Įkraunama...
Įkraunama...

Jeronimas

Zinau kad nemegsta virusai jos, o tokiu oru labai mums reikia tokios geles, bet kaip atrodo nezinau. Gal kas patars, nes nezinau kaip ieskoti, parduotuvese nezino irgi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnele @ 2007 01 18, 13:10)
Zinau kad nemegsta virusai jos, o tokiu oru labai mums reikia tokios geles, bet kaip atrodo nezinau. Gal kas patars, nes nezinau kaip ieskoti, parduotuvese nezino irgi biggrin.gif

Taip vadinama kvapioji pelargonija(pelargonium graveolens).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VUL: 18 sausio 2007 - 12:15
QUOTE(VUL @ 2007 01 18, 13:13)
Taip vadinama kvapioji pelargonija(pelargonium graveolens).

Ir jas augina namie? Cia jas reikia nakciai vandeniu apipurksti ir pakratyti kad bacilos issigastu? tongue.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
g.gif šiaip tai dar nė viena nupurkšta ir papurtyta gėlė neišgąsdino nė vienos bacilos lotuliukas.gif

Jeigu nusipirktum vaistinėje šios Pelargonijos eterinį aliejų ir pagarinsi kambary,tada gal būtų efektyvesnis rezultatas mirksiukas.gif
Paskaičius daugiau literatūros tampa aišku,kad
cituoju
"Padeda įveikti nervinę įtampą ir baimę.Tonizuoja, valo odą, gydo gerklės ir burnos ertmės infekcijas, gerina kepenų veiklą, valo virškinimo sistemą ir visą kūną, šalina skysčių perteklių"


"Kvapiosios pelargonijos ( Pelargonium odoratissimum ) auginamos ne dėl žiedų, bet dėl kvepiančių lapų. Jos palyginti aukštos (daugiau kaip 1 m), lapai gražūs, įvairiai suskaidyti, kai kurių veislių lapai su baltu apvadu lapais. Kvepiančiosios pelargonijos skirtomos į grupes pagal kvapą. Jos kvepia rožėmis, citrinomis, apelsinais, obuoliais, mėtomis, muskatiniais riešutais ir pan. Deja, kai kurie žmonės alergiški pelargonijoms. Kiti gali jas auginti kaip vaistinius ar prieskoninius augalus. Kvapiųjų pelargonijų eteriniai aliejai ramina nervus, o išskirtos fitoncidinės medžiagos gelbsti nuo peršalimo ligų. Susierzinę arba peršalę pajudinkite pelargonijos kerą ir keletą kartų giliai įkvėpkite. Džiovintų lapų drobiniuose maišeliuose galima prikaišioti spintose tarp skalbinių, kad kvepėtų ir nepultų kandys. Šiltuose kraštuose kai kurių rūšių kvapiosios pelargonijos auginamos dideliuose ūkiuose, o iš jų išgauti eteriniai aliejai naudojami parfumerijoje ir maisto pramonėje."


Jos atrodo taip
Atsakyti
Na dekui uz atsakyma, ir nuotrauka, Na net tavo aprasyme yra parasyta, kad persalus reikia ikvepti, reiskia bacilos bijo lotuliukas.gif
O apie ta bijojima skaiciau Mazylio zurnale, taip kad neprisigalvojau schmoll.gif biggrin.gif
Pas mane ant tvoros vasara zydi svyranti pelargonija, gal ir ja papurtyti, gal tiks biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnele: 18 sausio 2007 - 21:49
Nepakenciu to augalo kvapo, man tikrai ne rožėmis, citrinomis ar apelsinais kvepia schmoll.gif Pasijutau, kaip didele bacila, kuria atbaido lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Angelic: 19 sausio 2007 - 01:23
Jeronimo lapeli patrinta galima ikist i ausi,kai skauda,tikrai labai padeda.Mano mama visada laiko miegamajame,atseit valo ora,kai kosti,koki dziovinta lapeli imeta i arbata.Vasara auginam lauke,uzauga dideli krumai.
Atsakyti
Gal kam ir vaistas, bet aš nuo to kvapo apsivemiu........... unsure.gif Mama mano augino, seniau......... Atsimenu nuvažiavau, sako pauostyk kaip kvepia, kokią gėlę gavau........... Ir pajudino, o man net bloga paliko, sakau aš jai smirda man, mane pykina.......... Ji aišku nepatikėjo, ir paėmus lapa patrynė tarp pirštų man po nosim pakišo laugh.gif O aš tiesiu taikymu į tuoletą ir apsivėmiau......... Tada patikėjo, kai strioko apturėjo hihihi.gif
Atsakyti
Pas mane vargsele visa istyso, vargsta nabagele. doh.gif Gal jai sviesos maza, gal zeme netinka? g.gif O ar ji man nepamirtu, jei dabar persodinciau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Angelic @ 2007 01 19, 02:22)
Nepakenciu to augalo kvapo, man tikrai ne rožėmis, citrinomis ar  apelsinais kvepia  schmoll.gif Pasijutau, kaip didele bacila, kuria atbaido  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Na nuvylet mane su tais aprasymais, as jau galvojau seimynai gero padarysiu, bacilas isnaikinsiu, bet jei rasot kad toks kvapas, tai da vyras pabegs... doh.gif (na pamatysiu ar bacila buvo biggrin.gif )
O jei rimtai, tai kur toki daiga gauti? juk reikia isbandyti? smile.gif
Atsakyti
Tu gal į palergonijų temą įlysk ir ten paklausinėk, gal kuri turės.........
Atsakyti
QUOTE(Agnele @ 2007 01 19, 19:51)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Na nuvylet mane su tais aprasymais, as jau galvojau seimynai gero padarysiu, bacilas isnaikinsiu, bet jei rasot kad toks kvapas, tai da vyras pabegs... doh.gif (na pamatysiu ar bacila buvo biggrin.gif )
O jei rimtai, tai kur toki daiga gauti? juk reikia isbandyti? smile.gif


Nu nepaisyk taip stipriai mūsų nuomonių,gal tau ims ir patiks kvapas rolleyes.gif šiaip jis žyyyymiai stipresnis ir specifiškesnis nei paprastos pelargonijos,o jų pirkt būna gėkių parduotuvėse,ne kartą mačiau,gaila ne kaunietė esu,nulaužčiau šakutę,laiptinėj kaimynės auga cool.gif
Atsakyti