Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jeronimas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3
Agnele
Zinau kad nemegsta virusai jos, o tokiu oru labai mums reikia tokios geles, bet kaip atrodo nezinau. Gal kas patars, nes nezinau kaip ieskoti, parduotuvese nezino irgi biggrin.gif
Ramaškė
QUOTE(Agnele @ 2007 01 18, 13:10)
Zinau kad nemegsta virusai jos, o tokiu oru labai mums reikia tokios geles, bet kaip atrodo nezinau. Gal kas patars, nes nezinau kaip ieskoti, parduotuvese nezino irgi biggrin.gif
*

Taip vadinama kvapioji pelargonija(pelargonium graveolens).
Agnele
QUOTE(VUL @ 2007 01 18, 13:13)
*

Ir jas augina namie? Cia jas reikia nakciai vandeniu apipurksti ir pakratyti kad bacilos issigastu? tongue.gif lotuliukas.gif
@asta
g.gif šiaip tai dar nė viena nupurkšta ir papurtyta gėlė neišgąsdino nė vienos bacilos lotuliukas.gif

Jeigu nusipirktum vaistinėje šios Pelargonijos eterinį aliejų ir pagarinsi kambary,tada gal būtų efektyvesnis rezultatas mirksiukas.gif
Paskaičius daugiau literatūros tampa aišku,kad
cituoju
"Padeda įveikti nervinę įtampą ir baimę.Tonizuoja, valo odą, gydo gerklės ir burnos ertmės infekcijas, gerina kepenų veiklą, valo virškinimo sistemą ir visą kūną, šalina skysčių perteklių"

"Kvapiosios pelargonijos ( Pelargonium odoratissimum ) auginamos ne dėl žiedų, bet dėl kvepiančių lapų. Jos palyginti aukštos (daugiau kaip 1 m), lapai gražūs, įvairiai suskaidyti, kai kurių veislių lapai su baltu apvadu lapais. Kvepiančiosios pelargonijos skirtomos į grupes pagal kvapą. Jos kvepia rožėmis, citrinomis, apelsinais, obuoliais, mėtomis, muskatiniais riešutais ir pan. Deja, kai kurie žmonės alergiški pelargonijoms. Kiti gali jas auginti kaip vaistinius ar prieskoninius augalus. Kvapiųjų pelargonijų eteriniai aliejai ramina nervus, o išskirtos fitoncidinės medžiagos gelbsti nuo peršalimo ligų. Susierzinę arba peršalę pajudinkite pelargonijos kerą ir keletą kartų giliai įkvėpkite. Džiovintų lapų drobiniuose maišeliuose galima prikaišioti spintose tarp skalbinių, kad kvepėtų ir nepultų kandys. Šiltuose kraštuose kai kurių rūšių kvapiosios pelargonijos auginamos dideliuose ūkiuose, o iš jų išgauti eteriniai aliejai naudojami parfumerijoje ir maisto pramonėje."

Jos atrodo taip
Agnele
Na dekui uz atsakyma, ir nuotrauka, Na net tavo aprasyme yra parasyta, kad persalus reikia ikvepti, reiskia bacilos bijo lotuliukas.gif
O apie ta bijojima skaiciau Mazylio zurnale, taip kad neprisigalvojau schmoll.gif biggrin.gif
Pas mane ant tvoros vasara zydi svyranti pelargonija, gal ir ja papurtyti, gal tiks biggrin.gif
Angelic
Nepakenciu to augalo kvapo, man tikrai ne rožėmis, citrinomis ar apelsinais kvepia schmoll.gif Pasijutau, kaip didele bacila, kuria atbaido lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Fikuselis
Jeronimo lapeli patrinta galima ikist i ausi,kai skauda,tikrai labai padeda.Mano mama visada laiko miegamajame,atseit valo ora,kai kosti,koki dziovinta lapeli imeta i arbata.Vasara auginam lauke,uzauga dideli krumai.
Vėtružė
Gal kam ir vaistas, bet aš nuo to kvapo apsivemiu........... unsure.gif Mama mano augino, seniau......... Atsimenu nuvažiavau, sako pauostyk kaip kvepia, kokią gėlę gavau........... Ir pajudino, o man net bloga paliko, sakau aš jai smirda man, mane pykina.......... Ji aišku nepatikėjo, ir paėmus lapa patrynė tarp pirštų man po nosim pakišo laugh.gif O aš tiesiu taikymu į tuoletą ir apsivėmiau......... Tada patikėjo, kai strioko apturėjo hihihi.gif
kiri111
Pas mane vargsele visa istyso, vargsta nabagele. doh.gif Gal jai sviesos maza, gal zeme netinka? g.gif O ar ji man nepamirtu, jei dabar persodinciau? g.gif
Agnele
QUOTE(Angelic @ 2007 01 19, 02:22)
Nepakenciu to augalo kvapo, man tikrai ne rožėmis, citrinomis ar  apelsinais kvepia  schmoll.gif Pasijutau, kaip didele bacila, kuria atbaido  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Na nuvylet mane su tais aprasymais, as jau galvojau seimynai gero padarysiu, bacilas isnaikinsiu, bet jei rasot kad toks kvapas, tai da vyras pabegs... doh.gif (na pamatysiu ar bacila buvo biggrin.gif )
O jei rimtai, tai kur toki daiga gauti? juk reikia isbandyti? smile.gif
Vėtružė
Tu gal į palergonijų temą įlysk ir ten paklausinėk, gal kuri turės.........
@asta
QUOTE(Agnele @ 2007 01 19, 19:51)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Na nuvylet mane su tais aprasymais, as jau galvojau seimynai gero padarysiu, bacilas isnaikinsiu, bet jei rasot kad toks kvapas, tai da vyras pabegs... doh.gif (na pamatysiu ar bacila buvo biggrin.gif )
O jei rimtai, tai kur toki daiga gauti? juk reikia isbandyti? smile.gif
*

Nu nepaisyk taip stipriai mūsų nuomonių,gal tau ims ir patiks kvapas rolleyes.gif šiaip jis žyyyymiai stipresnis ir specifiškesnis nei paprastos pelargonijos,o jų pirkt būna gėkių parduotuvėse,ne kartą mačiau,gaila ne kaunietė esu,nulaužčiau šakutę,laiptinėj kaimynės auga cool.gif
Agnele
dekui, pabandys iu, bet kai parduotuvej paklausiau butent jeronimo, nezinojo kaip jis atrodo tongue.gif
Dabar zinosiu ko klaust, o el kvapo pamatysim mirksiukas.gif
@asta
QUOTE(Agnele @ 2007 01 20, 09:43)
dekui, pabandys iu, bet kai parduotuvej paklausiau butent jeronimo, nezinojo kaip jis atrodo tongue.gif
Dabar zinosiu ko klaust, o el kvapo pamatysim mirksiukas.gif
*

Tik nesiteirauk "Jeronomo" biggrin.gif gali likt neuprasta,čia liaudiškas pavadinomas,prašyk kvapniosios Pelargonijos,įdėmiai apžiūrėk nuotraukose,kaip jos atrodo.Jų išskirtinis bruožas-tai kvapas ir stipriai karpyti lapai 4u.gif
Agnele
QUOTE(@asta @ 2007 01 20, 13:08)
Tik nesiteirauk "Jeronomo" biggrin.gif  gali likt neuprasta,čia liaudiškas pavadinomas,prašyk kvapniosios Pelargonijos,įdėmiai apžiūrėk nuotraukose,kaip jos atrodo.Jų išskirtinis bruožas-tai kvapas ir stipriai karpyti lapai  4u.gif
*

tai jau supratau, kad niekas su jeronimu man nepagelbetu parduotuvej lotuliukas.gif
Dekui visoms uz info wub.gif
kiri111
QUOTE(Agnele @ 2007 01 22, 14:31)
tai jau supratau, kad niekas su jeronimu man nepagelbetu parduotuvej lotuliukas.gif
Dekui visoms uz info wub.gif
*

Sveika,
mano teta augina jaronima, didelis, senas jau. Tai jei nori, paklausiu gal gales atlauzti sakele. mirksiukas.gif
jufka
Mano mama ir pasisodino si augaliuka biggrin.gif Is bendradarbes atsinese biggrin.gif na kvapas tikrai yra specifinis bet jei nelieti tai jo beveik ir nesijaucia biggrin.gif
Agnele
QUOTE(kiri111 @ 2007 01 22, 14:44)
Sveika,
mano teta augina jaronima, didelis, senas jau. Tai jei nori, paklausiu  gal gales atlauzti sakele. mirksiukas.gif
*

Butu visai faina 4u.gif jei iseis, duok zinot wub.gif
kiri111
QUOTE(Agnele @ 2007 01 27, 13:31)
Butu visai faina 4u.gif  jei iseis, duok zinot wub.gif
*

Paklausiau, sake, duot tikrai duos. drinks_cheers.gif Bet dabar jinai sako, kad neprigis, reik laukt pavasario. smile.gif Ar lauksi, ar rizikuosi? g.gif
Agnele
QUOTE(kiri111 @ 2007 01 27, 13:48)
Paklausiau, sake, duot tikrai duos. drinks_cheers.gif Bet dabar jinai sako, kad neprigis, reik laukt pavasario. smile.gif Ar lauksi, ar rizikuosi? g.gif
*

Gal biski palaukti? wub.gif
kiri111
QUOTE(Agnele @ 2007 01 28, 20:30)
Gal biski palaukti? wub.gif
*

Tai tada laukiam. drinks_cheers.gif
Misis X
Aš taip pat norėčiau šios gėlytės ax.gif
Unico
O man si gele kvepia.. bet tik yra tokia problema, kiekviena pavasari as pasisodinu maza sakeke, per vasara ji graziai uzauga,apie 0,5m. na, o per ziema istysta, pasidaro ne tokia grazi, tad pavasari vel lauzau sakeles ir vel auginu naujas tik kokias 6 biggrin.gif . Bijau, kad neprigis, o paskui ir ismest gaila, ir atiduot nera kam.. Gal kas galit patart, ka man daryt, kad ji per ziema isliktu grazi?
Smurfiukas
QUOTE(VUL @ 2007 01 18, 14:13)
*

Kiek zinau kvapnioji palergonija ir jeronimas - du skirtingi augalai. Auginu jeronimus, turiu ne viena. Tikrai gydo ir ausu skausma, ir sloga, kvapas nera bjaurus. Grazi, vesli gele thumbup.gif
Laivite
Vat as ir perskaiciau visa temele ir atgaminau mociutes auginama Jeronima ir tikrai tai jokia palergonija schmoll.gif
Nes jo ir lapeliai tokie siurkstus ir niekuo jis man nepanasus i palergonijas rolleyes.gif
O gal Smurfiuk galetumet to tikrojo senojo jeronimo sakele parduoti 4u.gif
Smurfiukas
QUOTE(zina-vėžys @ 2008 09 19, 14:19)
O man si gele kvepia.. bet tik yra tokia problema, kiekviena pavasari as pasisodinu maza sakeke, per vasara ji graziai uzauga,apie 0,5m. na, o per ziema istysta, pasidaro ne tokia grazi, tad pavasari vel lauzau sakeles ir vel auginu naujas tik kokias 6 biggrin.gif . Bijau, kad neprigis, o paskui ir ismest gaila, ir atiduot nera kam.. Gal kas galit patart, ka man daryt, kad ji per ziema isliktu grazi?
*

Man visa taip pat vyksta ziemos metu. Kai istysta jeronimo virsunes, as paprasciausia jas nukerpu ir toliau man grazus krumelis lieka. Tas virsuneles ziema ismetu verysad.gif o pavasari nauja plenciuka kisu i zemes. Labai greit isleidzia sakneles.
Papildyta:
QUOTE(Laivite @ 2008 09 19, 16:42)
Vat as ir perskaiciau visa temele ir atgaminau mociutes auginama Jeronima ir tikrai tai jokia palergonija  schmoll.gif
Nes jo ir lapeliai tokie siurkstus ir niekuo jis man nepanasus i palergonijas  rolleyes.gif
O gal Smurfiuk galetumet to tikrojo senojo jeronimo sakele parduoti  4u.gif
*

Parduoti negaliu, galiu padovanoti 4u.gif O is kokio tu miesto? Galiu ir su saknelemis atiduoti ax.gif
Unico
Galiu ir as atiduot smile.gif . Pas mane jie du didziuliai. Tik idomus dalykas, ne visur jie auga.. Va draugei, gal kokius penkis atidaviau, ir didesnius, ir mazesnius, bet nunyksta ir viskas..
airise
Mano Jeronimas per žiemą irgi ištįso,tai pavasarį viršūnes nuskyniau,krūmą visą nuskabiau,palikau stagarėlius ir viską sukišau į šiltnamį.Tai dabar turiu kelis didžiulius ,gražiais dideliais lapais vešlius krūmelius.Labai jiems matyt patiko šiltnamyje,tarp pomidorų.Dabar juos persodinau,tai jie nuvyto,bet po kelių dienų atsigavo,tik jau nebe tokie gražūs.Tikiuosi,kad dar suvešės.O žydi jie tokiais smulkiais šviesiai violetiniais žiedukais.
Negaliu išmest tos gėlės,nes ji mamytės palikimas.
milereta
QUOTE(Cioca @ 2008 09 22, 14:06)
Galiu ir as atiduot smile.gif . Pas mane jie du didziuliai. Tik idomus dalykas, ne visur jie auga.. Va draugei, gal kokius penkis atidaviau, ir didesnius, ir mazesnius, bet nunyksta ir viskas..
*

Parduok, kad ir uz simboliska kaina. Sako tada geles geriau auga ir nenunyksta. Gal tavo drauge negali priimti dovanos ar jau atsiradusi baime, kad nunyks.
cola
user posted image

O kas cia tokia 4u.gif
juramaria
QUOTE(cola @ 2008 10 30, 14:33)
user posted image

O kas cia tokia  4u.gif
*

Čia alijošius arba kitaip medėjantis alavijas. Ši tema apie Jeronimus.
Aziza
gal kuri turi pora sakeliu jeronimo.. Vilniuje 4u.gif
crocus
QUOTE(Aziza @ 2009 01 16, 21:53)
gal kuri turi pora sakeliu jeronimo.. Vilniuje 4u.gif
*

Kad tu taip toli-visą jeronimą į ancitrusiukų porą pasikeisčiau tongue.gif
Aziza
QUOTE(crocus @ 2009 01 16, 22:43)
Kad tu taip toli-visą jeronimą į ancitrusiukų porą pasikeisčiau tongue.gif
*

nu va gaila.. 4u.gif
Kirameki
Sveikos,
Rašot, kad ir slogą gydo. O kaip? Ar tik uostyt reikia, ar ką nors mandresnio padaryti? Gal kas bandėt? ax.gif
Nortiu
jaronimo specifinis kvapas:)
pamenu is vaikystes ant palanges stovejo, ir labai budavo keista kaip geles vardas toks pat kaip ir kaimyno:)
redazuka
jeronimas - gera gelyte. Jei skauda ausi tai reikia nuskinti lapeli, ji suglamziti, kad sultis iskirtu ir isideti i ausi. Tikrai suveikia.
O kaip sloga gydoma ir as noreciau suzinoti .
ceylan
laba diena.
- per kiek laiko plenciukas turėtų išleist šaknis vandeny pamerktas;
- ar rudenį vazone pasodintas įsišaknijęs plenciukas prigytų;
- ir jei taip - kaip su tokia jauna gėlyte elgtis rudenį - žiemą?
*Kristinute*
labukas,

sudominot Jus mane su tuo Jeronimu doh.gif gal kas is zemaitijos turit plenciuka uz simboline kaina ax.gif
chasmina13
Jeronimas išleis šaknis ir vandenyje ir žemėje.Tai labai nereikli gėlė.Kai paauga,aš nugnybiu viršūnę,kad gražiai augtų mirksiukas.gif
Violeta*
Tikrai gera, naudinga senovinė gėlė. Pasak senų žmonių, grynina patalpos orą, jį dezinfekuoja, atbaido vabdzius: muses, kandis..Kvapas pajudinus sodrus ir ne visiems gal malonus..Bet visos tos savybės yra įrodytos mokslo.

O gėlė priklauso pelargonijų šeimai, tai viena iš daugelio kvepiančiųjų pelargonijų, ypatinga būtent ne kaip kitos kvepiančios žiedais, o tom gydomosiom savybėmis.
Sveika vaikų kambariuose turėt..Ar laiptinėj kokioj augintis..

Žiemą neištįs, augs tolygiai jei šviesu ir šilta bus pakankamai..
Jei tik šilta ir tamsu - tįs, jei šviesu ir vėsu - sustos augimas.

Aš irgi pasivogiau pora šakelių iš laiptinės būtent..Vienoj Lazdynų daugiabučio laiptinėj pamačiau ...kokių trijų metrų.. blink.gif Nusilaužiau pora šakelių ir pamerkiau..Vėlgi šviesiai ir šiltai laikyt reikia..Kitaip supus.

Genėt senus augalus galima be gailesčio..Tada šoniniu ūgliukus leis, bus gražus, tankus augaliukas. Ūglius galima šaknydintis..Kaimynams padalint, giminėms..
Šaip man žavu tokios senos močiučių augintos gėlės. Net ir labai moderniam šiuolaikiniam interjere atrodys įdomiai..
chasmina13
trijų metrų swoon.gif Įdomu būtų pamatyti!
ingauk
pasirodo namuose pati turiu nuostabia gele o net nezinojau blush2.gif tai net paprasiau to stebuklo kad parupintu teta blush2.gif na, nieko ,turesim daugiau tongue.gif
Violeta*
Savas vogtas jeronimo atžalėles išmečiau..Šaknydinau vandenyje ant radiatoriaus pastačius..Išvykus palikau, kai radau, - išdžiūvę viskas doh.gif
Gal ir gerai..
sraigiuss
Oi, norim ir mes Jeronimo 4u.gif Vilniečio biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dryžuota
gavau jeronima dovanu is mociutes. toki ugtelejusi. laaabai man jis skaniai kvepia. negaliu atsiuostyti. tik skursta pas mane vargsiukas. stovi ant lango, sviesu, tik gal salta nuo lango? ar megsta geles sitos dregme? ar reiklios silumai? nenoriu numarint. galeciau but jeronimu karaliene vien del kvapo. jis tooooks.. svaigus..
Deimike
Kaune, Panemuneje nugriebiau plenciuka laiptineje smile.gif bet niekaip nepasodinu, gal kas nori dovanu? Kol nenumire...
Pekutis*
Aš laikinai priglaudžiau jeronimą pas save, kol savinikė paatostogaus.Žiūriu, kad jau kažkoks išleipęs visas.Balkone padėjus laikiau, sakau, gal per šilta ten jam buvo?
lelija R
Na, o man tas jo specifinis kvapas nelabai... schmoll.gif Nebent kur laiptinėje auginti.
vaitkute
Idomus tas jo kvapas tikrai, bet uztad kai persisaldai kaip gerai jeronimo ir liepu arbatyte thumbup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.