Įkraunama...
Įkraunama...

Skarlatina

susirgo mano mazius skarlatina. jam skauda ryti, temperatura 38 - 39, isbertos kirksnys blink.gif papasakokit kaip sekesi sirgti, ka daret, gal kokiu patarimu turit, ir, svarbiausia, ar greit pasveikot? labai bijau ir nerimauju unsure.gif
Atsakyti
Mano mergina irgi sia vasara sirgo skarlatina. Gydytoja pradzioj mane, kad angina, bet paskui isryskejo tas tipinis "avietinis " liezuvis ir viskas aisku patapo. Na, mes tai gan lengvai prasirgom. Mazdaug 2 dienas gerklyte skaudejo ir auksta temperatura kilo, bet pradejus gert antibijotika temperatura krito. Maniskei reikejo gert 10 dienu, tai as dar nenorejau tiek ilgai duot, bet mama mano gydytoja liepe visa kursa suvartot. Berimu ant kunelio mergaitei mano nebuvo, tik padus ir delniukus isbere, o paskui ziauriai luposi odele, tai gasdino ji visa darzeli blink.gif (cia jau kai luposi neuzkreciama buvo). Taip , kad didziausia problema mums buvo tie besilupantys delnai ir padai, nes gavosi kazkoks odos uzdegimas, bet tepiau kremu su aljosiumi ir praejo. Zodziu, ner tai baisi liga, taik reikia pasisaugot komplikaciju. Apie skarlatina sakiciau www.sveikas.lt
Sveikit ir nesibaiminkit smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anka: 29 lapkričio 2004 - 22:04
na tai pasirodo serga vaikai sia liga g.gif iki siol galvojau, kad tai kazkokia pokario liga kaip maras ar trichinelioze....na mazdaug. kai gyd pasake kad skarlatina vos nenugriuvau blink.gif puoliau prie kompo susirinkau viska ka radau ir pasiurpau. na dabar jau lyg tai sveikstam, o antibiot gersim 10 dienu doh.gif
bet as vis mastau, nu kur gi galejom pasigaut, jeigu tai vaiku liga, tai nuo vaiku, o paskutines 2 sav su vaikais nebendravom, tik suauge. nu jie su vaikais ir gi nebendrauja g.gif o paskui prisiminiau, kad mano drauge vaiku namuose dirba, ir neseniai buvo pas mus, tai gal cia ji atnese g.gif biesas zino kas ten tuose vaiku namuose...... g.gif nu bent gera drauge, tai ku daba daryt? smile.gif
Atsakyti
Sirgo mano vyresnėlis prieš metus skarlatina. Irgi nežinau iš kur gavo, niekas daugiau aplink nesirgo nei draugų tarpe, nei darželyje. Sirgo lengva forma, ne visai tipine, nes nebuvo avietinio liežuvio. Bet po kokio menesio padai ir delnai taip pat nusilupo. Užtai po tos ligos dar bent tris kartus per praėjusią žiemą turėjo problemų su gerkle, biški šalčio ir gerklė raudona, temperatūra kyla. Gėrė dar kelių rūšių antibiotikus (neskaitant tų, kur skarlatinai gydyti), kad visiškai užmušti tą sukėlėją. Gydytoja sakė, kad čia po skarlatinos taip būna.
Atsakyti
tai jau irgi taip galvoju, sedesim kaip meskinai visa ziema namie ir niekur kojos nekelsim. o dar siemet toki gripa baisu pranasauja tfu tfu tfu blink.gif
Atsakyti
Ai, su tuo gripu tai kasmet taspats, visada gasdina, cia man rodos ir skiepams siokia tokia reklamele gaunasi g.gif . O po skarlatinos maniskei irgi gerklyte daznai kibo, net ir limfmazgiu uzdegimas buvo prisikabines, tai irgi teko siek tiek dar antibijotiko pavartot, bet vasara buvo, tai isvaziavom i pajuri, saltoj juroj pasimaudem, salta veja pagaudem (cia tevo iniciatyva, as pykau baisiai, bet niekas manes neklause), ir issikapstem tongue.gif . O siaip sako, kad kuo mazesnis vaikas tokiom ligom praserga, tuo lengvesne forma. Mano drauge kokiu 14 metu sirgo, tai labai sunkiai issikapste blink.gif
Atsakyti
Maniškis šią vasarą irgi sirgo skarlatina, o užsikrėtė jis nuo mano pūlingos anginos. Pasirodo, ta pati bacila. Tad nereikia ieškoti baisaus , asocialaus smile.gif , ligos nešiotojo.
Atsakyti
mano sūnus taip pat sirgo prieš metus,nusilupo oda nuo delnų ir liežuvis buvo išbertas.mano močiutė pasakojo kad senovei vaikai net mirdavo nuo tos ligos,nes užspausdavo gerklus tas ištinimas gerklėj,apkursdavonet.o vaistų nebuvo,ir dar sakė kad vaiką laikyt namie prie uždarų užuolaidų vengt šviesos. smile.gif
Atsakyti
o mano dvimečiam sūnui šiąnakt diagnozavo skarlatiną. negaliu dar tuo patikėt. visas yra išbertas raudonom dėmelėm, buvo temperatūra pakilus iki 38, o paskui, grįžus iš ligoninės, nukrito iki 36,8., be jokių vaistų. tris savaite prieš tai gydėmės slogą, buvo pradėjęs kosčioti. Vis dar turiu vilties, kad gal daktarė apsiriko ir tai ne skarlatina. verysad.gif
Atsakyti
Bet tu nejuokauk, temperatura gali ir nukristi, bet visvien reikia isgerti visa antibijotiku kursa, kad ir ilgokas jis atrodo. Liga sita bjauri, gali nedagydyta ir atsinaujinti, o dar komplikacijos visokios.
Atsakyti
Sveiki, mano dukrytė prieš metussirgo skarlatina, prasidėjo po anginos. jai išbėrė nugaryte irrietukus o aš pamaniau kad nuo prakaito. Išgijom per5 dienas, tik ši ligapaliko savo pėdsakus dar visammėnesiui. Prasidėjo puslės uždegimas, nusilupo oda nuo visu 10 pirštu galiuku, ir ilgai jai skaudėjo akytes.

Sergant skarlatina negalima vaikui ryškios šviesos, televizoriaus. Gali išberti akytes, po to jas ilgiau skauda.
Atsakyti
O kodel ryskios sviesos negalima g.gif .Mum tai gydytoja nieko neminejo. Kai sirgo buvo pavasaris, o musu butas labai sauletas, tai ir zaide visa laik saules sviesoj, na ir teleka spoksojo, nes jautesi neblogai, tai ramybes busenoj tik tokiu budu islaikydavau, bet nieko blogo del to nebuvo g.gif
Atsakyti