš tai gydėmės slogą, buvo pradėjęs kosčioti. Vis dar turiu vilties, kad gal daktarė apsiriko ir tai ne skarlatina. verysad.gif
Anka
Bet tu nejuokauk, temperatura gali ir nukristi, bet visvien reikia isgerti visa antibijotiku kursa, kad ir ilgokas jis atrodo. Liga sita bjauri, gali nedagydyta ir atsinaujinti, o dar komplikacijos visokios.
Ilonėlė
Sveiki, mano dukrytė prieš metussirgo skarlatina, prasidėjo po anginos. jai išbėrė nugaryte irrietukus o aš pamaniau kad nuo prakaito. Išgijom per5 dienas, tik ši ligapaliko savo pėdsakus dar visammėnesiui. Prasidėjo puslės uždegimas, nusilupo oda nuo visu 10 pirštu galiuku, ir ilgai jai skaudėjo akytes.

Sergant skarlatina negalima vaikui ryškios šviesos, televizoriaus. Gali išberti akytes, po to jas ilgiau skauda.
Anka
O kodel ryskios sviesos negalima g.gif .Mum tai gydytoja nieko neminejo. Kai sirgo buvo pavasaris, o musu butas labai sauletas, tai ir zaide visa laik saules sviesoj, na ir teleka spoksojo, nes jautesi neblogai, tai ramybes busenoj tik tokiu budu islaikydavau, bet nieko blogo del to nebuvo g.gif
Ilonėlė
Dėl ryškios šviesos mane tai mama perspėjo. Nežinau seniau tai saugodavo. g.gif
jurčik
na tiksliai ir aš nežinau 4u.gif bet taip darydavo senais laikais mūsų močiutės.Joms tai atrodė baisi ir rimta liga,nes baigdavosi ir liūdnai kitiems vaikams. verysad.gif Kadangi dabar yra vaistų tai ji nugalima thumbup.gif
Neringucia
Pas mus darželyje buvo pernai skarlatinos epidemija. Keli vaikai iš grupės susirgo, tačiau maniškis kažkaip atsilaikė. Bet aš pati šia liga vaikystėj sirgau. Baisi liga, nes po jos baisių komplikacijų būna. Pavyzdžiui man komplikavosi į sąnarius. Tai visą vaikystę ir paauglystę užeidavo tokie skausmai kad ojojojoj... cry.gif Ir dabar dar tos problemos dėl sąnarių išlikę sad.gif

Taigi mamytės, stengitės pabaigti visą gydymo kursą. Jokiu būdu nenutraukit, taip vaikučiam bent jau nesikomlikuos. Linkiu visiem pasveikti 4u.gif
Neringucia
Pas mus darželyje buvo pernai skarlatinos epidemija. Keli vaikai iš grupės susirgo, tačiau maniškis kažkaip atsilaikė. Bet aš pati šia liga vaikystėj sirgau. Baisi liga, nes po jos baisių komplikacijų būna. Pavyzdžiui man komplikavosi į sąnarius. Tai visą vaikystę ir paauglystę užeidavo tokie skausmai kad ojojojoj... cry.gif Ir dabar dar tos problemos dėl sąnarių išlikę sad.gif

Taigi mamytės, stengitės pabaigti visą gydymo kursą. Jokiu būdu nenutraukit, taip vaikučiam bent jau nesikomplikuos. Linkiu visiem pasveikti 4u.gif
Kleopkriste
Mano dukrytė susirgo skarlatina, jetau po kario liga, o dar kol ją diagnozavo. Viena diena pasakė, kad alergija. Paskui rytojaus dieną jau buvom pas savo daktarę, tai nustatė. Bučiau nugydžius savo mažutę. O kaip pirmą dieną pamačiau apskritai galvojau nuo medaus alergija. Buvo matyti vos keli taškiukai ant veiduko. Čia tuo noriu perspėti mamytes dėl šios ligos požymio. Tik gaila, kad kol nesuserga tol nesidomima. Aš ištarti jos net normaliai nemokėjau, nesupratau kas tai per liga. Bet daktarai tai baisiai į tai reaguoja. Gal dėl jų komplikacijų. O dar mama mano nieko nežinodama išvedė ją ant saulės, kad nešušaltų, tikiuos, kad komplikacijų nepasirodis. Nes antibijotikus šiandien pirmą diena kaip geriam. O įsisiautėjo liga taip jau normaliai visas veidukas raudonas raudonas. Tragedija tikra. Kas svarbiausiai tai užkrečiama liga, o auklėtojos nieko nesako, kad klasėj vyrauja šis virusas. Tai mano daktarė išlojino, vaikam baigėsi mokslo metai. Karantiną paskelbė, mūsų klasėj, nes mano dukra jau penkta iš klasės kuri susirgo ta liga.
blondine
Skarlatina nėra tokia jau reta, pokario liga. Ją sukelia steptokokai. Tie patys, kuria sukelia ir anginą. Pvz. maniškis pernai sirgo skarlatina ir apsikrėtė jis nuo manęs, nes aš sirgau angina. Gydymas vienas - antibiotikai ir kursas gan ilgas -dešimt dienų būtinai. Bet pasveiko be jokių komplikacijų.
O apie šviesą g.gif ... pirmą kartą girdžiu. Konsultavausi dėl skarlatinos su kokiom keturiom medikėm ir nei viena neužsiminė. Ar nebus čia bobučių išmislai g.gif .
Be to mes tada gyvenom sode ir vaikas ištisas dienas buvo saulėj.
Kutuliukas
QUOTE(Kleopkriste @ 2005 05 20, 11:43)
Mano dukrytė susirgo skarlatina, jetau po kario liga,
*

Kaži ar pokario...žinau darželį kuriame berods pernai kelis menesius buvo skarlatinos karantinas...ir prasinešė bemaž per visas grupes... unsure.gif
baltavarna
Vyresnioji prieš 5 metus sirgo skarlatina.Na,man irgi atrodė,kad tai kažkokia ne šių laikų liga(tai,matyt,dėl pavadinimo,man kažkodėl asocijuojasi su visokiais skorbutais,marais,raupais----brrrrrrr).Labai "sėkmingu" momentu vaikas susigriebė ją---pirmą dieną išvažiavus slidinėti sad.gif ...
Šalia buvo draugė, kurios dukrai skarlatina nebuvo diagnozuota laiku,gavosi baisi sąnarių komplikacija----tai ji atpažino tą klastūnę ir,kai tuoj pat kreipėmės į medikus,skarlatiną ir diagnozavo...Pamenu,kad ligos eiga buvo visiškai kaip aprašyta knygoje,su visais būdingais bėrimukais,bet lengva forma;pamenu,kad akcentavo,jog privalu išgerti visą kursą antibiotikų,jokiu būdu nenutraukti,net situacijai pagerėjus...Mes ligelę "pagavom" pačioje pradžioje,tai pakankamai nesunkiai gijom.
Liūdniausia,tada buvo,kad susirgo kelionėje,bet iš kitos pusės,pamenu,kad visai gražiai bendravom ir pasveikom---pramogų mažiau turėjom,nei buvo planuota,nes karantinas kambary...O vaistukus baigėm gerti namučiuose,berods,10 dienų,kaip kažkas jau rašė...
Tai sveikit ligoniukai,o kiti nesirkit geriau. rolleyes.gif
NGVICI
Sirgo ir maniskis per praeitus naujus metus.LABAI NUSIVYLIAU KLINIKOS GYDYTOJAIS schmoll.gif .Nuvezem nauju metu isvakarese, kai temperatura buvo apie 40 ir isbere visa kuna.Tai ta daktare priemime sako:Tai jums gripas. o berimas alerginis.Mat as pasigyriau, kad is vakaro buvo valges mandarinu, kuriuos isveme.TAI MUS APZIUREJO IR PALEIDO NAMO, NES TEMPERATURA BUVO PO VAISTU NUKRITUSI IKI 38 IR JIS BUVO GANA ZVALUS.Kai grizus vel pakilo temperatura tai vezem jau i infekcine ligonone ir ten is karto pasake, kad cia skarlatina.
Turejom visus budingus pozymius:avietinis liezuvis,viso kuno berimas kaip dilgeline(panasus i alergini), bet budimga tai, kad isbertikoju ir ranku lenkimai ir pazastys.Gydemes 10 dienu. Pasveikom.Po poros savaiciu vel susirgom, bet daug lengvesne forma.Cia gydytoju klaida, kad mums i palata ikele berniuka, kai jis dar buvo uzkretimo stadijoj.Tai pasigavom kita stafilokoku stama.Tai, aciu Dievui, apasiejom be komplikaciju.O komplikuotis gali i sanarius, sirdi arba inkstus.Tai teko dar 10 dienu ligoninej pragulet.
Jau praejo 1,5 metu, bet pedsaku lyg ir neliko.To ir linkim visiems susirgusiems 4u.gif
Astyte
Patarkit...
Mano suneli visa isbere smulkiu berimu, ypac kirksniukus, pazastis, turejome temperaturos iki 38. Vakar pradejo luptis pirstuku odele...Pasiskambinau siandien gydytojai, tai sako, kad gali buti skarlatina, bet jokio skausmo gerklyteje, jokiu limfmazgio padidejimu mes neuzciuopeme, gydytoja apziurejus, sake, kad cia raudonuke...Ir jokiu vaistu antibiotiku mes negereme...Ar tai buvo skarlatina? Ka dabar daryti?
dowilia
as ir pati sirgau skarlatina pries kokius metus, tikrai bjaurus jausmas - niezti visa kuna, poto luptis pradejau , dar temperatura ir visa kita, kad tfu tfu tfu tikiuosi mano maziukas nesusirgs sia liga.
Astyte, reikia apsilankyt pas gydytoja, kad ji tikrai degnozuotu kokai liga serga tavo sunus.
cenzura
o mes siandien suzinojom, kad mums skarlatina. as tai jau vakar itariau, buvom pas budinciaja gydytoja, tai apeke, kad vaikas visai normaliai atrodo ir nera ko cia stresuojat. taigi ir dabar serga ta lyga.
Vilusa
Dėl šviesos - kiek pamenu iš senolių pasakojimų - nuo šviesos saugodavo ne skarlatina sergančius, o tymais. Beje, taip rašo ir medicinos enciklopedijoje apie TYMUS: "akys bijo šviesos, ašaroja", "kambaryje į ligonį neturi kristi šviesa, bet užtemdyti nereikia". tongue.gif
Taigi - bobutės girdėjo skambinant, bet ne iš tos varpinės lotuliukas.gif
giedresaulute
sAKYK, GAL KURI ŽINOT AR NĖRA SKARLATINAI NUSTATYTI KOKIU NORS TYRIMŲ? Mūsų gydytoja abejoja ar tai skarlatina ar ne, nes nevisi požymiai, o darželį skarlatinos karantinas kaip tik. Paskaičius apie komplikacijas visai nejuokinga....
Anka
Skarlatinai nustatyti daro šlapimo tyrimą. Plačiau pasiskaityk www.sveikas.lt.
Mano dukra sirgo, tai gėrėm 10 dienų antibijotiką ir vis tiek dar po kelių savaičių buvo ligos recidyvas, ačiū Dievui išsikapstėm be komplikacijų. Svarbu kuo anksčiau pradėt vartot antibijotikus.
Sveikatėlės 4u.gif
giedresaulute
QUOTE(Anka @ 2006 04 06, 20:29)
Skarlatinai nustatyti daro šlapimo tyrimą. Plačiau pasiskaityk www.sveikas.lt.
Mano dukra sirgo, tai gėrėm 10 dienų antibijotiką ir vis tiek dar po kelių savaičių buvo ligos recidyvas, ačiū Dievui išsikapstėm be komplikacijų. Svarbu kuo anksčiau pradėt vartot antibijotikus.
Sveikatėlės 4u.gif
*

ačiū už info smile.gif
Ernesta
Sveikutės,
Mano Dominykui diagnozavo skarlatiną verysad.gif nuo vakar dienos jau geriam antibiotikus. Svarbiausia, kad prasidėjo nuo vėmimo(šeštadienį) ir galvojom jog tai apsinuodijimas, bėrimas prasidėjo nuo kalkliuko(pagalvojau, kad uodas gal koks užsikrėtęs įkando, nes tai užraudo) , o sekmadienio dieną pastebėjau jog visa nugarytės oda lyg marmurinė doh.gif Pirmadienį nuvedžiau pas gydytoją, padarė tyrimus, skarlatina verysad.gif Tikėkimės, kad be komplikacijų bus g.gif
Akropolina
Mano vaikas irgi susirgo - isbertas pilvas, pirstai, raudoni delnai. Temp 38,7 C. Gydytoja sako, kad skarlatina. Bet veidas neisbertas, liezuvis irgi ne avietinis. Ar gali daugiau papasakoti, kokie buvo pozymiai? Ar buvo kvapas is burnos? Gal sakau, musu daktare maiso su kokia nors zarnyno infekcija...
dubysa
sveiki. As taip pat galiu jau prisijungti prie sios temos, nes neseniai mano dvynes persirgo sia liga. Pirmoji susirgo savaite anksciau. Kamavo auksta temperatura , o trecia diena isbere raudonais spuogeliais ir nusivale liezuvio gelsvos apnasos, tekejo seiles. Tad asirodo, mes susirgom ne tik skarlatina, bet ir plius herpiniu stomatitu. Gydemes 2 sav. ligoninej. Issivyste alergija vaistams- antibiotikams bei paracetamoliui. Tai temperatura musem ledu. Laimei, ji nukrito ir toleravo naujai paskirtus antibiotikus. Dar gerem priesalerginius vaistus. Ryt jau mus isleis namo. Kaip mes pasveikom, dar negaliu sakyti, nes nezinau ar bus kokiu komplikaciju. Antai dvynei viskas praeina lengviau, nes ji spejo pradeti gerti antibiotikus, todel taip stipriai neisisirgo. Linkiu kiekvienai mamytei kantrybes kol vaikutis pasveiks 4u.gif
naitas
Šiandien žiūrėjau filmą apie Muchtarą, šunį. Ten veiksmas vyko apie pagrobtą kūdikį... Kažkaip išėjo kalba apie tai, kad berniukai, persirgę skarlatina, gali būti nevaisingi.
Tfu tfu tfu, niekur dar netikslinau... Kiek tame tiesos? Gal žinot?
Paja
Vaje, mano mažoji susirgo skarlatina. verysad.gif Gydytoja sakė, kad ši liga vis labiau ir labiau "įsivažiuoja". Vakar maniškė buvo antra pacientė, kuriai nustatė šitą bėdą. Geria antibiotikus, gaila vargšiukės ir bijau visų tų komplikacijų, bet gydytoja sako, kad pati ligos pradžia iškart pastebėta, tad tikėkimės, kad viskas bus gerai. Ech, sėdim abi ilgam karantine...
Riti
Sveiki,
mes irgi pasigavom skarlatina,temp.,angina,viduriavimas,berimas...geriam penicilina,israse gyd.5dienom,paskui darysim kraujo tyr.,liudna ziuret,silpnas,nieko nevalgo,prastai geria,tai girdau su svirkstu,nenoriu i ligonine,o skysciu reikia...as is pradziu irgi galvojau kad alergija,bet gyd.iskart pasake,kad skarlatina,nes tam budingas berimas ir simptomai,tik pas mus nesilupa padukai ir delniukai,gal cia veliau g.gif ?
Taigi,toliau gydomes ir viduriuojam...
linoo
Mes irgi susirgom doh.gif Savaitgali temperatura pakilo, maniau eilinis persalimas.. verysad.gif Vakar pas gydytoja nutempiau saviske, tai sako, tai ka, skarlatina! o as apie tokia liga tik apgraibom girdejusi, bet kaip issigandau verysad.gif Apie komplikacijas visi cia tik kalba, nes bijau bandyt skaityt... Gal sakau dabar kazkokia epidemija darzeliuose? g.gif
*Spyglė*
Mano mažyliai šiandien taipogi įtarė SKARLATINĄ.Labai įsigandau.Mažylė visa paberta,net visas veidelis.Bet liežuvis tai mūsų ne rožinis g.gif Kas jau sirgot,pasakykit kada turėtų pradėti luptis pirštukai ir padukai?Temperatūra pakilo iki 38 laipsnių.Jai labai niežti.Aš labai norėčiau tikėti,kad čia prakaitinis bėrimas,bet kuo toliau,tuo labiau panašu,kad skarlatina g.gif Geriam antibijotikus labai stiprius,kur užtenka tik trijų dienų kurso.Tikiuosi liga nepasitvirtins.Skambinau į darželį,sakė nieks dar nesirgo g.gif
cute
QUOTE(Eglė* @ 2007 05 29, 13:23)
Mano mažyliai šiandien taipogi įtarė SKARLATINĄ.Labai įsigandau.Mažylė visa paberta,net visas veidelis.Bet liežuvis tai mūsų ne rožinis  g.gif  Kas jau sirgot,pasakykit kada turėtų pradėti luptis pirštukai ir padukai?Temperatūra pakilo iki 38 laipsnių.Jai labai niežti.Aš labai norėčiau tikėti,kad čia prakaitinis bėrimas,bet kuo toliau,tuo labiau panašu,kad skarlatina  g.gif Geriam antibijotikus labai stiprius,kur užtenka tik trijų dienų kurso.Tikiuosi liga nepasitvirtins.Skambinau į darželį,sakė nieks dar nesirgo  g.gif
*

Kas per antibijotikas, kurį užtenka tik 3 dienas gerti? blink.gif Skarlatina gydoma penicilinu ir privalomas kursas 7-10 dienų.
Su tuo lupimusi tai labai individualiai. Mums po penkių dienų nuo rankų pirštukų prasidėjo, paskui delniukai, kojų pirštukai. Apie 2 savaites. Vaizdas nekoks, nes grynai lupasi, o ne šiaip pleiskanoja.
Jeigu liežuvis neavietinis, gal jūs tiesiog lengva forma sergat.
Kraujo tyrimas ir tepinėlis iš gerklės turi parodyti infekcinį uždegimą.
*Spyglė*
QUOTE(cute @ 2007 05 29, 14:40)
Kas per antibijotikas, kurį užtenka tik 3 dienas gerti?  blink.gif Skarlatina gydoma penicilinu ir privalomas kursas 7-10 dienų.
Su tuo lupimusi tai labai individualiai. Mums po penkių dienų nuo rankų pirštukų prasidėjo, paskui delniukai, kojų pirštukai. Apie 2 savaites. Vaizdas nekoks, nes grynai lupasi, o ne šiaip pleiskanoja.
*

Antibijotikas vadinamas AZITROX,negavau kapsulėmis,o šis tai tabletėmis,tai po puse tabletės trinu.Yra ir instrukcijoje parašyta,kad su šiuo antibijotiku gydoma skarlatina.Jie yra labai stiprūs.Šiandien jau temperatūros nuo pačio ryto nebeturi tfu,tfu,tfu,o ir kūnelis nebeatrodo toks raudonas.Tik gerklytė labai raudona.Man nuo gerklės jai nieko neliepė duoti,o gal galima kokių čiulpiamų tablečių g.gif
Erija
QUOTE(cute @ 2007 05 29, 13:40)
Kas per antibijotikas, kurį užtenka tik 3 dienas gerti?  blink.gif Skarlatina gydoma penicilinu ir privalomas kursas 7-10 dienų.
*

Yra tokiu antibijotiku, kuriuos geri tik 3 dienas, bet organizme jie dar laikosi 7 dienas. Vienas is tokiu, tiksliai negaliu parasyt pavadinimo, bet kazkaip panasiai skamba: Sumamed
*Spyglė*
QUOTE(Erija @ 2007 05 30, 09:41)
Yra tokiu antibijotiku, kuriuos geri tik 3 dienas, bet organizme jie dar laikosi 7 dienas. Vienas is tokiu, tiksliai negaliu parasyt pavadinimo, bet kazkaip panasiai skamba: Sumamed
*

Tai čia tie ir sakė,jog yra iš tos Sumamedo grupės
Martule
Pazanga medicinoj smile.gif Mano sunus kai sirgo( pries 3metus) tai buvo paskirtas ilgiausias Penicilino kursas.
*Spyglė*
Jau mano pupai gerėja,vakar jau temperatūra nebepakilo.o ir spuogiukai jau ne tokie ryškūs,nebeatrodo tokia raudona.Tik gerklytė dar labai raudona
Akropolina
Sveikatos ir kantrybės. Labai greitai turėtų pasveikti, vaistukai staigiai padeda.
d-oncek
Mano abi sirgo ,bet ar skarlatina-tai klausimas.Mazaja isbere ir gerkle buvo tokio raudonumo,ypac liezuvelis,kad atrodo ten nulupta.Sitai diagnoze-skarlatina,bet niekas nesilupo g.gif Vyresnele kartu susirgo,berimo nebuvo,bet luposi padai-uzrase-angina mirksiukas.gif taip ,kad neaisku kas is tikro per liga.Bet antibiotikus saziningai 10 d gere abi ax.gif
Tukiukas
Mano mazyle (2m) irgi lytai prasirgo. Tik kazkaip keistai g.gif Liezuviukas avietinis lyg ir buvo - nelabai raudonas, bet su spuogeliais. Berimas buvo vos vos iziurimas - gydytoja sake, kad ten berimas, as nebuvau garantuota. Nei padukai, nei delniukai nesilupo. Tai ir nesu tikra, ar ten buvo skarlatina, ar ne ax.gif
Bet antibiotiku kursa sugerem saziningai.
*Spyglė*
o mūsų tai liežuviukas ne avietinis,o su baltom apnašomir raudonas tikrai nebuvo g.gif
Šiandien pas gydytoją,tai žiūrėsim ar patvirtins diagnozę
VIENIŠA
QUOTE(Eglė* @ 2007 06 01, 10:53)
o mūsų tai liežuviukas ne avietinis,o su baltom apnašomir raudonas tikrai nebuvo  g.gif
Šiandien pas gydytoją,tai žiūrėsim ar patvirtins diagnozę
*

Manoji vakar susirgo. verysad.gif
Gydytoja itare skarlatina, tai dar israse ir siuntima i ifekcine ligonine. Kadangi buvo velus vakaras, tai jokiu tyrimu nedare, bet irgi itare skarlatina. Siaip jau visi pozymiai atitinka, tik nera vadinamojo skarlatinos trikampio (oda ties nosimi ir smakru nepabalusi)... g.gif
Priskyre antibiotikus, geriam. Siandien jau temperaturos nera, lyg ir berimas apmazejes...
Ziuresim, kaip bus su liezuviu (ar pasidarys avietinis, spalva turi atsirasti 2-4 diena) ir ar veliau lupsis odele (cia kaip patvirtinimas, kad buvo skarlatina)....
Kol kas liezuviukas irgi tik su baltom apnasom ir labai raudonos, patinusios tonziles...

Tik idomu, kur uzsikrete... g.gif Skambinau i darzeli, tai sako, kad ne..., ne vienoj grupej nera skarlatinos...

*Spyglė*
QUOTE(SAULUZA @ 2007 06 01, 17:26)
Manoji vakar susirgo.  verysad.gif
Gydytoja itare skarlatina, tai dar israse ir siuntima i ifekcine ligonine. Kadangi buvo velus vakaras, tai jokiu tyrimu nedare, bet irgi itare skarlatina. Siaip jau visi pozymiai atitinka, tik nera vadinamojo skarlatinos trikampio (oda ties nosimi ir smakru nepabalusi)...  g.gif
Priskyre antibiotikus, geriam. Siandien jau temperaturos nera, lyg ir berimas apmazejes...
Ziuresim, kaip bus su liezuviu (ar pasidarys avietinis, spalva turi atsirasti 2-4 diena) ir ar veliau lupsis odele (cia kaip patvirtinimas, kad buvo skarlatina)....
Kol kas liezuviukas irgi tik su baltom apnasom ir labai raudonos, patinusios tonziles...

Tik idomu, kur uzsikrete...  g.gif Skambinau i darzeli, tai sako, kad ne..., ne vienoj grupej nera skarlatinos...
*

Man ir iki šiol nedaeina,kur galėjom pasigauti tokią ligą g.gif Nors sakė,kad tokia bacila gali apkrėsti ir žmogus sergantis angina.

O mums tai taip nieks ir nepatvirtino ir nepaneigė diagnozės.
Padarė vakar ir kraujo tyrimus,bet ir jie nieko aiškaus nepasako.
Gydytoja sakė,kad gali pradėti luptis,tik po dviejų savaičių
cute
Del tų skarlatinos požymių: mus infekcinėj ligoninėj gydęs skyriaus vedėjas sakė, kad tie požymiai labai jau skirtingi kiekvienam vaikui. Vienam gali nebūti to skalratinos trikampio (mums nebuvo), kitam bus, vienam temperatūra 38, kitam 40 (čia priklauso nuo ligos sunkumo), avietinis liežuvis ir temperatūra paprastai privalomi požymiai, plius tai gali ir vėl atsirasti prasirgus po savaitės ar poros ir nebūtinai tai reiškia atkrytį (mums irgi taip buvo), serganti gerklytė taip pat dažniausiai būna šitoje puokštėje simptomų, vienam odelė lupasi, kitam ne. Bet pagrindiniai tyrimai, parodantys kad tai skarlatina (kaip ir minėjau anksčiau) yra kraujo tyrimas, rodantis didelę leukocitozę, bei gerklės tepinėlio rezultatai (na ir dažniausiai vaikas vistik būna išbertas).

Linkiu visiems tos lengvos skarlatinos formos ir prasirgę kurį laiką būtinai darykit kraujo ir šlapimo tyrimus.
noanoa
O gal yra skiepai nuo skarlatinos?Taip baisu pasidare paskaicius.Mes rugseji i darzeli pradesim keliaut,tai turbut ir ligos ims kibti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.