Įkraunama...
Įkraunama...

Mėsos vyniotiniai

QUOTE(Papooga @ 2007 02 01, 20:55)
Na atrodo tai  thumbup.gif

Reiks ir man iš maltos pabandyti. O tai vanduo apie pusę pakelio tik apsėmė, aš teisingai supratau????  blink.gif Ar gal pakelį paguldei?



www.receptai.lt - panarsykit ir pasmaguriaukit
Atsakyti
QUOTE(Papooga @ 2007 02 01, 12:55)
Na atrodo tai  thumbup.gif

Reiks ir man iš maltos pabandyti. O tai vanduo apie pusę pakelio tik apsėmė, aš teisingai supratau????  blink.gif Ar gal pakelį paguldei?

Na gal ir daugiau nei puse buvo, bet pilnai viso tai tikrai nebuvo apseme...guldyti neguldziau schmoll.gif schmoll.gif Manau gali ir daugiau to vandens ipilti...man uzteko tiek kiek buvo...viskas buvo ko skaniausiai isvire ir ta zele ant dugniuko susidare...dar kelis kartus dariau, tai viskas thumbup.gif gavosi...o svarbiausiai labai skanu...vis noriu pabandyti su cielais gabaliukais, tik vis prityngiu 4u.gif
Atsakyti
Na štai, pabandžiau ir aš iš faršo, gavosi thumbup.gif Nedėjau nei kiaušinių, nei džiūvėsėlių smile.gif Tiesiog faršas (kalakutienos), prieskoniai, džiovinti vaisiai. Man aišku vėl puode į aukštį netilpo ir viršus žalias buvo, tai ant galo paguldžiau, bet vistiek skaniai gavosi smile.gif Teks aukštą puodą įsigyti, nes aš nežadu pasiduoti biggrin.gif Kitą kartą bandysiu maišyti faršą su mėsos gabalais smile.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Atsakyti
Buvau labai susidomejusi siuo receptu ir siandien pasidariau.Sudejau vistienos gabaliukus ismarinuotus su daaaug cesnaku ir pridejau grybu.Nu gavosi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Didelis aciu uz si receptuka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2007 02 01, 12:11)
Man tai nieko nesigavo, nes  issileido tas pokelis per siule...Matomai, ne ta kokybe.


Nežinau kaip pas jus, bet pas mus Olandijoj tai buna tokių dvilitrinių sriubos skarbonkių parduotuvėj, tai vyniotiniam aš jas gana sėkmingai panaudoju, tik reikia atidarius neishmest dangtelio - sudedi mėsą, tada dangteliu gerai prispaudi (jis gi įkrenta kai atidarai skardinę, tai nei mažint nereikia, tik reikia gerai paslėgt kad tarpų neliktų), tik reikia žiūrėt kad vandens per daug nebūtų ir nepribėgtų į vidų.
Atsakyti
Nu tikrai nuostabiai atrodo,būtinai reiks pasidaryt,juk labai paprasta,o svarbiausia greita thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agniska: 12 rugsėjo 2007 - 12:41
QUOTE(Mintibutė @ 2007 03 18, 03:59)
Buvau labai susidomejusi siuo receptu ir siandien pasidariau.Sudejau vistienos gabaliukus ismarinuotus su daaaug cesnaku ir pridejau grybu.Nu gavosi thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif Didelis aciu uz si receptuka 4u.gif

O kokių grybų dėjot?Ta prasme,džiovintų?Dėkoju už ats 4u.gif Aš ir šiandien darysiu ir įkelsiu foto,kaip man gavosi ax.gif
Atsakyti
Tema aprimusi grokai- net prieš velykas aprimusi buvo... Argi niekas nedaro mėsos vyniotinių g.gif ....
Aš per Velykas išbandžiau- galvojau, kad nesigaus, nes nupirko šeima mėsos gabalą tokį prastą- sudriskusį visą, su riebalynais visokiais padriskusiais, tai susinervijau, ir galvojau net nebandyti daryti- nes vyniotiniui gi naudoja gerą mėsą, lygią, dar gi kai kas vientisą tiktai- nesuardytą, o tokią iš kurios galima išpjauti gražią išklotinę, atversti kaip knygą, ir vynioti visokius įdarus... Bet kažkaip pagalvojau, kad darbo nedaug prie vyniotinių, o mėsą per niek nuleisti irgi kažkaip nesinorėjo, be to išbandyti buvo labai smalsu, nes niekad nedariusi- tai pamaniau, jog nesigaus- tai tiek to, bet būsiu pasitreniravusi kitoms šventėms- reikia gi kažkada išbandyti, o pirmas blynas visada būna prisvilęs...

Nu ir sumečiau aš tą subrizgusią mėsą, prieskoniais pabarsčiusi ir džiovintų abrikosų įdėjusi per vidurį, į skarbonkę, paslėgiau jūros akmenimis, tokiais plokščiais, pririnktais kažkada Nidoje, ir viriau apie porą valandų. Ir gavosi thumbup.gif Ir tie visi riebalai bei kremzlės kažkaip ištirpo ir visiškai dingo be pėdsakų kažkur bigsmile.gif Palaikiau parą balkone, rytą išėmiau.. Pati forma gerai gavosi, nesutrupėjo, neblogai laikė formą- tik paties skonio gero aš dar nemoku išgauti.. Man kažkaip gaunasi arba prieskonių nenutaikyta (kmynų gal būsiu per daug įbėrusi- juos labai mėgstu visur, bet verdant skarbonkėje, kai išsilaiko visi skoniai, nes nenuverda į kokį nors vandenį, o lieka mėsoje- gavosi kažkoks specifinis truputį skonis- bet iš esmės visai valgoma), arba sausoka, sprangoka (nors viriau iš kiaulienos, ir neliesos)... Gavosi jis toks aplipęs jau čia minėtais skaniais drebučiais smile.gif

Kitą kartą bandžiau iš vištienos, kurią pamarinavau su garstyčiomis, bet ir vėl matyt, kmynų padauginusi būsiu, be to sausas gavosi, ir sprangus toks... Gal aš per ilgai verdu g.gif Bet kažkaip žalios ar apyžalės mėsos nemėgstu, tai bijau nedavirti, juk išėmus, gali paskui neišeiti vėl sudgrūsti, ir toliau virti, tai gal dėl to sausi man jie tokie gaunasi... Bet vis tiek smagu- nes darbo, palyginti nedaug...

Naudoju aš sriubos skardinę- tokią aukštą ir nelabai plačią- na, aišku daug platesnė ji nei sulčių pakelis, ir apvali, kaip dauguma skardinių, bet man kažkaip patikimiau, biskį pabijojau aš, kad kokios chemijos nepatektų į vidų, be to nereikia kaskart galvoti kur pilti sultis smile.gif - yra daiktas, išplauni, ir vėl naudoji- tai gana patogu, nors ir didokas produktas gaunasi. Aš tą skardinę su meksikietiška sriuba, berods, pirkau Thomas Phillips parduotuvėje, nes kitur neužmačiau dar tokių skardinių, kurios būtų tokios aukštos, ir tuo pačiu nestoros... Taigi, kadangi skardinė apvali, tai rezultatas gaunasi maždaug toks, kaip pati storiausia šlapia dešra (na turiu minty ne skonį, o formą) arba kaip tie kapoti dešros formos kumpiai, panašūs į virtas dešras- toks storokas, ir apvalus būna tas vyniotinis, bet formą laiko neblogai, ir pjaunasi visai normaliai, netrupa perdaug, tai aš visai patenkinta... Kažkada esu mačiusi kažkur keturkampų skardinių - tokių gana aukštų ir nestorų- tik nepamenu kur ir nuo ko jos, bet vis dairausi, nes kažkaip gal fainiau kvadratinė forma smile.gif

Apskritai tai tos skardinės visos irgi nėra pats patikimiausias variantas- juk aš tiksliai nežinau, ar būtent ta skardinė tinka verdančio vandens temperatūrai, ar nesiskiria kokios nuodingos medžiagos, ar joje pirktas produktas buvo termiškai apdorotas jau su skardine, ar toks metalas tinkamas ir t.t. Skardinės dangtelio aš neišmetu, o įstumiu į vidų ant mėsos, ir ant viršaus dedu akmenis paslėgti- bet kartą pabandžiau dar ir folija viršų uždengti (tam nėra reikalo, bet planavau kažkada pabandyti taip virti vyniotinį kepimo skardelėje siauroje, įdėjus ją į kokį kepimo maišą ir užrišus, kad nepritikštų per viršų vandens, arba folija viršų apdėjus , tai išmėgint norėjau). Taigi, folijos kraštai siekė vandenį, na taip nuleisti į jį buvo, ir nuėmus foliją, ta dalis, kuri buvo vandeny tapo grynų gryniausios juodos spalvos, o vanduo įgavo tokį drumstą metalo atspalvį- nu ne sidabrinį, bet drumstą tokį blink.gif blink.gif blink.gif Tai pamąsčiau, jei kepimo folija, kuri skirta maisto gamybai ir aukštai temperatūrai, vis tik panašu, kad netinka virimui (o ir kepant, juk, kai skiriasi daug sulčių, galimas daiktas, kad patenka iš jos cheminių medžiagų blink.gif )- tai pamaniau, kad gali būti, kad ir skardinės nėra labai gerai, todėl dairausi dabar kokio užtikrinto aukšto ir siauro indo...

Būna tokių emaliuotų maistui skirtų aukštų puodukų, panašaus platumo ir aukščio kaip ta skardinė (senukuose mačiau, ir kitose indų pard.), tik vos vos platesnių- tai jei nieko gersnio nerasiu, manau nusipirksiu tokį, tai bus ramu ir patogu... Jis, toks, su rankena, bet rankena nemaišys, manau į puodą sutalpinti- paprastas, toks kaip lietuviškas, kaip bielarusiškas- geltonos emalės, kaip tarybų laikais būdavo metaliniai indai.... Taigi, bandysiu jame daryti, bet bus dar vos vos storesnis vyniotinis blink.gif biggrin.gif - bet nedaug storesnis nei toje skardinėje, o joje virtas visai normaliai atrodė, ir papjaustytas visai dailiai...

Dar buvo minčių nusipirkti tokių skardinių dėžučių keturkampų, kur būna skirtos arbatai, kavai, ar biriems produktams- ir virti vyniotinius jose- nes ir neplačios, ir aukštos, ir forma daili, bet pabūgau, kad nepritaikyti aukštai temperatūrai bus, tai lieka arba virti storus nusipirkus tą metalinį puoduką, arba pagal užsakymą kokį maistui tinkamą pasidaryti, arba dairytis toliau, nes mintys vynioti į celofanus tinklelius, drobes man nepatinka, daug terlionės paskui plauti visa tai, o be to visokie celofanai ir panašūs dalykai, kai juos reikia ilgai virti su maistu nekelia man pasitikėjimo, nors tu ką- nekyla ranka taip daryti, ir viskas- nors niekada nebuvau kraštutinė ekologė ir sveiko maisto propaguotoja, ir nesu, bet TAI man visai nepatinka schmoll.gif
Atsakyti
Mes darom tokius suktinukus:
Mėsos vyniotinis: mėsos gabaliukus padaužyt muštuku, pabarstyt prieskoniais, tada ant jų išdėliot kepintus pievagrybius (galima juos pakeist kuo pagal skonį), tada dėti faršą, sumaišytą su prieskoniais. Visa tai susukti, aprišti ir virti ar kepti. Pagal norus, galima patroškinti su grietinėle, apibarstyt tarkuotu sūriu ir pan. gan nesudėtinga ir skanu smile.gif
O čia žuvies vyniotinis. dar nemėgintas, bet žinaus tokį: Žuvį sumalti, įberti prieskonių. Ant lašišos filė uždėti ploną sluoksnį virtų ryžių, maišytų su majonezu. Tada dėti žuvies masę ir tada susukus kepti orkaitėje, galima troškinti apipylus grietinėle. Iškepus apibarstyti tarkuotu sūriu.
Atsakyti
Mmmm.... noriu valgyti essen.gif Skamba skaniai..dabar tik perskaičiau- kai ant mano viryklės jau apie valandą troškinasi kiaulienos paprastas vyniotinis... Pirmus kartus dariau tik su džiovintais vaisiais ir prieskoniais, šįkart morkų kubeliais supjaustytų pridėjau... Tik čia merginos rašė kad morkas virtas reikia dėti, bet aš kažkaip pamaniau, kad jei dėsi virtas, ir dar virsi porą valandų su visu vyniotiniu, tai jos paskui gali likti ištižę ir be skonio- tai dėjau žalias- nežinau, kas gausis ax.gif

Jurvite, o tas žuvies vyniotinis tinka valgyti šaltas, kaip užkandis? Ar čia toks daugiau toks pietų patiekalas?
Atsakyti
Dėl to žuvies vyniotinio, tai nežinau, tiesiog yra tarp turimų receptų užrašytas, nemėgintas. Kažkaip lašišos nenusiperkam šviežios (vis dėl jos brangumo). Manau, kad jei nesuvalgysi šilto pietums , bus neblogas ir kaip šaltas patiekalas mirksiukas.gif

Beje, Švytėjime ežero dugne, aš irgi pritariu ir nemanau, kad dera naudoti pakuotes nuo sulčių, jas virti kartu su maistu schmoll.gif Juk galima nusipirkti tų kepimo rankovių, kur būna prie kepimo popierių, filijų. Arba paprasčiausiai, kaip mes darom, įsukti į marlę ir apvynioti siūlu. Man ir visai gražu, kai nuo siūlo lieka tokie įbrėžti ruoželiai rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurvite: 22 balandžio 2008 - 16:19
Uoj kokia temele uzmaciau! Liux 4u.gif

Bandysiu ir as is vistienos pagamint viniotini!

Atsakyti