Įkraunama...
Įkraunama...

...Druska ir karčiais pipirais „pagardinta“ pasaka

================================================================================
Mūsų kelionių fotoreportažai:

1. Kelionė į pasaką arba automobiliu po Europą 2010

2010 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Vokietija - Šveicarija - Lichtenšteinas - Prancūzija - Monakas - Italija - Vatikanas - San Marinas - Italija - Austrija (tik pravažiavom blush2.gif) - Vokietija - Čekija (galiu sakyt irgi beveik tik pravažiavom blush2.gif) - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 25 dienos, nuvažiuota - 8400 km.

2009 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Vokietija - Danija - Švedija - Danija - Vokietija - Olandija - Belgija - Prancūzija - Liuksemburgas - Vokietija - Lenkija - Lietuva. Kelionės trukmė - 18 dienų, nuvažiuota - 7300 km.

2. Sugrįžimas į pasaką arba automobiliu po Europą 2011

2011 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Čekija - Austrija - Slovėnija - Kroatija - Bosnija ir Hercegovina - Juodkalnija - Albanija - Graikija - Makedonija - Serbija - Vengrija - Slovakija - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 25 dienos, nuvažiuota - 8200 km.

3. Trumputės pasakos arba idėjos šventinių savaitgalių kelionėms

2011 m., 2012 m.: Šventinių savaitgalių kelionės: Praha, Roma... ateity manau bus ir daugiau.... ne tik švenčių, bet ir kelionių lotuliukas.gif

4. Pavasario žieduos paskendęs pasakiškasis Krymas

2012 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija -Ukraina (Krymas) - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 10 dienos, nuvažiuota - 4950 km.
================================================================================



...Jaučiu stebitės, kodėl taip pavadinau savo pasaką g.gif Nesistebėkit ir neabejokit – pavadinimas tikrai labai taiklus drinks_cheers.gif Kelionių angelas mums šiemet karts nuo karto krėtė nemalonius pokštus ir neleido ramiai keliauti - taigi, tikrąją ta žodžio prasme atseikėjo nemažai druskos ir karčiųjų pipirų verysad.gif Bet, kaip sakoma, nėra padėties be išeities – visos mus persekiojusios problemos jau seniai išspręstos ir užmirštos thumbup.gif Liko tik gražūs kelionės, kurios kitaip nei PASAKA wub.gif wub.gif wub.gif tikrai negalėčiau pavadint, prisiminimai ir begalinis noras kada nors, nors kartelį, ten sugrįžti bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 23 rugsėjo 2012 - 10:53
...Vos ne metus kūrėm planus šiemet aplankyti visai kitą savo svajonių trikampio kampelį, bet pavasarį aplankytas Krymas sukėlė tokią euforiją, kad supratom... visiškai netraukia „iščiustytas“ vakarų pasaulis...sukim savo svajonių paukštę kiton pusėn wub.gif Vėl norėtųs į Balkanus...juk į Rumuniją su Bulgarija dar kojos niekada nesam įkėlę, o ir mano išsvajotoji Turkija nuo jų tiesiog ranka pasiekiama (vis dar nesu praradus vilties, kad ir šiemet nusišypsos laimė turėt ilgas atostogas) bigsmile.gif ...Žodžiu, fantazija tiesiog liejas per kraštus... bet kelionės planavimui laiko beveik neturiu... Ką daryti g.gif Ogi, kaip mano vaikas sako, mažiau pergyvent lotuliukas.gif Turkija tikrai ne ta šalis, kuriai iššniukštinėti gali poros savaičių užtekti drinks_cheers.gif Nusprendžiam - pirmai pažinčiai tikrai pakaks ir turistų lankomiausių vietų... jeigu patiks – galėsim kada nors ten sugrįžti drinks_cheers.gif Lygiai tą patį galėčiau pasakyt ir apie Rumuniją ar Bulgariją – kadangi taip jau susiklostė, kad pagrindinis tikslas vis tik Turkija, tai jos irgi patampa kažkiek tranzitinėm šalim - labai nesiblaškydami ir jose lankysim tik tai kas pakeliui smile.gif

...Na, kaip supratot, nuo išsamaus kelionės planavimo šįkart labai gražiai nusiploviau blush2.gif Lieka tik rūpestis dėl nakvynių... O, ir mano vyrukai turi pageidavimą - norėtų (jei kempingas bus ne prie vandens telkinio), kad jame būtų baseinas... Iš tikro, kad Rumunijoj su Bulgarija rast sau patinkantį kempingą nebus jokių problemų, net neabejojau, bet kaži kaip seksis Turkijoj... Kaži ar išvis ten jų yra - bent jau man tikrai neteko nė karto girdėt, kad kažkas nakvojo būtent kempinge g.gif Pasirodo, keletas yra... ir visai neblogai atrodo thumbup.gif Dabar kartais iš savęs pasijuokiu, jei per kitas keliones didžiausią dėmesį skyriau lankytinų vietų paieškai, tai šįkart nakvynių lotuliukas.gif Na, bet mano pastangos buvo įvertintos – nei vienas mano parinktas ar netyčia pakeliui aptiktas kempingas nenuvylė thumbup.gif

...Kelionė artėja... Išvakarėse kraunuos savo informacinę - turistinę kuprinę, o nerimas širdy nenusakomas ax.gif Na, nė karto dar nekeliavom su tokiu menku pasiruošimu... Kuprinėj – tik Turkijos kelionių vadovas, šalių, kurias pravažiuosim ar lankysim, žemėlapiai (tame tarpe ir Turkijos – be galo dėkinga savo kolegėms, kad man net du parvežė iš pačios Turkijos aciuks.gif) ir papkutė su keliais lapais, kuriuose tik šiek tiek informacijos apie mano pasirinktus kempingus... Daugiau jokios rašytinės informacijos, jokių pastebėjimų apie planuojamas ar norimas aplankyt vietas... Na, aišku, mano galvelėj informacijos nemažai, bet kaži, kai prireiks, ar ji stebuklingai neišgaruos... Juk ne kartą, pasitikėdama savo galva, esu išmetus ne vieną tikrai dėmesio vertą lankytiną vietą blush2.gif ...Jei tądien, dėl nelabai paruoštų namų darbų , kankino nerimas, tai dabar galiu tik tuo pasidžiaugti smile.gif Tai buvo pirma kelionė, kurioj ir aš tikrąja ta žodžio prasme keliavau - nė karto, aplankius kokią nuostabią vietelę, neatėjo suvokimas, kad aš čia jau buvau ir viską iki smulkmenų žinau thumbup.gif

...Na, įžangą jau lyg ir baigiu - pabaigai dedu mūsų maršrutą (šalis, kuriose kažką lankėm paryškinu) smile.gif :
Lietuva – Lenkija – Slovakija – Vengrija – Rumunija – Bulgarija – Turkija – Graikija – Bulgarija – Serbija – Vengrija – Slovakija – Lenkija – Lietuva.

Pst. ...Tiesa, prieš pakviesdama visus savo skaitytojus keliaut drauge, iš karto noriu atsiprašyti, kad reportažas labai ilgai užsitęs ax.gif Keliavom beveik mėnesį - įspūdžiais jaučiu dalinsiuos kelis... Nepykit labai, kad tiek ilgai teks su manim "draugauti" - stengsiuos nenusibosti ir tuo pačiu bandysiu labai neįkyrėti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 23 rugsėjo 2012 - 12:18
QUOTE(Aidluka @ 2012 09 23, 11:53)
Pst. ...Tiesa, prieš pakviesdama visus savo skaitytojus keliaut drauge, iš karto noriu atsiprašyti, kad reportažas labai ilgai užsitęs  ax.gif Keliavom beveik mėnesį - įspūdžiais jaučiu dalinsiuos kelis... Nepykit labai, kad tiek ilgai teks su manim "draugauti" - stengsiuos nenusibosti ir tuo pačiu bandysiu labai neįkyrėti 4u.gif


Nu pagaliau sulaukėm thumbup.gif

Manau pritars absoliučiai visi skaitantys, kad tikrai nenusibosit ir neįkyrėsit mirksiukas.gif
Atsakyti
ech, pagaliau thumbup.gif
Atsakyti
1-2 dienos.

...Pagaliau išaušta ilgai lauktas birželio paskutiniojo penktadienio rytas thumbup.gif Aš pristatoma į darbą, o mano vyrukai tuo metu intensyviai ruošias kelionei – kraunas daiktus, kepa sumuštinius ir laukia manęs smile.gif ...Diena prabėga kaip akimirka... atsisveikinu su kolegom smile.gif Kai kam, išgirdus kur išvažiuoju, nevalingai kyla klausimas....išskrendi g.gif Na, neskrendu – mano „laineris“ su pilotu kieme jau stovi lotuliukas.gif Su tokia juoko gaidele ir sėdu į mašiną... pralinksminu ir savo „pilotą“ lotuliukas.gif Uch, išsvajotosios atostogos pagaliau prasideda thumbup.gif Užsukam namo pasiimti trečiojo savo komandos nario ir į kelią... Kaip tyčia užgroja Stakėno „Kelelis tolimas, kelelis artimas..." Susimąstau koks gi bus tas kelelis iš tikro g.gif Ai, ne laikas dabar apmąstymams - nuotaika puiki, saulė šviečia, turim šįvakar iki sutemų pasiekti Bialystoką smile.gif Turim pasiekt - prieš vidurnaktį jį ir pasiekiam. Tradiciškai miegam degalinėj, o ryte vėl į kelią... Liublinas, Rzeszow, net nepajuntam kaip baigiam pravažiuot visą Lenkiją – jau ir pasienio miestelis Dukla smile.gif

user posted image

Ir Slovakija jau pasiekta smile.gif Prieš akis išnyra pirmieji kalniukai wub.gif Stojam degalinėj... reikia nusipirkti kelių lipduką... pirksiu mėnesinį (taip tikiuosi sutaupyti – mėnesinis kainuoja 14 EUR, savaitinis – 10 EUR), juk ir grįžtant teks pro Slovakiją važiuoti smile.gif Degalinės darbuotojas pareiškia, kad lipdukas reikalingas tik greitkeliais važiuojant thumbup.gif Apsidžiaugiam – tai nėr ko išvis jo pirkti... Niekur neskubam - galim ir paprastais keliukais pavažiuot - kiek tos Slovakijos tereikia įveikti drinks_cheers.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
...Važiuojam pro Slovakijos kaimus... visur tokia tuštuma... toks jausmas lyg po negyvenamus važiuotume g.gif Aišku, jie gyvenami, bet lauke tuo metu buvo žiauriai karšta ir tvanku - matyt žmonės tuo metu siestą pasidarė ir į savo trobikes sulindo lotuliukas.gif
...Kaimus keičia laukai – aišku jie netušti smile.gif Sukam į lauko keliuką ir stojam... Vienoj pusėj akys raibsta nuo saulėgrąžų žiedų wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

...Kitoj pusėj - kvepia... duona ax.gif Prieš akis didžiulis laukas rugių (o gal ne rugių – neskiriu aš tų grūdinių kultūrų blush2.gif ) wub.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
...Vakarėja... Įvažiuojam į Vengriją smile.gif

user posted image

...Vengrijos pasienio miestelis Satoraljaujhely smile.gif Ot pavadinimai ir kalba ten - gali liežuvį nusilaužt doh.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Papildyta:
...Esu nužiūrėjus kempingą Sarospatak'e, matau rodyklę link jo, bet ten dar nesukam smile.gif Šalia - Tokajaus miestelis – norim pasivaikščiot po jį ir tuo pačiu nusipirkim vyno sėkmingai kelionės pradžiai pažymėt smile.gif Juk iš tikro tik dabar prasideda mūsų kelionė wub.gif

user posted image

...Kad patenkam į vyndarystės kraštą ir vynu garsėjantį miestelį abejonių net nekyla - visur kur bepažvelgtum ...bačkutės, vynotekos smile.gif Kaži ar Tokajuj gyvena bent viena šiema, kuri vyndaryste neužsiimtų g.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
smile.gif smile.gif smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
...Pagaliau ir vyniaus randam lotuliukas.gif Buteliai nesužavi, bet turinys tikrai neblogas buvo drinks_cheers.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

...Kas labiausiai nustebino Tokajuj g.gif ...Ogi tuščios gatvelės - vakaras, atrodo gyvenimas čia tiesiog virti turėtų, bet nieko panašaus - vynotekose kur ne kur tik vienas kitas turistas sėdi ir viskas g.gif Pažiūrėsim, koks vaizdelis čia bus dieną - ryt vistiek teks čia sugrįžti smile.gif

user posted image

user posted image

...Paspoksau pro langą į suvenyrus - keista, netgi suvenyrų parduotuvės nedirba g.gif

user posted image

user posted image

...Jaučiu, vietoj magnetuko, teks šią šeimynėlę namo parsivežti lotuliukas.gif

user posted image
Atsakyti
Grįžtam į mašiną ir važiuojam į Sarospatak'ą - jis koks 20 km nuo Tokajaus smile.gif Kempingas pasirodo išties superinis - ne tik palapines gali pasistatyt, bet, jei yra poreikis, ir namelį išsinuomot - jų ten net kelių rūšių ir dydžių yra thumbup.gif Niekur tokios įvairovės dar nebuvau mačius smile.gif

http://tengerszem-camping.hu/

Mūsų namais, aišku, nuo šiandien taps palapinė, tai negaišdami laiko, vyrukai ir eina jos statyt smile.gif Akimirksniu pastato lotuliukas.gif Juokiuos iš savo spartuolių - baseinas labai vilioja, ane lotuliukas.gif

user posted image

user posted image

user posted image

...Besimaudant, bevakarojant su Tokajaus vyno taure rankoj, baigias mūsų pirmoji kelionės diena smile.gif
Atsakyti
Pagaliau thumbup.gif - atgaiva šaltiems vakarams atslenkant.

Atsimenu, kai Graikijoj irgi tokioj "aliejaus" taroj vyną pirkom. Bet, va žinok žmogau, kad tokio "aliejaus" reikia griebt ir ne vienąa iš karto lotuliukas.gif
Atsakyti
Oi laukem laukem.. mes AIDLUKOS... laaaaAaaaukem !!!
Atsakyti
Kaip smagu sulaukti pradžios wub.gif "Keliauju" kartu... wub.gif
Atsakyti
Aš taip pat jungiuosi prie keliaujančių drauge su Aidluka wub.gif
Atsakyti