Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(zydrem @ 2012 05 12, 23:55)
jei ir turi tyli nieko nesako biggrin.gif
man patinka alioniuko ir palomos puslapiai wub.gif receptai su gramais ,kaip gaminti aprasyta thumbup.gif kas pradeda dometis kosmetikos gaminimu tai labai padeda,o kaip pramoksti gali ir pati jau kazka susikurti
o kitus kur teko pavartyti schmoll.gif  na kiek per visagali google eina surasti,bet nezinau ar lankosi cia tu puslapiu kurejos biggrin.gif    galima butu bent procentus parasyti kiek ko deta pvz. bet gal cia paslaptis biggrin.gif o gal taip mato konkurencija biggrin.gif jei neskelbia pilnos recepturos doh.gif

labai smagu, kad patinka wub.gif
as tiesa pasakius irgi nelabai suprantu tu blog'u kur raso, kad gamino ka nors, bet receptu nepateikia.. smile.gif
Mano blog'e receptai labai paprasti ir net nesistengiu deti labai sudetingu, todel, kad mano tikslas tiesiog labai paprastomis naminemis priemonemis pasigrazinti ar siaip paeksperimentuoti ir kartais pasidalinti vykusiais ar nelabai vykusiais receptais/eksperimentais.. sitaip tada kiti suzino kai kurias gaminimo subtilybes/nesekmes ir pan., o po to gali nekartoti tokiu paciu klaidu biggrin.gif juk bet kokia patirtis yra vertinga smile.gif
Vienu metu buvau labai pasinesusi ant eksperimentu, tai buvo pavyke atkartoti vieno pirktinio kremo proporcijas biggrin.gif thumbup.gif Bet blog'e tokiu dalyku net nerasau ir neplanuoju rasyti.. visu pirma ne toks mano blog'o tikslas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Palomina @ 2012 05 13, 10:27)
labai smagu, kad patinka  wub.gif
as tiesa pasakius irgi nelabai suprantu tu blog'u kur raso, kad gamino ka nors, bet receptu nepateikia.. smile.gif
Mano blog'e receptai labai paprasti ir net nesistengiu deti labai sudetingu, todel, kad mano tikslas tiesiog labai paprastomis naminemis priemonemis pasigrazinti ar siaip paeksperimentuoti ir kartais pasidalinti vykusiais ar nelabai vykusiais receptais/eksperimentais.. sitaip tada kiti suzino kai kurias gaminimo subtilybes/nesekmes ir pan., o po to gali nekartoti tokiu paciu klaidu  biggrin.gif juk bet kokia patirtis yra vertinga  smile.gif


thumbup.gif
kaip kremus jau "verdi" pora metu, gal tie gramai ir jau nera tokie svarbus g.gif pati prismenu kaip sededavau ir skaitydavau ,ir kaip atrode viskas painu g.gif dabar pasinerus i istraukas doh.gif aciu saulei uz patarimus 4u.gif
tikiuosi kas jusu su alioniuku blogai nedings biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2012 05 13, 10:45)
gal tie gramai ir jau nera tokie svarbus  g.gif

pati prismenu kaip sededavau ir skaitydavau ,ir kaip atrode viskas painu g.gif  dabar pasinerus i istraukas  doh.gif  aciu saulei uz patarimus 4u.gif

tikiuosi kas jusu su alioniuku blogai nedings biggrin.gif

gramai gal ir nera labai svarbu, bet va proporcijos visada idomu smile.gif nes su tais paciais ingredientais oi kiek galima skirtingu dalykeliu prigaminti smile.gif eksperimentavau ir zinau cool.gif

o man atvirksciai, niekada neatrode viskas sudetinga ir painu lotuliukas.gif atsimenu po pirmo nesekmingo kremo gaminimo (tada dar nebuvo populiaru gaminti kremus ir tai buvo galima sakyti "naujiena") taip uzsikabinau ir taip uzsimaniau ivaldyti si "mena" biggrin.gif jau kokie 4-5 metai sitam hobiui.. Dabar gal noras eksperimentuoti kiek ir sumazejes, bet laikinai, nes kiti dalykai reikalauja daugiau demesio..
bet kaip faina prisiminti savo pradzia lotuliukas.gif

nedings nedings biggrin.gif
Atsakyti
as ir atsimenu savo pirma krema biggrin.gif bandziau is paprasto aliejaus ,kad paziureti kas gausis ,kaip ir gavosi labai gerai biggrin.gif bet kaip bandziau viska padaryti jau su nerafinuotu al. nieko nesigavo doh.gif ir nezinau as ten buvo ne taip biggrin.gif na bet dar po keliu bandymu perpratau kas kaip biggrin.gif


painu budavo su visokiais priedais biggrin.gif kas kur tirpsta ,kiek procentu galima deti ir t.t. kazkaip buvo nepatogu klausti kur tirpinti kofeina,ar kur pilti glicerina g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 13 gegužės 2012 - 10:06
Ačiū Agne/Ramute už Jūsų patarimus.
Gal galėtumėte receptuką kokio neriebalinio serumo??
Pabandysiu nusipirkti sulfatini ricinu alieju ir pasigaminti valikli, nes prausikliai sausina (gasulas irgi), kreminiai, kemša poras....
Mano oda nėra riebi, ji neblizga niekada, bet baisiai kemsasi poros... Ir nesusikalbu su savo oda jau daug metu. Paauglystej (amziaus prasme) nebuvo ne vieno spuogo, o kai persiverciau per 30 - prasidejo tikroji paauglyste smile.gif

"Pasimatavau" oda - plonyte.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidar: 13 gegužės 2012 - 10:08
QUOTE(alioniukas @ 2012 05 12, 18:21)
man asmeniskai su CA balzamai  lengvesni, negu vien su BTMS  smile.gif . Jei kalbeti apie plaukus, tai cetyl alcohol veikia ne tik kaip tirstiklis, jis papildomai kondicionuoja plauka, pagerina jo struktura, apgaubia plauka vandeniui atsparia plevele.

Pagaminau vakar (pratingėjau per dieną, tai tik vieną ir tepasidariau) dušo balzamą, receptas maždaug "du viename", iš šampūno ir dušo želės mišinys. Naudojau kondicionuojančio emulsiklio ir cet.alkohol, 2 proc. pieno rūgšties, vakare išbandžiau - odą man rūgštis truputį daigstė(rūgštinis pylingas gavosi, švelni ir drėgna, bet nenaudočiau turbūt tokio kasdien), bet plaukai - atradimų atradimas thumbup.gif Po kelių kartų labiau gal kas negerai pasimatys, bet purūs, švelnūs, neperskalavau niekuo, glotnūs (net nuo pirktinių tokie nesigaudavo, kur dažyta būdavo sausa). Bet ir vėl nelabai putoja, dar truputį receptūrą reikia koreguot, tik bijau prarast tokį fainą efektą plaukams... Dušui gaminsiu iš naujo, o šitą galvai paliksiu.
Saule/Guoda, su cet. alkohol man irgi priemonės labiau patinka negu su vien emulsikliu, tai viena priežastis, o kita - BTMS ir kondicionuojantis emulsiklis daugiau plaukams, odai labai faina, minkšta, švelnu, bet ilgalaikėj perspektyvoj, kiek suprantu, ne pats geriausias daiktas, kažkada aptarinėjom, kodėl jie odai ne visai geriečiai. Tai ir noris kur atsakyt neišeina, jų kiek galima pamažint

QUOTE(Ievulyte @ 2012 05 12, 19:33)
4u.gif
minti apie levandu etrinio aliejaus netikima berniukams. Ar yra logikos? Gal kuri placiau zinot? Atseit del poveikio hormonu sistemai  g.gif

Mistika kažkokia, daugiau nieko negaliu pasakyti... Jei jums pačiai nepatinka ar tikit, kad berniukui gali pakenkti, tai ir nenaudokit dėl šventos savo ramybės. Jeigu vaikas didesnis ir jam labai kvapas nepatinka - irgi nenaudokit, keiskit kažkuom kitu. Neturi levandos priešparodymų, populiariausias pasaulyje eterinis, eterinių aliejų motina vadinamas - dėl švelnumo, universalumo, nekenksmingumo; su Motina Teresa lyginamas, kad myli visus vienodai ir nesavanaudiškai... Siejamas su moteriškumu, nes labai padeda gimdyvėms, sutrikus mėnesinėms, PMS.

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 13, 10:10)
Ar ta kanuka - tai  Kunzea ambigua?

Ne, kunzea ir yra kunzea, o čia aš suklydau, kajeputus turėjau galvoj (malaleuca cajeputi), persiprašau blush2.gif Ir kas ta canuka, dabar nerandu... Bet vienuose (ne aromaterapijos, bet kitų terapijų) kursuose ją minėjo. Kai atkasiu, patikslinsiu, o gal ir ten suklydo. Va, kaip sakiau, visi gali klysti ir aš taip pat, o jau atrodo taip stengiuos nenusišnekėti doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2012 05 12, 19:33)
Beje kazkada skaiciau tokia minti apie levandu etrinio aliejaus netikima berniukams. Ar yra logikos? Gal kuri placiau zinot? Atseit del poveikio hormonu sistemai  g.gif

Esu skaičiusi apie mėtų EA poveikį, bet ne berniukams - vyrams ( aromarti.ru)
Ten labai daug medžiagos apie fitohormonus, čia matyt iš to pačios srities g.gif
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 13, 11:23)
Pagaminau vakar (pratingėjau per dieną, tai tik vieną ir tepasidariau) dušo balzamą, receptas maždaug "du viename", iš šampūno ir dušo želės mišinys. Naudojau kondicionuojančio emulsiklio ir cet.alkohol, 2 proc. pieno rūgšties, vakare išbandžiau - odą man rūgštis truputį daigstė(rūgštinis pylingas gavosi, švelni ir drėgna, bet nenaudočiau turbūt tokio kasdien), bet plaukai - atradimų atradimas thumbup.gif Po kelių kartų labiau gal kas negerai pasimatys, bet purūs, švelnūs, neperskalavau niekuo, glotnūs (net nuo pirktinių tokie nesigaudavo, kur dažyta būdavo sausa). Bet ir vėl nelabai putoja, dar truputį receptūrą reikia koreguot, tik bijau prarast tokį fainą efektą plaukams... Dušui gaminsiu iš naujo, o šitą galvai paliksiu.
  Saule/Guoda, su cet. alkohol man irgi priemonės labiau patinka negu su vien emulsikliu, tai viena priežastis, o kita - BTMS ir kondicionuojantis emulsiklis daugiau plaukams, odai labai faina, minkšta, švelnu, bet ilgalaikėj perspektyvoj, kiek suprantu, ne pats geriausias daiktas, kažkada aptarinėjom, kodėl jie odai ne visai geriečiai. Tai ir noris kur atsakyt neišeina, jų kiek galima pamažint


Aš pati prausiuosi su muilu, turiu išsivirusi ir spec. muilą šampūninį; įvairovei gaminu su CE ir pieno rūgštimi šampūnus (niekuo neskalauju, bet kas porą savaičių reikia darau aliejines kaukes), vaikams dušo gelį darau visai be emulsiklių ir rūgščių - tik iš bazių ir kai kurių priedų, pabandykit tokį užmaišyti smile.gif

Dėl BTMS jau rašiau - jame ir taip yra cetyl alkohol ir cetearyl alkohol, todėl aš nededu papildomai CA 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 13 gegužės 2012 - 13:14
Aš užsispyrusi dušui noriu su emulsikliu, kad būtų kaip dušo kremas. Kažką sumaišiau, vakare pabandysiu, pieno rūgšties tik vos vos dėjau.
Dėl levandų - na tik niekur tokios informacijos neaptikau (turiu keliolika aromaterapijos autoritetų knygų anglų kalba), nei KN seminaruose neminėjo. Jei rusų forumuose šneka, vadinas iš kažkur ištraukė, kažkur skaitė, gal ir yra logikos grūdas, nežinau. Bet mitų aromaterapijoje taip pat be galo daug prikurta. Nei kiek neneigiu, kad EA, augalai turi fitohormonų, gali veikti hormonų sistemą, tik manau, kad norint ją iš tiesų paveikti, tą reikia daryt kryptingai, pakankamai intensyviai ir ilgai, derinat kelis augalus, o patepus pagal reikalą, tam kartui eteriniu, jis nugaruoja gana greitai... Bet jau sakiau, mano vaikai dideli, ant jų tokių dalykų neišbandysiu, tai išvis su patarimais vaikams stengiuos geriau patylėti. Galiu pasakyt, ką kur skaičiau, ką sakė per seminarus, bet ne savo patirtį. O kuris eterinis ką daro-nedaro, kuri pavojingas, kiekvienoj knygoj galima rast kitaip, kai praėjusiam šimtmety rašė pirmąsias knygas, buvo žinoma viena informacija, dabar šiek tiek kita, o paskui tas knygas percituoja šimtus kartų, teisinga ir ne visai informacija auga, kartojasi ir stiprėja... Man labai patinka Schnaubeltas, kol kas tik angliškai turiu. Turiu rimtą medicinių augalų knygą (Medical herbalism, David Hoffmann), ir ten apie jokį tokį neigiamą levandų pavojų nei žodžio neradau. Neperskaičiau dar visko ką turiu, ir net kai perskaitysiu viską įsidėmėt bus neįmanoma, tiesiog kiekvienoj yra rodyklė, galiu pasidomėt konkrečiu augalu. 4u.gif
Aidar, aš tinginė. Mano oda susitvarkius ir be specialių serumų, bendrame bloge yra dėtas mano senas rožių toniko receptas, vos pakeisdama tą patį gaminuosi, nebesuskaičiuoju kelintą kartą, man jis labiausiai patinka ir nieko geriau turėjus nesu, nors ant savos gamybos kosmetikos perėjau nuo labai brangios ir per daug metų savo odai jau atsirinktos. Pasiderink pagal save, galima daryt skystesnį, mažint ksantano ar daugint hidrolatų, principą tik pasižiūrėk. Žiemą jį buvau pildžiusi skvalanu, odai patiko,bet reikdavo paplakt kiekvieną kartą, išplaukdavo į paviršių. Rožės veidui man labai tinka, maišau kelias, naudoju absoliutus, hidrolatus, bet jos irgi kai kam netinka. Kartais jautresnėms odoms nuo rožių atsirandantis bėgiojančių skruzdėlyčių pojūtis - normalu, jei praeina, turi rožės tokį poveikį, aš jausdavau anksčiau, paskui nebe. Bet jei erzina, alergizuoja - taisyklė - bet kas gali netikti bet kam, nenaudokit. Ir visada naudoju lengvą pudrą (dabar pirktinę ax.gif , tingiu blush2.gif ), žiūriu į ją kaip į apsauginį sluoksnį, žinau kuri mano odos nesausina, o kaip tik apsaugo nuo neigimo aplinkos poveikio. Kai gerą pasigaminsiu, pasigirsiu biggrin.gif
Tie mano receptai netobuli, bet aš irgi kaip Palomina, ką surašau, pasakau ir kas negerai - tiesiog kad galėtumėt mokytis iš svetimų klaidų, pritariu kad tai visoms mums naudinga - dalintis informacija. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 13 gegužės 2012 - 14:23
QUOTE(Aidar @ 2012 05 13, 08:06)
Ačiū Agne/Ramute už Jūsų patarimus.
Gal galėtumėte receptuką kokio neriebalinio serumo??
Pabandysiu nusipirkti sulfatini ricinu alieju ir pasigaminti valikli, nes prausikliai sausina (gasulas irgi), kreminiai, kemša poras....
Mano oda nėra riebi, ji neblizga niekada, bet baisiai kemsasi poros... Ir nesusikalbu su savo oda jau daug metu. Paauglystej (amziaus prasme) nebuvo ne vieno spuogo, o kai persiverciau per 30 - prasidejo tikroji paauglyste smile.gif

"Pasimatavau" oda - plonyte.


Mazdaug iki 30 metu, jei oda neturi specifiniu problemu, ji pakankamai subalansuota, nedehidruota, todel zymiai atsparesne visokiom bakterijom, oru permainom i t.t. O paskui jau prasideda bedos doh.gif
Net jei jusu oda neriebi, neblizga, bet poros kemsasi, tai tikrai dehidracijos pozymis. Tada ji yra pralaidi visokiems mikroorganizmams, neatspari purvui, i kiekviena alieju gali reaguoti spuogeliais ir panasiai. Tokiu atveju neretai ir priesuzdegimines priemones nepadeda. Pirma reikia su dehidracija susidoroti.
Nezinau kaip trupmai paaiskinti ax.gif
zodziu, oda susidaro is triju pagrindiniu sluoksniu:epidermio, dermos, ir hipodermos. Epidermio pats virsutinis sluoksnis vadinasi raginis. Praktiskai visos kosmetines priemones taikosi i sita sluoksni. (Su EA kitaip)

user posted image

Dermoje deka kraujagysliu yra apie 80% vandens. Epidermyje nera kraujagysliu , bet deka dermos ir difuzijos principo (kai vanduo kyla i virsu), jis gauna vandens is jos. Ir turi apie 60%. O paciame visrutiniame odos sluoksnyje, raginiame, yra tik apie 15% vandens. Is cia ir taisykle gerti daug vandens i diena, kad primaitinti derma, kuri kazkiek atiduos savo vandens epidermiui. Atsiprasau uz toki zemiska aiskinima. Internete, arba vadoveliuose galima apie tai protingai paskaityti biggrin.gif . Tiesiog savo zodziais papasakoti visada sunkiau blush2.gif . Todel gerti pakankamai vandens tikrai reikia, ir sportuoti, kaip rase Agne/Ramute smile.gif , nes kuo daugiau vandens apatiniuose odos sluoksniuose, tuo daugiau kliuna ir virsutiniam, tada ir bendras odos vaizdas i bukle gereja. Beje raginis sluoknis yra labai labai plonas. Kai pvz. mes nusideginam oda ir issoka pusle, tai ta pakilusi odyte ir yra tas sluoksnis.
Beda dar tame, kad tas raginis sluoknis islaikytu toki maza % vandens. Cia galima ir reiktu griebtis kosmetiniu priemoniu, ka mes ir darome smile.gif .
Bet tik drekindami oda ivairiais drekinanciais komponentais, odos bukle gali atsistatyti tik laikinai. Reikia atstatyti bendrai visa raginis sluokni (!), todel deja be riebaliuko, t.y. aliejaus neapsieisit. Kodel:

user posted image

user posted image

Raginis sluoksnis sudarytas ir negyvuju lasteliu - korneocitu (jie sudaryti is baltymo, keratino). Pirmajame paveikslelyje parodyta (internete galite paieskoti issamesniu, gal netgi aiskesniu nuotrauku). Prie situ negyvuju lasteliu ir juose kaip parodyta antrame paveikslelyje yra NMF - naturalus drekinamasis faktorius. I jo sudeti ieina - slapalas, druskos, vanduo, aminorugstys ir t.t. Hydrokompleksas, kuri mes perkame pvz. AZ, yra kaip NMF kompleksas (jie buna skirtingu proporciju). Todel turi prasmes ji naudoti kremuose.
O tuos korneocitus tarpusavyje surysa strukturizuoti lipidai (riebalines prigimties, nezinau kaip taisiklingai lietuviskai issireiksti blush2.gif ). Todel mes ir naudojame aliejus, kuriuos oda priema. Jei sita lipidine struktura tinkamai nesulipdyta, ji praleidzia ir taip maza kieki vandens.
O dregme sulaikancios strukturos yra:
* zmogaus sebumas
* lipidai
* NMF
* is dalies korneocitai (jie isbrinksta vandenyje)
Ir jei vienas is situ faktoriu slubuoja, oda tampa dehidruota. Todel reikia atsizvelgti ne tik i drekinancius komponentus, bet ir i aliejus, akd "uzlipdyti" skyles kurios praleidzia vandeni, o kartu ir visokes bakterijas.
Jei kalbeti apie aliejus, tai butinai i kremo sudeti ( vasara i naktini, nes diena vis norisi ko nors lengvo, neriebalinio) reikia itraukti aliejus su linoleno, alfa-linoleno ir gamma-linoleno rugstimis. Daug nereikia, 5-10%. Jei pvz. jusu odai netinka nei agurkliu, nei nakvisu, juoduju serbentu aliejai, reikia ieskoti kitu sudetyje turinciu linoleno, alfa, gamma rugsciu. Butinai. Jos surysa tuos lipidus tarpusavy. (Labai gerai juos ir i vidu pavartoti). Dar kad atstatyti raginio sluoksnio dehidracija i naktini krema (vasara), gerai itraukti aliejus, turinciu sterinus: tamanu, ersketuogiu. Taip pat kelis % sviestmedzio, makadamiju, jie duos oksliuzija (tai yra uzrakins dregme odoje). Alieju nereikia daug, bet ju tikrai reikia, kitaip jei oda dehidruota, tai ta dregme, kuria duosime per drekinamuosius komponentus, greitai isgaruos.
O drekinantys k. dalinasi i tokias grupes:
* drekinantys "kompreso principu" , jie lieka odos pavirsiuje, itraukdami i save dregme (glicerinas, d-pantenolis, hialuronos rugstys (nesmulkimolekuline) , kolagenas, polisacharidai ir t.t. Tokie komponentai greitai sudrekina oda, bet ir greitai isgaruoja. Beto jei klimatas sausesnis, tai isgaruoja dar su savimi prigriebia dregme is odos (cia jau skirtingai, glicerinas daugiau), o jei dregnas, tai dvigubai sudrekina. Tad nera prasmes tokiu komponentu deti daug, beto kai ju kreme yra daug, jie duoda lipnia blizgancia plevele. Geriau deti nedaug (bet zinoma naudoti butinai smile.gif ) ir juos uzrakinti odoje. Arba gaminti is tokiu komponentu tonika, o ant virsaus jau tepti kremuka.
Beje, sita man atrodo is Margolinos isskaiciau , kad butent tie komponentai, kurie veikia kaip kompresas, veikia ir kaip liftingas. Jie prisilipdo prie odos ir sudaro tinkleli, dziudamas tas tinklelis traukiasi, bet cia laikinas liftingas biggrin.gif , kuris dar kartais perstipriai sutraukia oda, kaip pvz. beriebalinis gelis su ksantanu ar guaru.

* ir kiti komponentai drekinantys, kurie taip greitai neparodo rezultato, bet drekinimas eina stabiliau, tai hydrokompleksas, slapalas, smulkimolekuline hialurono rugstys, isdalies fitokeratinai. Jie ne ant odos pavirsiau lieka, o kiek giliau ieina i ragini slioksni ( nezemiau biggrin.gif )

Kazkaip neseniai gaminau priemones dehidruotai odai, gal veliau ikelsiu i blog'a. Vadovausi principu - sudrekinti ir atstatyti oda, kad ta gauta dregme nedingtu vel.
Buvo tonikas su NMF 2%, fitokeratinai 1%, bakti-pure 1%, alunas 1%, vitaminas C 0,5%, vanduo. Naktinis kremas juoduju serbentu 6%, sviestmedis 3%, melionu 6%, olivem atrodo 3-4%, glicerinas+ pantenoli po 1%, keramidai (butinai). Dienis su ester de sucre, lazdyno riesutu apie 7%, hialuronu. Dabar neturiu uzrasu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alioniukas: 13 gegužės 2012 - 14:39
Vaje, Alioniuk, Agne/ Ramune, Jūs nuostabios. Ačiū Jums labai.
Gal pagaliau sugebesiu kazkiek bent jau atstatyti drėgme. dabar kasvakara dedu alijosiaus geli stotu storu sluoksniu, kiek padziusta - purskiu hidrolata, pamasazuoju ir vel kol padziusta ir vel kartoju. na lyg kazkiek atsistatineja, o ir spuogiuku zenkliai sumazejo.
Lengva krempudra ir as tepu kasdien. Nenaturali ji, bet oda puikiai toleruoja.

Pagrindinis sarasiukas - ricinos sulfatinis aliejus, keramidai, hialuronas - ka greituoju budu reikia pirkti smile.gif
O aliejus... Nebezinau net koki bandyti... Is jūsų išvardintų nesu bandziusi tik juoduju serbentu. Pabandysiu ir šį.
Atsakyti
4u.gif Alioniuk, tu ne paprastai, tu net labai moksliškai ir išsamiai surašei, o aš tik šiaip pamąstymus, iš gyvenimo...
Ką dar galiu pasakyt, Aidar, - atsirinksi kas tau tinka, gal ne iš karto, ir Alioniukas kiek visko bandė, oho. Ir jai ne visi emulsikliai iškart patiko, o aš sakiau kad netinka lecitinas (ir visgi kai mažai, apie 0,5proc., vat tada ir man gerai), ir aliejus susibalansuosi. Matyt, tau tų gerųjų rūgščių reikia, tik nepataikai santykio pagal save. Kai kadaise rinkdavausi parduotuvėse kremus, mano sausai skūrai amžinai kišdavo grynus riebalus, o jie ant odos lieka kaip celofanas, na visai nesigeria, tai dabar į kremą dedu irgi tik vos vos sviesto ar riebesnio aliejaus, kitus tik lengvus galiu naudoti... Gal dar į sąrašą skvalano ir fitosterolių įtraukt gali, gėriai thumbup.gif Man iš aliejų dabar labai patinka braškių kauliukų, tik nebeprekiaus tas pardavėjas kur pirkau, o kur dar tokio yra, nežinau...

Alioniuk, o kažin cukraus esterį galima derint su Olivem1000, mačiau pas tave su kviečių glikozidų vašku receptas ir dar kažkuriuo koemulsikliu, su šituo neradau... biggrin.gif

Ups, kremukui receptą dėliojuos, sakau įdėsiu gi ir aš drėkinančio komplekso - pažiūriu sudėtį, o gi jame tas mano neseniai apreklamuotas niacinamidas (vit. B3) groja, jau ir taip jį į sudėtį įtraukiau, tai komplekso nebedėsiu šį kartą, bet keramidų būtinai, gerai kad priminei thumbup.gif ( bet man jie irgi greit riebina kremukus, tik labai mažai galiu priimti...)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 13 gegužės 2012 - 17:08
Alionuk, viska i vietas sudeliojai thumbup.gif


Agne/Ramute, levandas as labai megstu, o ir pati niekur nebuvau radus tvirto teiginio, kad netiktu berniukams ir pan, tikiuos tas mano paskaitymas ir tebuvo vbs lygio biggrin.gif taciau fitohormonu buvimas eteriniuose aliejuose nera stebuklas, Va Kad ir cia uzsiminta apie fitohormonu buvima eteriniuose. Kaip ir visur, viskas priklauso nuo dozes, kaip mano chemijos mokytojas sakydavo "nera nuodingu medziagu, yra tik nuodingos ju dozes " tiesiog kreipiausi i labiau ismanancia sioj srity 4u.gif
Atsakyti