QUOTE(Hiver @ 2014 03 28, 11:57)
Reikia, reikia teptis pakartotinai kas 1,5, 2 ar daugiau laiko (priklausomai nuo SPF faktoriaus) nepriklausomai nuo to ar fizines ar chemines kilmes SPF filtras yra.
Jus logiskai pagalvokit kokiam tikslui tuomet tas faktoriaus skaicius rasomas yra, juk jis nurodo galima buvimo sauleje laika. Man kosmetologe kai skyre krema nuo saules su fiziniu filtru taipogi pasake laika kiek as su juo galiu buti saugi. Taip kad neklydo Paula patardama ji tept kas pora valandu.
Faktoriaus skaicius nenurodo laiko, tai vienas is mitu. Gamintojai privalo visada ant pakuotes nurodyti, kad reikia persitepti kas dvi valandas, nes toks yra FDA standartas. Jeigu gamintojas noretu sakyti kaip yra, t.y. kad fiziniai filtrai islieka efektyvus ilgiau, jie privaletu finansuoti daug ir ilgu eksperimentu norint tai irodyti FDA. Niekas nenori tam svaistyti savo resursu, todel ir nurodo persitepti kas pora valandu.
Cheminiai filtrai isigeria i oda ir sugeria UV spindulius, taciau nuo to palengva suyra, todel juos reikia persitepti, taciau tai nebutina jei diena debesuota. Kremas vis dar apsaugos jus nuo prasiskverbianciu UV spinduliu, bet "gyvens" daug ilgiau, kadangi paciu spinduliu zymiai maziau ir reakcija su filtru vyksta leciau.
Su fiziniais filtrais situacija kitokia, kadangi tai, ka mes uzsitepam (titano dioksidas arba cinko oksidas) nesusigeria i oda; sios molekules islieka ant odos pavirsiaus ir fiziskai isskaido oda pasiekiancius UV spindulius, ir jie su niekuo nesureaguoja ir nesuyra, todel bus efektyvus tol, kol fiziskai ju nenubrauksit nuo odos.
Verta pamineti, kad 'combination' kremai (t.y. turintys fizini ir chemini filtra) turetu buti naudojami kaip cheminiai, ir bunant sauleje persitepami kas dvi valandas.
Iliustracija rasta tarp google images:
http://pharmaxchange...screens-act.jpg