Įkraunama...
Įkraunama...

Odos vėžys - melanoma

Sveikos, prieš savaitę pašalino apgamą, turėjau jį nuo vaikystės, tiesiog po gimdymo pavasarį nuėjau pas dermatologę, nes turiu daug apgamų ir jų vis naujų atsiranda, bet tikino kad nėštumo metu ir po jo jų atsiranda ir pan. apžiūrėjusi šį pasakė, kad dabar su juo nieko nėra, bet pataria išpjauti, kadangi jis kažkoks "mėlynasis" o jie linkę supiktybėti. Jį išsiuntė diagnostikai, ir šiandien skambina iš klinikos, kad reikia kažkokio papildomo tyrimo - "dažymo" nes įtaria kažkokių negerumų. Ar yra kam pasitaikę, ar turėčiau labai sunerimti? (nors aš jau laabai sunerimusi), bet dar savaitę laukti..jau "įlindau" į forumus ir prisiskaičiau visokių baisybių..
Atsakyti
Sveiki..
per mano gimtadieni pries pora savaiciu operavo teti kaip su melanoma.. siandien atejo tyrimai melanoma patvirtino..sake 1 stadijos.. tiesiog iteike lapa ir pasake tau vezys 1 stadijos.. ir eik zmogau su tokia zinia sau.. liepe eiti uzsirasyti chemijai kuria neaisku ar atliks..
pasidomejau juk Lietuvoje specifinio gydymo melanomai nera.. ka daryti ? Ko laukti dabar? ... jam is apgamo dar keli aplink taskeliai juodi buvo atsirade.. isvados apie tyrima parasytos lietuviskai bet atrodo skaitai kaip japoniskai.. bandai ieskoti info.. bet visur mirga "mirtis" sunku susikaupti..
nors gydytoja pasake pirma stadija bet lape parasyta pagal Clark 2 invazijso ligis 0.5 mm.. cia kaip suprantu paplitimas I gilesnius audinius? Gal but kas nors turi patirties (nors visiems linkiu jos netureti) ir kokia prognoze bei gydymas su 1 stadija melanomos?
Tetis apgamu turi mazai..o va vienas didesnis nuo vaikystes nugaroje buves eme ir sublogejo.. o as ju tiek daug turiu.. ir ju visada sparciai daugeja.. aisku dbr ir paciai panika.. begsiu tikrintis.. nors pries metus buvau sake viskas ok..
labai atsiprasau uz klaidas ir neryslia kalba.. labai sunku susikaupti.. negaliu patiket..
Atsakyti
Gal but kazkas pades issifruoti ka reiskia ,galutine potologijos prognoze : letingo malinga melanoma pt1a ; 2 invazijos lygos pagal Clark naviko stadija . 0.5mm. Misrus displazinis nevusas..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opdum: 01 birželio 2015 - 18:15
Labas, Opdum, labai gerai, kad tik I stadija ir neišsiplėtusi (ą), nėra ko nerimauti, 99% tuo ir pasibaigia. Chemijos niekas neduos, nes nėra ką gydyti( nėra metastazių). Mažiau pergyvenkit, venkit saulės, stiprinkit imuninę sistemą, tikrinkitės pas gydytoją ir viskas bus gerai.
Atsakyti
Artimam žmogui šeimos gydytojas aptiko įtartiną apgamą. Nusiuntė į onkologinį, padarė biopsiją. Sakė atsakymas bus po savaitės, kai atėjo, sako, rezultatų dar nėra, ateikit po mėnesio,tada pasakysim blink.gif . Noriu paklausti jūsų su patirtimi, ar tai normalu, ar jau reikia kelti kokį skandalą. Juk per mėnesį liga gali progresuoti, o ir šiaip, gyventi taip, laukiant rezultatų juk stresas begalinis. Žmogus senyvo amžiaus, gal tokius jau "nurašytais" laiko unsure.gif Ačiū tiems, kas atsakys....
Atsakyti
Na, jei jau onkologiniam pasirodė įtartinas, tai turėjo šalinti ir ištirti, o biopsija, nežinau...ką tai duos. Atsakymas būna po poros savaičių paprastai, jei iš kitų miestų, gal dar siuntimas užtrunka. Nebent dabar atostogų metas...
Atsakyti
QUOTE(FUJI @ 2015 07 12, 17:20)
Na, jei jau onkologiniam pasirodė įtartinas, tai turėjo šalinti ir ištirti, o biopsija, nežinau...ką tai duos. Atsakymas būna po poros savaičių paprastai, jei iš kitų miestų, gal dar siuntimas užtrunka. Nebent dabar atostogų metas...


Ačiū už atsakymą... Hmmm, pjovė tik dalį odos dėl biopsijos, išpjovė ir pasakė, ateikit po savaitės, pasidarykit kraujo tyrimus, plaučius persišvieskit, reikės operaciją daryt... Žmogus ruošėsi operacijai, nerimavo, o kai atėjo - sako nėra dar rezultatų jūsų biopsijos, po mėnesio ateikit unsure.gif . Veksmas vyksta Klaipėdoj, manau, kad vietoj ją tuos tyrimus daro, kažin ar į Vilnių siunčia. Tam žmogui jau 80 metų, gal dėl to jie taip daro, gal jauniems skuba pjaut, o seniems ne taip jau ir prioritetiška? Ar gali taip būt?...Na reikės vėją kelt, manau, jei žmogus senas, tai galima ir elgtis su juo kaip nori, išeitų unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilonux: 12 liepos 2015 - 17:52
QUOTE(myliu @ 2011 10 23, 10:54)
Yra yra mirksiukas.gif Išoperavo prieš 3m. ant kojos esantčią melanomą. Buvo 0-1 stadija. Dar tik pati pati pradžia buvo, laiku suskubau :super Jokio gydymo neskyrė, tiesiog atidžiai save stebėti ir kas pusmetį tikrintis pas daktarą.



Kaip dabar pačiai sekasi?
Perskaičiau temą, matau, kad nustatyta buvo 2008 rudenį o kaip dabar 2016 artėjant rudeniui?
Ar pilnai viskas pasišalino ir po 5 metų niekur neatsinaujino?

Man nustatė pT1bR0 pagal Breslow 0,5mm, pagal Clark II, rezekcinių kraštų darinys nesiekia Ro
Kitą savaitę einu antrą kartą peroperuoti, išimti 1 cm, kad įsitikinti ar nepaėjo toliau.
Buvo apgamas, kuris pradėjo keiti formą ir spalvą, tai dermatologė pasiūlė pašalinti.Nusiuntus mėginį buvau rami, bet kai gavau atsakymą, kad piktas sunerimau.
Perskaičiau šią temą ir mane įkvėpė pačios pasisakymai.Domina kaip vėliau būna, ar nesimeta kažkur kitur, nes melanoma tikrai klastinga.
Noriu susipažinti su savo priešu, kad jį nugalėti.
Atsakyti
QUOTE(amir @ 2016 08 25, 13:04)
Kaip dabar pačiai sekasi?
Perskaičiau temą, matau, kad nustatyta buvo 2008 rudenį o kaip dabar 2016 artėjant rudeniui?
Ar pilnai viskas pasišalino ir po 5 metų niekur neatsinaujino?

Man nustatė pT1bR0 pagal Breslow 0,5mm, pagal Clark II, rezekcinių kraštų darinys nesiekia Ro
Kitą savaitę einu antrą kartą peroperuoti, išimti 1 cm, kad įsitikinti ar nepaėjo toliau.
Buvo apgamas, kuris pradėjo keiti formą ir spalvą, tai dermatologė pasiūlė pašalinti.Nusiuntus mėginį buvau rami, bet kai gavau atsakymą, kad piktas sunerimau.
Perskaičiau šią temą ir mane įkvėpė pačios pasisakymai.Domina kaip vėliau būna, ar nesimeta kažkur kitur, nes melanoma tikrai klastinga.
Noriu susipažinti su savo priešu, kad jį nugalėti.

Labas ar yra toj temoj dar aktyviu?
Aš soke grįžau su diagnoze mazgine melonoma😢
Nezinau net kaip reaguot. Visiskam pasimetime. Per asaras kelio nematau. I vaikus ziuriu verkiu. Vaikai persigande. Tokia netiketa apgamo baigtis 😐
Atsakyti
Bertute, kaip laikais? Labai uzjauciu..ka gydytojai sako?

QUOTE(Bertute @ 2016 10 11, 19:05)
Labas ar yra toj temoj dar aktyviu?
Aš soke grįžau su diagnoze mazgine melonoma😢
Nezinau net kaip reaguot. Visiskam pasimetime. Per asaras kelio nematau. I vaikus ziuriu verkiu. Vaikai persigande. Tokia netiketa apgamo baigtis 😐

Papildyta:
dar savo ruoztu norejau paklaust jusu.. ar buvo kam nors apgamas, turintis visus melanomos pozymius, taciau gerybinis?
Gavau skubu siuntima pas onkodermatologa vezio institute, dermatologe atrode labai susirupinusi, bet diagnozes nesake, siuntime nurode "odos darinys"..
tas skubus siuntimas - po savaites mane apziures chirurgas, nes onkodermatologo reiktu laukt iki gruodzio:( dabar tas laukimas zudo..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aftereight: 09 lapkričio 2016 - 14:25
QUOTE(Aftereight @ 2016 11 09, 14:32)
Bertute, kaip laikais? Labai uzjauciu..ka gydytojai sako?



Šiandien jau namuose po pakartotinės operacijos, pašalino pažastyje sargini limfmazgi ir dar karta pagilino ir išpjovė melanomos vieta unsure.gif Dabar laukiu histologinio limfmazgiu tyrimo, ar ras ten jau isplitusiu veziniu ląsteliu, ar ne...

Aš taip pat ilgai laukiau , rugsejo 14 d. isoperavo apgama, spalio 4 gavau atsakyma, kad melanoma, ir tik dabar pašalino limfmazgius ir pagilino apgamo vietos pjuvio rezekcinius kraštus.
Mano apgamas nebuvo isoriskai panašus i tipinius melanomai apgamus, buvo sviesus, lygiais krastais, salinau todėl kad trukdė laikrodi nesioti, nes butent toje vietoji jis buvo. Atrode toks nekaltas, nedidelis, tik kad iskiles, o kai pasalino paaiškejo, kad mazgine melanoma.

Taigi maniskis atvirksciai neturejo jokiu melanomai budingu išorinių pozymių , taip kad susidurusi su sia liga galiu pasakyti, kad net baisiausiai išoriškai atrodantis, gali buti gerybinis, o nekaltas apgamelis gali buti piktas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Bertute @ 2016 11 11, 15:23)
Šiandien jau namuose po pakartotinės operacijos, pašalino pažastyje sargini limfmazgi ir dar karta pagilino ir išpjovė  melanomos vieta  unsure.gif Dabar laukiu histologinio limfmazgiu tyrimo, ar ras ten jau isplitusiu veziniu ląsteliu, ar ne...



Butinai parasyk kai gausi atsakyma. Tikekimes geriausio!

Na, o maniskis apgamas melanominis kaip is vadovelio.. atsirado po nudegimo saulej, juodas juodas net blizga, pries metus is jo isplauke tarsi rausvas sleifas. Tai nelygus krastai, nevienoda spalva, siek tiek iskiles.. bet o gal visa tai tik sutapimai. Prasinesiu ir as, kai gausiu kazkokiu ziniu.
Atsakyti